FORUM TV-SATП`ятниця
26.02.2021, 18:18

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум TV-SAT » « Куточок для спілкування і відпочинку » » Моя Єдина ! Моя, ти рідна, УКРАЇНА !!! » Ціни на газ, електроенергію, фіксовану телефонію в Україні
Ціни на газ, електроенергію, фіксовану телефонію в Україні
viskomДата: Понеділок, 02.08.2010, 08:38 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1949
Статус: Оффлайн
В Україні з 1-го серпня підвищені ціни на газ для населення

Постанова про підвищення роздрібних цін на природний газ для населення України вступає в силу 1-го серпня ц.р.

Нагадаємо, 14 липня Нацкомісія з регулювання електроенергетики України (НКРЕ) затвердила нові роздрібні ціни на природний газ для населення.

Зокрема, роздрібні ціни на природний газ, який використовується для потреб населення, Міжнародного дитячого центру "Артек" і Українського дитячого центру "Молода гвардія" встановлюються на рівні:

за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 куб. м на рік: за наявності лічильників - 72,54 коп. за 1 куб. м; (було 48,36 коп. за 1 куб.м, згідно з постановою НКРЕ від 19 березня 2009 р. № 315); за відсутності лічильників - 79,80 коп. за 1 куб.м (було 53,16).

За умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 куб. м на рік: за наявності лічильників - 109,80 коп. за 1 куб.м (73,20); за відсутності лічильників - 120,78 коп. за 1 куб.м (80,52).

За умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 куб. м на рік: за наявності лічильників - 224,82 коп. за 1 куб.м (149,88); за відсутності лічильників - 247,32 коп. за 1 куб.м (164,82).

За умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 куб. м на рік: за наявності лічильників - 268,56 коп. за 1 куб.м (179,04); за відсутності лічильників - 295,41 коп. за 1 куб.м (196,86).

Для потреб населення смт. Солотвино Закарпатської обл., Яке споживає природний газ безпосередньо з Солотвинського родовища, роздрібні ціни на природний газ застосовуються з урахуванням коефіцієнта 0,8.

НКРЕ підвищила також граничну ціну на природний газ для підприємств комунальної теплоенергетики на 50% з 1 серпня.

Нагадаємо, 30 липня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що приведення тарифів на газ та житлово-комунальні послуги до економічно обгрунтованого рівня зумовлено необхідністю проведення модернізації економіки. Глава уряду переконаний, що оптимізація ціни на газ буде стимулювати впровадження енергозберігаючих технологій, економію у використанні газу підприємствами та населенням. При цьому він підкреслив, що уряд прискіпливо поставиться до обгрунтованості тарифів і доб'ється, щоб методика розрахунку була єдиною в усій державі.

Раніше, 14 липня ц.р. М.Азаров заявив, що уряд докладе всіх зусиль для посилення соціального захисту у зв'язку з 50% підвищенням ціни на газ. Він нагадав, що в даний час діє положення, згідно з яким, уряд компенсує громадянам такі витрати: якщо вони перевищують 20% сукупного доходу для працездатних, і 15% - для непрацездатних.

Того ж дня міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявив, що для підприємств України ціни на газ підвищуватися не будуть. Також, за його словами, уряд проводить розрахунки для подальшого збільшення тарифів на газ для населення для III і IV категорії.

джерело...


Sat-Integral S-1237 HD Able
RATVODДата: П`ятниця, 16.09.2011, 18:32 | Повідомлення # 2
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
Бюджет-2012: ціна газу для населення

становитиме
790 гривень за тисячу кубометрів
Згідно з проектом державного бюджету на 2012 рік, ціна газу для підприємств теплоенергетики, встановлена НКРЕ (без тарифів на транспортування та податків) складе 790 гривень за тисячу кубометрів (або 1309 гривень з податками і тарифами).

Обсяг реалізації імпортного газу підприємствам ТКЕ становитиме 8,392 тис. кубометрів. А ціна закупівлі імпортованого природного газу в 2012 році досягне 2,928 тис. гривень (з розрахунків 361,5 дол за тисячу кубометрів за курсом 8,1 грн / дол.).

Відповідно НАК "Нафтогаз Україна" недоотримає до бюджету 17 млрд. 945 млн. гривень.

У разі продажу населенню газу з підземних газових сховищ, закачаного туди в 2011 році за ціною 309 доларів за тисячу кубометрів, різниця між вартістю закупівлі та реалізації імпортованого газу підприємствам ТКЕ становитиме 14 374 млн. гривень.

З цієї суми 2 млрд. 374 млн. гривень буде компенсовано за рахунок надходження від реалізації НАК "Нафтогазу Україна" інвестиційних проектів (200 млн. гривень) і збільшення доходів від транзиту внаслідок підвищення ставки транзиту (2 млрд. 174 млн. гривень).

Частину різниці уряд планує компенсувати за рахунок випуску облігацій внутрішньої держпозики.

Нагадаємо, у прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2012 рік (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 № 907) зазначено, що при песимістичному сценарії зростання ціни імпортованого газу складе 28%, при оптимістичному - 17%.

Як повідомив міністр фінансів Федір Ярошенко, в 2012 році уряд планує направити 12 млрд. гривень на збільшення статутного фонду НАК "Нафтогаз Україна".

За його словами, докапіталізація планується за рахунок випуску облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП). Міністр уточнив, що отримані кошти підуть на компенсацію різниці в ціні закупівлі "Нафтогазом" імпортного газу і його продажу підприємствам комунальної теплоенергетики.

Раніше перший віце-прем'єр Андрій Клюєв повідомив, що в 2012 році уряд не планує підвищувати ціни на газ власного видобутку, що відпускається для населення і підприємств ТКЕ. Він зазначив, що з даного питання йдуть переговори з Міжнародним валютним фондом, який наполягає на підвищенні цін на газ для населення і скорочення дефіциту бюджету НАК "Нафтогаз Україна".

17:53 | 16.09.2011

Джерело:


RATVODДата: Субота, 17.09.2011, 11:42 | Повідомлення # 3
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
Ціна дешевого газу: у пошукахУкраїна на стежці війни. Єдиний шлях - в Європу


Як би всім не хотілося уникнути нової газової війни України з Росією, війна почалася. І ціна на газ, що викликає принципові розбіжності між колись "братніми" народами - лише верхівка айсберга. Насправді, сьогодні відбувається по-справжньому історична подія - закінчення ери російсько-українських відносин і початок України, як цілком європейської держави.

Якщо щось не так з газом - Україна винна


"Коли наші колеги, партнери, Президент України, прем'єр-міністр України кажуть:" Цей договір несправедливий, він нехороший, він типу від лукавого і ми його не будемо виконувати ", - послухайте, це ні в які ворота не лізе!", - заявив Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв в інтерв'ю телеканалу Euronews.

За його словами, російська сторона готова обговорювати з Україною різні схеми співпраці: " і просунуті, засновані на інтеграції, засновані на створенні або входження України до Митного союзу".

При цьому, російський Президент не зміг з упевненістю відповісти на питання, чи загрожують європейським споживачам проблеми через новий газовий конфлікт Росії з Україною. І наперед "підстрахувався", натякнувши, що, якщо проблеми і виникнуть, то в цьому буде винен Київ. "Знаєте, я сподіваюся, що все-таки досвід останніх років наших близьких партнерів і друзів повинен навчити тому, що не можна підривати існуючу договірну базу, навіть якщо вона їм не подобається", - сказав Медведєв.

Правда, не додав, що Україна її і не підриває: угоди виконуються, на Банковій лише пропонують їх переглянути у більш справедливу сторону.

Три претензії до Кремля


У чому ж справедливість, якої вимагає Київ від Москви? По суті, претензій всього три. Перша - зниження ціни на газ до рівня, за якою її отримують ряд країн Євросоюзу. "Якщо подивитися на реальні ціни, наприклад у Німеччині, то ми платимо приблизно на 200 доларів більше.
І ми б хотіли зрозуміти, за що нас карають! А транзитний тариф в Німеччині у два рази вище, ніж в Україні", - вважає Президент України Віктор Янукович.

За його словами, Україна вже підготувала позов до Міжнародного арбітражного суду в Гаазі. У суді Кабінет міністрів Україна вимагатиме орієнтуватися при розрахунку ціни газу на розцінки, які використовуються для Німеччини. Крім того, Київ вимагатиме врахувати в договорі транспортні витрати і отриману після підписання "харківських угод" знижку в 100 доларів.

Другим пунктом України вимагає зменшити кількість обов'язкових закупівель газу в "Газпрому" з 33 до 27 мільярдів кубів в розрахунку на те, що світ не стоїть на місці і великі українські підприємства - основні споживачі дорогого російського газу - будуть проводити модернізацію і зменшувати залежність від імпортного " блакитного "палива.

І третя вимога Києва - ввести нову формулу розрахунку ціни на газ, взявши за основу не ринкові ціни на нафту, а ціни на вугілля.

Росія за ГТС простить всі образи


Росія, природно, не погоджується з усіх трьох. Більше того, аргументи Москви недвозначні - Кремль серйозно замахнувся на отримання контролю над українською ГТС. Інакше, як розцінювати, наприклад, заява глави "Газпрому" Олексія Міллера щодо ціни на газ і транзит для України, як для Німеччини. За його словами, у Росії газова кооперація з Німеччиною на порядок глибша, ніж з Україною. "Це і геологорозвідка, це і видобуток, і транспорт, і розподіл газу, і зберігання газу ... Ми з нашими німецькими друзями працюємо і на німецькому ринку транспорту, оскільки у нас є спільне підприємство, де ми маємо 50% і володіємо магістральними газопроводами на території Німеччини. Нічого подібного у нас немає на Україні ", - сказав він.

При цьому, знову ж, ніхто не звертає увагу на той факт, що, навіть віддавши контроль над ГТС Росії, Україна залишиться з тією ж ціною на газ, що й колись. У першу чергу, тому, що, віддавши половину "труби" ми отримаємо лише половину плати за транзит російського газу в Європу.
А "зв'язка" з Росією стане настільки міцною, що ні про який європейський вибір для України не зможе бути й мови.

Україну дістала "дружба" з Росією


Не важко здогадатися, що такий розклад ніяк не влаштовує діючу українську владу. Тим більше, ніхто не хоче "вляпатися" в подібну "дружбу" з Росією напередодні довгоочікуваного для України підписання договору про асоціацію з ЄС. А в цьому питанні ми перебуваємо вже на фінішній прямій. Позицію влади в питанні зовнішньополітичного вектора пояснив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Степан Гавриш. "Україна, а точніше українці, в основній масі своїй - ментальні європейці. Ми вже жили в Європі або весь час туди прагнули. Але якось несподівано підписали Переяславський договір ... В Україні якраз проходив вододіл між російським євроазіатським і класичним європейським вектором розвитку ", - нагадав він.

За його словами, прогрес України і українців, в принципі, навряд чи може бути забезпечений будь-яким регіональним союзом в межах СНД.
"Для нас важлива ця історична інвестиція - місце в Євросоюзі, його ресурси: від економічних до соціокультурних", - сказав він.

Такий вектор України влаштовує і Верховну Раду: як провладних депутатів, так і опозиціонерів. "Грубі, безбашенні дії кремлівської команди вже об'єднують країну. Зараз понад 60% наших людей - за європейський вибір, понад 400 депутатів у нашому парламенті готові і будуть голосувати за всі закони, які піднімають країну до європейських стандартів", - заявив народний депутат від НУ -НС Анатолій Гриценко.

Війна почалася. Поки працюють політтехнології


Схоже, в Росії це прекрасно розуміють і без всяких "роз'яснень". Недарма Кремль запустив потужну політтехнологічну кампанію в південно-східних областях України з метою дискредитації та зниження рейтингу української влади. "Росія відверто почала дуже потужну і жорстку експансію на південно-східних теренах України. Це виглядає наступним чином - закидаються досить масовані ідеологічні та технологічні десанти, які активізують маргінальні верстви населення - ядро електоральної підтримки Партії регіонів, проти Віктора Януковича персонально", - розповів народний депутат Святослав Олійник.

За його інформацією, кампанія щосили розгортається на території Харківської, Донецької, Луганської областей і в Криму. "Там йде конкретна агітація представників Росії проти Партії регіонів і Януковича, за Путіна. Це набагато складніше, ніж нам здається. Це великий геополітичний процес", - вважає він.

Причиною таких радикальних дій з боку РФ, на думку депутата, є бажання Кремля у що б то не стало відновити Радянський Союз. Вийде? Навряд чи.

Шантаж, погрози, непримиренність позицій, невміння політично домовлятися і шукати компроміс, а також імперські амбіції російських керівників щодо України ведуть до одного: остаточного розриву "братніх" відносин й існування двох сусідніх держав не більш, ніж двох суб'єктів міжнародного суспільства.

Джерело:


RATVODДата: Понеділок, 23.09.2013, 08:49 | Повідомлення # 4
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
Бідні і багаті будуть платити за газ по-різномуНові тарифи на газ розробляє Кабмін. Якщо їх затвердять, українці стануть платити за «блакитне паливо» залежно від товщини гаманця.

Уряд України розробляє програму введення протягом 3-5 років диференційованих тарифів на газ для населення, повідомляє УНІАН.

Багаті і бідні платитимуть за газ за різними тарифами / tsn.ua

«У нас є така програма. Звичайно, це не відбудеться швидко. Це буде проходити протягом 3-5 років. Але ми вже розробили графік, за яким самі бідні платитимуть менше за тисячу кубометрів, а багаті будуть платити більше ", - сказав віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко, виступаючи на 10-й Ялтинській щорічній зустрічі.

Він підкреслив, що уряд повинен підтримувати найбільш бідних споживачів газу.RATVODДата: Понеділок, 23.09.2013, 09:27 | Повідомлення # 5
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
Найближчим часом ціна на російський газ

для України не буде знижена - КучмаЦіна на газ ніколи не буде $ 50 , як колись була - Кучма / AP


Для України ціна на російський газ не буде знижена в найближчим часом, заявив екс -президент країни Леонід Кучма , 20 вересня,
під час 10- го Ялтинського саміту YES.

Як стало відомо , Кучма підкреслив , сподіватися на те , що Росія знизить ціну на газ не можна .

"Ціна на газ ніколи не буде $ 50 , як колись була Чи не будуть росіяни прокидатися і думати про Україну , як колись казав Єльцин Сподіватися на те , що Росія знизить ціну - .. Не можна Навпаки - . Треба росіян дякувати за те , що вони змушують нас займатися новими технологіями та енергоефективністю » , - зазначив Другий Президент України .

У той же час екс -президент заявив: . ? " Енергобезпека - це та ахіллесова п'ята , яка протягом 20 років нахиляла нас вниз , змушувала чинити так , як не треба чинити Якщо на тисячу доларів нашого ВВП 400 - енергоресурси , яка економіка витримає Ніяка економіка цього не витримає " .

Трансляція 10- го Форуму Ялтинської європейської стратегії

" Коли бізнес чує , що газ буде дешевше - це його не стимулює до пошуку енергоефективних рішень» , - зазначив він. Крім того , Україна повинна розвивати можливості власного видобутку газу. У цьому напрямку , за оцінкою Кучми , за 20 років зроблено небагато .

Звернемо увагу , що тему енергоресурсів в ході саміту в Ялті підняв також віце -прем'єр- міністр України Юрій Бойко. Так , він заявив , що наступні 10 років - час конкуренції між традиційними і поновлюваними енергоресурсами

" У наступному десятилітті , на мою думку , нові джерела енергії , які розвиваються все краще і краще , створять нормальну конкуренцію з традиційними енергоресурсами " , - підкреслив міністр. Бойко також додав: «Це означає, що все більше грошей буде виходити з традиційних енергоресурсів в нові технології , і конкуренція призведе до зниження цін в енергетичному секторі".

Відзначимо , що зараз Україна всіма силами намагається позбавиться від енергетичної залежності , в яку потрапила після підписання газового договору з Росією , названого українською владою кабальним .
Так , 19 cічня 2009 року Газпром і Нафтогаз підписали два контракти : купівлі- продажу на період з 2009 по 2019 роки; про обсяги та умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. У 2009 році для України була зроблена знижка в 20% від європейської ціни на газ , з початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості.

Після приходу до влади в 2010 році Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України . У рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєвим 21 квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту , що збільшують закупівлю газу
Нафтогазом у поточному році до 36,5 мільярда кубометрів , а також передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для поставок газу в Україну . Мито було обнулено , як наслідок , зниження склало 30% від контрактної ціни газу.

Україна веде з РФ тривалі переговори про зниження ціни на газ , яку Київ вважає несправедливою , а самі контракти , підписані урядом екс -прем'єра Юлії Тимошенко , на думку Президента України Віктора Януковича , - кабальними .

Нагадаємо , в січні поточного року Газпром виставив Нафтогазу України рахунок на $ 7 млрд. Це неустойка за невиконання контракту по закупівлях газу . Влада України отримання рахунку підтвердили , але визнали , що платити не збираються.

Суть конфлікту проста - ще під час перебування прем'єром України Юлії Тимошенко дві компанії підписали довгостроковий контракт. По ньому Київ зобов'язувався купувати у Москви як мінімум 41 млрд. кубометрів газу на рік. А якщо споживає менше , то зобов'язаний заплатити неустойку . В останні роки постачання різко скоротилися. По-перше , ціни на газ кусаються. Адже з недавнього часу Україна купує його майже за європейськими тарифами . По-друге , криза . Торік Нафтогаз купив всього 33 млрд кубометрів. І відразу ж , природно , потрапив на пені і штрафи за недобір газу.

Підкреслимо , що зараз Україна в рамках обраної лінії економічної політики , спрямованої на зниження енергозалежності від Росії та її дорогого газу , намагається реалізувати різні енергетичні проекти.

Так , з листопада 2012 року Україна почала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з підприємством RWE Supply & Trading GmbH ( Німеччина ) . З квітня 2013 року почалися поставки природного газу з боку Угорщини . Крім того , ведуться переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії про можливість подачі природного газу в ГТС України .RATVODДата: Понеділок, 23.09.2013, 09:35 | Повідомлення # 6
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
Україна не отримає газ за зниженою ціною через Росію - Бойко


Україна не пожертвує національними інтересами радідешевого газу , заявив Бойко / ReutersВіце -прем'єр Юрій Бойко заявив , що ціна на газ для України не буде знижена , оскільки Росія пропонувала невигідні умови .

Як повідомив Бойко в ефірі ток- шоу Шустер Життя , Україна була готова домовитися з РФ про зниження ціни на газ не поступаючись національними інтересами .

" . Ми готові були домовлятися тільки на рівноправних умовах ми переглядали на моїй пам'яті чотири варіанти , які змогли домогтися зниження цін на газ , але ті моделі , які пропонувалися , суперечили директивам Президента» , - зазначив віце -прем'єр , додавши , що це змусило Україну початку закупівлю газу в ЄС і скоротила закупівлю газу у Росії .
Найближчим часом ціна на російський газ для України не буде знижена - Кучма

Тим часом , Бойко заявив про підписання НАК Нафтогаз України нового контракту на імпорт природного газу на умовах реверсу , який дозволить йому до кінця поточного року закупити додатково 1 млрд куб. м блакитного палива.

"Нафтогаз підписав новий контракт Може бути 1 млрд куб м додатково ще в цьому році , якщо ціна нас влаштує. " , - Сказав віце -прем'єр.

Нагадаємо , у зв'язку з планами і заявами Газпрому про істотне зниження транзиту російського газу до Європи через українську газотранспортну систему і небажанням знизити ціну російського газу з листопада 2012 року Україна почала використання своїх газотранспортних потужностей у реверсному напрямку.

Затверджений урядом прогнозний баланс надходження і розподілу природного газу на 2013 рік передбачає імпорт Україною в цьому році 27,3 млрд куб. м природного газу. Надходження газу в поточному році від Газпрому очікуються в обсязі 18 млрд куб. м , від Ostchem ( Кіпр ) бізнесмена Дмитра Фірташа - 8 млрд куб. м , від RWE Supply & Trading GmbH ( Німеччина ) на умовах реверсу - 1,3 млрд куб. м.

За підсумками січня-липня Україна імпортувала 12,46 млрд куб. м газу , в тому числі 11,52 млрд куб. м із Россії, 0,63 млрд куб. м із Германії, 0,21 млрд куб. м із Венгрії і 0,1 млрд куб. м із Австрії.RATVODДата: Середа, 09.10.2013, 07:33 | Повідомлення # 7
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
Путін дав дешевий газ не Україні, а трейдерамКиїв – Газ для наповнення підземних сховищ Росія продає Україні на третину дешевше, ніж раніше цього року. Російський президент Володимир Путін зазначив, що це рішення російський «Газпром» ухвалив за його участі, і що це є проявом дружби України та Росії. Українська влада вважає, що наповнені сховища напередодні зими вигідні й Україні, й Росії та покупцям її газу в ЄС. Українська опозиція називає цю знижку політичною грою, експерти ж наголошують, що знижку надають лише на користь приватних імпортерів газу, а не української держави. Частина з них припускає, що в обмін на нижчу ціну українська влада поступиться національними інтересами, як це бувало раніше.

Російський «Газпром» продав газ для наповнення українських підземних сховищ на кордонах із ЄС за ціною 260 доларів за 1 тисячу кубометрів, заявив у вівторок президент Росії Володимир Путін, передає агенція «Інтерфакс».

«Газпром не без відома російського керівництва, пішов на те, що допоміг Україні закачати необхідний газ до газового сховища зі знижкою», – наголосив Путін, назвавши цей крок допомогою українським друзям.

Газові перемовини України та Росії останнім часом є непрозорими, відтак існує великий ризик того, що в обмін за дешевший газ українська влада поступиться національними інтересами, пояснює директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко.

Впевнений, що і цього разу хтось заробить на знижці, і це буде не держава Україна

Володимир Омельченко
«Негатив у тому, що все робиться кулуарно, і ми не знаємо, за якими цінами цей газ буде перепродуватися, на яких умовах він постачається і хто зрештою заробить. Пригадаймо, як в часи президента Віктора Ющенка роздмухували ейфорію. Що Україна матиме дешевий газ. Виявилося, що його отримував посередник «РосУкр Енерго», який його перепродував і доводив до банкрутства державне підприємство «Нафтогаз». Я впевнений, що і цього разу хтось заробить на знижці, і це буде не держава Україна», – припускає експерт.

Дешевий газ є лише гроюЯценюк


Натомість лідер фракції «Батьківщина» в парламенті Арсеній Яценюк вважає, що заяви президента Росії Володимира Путіна про те, що «Газпром» надав знижку на газ для України – не більше, ніж геополітична гра.

«Спробували натиснути – не пройшло. А тепер спробують гладити, але це також не пройде», – так пояснив дії російської влади Яценюк.

На думку опозиціонера, Росія продемонструвала свої наміри, забороняючи ввезення до себе української продукції, а зміна тактики – це лише тимчасовий хід із боку Російської Федерації.

Зі свого боку, колишній прем’єр-міністр, а нині депутат-регіонал Анатолій Кінах пояснює дешевий газ для сховищ взаємною вигодою і для Росії, і для України, і для покупців блакитного палива в ЄС.

Раніше Україна відмовилася брати російський кредит для купівлі російського газу за попередньою високою ціною

Анатолій Кінах
«Російська Федерація і «Газпром» розуміють, що мають підтримувати свій статус сумлінного постачальника газу. Україна має на західних кордонах великі підземні сховища, які вміщують мінімум 23 мільярди кубометрів, і Росія хоче, щоб в них був запас блакитного палива. Раніше Україна відмовилася брати російський кредит для купівлі російського газу за попередньою високою ціною. Тож нині маємо гарний прецедент об’єднання інтересів постачальника, транзитера і споживача», – зазначив Кінах.

Путін надав знижку, щоб вирішити технічні питанняексперт


Володимир Путін, говорячи про знижку на газ, згадував і кредит, розміром 750 мільйонів доларів, який Росія надала Україні 10 днів тому. Однак частина експертів говорить про те, що цей кредит не піде на купівлю російського газу за знижкою, оскільки цей газ отримують приватні імпортери. Цю думку Радіо Свобода висловив зокрема енергетичний експерт Валентин Землянський.

Газ по 260 доларів надали приватним імпортерам. Це відомі компанії-трейдери, які належать Ахметову, Курченку та іншим

Валентин Землянський
«Газ по 260 доларів надали приватним імпортерам, бо останнім часом «Нафтогаз» не отримував російського блакитного палива дешевше за 400 доларів. Це відомі компанії-трейдери, які належать Ахметову, Курченку та іншим – наголошує аналітик. – «Газпром» просто вирішив власне технологічне питання. Для безперебійного транзиту до Європи взимку в українських сховищах має бути не менше ніж 19 мільярдів кубометрів газу».

Валентин Землянський припускає, що Росія не розглядала надання знижки «Нафтогазу», оскільки у Кремлі такий сценарій вважають не економічною, а політичною поступкою. Цього року, за попередніми підрахунками, вперше від початків незалежності Україна імпортує менше ніж 20 мільярдів кубометрів газу, тобто менше, ніж видобуває сама. Аналітики оцінюють таку тенденцію як початок подолання газової залежності від Росії.

Євген Солонина

RATVODДата: Неділя, 06.04.2014, 11:46 | Повідомлення # 8
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
З травня ціни на газ для населення зростуть на 73%Кабмін рекомендує Нацкомісії держрегулювання енергетики з 1 травня 2014 підвищити роздрібні тарифи на газ для населення (побутових споживачів) у середньому на 73% до 1,2-4 тисячі гривень за тис. куб. м.

Про це на брифінгу повідомив міністр фінансів Олександр Шлапак, пишуть "Українські новини".

За його словами, для домогосподарств споживають до 2 тис. куб.м ціна підвищиться до 1197 гривень за тис.куб.м.

Для тих, хто споживає до 6 тис. - вартість газу збільшиться до 1965 гривень за тис.куб.м, і для тих хто вживає більше 6 тисяч - ціна газу становитиме 4011 гривень за тис. куб. м.

Як повідомлялося, останній раз ціни на газ для населення підвищувалися з 1 серпня 2010 року - в середньому на 50% до 72,54-295,41 коп за куб. м (з ПДВ).

Середа, 2 квітня 2014,
15:13


RATVODДата: Понеділок, 29.08.2016, 18:30 | Повідомлення # 9
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
Кабмін спростив правила

установки
лічильників електроенергії
Прийняте рішення може дозволити не тільки скасувати монополію енергопостачальників,
а й заощадити кошти споживачам


Слідкувати за темою Додати в блокнот Поділитися: Кабмін спростив правила установки лічильників електроенергії
Кабінет міністрів України спростив правила установки лічильників електроенергії, дозволив споживачам самостійно вибирати і купувати лічильники, скасувавши, таким чином, монополію обленерго на установку лічильників, а також встановив чіткі терміни параметризації приладів обліку. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду, повідомляє УНІАН .

Як підкреслив глава Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), Дмитро Вовк, постанова уряду розроблялося довго і було зустрінуте великим опором з боку енергокомпаній. Разом з тим, прийняття даного рішення дозволить не тільки скасувати монополію енергопостачальників, а й забезпечити споживачам значну економію коштів.

"Пропонується змінити правила користування електроенергією для населення і дати можливість споживачам економити. Суть змін: потрібно скасувати монополію обленерго в частині лічильників і спростити процедуру їх параметризації. Побутовий споживач зможе тепер сам купити диференційований лічильник, тоді як раніше це можна було зробити тільки у обленерго, а енергопостачальник повинен прийняти наданий лічильник і провести процедуру його параметризації. Причому тепер також встановлені терміни параметризації - 3 дні для міста і 5 днів для села "
, - пояснив Вовк.

23.08.2016

ЛІГАБізнесІнформ


RATVODДата: Понеділок, 16.01.2017, 19:46 | Повідомлення # 10
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
Кабмін може знизити соцнорму

споживання газу
Кабінет міністрів України розглядає можливість зменшення соціальної норми споживання газу до 4 куб. м на 1 кв. м в 2019 році,
передає Капітал з посиланням на Інтерфакс-Україна
.


За даними Міністерства соціальної політики, міністр соціальної політики Андрій Рева провів зустріч з постійним представником Міжнародного валютного фонду Жеромом Ваше, в ході якої сторони торкнулися уточнення параметрів на яких базується система субсидій для населення.

У цьому сегменті плануються деякі зміни, але остаточні дані будуть виведені в квітні, після завершення опалювального сезону.
У цьому опалювальному сезоні знизилися соціальні норми споживання газу з 7 куб. м на 1 кв. м. до 5,5 куб. м, але при цьому обговорюється можливість переходу в 2019 році до європейського стандарту - 4 куб. м на 1 кв. м.

16.01.2017RATVODДата: Вівторок, 19.01.2021, 13:14 | Повідомлення # 11
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
Завищені ціни на газ для населення:

АМКУ розпочинає справи щодо газопостачальних компаній
Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочинає справи
щодо шести газопостачальних компаній через встановлення завищених цін на газ для населення.


Дії ТОВ «Київоблгаз збут», ТОВ «Житомиргаз збут», ТОВ «Чернігівгаз збут», ТОВ «Черкасигаз збут», ТОВ Уманьгаз збут» та ДП «КиївГазЕнерджі» (надалі – компанії-відповідачі) містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольними (домінуючим) становищем на ринку. Це могло призвести до ущемлення інтересів споживачів, яке було б неможливим за умови існування значної конкуренції на ринку.

Нагадаємо, що з 1 серпня 2020 року ринок газу відкрився для населення, і споживач отримав право вибору постачальника. Зазначимо, що окрім згаданих шести компаній в територіальних межах тих же областей діяльність з постачання природного газу здійснюють й інші суб’єкти господарювання. Однак і надалі до 85% населення користуються послугами компаній-відповідачів у відповідних регіонах.

Наразі виявлено, що цінові пропозиції відповідачів-монополістів на природний газ для потреб населення з листопада 2020 року по січень 2021 року в середньому перевищували ціни їх конкурентів на ринку до 40%. Наприклад, ціна газу у «Київоблгаз збут» була вищою за ціну, запропоновану «ГК «Нафтогаз України», на 2,54 грн за 1 м3 (38,52%). А різниця з цінами ТОВ «Мегаватт енерго» взагалі становила аж 43,41%: ця компанія пропонувала населенню куб газу дешевше на 2,76 грн.

Тобто з урахуванням цін, які формувались на ринку, вищезазначені товариства здійснювали постачання природнього газу для населення по економічно необґрунтованими (завищеними) цінами.

Подібні факти виявлені також і в інших регіонах України, дослідження по них вже завершуються територіальними відділеннями Комітету. У разі наявності інформації щодо можливих порушень з боку газопостачальних компаній, зокрема створення перешкод при зміні постачальника, просимо звертатися до міжобласних відділень АМКУ:

Північне (Київ і область, Житомирська, Чернігівська та Черкаська обл.): (044) 248-08-92, kv@amcu.gov.ua

Західне відділення (Львівська, Волинська, Рівненська, Івано-Франківська та Закарпатська обл.): (032) 276-68-30, lv@amcu.gov.ua

Південне відділення (Одеська, Миколаївська та Херсонська обл.)): (048) 728-36-34, (048)722-52-63, od@amcu.gov.ua

Південно-західне відділення (Хмельницька, Вінницька, Тернопільська та Чернівецька обл.)): (0382) 742-001, khm@amcu.gov.ua

Південно-східне відділення (Дніпропетровська, Запорізька та Кіровоградська обл.)): (056) 744-84-35, dp@amcu.gov.ua

Східне відділення (Харківська, Донецька, Луганська, Полтавська та Сумська обл.)): (057) 714-34-44, khr@amcu.gov.ua


Довідково:

З моменту відкриття ринку газу для населення АМКУ надавав постачальникам природного газу обов’язкові для розгляду рекомендації:

У серпні 2020 рокусвоєчасно інформувати про зміни в ціні та вжити заходи щодо встановлення цін на природний газ на рівні, що існував би за умов існування значної конкуренції на ринку

У грудні 2020 рокуутриматись від дій, які можуть призводити до недопущення, обмеження, усунення чи спотворення конкуренції на ринку постачання природного газу, зокрема, при зміні побутовими споживачами постачальника природного газу, встановленні цін на природний газ.

Рекомендації отримали близько чотирьох десятків компаній, включно з тими, проти яких сьогодні було відкрито справи.

Раніше, у грудні 2019 року, «Київоблгаз збут», «Житомиргаз збут» та Чернігівгаз збут» отримували штрафи за зловживання монопольним становищем у вигляді донарахування об’ємів використаного побутовими споживачами природного газу понад обсяги, визначені лічильниками.

Опубліковано 19 січня 2021 року

RATVODДата: Понеділок, 15.02.2021, 12:57 | Повідомлення # 12
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
В УКРАЇНІ ЗРОСЛИ ЦІНИ НА АВТОГАЗПісля тривалого періоду стабільності ціна палива на АЗС в різко пішла вгору.


Останні кілька днів на всіх автозаправках України фіксують істотне зростання вартості скрапленого газу. Так, зростання склало 1,17 грн і тепер ціна газу в середньому становить 14,95 грн.

На окремих заправках вартість вже перетнула позначку в 15 грн і продовжує зростати.

Такі дані наводить моніторинг роздрібного ринку консалтингової групи "А-95", повідомляє бізнес-розділ Liga.net.

Відзначається, що з початку року роздрібна вартість скрапленого газу подорожчала на 2,58 грн / л, а оптова ціна на ДПС з початку року зросла на 30% і тепер становить 24 930 грн / т.

Повідомляється, що більшість мереж АЗС підняли ціну на газ на в середньому одну гривню.

Тепер ціна автомобільного палива складає:

> ОККО - 15,49 грн/л;
> WOG - 15,48 грн/л;
> SOCAR - 15,58 грн/л;
> Приватні - 14,75-14,76 грн/л
> AMIC - 14,45 грн/л;
> Shell - 14,88 грн/л.
> KLO, БРСМ-Нафта, Glusco, UPG, Паралель, Marshal і Motto - подорожчання склало 1-1,1грн.


Українські виробники також підняли вартість газу до 24 600 грн/т. Прогнозується, що роздрібна ціна складе близько 16,5 грн/л.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що після тривалого періоду стабільності ціна палива на АЗС в різко пішла вгору.

Читайте також: В Україні «до смішного» подешевшав бензин

15.02.2021

RATVODДата: Вівторок, 23.02.2021, 20:27 | Повідомлення # 13
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
В Україні подорожчають тарифи фіксованої телефонії


Фото: Mirror Online

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації,
підніме тарифи на загальнодоступні телекомунікаційні послуги.


З 1 червня збільшиться вартість послуг стаціонарної телефонії, передає РБК-Україна.

Повідомляється, що, починаючи з літа, вартість місячної абонентської плати за стаціонарний телефон підніметься на 10%.

Так, населення замість 59,71 грн буде платити 65,68 грн, а підприємства, установи та організації - 72,11 грн замість 65,55 грн.

Нагадаємо, що стосується мобільного зв'язку, оператори з нового року підняли ціни на тарифи, що включають послуги доступу до фіксованого і мобільного інтернету.

Лада Васюкова

23 лютого, 2021.
Форум TV-SAT » « Куточок для спілкування і відпочинку » » Моя Єдина ! Моя, ти рідна, УКРАЇНА !!! » Ціни на газ, електроенергію, фіксовану телефонію в Україні
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2021