FORUM TV-SATСереда
02.12.2020, 08:27

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум TV-SAT » « Все про Телебачення » » Tелевізори LCD, LED, OLED, SED » Телевізор? Монітор? Так яка різниця!
Телевізор? Монітор? Так яка різниця!
marsДата: Субота, 09.05.2009, 10:56 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 98
Статус: Оффлайн
Телевізор? Монітор? Так яка різниця!

Доступно тільки для користувачів

RATVODДата: Субота, 23.05.2009, 23:48 | Повідомлення # 2
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 24681
Статус: Оффлайн
ЖК монітори

Принцип роботи LCD-мониторов нічим не відрізняється від LCD-телевизоров. Всі теже кристали, здатні видозмінюватися під впливом електрики, таже лампа підсвічування. Основна відмінність полягає лише відносно сторін і дозволах. Так, самі кращі LCD-телевизоры не підтримують дозвіл вище 1080р, тоді як монітори давно вже узяли планку 6400х4800 пікселів (HUXGA).

І якщо ще відносно недавно LCD-монитор навіть з невеликою діагоналлю був вельми дорогим задоволенням, то сьогодні вони доступні кожному. Головне просто правильно підібрати те, що потрібне.

Набуваючи LCD-монитор, перш за все потрібно вирішити, як саме ви його використовуватимете. Якщо монітор отримується виключно для ігор, то має сенс придбати звичайний, з відношенням сторін 4:3. Для перегляду відео більше підійде широкоформатний. Так само широкоформатний монітор може виявитися зручнішим при роботі з графікою.

Дуже важливим параметром є тип матриці. На сьогоднішній день найбільш популярним є TN+Film. Цей тип найдешевший, проте не забезпечує достатніх кутів огляду, володіє низькою контрастністю і поганим перенесенням кольорів. Дорожчі монітори з матрицею PVA забезпечують значно краще перенесення кольорів і не так страждають від кутів огляду. Окрім цих двох типів можна відзначити ще і IPS, що зустрічається в дуже дорогих моделей, а так само MVA - розробку компанії Fujitsu, яка володіє хорошим перенесенням кольорів, високою контрастністю, не має проблем з кутами огляду, зате відстає за часом відгуку матриці. Втім, гнатися за часом відгуку матриці потрібно лише у тому випадку, коли монітор використовуватиметься для ігор або перегляду фільмів.

Що ж до типа матриці, то чи має сенс набувати дороги PVA-матрицу, якщо монітор використовуватиметься лише для набору тексту і серфінгу по Інтернету? Але так само слід пам'ятати, що небажано набувати монітора з великою діагоналлю (більше 19 дюймів) і матрицею TN+Film - працювати за таким пристроєм буде не дуже комфортне.

Деякі моделі моніторів оснащуються вбудованими звуковими колонками. Непогане рішення для тих випадків, коли якість звучання взагалі не має жодного значення. Деколи можна знайти і моделі зі вбудованим ТБ-тюнером - їх можна використовувати як простий LCD-телевизор.

Звернете увагу на наявні в розпорядженні роз'єми. Як правило, більшість моніторів оснащені аналоговими VGA (те ж саме, що D-Sub 15 pin). Він є на більшості відеокарт як старого типа, так і нового. Останнім часом, правда, стали з'являтися відеокарти з альтернативними портами.

Як правило, окрім традиційного типа підключення монітор може використовувати і цифрові - DVI або HDMI (вони майже ідентичні і сумісні з використанням спеціальних адаптерів, за тим виключенням, що DVI не підтримує передачу звуку). За підтримки цими портами протоколу HDCP, монітор можна перетворити на HD-телевизор, підключивши до нього відповідний тюнер, HD-видеоплеер, ресівер і тому подібне і переглядати будь-який контент, у тому числі, і «захищений».

Останнім часом на задній панелі монітора можна знайти і інші порти - USB і що набирає популярність, "швидкісний" DisplayPort. Поки моніторів і комп'ютерів, що його використовують, не надто багато, але з часом, неминуче, буде все більше і більше.


Форум TV-SAT » « Все про Телебачення » » Tелевізори LCD, LED, OLED, SED » Телевізор? Монітор? Так яка різниця!
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2020