FORUM TV-SATВівторок
26.10.2021, 17:39

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
Форум TV-SAT » « Куточок для спілкування і відпочинку » » Моя Єдина ! Моя, ти рідна, УКРАЇНА !!! » УКРАЇНА - Єдина Країна - Единая Страна
УКРАЇНА - Єдина Країна - Единая Страна
RATVODДата: Середа, 05.03.2014, 11:56 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
УКРАЇНА

Державний Гімн України - Рок версія Ніки РубченкоNational Anthem of Ukraine - Rock version by Nicky Rubchenko


DMishaДата: Неділя, 27.12.2020, 06:13 | Повідомлення # 676
Модератор

Країна:
повідомлень: 2386
Статус: Оффлайн
"Я здєсь народ! Понял, контра! І народним будєт то, что я скажу!":

Як вбивали Миколу Леонтовича, "Щедрик" якого славить Україну на весь світ
Московський зайда, скажений та п'яний, спочатку скористався гостинністю своєї жертви.

Як відомо великий син України був убитий в ніч з 22 на 23 січня 1921 року, коли гостював у свого батька в селі Марківка Гайсинського повіту, зазначають Патріоти України. Тільки в 1990-і роки після розкриття архівів радянських спецслужб стало відомо, що вбивця Леонтовича - агент Гайсинської повітової комісії ВЧК Афанасій Грищенко.

Стали відомі подробиці трагедії, в будинок батька композитора попросився переночувати незнайомець, який назвався чекістом, відрядженим на боротьбу з бандами. Чекіст застрелив Леонтовича, потім, погрожуючи гвинтівкою, зв'язав батька, сестру і дочку композитора, вимагав гроші. Забрав все цінне з будинку, тобто представник більшовицької влади відкрито промишляв ще і грабежами.

Це не було вбивство, замасковане під пограбування, оскільки Грищенко не приховував своєї особистості. Володимир В'ятрович відтворив можливий діалог між Леонтовичем і його вбивцею.

"Вже ранок? То він таки заснув. Попри вечірню тривогу, сон був глибокий і приємний. Багато світла і музики. Хор знов співав "Щедрика", зривав захоплені овації публіки. А потім була ще одна пісня і зала ошелешено мовчала. В очах кожного з присутніх світився захват. Саме про неї він мріяв відколи почав творити. Вона була прекрасна і він чітко пам'ятає її, кожен рядок, кожну ноту. Ця великодня веснянка досі звучить в його голові. Він може хоч зараз її записати. Треба зробити це негайно, щоб подарувати цю красу світові. О, він певен пісня затьмарить навіть "Щедрика"...

- Вставай давай! - перебив захоплені думки грубий голос.

Кричав чоловік, вирячивши на нього сірі очі. Страшнішим за шалений погляд було хіба дуло рушниці, спрямоване йому в груди.

Сон миттєво зник, пригадалася причина вчорашньої тривоги. Нею був саме цей чоловік, який увечері постукав у двері батькового дому. Господар, в якого досі сила виховання переважувала звички, які гарантували безпеку, впустив незнайомця в хату. Той був напідпитку, хатнє тепло після зимового вечора налаштувало гостя на балакучий настрій.

Від почутого тривога охопила вже не лише його, а усіх - батька, мати, сестру. В нього все похололо всередині, коли почув оте незнайомцеве "я в ЧК работаю". Той тим часом вів далі про свої подвиги у боротьбі з "петлюрівськими бандами", про завдання із нищенням їх отаманів. "Значить не по мене, - з полегшенням подумав тоді він, - принаймні цього разу".

Ніхто з присутніх не підтримував розмови, та це не заважало балакучому чекісту не змовкати кілька годин. Врешті батько, помітивши позіхання непроханого гостя, запропонував вкладатися спати.

- Ляжете з Миколою в кімнаті, мати постелить.

На щастя там чекіст не продовжив балаканини, а майже миттєво заснув. Микола почав заспокоюватися і міг тепер думати про "Русалчин Великдень" - нову оперу, над якою працював. А за кілька хвилин, попри набридливий храп чекіста і попередні переживання, провалився в глибокий сон, який протривав до ранку.

⁃ Вставай кому сказал! - повторив чекіст. Микола остаточно розплющив очі, натяг на ніс окуляри і зміг тепер краще роздивитися його. Схоже той був ще більш п'яний як звечора. Коли і де він встиг ще напитися?

⁃ Што думал пранєсло! Ан нєт, контра. Я тєбя уже давно вєду. Сабірайся, тєбя ждьот справєдлівая кара.
⁃ Яка кара про що Ви?
⁃ Пра твою котрреволюционную деятельность
⁃ Це якась помилка, я не займаюся політикою. Я музикант, композитор...
⁃ Я знаю кто ти контра - Лєонтовіч. І прішол імєнно за табой.
⁃ Я лише музику пишу, я не роблю нічого проти влади.
⁃ "Нічого"? Да твая музика протів власті! Понял!
Чекіст кричав дедалі голосніше, розмахуючи рушницею спрямованою на Миколу, палець залишався на гачку зброї.
⁃ Я творю пісні, - пробував заспокоїти його Микола.
⁃ "Пісні"! А должен пісать пєсні! І нє на поповскую тєматіку, а нашу пролетарскую.
⁃ Це не попівська тематика, це оборобки народної...
⁃ І народ ваш тоже вєсь контра! - кричав далі чекіст - банди кругом, атамани, всєх перестрєлять!
⁃ Да знаєм ми всьо пра тєбя, - продовжив він вже спокійніше, - і рабату твою на правітєльство Петлюри, і пра хор твой, каторий по міру калєсіт с контрреволюционнимі пєснямі.
⁃ Це народні пісні, - спробував перебити Микола.

Але краще б він цього не робив - чекіст знову зірвався крик, знов почав розмахувати рушницею.
⁃ Я здєсь народ! Понял, контра! І народним будєт то что я скажу! Кара моя народная!

Останні слова чекіста перервав гучний хлопок. Рушниця, яка гуляла в руках ще хвилю перед тим, завмерла спрямована в груди Миколи. З дула здіймався маленький хвостик диму. Його було замало для того, щоб заповнити кімнату, проте все довкола раптом почало зникати залите туманом.

За хвилю чи вічність він побачив перелякане обличчя батька, що пробилося крізь цей туман. Татові руки чомусь були залиті кров'ю. Здається він намагався підняти його. Чи то він сам почав підніматися над землею, так легко як уві сні. Батько кричав щось крізь сльози, що заливали обличчя. Але Микола не чув його. У вухах лунала прекрасна веснянка зі сну. Пісня, яку вже ніхто не почує."


Доброта-вище всіх якостей.

Повідомлення відредагував DMisha - Неділя, 27.12.2020, 06:14
RATVODДата: Неділя, 21.03.2021, 08:42 | Повідомлення # 677
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
Де в Україні жити добре


Ілюстративне фото: depositphotos.com

Скільки житла припадає на одного українця?
Рейтинг областей


Забезпеченість житлом - важливий критерій комфортного життя. Регіони відстають від Київської області, а Україна - від Європи
На одну людину в Україні в середньому припадає 24,3 м² житлової площі. Це випливає з розрахунків LIGA.net, проведених на підставі даних Держстату.

Як ми рахували? Щоб визначити рівень забезпеченості населення житлом в регіонах України, ми розрахували відношення двох показників. Перший показник - загальна площа житлового фонду в регіоні, дані Держстату за січень 2021 року. Другий показник - загальна чисельність населення в регіоні, дані Держстату за січень 2021 року.

Найвищі показники в Україні в Київській області - 37 м² на людину. У Києві (єдине місто, яке дають окремо від області) на одну людину припадає лише 20 м².

У топ-5 також увійшли Вінницька область - 32 м² на людину, Чернігівська - 31 м² на людину, Хмельницька і Черкаська області - на одного українця там припадає 30 м².
Однакові показники в Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській і Тернопільській областях - 28 м² на людину.

По 27 м² на кожного українця припадає в Сумській і Полтавській областях.

На 26 м² можуть розраховувати в Херсонській, Закарпатській, Дніпропетровській і Чернівецькій областях.

В одних з найбільш густонаселених областях - Харківській, Львівській і Одеській - на одну людину припадає лише 25 м². Такий же показник в Рівненській, Запорізькій і Волинській областях.

Найгірші показники в Миколаївській області - 23 м² на людину, Донецькій - 13 м² на одну людину, і Луганській областях - 9 м² на одну людину.

В Україні цей показник істотно нижчий, ніж в середньому в країнах Європи, де забезпеченість житлом - близько 40 м² на людину (останні консолідовані дані - за 2018 рік).

Якщо брати окремі країни, то розрив ще більше. Кращі показники в країнах Північної Європи - в Норвегії, Данії і Швейцарії забезпеченість житлом становить близько 55 м². У Франції, Німеччині і Великобританії - близько 45 м² на одну людину. У сусідній Польщі і Росії показники близькі до українських - 25 м² на одну людину.

* Інформація наведена без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, а також частини тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях.

Діана Манучарян, кореспондент LIGA.net

20.03.2021


RATVODДата: Понеділок, 17.05.2021, 14:13 | Повідомлення # 678
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
Зеленський: Українські органи державної влади

з
24 серпня перейдуть у paperless-режимФото: скріншот трансляції

На думку голови держави, в Україні вже відбулась digital-революція.


Українські органи державної влади з 24 серпня перейдуть у paperless-режим — тобто послуги надаватимуться за допомогою цифрових інструментів, і від громадян не зможуть вимагати паперових довідок. Про це заявив президент Володимир Зеленський на Diia Summit 2.0.

«24 серпня 2021 року Україна увійде у режим paperless, як ми і обіцяли. Ніяких паперів для державних органів. Жоден не зможе вимагати від громадянина України папірці або будь-які довідки для надання державних послуг», — наголосив глава держави.

Він запевнив, що буде зроблено «все, аби держава без паперу існувала дійсно не на папері». За словами президент Зеленського, переведення держпослуг в онлайн знищить підґрунтя для корупції.

«Комп’ютер не має друзів або кумів, комп’ютер не бере хабарів, навіть у біткоїнах. Штучний інтелект може вивчити тисячу мов, але не розуміє слів “домовитись” або "порішать"», — зазначив Зеленський.

Нагадаємо, наприкінці березня 2021 року в Україні остаточно прирівняли електронний паспорт до паперового та ID-картки.

17 травня 2021.RATVODДата: Середа, 26.05.2021, 21:23 | Повідомлення # 679
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
В Україні набув чинності

закон про
«суд у смартфоні»Фото: istockphoto.com

Закон передбачає створення та забезпечення функціонування Єдиної судової
інформаційно-телекомунікаційної системи,яка має спростити комунікації
між громадянами-учасниками судових процесів та представниками судових органів.


В Україні набув чинності закон № 1416-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», який спрощено називають законом про «суд у смартфоні». 25 травня його було опубліковано в «Голосі України».

Документ передбачає створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) – це сукупність інформаційних та телекомунікаційних підсистем, які забезпечують автоматизацію документообігу, розгляду судових справ, складання оперативної та аналітичної звітності, надання інформаційної допомоги суддям.

ЄСІТС має діяти в судах, Вищій раді правосуддя, Раді суддів, Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Державній судовій адміністрації, на підприємствах, що належать до сфери правосуддя, Національній школі суддів України.

Зазначається, що система має спростити процедуру комунікації між громадянами-учасниками судових процесів та їх представниками з судових органів, роблячи судові процедури для громадян простими, зручними та доступними.

Мета створення ЄСІТС:

> сформувати єдиний інформаційний простір для органів та установ системи правосуддя;

> міжвідомчий обіг інформації, її обмін;

> забезпечити максимальну прозорість і відкритість системи правосуддя для суспільства;

> прискорити розгляд судових справ та проваджень;

> автоматизувати роботу;

> перейти на електронні версії документів у судовому провадженні;

> оцифрувати судові архіви;

> забезпечити швидкий доступ користувачів ЄСІТС до інформації з урахуванням прав доступу;

> забезпечити конфіденційність, цілісність, доступність інформації в ЄСІТС;

> однаково застосовувати судами норми матеріального та процесуального права, практики організації здійснення судових проваджень.


Оскільки на даний час підсистеми ЄСІТС знаходяться на різному етапі готовності, у законі передбачено її поетапне запровадження, що дозволить розпочати використання підсистем та модулів, які вже знаходяться на фінальному етапі їх розробки не чекаючи готовності інших підсистем.

Окремі підсистеми чи модулі ЄСІТС почнуть функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя у газеті «Голос України» та на сайті судової влади відповідного оголошення.

Нагадаємо, 1 березня 2021 року президент Володимир Зеленський анонсував створення нових цифрових послуг для громадян. На думку президента, введення «суду у смартфоні» прискорить процедури, забезпечить прозорість суду та усуне зловживання.

У липні 2020 року вступив в дію закон, який запроваджує в Україні електронні рішення суду. Також Мін’юст оголосив, що планує використовувати штучний інтелект, який допомагатиме суду виносити вироки, та запровадив застосунок для отримання правової допомоги.

Автори: MediaSapiens

26 травня 2021.
RATVODДата: Понеділок, 31.05.2021, 19:56 | Повідомлення # 680
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
Зеленський підписав указ про створення

Університету інформаційної та кібербезпекиФото: armyinform.com.ua

Заклад готуватиме «людей майбутнього».


Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення президентського Університету інформаційної та кібербезпеки.

«Кабінету Міністрів України доручено опрацювати в установленому порядку питання щодо підготовки та реалізації проекту «Президентський університет» як сучасної освітньої платформи, що забезпечить доступність громадян України до інноваційних освітніх моделей та стратегій навчання, ефективного використання ресурсів освітньої інфраструктури та просторів коворкінгу з реалізації освітніх, наукових і творчих проектів», – йдеться в документі.

Уряд має розробити концепцію реалізації проєкту з урахуванням сучасних тенденцій розвитку освіти, науки та технологій, ефективних освітніх стратегій з формування навичок критичного, креативного мислення, а також організувати матеріальне та фінансове забезпечення.

«В Україні буде створено президентський університет – це заклад вищої освіти, який готуватиме людей майбутнього, збере найкращих викладачів і навчатиме фахівців, котрі зможуть вирішувати важливі державні завдання для захисту нашої держави, для викликів майбутнього. Він готуватиме фахівців із кібербезпеки, фахівців штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних, енергетичних і біотехнологій», – заявив Зеленський під час виступу на всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука» в понеділок, пише «Інтерфакс-Україна».

Як зазначив глава держави, «студенти навчатимуться безкоштовно, а потім реалізовуватимуться і працюватимуть в Україні для захисту держави». У виші можна буде отримати наукові ступені бакалавра, магістра і доктора філософії. До участі в програмі навчання запрошуватимуть іноземних експертів.

«Буде великий кастинг і студентів, і викладачів», – додав міністр освіти Сергій Шкарлет.

Зеленський анонсував створення такого університету на початку травня 2021-го. Після університету випускники повинні будуть працювати на державу.

Автори: MediaSapiens

31 травня 2021.
RATVODДата: Понеділок, 07.06.2021, 13:11 | Повідомлення # 681
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
«У будь-якій точці планети». Зеленський закликав

Байдена зустрітися з ним перед самітом з ПутінимФото: пресслужба президента України

Володимир Зеленський: Готовий зустрітись із Байденом в будь-який момент і в будь-якій точці планети


Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Axios закликав президента США Джо Байдена зустрітися з ним до перемовин з президентом Росії Володимиром Путіним, які мають відбутися 16 червня в Женеві.

За словами Зеленського, його зустріч з Байденом може відбутись до 16 червня «в будь-який момент і в будь-якій точці планети».

Під час спілкування з американськими журналістами Зеленський констатував, що адміністрація Байдена не повідомила його про відмову від санкцій проти російського газопроводу «Північний потік-2». За словами Зеленського, він дізнався про це з преси.

Зеленський назвав газогін справжньою зброєю в руках Росії.

«Важко зрозуміти те, що кулі для цієї зброї може надавати така велика країна, як США», – сказав Зеленський.

Також Зеленський розкритикував зволікання з наданням України ПДЧ в НАТО і закликав «негайно» надати Києву цей статус.

Раніше джерела Axios у Білому домі повідомили, що Байден планував провести зустріч із Зеленським перед самітом в Женеві, але відмовився від цих планів після зміни керівництва «Нафтогазу». На думку високопосадовців США, це може свідчити про відмову Києва від своїх забов’язань побудувати «чисту корпортаивну культуру».

Президент США Джо Байден та президент Росії Володимир Путін зустрінуться у Женеві 16 червня.

У Білому домі повідомили, що президенти «обговорять весь спектр назрілих проблем між країнами, оскільки США прагнуть відновити передбачуваність і стабільність в американо-російських відносинах».

Зустріч запланована на тлі суттєвого погіршення відносин між США та РФ. Наразі Росія веде активну політику з дестабілізації західних демократій, України, Грузії, Молдови, а також країн Балтії. У 2016 році Кремль намагався втрутитись у президентські вибори у США, тоді перемогу отримав республіканець Дональд Трамп.

15 квітня 2021 року Байден оголосив надзвичайну ситуацію у сфері нацбезпеки Сполучених Штатів через деструктивні дії Росії.

Також Байден підписав указ про введення нових санкцій проти Росії через шкідливу зовнішньополітичну діяльність Кремля.

Нові обмеження передбачають санкції щодо шести російських технологічних компаній, які причетні до кібератак на установи США. Також вводяться санкції проти фізичних і юридичних осіб РФ, яких США звинувачують у втручанні в американські вибори і проведення кампаній з дезінформації. Крім того, Білий дім повідомив про висилку десяти росіян, які працюють у дипмісії РФ у Вашингтоні.

Також запроваджуються обмеження на операції з російським держборгом – з 14 червня 2021 року американським інвесторам буде заборонено купувати на первинному ринку держоблігації РФ.

У березні 2021 року Національна розвідка США заявила, що Росія під час президентських виборів 2020 року в Сполучених Штатах організувала кампанію з дискредитації тоді ще кандидата від Демократичної партії Джо Байдена.

17 березня Джо Байден під час інтерв'ю ABC News ствердно відповів на запитання ведучого, чи вважає він Володимира Путіна вбивцею. Також Байден пригрозив Росії наслідками на тлі виходу звіту розвідки США про те, що Кремль намагався втрутитись у президентську кампанію-2020 та «очорнити» кандидата від демократів.

Президент Росії Володимир Путін прокоментував слова Байдена дитячою приказкою «хто так обзивається, той сам так називається».

07 червня 2021.

RATVODДата: Середа, 09.06.2021, 12:52 | Повідомлення # 682
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
Любов Цибульська розповіла про перші результати роботи

Центру стратегічних комунікацій та інформбезпекиФото: Український кризовий медіа-центр/Flickr

Любов Цибульська: Центр почав напрацьовувати власну аналітику та створює сайт,
на якому збиратиме дослідження, статті та подкасти про інформаційну агресію РФ.


Очільниця Центру стратегічних комунікацій та інформбезпеки Любов Цибульська розповіла про перші результати роботи органу при Мінкульті, який покликаний протистояти російській пропаганді та дезінформації.

В інтерв’ю Українській правді Цибульська зазначила, що Центр за два місяці розробив приблизний план проєктів на рік, запустив сторінку у Facebook (має 3 тисячі підписників) та спільно з партнерами розробив брошуру «Що робити на випадок війни або НС». Останнє вирішили зробити після стягування Росіє своїх військ до кордонів України.

«У 2014, 2015 і зараз було помітно, що люди дезорієнтовані. А брошура дуже просто пояснює – що робити під час артобстрілу, що робити в інформаційному полі? Що робити, якщо кажуть, що Україна здається?», – розповіла Цибульська.

Також Центр почав напрацьовувати власну аналітику та створює сайт, на якому збиратиме дослідження, статті та подкасти про інформаційну агресію РФ.

«Я це бачу як доказову базу. А раптом колись буде наступний Нюрнберг для Росії, де пропаганду розглядатимуть як злочин? Тоді така база буде дуже корисною», – пояснює завдання сайту Цибульська.

Також Центр займається розробкою позитивних наративів про Україну, тобто тверджень та їхніх пояснень, які, наприклад, чиновники включатимуть у свої промови, а центр – у свої подальші кампанії. Їх орієнтовно 10 штук, зараз вони тестуються на фокус-групах. Цибульська поки що не розкриває, що саме буде в цих наративах, але ділиться тим, що важливо особисто для неї.

«Для мене Україна – це країна, яка змогла, яка вистояла. Це країна дуже сильних людей, людей, які не толерують несправедливість. Це країна борців. І я б дуже хотіла, щоб ми перестали культивувати образ жертви, бо ми є насправді надзвичайно сильними. Ніхто в Європі не перебуває настільки під атакою, під таким рівнем загрози, як є ми. Тому це несправедливо говорити, що ми не справляємось. Ми надзвичайно добре справляємось, враховуючи всі дані – і агресію, і присутність політичних сил, які підтримують агресора, і певний відсоток людей, які дуже добре підготовлені агресором», – сказала Цибульська.

За словами Цибульської, бюджет Центру мав складати приблизно 10 мільйонів на рік, але коштів Мінфін поки так і не виплатив. Крім Цибульської над центром працює ще 4 людей. Зустрічі проводять у міністерстві.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики був створений у березні 2021 року.

Очільниця центру Любов Цибульська визначила три напрямки роботи органу – протидію дезінформації, стратегічні комунікації й адвокацію на міжнародній арені роботи Центру.

Також на базі РНБО створений ще один орган під назвою Міжнародний центр протидії дезінформації. 2 квітня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Поліни Лисенко керівником Міжнародного центру протидії дезінформації.

Поліна Лисенко вважає, що очолюваний нею Центр «має стати аналітичним мозком України».

09 червня 2021.RATVODДата: Субота, 12.06.2021, 19:45 | Повідомлення # 683
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
В Україні на території першої

приватизованої
колонії відкриють кампус IT-компаніїФото: tech.24tv.ua

Почати роботу над проєктом камупса планують у наступному році.


У Львові на території першої приватизованої в Україні колонії відкриють кампус великої IT-компанії SoftServe. Про це повідомляється на сайті Львівської міськради.

Минулого тижня ТОВ «Девелопмент інжиніринг сервіс», яке входить до групи компаній SoftServe, стало переможцем відкритого аукціону Міністерства юстиції з продажу майна колишньої виправної колонії №48, розташованого на ділянці в 10 га. За колонію заплатили 377,5 млн грн.

У SoftServe в цілому працюють 10 000 людей, з яких у Львові – близько 4000. У місті також розташовані більш 10 офісів компанії. Усі їх у майбутньому об'єднають на території кампуса. Також тут з'являться об'єкти, «необхідні для роботи, відпочинку, розвитку талантів і проведення різних заходів».

Почати роботу над проєктом камупса планують у 2022-му, на його втілення має піти 5-6 років.

Автори: MediaSapiens

12 червня 2021.
RATVODДата: Неділя, 13.06.2021, 20:04 | Повідомлення # 684
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
Лідери Великої сімки підтвердили свою підтримку

територіальної цілісності
України та закликали Росію вивести військаФото: Главком

У Великобританії триває саміт G7.


Лідери країн Великої сімки закликали Росію прибрати російські збройні сили з східного кордону України і з окупованого Криму, про що йдеться у спільному комюніке за підсумками саміту G7 у Великобританії.

«Ми знову підтверджуємо свою підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Ми закликаємо Росію знизити напруженість і діяти у відповідності зі своїми міжнародними зобов'язаннями, і вивести російські війська і техніку, розміщені на східному кордоні України і на Кримському півострові», - повідомлено у документі.

G7 також закликала Росію і підтримувані нею збройні формування на тимчасово окупованих територіях України «до конструктивного діалогу в межах Мінських угод. І прийняття зобов'язань про припинення вогню».

У березні-квітні 2021 року Росія почала активно стягувати війська до кордонів України, також активізували обстріли позицій ЗСУ і підконтрольні Кремлю бойовики ОРДЛО, українські війська понесли втрати. Росія нарощує свою військову присутність і в окупованому Криму.

15 квітня 2021 року президент США Джо Байден оголосив надзвичайну ситуацію у сфері нацбезпеки Сполучених Штатів через деструктивні дії Росії.

Також Байден підписав указ про введення нових санкцій проти Росії через шкідливу зовнішньополітичну діяльність Кремля.

13 червня 2021.RATVODДата: Понеділок, 14.06.2021, 19:12 | Повідомлення # 685
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
«Слуга народу» досі не відзвітувала

про витрати на опитування
Зеленського КВУСкріншот відео: Радіо Свобода

КВУ: Формальною причиною зволікання є зміни до законодавства, які надали
партіям легальну можливість затягувати із подачею звітів до закінчення карантину.


Комітет виборців України повідомив, що партія «Слуга народу» досі не відзвітувала про витрати на опитування президента Володимира Зеленського, яке проводилось волонтерами під час місцевих виборів.

«До прикладу, політична партія "Слуга народу" досі не оприлюднила інформацію про витрати на президентське опитування, проведене в день голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. У жовтні 2020 р. представники партії "Слуга народу" заявляли, що витрати на опитування будуть відображені у фінансовому звіті партії. Однак, станом на травень 2021 р., такої інформації надано не було», – повідомляє КВУ у Facebook.

Останній звіт, поданий партією «Слуга народу», охоплює період ІІ кварталу 2020 року (квітень-червень).

Загалом, станом на 14 червня фінансові звіти за перший квартал 2021 року подали лише 57 політичних партій із 365. Зокрема, 85% політсил за останній рік фактично припинили звітувати перед Нацагентством з питань запобігання корупції.

Останній фінзвіт партії «Голос» датований другим кварталом 2020 року, ВО «Батьківщина», «Європейська Солідарність» та «Опозиційна платформа - За життя» подали останні звіти за перший квартал 2020 року.

Формальною причиною зволікання є зміни до Закону «Про політичні партії в Україні», які надали політичним партіям легальну можливість затягувати із подачею фінансових звітів до закінчення в Україні карантину.

25 жовтня 2021 року під час місцевих виборів відбулось всеукраїнське опитування, ініційоване президентом Володимиром Зеленським.

Українців питали про покарання за корупцію, про вільну економічну зону на Донбасі, про скорочення кількості народних депутатів, про легалізацію канабісу в медичних цілях, про Будапештський меморандум. Жодних правових наслідків воно не матиме.

Попередні результати опитування були оприлюднені 26 жовтня 2020 року.

Опитування Зеленського розкритикували правники і соціологи: Комітет виборців України вважає, що опитування суперечить Виборчому кодексу; Коаліція громадських організацій РПР закликала президента відмовитися від проведення опитування.

Опитування президента проводила компанія «Зе Медіа», керівником якої є Володимир Татаренко. Основним видом діяльності компанії є «виробництво кіно- та відеофільмів, телевізійних програм», водночас вона може проводити й опитування («дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки»). Фінансувала опитування партія «Слуга народу» за спонсорський кошт. Координатором президентського опитування став музичний редактор «Кварталу» Артем Гагарін.

У Хмельницкому блогер зафільмував, як кілька разів пройшов опитування на одній із дільниць. За його словами, волонтер навіть заохочував його до цього, щоб «зробити статистику».

Голова правління громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська заявила, що опитування проводили біля 55% виборчих дільниць. За її словами, результатам опитування не можна довіряти. За даними «Рейтингу», думки опитаних і тих, хто не проігнорував опитування, – здебільшого тотожні.

Як респонденти відповіли на п’ять запитань, читайте тут.

14 червня 2021.RATVODДата: Понеділок, 21.06.2021, 11:49 | Повідомлення # 686
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
До кінця року будь-який документ чи довідку

можна буде отримати в «Дії» Шмигаль
Кабмін продовжує роботу над цифровізацію роботи державних органів


Державний сервіс до кінця року має буди повністю цифровізований. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.

«Україна стала ще на крок ближчою до режиму «без паперу». Президент Володимир Зеленський поставив завдання вже цього року перевести весь державний сервіс в електронну систему, аби жодна установа не змогла вимагати паперову довідку в українців. Цього тижня Верховна Рада ухвалила в першому читанні відповідний законопроєкт. Уряд продовжує активну роботу над цифровізацією державних послуг, аби будь-який документ чи довідку можна було отримати в Дії», — написав Шмигаль.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський під час Diia Summit 2.0 заявив, що органи державної влади з 24 серпня перейдуть у paperless-режим — тобто державні органи прийматимуть від громадян документи й довідки в електронному вигляді.

Автори: MediaSapiens

21 червня 2021.
RATVODДата: Четвер, 15.07.2021, 20:58 | Повідомлення # 687
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
Цифрова держава. Верховна Рада

ухвалила закон про режим «без паперів»Фото: Мінцифри

Тепер державні органи в Україні не зможуть вимагати паперові документи,
довідки та посвідчення, якщо вони є в державних реєстрах.


У четвер, 15 липня, Верховна рада на позачерговому засіданні ухвалила законопроєкт №5495, який передбачає цифровізацію всіх публічних послуг. «За» – 238 депутатів. Про це повідомили на сайті Мінцифри.

Проєктом закону пропонують прийняти, що якщо для отримання послуги від громадянина вимагають документи або інформацію, яка міститься в національних електронних інформаційних ресурсах, то такі документи можна не подавати. У такому випадку постачальники послуг, які представляють державу, самостійно отримують таку інформацію.

Документ вперше впроваджує поняття «електронна публічна послуга». Остання прирівнюється до паперових послуг. Також встановлюються чіткі правила надання е-послуг.

Також електронні послуги зможуть надаватись автоматично.

Нагадаємо, що 17 червня Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5495 про paperless. До 2024 року Мінцифри планує оцифрувати 100% послуг.

Також Денис Шмигаль анонсував, що державний сервіс до кінця року має бути повністю цифровізований.

Автори: MediaSapiens

15 липня 2021.
RATVODДата: Субота, 17.07.2021, 21:07 | Повідомлення # 688
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
Тест на зраду:

топ-5 міфів про ліси України
Чи можна рубати українські ліси, яка головна проблема в цій сфері,
чи втрачає Україна ліс, навіщо потрібні мертві дерева і що поганого в сосні рядочками.


Журналісти, активісти та влада постійно порушують проблемні питання, що стосуються українських лісів. Зазвичай щось страшне помічають саме небайдужі та активні громадяни. Журналісти відгукуються, підхоплюючи та розвиваючи тему в своїх матеріалах, а влада або не чує/не бачить проблем, або намагається відреагувати.

Утім досить часто через брак знань або нерозуміння процесів серед громадськості розповсюджується недостовірна чи спотворена інформація. Це призводить до того, що частина важливих проблем українських лісів не потрапляє в інформаційний простір, а всі сили розпорошуються на висвітлення другорядних питань, проблем, яких не існує або боротьба з якими не призводить до довгострокового результату.

На відміну від більшості екотем, тема українських лісів постійно на слуху. Щотижня з’являються десятки міфотворчих повідомлень про ліс. Міфів настільки багато, що вони вкорінилися в нашій картині світу. Пройдіть тест і дізнайтеся, у які міфи вірите ви та яка зрада насправді не зрада.

Ну як, зловили себе на кількох міфах? Якщо так, то розберімося з деталями. Чому лісові міфи — справді міфи?

Міф №1: в Україні заборонено рубати ліс.


Це, мабуть, найпоширеніший міф. Багато хто вірить, що в Україні заборонено проводити вирубку лісу, а будь-яку рубку вважає незаконною. Дехто також вважає, що законно рубати лише сухий та хворий ліс, здоровий же чіпати не можна. Що з цього правда?

Нічого. Адже Україна, як і будь-яка країна, ніколи не відмовлялася від рубок лісу. Імовірно, зараз ви сидите за дерев’яним столом, можливо, на дерев’яному стільці, можливо, на столі у вас купа паперів. А за спиною — камін, що опалюється дровами. Деревину для цих та інших потреб потрібно десь брати, для цього й рубають дерева.

Українське законодавство дозволяє рубати ліс. Передбачені, наприклад, так звані рубки головного користування, єдина мета яких — отримати прибуток. Україна щорічно офіційно заготовляє приблизно 20 мільйонів кубометрів деревини. У лісовому господарстві працює близько 50 тисяч людей. Цілі села залежать від податків із рубки лісу. Звісно, було б круто повністю відмовитися від рубок. Але вірогідність, що так станеться найближчими десятиліттями, нульова.


Суцільна рубка на Житомирщині. Проводиться офіційно і з документами


Тому цивілізовані держави рухаються більш реалістичним шляхом: не заборонити всі рубки, а обмежити їх. Зробити так, щоб рубки відбувалися стало й не загрожували ні лісам, ні добробуту людей. Україна також декларує рух до сталого лісового господарства. Як мінімум, на папері.

Це не означає, що незаконних рубок в Україні не буває. Бувають, та ще й які! Багато хто думає, що незаконна рубка — це рубка без документів (самовільна). Це не так. Більшість незаконних рубок проводяться за документами, але порушують інші вимоги закону.

Наприклад, коли проводиться санітарна рубка здорових дерев. На таку рубку є всі документи, однак ці документи брешуть про стан лісу. Інший приклад — санітарна рубка в сезон тиші. На неї також є всі документи, але рубали ліс тоді, коли закон це забороняє. Таких прикладів можна наводити сотні. Аби довести незаконність рубки, потрібно аналізувати всі документи та вимоги закону.

На жаль, офіційна статистика рахує лише самовільні рубки (без документів). Значно більші за обсягом незаконні рубки з документами, які проводять самі лісокористувачі (лісгоспи), обрахувати дуже важко. Усе це часто вводить в оману і журналістів, і громадськість. Тож будьте уважними: питання незаконних рубок складніше, ніж здається на перший погляд.

Міф №2: незаконні рубки — головна проблема лісів України.


95% публікацій про ліс стосуються незаконних рубок. Це улюблена тема журналістів та активістів.

Величезна увага до незаконних рубок створює уявлення, що це головна проблема лісів України. Інакше кажучи, багато хто мислить так: «Якщо рубка законна, то з нею все в порядку». Або: «Якби всі рубки були б законними, то жодних проблем із лісами не було б».

Це не зовсім правда. Незаконні рубки є величезною проблемою, важливою і складною. Однак не єдиною. Законність або незаконність рубки свідчить лише, чи під час проведення рубки були дотримані вимоги закону. Що робити, якщо законодавство не ідеальне? Якщо дотримання вимог закону не значить, що ліс та люди будуть у безпеці?

Для прикладу, сусідня Польща майже не проводить суцільні рубки в гірських лісах. Бо очевидно, що масштабні суцільні рубки в горах — це шлях до ерозії та селів. В Україні ж суцільні рубки в Карпатах не заборонені, тобто є законними, якщо не порушують інших вимог закону. Однак чи загрожують вони лісу та людям? Очевидно, що так.


Наслідки суцільних рубок в Карпатах. Фото Анни Семенюк


Або інший приклад: лісовідновні рубки. Цей вид рубок у законодавстві регулюється аж ]п’ятьма абзацами тексту. Не дивно, що відсутність нормальних правил проведення лісовідновних рубок призводить до масових зловживань. Однак довести незаконність лісовідновної рубки зазвичай неможливо — бо немає вимог закону, які порушуються.

Тобто, окрім незаконних рубок, в Україні є й інша проблема: несталі рубки. Рубки, які є законними, але катастрофічними для лісу та людей. На жаль, українське лісове законодавство — це спадок Радянського Союзу, помножений на безкінечну бюрократію. А тема несталих, але законних рубок майже не отримує належної уваги в ЗМІ.

Тож варто пам’ятати: окрім законних рубок, існують й інші проблеми. Зокрема, несталі рубки.

Міф №3: висадити дерева = відновити ліс.


Певно, що ви чули про акції з висадки дерев у лісах. Це коли лісівники рубають ліс, а потім запрошують усіх охочих його «відновити», тобто висадити на вирубці молоді деревця. Навіть не будемо згадувати, що висаджувати нові дерева (або робити так, щоб вони відновилися самі) — це обов’язок лісівників згідно з законом. Натомість чи можна сказати, що висаджуючи дерева на місці рубки, ми відновлюємо ліс?

Не завжди. Що таке ліс? Багато хто каже, що це «кущі й дерева». Однак це дуже спрощено. За сучасними науковими підходами ліс — це складна екосистема. Вона складається не лише з дерев, але й із тисяч видів рослин, тварин, грибів, мохів та лишайників.

Розгляньмо приклад із тесту вище. Існував собі старий дубовий ліс. Окрім дуба, в ньому росли ще й клен, граб та черешня. А також жили тисячі різних тварин та рослин, кожний вид яких був пов’язаний з окремими видами дерев або взагалі з умовами, які існували в цьому лісі. Тепер цей ліс зрубали, а на його місці висадили сосну рядочками. Так, колись ця сосна виросте. Але чи відновився старий дубовий ліс? Ні. Чи відновляться всі мешканці старого дубового лісу? Певно, що більшість — ні, вони не будуть жити у штучному сосняку.

На жаль, це типовий приклад несталих рубок в Україні. Більше половини наших лісів були колись зрубані (інколи — не раз), а на їх місці штучно висаджувалися дерева. Часто там, де в природі мав би бути мішаний ліс з різними видами дерев, створювалися посадки лише одного виду (так звані монокультури). На жаль, такі штучні ліси часто є збідненими — у них майже ніхто не живе. Інакше кажучи, відбувається процес деградації лісового біорізноманіття.


Типовий український ліс — сосна рядочками


В Україні повно прикладів деградованих лісів. Більшість смерекових (ялинових) лісів Карпат створені там, де мав би бути мішаний ялицево-буковий ліс. Чимало соснових лісів Полісся також ростуть там, де ліс мав би бути зовсім іншим. Природні ліси зникають, а на їх місці з’являються плантації. Які наслідки? Невтішні. Деградовані штучні ліси (особливо монокультури) часто не є стійкими до пожеж чи посух. Дерева легко знищують короїди або інші шкідники. Деградовані ліси вже не будуть очищувати повітря або запобігати посухам, як це робили природні ліси. Зміна клімату їх просто знищить. У результаті людина буде платити за те, що ліси робили безкоштовно (це називають «екосистемними послугами» лісів). Збитки будуть оцінюватися мільярдами доларів.

Що з цим робити? Максимально зберігати природні ліси. Мінімально проводити в них суцільні рубки. Відновлювати природні ліси на місці штучних. Зберігати лісове біорізноманіття. Чого точно не варто робити, то це говорити про висадку дерев як про «відновлення лісу».

Міф №4: мертві дерева захаращують ліс.


Ще одна дуже поширена історія. Про те, що мертві дерева захаращують ліс та потребують прибирання, часто згадують у контексті заповідних лісів. Мовляв, дивіться — ліс став заповідний і он як його завалило. Навіщо нам заповідні ліси, якщо там стає гірше? Тільки шкідники розводяться!

Насправді ж нічого поганого не відбувається. І навіть навпаки. Уявіть собі ліси до того, як у них втрутилася людина. Якісь дерева там росли, а якісь помирали та починали розкладатися. Ліси планети існували в такому «захаращеному» стані мільйони років. Це більш ніж нормально — мертві дерева та їх фрагменти (мертва деревина) є невід’ємною частиною лісової екосистеми. Не менш важливою, ніж живі дерева.

По-перше, від мертвих дерев залежать сотні й тисячі різних видів комах, грибів, лишайників та мохів. Канонічний приклад — червонокнижний жук-олень, личинка якого багато років живе у мертвій деревині. Через поширені в Україні практики «ліквідації захаращеності» в лісах стає дедалі менше мертвої деревини, а види, залежні від мертвої деревини, зникають. Ліс деградує.


Мертва деревина в лісі під Києвом. Так виглядає нормальний природний ліс


По-друге, у мертвих деревах накопичена купа речовин та елементів, необхідних для росту дерев живих. Розклад мертвих дерев потроху вивільняє такі речовини, тобто лісовий ґрунт збагачується. І навпаки — вивезення мертвих дерев збіднює лісові ґрунти.

У багатьох країнах Європи існують програми, спрямовані на збільшення кількості мертвої деревини в лісі. В Україні все навпаки. Багато хто й досі вважає, що мертва деревина — це «розсадник шкідників», хоча найбільш небезпечні шкідники в Україні — жуки-короїди — заселюють лише живі або щойно загиблі дерева. І аж ніяк не сухі, старі й мертві.

Словом, ліс не має виглядати, як парк. Мертва деревина — це зазвичай добре.

Міф №5: українських лісів стає дедалі менше.


Ще одне поширення уявлення: українських лісів колись було багато, а зараз стає все менше. І колись ми їх втратимо. Бо їх по-варварськи вирубують. Такі уявлення — найкраща ілюстрація того, наскільки складною є тема лісів.

Колись давно лісів в Україні справді було набагато більше. Однак протягом останніх кількох століть вони поступово перетворювалися на поля чи людські поселення. Цей процес називається «знелісненням». Але зараз усе трохи складніше.

Якщо говорити про ліси України, то офіційно їхня площа становить приблизно 16% території країни. Це так званий лісовий фонд. Парадокс у тому, що ми також маємо десь 500 тисяч гектарів лісів, які лісом не вважаються й не перебувають під охороною держави. Здебільшого це так звані самосійні ліси, які утворилися природним шляхом на закинутих полях. У документах це ніякі не ліси, а «рілля» або «пасовище». Самосійні ліси щоденно зникають, коли в закинутих полів з’являється новий власник чи орендар. На жаль, в Україні пріоритет за оранкою, а не за вирощуванням лісу. Тож такі самосійні ліси ми таки втрачаємо.

З лісами, які офіційно все ж вважаються лісом, ситуація складніша. Безповоротна їхня втрата відбувається, але не надто масштабно. Зазвичай причиною є інфраструктурні проекти, коли ліс вирубують під дороги, забудову чи лінії електропередач.


Вирубка самосійного лісу на Чернігівщині


Однак площа офіційних лісів України протягом останніх 30 років залишається приблизно незмінною. У 99% після вирубки дерева висаджуються або відновлюються природним шляхом. Отже, тут усе ок?

Ні. Вище ми вже говорили про деградацію лісів. Коли ліс начебто залишається лісом, але стає бідним і нестійким. Згадайте приклад зі старим дубовим лісом, який поступився місцем плантації сосни. Деградація українських лісів відбувається постійно й швидко. Ми втрачаємо природні ліси з високим рівнем біорізноманіття, натомість отримуючи плантації сосни, ялини чи дуба. Інакше кажучи, ми втрачаємо не площі лісів, а якість.

Деградація лісів — це катастрофа, а в умовах зміни клімату — катастрофа в квадраті. Стійкість деградованих лісів до посух та пожеж, спричинених зміною клімату, загрожує їхньою безповоротною втратою. Уже зараз деградовані ліси — це багатомільярдні збитки, яких ніхто не рахує й не враховує.

Ми розповіли лише про кілька міфів, які існують у свідомості українців і які продовжують поширювати українські ЗМІ. Зрозуміти більше, розібратися в темі та дізнаватися найактуальніші «лісові» новини можна на сайті Української природоохоронної групи.

Для найбільш допитливих експерти організацій створили навчальний онлайн-курс про ліс.

Матеріал підготовлено за підтримки Посольства Фінляндії в Україні

Українська природоохоронна група

16 липня 20211.
DMishaДата: Субота, 07.08.2021, 21:19 | Повідомлення # 689
Модератор

Країна:
повідомлень: 2386
Статус: Оффлайн


Доброта-вище всіх якостей.
RATVODДата: Вівторок, 17.08.2021, 09:03 | Повідомлення # 690
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26018
Статус: Оффлайн
АвтоКрАЗ почне випускати електромобілі


Фото: АвтоКрАЗ

Українська компанія АвтоКрАЗ працює над випуском різних типів електромобілів:
вантажних, автобусів і комерційних електрокарів економ-класу.


Про це заявив гендиректор ПАТ АвтоКрАЗ Роман Черняк, повідомляє Кременчуцька газета.

"Все йде до електричної тяги. Тяга вже йде в армію, комерційні автомобілі, і ми над цим працюємо. У цій концепції стоять електричні вантажні автомобілі, електричні автобуси й електричні комерційні автомобілі економ-класу", – розповів він.

"Ми електромобілі ніколи не випускали, але зараз працюємо з проєктантами над цим. У планах акціонерів і керівництва заводу є це, і це великий крок вперед і велика наша надія", – заявив Черняк.

> У 2018 році АвтоКрАЗ поставив партію машин для ООН.

> 19 травня 2021 року стало відомо, що АвтоКрАЗ поставить вантажівки для армії США.

Наталія Софієнко

16 серпня 2021
Форум TV-SAT » « Куточок для спілкування і відпочинку » » Моя Єдина ! Моя, ти рідна, УКРАЇНА !!! » УКРАЇНА - Єдина Країна - Единая Страна
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2021