FORUM TV-SATНеділя
05.04.2020, 08:16

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Форум TV-SAT » « Новини Супутникового ТБ » » Новини Супутникового Інтернету » Новини Супутникового інтернету (Типи доступу до мережі)
Новини Супутникового інтернету
RATVODДата: П`ятниця, 24.07.2009, 20:56 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
Новини Супутникового інтернету.

Трохи історії, етапи розвитку.

Типи доступу до мережі
RATVODДата: П`ятниця, 24.07.2009, 21:07 | Повідомлення # 2
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
Супутниковий інтернет -

швидкість за розумні гроші

Швидке зростання мережі Internet і об'ємів передаваних через неї даних вимагають збільшення пропускної спроможності існуючих каналів. Як звичайні користувачі з модемним доступом так і корпоративні, працюючі через виділені канали усвідомлюють це все більше і більше.

У індустрії почали з'являтися альтернативні мережеві рішення, такі як передача даних по телевізійних кабельних мережах, RadioEthernet і ін. Всі вони мають як переваги так і недоліки.
Інженерна думка не обійшла і системи супутникового мовлення. Важливими перевагами супутникових систем мовлення є їх хороше географічне покриття зони прийому і велика пропускна спроможність.

Є два основні типи систем супутникового доступу до

мережі Інтернет:

1. Двонаправлений супутниковий канал - немає необхідності в яких-небудь наземних комунікаціях з наземними провайдерами, прийом і передача даних ведуться за допомогою супутникового каналу. Вартість комплекту устаткування і тарифи досить великі, але така система дозволяє Вам працювати хоч на незаселеному острові. Такий доступ призначений для корпоративних користувачів (як правило дуже великих) і операторів зв'язку.

2.Ассиметрічний супутниковий канал із запитом по наземному каналу - отримав право на життя зважаючи на те що об'єм інформації отримуваною користувачем у декілька разів перевищує об'єм передаваної в мережу Internet. Дозволяє істотно підвищити швидкість здобуття інформації, низька вартість устаткування і трафіку, вимагає наявність наземного підключення до провайдера, хоча і вимоги до цього підключення мінімальні.

Схема організації ассиметричного супутникового каналу

Не дивлячись на складність організації такої системи, що здається, для її побудови потрібні неістотні капіталовкладення (250-300 у.о.) в устаткування, які окупляться досить швидкий.

Разом із зростанням використання Інтернет у всьому світі спостерігалася і революція в передачі телебачення, із стандартом Digital Video Broadcast, що усе більш затверджується (DVB). Окрім високої якості передачі і різноманітності сервісів, одному з основних завдань, реалізованих в DVB з'явилася DTH (Direct To Home) доставка великої кількості цифрових каналів безпосередньо на термінал одержувача. Таким чином вже відомий до цього моменту ассиметричный доступ до Інтернет дістав можливість інтеграції в безліч супутникових систем DVB, а користувачі дістали можливість високошвидкісного (до 45 Мбіт/сек) прийому Інтернет даних з використанням доступного комплекту, що складається з невеликої супутникової антени і конвертора, - (LNB -Low Noise Block), сполучених високочастотним кабелем з приймальним адаптером у вигляді PCI карти комп'ютера або закінченого окремого пристрою (наприклад Pent@Office), що підключається безпосередньо до локальної мережі Ethernet.

Джерело:


RATVODДата: П`ятниця, 24.07.2009, 21:14 | Повідомлення # 3
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
Приймальне устаткування

для ассиметричного супутникового інтернету

У більшості споживчих систем зворотний канал будується з використанням існуючої наземної інфраструктури і запити користувачів вирушають стандартним модемом по звичайному комутованому з'єднанню з локальним ISP (Internet Service Provider), або через низькошвидкісний виділений канал. Для забезпечення роботи приймального супутникового каналу до 512КБит/сек сповна досить наземного каналу із швидкістю 33600, тобто швидкості звичайного DialUp.

Ще одним істотним моментом є нижчі тарифи супутникових провайдерів. Наприклад, вартість 1Гбайта прийнятої інформації через сервіс SpaceGate (NSS 6) на швидкості 250 КБіт/сек вагається від 6 до 36 у.о., залежно від часу доби. Такі низькі ціни можливі з тієї простої причини, що інтернет трафік Ви купуєте як би оптом. UPLink (вхідний канал) у супутникових провайдерів розташовані, як правило, в Західній Європі і мають підключення до дуже швидкісних магістралей де вартість одиниці переданої інформації істотно менша, ніж у місцевих провайдерів, що є свого роду посередниками.

Багато менеджерів, технічні працівники і адміністратори компаній турбуються, що приобрев недорогий супутниковий канал, вони знижують якість доступу, і ретельно приховують факт використання і не афішують типа каналу. Проте даремно. Чому?

У супутникових каналах зв'язку характерна затримка мінімум ~250мс, викликана великою відстанню, подоланним сигналом при трансляції через супутник. Затримка - це незмінна властивість супутникового каналу. Зв'язано це з тим, що трасу передатчик->супутник на геостаціонарній орбиті -> приймач довжиною порядка 75-80 тисяч кілометрів, электормагнітно випромінювання проходить не миттєво, а із швидкістю 300000 км/сек.

Затримки мають істотне значення лише в інтерактивних додатках тих, що вимагають зміни даних синхронно з видаленими в течії не більше 300 мілісекунд. Звичайно це винятково ігри. Більшість інших застосувань некритична до затримок. Варто акцентувати увагу - це відноситься до VOIP (IP-телефонии) - затримка по магістральних трансатлантичних каналах в США може складати до 300ms, проте це не створює великих проблем.


RATVODДата: П`ятниця, 24.07.2009, 21:23 | Повідомлення # 4
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
Як можна ще підвищити швидкість ?

Швидкість передачі даних залежить від часу передачі пакету між серверами. Проте існують параметри в налаштуваннях операційних систем покликані усунути зниження швидкості із-за великого часу передачі. А саме це розмір "вікна" TCP пакету. Принцип роботи TCP/IP такий, що дані передаються "вікнами" - які є блоками даних певної величини, і кожен з цих блоків вимагає підтвердження. При збільшенні затримки стандартний блок даних дуже малий, і відповідно збільшення часу передачі пакетів знижує швидкість обміну даними. Це стає дуже помітно при швидкостях більш 256Кбит/с.
Практично у всіх сучасних операційних системах є можливість збільшити стандартний розмір "вікна" до потрібного, тим самим збільшивши максимальну швидкість передачі даних.

Стандартно, TCP налаштований на приймальне вікно розміром 8К, що передбачає 120Кбит на одну TCP сесію. Крім того, за умовчанням передбачається затримка не більше 100 Мс.

Спершу, виберіть прийнятне для Вас значення згідно таблиці:

Швидкість
Кбіт/С
Розмір вікна
<256 131072
512 131072
640 131072
1024 262144
1500 393216
3000 393261

Win98 / Me

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD\MSTCP\DefaultRcvWindow
Параметр GlobalMaxTcpWindoSize має бути більше або дорівнює розміру вікна. Назва параметра пишеться саме так, як тут вказано, без букви w.Параметры треба встановити згідно таблиці

WinNT / W2k

Розділ HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\
Параметр (DWORD) GlobalMaxTcpWindowSize
Параметр (DWORD) TcpWindowSize
Параметри треба встановити в рівні значення згідно таблиці:
Параметр (DWORD) Tcp1323Opts = 1
Параметр (DWORD) SackOpts = 1

Аби не копатися в реєстрі - можна скористатися простою утиліткою - Dr.TCP, яку можна взяти тут:

Налаштування розміру вікна за допомогою Dr.TCP

Після зміни налаштувань необхідно перезавантажити комп'ютер або мережеві сервіси ( для NT-подібних систем).
Для інших операційних систем, інформацію можна знайти тут :

Джерело:


RATVODДата: П`ятниця, 24.07.2009, 21:38 | Повідомлення # 5
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
Прискорювач

супутникового інтернету Satax

Існують альтернативні протоколи і технології, розроблені спеціально для прискорення роботи через супутниковий канал зв'язку, наприклад спільний проект "Satax".

Переваги прискорювача Satax:

- у одному TCP сеансі використовує повну дозволену смугу каналу;
- не вимагає використання програм завантаження в декілька одночасних сеансів TCP (але і не забороняє їх використання);
- значно прискорює завантаження web - сторінок і текстових файлів;
- дозволяє, почати завантаження довгого файлу, а потім, відключивши dial-up, просто чекати закінчення завантаження;
- значно (у десятки разів) знижує об'єм трафіку в запитальному каналі;
- значно підвищує швидкість серфінгу і завантаження файлів при використанні низькошвидкісних запитальних каналах. Фактично швидкість запитального каналу ніяк не впливає на швидкість закачування

Все це досягається, завдяки використанню спеціально розробленого оптимізованого протоколу передачі даних між сервером і комп'ютером користувача.

Пакет Satax працює зараз з сервісами супутникового інтернету SpaceGate (Eutelsat-Sesat 36East) і Planetsky.

Основні переваги супутникового приймального каналу:

високі швидкості
приемлимая вартість устаткування
мінімальні вимоги до запитального каналу
значно менша ціна одиниці прийнятої інформації
швидке розгортання системи

Виводи

Системи ассиметричного спустникового доступу до мережі Internet є незамінною альтернативою наземних провайдерів для корпоративних користувачів, інтернет-кафе, дрібних провайдерів і навіть приватних користувачів, яким потрібні хороші швидкості доступу за приемлимым цінами.
На користь цього говорить нестримно зростаюча кількість підписчиків подібних сервісів. Кількість операторів, що пропонують ассиметричный доступ в Internet також збільшується, вони пропонують дуже гнучкі тарифні плани і всілякі мережеві послуги (Proxy, VPN, BGP, IP GRE, CIPE - тунель)

Джерело:


RATVODДата: Понеділок, 16.01.2012, 23:37 | Повідомлення # 6
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
Тотальний ШПД неминучийГалузь зв'язку на сьогоднішній день є однією з найбільш швидкозростаючих галузей у світі. Експерти цього ринку, визначаючи в своїх дослідженнях основні тенденції розвитку телекомунікаційної галузі, говорять про те, що Інтернет для сучасної людини став однією з базових потреб. При цьому, відзначаючи шляху розвитку галузі зв'язку, фахівці сходяться на думці, що в найближчі роки саме розвиток мобільних мереж зв'язку і послуг мобільного ШПД будуть залишатися одними з основних трендів. Відзначають фахівці також і ряд інших тенденцій, що впливають на галузь.

Як відзначають аналітики Huawei, телекомунікаційна галузь розвивалася спочатку за рахунок надання голосових послуг, і оператори мобільного зв'язку вже освоїли цей ринок. Зараз основні гравці ринку змістили акцент на послуги передачі даних. Згідно з прогнозами Ovum, у світі доходи від надання голосових послуг знизяться на 8,4% з $ 663 млрд в 2010 році до $ 608 млрд до 2015 року. Прибуток же від послуг передачі даних збільшиться на 10%. З $ 907 млрд в 2010 році до $ 1 трлн.

Не тільки експерти Huawei відзначають, що стрімке зростання обсягів цифрового контенту і зростання популярності мобільних мереж веде до різкого збільшення обсягів переданих даних. Згідно з даними дослідження Ericsson ConsumerLab, сьогодні багато що з того, що раніше можна було зробити тільки з будинку (принаймні те, що пов'язано з виходом в мережу Інтернет), зараз можна зробити і за його межами. З розвитком послуг мобільного широкосмугового доступу до Інтернету (щорічне зростання користувальницької бази цієї послуги становить близько 60%), зростає і обсяг даних, які споживаються користувачами смартфонів. Загальносвітовий обсяг трафіку від передачі даних з мобільних пристроїв перевищив голосовий трафік ще наприкінці 2009 року, і удвічі перевищив його вже в першому кварталі 2011 року.

За прогнозами все того ж Ericsson ConsumerLab, загальний обсяг трафіку, що генерується смартфонами збільшився втричі в 2011 році. А до 2016 року користувачі, які проживають менш ніж на 1% всієї території Землі, будуть забезпечувати близько 60% мобільного трафіку.

Зростання кількості абонентів мобільного ШСД по всьому світу зумовлює розвиток ще кількох тенденцій, про які говорять експерти. Зокрема, в компанії Huawei говорять про те, що новим важливим компонентом епохи цифрових технологій стає такий аспект як користувальницький досвід. Цей фактор визначає розвиток телекомунікаційної галузі, тому, за даними фахівців, дуже важливо, щоб абоненти мали можливістю легко і швидко отримати доступ до послуг мереж зв'язку. Оскільки мобільний зв'язок стає все більш популярною, і зараз доступ до даних відбувається буквально «на кінчиках пальців», оптимізація процесу надання послуг є ключовим чинником розвитку телекомунікаційної галузі.

«Cлід враховувати, що кількість абонентів мобільного Інтернету зростає випереджаючими темпами, і користувачам потрібен доступ до будь-яких послуг і додатків в будь-який час і в будь-якому місці. Самі мобільні пристрої повинні бути зручними і мати ергономічними характеристиками. Надання послуг абонентам і прогрес в області мережевих технологій нерозривно пов'язані між собою: якість користувацького досвіду стимулює розвиток мереж, що дозволяє поліпшити процес надання послуг. Новітні послуги можливо надати тільки в найсучасніших мобільних мережах, їх створення і стане найбільш вигідним для операторів », - наголошується в дослідженні Huawei.

На думку експертів Huawei, проблему зростаючих вимог до смуги пропускання допоможуть вирішити кілька основних аспектів майбутнього розвитку телекомунікаційної галузі. Серед таких названі створення мобільних широкосмугових мереж з смугою пропускання гігабітного рівня, перехід від «міді» до оптики, перехід на All-IP інфраструктуру, яка дозволить перевести галузь на використання «пакетних» технологій, а також модернізація OSS / BSS-систем з метою адаптації до відкритої і гнучкої середовищі взаємодії

Крім того, кажуть експерти і про подальший розвиток «хмарних» технологій. Зокрема, у дослідженні Huawei побудова мереж на основі центрів обробки даних за рахунок використання ІТ-інфраструктури на базі «хмарних» обчислень названо одним з основних шляхів вирішення проблем нарощування пропускної здатності мереж зв'язку.

Згідно з даними дослідження Ericsson ConsumerLab, «хмарні» сервіси, що надаються телеком-операторами та ІКТ-провайдерами будуть продовжувати розвиватися. У дослідженні Ericsson ConsumerLab серед іншого зазначається наступне: «Сьогодні споживачі частіше говорять про онлайн-послуги, а не про« хмарних »сервісах. Вони розглядають «хмара» як спосіб обміну інформацією та медіа-файлами. Користувачі мають в наявності відразу декілька пристроїв, що використовують, або генеруючих медіа-контент. Світ постійного обміну інформацією швидкість підключення цих пристроїв до мережі Інтернет - основа простоти використання. З цієї причини, наприклад, 49% американських користувачів цифрових фотокамер хочуть безпосередньо завантажувати свої фотографії в Інтернет, а не завантажувати їх перед цим на комп'ютер. З тієї ж причини 36% користувачів хотіли б безпосередньо підключатися до мережі Інтернет через iPod та MP3-плеєри, а 30% хотіли б мати доступ в Інтернет зі своїх ігрових пристроїв. Коли швидкість широкосмугового Інтернету стане безмежною, «хмара» саме запропонує відповідь на ці запити користувача ».

Відзначають фахівці також і ряд інших тенденцій, що впливають на галузь. Приміром, не залишилося без уваги те, що соціальні мережі змінюють новинне простір. У Ericsson ConsumerLab говорять про те, що сьогодні під впливом соціальних мереж змінюється спосіб поширення новин. Як приклад наводяться дані проведених досліджень щодо поширення інформації на прикладі висвітлення наслідків землетрусу в Японії в березні 2011 року. Експерти Ericsson ConsumerLab відзначають, що: «Був виявлений різке зростання популярності соціальних сервісів як єдиного доступного джерела інформації, що заслуговує довіру. Соціальні медіа поширювалися як вірус: вони були не тільки доступні жертвам в зонах катастроф, а й стали джерелом достовірної та важливою інформацій в тих випадках, коли погано працювало телебачення, і телефонний зв'язок була недоступна. Соціальні сервіси служили джерелом коментарів, коли було важко довіряти новинним ресурсам і їхніх повідомлень. Під час недавнього галузевого дослідження в Нью-Йорку ми одержали такий же результат - люди частіше дізнавалися про землетрус з Facebook, ніж з новин CNN ».

Тимофій Белосельцев

nnit.ru


RATVODДата: Четвер, 18.05.2017, 19:09 | Повідомлення # 7
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
За допомогою стандарту DVB-S2X супутниковий інтернет

розігнали до 1 Гбіт/сек
Європейський консорціум успішно продемонстрував систему доступу до широкосмугового супутникового інтернету
на швидкості в 1 гігабіт на секунду.


В рамках реалізації проекту, в якому беру участь Інститут інтегрованих мікросхем (IIS) імені Фраунгофера, компанія Avanti Communications і Work Microwave, була випробувана робота обладнання для модуляції і демодуляції сигналу, встановленого на ємностях супутника HYLAS. які належать компанії Avanti.

Завдяки використанню широкосмугових несучих, учасники тесту змогли використовувати повну пропускну смугу транспондера і досягти результатів, що перевищили первинні очікування, при передачі інформації на швидкості понад 1 Гбіт/сек при використанні однієї несучої.

Демонстрація можливостей технології проводилася з використанням різних несучих смуг і схем модуляції, включаючи закриття прямої лінії зв'язку з несучою на частоті 480 МГц при успішному прийомі і демодуляції сигналу на Землі.

Максимальна швидкість стійкого з'єднання з призначеним для користувача терміналом, зафіксована під час випробувань, склала 1,27 Гбіт/сек. Такий результат був досягнутий завдяки використанню функції квантування часу стандарту DVB-S2X, яка дозволяє приймальному обладнанню вибірково пропускати і ігнорувати окремі частини вхідного сигналу, економлячи тим самим потужність процесора.

«Стандарт DVB-S2X, як останній стандарт супутникового зв'язку, дозволяє надзвичайно ефективно використовувати частотний спектр», - йдеться в прес-релізі Інституту Фраунгофера.

Інститут інтегрованих мікросхем імені Фраунгофера і компанія Work Microwace спільними зусиллями провели розробку, технічну специфікацію і легалізацію системи DVB-S2X - починаючи від її первинної стандартизації до повноцінної імплементації. Інститут інтегрованих мікросхем імені Фраунгофера також розробив інтегрований процесор для ресивера DVB-S2X, який використовувався для демонстрації, а в компанії Work Microwave розробили надпродуктивний широкосмуговий модулятор DVB-S2X, використаний для зв'язку аплинка.

«Стандарт передачі сигналу DVB-S2X і наше широкосмугове наземне обладнання дозволяють на повну використовувати широкі можливості супутників високої пропускної здатності. Це дасть супутниковим операторам в майбутньому можливості для задоволення зростаючого попиту на пропускні канали від різних широкосмугових служб », - коментує генеральний директор компанії Work Microwave Томас Фреліх.

Фінансування експерименту було здійснено за рахунок програми «Передові технології ARTES» від Європейського космічного агентства (ESA).

Виступаючи від імені ESA, технічний керівник проекту Ніколаос Топцідіс зазначив, що проведена демонстрація підтвердила конкурентні переваги і інноваційну природу європейської космічної галузі, а також широкі можливості європейських супутникових угруповань.

Борис Скуратівський

- 17 травня, 2017RATVODДата: П`ятниця, 11.08.2017, 19:23 | Повідомлення # 8
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
Стартап з Німеччини планує запустити

LTE на Місяці
Німецький стартап Part Time Scientists планує доставити на Місяць базову станцію LTE в кінці 2018 року.


Для реалізації проекту з доставки базової станції LTE на Місяць компанія уклала угоду про партнерства з компанією Vodafone Germany.

LTE - технологія бездротового широкосмугового зв'язку, яка сумісна з великою кількістю моделей смартфонів, підтримується багатьма провайдерами і забезпечує користувачам можливість завантажувати і передавати дані на високій швидкості.

Згідно з інформацією видання Space.com, стартап уклав контракт з компанією SpaceX на запуск космічного апарату зі своїм обладнанням, який планується помістити в якості додаткового вантажу в модуль корисного навантаження ракети Falcon 9.

Запущені таким чином базова станція LTE і два космічних «велосипеда» на дистанційному управлінні досягнуть місячної поверхні, опустяться на неї і почнуть передавати інформацію на Землю, використовуючи технологію LTE.

Борис Скуратівський

- 11 серпня, 2017RATVODДата: Середа, 11.10.2017, 14:56 | Повідомлення # 9
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
Ілон Маск придумав назву

для
«космічного інтернету» - Starlink
У SpaceX бажають зареєструвати торгову марку Starlink,
під якою будуть надаватися послуги широкосмугового доступу.


Про це пише видання GeekWire.

Ілон Маск продовжує рухатися до досягнення поставленої ним мети: надати альтернативні рішення щодо доступу до широкосмугового інтернету частині населення, яка проживає в регіонах, обділених доступом до інформації. Його компанія SpaceX подала документи на реєстрацію імені Starlink в якості торгової марки, під якою буде працювати на ринку футуристичний проект, вперше запропонований в 2015 році.

У заявці, поданій в Бюро по патентах і товарних знаків США, мова йде про торгову марку, яка буде використовуватися для нового проекту Ілона Маска, пов'язаного з запуском на низьку навколоземну орбіту понад 4 400 супутників, які повинні будуть забезпечити глобальне покриття планети гігабітним інтернетом. У листопаді минулого року компанія подала до Федеральної комісії з електрозв'язку первинний пакет документів для отримання дозволу на запуск супутникового угруповання. Після чого, в травні поточного року, компанія представила більш деталізований план членам комітету сенату США з питань торгівлі, науки і транспорту.

Супутникове угрупування буде розташовуватися на висоті від 1 110 до 1 325 кілометрів над поверхнею Землі. Для порівняння - це приблизно в три рази вище нинішньої орбіти Міжнародної космічної станції, яка обертається навколо Землі на висоті 400 кілометрів.

Існуючий супутниковий зв'язок має затримку в не менше ніж 600 мілісекунд. У той же час, як обіцяють автори проекту низькоорбітального угруповання Starlink від компанії SpaceX, в її випадку затримка складе всього в 25 мілісекунд. Таким чином, супутниковий Інтернет можна буде порівняти за характеристиками з DSL підключенням, однак, його параметри все ще будуть нижче параметрів підключень типу «оптика в будинок». Втім, новий проект подарує додаткову надію жителям регіонів, які не охоплені досі мережами надшвидкісного доступу в Інтернет.

Зрозуміло, подібні і аналогічні проекти виношують не тільки в SpaceX, але і в ряді інших компаній - зокрема, в OneWeb. Однак SpaceX має незаперечну перевагу, що дає їй можливість істотної економії коштів: вона має в своєму розпорядженні власну систему доставки супутників на орбіту. Мова йде про ракету типу Falcon 9. Однак, навіть з урахуванням цієї економії коштів, за словами Ілона Маска, вартість реалізації і введення в експлуатацію проекту Starlink може досягти позначки в 10 мільярдів доларів.

Запуски супутників на орбіту почнуться десь в 2019 році і триватимуть до 2024, після чого в SpaceX обіцяють регулярно оновлювати і модернізувати угруповання для відповідності запитам користувачів.

Борис Скуратівський

- 02 жовтня, 2017RATVODДата: Середа, 06.12.2017, 20:52 | Повідомлення # 10
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
Eutelsat і ViaSat забезпечать Європу

супутниковим ІнтернетомФото: Shutterstock

Британський провайдер Satellite Solutions Worldwide Grp Ltd (SSW) уклав угоду про співпрацю
з спільним підприємством Eutelsat і ViaSat, спрямованим на створення
європейського сервісу супутникового широкосмугового доступу в Інтернет (ШСД).


В рамках угоди вже зараз для забезпечення доступу в Інтернет почнеться використання супутника Eutelsat KA-SAT (9 ° східної довготи), а в майбутньому до нього приєднається ще не запущений на орбіту супутник ViaSat. За заявою SSW, новий сервіс буде спочатку запущений в Польщі та Норвегії, потім в Швеції і Фінляндії, повідомляє Advanced Television.

Satellite Solutions Worldwide - заснована в 2008 році британська компанія, що пропонує супутниковий доступ в Інтернет комерційним організаціям і жителям приватних будинків, розташованих в важкодоступних районах. З 2013 року супутниковий оператор SES надає компанії ємності Ka-діапазону для забезпечення сервісу.

Супутник KA-SAT, що належить Eutelsat, був запущений в кінці 2010 року і введений в експлуатацію в 2011. Це перший супутник Ka-діапазону в європейському регіоні. Ємності супутника використовуються для забезпечення інтернет-сервісів в Європі і на невеликій частині території Близького Сходу.

- 06.12.2017RATVODДата: П`ятниця, 22.12.2017, 22:44 | Повідомлення # 11
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
SES в партнерстві з ESA покаже можливості

супутникового зв'язку для підтримки мереж
5G
Компанія SES збільшує свою активність у сфері сприяння впровадженню технології 5G
в рамках проекту SATis5, що реалізується як складова частина Програми перспективних досліджень
в області телекомунікаційних систем (ARTES) від Європейського космічного агентства (ESA).


Зокрема, компанія надасть свої ресурси для демонстрації процесу інтеграції супутникових і наземних компонентів при побудові мереж 5G.

Виділена для проведення тесту інфраструктура буде включати в себе супутники компанії SES, розташовані на геостаціонарній (GEO) і середній навколоземних (MEO) орбітах, які будуть інтегровані з наземними мережами. Крім надання космічного сегмента, компанія SES також забезпечить роботу тестового вузла SATis5 в своїй штаб-квартирі в Люксембурзі - з прототипами мереж для супутникової інтеграції, який буде працювати паралельно з іншими вузлами, розташованими в Берліні і Ерлангені, а також додатковим пересувним вузлом.

SATis5 стане свого роду першопрохідцем в процесі проведення тестів практичного використання можливостей супутників для підтримки мереж 5G - зокрема, мова йде про такі сценарії, як Розширення мобільного широкосмугового доступу (eMBB) і Масивний інтернет речей (mIOT).

Демонстраційні тести, початок яких заплановано на 2018 рік, покажуть можливості інтеграції супутникових технологій в схему інфраструктурних рішень для 5G, а також прискорять включення супутника до складу архітектури 5G. Крім того, тестовий проект SATis5 підтримає ініціативи, спрямовані на стандартизацію 5G, - включаючи ініціативи, які виходять про групи 3rd Generation Partnership Project (3GPP).

Нагадаємо, ESA також об'єднала зусилля з 16 європейськими космічними компаніями для просування супутникового 5G інтернету.

Борис Скуратівський

- 22 грудня, 2017

RATVODДата: Четвер, 05.04.2018, 08:34 | Повідомлення # 12
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
SpaceX отримала дозвіл на запуск 4425 супутників

для мережі
глобального інтернету
Компанія SpaceX отримала добро на запуск 4 425 супутників, які будуть працювати в Ka- і Ku-діапазонах.


Федеральна комісія з електрозв'язку (FCC) схвалила заявку компанії SpaceX на отримання дозволу на надання послуг широкосмугового зв'язку з використанням супутникових технологій на території Сполучених Штатів і всього світу. Дане рішення стало першим в історії США позитивним рішенням за заявкою на запуск супутникового угруповання, що складається з низькоорбітальних супутників нового покоління.

Компанія SpaceX отримала дозвіл на використання частот в діапазонах Ka (20/30 ГГц) і Ku (11/14 ГГц) для забезпечення доступу в Інтернет по всьому світу. Компанія, яка планує запустити на орбіту 4 425 супутників, повинна буде виконати ряд умов, серед яких, зокрема, забезпечення захисту інших служб, що працюють в даних діапазонах частот.

Позитивне рішення, підтримане п'ятьма голосами з п'яти, що не стало великим сюрпризом, враховуючи те, що голова комісії Аджіт Пай рекомендував підтримати даний проект. Пай став свого роду чемпіоном в сфері забезпечення реалізації проектів, що дають доступ до широкосмугового Інтернету американцям, які проживають в сільській місцевості і віддалених районах, до яких не доходять оптико-волоконні кабелі і сигнал вишок стільникових компаній.

За останній рік FCC схвалила заявки на отримання дозволів на реалізацію проектів, пов'язаних з наданням послуг супутникового широкосмугового Інтернету, що надійшли від компаній OneWeb, Space Norway і Telesat. Інші заявки знаходяться на розгляді.

Окремі конкуренти компанії SpaceX (зокрема, OneWeb) висловлювали певні побоювання щодо плану компанії, пропонуючи організувати своєрідну «буферну зону» шириною в приблизно 125 кілометрів між супутниками SpaceX та іншими супутниковими системами, що складаються з негеостаціонарних апаратів (NGSO). Засновник компанії OneWeb Грег Вайлер підкреслив, що космічне сміття є серйозною проблемою, якій очолювана ним компанія приділяє першочергову увагу.

Однак в FCC заявили, що пропозицію компанії OneWeb з даного питання можна витлумачити як вимога організувати буферну зону, яка б простягалася від висоти в 1 015 кілометрів до 1 385 кілометрів, вказавши на те, що в комісії також стурбовані проблемами, пов'язаними з ризиком зіткнення між космічними станціями, проте, вважають, що дані питання слід вирішувати шляхом координації дій між різними операторами.

У той же час, член комісії Джессіка Розенворсел виступила з окремою заявою, зазначивши, що Сполученим Штатам слід ретельніше підготуватися до масової появи супутників на високих орбітах, виробивши, зокрема, загальні принципи для боротьби з космічним сміттям, а також чітку систему координації між різними федеральними органами для визначення національної політики в цьому новому секторі освоєння космосу.

У Національній раді з космосу розглядають можливість зміни своєї політики з метою надання більшого сприяння зростанню комерційної космічної індустрії. Дані зміни можуть охопити всі області - від спрощення умов видачі ліцензій до реформування системи експортного контролю та захисту радіочастот з метою забезпечення умов для освоєння космосу. До ради входять представники громадянського, оборонного та комерційного секторів, проте, в ньому до цих пір не представлена ​​FCC, і це, за словами Розенворсел, необхідно виправити.

17 квітня на своєму відкритому засіданні FCC розгляне пропозицію, яка передбачає внесення змін до регуляторних норми, що відображають зростання популярності невеликих супутникових систем. Як пропонує Пай, в разі, якщо супутникові системи будуть володіти певними характеристиками (зокрема, короткий термін експлуатації на орбіті), їх власники зможуть подавати заявки за новою, альтернативною процедурою, розробленою для малих супутників.

Борис Скуратівський

- 03 квітня, 2018RATVODДата: Четвер, 12.04.2018, 09:06 | Повідомлення # 13
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
Створюється VHTS-супутник нового покоління

з ємністю
500 Гбіт/сек
Компанії Orange і Thales названі в числі ключових партнерів-постачальників
компанії Eutelsat Communications в світлі підготовки нового VHTS-супутника.


Супутник KONNECT VHTS буде побудований компанією Thales Alenia Space і забезпечить подальший розвиток бізнесу Eutelsat в сфері надання послуг фіксованого широкосмугового доступу в Інтернет і зв'язку з повітряними судами. Супутник має масу в 6,3 тонни, його ємність в Ka-діапазоні складає 500 Гбіт/сек, а введення в експлуатацію намічене на 2021 рік.

Компанія Eutelsat підписала довгострокові угоди про зобов'язання з компаніями Orange і Thales. Угода про роздрібне партнерство, підписана з компанією Orange, має зміцнити позиції компанії Eutelsat на ринку фіксованого доступу до широкосмугового Інтернету в країнах Європи, де група присутня в роздрібному секторі. А угоду про партнерство в сфері дистрибуції, яка підписана з Thales, має допомогти компанії на ринку послуг урядового зв'язку.

Коментуючи укладення контракту, генеральний директор компанії Eutelsat Родольфо Бельмер заявив: «Ми дуже раді підписанню цієї угоди з міжнародними партнерами - компаніями Orange і Thales - бо воно підтверджує роль супутникових рішень в розвитку широкого покриття високошвидкісним інтернетом. Виступаючи в якості ключового доповнення до наземних широкосмугових мереж, високошвидкісний широкосмуговий Інтернет стане основною рушійною силою для подальшого розвитку компанії Eutelsat з 2020 року. У наступному десятилітті VHTS будуть мати в своєму розпорядженні достатню пропускну здатність для широкомасштабного обслуговування ринків послуг високошвидкісного широкосмугового Інтернету і зв'язку з повітряними суднами, надаючи послуги, які можна порівняти як за ціною, так і за якістю з послугами оптико-волоконних мереж».

Інвестиція замінить спільну інвестицію з ViaSat в супутник ViaSat-3 для обслуговування клієнтів в країнах Європи, Африки та Близького Сходу.

Борис Скуратівський

- 10 квітня, 2018RATVODДата: Середа, 25.04.2018, 21:29 | Повідомлення # 14
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
Чому Ілон Маск виграє гонку

в секторі
космічного інтернету
Компанія SpaceX планує запустити в космос більше чотирьох тисяч супутників,
які будуть роздавати жителям планети високошвидкісний інтернет.


Таким чином, число діючих супутників, що знаходяться на орбіті Землі, збільшиться вдвічі. Девід В. Сміт розглядає в статті на Eureka амбітні плани Ілона Маска в розрізі зароджуючогося сектору супутникового інтернету, а також пояснює, чому Ілону Маску судилося перемогти своїх конкурентів.

Навіть за мірками Ілона Маска план відправки на низьку навколоземну орбіту (LEO) 4 425 супутників для роздачі сигналу високошвидкісного інтернету жителям всієї планети є зухвалим і пов'язаний з фінансовими ризиками. Запуск супутникового угруповання компанії SpaceX збільшить кількість діючих на орбіті супутників більш ніж в два рази, при цьому Ілон Маск вже планує вивести на орбіту ще 7 518 супутників в рамках другого етапу реалізації проекту SpaceX. Ілон Маск вже не вперше береться за такі масштабні проекти, однак, ряд компаній вже втратили мільярди доларів на подібних супутникових проектах, зокрема можна згадати проект компанії Teledesic з 1990-х. Так чому ж Ілону Маску судилося досягти успіху там, де всі інші програвали?

Є дві причини, які дають нам право припускати, що у Маска є набагато більше шансів домогтися позитивного результату. По-перше, його послужний список доводить, що ті, хто сумнівається - помиляються - навіть коли терміни переносяться. Друга причина полягає в тому, що економічна основа супутникового ринку фундаментально змінилася, не в останню чергу - завдяки впливу компанії SpaceX, яка допомогла істотно скоротити вартість космічних запусків. До 2025 року Маск планує отримати дохід від організації запусків в розмірі 5 мільярдів доларів і цілих 30 мільярдів доларів в секторі супутникового інтернету.

«Я ніколи не буду сперечатися з Ілоном Маском, - говорить Грег Отрі, професор клінічного підприємництва в Південнокаліфорнійського університеті Маршалла. - Він досягає того, що на думку інших є неможливим. Він завжди веде свої компанії по кромці, за якою лежить фінансова криза, однак, в кінцевому підсумку він досягає своєї мети - навіть якщо не завжди в намічені терміни. Я обережно висловлю оптимістичну думку про те, що SpaceX чекає успіх».

Цільовим ринком для компанії SpaceX стануть як країни світу, що розвивається, так і нішеві ринки хай-енд класу - судноплавні і авіакомпанії, а також приватні компанії, які потребують захищеної зв'язку.

За словами Отрі, існує поширена думка про те, що компанія SpaceX є прибутковою, проте, як приватна компанія, вона не зобов'язана публікувати свої фінансові дані. Були серйозні інвестори, включаючи Google і Fidelity з мільярдними вкладеннями. «Той факт, що Маск зберіг фінансовий контроль над SpaceX, дає йому набагато ширше поле для маневрів. Все, що він робить, знаходиться в чіткій відповідності з його баченням щодо колонізації Марсу, і це думка може не збігатися з короткостроковими цілями членів ради директорів або численних акціонерів », - каже Отрі. Найскладніше завдання буде полягати в чіткому дотриманні тісного графіка запусків. У лютому ракета Falcon 9 компанії SpaceX запустила в космос перші два супутники в рамках проекту Starlink, однак, у Маска залишилося всього п'ять років на те, щоб запустити на орбіту решту 2 000 супутників відповідно до зобов'язань, даними Федеральній комісії з електрозв'язку (FCC) .

«Він бажає провести всі запуски власними силами, однак, в кінцевому підсумку, йому, можливо, доведеться просити допомогу у інших компаній, які проводять запуски», - каже Отрі.

Якщо Маск доб'ється успіху, то цільовими ринками послуг компанії SpaceX стануть, з одного боку, країни, що розвиваються, з іншого - нішеві ринки хай-енд класу в секторі судноплавних і авіакомпаній, а також приватних компаній, яким потрібно захищений зв'язок.

«Маск придивляється до любителів частих подорожей, яким необхідний потужний, стабільний сигнал. Кожен, хто подорожував на круїзному судні, знає, наскільки жахливим там буває якість інтернету. На іншому кінці кривої - приблизно чотири мільярди чоловік, які живуть за межами зон покриття інтернетом, в тому числі мова йде про величезні сільські райони США. Велика частина населення не потребує цього, оскільки їх стільникові телефони стабільно працюють в місті, у них є надійні підключення будинку, але окремі технологічні фанати проявлять інтерес », - каже Отрі.

Одним з тих, хто найбільш уважно стежить за історією розвитку компанії SpaceX, є Ларі Прес, професор інформаційних систем Каліфорнійського державного університету. З економічних міркувань доктор Прес вважає, що у низькоорбітальних супутників сьогодні є більше шансів стати життєздатними, ніж в епоху 90-х, коли на ринок вийшла компанія Teledesic, після банкрутства аналогічних проектів від компаній Iridium і Globalstar. Крах компанії Teledesic отримав величезний розголос, оскільки компанія мала акціонерів високого рівня, серед яких були такі люди, як Білл Гейтс, піонер стільникового зв'язку Крег Маккоя і саудівський принц Алвалід Бін Талал. Після цього на ринку низькоорбітальних супутників на якийсь час запанувала тиша, проте, сьогодні туди ломляться відразу кілька конкуруючих компаній.

Проект компанії SpaceX є найбільш амбітним, однак, компанія OneWeb Річарда-Бренсона пропонує програму запуску на орбіту угруповання, що складається з 882 супутників, і планує надати користувачам доступ в інтернет вже на початку наступного року. Тим часом, канадська компанія Telesat планує забезпечити глобальне покриття шляхом реалізації швидкої і недорогої програми, яка передбачає запуск невеликого, гібридного угруповання, що складається з супутників, що знаходяться як на полярній, так і на похилій орбіті. У Telesat планують запустити всього 117 низькоорбітальних супутників, проте, в компанії стверджують, що запатентоване ними гібридно полярно-похиле угруповання вимагає запуску на орбіту меншої кількості супутників для досягнення глобального покриття.

«Ми спостерігаємо величезний наплив компаній на цей ринок, оскільки супутники стають дешевшими, менше і легше, а вартість запусків знижується», - говорить доктор Прес.

Компанія SpaceX, за його словами, зробила посадку ракети масою в 549 054 кг на невелику автомобільну баржу у відкритому морі практично пересічною подією. Компанія провела 18 успішних м'яких посадок, а їхня ракета нового покоління - BFR - розроблена з прицілом на багаторазове використання. Маск каже, що дана ракета зможе виводити на орбіту кілька супутників за один політ. Представники компанії OneWeb, а також їх виробничі партнери з Airbus, стверджують, що автоматизація дозволить їм виробляти три супутника в день вартістю в менш ніж 1 мільйон доларів за одиницю. Вартість їх запуску буде низькою, оскільки вони маленькі і легкі. Споживчі наземні станції, необхідні для прийому сигналу, також будуть невеликими, дешевими і легкими в інсталяції, говорить доктор Прес.

«Вони будуть схожі на коробки для піци, і їх зможуть встановлювати кінцеві користувачі. На відміну від «тарілок», призначених для прийому ТВ-програм та інтернету, ці антени не доведеться чітко направляти на один геостаціонарній супутник», - додав він.

Ще одним позитивним моментом у розвитку супутникового ринку є значне поліпшення технологій зв'язку. Сьогоднішнє «смарт-радіо» може швидко змінювати частоту, схему живлення і модуляції. Вони дозволяють спільно використовувати частотний ресурс таким способом, який був абсолютно немислимий в період, коли компанія Teledesic безуспішно намагалася завоювати ринок. Тим часом, мережа наземних волоконних ліній зросла з 1990-х років експоненціально, що робить інтернет-шлюзи вельми привабливими цілями для супутникових компаній. Маск стверджує, що супутники компанії SpaceX будуть зв'язуватися один з одним через оптичні канали, що дозволить створити сильно переплетену мережу з низькою затримкою, яка буде передавати більшу частину нашого трафіку на далекі відстані.

Однак залишається ще кілька питань, які потребують вирішення. Однією з найбільших головних болів регуляторів є проблема космічного сміття, і SpaceX обговорює з FCC небезпеку його падіння для людей. Маск подумує про те, щоб компанія SpaceX за допомогою ракети BFR збирала на орбіті супутники, які відпрацювали свій ресурс. На щастя, між супутниковими провайдерами намітився дух співпраці, оскільки вони прийшли до розуміння того, що їх проекти можуть або разом піднятися до вершин, або разом потерпіти крах. Компанія OneWeb розробляє проект механізму для захоплення, який повинен буде збирати відпрацьовані своє супутники, і сподівається зробити цей проект відкритим. Всі провайдери підтримують ідею спільного використання частотного ресурсу один з одним і з провайдерами наземних служб. За словами доктора Преса, вони погоджуються з тим, що поділ частот може призвести до перешкод.

Відкритим залишається питання про те, як авторитарні й тоталітарні режими поставляться до появи супутникового інтернету. Наприклад, в Китаї уряд контролює те, до чого громадяни країни мають доступ до всесвітньої павутини. «Є багато цікавих питань - наприклад, чи дозволять такі країни як Китай і Північна Корея своїм громадянам встановлювати домашні наземні станції і підключатися до інтернету? Як в Саудівській Аравії поставляться до того, що її жителі отримають доступ до порнографії? Кубі також доведеться змінити свою політику, щоб громадяни отримали доступ до швидкого і дешевого інтернету, проте, якщо такі зміни відбудуться, кубинці стануть одними з основних користувачів системи», - говорить він.

Провайдери супутникового інтернету не тільки конкурують між собою в рамках битви за контроль над небом. Засновник компанії Facebook Марк Цукерберг планує використовувати дрони на сонячних батареях для надання доступу до інтернету мільярдам жителів планети, позбавленим такої можливості. У минулому році дрон «Aquila» від компанії Facebook пролітав годину і 46 хвилин над об'єктом Yuma Proving Ground в Арізоні. Дрони мають більший, ніж Boeing 747s, розмах крил, проте, вони легші (455 кг). Завдання, над вирішенням якої працює Facebook, полягає в тому, щоб змусити дрони перебувати в повітрі безперервно протягом місяців, оскільки вони споживають енергію в 5000 Ват на крейсерській висоті в 18288 метрів. Цукерберг визнає, що нікому ще не вдавалося створити безпілотний літальний апарат, здатний знаходиться в повітрі протягом такого тривалого часу, і команді, яка працює над проектом Aquila, належить зробити літальні апарати легше, скоротити споживання енергії і поліпшити динамічні льотні характеристики. Тим часом, в корпорації Alphabet, якій належить Google, також бачать потенціал на телекомунікаційному ринку. В рамках програми Project Loon вона збирається роздавати інтернет з повітряних куль, які перебувають в стратосфері на висоті в 18 кілометрів над Землею.

У каліфорнійській компанії Airborne Wireless Network (AWN) запевняють, що розробили більш ефективний метод забезпечення доступу до високошвидкісного інтернету з використанням комерційних літаків. Дана технологія відома як «Infinitus Super Highway». У AWN хочуть встановлювати широкосмугові приймач на борту літаків в кількості, що дозволяє використовувати їх в якості репітерів сигналу для забезпечення глобальної бездротового зв'язку. У компанії говорять, що це схоже на те, як супутники зв'язку забезпечують підключення наземним користувачам, але з набагато кращої пропускною спроможністю, кращою продуктивністю зв'язку і за меншу ціну.

«Багато хто з даних різних рішень переслідують спільні цілі - можливість надання глобального покриття, особливо - на території країн, що розвиваються, - говорить професор Отрі. - Однак, у випадку з дроном є проблеми з батареями, а повітряні кулі залежать від погоди. Супутниковим провайдерам не потрібно хвилюватися ні щодо першого, ні щодо другого. Однак, в країнах, що розвиваються можливо безліч нішевих варіантів використання дронів і повітряних куль - зокрема, під час матчів з американського футболу, коли занадто велика кількість стільникових телефонів створює взаємні перешкоди. І в даній ситуації дуже навіть непоганим рішенням є запуск повітряної кулі і підключення до нього всіх стільникових телефонів».

Однак, найбільший захват Отрі викликає космічний проект Ілона Маска. «Я є прихильником космосу. Все те, що розширює рамки нашого використання космосу і кількість космічних запусків популяризує по-справжньому важливі речі, які намагаються робити Ілон Маск і Річард Бренсон. Це - вихід людини за межі планети. У довгостроковій перспективі це добре для економіки і для навколишнього середовища. Як говорить Ілон Маск, в кінцевому підсумку це допоможе врятувати людську расу ...».

Борис Скуратівський

- 25 квітня, 2018RATVODДата: Четвер, 03.05.2018, 20:34 | Повідомлення # 15
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24403
Статус: Оффлайн
5G спровокує нову хвилю зростання

ринку
супутникового зв'язку
Доповнення мобільних мереж 5G каналами супутникового зв'язку нового покоління може допомогти
супутниковим операторам стати важливими гравцями в зароджується екосистемі 5G,
- заявили в аналітичній компанії GlobalData.


«Нове покоління супутників - а саме супутники високої пропускної здатності (HTS) - створюються з використанням відкритої архітектури. Вони набагато більш гнучкі і легше інтегруються в 5G мережі, - каже старший аналітик відділу телекомунікаційних технологій і програмного забезпечення в GlobalData Глен Хант. - З появою HTS супутникові оператори зможуть вийти за межі послуг сільського широкосмугового інтернету, ставши невід'ємною частиною екосистеми 5G».

Як заявляють в компанії, невисока швидкість, висока затримка і невелика ступінь надійності в порівнянні з традиційними волоконнооптичними і цифровими абонентськими лініями (DSL) до сих пір обмежувала роль супутника як провайдера на останній милі, відвівши йому, головним чином, сферу обслуговування віддалених сільських районів, що лежать за межами досяжності інших технологій.

Втім, поява більш сучасних супутникових технологій може вирішити проблеми з ємністю і продуктивністю в епоху 5G.

«Впровадження HTS супутників зажадає набагато менших витрат, ніж впровадження попередніх поколінь супутників. Це пов'язано відразу з декількома факторами, серед яких - більш сучасні технології запуску, зменшення розмірів компонентів, і, відповідно, менше споживання електроенергії», - заявив Хант.

Стандарти, що регламентують роботу служб 5G, які, цілком ймовірно, будуть готові до III кварталу 2018 року, набагато краще сумісні з супутниковими технологіями, ніж попередні стандарти LTE (Long-Term Evolution, довгострокова еволюція) і 3G.

Борис Скуратівський

- 03 травня, 2018Форум TV-SAT » « Новини Супутникового ТБ » » Новини Супутникового Інтернету » Новини Супутникового інтернету (Типи доступу до мережі)
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2020