FORUM TV-SATСереда
25.04.2018, 16:04

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
Форум TV-SAT » « Новини Супутникового ТБ » » Супутникові новини » СУПУТНИКИ. Запуски. Проекти. Контракти. (Профілактика. Неполадки. Аварії.)
СУПУТНИКИ. Запуски. Проекти. Контракти.
RATVODДата: П`ятниця, 01.05.2009, 00:10 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
Запуски супутників

Проекти. Контракти. Профілактика. Неполадки. Аварії.
Всі, хто викладає новини будь-якого роду,

повинні виставляти посилання на першоджерело !!!


Посилання повинно виглядати так: і бути активним
RATVODДата: П`ятниця, 14.10.2016, 16:27 | Повідомлення # 1036
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
Роскосмос уклав всього два контракти

на запуски ракет
до 2020 року
Корпорація Роскосмос уклала два контракти на запуски з 2018 по 2020 рік.


Напередодні офіційний сайт Роскосмосу повідомив, що контракти на два запуски ракет до 2020 року підписала компанія International Launch Services, що є дочірнім підприємством космоцентру їм. М. В. Хрунічева.

Першою буде запущена важка ракета-носій «Протон-М», наділена розгінним блоком «Бриз-М». З останнього будуть одночасно запущені два космічних апарати американського виробництва – Eutelsat 5 West B, який є супутником зв'язку, а також MEV-1 – перший апарат в світі, призначений для продовження строку експлуатації супутників. Орієнтовно, перший запуск відбудеться на початку 2018 року.

Другий запуск орієнтований на 2019-2020 роки. Для нього вперше розраховують застосувати технологію РН «Протон-М» середнього класу.

Корпорація Роскосмос продовжує втрачати свої позиції на ринку, залишаючи за собою лише 0,6% космічних комерційних послуг.

Микита Наумов

- 13 жовтня, 2016

Mediasat


RATVODДата: Понеділок, 17.10.2016, 17:43 | Повідомлення # 1037
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
Супутникова система «Арктика» буде запущена

лише у 2018 році
З причини неготовності бортового обладнання систему не зможуть вивести на орбіту в визначений термін.


Інформацію про це повідомили «Известия».

Запуск «Арктики» переноситься вже не в перший раз. Першою запланованою датою запуску був 2015 рік. Згодом дату перенесли на 2017 рік. І ось, напередодні стало відомо, що до потрібного часу запуск системи не може бути здійснений – «Роскосмос» змушений приступити до перепроектування бортового обладнання.

«Роскосмос» нас поінформував, що в 2017 році перший апарат «Арктики» не буде виведений на орбіту, так як не готове бортове обладнання. Нас запевнили, що в 2018 році старт здійснити вдасться, на що ми, зізнаюся, дуже сподіваємося», — повідомили в Мінприроди.

У той же час, «Роскосмос», а також розробники супутників для «Арктики» в НПОЛ відмовилися коментувати ситуацію. В РКС, де для супутникової системи готують бортову апаратуру, також не змогли дати пояснень.

Як відомо, «Арктика» повинна була взяти на себе функції по зв'язку і постійного спостереження в полярних областях і акваторії Північного Льодовитого океану. За контрактом, укладеним «Роскосмосом» з НПОЛ, супутникова система повинна була вийти на орбіту ще до 25 листопада 2015 року. Однак, далі Федеральна космічна програма внесла нові дати запусків «Арктики» — чотири супутники повинні були бути запущені в період з 2017 по 2021 рік.

Перенесення дат в основному пов'язані з накладенням на РФ технологічних санкцій з боку США.

«Перенесення термінів готовності «Арктики» навряд чи позначиться на чому-небудь. Ця система багато в чому дублює вже наявний функціонал російської супутникового угруповання. У 2010 році «Роскосмос» на хвилі розмов про освоєння шельфу висунув ідею побудувати таку систему, і багато в чому за політичними мотивами вона отримала підтримку. Хоча якщо вникнути в суть питання, то з'ясується, що арктичні райони потрапляють в поле зору всіх наших супутників, які здійснюють спостереження за земною поверхнею», — пояснив науковий керівник Інституту космополитики Іван Моїсеєв.

Микита Наумов

- 17 жовтня, 2016

Mediasat


RATVODДата: Вівторок, 25.10.2016, 12:39 | Повідомлення # 1038
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
«Роскосмос» відмовиться від третьої ступені,

створивши нову модифікацію ракети
«Союз-2»
Нова модифікація буде заснована на заміні третьої ступені на економічний розгінний блок, повідомляє Life.


З метою більш впевненої і прогресивної боротьби за зовнішні ринки, а також ґрунтовного зниження вартості на наступні ракетні запуски, підприємства «Роскосмосу» приступили до переговорів щодо нової модернізації та здешевлення ракети «Союз-2».

Так, замість третьої ступені, від якої вирішено відмовитися, ракета буде оснащена здешевленим розгінним блоком «Фрегат». За запевненнями експертів, така комбінація дозволить знизити вартість запуску кожної ракети відразу на 20-25%.

Відомо, що двоступенева модифікація існувала і раніше – таким прикладом є «Союз 2.1 в», однак в ній не був передбачений розгінний блок, а значить, вивезти на найближчу відстань більше трьох тонн їй було не під силу.

Влітку минулого року «Роскосмос» підписав контракт з компаніями OneWeb і Arianespace на запуск супутників мобільного зв'язку OneWeb. За умовами контракту, протягом 2017-2018 років 21 ракета повинна бути запущена, вивівши в космічному просторі 672 супутника по 150 кг кожен.

Таким чином, альтернативний варіант у вигляді нової модифікації «Союз-2» — двоступеневої ракети з розгінним блоком «Фрегат», є оптимальним варіантом для майбутніх запусків.

Крім того, особливий привілей гарної маневреності «Фрегату», здатність краще і правильніше розвести велику кількість супутників на різні орбіти під час їх відділення.

Раніше повідомлялося, що компанія ILS представила дві нові модифікації ракети «Протон» для проведення комерційних космічних запусків.

Микита Наумов

- 24 жовтня, 2016

Mediasat


RATVODДата: Вівторок, 25.10.2016, 12:41 | Повідомлення # 1039
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
SpaceX готує до запуску

п'яту модифікацію ракети
Falcon 9
Глава SpaceX Ілон Маск заявив про запуск ракети Falcon 9 Block 5, в якій будуть усунені проблеми попередніх модифікацій.


Про це повідомляє Life.

У п'ятій модифікації ракети, в першу чергу, були виправлені неточності, через які у вересні 2016 року стався вибух. Крім того, «майже нескінченне» використання першої ступені Falcon 9 відтепер не складе проблем, однак подібна її експлуатація потребує техобслуговування між польотами.

Falcon 9 Block 5 стане останньою у своєму розмірному ряду, у подальшому в хід підуть важкі ракети, по типу Falcon Heavy.

Перша вдосконалена ракета буде готова до використання вже протягом трьох місяців, до польоту ж Falcon 9 Block 5 підготують приблизно через 6-8 місяців.

Маск також заявив, що в даний час ряд систем майбутнього корабля для польоту на Марс вже проходять повномасштабні випробування, зовсім скоро буде протестований найбільший в світі криогенний паливний бак з вуглепластика, призначений для міжпланетного корабля.

Микита Наумов

- 25 жовтня, 2016

Mediasat


RATVODДата: Четвер, 17.11.2016, 20:05 | Повідомлення # 1040
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
Супутник панує на ринку Близького СходуСупутник зміцнив свої позиції на ринку Близького Сходу завдяки спільно використовуваної компаніями Eutelsat і Nilesat орбітальної точки 7/8 градусів західної довготи, що стала найбільш популярним джерелом контенту для любителів багатоканального телебачення.

Мовлення з даної орбітальній позиції охоплює 52,3 мільйона домогосподарств в 14 арабських країнах.

У своєму «Огляді стану телевізійного ринку в країнах Близького Сходу і Північної Африки», випущеному в поточному році, компанія Eutelsat також згадує, що обладнання для прийому багатоканального телебачення в даний час є в 24 мільйонах домівок регіону.

В цілому, супутник залишається основою інфраструктури цифрового телебачення в регіоні MENA, яка охоплює 56,1 мільйона домогосподарств. Це 90% всіх домогосподарств, що мають телевізор, розташованих від Марокко до Країн Затоки.

Мішель Азіберт, старший комерційний директор з розвитку компанії Eutelsat, коментує: «Проведене нами в цьому році дослідження виміряли пульс динамічно розвивається телевізійного ринку арабських країн, висвятив основні тенденції, серед яких - прийняття стандарту високої чіткості і зростання різноманітності безкоштовних телеканалів в регіоні. Нова хвиля зростання також стала наслідком торішнього запуску супутника Eutelsat 8 West B, який сприяв зростанню числа HD-каналів на 37% і ще більше зміцнив статус орбітальній позиції 7/8 ° західної довготи як найбільш популярного джерела супутникового відео-контенту для жителів Близького Сходу і Північної Африки ».

Мовлення в стандарті HD також набирає обертів, і в даний час є більш ніж 20 мільйонам домогосподарств (раніше - 14,4 мільйона), що становить 34% від усіх домогосподарств регіону, що мають телевізор. Відсоток ще вище, якщо говорити про аудиторію орбітальній позиції 7/8 західної довготи (46%).

50% респондентів, опитаних компаніями TNS та IPSOS, були також поінформовані про Ultra HD.

Борис Скуратівський

- 17 листопада, 2016

Mediasat


RATVODДата: Неділя, 27.11.2016, 21:11 | Повідомлення # 1041
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
«Космічний зв'язок» планує застрахувати

дев'ять супутників «Експрес»
ФГУП «Космічний зв'язок» хоче застрахувати на величезну суму дев'ять супутників серії «Експрес»,
повідомляє агентство РІА Новини
.


Сума, яку «Космічний зв'язок» хоче витратити на страховку, становить 41,3 мільярда рублів.

Як стало відомо, підприємством проводиться відкритий конкурс на визначення страховика використання апаратів на орбіті. У список «страхувальних» супутників входять: «Експрес-АМ33», «Експрес-АМ44», «Експрес-АТ1», «Експрес-АТ2», «Експрес-АМ5», «Експрес-АМ6», «Експрес-АМ7», «Експрес-АМ8» і «Експрес-АМУ1».

Призначили також максимальну ціну контракту - 578 мільйонів рублів.

Страховик же, оформивши контракт, візьме на себе всю відповідальність за псування або поломку апаратів.

Договір на страхування планується укласти рівно на рік - з 31.12.2016 по 31.12.2017.

За словами віце-президента «Ингосстраха» Олександра Подчуфарова, ринок близький до критичного стану. Також він зазначив, що космічна галузь Росії призвела до збитків у 662 млн доларів, а з застрахованих на 100% російських супутників - лише кілька моделей серії «Експрес».

Микита Наумов

- 25 листопада, 2016

Mediasat


RATVODДата: Вівторок, 29.11.2016, 17:38 | Повідомлення # 1042
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
«Укркосмос» модернізує телепортОператор супутникових телекомунікаційних систем «Укркосмос» проводить модернізацію телепорту, переходячи до концепції «універсального телепорту», ​​що дозволить забезпечити 100% резервування супутникового сигналу.


Таку інформацію в інтерв'ю Mediasat озвучив Юрій Баличев, перший заступник генерального директора держпідприємства.

Модернізований телепорт «Укркосмосу» має аналоги в Європі, однак він є першим і єдиним на території України.

«У Європі подібних Телепорт досить багато, в Україні такого ще не було», - каже Баличев.
У «Укркосмос» вже давно працюють над реалізацією концепції телепорту.

«Чим телепорт відрізняється від станції? Це комплекс антен високочастотного і цифрового устаткування, який може одночасно використовувати кілька супутників. Ми не прив'язані до якогось одного оператора або супутника. У нас є чотири приймально-передавальних комплекси, які можуть працювати одночасно з чотирма супутниками », - пояснює пан Баличев.

Керівництво «Укркосмосу» також впевнено, що доставка сигналу телеканалів через супутник здатна конкурувати з доставкою сигналу по IP. При цьому якість і надійність супутникового мовлення набагато вище, - відзначають представники оператора.

Віталій Мосейчук

- 28 листопада, 2016

Mediasat


RATVODДата: Субота, 03.12.2016, 19:43 | Повідомлення # 1043
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
Перший після аварії ракети запуск Falcon-9

відбудеться 16 грудня
Супутниковий оператор Iridium оприлюднив дату запуску ракети-носія Falcon-9 після вибуху, що стався, повідомляє L! Fe.


Так, ракету планують запустити з бази ВПС США Vandenberg в Каліфорнії 16 грудня 2016 року. Falcon-9 має вивести на навколоземну орбіту десять супутників Iridium NEXT.

«Нас радує можливість запустити нашу нову серію супутникового комплексу. Протягом усього розслідування аварії Falcon 9 ми зберігали переконаність в тому, що компанія SpaceX є нашим надійним партнером », - повідомив Метт Деш, що представляє Iridium.

«Ми з нетерпінням очікуємо запуску перших NEXT. Iridium протягом десяти років був нашим прекрасним партнером, і ми дуже вдячні, що вони запускають свої перші десять супутників разом з нами », - заявила глава SpaceX Гвін Шотвелл.

Як відомо, вибух ракети Falcon-9 стався 1 вересня в момент випробувань, коли стінку паливного бака ракети-носія зруйнував замерзлий кисень.

Микита Наумов

- 02 грудня, 2016

Mediasat


RATVODДата: Понеділок, 05.12.2016, 20:16 | Повідомлення # 1044
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
Airbus Safran Launchers консолідує 74% акцій ArianespaceКомпанія Airbus Safran Launchers купує частку в Arianespace, раніше належить французькому космічному агентству CNES French.


Airbus Safran Launchers, спільне підприємство, створене компаніями Airbus Defence and Space і Safran, стає мажоритарним акціонером Arianespace, власником 74% акцій. Частки інших акціонерів, які належать до європейської галузі космічних запусків, залишається незмінною. Про це кореспонденту Mediasat повідомили в прес-службі компанії.

Агентство CNES стає статутним спостерігачем в раді правління Arianespace - раніше дану роль виконувало Європейське космічне агентство (ESA). Отже, 9 грудня Загальні збори акціонерів Arianespace оголосить про відставку трьох директорів, які представляють CNES, на зміну яким прийдуть директори, призначені Airbus Safran Launchers.

Arianespace залишається повноцінною компанією - зі штаб-квартирою в Еврі поблизу Парижа, робочою площадкою в Куру, Французька Гвіана, і офісами в Вашингтоні, Токіо і Сінгапурі. Компанія проводить запуски з території Космічного центру Гвіани (CSG) у Французькій Гвіані, використовуючи ракети носії Ariane 5, Союз (в рамках партнерства з російським космічним агентством «Роскосмос») і Vega. Розробником і генеральним підрядником проекту легких ракет Vega є компанія Avio, яка діє через свою італійську дочірню компанію ELV (в якій 30% належить італійському космічному агентству ASI).

«Зміна структури власності компанії Arianespace, що послідувала за підписанням 9 листопада в штаб-квартирі ESA контракту, пов'язаного з ракетою Ariane 6, забезпечить потужний поштовх процесу трансформації європейської індустрії космічних запусків, що, в підсумку, повинно принести велику вигоду нашим клієнтам, - каже Штефан Ісраель, генеральний директор Arianespace. - Збільшення частки Airbus Safran Launchers в структурі власності Arianespace підсилює зв'язки між промисловістю і ринком, допомагаючи розвивати гнучкість ракет типу Ariane і відкриваючи нові можливості перед співробітниками Arianespace. CNES стає новим спостерігачем в Раді директорів нашої компанії, а також продовжить залишатися нашим постійним партнером в рамках Космічного центру Гвіани. Спираючись на ціле сімейство ракет, що включає в себе Ariane, Союз і Vega, компанія Arianespace продовжить розвивати свою місію по забезпеченню незалежного доступу в космос для ESA і європейських інститутів. Ми також збережемо міцні зв'язки з нашими міноритарними акціонерами, що представляють європейську індустрію космічних запусків, і, природно, ми продовжимо працювати з усіма виробниками супутників. Ми вже активно готуємося до успішного використання двох нових ракет - Vega C, з 2019, і Ariane 6, з 2020. Таким чином, ми відкриваємо нову главу в історії Arianespace ».

Борис Скуратівський

- 05 грудня, 2016

Mediasat
RATVODДата: Середа, 07.12.2016, 08:48 | Повідомлення # 1045
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
Китайці куплять ізраїльського супутникового оператора зі знижкою

Через вибух ракети, яка знищила супутник Amos 6, Beijing Xinwei Technology Group зможе купити Spacecom зі знижкою.


Китайська комунікаційна корпорація Xinwei зуміла домовитися про покупку ізраїльського супутникового оператора Spacecom за 190 мільйонів доларів, тобто, домігшись знижки в розмірі 33% від спочатку оголошеної суми угоди, - повідомляє видання Globes. Причиною знижки став вибух ракети на стартовому майданчику у Флориді, що трапився на початку осені, який знищив супутник Amos 6.

Нагадаємо - в серпні компанія Spacecom закрила угоду вартістю в 285 мільйонів про продаж оператора корпорації Xinwei. Однак вже через тиждень дана угода виявилося під загрозою зриву через фіаско з запуском супутника Amos 6, яке привело до падіння вартості акцій оператора більш ніж на 50%.

Втім, нинішня ціна угоди на 50% вище поточної ринкової капіталізації компанії, яка становить 128 мільйонів доларів.

Тим часом, компанія Spacecom відзвітувала про третій поспіль «слабкий» квартал, показавши чисті збитки на суму в 34,3 мільйона доларів - в порівнянні з чистим прибутком у розмірі 3 мільйонів доларів, отриманим у відповідному кварталі минулого року.

У третьому кварталі розміри виручки компанії Spacecom знизилися на 30,7% - до позначки в 18,3 мільйона доларів, при стабільних операційних втратах, утримуваних на рівні в 29 мільйонів доларів - в порівнянні з операційним прибутком у розмірі 5,6 мільйона доларів у відповідному кварталі минулого року.

За перші дев'ять місяців 2016 року виручка компанії знизилася на 35,3% до позначки в 52,1 мільйона доларів, при цьому чисті збитки склали 34,8 мільйона доларів - в порівнянні з прибутком у розмірі 1,5 мільйона доларів за аналогічний період 2015 року .

Борис Скуратівський

- 06 грудня, 2016

Mediasat
RATVODДата: Четвер, 15.12.2016, 15:08 | Повідомлення # 1046
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
Сконструйований в «КПІ» наносупутник

відправлять на орбіту в 2017 році
Вчені НТУУ «КПІ» розробили наносупутник PolylTAN-2, створений для технологічного та наукового застосування,
повідомляє Platforma.


Важить новий винахід 1,9 кг. З тієї причини, що супутник був сконструйований фахівцями з київського «політеху», від слова «політехнічний» і пішла назва.

Спорудження здатне заряджати само себе, а також вести мовити інформацію про нижні шари атмосфери. На борту присутній процесор, який буде зчитувати і записувати всі дані, передавати їх на Землю, а далі - здійснювати розсилку інформації по банках університетів-учасників проекту.

Заключні роботи будуть проводитися в Голландії, куди і було відправлено новий винахід.

Запуск наносупутника планується 9 березня майбутнього року і буде здійснюватися за допомогою американської ракети-носія.

Також на навколоземну орбіту будуть відправлені відразу 47 малих супутників, використовувати які будуть близько трьох місяців.

Микита Наумов

- 15 грудня, 2016

Mediasat


RATVODДата: Четвер, 22.12.2016, 22:47 | Повідомлення # 1047
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
Ракета-носій Ariane-5 доставила

з французького космодрому на орбіту два супутники зв'язку
Запуск важкої ракети-носія був проведений з космодрому Куру, що знаходиться у французькій Гвіані, повідомляє Regnum, посилаючись на французький Національний центр космічних досліджень.


«Два супутника успішно запущені на орбіту! Вітаємо нашу команду і наших партнерів з новим успішним польотом! »,
- заявив CNES на сторінці в Twitter.

Відомо, що два супутника забезпечать зв'язок в Індійському океані і Океанії, а також в регіонах Центральної, Латинської Америки і Карибського басейну. У першому випадку для зв'язку послужить японський супутник JCSAT-15, у другому - супутник Star One D1 приватного оператора Embratel Star One.

Відзначимо, що обидва супутника створені американською компанією Space Systems Loral.

Микита Наумов

- 22грудня, 2016.
RATVODДата: Четвер, 22.12.2016, 23:04 | Повідомлення # 1048
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
Spacecom витратив 161 мільйон доларів

на новий супутник Amos-17
Ізраїльська компанія Spacecom купує за 161 мільйон доларів супутник виробництва Boeing, який вона планує запустити в 2019 році.


Компанія Spacecom озвучила плани придбати новий супутник у компанії Boeing Satellite Systems International; вартість угоди - 161 мільйон доларів США.

Очікується, що супутник Amos-17 буде запущений в космос в 2019 році, його планується розмістити в орбітальній позиції 17 градусів східної довготи, а зона покриття охопить Африку, Близький Схід і Європу. Плановий термін експлуатації супутника - 15 років.

«Amos-17 буде багатосмугових супутником високої пропускної здатності, побудованим за останнім словом науки і техніки, забезпечить надійні рішення і запропонує хороші конкурентні переваги нашим клієнтам, - каже Девід Поллак, президент і генеральний директор компанії Spacecom. - Ми дуже раді тому, що настільки важливе поповнення нашого супутникового флоту відбудеться завдяки співпраці з компанією Boeing. Супутник виробництва компанії Boeing відмінно впишеться в реалізовану компанією Spacecom стратегію розширення, володіючи інноваційним дизайном і цілим рядом функціональних можливостей, необхідних для надання гнучких пропозицій послуг, здатних задовольнити зростаючі запити наших клієнтів. Супутник Amos-17 посилить наші позиції як зростаючого супутникового оператора з колосальними можливостями ».

У минулому році компанія Spacecom втратила контакт із супутником Amos-5, який був запущений в космос в 2011 році і забезпечував обслуговування клієнтів на території Африки.

3 вересня компанія планувала запустити новий супутник - Amos-6, проте за два дні до планованого запуску в результаті вибуху на стартовому майданчику на мисі Канаверал, штат Флорида, який стався під час стандартних тестів на вогнестійкість, були знищені супутник і ракета Falcon 9, що належить компанії Ілона Маска SpaceX.

Супутник Amos-6 повинен був використовуватися компанією Facebook для розширення інтернет-покриття в Африці.

Компанія Spacecom в даний час веде переговори про продаж китайської компанії Beijing Xinwei Technology Group, яка в серпні заявляла про плани викласти за оператора 285 мільйонів доларів - за умови успішного запуску супутника Amos-6.

У компанії Beijing Xinwei вже заявили про зниження ціни угоди до приблизно 190 мільйонів доларів.

Ізраїльському холдингу Eurocom Holdings належить 64% компанії Spacecom, акції якої зросли на 3,6% під час пообідніх торгів на тель-авівській біржі, однак знизилися в ціні на 70% з моменту втрати супутника Amos-6.

Борис Скуратівський

- 22грудня, 2016.
RATVODДата: Четвер, 29.12.2016, 23:28 | Повідомлення # 1049
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
ІСС продовжать терміни зберігання

українського супутника
"Либідь"
Україна розраховує запустити супутник "Либідь" у 2017 році


Компанія "Інформаційні супутникові системи імені академіка М. Ф. Решетньова" (ІСС) на замовлення канадської компанії MDA протестує працездатність систем українського супутника "Либідь" для продовження гарантійного терміну його зберігання, повідомив ТАСС гендиректор ІСС Микола Тестоєдов.

"Ми не співпрацюємо з Україною, для нас замовник супутника - канадська компанія MDA. Ми з нашими канадськими партнерами вирішили всі питання і продовжуємо зберігати апарат, проводячи відповідні регламентом електровипробування. Природно, ця послуга платна", - сказав Тестоєдов.

Запуск апарату намічений на 2017 рік, але більш конкретні терміни поки не визначені, оскільки залежать від готовності ракети-носія "Зеніт, розповів Тестоєдов.

У той же час повідомлялося, що виробництво ракет-носіїв "Зеніт" зупинено в 2014 році, однак жодної інформації від замовника про можливість її заміни на яку-небудь іншу в ІСС не мають.

"Якщо міняти ракету-носій, то потрібно проводити переадаптацію супутника. Це питання займає від 10 до 12 місяців.
Ми такої інформації не отримували"
, - зазначив Тестоєдов.

Про супутник "Либідь"


Рішення про виготовлення та запуск телекомунікаційного супутника "Либідь" було прийнято в рамках реалізації проекту створення Національної системи супутникового зв'язку України. У 2009 році Державне космічне агентство України уклало контракт з канадською компанією MDA з виробництва супутника і будівництва на території України об'єкта наземної допоміжної інфраструктури для його використання. Російська компанія "Інформаційні супутникові системи" виступає в якості субпідрядника, що відповідає, в тому числі, за супутникову платформу і конструкцію модуля корисного навантаження. Загальний обсяг фінансування програми був затверджений в розмірі 38,5 млрд гривень ($ 1,5 млрд).

Запустити "Либідь" планували ще в 2011 році, проте старт постійно відкладається через різні причини. Зокрема, в кінці травня в Державному космічному агентстві України повідомили, що запуск супутника перенесений через фінансові проблем канадських партнерів. Ще однією причиною затримки виведення супутника на орбіту в ЗМІ називалися фінансові проблеми українського підприємства "Південмаш", що відповідає за виготовлення ракети "Зеніт", яка повинна вивести супутник на орбіту.

- 29 грудня, 2016.

ТАСС


RATVODДата: Вівторок, 10.01.2017, 14:18 | Повідомлення # 1050
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21720
Статус: Оффлайн
У SpaceX назвали причину вересневої аварії

і готові до відновлення запусків
В компанії SpaceX, яка належить Ілону Маску, знайшли причину катастрофічного вибуху, що стався 1 вересня минулого року
і приніс збитки в розмірі 285 мільйонів доларів (273 млн євро) і готуються відновити запуски ракет
.


У заяві, розміщеній на сайті компанії SpaceX, йдеться, що причиною вибуху стали неполадки в одному з трьох гелієвих резервуарів, відомих як «судини високого тиску в композитній обгортці» (COPV), розташованих в баку з рідким киснем третього ступеня ракети. У підсумку вільний рідкий кисень викликав потужний вибух палива, який і знищив ізраїльський супутник AMOS-6.

Розслідування причин вибуху проходило під контролем Федерального управління цивільної авіації (FAA), ВПС США, Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору, а також Національної ради з безпеки на транспорті. Розслідування повинно було встановити причини вибуху, щоб FAA зміг видати компанії дозвіл на відновлення запусків.

І ось в SpaceX готові відновити свою діяльність в сфері запусків. Перший вантаж, який повинен бути виведений в космос силами компанії, являє собою набір з 10 невеликих супутників, що належать спеціалізованій телекомунікаційній компанії Iridium. Їх запуск призначений на наступну неділю - 8 січня. Тим часом, Маск і його інженерна команда внесли в ракету ряд конструктивних змін, зокрема - в спосіб подачі в ракету Falcon 9 гелію. Даний запуск буде проведений зі стартового майданчика SpaceX на авіабазі США Вандерберг ВВС. Звичний стартовий майданчик компанії на мисі Канаверал, де і стався 1 вересня вибух, був сильно пошкоджений і поки не готовий до використання.

Призупинення запусків майже на чотири місяці обійшлася дорого, як для самої компанії SpaceX, так і для її клієнтів. Зокрема, затримка внесла корективи в графік запусків на замовлення таких компаній, як Echostar (супутник E-23), люксембурзька SES (супутник SES-10), Hispasat (супутник Amazonas 5), а також в терміни запусків супутника Koreasat 5A і катарського Es 'Hail 2; всі вони повинні відправитися в космос в першому кварталі 2017.

«У SpaceX високо цінують підтримку від наших клієнтів і партнерів протягом всього цього періоду, а також з нетерпінням чекають можливості виконання взятих на себе зобов'язань в 2017 році і в подальшому», - заявили в компанії.

Борис Скуратівський

- 04 січня, 2017.
Форум TV-SAT » « Новини Супутникового ТБ » » Супутникові новини » СУПУТНИКИ. Запуски. Проекти. Контракти. (Профілактика. Неполадки. Аварії.)
Пошук:

      
Copyright TV-SAT © 2009-2018 * Відповідальність за форму та зміст рекламних оголошень, за якість та гарантію рекламних продуктів та послуг несе рекламодавець! *