FORUM TV-SATП`ятниця
26.02.2021, 18:44

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум TV-SAT » « Куточок для спілкування і відпочинку » » Розмови на різні теми » Малий і середній бізнес в Україні
Малий і середній бізнес в Україні
viskomДата: П`ятниця, 06.02.2015, 18:05 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1949
Статус: Оффлайн
Малий і середній бізнес в УкраїніДержава душить малий і середній бізнес


Платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).При здійсненні підприємницької діяльності на ринках та під час продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної торгівлі підприємці ІІ та ІІІ групи платника єдиного податку касові апарати (РРО) теж не встановлюють, — звертають увагу фахівці Головного управління ДФС у Волинській області.

Усі інші платники єдиного податку при здійсненні готівкових розрахунків зобов’язані застосовувати РРО. При цьому, застосування РРО необхідно розпочати не пізніше:

- 01 липня 2015 року - платниками єдиного податку третьої групи;

- 01 січня 2016 року - платниками єдиного податку другої групи.


Зазначимо, що законодавець передбачив мораторій на перевірки платникам єдиного податку, які використовують у своїй діяльності РРО,

Зокрема, якщо платники єдиного податку другої і третьої груп , які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 01.01.2017 звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО відповідно до норм Податкового Кодексу України.

Зазначена норма передбачена Законом України від 28.12.14 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який опубліковано в спецвипуску газети „Голос України” від 31.12.14 №254.

Переважна більшість платників єдиного податку у своїй діяльності використовує комп’ютерну та не фіскалізовану касову техніку, тож впровадження РРО не завдасть труднощів. Водночас, Головне управління ДФС у Волинській області пропонує не зволікати із реєстрацією РРО, щоб до встановленого законодавством терміну налагодити роботу касової техніки із програмним забезпеченням, підготувати працівників до роботи на РРО тощо.

viskomДата: П`ятниця, 06.02.2015, 18:13 | Повідомлення # 2
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1949
Статус: Оффлайн
Коли „спрощенцю” придбати

касовий апарат ?
Згідно із Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» передбачено обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що є платниками єдиного податку третьої групи — з 1 липня 2015 року.

З 1 січня 2016 року РРО обов’язково застосовуватимуть фізичні особи-підприємці, що є платниками єдиного податку другої групи.

Не поширюються вказані норми на спрощенців, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі, через засоби пересувної мережі

Також якщо платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового кодексу України перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

viskomДата: Понеділок, 19.12.2016, 10:13 | Повідомлення # 3
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1949
Статус: Оффлайн
Парламент знову намагається зобов'язати підприємців

використовувати касові апарати з 2017 року
Касові апарати для малого бізнесу були та залишаються голубою мрією всіх фіскалів.


Ще Азаров у далекому 2010-му заповзято просував цю ідею. Ми зуміли її відбити – перша та друга група єдиного податку продовжують працювати без касових апаратів (РРО).

Ці люди, а також всі інші вільні й сильні підприємці стали основою Революції Гідності. Вони мали сили та можливості чинити супротив злочинному режиму Януковича, в Києві та в усіх інших містах організовували та очолювали протестні наступи.

Янукович втік, пройшли вибори, змінились люди у владі, але бажання перевести всіх підприємців на складну та корупційну систему касових апаратів, загнати їх у резервацію, нікуди не поділося. Таке бажання, на жаль, є.

У грудні голова профільного Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики ініціювала на засіданні Комітету введення касових апаратів для частини спрощенців. Не Уряд, а саме депутати ініціювали введення РРО!

Хоча за місяць до того питання касових апаратів обговорювали на Національній раді реформ. Говорив Президент, говорив Прем'єр-міністр, говорила і я.

Говорили про те, що починати потрібно зі спрощення системи адміністрування, з забезпечення відшкодування підприємцям вартості фіскальних апаратів.Однак минуло всього декілька тижнів, владою нічого не зроблено з свого боку, а касові апарати вже намагаються ввести, розділивши підприємців за видами товару.

Якщо законопроект №5132 буде прийнято в редакції комітету, без врахування моїх поправок про вилучення обов'язковості застосування РРО у торгівлі побутовою технікою, то касові апарати стануть обов'язковими і на ринках.

Це ті касові апарати, які потребують світла та Інтернету, які не люблять морозу і на яких наживаються окремі ділки. Відтак, ті, хто купував побутову техніку на ринках, завтра платитимуть за неї більше. Скоріше за все, в магазинах, які, мабуть, і пролобіювали ці норми в проекті.

Так добре пролобіювали, що голова комітету пішла на порушення Регламенту Верховної Ради України, Закону, бо доповнила проект нормами, яких не було в урядовому законопроекті.

Хтось апелюватиме, що введення касових апаратів – це не лобізм.

Але тоді це відверта боротьба з малим та середнім бізнесом. Війна можновладців проти тих, хто стояв на Майдані і хто сьогодні продовжує стояти на сході України. Сьогодні введуть касові апарати у торгівлі побутової техніки, а вже завтра – для всіх інших.

Розрахунок на те, щоб крок за кроком звузити можливості для дрібних підприємців, приборкати їх, щоб у майбутньому вони не загрожували чиновникам і владі.

І немає значення, які політичні сили представляють ті 21 депутат з 24 присутніх, що проголосували за введення касових апаратів на ринках. Вони проголосували проти середнього класу, який привів їх у парламент. Не голосували лише Оксана Продан, Анатолій Євлахов та Олександр Кірш. Всі інші бояться сильного середнього класу.

Раніше хоча б Верховна Рада не боялась середнього класу, зараз вже, виявляється, не так...

Що далі? Як діяти?

Ще можна вилучити норми про розширення касових апаратів з законопроекту № 5132.

Комітет з питань податкової та митної політики прийматиме рішення не раніше 19 грудня. Тож є можливість звернутись листами через пошту, e-mail, написати sms кожному члену Комітету з проханням вилучити ці норми з законопроекту (список депутатів, їх контакті дані можна знайти тут, на сайті Комітету).

Зазначу: навіть якщо в останні дні року депутати Комітету проведуть цю норму, це не буде їх перемогою. Це буде їх провал перед підприємцями, їх працівниками та людьми, які з 1 січня 2017 року змушені будуть купувати товари за більшою, ніж сьогодні, ціною.

За матеріалами публікації
народного депутата України, члена Комітету з питань податкової та митної політики Оксани Продан

viskomДата: Четвер, 08.03.2018, 08:45 | Повідомлення # 4
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1949
Статус: Оффлайн
Спрощенців ІІІ групи ліквідують,

а решту обмежать у можливостях
Народні депутати знайшли винного у зростанні останнім часом
частки тіньового сектору економіки.


Виявляється, ховатися у тіні допомагає спрощена система оподаткування.

Міжнародний валютний фонд оцінив розмір тіньового сектора в структурі економіки України в 44,8%. А серед основних загроз експерти Ради Європи називають корупцію та незаконну економічну діяльність, включаючи фіктивне підприємництво, ухиляння від сплати податків та шахрайство.
На думку авторів проекту змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів (№8089) побороти, або хоча б зменшити вплив цих загроз можна за рахунок зменшення ставки податку на додану вартість та реформування спрощеної системи. Звісно — з урахуванням європейської практики.
Тож пропонується, насамперед, знизити основну ставку ПДВ з 20% до 16%. Водночас, обмежити види діяльності, які даватимуть право перебувати на ІІ групі платників єдиного податку. Таку можливість, на думку авторів проекту, слід залишити тільки фізичним особам-підприємцям, які здійснюють виробництво товарів, роздрібний продаж на ринках, у сфері ресторанного господарства в об’єкті площею до 20 м2 чи з використанням засобу пересувної торгівлі. Також спрощенцями залишаться ФОП, які виконують роботи, надають послуги (у тому числі побутові), або реалізують товар дистанційним способом.
Незмінними для них залишиться граничний обсяг доходу в 1,5 млн грн. на рік. Але їх зобов’яжуть встановити реєстратори розрахункових операцій. Натомість спрощенців ІІІ групи взагалі ліквідують.


Також установлять низку заборон для І та ІІ груп на певні види діяльності, як-от продаж на двох об’єктах у ресторанах чи роздрібна реалізація з трьох торговельних місць на ринках. Адже, на думку авторів, це вже «має ознаки мережевого бізнесу».
Відповідно підвищаться і санкції: до 200% вартості товару, проданого з порушенням, але не менше 1700 грн.

viskomДата: Вівторок, 10.09.2019, 18:46 | Повідомлення # 5
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1949
Статус: Оффлайн
Верховна Рада підтримала законопроекти

про
"кешбек" і "РРО в смартфоні"Фото: Економічна правда

Законопроекти пропонують ввести мотиваційні заходи для споживачів,
щоб вони контролювали проведення розрахункових операцій продавцями


Верховна Рада прийняла в першому читанні і за основу законопроекти про застосування реєстраторів розрахункових операцій у торгівлі, громадському харчуванні та сфері послуг для детінізації розрахунків.

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, законопроекти пропонують ввести мотиваційні заходи для споживачів, щоб вони контролювали проведення розрахункових операцій продавцями і постачальниками послуг через реєстратор розрахункових операцій (РРО), а для продавців - ряд заходів для спрощення використання РРО та посилення відповідальності за відмову це робити.

Норма про кешбек передбачає, що споживач, який зробив покупку на суму понад 100 грн і отримав чек, може перевірити його на справжність, і якщо виявиться, що розрахунковий документ в електронній формі не переданий контролюючим органам, написати скаргу, на підставі якої може бути призначена перевірка. Якщо перевірка підтвердить, що продавець порушив порядок проведення розрахункових операцій, його оштрафують, а покупцеві повернуть 100% вартості придбаних товарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:У Зеленського хочуть скасувати обов'язкове використання касових апаратів

Однак для спрощення застосування РРО продавцями і постачальниками послуг їм надається можливість використовувати програмні РРО як поряд з класичними, так і замість них. Зареєструвати програмний РРО можна буде через Електронний кабінет в режимі онлайн без подання будь-яких реєстраційних документів. Проектом передбачена також можливість створення розрахункового документа в електронній формі у вигляді QR-коду для зчитування, який можна отримати по електронній пошті.

Для порушників вимог використання РРО істотно посилюють відповідальність.

Законопроект також пропонує поетапно ввести обов'язкове використання РРО дня таких груп платників податків:

- через 6 місяців з дати опублікування закону:

для всіх суб'єктів господарювання, які здійснюють реалізацію:

ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

вживаних товарів.


- з дня набрання чинності закону до 31 грудня 2020 го:

для платників єдиного податку II-IV груп, обсяг доходу яких за рік перевищує 1 млн грн і які здійснюють:

реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

реалізацію уживаних товарів;

діяльність із забезпечення стравами та напоями;

діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, надання інших послуг бронювання та пов'язана з цим діяльність;

діяльність готелів та подібних засобів тимчасового розміщення;

реалізацію деталей і приладдя для автотранспортних засобів, при продажу яких застосування РРО є обов'язковим відповідно до переліку, затвердженого Урядом.


- з 1 січня 2021-го:

для всіх платників єдиного податку II-IV груп.

10.09.2019

RATVODДата: Субота, 14.09.2019, 07:45 | Повідомлення # 6
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 25013
Статус: Оффлайн
Скільки годин може працювати

сумісник та за яким графіком
Тривалiсть роботи за сумісництвом на пiдприємствах,
в установах, органiзацiях недержавної форми власності.


Тривалiсть роботи за сумісництвом на пiдприємствах, в установах, органiзацiях недержавної форми власності не обмежується та може бути встановлена впродовж усього вiльного вiд основної роботи часу, але не перевищувати нормальної тривалостi робочого часу, встановленої КЗпП.

Тривалість робочого часу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій передбачена постановою КМУ від 03.04.1993 №245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організації» (далі – Постанова). Зокрема, п. 2 Постанови установлено, що тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Листом Міністерства соціальної політики України від 25.04.2018 №184/0/22-18/13 надано роз’яснення щодо тривалості роботи за сумісництвом у вихідний день, зокрема:

Загальні норми щодо встановлення на підприємствах, в установах, організаціях вихідних днів визначені Кодексом законів про працю України (далі — КЗпП).

Частиною третьою статті 52 КЗпП встановлено, що п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється власником або уповноваженим ним органом спільно з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) з урахуванням специфіки роботи, думки трудового колективу і за погодженням з місцевою радою.

Відповідно до статті 67 КЗпП при п’ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні — один вихідний день.

Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації, і, як правило, має надаватися підряд з загальним вихідним днем.

На підприємствах, в установах, організаціях, зупинення роботи яких неможливе з виробничо-технічних умов або через необхідність безперервного обслуговування населення, а також на вантажно-розвантажувальних роботах, пов’язаних з роботою транспорту, вихідні дні надаються в різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності, що затверджується власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації (стаття 69 КЗпП).

Відповідно до статті 142 КЗпП трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку, які затверджуються трудовими колективами за поданням власника або уповноваженого ним органу і виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) на основі типових правил.

Тобто режим роботи, тривалість робочого часу і часу відпочинку встановлюються роботодавцем самостійно у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі з дотриманням норм законодавства про працю.

Враховуючи вищезазначене, у вихідні дні (за графіком, визначеним на основному підприємстві) працювати за сумісництвом дозволяється повний робочий день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.13.09.2019

viskomДата: Неділя, 20.09.2020, 16:56 | Повідомлення # 7
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1949
Статус: Оффлайн
Про новації у сфері застосування РРО

з 1 січня 2021 року
У Головному управлінні ДПС у Луганській області інформують, що 1 січня 2021 року почнеться другий етап:
буде розширений перелік видів діяльності, для яких використання реєстраторів розрахункових операцій
(далі - РРО) (традиційних або програмних) є обов’язковим та запроваджено механізм кешбек.


На другому етапі РРО будуть використовувати фізичні особи-підприємці єдиного податку, які незалежно від суми річного прибутку, будуть зобов’язані використовувати РРО.

До них належать підприємці, які здійснюють:

-реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

-реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

-реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

-реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

-роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

-діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

-діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

-діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

-реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

З 1 квітня 2021 року почнеться третій етап, коли використання РРО стане обов'язковим для фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

На теперішній час законодавчими актами запроваджено можливість застосування суб’єктами господарювання для реєстрації розрахункових операцій програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) як альтернативу класичним РРО. При цьому суб’єкт господарювання в своїй роботі може самостійно обрати працювати з використанням класичного РРО чи програмного РРО залежно від його потреб.

З метою визначення переваг програмних РРО над класичними, платники мають можливість протестувати ПРРО.

Тестування ПРРО можна здійснювати, використовуючи виключно тестових платників та їх ключі, перелік яких наданий у відповідному розділі банеру, що розмішений на вебпорталі Державної податкової служби за посиланням: Головна>БАНЕР>Програмні РРО>Перелік тестових платників.

Для тестування програмного реєстратора розрахункових операцій ДПС розроблено три тестові версії безкоштовних ПРРО - два для операційної системи Android та один для Windows.

Зареєструвати ПРРО (касу)/касира (електронну печатку) можна, використовуючи програмне забезпечення Електронного кабінету, або будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання.

Програмний реєстратор розрахункових операцій (постійно оновлюються) розміщено за посиланнями:

Програмний реєстратор розрахункових операцій ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/Android.zip

ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/Windows.zip
electornna_zvitnist_Windows

Фіскальний додаток пРРОсто

ftp://ftp.sta.gov.ua/electornna_zvitnist_install&update/pRROsto.zip
electornna_zvitnist_

АРІ фіскального сервера контролюючого органу розміщено за посиланням

https://u.to/pR6uGQ [/l]

ГУ ДПС у Луганській області

10:09:2020 р.

джерело
viskomДата: Неділя, 01.11.2020, 09:43 | Повідомлення # 8
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1949
Статус: Оффлайн


https://www.facebook.com/savefop


Sat-Integral S-1237 HD Able
viskomДата: Неділя, 08.11.2020, 09:21 | Повідомлення # 9
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1949
Статус: Оффлайн

viskomДата: Неділя, 08.11.2020, 09:25 | Повідомлення # 10
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1949
Статус: Оффлайн
viskomДата: Неділя, 08.11.2020, 09:30 | Повідомлення # 11
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1949
Статус: Оффлайн


https://www.facebook.com/savefop
Форум TV-SAT » « Куточок для спілкування і відпочинку » » Розмови на різні теми » Малий і середній бізнес в Україні
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2021