FORUM TV-SATПонеділок
19.04.2021, 11:24

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
 • Сторінка 10 з 10
 • «
 • 1
 • 2
 • 8
 • 9
 • 10
Форум TV-SAT » « Хоббі наших користувачів » » Комп'ютери. Ноутбуки. Наука та Технології » Новини Науки та Технологій
Новини Науки та Технологій
satBuffonДата: Четвер, 08.07.2010, 17:15 | Повідомлення # 1
V.I.P

Країна:
повідомлень: 641
Статус: Оффлайн
Новини Науки та Технологій


RATVODДата: Четвер, 25.02.2021, 17:19 | Повідомлення # 136
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25223
Статус: Онлайн
В DVB затвердили специфікацію

системи
водяних знаків і домашнього мовлення
Після зборів Ради правління DVB були затверджені дві специфікації.


Зокрема, було схвалено оновлення специфікації Системи цільової реклами DVB (DVB-TA), що передбачає включення функції накладення водяних знаків в якості альтернативного рішення для сигнального позначення моментів для включення контенту в мовний сигнал, а також рішення, що дозволяє здійснювати перероздачу послуг широкомовного телебачення на IP -пристрої всередині будинку, яка отримала назву DVB Home Broadcast (DVB-HB).

Перша специфікація DVB-TA була вперше опублікована в грудні 2019 року. Вона була створена для того, щоб мовні компанії могли взяти на озброєння нові потоки доходів, пропонуючи більш ефективні рекламні кампанії і персоналізований контент в мережах лінійного мовлення. Додавання водяних знаків для сигналізації дозволить створювати таргетовану рекламу DVB для підключаємих телевізорів, що відтворюють програми лінійного мовлення, прийняті старими сет-топ-боксами.

У свою чергу, специфікація DVB-HB була розроблена для того, щоб такі пристрої як смартфони, планшети або HDMI-донгли могли отримувати доступ до широкомовного контенту і відтворювати його. Це досягається шляхом ретрансляції даного контенту через IP з використанням сервера, встановленого в тій же локальній мережі. Таким чином, користувач може перетворювати будь-який IP-пристрій в ТВ-приймач, здатний відтворювати контент в якості, властивій мовному ТБ.

Спочатку дана технологія позиціонувалася як інноваційне рішення для домашнього використання, проте, в DVB відзначають, що додатки можуть використовуватися не тільки в домогосподарствах, але також в готелях, гуртожитках, точках доступу Wi-Fi і т.д.

Правління також оголосило про створення робочої групи, яка вивчить, яким чином DVB може підтримати виконання Директиви ЄС по AVMS в рамках своїх систем. Ця директива регулює координацію національного законодавства, що регламентує діяльність усіх аудіовізуальних засобів масової інформації в масштабах ЄС.

Борис Скуратівський

25 лютого, 2021.RATVODДата: П`ятниця, 05.03.2021, 10:01 | Повідомлення # 137
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25223
Статус: Онлайн
У ЄС ухвалили закон про «право на ремонт» техніки


Фото: iStock

В ЄС вступив в силу закон про «право на ремонт»,
покликаний продовжити життя техніці і зробити її багаторазовою.


Однак на смартфони і ноутбуки він поки не поширюється, передає 3Dnews.

Як відомо, ініціатива надійшла в Єврокомісію в березні минулого року. Її суть в тому, щоб зробити пристрої не одноразовими, а придатними для повторного використання.

Для цього виробники техніки повинні будуть змінити дизайн і конструкцію своїх товарів таким чином, щоб вона могла піддаватися кількаразовому ремонту і нескладній утилізації. Наприклад, ініціатива повинна відвадити виробників від використання клею при складанні.

«Щорічно на кожного європейця в середньому припадає близько 16 кг електронного сміття, з якого утилізується не більше ніж 40%. Закон про право на ремонт може знизити обсяг сміття і заощадить кошти на покупку нової техніки», - пише ресурс.

Закон почав діяти з понеділка, 1 березня. Відповідно до нього, виробники повинні забезпечувати техніку докладними інструкціями по ремонту, і випускати комплектуючі для заміни несправних деталей в достатньому для ремонту обсязі.

Зараз «право на ремонт» поширюється на холодильники, пральні машини і фени, а з електроніки - на телевізори. Вже на наступному етапі розвитку закону до них повинні приєднатися смартфони, ноутбуки та інша дрібна електроніка.

Як говорилося раніше, ймовірно, виробникам доведеться повернути в пристрої знімні акумулятори.

Лада Васюкова

03 березня, 2021.RATVODДата: Середа, 17.03.2021, 15:07 | Повідомлення # 138
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25223
Статус: Онлайн
Як 28 тисяч Blu-ray: вчені створили

оптичний диск ємністю 700 терабайтФото: ComputerWorld

Група дослідників з Шанхайського університету науки і технологій USST досліджує можливість
застосування нових принципів для розробки нанорозмірних оптичних сховищ даних нового покоління,
які можуть дозволити значно збільшити ємність сховища при одночасному зниженні енергоспоживання
.

Редакція Mediasat розповідає подробиці.

Що сталося


Вчені розробили новий підхід до зберігання великих обсягів інформації, що робить можливим створення потужних переносних центрів обробки даних, що важливо, оскільки кількість даних, які людство виробляє щодня в епоху нинішнього інформаційного прориву, перевершує уяву.

Згідно з прогнозами експертів, в 2025 році загальний обсяг даних у всьому світі досягне позначки в 175 зеттабайт, при цьому один зеттабайт дорівнює одному мільярду терабайт або ж трильйону гігабайт.

Якщо ж спробувати записати ці 175 зеттабайт на диски Blu-ray, то висота стопки таких дисків в 23 рази перевищить відстань від Землі до Місяця.

Особливість розробки


Вчені пов'язали оксид графену і перетворили наночастинки, насичені лантаноїдами, які отримують за рахунок додавання до наночасток лантаноїдів, рідкоземельних елементів, і здатні перетворювати інфрачервоне світло в видиме ультрафіолетове світло.Використання нанокомпозитів в якості носіїв інформації в поєднанні з методом оптичного запису для субдіфракціі дозволяє створити оптичний диск діаметром 12 см, який здатний зберігати 700 терабайт, з еквівалентної ємністю 28000 дисків Blu-ray.

Результатом цих досліджень став новий метод розробки нових оптичних дисків, які споживають меншу кількість енергії і є більш довговічними.

Професор Чжан Цімін сказав: «Такі диски несуть в собі величезний потенціал для використання в величезних центрах обробки даних, і в майбутньому, можливо, у нас з'явиться можливість заміни величезних центрів обробки даних розміром з футбольне поле на портативний диск».

Новий метод оптичного зберігання даних з величезною ймовірністю забезпечить умови для подальшого розвитку технологій, заснованих на штучному інтелекті, які дадуть старт інформаційній революції.

Інформація про дослідження


Дане дослідження проводилося Шанхайським університетом науки і технологій, Королівським технологічним інститутом Мельбурна, Технічним коледжем Мельбурна і Національним університетом Сінгапуру.

Дослідження відбулося в рамках масштабного проекту, мета якого спрямована на пошук ефективних способів зберігання даних при одночасному скороченні вуглецевого сліду центрів обробки даних за рахунок відмови від використання магнітних дисків, що мають обмежений термін служби.

Дослідники стверджують, що незважаючи на те, що технології зберігання даних на оптичних носіях з використанням лазерів є на сьогоднішній день кращим рішенням для задоволення зростаючих потреб в даних, різна природа світла обмежує розмір інформаційних бітів, які можуть бути записані, що, в свою чергу, обмежує місткість оптичних дисків.

Дослідники також відзначили, що пропонований ними метод передбачає використання недорогих лазерів безперервної дії, що додатково допомагає знизити експлуатаційні витрати в порівнянні з традиційними способами запису на оптичні носії, в яких використовуються дорогі і громіздкі імпульсні лазери.

Редакція Mediasat

17 березня, 2021.RATVODДата: Вівторок, 30.03.2021, 13:56 | Повідомлення # 139
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25223
Статус: Онлайн
Заряджайся «від повітря»: Вчені зібрали

компактну антену, що перетворює сигнали
5G в електроенергіюФото: ExtremeTech

Команда Технологічного інституту Джорджії знайшла спосіб отримання
енергії від хвиль 5G без використання потужних випрямляючих антен.


Нова розробка вчених куди більш компактна і потужна, ніж її попередниці, передає ExtremeTech.

Маленька і ефективна


Вчені з Технологічного інституту Джорджії представили антену, здатну конвертувати сигнали 5G в електрику. Пристрій надрукували на 3D-принтері.

Взагалі, такий спосіб добування електрики в мережах п'ятого покоління не є чимось новим. Фахівці вже вміють отримувати енергію з сигналів 5G за допомогою громіздких випрямляючих антен.

Однак нова розробка Технологічного інституту Джорджії має вагому перевагу: її легко можна вмістити на долоні. Такий практичний і зручний пристрій здатний споживати в 21 разів більше енергії, ніж її аналоги.

Як це працює


Антена працює завдяки «лінзі Ротмана». Ця лінза здатна перетворити один вузький промінь в кілька одночасних променів для покриття більш широкої області.

Пристрій Технологічного інституту Джорджії вловлює сигнал від 5G-вишки, що працює в міліметровому діапазоні (mmWave) і конвертує його в 6 мкВт електроенергії. Однак це можливо тільки в умовах безперешкодної видимості.

«Поки не варто говорити про величезну потужність. Високочастотний сигнал міліметрового діапазону генерує потужність близько 6 мікроват на відстані 180 метрів від передавача 5G. Це працює тільки при безперешкодній прямій видимості: сигнали mmWave занадто високочастотні, щоб проходити крізь стіни, але це робить їх більш зручними для використання в бездротовій мережі», - пише ExtremeTech.

Такої енергії, запевняють вчені, буде досить для живлення датчиків і простих пристроїв IoT без необхідності використовувати батареї. Фахівці кажуть, що їх розробка може стати революційною в області 5G, але тільки якщо оператори зв'язку навчаться монетизувати цю можливість.

Енергія «з навколишнього середовища»


У 2019 фахівці з Массачусетського інституту технологій також представили свої напрацювання в області отримання енергії з бездротових сигналів. Вони створили практичну ректенну, здатну перетворювати енергію сигналів Wi-Fi в електрику для живлення електроніки.

Пристрій вийшов повністю гнучким, завдяки чому його можна розгорнути і на великих площах, і в портативних пристроях. За словами фахівців, винахід може збирати енергію з навколишнього середовища, що робить можливим його застосування навіть в медичних цілях.

Лада Васюкова

30 березня, 2021.RATVODДата: Понеділок, 05.04.2021, 17:43 | Повідомлення # 140
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25223
Статус: Онлайн
5G Broadcast: створено найменший ресивер

для прийому телерадіомовлення через 5GOBECA 5G Broadcast ORS-2
Фото: ORS

Розробка OBECA - найменшого в світі ресивера 5G Broadcast з відкритим вихідним кодом
- є суттєвим внеском австрійської компанії ORS в розвиток нового стандарту.


Що трапилося


5G Broadcast доставляє контент лінійного мовного телебачення безпосередньо на мобільні пристрої кінцевих користувачів - такі як смартфони і планшети. Результати тестів виглядають багатообіцяюче, і перші мобільні вимірювання для 5G Broadcast були успішно проведені у Відні (Австрія) компанією ORS.

Однак основною перешкодою для впровадження нового стандарту передачі виявилася відсутність мобільних кінцевих пристроїв, - заявив керуючий директор ORS Міхаель Вагенгофер в своєму виступі на семінарі «EBU Forecast 2020», який проводив Європейський Мовний Союз.

З цієї причини на початку вересня 2020 року ORS приступила до розробки власного ресивера, сумісного зі стандартом 5G Broadcast, з відкритим вихідним кодом OBECA (Open Broadcast Edge Cache Appliance). Створення ресивера має стати проміжним етапом для розробки майбутніх додатків для прийому трансляцій 5G Broadcast на мобільних пристроях кінцевих користувачів і сприятиме їх подальшому розвитку.

У лютому поточного року в ORS представили проект OBECA, в рамках якого був розроблений найменший 5G Broadcast ресивер в світі. Розробка повинна вирішити проблему нестачі мобільних пристроїв користувача для екосистеми 5G Broadcast. Команда проекту ORS опублікувала на GitHub першу версію OBECA, ресивера 5G Broadcast з відкритим вихідним кодом.

Що за ресивер


Перша версія OBECA підтримує функцію прийому сигналів 5G Broadcast (FeMBMS і Release 16) і дозволяє передавати програми в форматі RTP. Крім того ресивер вже дає можливість прийому сигналів з нормальною шириною смуги мовлення (канали мовлення 6, 7 і 8 МГц).Завдяки реалізації даної функції на стороні передавача, ORS вперше в світі змогла протестувати в Австрії весь канал мовлення 8 МГц в режимі реального часу HPHT.

Одним з ключових факторів є те, що ресивер, розроблений ORS, має повністю відкритий вихідний код, завдяки чому треті сторони можуть вносити свій вклад в подальші розробки в майбутньому і підтримувати екосистему в довгостроковій перспективі.

«OBECA складається з трьох рівнів: ресивер, шлюз і тестовий додаток. В даний час ми розробляємо і адаптуємо ресивер», - зазначив менеджер проекту д-р Йоганн Міка, коментуючи поточний статус проекту.

«Ресивер 5G Broadcast наближає нас на один величезний крок до створення в майбутньому бездискримінаційної і високоякісної системи теле- і радіопередач. Інженери по всьому світу тепер зможуть активно сприяти подальшому розвитку сет-топ-боксів 5G Broadcast з відкритим вихідним кодом», - заявив технічний директор ORS Норберт Грілл.

Що далі


Найближчі тижні повинні пройти під знаком подальшого технічного розвитку проекту OBECA. Зокрема, повинні бути впроваджені і розширені нові функції, а всім зацікавленим партнерам і колегам компанією ORS буде надана підтримка при введенні в експлуатацію своїх власних систем OBECA.

Кожен, хто бажає отримати чітке технічне уявлення про концепцію, структуру та функції OBECA, отримає можливість взяти участь в безкоштовному вебінарі ORS, який повинен відбутися в кінці квітня.

Наступне оновлення, яке дозволить всім WLAN-сумісним кінцевим пристроям приймати ОТТ-потоки через OBECA за допомогою 5G Broadcast, також має бути доступне на початку травня.

Що таке 5G Broadcast


5G Broadcast є майбутнє телебачення. Новий стандарт дозволяє передавати контент лінійного мовлення безпосередньо на мобільні пристрої, такі як смартфони або планшети, без використання Wi-Fi або інтернету.

ORS стимулює проведення в Австрії досліджень і розробок, бажаючи отримати гарантію того, що передача в стандарті 5G Broadcast буде такою ж ефективною, як і передача в стандарті DVB-T2.

Згідно з дослідженням, проведеним Зальцбургским університетом, лінійне мовлення користується широкою популярністю в Австрії. На частку лінійного телебачення припадає близько 80% всього аудіовізуального контенту, при ще більш високому відсотку для радіостанцій. При цьому споживання контенту на мобільних пристроях продовжує рости і стає все більш популярним.

5G Broadcast - нова технологія, яка розробляється відповідно до вимог ринку і спрямована на зміну способу використання медіа. Вона дозволяє доставляти широкомовний контент безпосередньо на мобільні пристрої. На відміну від потокової передачі, для прийому контенту на 5G-сумісні кінцеві пристрої користувачам не потрібно підключення до інтернету, в результаті чого мобільне телебачення не використовує обсяг даних в пакеті користувача.

Одним з найбільших переваг технології 5G Broadcast є те, що контент, який роздають з її допомогою може одночасно досягати необмеженої кількості користувачів. На відміну від мобільних мереж, в широкомовних мережах відсутній зворотний канал від користувача до базової станції, тому вони не можуть пропонувати нелінійні послуги (це означає, що взаємодія користувача з контентом неможлива). Втім, технологія 5G Broadcast поєднує в собі найкраще з обох світів. При поєднанні даної технології з 5G Broadband - технологією мобільного зв'язку - створюється гібридна комунікаційна мережа, яка підтримує як лінійні, так і нелінійні мультимедійні додатки.

У довгостроковій перспективі і індустрія мовлення, і індустрія мобільного зв'язку бажають надати користувачам такий рівень обслуговування, який дасть їм можливість конкурувати з глобальними потоковими службами і провайдерами OTT, такими як MEGOGO або Netflix. Щоб зробити це можливим для обох світів, необхідно створити загальну екосистему для поширення цифрового медіаконтенту через 5G. Для реалізації даної мети ORS увійшла до складу глобальної групи 5G Media Action Group, а Австрію представляє керуючий директор ORS Міхаель Вагенхофер.

Борис Скуратівський

05 квітня, 2021.RATVODДата: Вівторок, 06.04.2021, 19:47 | Повідомлення # 141
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25223
Статус: Онлайн
Вперед в майбутнє: OMO зробить

«розумними» п'ять тисяч будинків по всій УкраїніФото: OMO systems

Перший в Європі провайдер послуг розумного будинку OMO анонсував масштабний проект.


Що сталося


До кінця поточного року компанія OMO зробить «розумними» 5 тисяч багатоквартирних будинків в містах-мільйонниках по всій країні.

У будинках буде встановлена ​​інноваційна система доступу, яка дозволить відкривати двері під'їзду або шлагбаум на територію в мобільному додатку, за допомогою NFC-технології або по розпізнаванню особи.

Також користувачі зможуть відправляти гостям електронні ключі. Особливість такого ключа в тому, що відправити його можна за допомогою будь-якого мессенджеру або через СМС. А відео з камер спостереження можна буде переглядати відразу в мобільному додатку - як в режимі реального часу, так і в архіві.

Як це працює


Всіма послугами користувачі будуть керувати за допомогою всього одного мобільного застосування OMO. При бажанні вони зможуть підключити до системи інші розумні пристрої і датчики, які допоможуть стежити за безпекою в квартирі. Наприклад, датчики протікання води і задимлення миттєво повідомлять про побутові пригоди. А датчик відкриття дверей разом з датчиком руху стежитимуть за проникненням в приміщення.Що кажуть в компанії


«Автоматизація - глобальний тренд, який все більше набирає обертів. Ми вже не уявляємо свого побуту без технологій. Можливість управляти комфортом і безпекою в одному мобільному додатку - вже не привілей преміальних житлових комплексів, а реальність, доступна кожному. Це крок до будівництва екосистеми розумних кварталів та міст - саме такою, новаторською і технологічною, ми бачимо Україну в майбутньому», - розповідає співзасновник компанії Грант Даян.

Як взяти участь у проекті


Для участі в проекті необхідно заповнити веб-форму. Збір заявок триватиме до 30 червня 2021 року. Мешканці перших 5 тисяч будинків, які звернуться до OMO, отримають установку обладнання безкоштовно. Подавати заявки жителі можуть як індивідуально, так і від імені ОСББ або ініціативної групи.

Історія проекту


Це вже не перша подібна ініціатива від OMO. Восени компанія анонсувала старт проекту «100 розумних будинків» в столиці, отримала понад дві тисячі заявок і вже встановила обладнання в цих будинках.

«Нам вистачило менше місяця, щоб зібрати 2 тисячі заявок. Це доводить, що люди зацікавлені в тому, щоб зробити свій простір більш комфортним і захищеним. Ми підтримуємо цю ідею. І в цей раз хочемо сфокусуватися не тільки на Києві. Наша мета - мільйон абонентів по всій Україні. Ми хочемо показати, що розумні будинки не обов'язково дорогі і складні», - ділиться результатами співзасновник і CEO компанії Вадим Сидоренко.

Роботи по встановленню обладнання у всіх будинках триватимуть близько року. Компанія планує оснастити інноваційними системами доступу багатоквартирні будинки в Києві, Львові, Одесі, Харкові та Дніпрі. Комплект обладнання може відрізнятися в залежності від характеристик кожного конкретного будинку.

Віталій Мосейчук

06 квітня, 2021.RATVODДата: Четвер, 08.04.2021, 13:41 | Повідомлення # 142
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25223
Статус: Онлайн
Facebook і Google прокладуть нові підводні кабелі:

вони з'єднають
Південно-Східну Азію і АмерикуПідводні кабелі Bifrost і Echo

Компанія Facebook за сприяння компанії Google планують прокласти
дві підводні кабельні лінії, які повинні будуть з'єднати Південно-Східну Азію з Америкою.


Про це повідомляє агентство Reuters.

Навіщо це


За словами віце-президента компанії Facebook з питань мережевих інвестицій Кевіна Сальвадорі, дві нові кабельні лінії, що отримали назву Echo і Bifrost, стануть першими каналами комунікації, прокладеними по новому маршруту по дну Яванського моря, і збільшать загальну ємність каналів зв'язку, що йдуть через Тихий океан , на 70%.

Кабельні лінії забезпечать прямий зв'язок між Північною Америкою і ключовими районами Індонезії, а також збільшать можливості зв'язку з деякими центральними і східними провінціями цієї південно-азіатської країни.

За деякими даними, кабельні лінії також забезпечать зв'язок між Північною Америкою і Сінгапуром.

Терміни прокладки ліній


Google і Facebook працюють над прокладанням лінії Echo за підтримки індонезійської телекомунікаційної фірми XL Axiata. Очікується, що прокладка кабелю буде завершена до 2023 року.

Лінія Bifrost, будівництво якої планується завершити в 2024 році, будується за участю дочірньої компанії Telkom (Індонезія) і сінгапурського конгломерату Keppel.

Згідно з повідомленнями ЗМІ, Facebook і Google також фінансують прокладку лінії Pacific Light Cable Network протяжністю 12 800 кілометрів. Уряд Сполучених Штатів в минулому виступив проти даного проекту через плани прокладки трубопроводу в Гонконзі.

У березні компанія, очолювана Марком Цукербергом, заявила про те, що вона припинить спроби поєднати Каліфорнії і Гонконг через «побоювання» з боку США.

У квітні минулого року федеральний уряд схвалив план Google по тимчасовій експлуатації підводного кабелю між Тайванем і США.

Гігант пошукових систем заявив в минулому році, що прокладе між США, Великобританією та Іспанією підводний оптико-волоконний кабель, який отримав назву «Grace Hopper», щоб розширити свої можливості.

Борис Скуратівський

07 квітня, 2021.Форум TV-SAT » « Хоббі наших користувачів » » Комп'ютери. Ноутбуки. Наука та Технології » Новини Науки та Технологій
 • Сторінка 10 з 10
 • «
 • 1
 • 2
 • 8
 • 9
 • 10
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2021