FORUM TV-SATСереда
28.10.2020, 00:14

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум TV-SAT » « Куточок для спілкування і відпочинку » » Розмови на різні теми » Автомобілі на іноземній реєстрації
Автомобілі на іноземній реєстрації
viskomДата: Середа, 23.11.2016, 14:55 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1940
Статус: Оффлайн
В Кабмине согласились пускать нерастаможенные авто в Украину за символический сбор.P.S Експеримент планують провести у 2018 році, за умови ухвалення законопроекту найближчим часом. Перед його початком введуть перехідний період: протягом трьох місяців авто з іноземними номерами матимуть залишити територію України і знову в’їхати в нашу країну.
джерело

джерело
viskomДата: Середа, 23.11.2016, 18:49 | Повідомлення # 2
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1940
Статус: Оффлайн
Нерозмитнені авто на іноземних номерах – плати податок і катайся?З альтернативною пропозицією виступили рух Авто Євро Сила і народний депутат Володимир Парасюк. Після переговорів з представниками уряду було вирішено підготувати законопроект про введення фіксованої плати за користування авто з іноземними номерами у розмірі 200 євро на рік.
У законопроекті планують прописати, що нерозмитнені автомобілі отримають тимчасові українські номерні знаки. Обов’язковим буде оформлення страховки на авто. Пільги не поширюються на авто, що відповідають нормам Євро-5 і вище.
Експеримент планують провести у 2018 році, за умови ухвалення законопроекту найближчим часом. Перед його початком введуть перехідний період: протягом трьох місяців авто з іноземними номерами матимуть залишити територію України і знову в’їхати в нашу країну.


Sat-Integral S-1237 HD Able
viskomДата: Понеділок, 26.12.2016, 20:32 | Повідомлення # 3
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1940
Статус: Оффлайн
У Раду внесли законопроект

про ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією
Група народних депутатів зареєструвала в Раді обіцяний в листопаді законопроект про фактичну «легалізації» авто старіше 7 років з іноземною реєстрацією.
Передбачається, що в разі тимчасового ввезення таких машин буде застосовуватися умовне часткове звільнення від митних платежів, тобто збори можна буде платити по частинах від стандартної суми розмитнення.

Повна назва нового законопроекту - «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо врегулювання транзиту і тимчасового ввезення транспортних засобів для особистого користування)». Документ зареєстровано 21грудня за № 5567 , його ініціаторами вказані понад 50 нардепів від різних фракцій, а також позафракційні депутати (з повним списком можна ознайомитися на сайті Верховної ради). Це так званий компромісний законопроект, який з'явився після масових акцій власників автомобілів з іноземною реєстрацією.

Якщо законопроект стане законом в нинішньому вигляді, він буде поширюватися на легкові та вантажні автомобілі масою до 3,5 тонн і віком понад 7 років, а також причепи до них. Запропоновано дозволити тимчасовий (не більше ніж на один рік) ввезення автомобіля під письмове зобов'язання про його зворотне вивезення. У такому випадку за кожен повний або неповний календарний місяць перебування на митній території потрібно буде заплатити частину суми митних платежів, які застосовувалися б при випуску автомобіля у вільний обіг. Йдеться про мито (до 10% оціночної вартості автомобіля), акциз (розраховується в євро і залежить від об'єму двигуна), а також ПДВ (20% вартості ТЗ). У 2017 році частина суми митних платежів складе 0,2%, в 2018 році році - 0,3%, в 2019-му році - 0,5%.

Зазначений збір потрібно буде заплатити під час пропуску ТЗ через зону митного контролю на кордоні. Надалі термін тимчасового ввезення можна буде продовжити (з внесенням відповідної суми) на термін до 60 діб без перетинів держкордону. У разі продажу таких автомобілів на території України потрібно буде оплатити повноцінну «розмитнення». Одна людина зможе «тимчасово ввезти» один автомобіль (допускається можливість продовжувати тимчасове ввезення раз на рік), однак якщо його вивести з дотриманням всіх правил, з'явиться можливість привезти інший транспортний засіб.
Ввозити автомобілі за новою схемою можна буде лише для власного користування, а за експлуатацію з метою проведення підприємницької діяльності УКРІНФОРМ матиме право виписати штраф в розмірі 34 тисяч гривень. При перевищенні обумовлених законом (поки - законопроектом) термінів тимчасового ввезення будуть застосовуватися штрафні санкції в розмірі вартості автомобіля або його конфіскації.

Нарешті, в Митному кодексі «ввезення з метою транзиту» автомобілів (зараз - терміном до 5 днів) громадянами буде замінений на «переміщення» з умовою внесення застави в розмірі вартості повного розмитнення. Їздити на нерозмитнених автомобілях без умовно часткового звільнення від митних платежів можна буде тільки нерезидентам.

детальніше...
viskomДата: Субота, 03.06.2017, 20:01 | Повідомлення # 4
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1940
Статус: Оффлайн
Порошенко підписав указ про боротьбу з водіями,

які їздять на нерозмитнених автомобілях
Президент України Петро Порошенко підписав указ №146/2017, яким доручив Кабінету міністрів України розробити механізми боротьби з українськими водіями, які незаконно використовують автомобілі на іноземній реєстрації. Раніше Порошенко заявив, що використання автомобілів в обхід митного законодавства є неприпустимим і буде вжито заходів для ліквідації незаконних схем завезення таких авто, пише roadcontrol.org.ua.

“Коли ми були на Ягодині, машина з литовськими номерами – за кермом сидить українець. Я кажу: це ви на п’ять днів в’їжджаєте? Він каже: пане Президенте, ну які п’ять днів. Це він мені каже. А як будеш робити? Та там то те, то се, того підмажу, цього підмажу, щось будемо робити. Ні, друзі мої, не будемо робити. І підмазувати не будемо. І робитися це повинно по-іншому. І тут повинна бути координація наших дій. Чому одні повинні платити податки, акцизи, мита, а інші будуть підмазувати? Повинна бути наша спільна позиція, щоб одні не були дурніші, а інші розумнішими”, – заявив Порошенко 24 травня 2017 року.

Згідно з указом президента №146/2017, Кабінет міністрів зобов’язаний:

1) вжити заходів для невідкладного врегулювання ситуації, що склалася внаслідок недодержання вимог митного законодавства при використанні на території України транспортних засобів, які зареєстровані відповідними органами іноземних держав;

2) вжити заходів щодо удосконалення законодавства України, яке регулює питання тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України, їх транзиту територією України, з урахуванням вимог законодавства Європейського Союзу та міжнародних договорів України;


На сьогоднішній день, в Україні існує “схема” по якій автомобілі на литовській реєстрації завозяться на транзит, однак, в подальшому, не виїжджають.

Згідно ст.95 Митного кодексу, транзит автомобіля не може перевищувати 10 днів. Ст.470 ТК вказує, що порушення термінів транзиту карається штрафом у розмірі 8500 гривень. Цим і користуються фірми, які заганяють авто. Людина просто платить штраф 8500 грн (330 $) і продовжує їздити на автомобілі не виїжджаючи з території України.

Зазвичай фірми-посередники беруть за пригін автомобіля близько 1000 євро і переконують клієнтів, що можна їздити один, два або п’ять років. Однак, їзда “на транзит” в особистих цілях незаконна спочатку.

Відповідно до ст.90 Митного кодексу “транзит – це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони ДІЯЛЬНОСТІ одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів”.

Згідно ст.95 Митного кодексу “товари, транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються у митному режимі транзиту, повинні:
1) перебувати у незмінному стані, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування і зберігання;
2) не використовуватися з жодною іншою метою, крім транзиту;
3) бути доставленими у орган доходів і зборів призначення до закінчення строку, визначеного статтею 95 цього Кодексу”.


Таким чином, їзда на литовському автомобілі який знаходиться в режимі “транзит” в особистих цілях є порушенням ст.95 ТК. Однак, закон не передбачає покарання за порушення термінів транзиту крім як 8500 грн. штрафу. Разом з тим, якщо митні органи доведуть, що людина спочатку хотів завести авто для продажу або для особистого використання (тобто не пов’язаного з транзитом), то можливе залучення по ст.485 ТК – митне шахрайство, що карається конфіскацією авто і штрафів в 300 % від суми несплачених зборів.

Раніше, “Дорожній контроль” писав, що в Україні діє цілий ряд аферистів, які заганяють литовські автомобілі на “транзит”, але переконують клієнтів, що можна їздити мало не вічно. Так, наприклад, Державна Фіскальна служба встановила, що громадянин Юрій Ларченко, використовуючи підставну фірму UAB «Globalcomas» продає в Україні машини на литовській реєстрації, які були загнані на транзит. Аналогічними аферами займається і його знайомий Сергій Тюкавкін, який працює від імені фірми “Евроавтотрейдінг”.

Виходячи з указу Порошенко, ситуація з продажем “транзитних” автомобілів може різко зміниться. Досить внести правки в ст.470 ТК про те, що за порушення строків транзиту, автомобіль підлягає конфіскації, і схема загону “на транзит” відразу ж втратить сенс. Або ж, наприклад, зобов’яжуть вивезти з України автомобіль за перше порушення, а в разі відмови – конфіскація авто. У сумній ситуації опиняться ті, хто встиг скористатися послугами Ларченко і Тюкавкина – люди просто позбавлятися своїх транспортних засобів.

Ситуація для України не нова. Деякий час влада дозволяє заганяти литовські автомобілі в країну, а коли таких автомобілів стає занадто багато – просто “затискають гайки” і відбирають машини. Минулого разу це сталося в 2013-му році. Тоді незадоволені клієнти звинуватили у всіх проблемах фірми, які займалися завезенням литовських автомобілів. Не виключено, що в 2017-му розгнівані клієнти “транзитних” литовських машин зажадають від перевізників повернути вартість послуг за “оформлення”.

03 червня 2017

Форум TV-SAT » « Куточок для спілкування і відпочинку » » Розмови на різні теми » Автомобілі на іноземній реєстрації
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2020