СУПУТНИКИ. Запуски. Проекти. Контракти. - Сторінка 79 - Форум TV-SAT
FORUM TV-SATП`ятниця
23.08.2019, 22:33

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
Форум TV-SAT » « Новини Супутникового ТБ » » Супутникові новини » СУПУТНИКИ. Запуски. Проекти. Контракти. (Профілактика. Неполадки. Аварії.)
СУПУТНИКИ. Запуски. Проекти. Контракти.
RATVODДата: П`ятниця, 01.05.2009, 01:10 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Запуски супутників

Проекти. Контракти. Профілактика. Неполадки. Аварії.
Всі, хто викладає новини будь-якого роду,

повинні виставляти посилання на першоджерело !!!


Посилання повинно виглядати так: і бути активним
RATVODДата: Субота, 21.04.2018, 13:32 | Повідомлення # 1171
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Eutelsat продав свою частку в операторі HispasatКомпанія Eutelsat завершила операцію вартістю в 302 мільйони євро за продаж своєї частки в Hispasat.


Компанія Eutelsat Communications продала приналежний їй пакет акцій (33,6%) іспанського супутникового оператора Hispasat, сума оборудки дорівнює 302 мільйонам євро.

Компанія Eutelsat почала процес продажу належних їй акцій Hispasat в липні 2016 року.

Дана транзакція стала наслідком угоди, укладеної в травні 2017 року, між компаніями Eutelsat і Abertis, яку нещодавно було схвалено Радою міністрів Іспанії, що зняло останній бар'єр перед завершенням угоди.

Відчуження частки Eutelsat в компанії Hispasat пройшло у відповідності зі стратегією Групи щодо раціоналізації портфеля активів з метою максимізації генерації грошових коштів.

Борис Скуратівський

- 20 квітня, 2018RATVODДата: Середа, 25.04.2018, 22:29 | Повідомлення # 1172
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Ракета "Рокот" з європейським супутником Sentinel-3B

стартувала з ПлесецкаРакета-носій "Рокот" © Андрій Моргунов / ТАСС

Виведений на орбіту апарат буде використовуватися для збору даних
про стан океанів, морських льодів і прибережних зон


Ракета-носій "Рокот" з європейським космічним апаратом дистанційного зондування Землі Sentinel-3B і розгінним блоком "Бриз-КМ" стартувала з космодрому Плесецьк, повідомили в середу в Роскосмосі.

"25 квітня о 20:57 за київським часом з космодрому Плесецьк успішно здійснений пуск ракети-носія легкого класу" Рокот "з космічним апаратом Sentinel-3B", - сказали в держкорпорації.

Пускові операції забезпечувалися силами і засобами Космічних військ ВКС РФ.

О 21:02 мск має відбутися відділення "Бризу-КМ" і супутника Sentinel-3В від третього ступеня "Рокот", а о 22:17 мск - відділення космічного апарату від розгінного блоку.

Попередній запуск "Рокот" був успішно здійснений з Плесецка 13 жовтня 2017 року. Тоді на орбіту вивели європейський супутник дистанційного зондування Землі Sentinel-5p.

Про супутник Sentinel-3B і ракету "Рокот"


Контракт на запуск "Рокот" уклали Європейське космічне агентство (ЄКА) і фірма Eurockot (спільне підприємство ArianeGroup і Центру імені М. В. Хрунічева, який виготовляє "Рокот").

Супутник Sentinel-3В призначений для вирішення завдань програми моніторингу навколишнього середовища Copernicus, відомої раніше як "Програма глобального моніторингу в інтересах охорони навколишнього середовища і безпеки" (Global Monitoring for Environment and Security programme).

Апарат Sentinel-3В буде використовуватися для збору даних про стан океанів, морських льодів і прибережних зон. Цей супутник стане третім з апаратів серії Sentinel, запущених на ракеті "Рокот" в рамках контрактів, укладених ЕКА c фірмою Eurockot. Майбутній запуск повинен стати 14-м для підприємства Eurockot.

Легка ракета-носій "Рокот" створена в рамках конверсійної програми на базі міжконтинентальної балістичної ракети РС-18Б, яка знімається з озброєння, і призначена для виведення космічних апаратів на низькі навколоземні орбіти. Перший запуск ракети відбувся 16 травня 2000 року. "Рокот" був створений Центром імені М. В. Хрунічева, в даних носіях використовується система управління розробки українського підприємства "Хартрон". Міноборони РФ раніше заявило, що в рамках скорочення залежності від імпорту відмовляється від "Рокоту" на користь російських легких ракет "Ангара-1.2" і "Союз-2.1в".

25 квітня, 2018.RATVODДата: Четвер, 03.05.2018, 18:05 | Повідомлення # 1173
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Intelsat і Telenor підписали угоду про спільне використання

орбітальної позиції
1 ° західної довготи
Між компаніями Intelsat і Telenor Satellite Broadcasting підписано нову мультитранспондерну угоду.


Угода стосується питань дистрибуції телеканалів через DTH-платформи, що працюють на країни Центральної і Східної Європи, а також передбачає використання ємностей супутників Thor 5 і Thor 7.

«Угода з Intelsat є ключовим елементом в реалізації нашої стратегії щодо охоплення мовленням країн Центральної і Східної Європи і необхідна для продовження позитивного розвитку нашої діяльності в Європі, - говорить директор відділу телерадіомовлення компанії Telenor Satellite Оле Леданг. - У нас стабільні і надійні ділові відносини з компанією Intelsat, які ми плануємо розвивати».

«Використання орбітальної позиції 1 ° західної довготи дає серйозні переваги тим мовникам, які планують розвивати дистрибуцію своїх телеканалів на цьому швидко зростаючому ринку, - додав віце-президент Intelsat і генеральний директор відділу медіа Роб Сербоун. - Завдяки розвитку співпраці з компанією Telenor, ми сподіваємося задовольнити зростаючі запити наших клієнтів в сфері телерадіомовлення, забезпечити можливості для реалізації їх цілей, а також дати їм швидкий і доступний по фінансах доступ в DTH-платформи і кабельні мережі країн Центральної та Східної Європи».

Аудиторія DTH-платформ, які ведуть мовлення з орбітальної позиції 1 ° західної довготи, налічує 2.2 мільйона домогосподарств в Румунії, Угорщині, Чехії та Словаччини.

Борис Скуратівський

- 02 травня, 2018RATVODДата: П`ятниця, 04.05.2018, 16:25 | Повідомлення # 1174
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Аналітики прогнозують стабілізацію цін

на оренду
супутникових FSS-ємностей
З матеріалів останньої доповіді «Тенденції ціноутворення в секторі оренди FSS-ємностей» слідує,
що поєднання надлишкової пропозиції і поява додаткових ємностей на традиційних супутниках в ряді регіонів,
а також невблаганне зростання пропонованих HTS-ємностей привело до виникнення нових тенденцій
у ціноутворенні в більшості регіонів і сегментів FSS-ринку.


Незважаючи на те, що дана тенденція в першу чергу торкнулася дата-орієнтованих ринків, де зниження вартості оренди ємностей в останні два-три роки виражалося в двозначних числах, сфера відео-додатків також виявилася порушеною. Серед інших чинників слід виділити консолідацію сервісних компаній в певних сегментах, завдяки чому покупці великих ємностей отримали більше можливостей для ведення переговорів, а також зростаюча конкуренція зі сторони зростаючого пулу національних супутникових операторів.

Оцінка тенденцій ціноутворення на оренду супутникових ємностей, підготовлена ​​компанією Euroconsult на підставі приблизно 200 цінових пропозицій, зібраних за останні 18 місяців, в першу чергу описує динаміку ціноутворення в розрізі регіонів, частотних діапазонів і вертикалей, даючи як загальний розкид цін, так і рівні базових цін.

«Не дивлячись на те, що ми отримуємо інформацію про зниження цін нижче позначки в 1 000 доларів за 1 МГц на місяць, навіть за традиційні (стандартні) ємності, в окремих географічних регіонах і секторах індустрії можна все ще побачити цінові пропозиції, які доходять до відмітки в 7 000 доларів, - каже генеральний директор Euroconsult Паком Ревіло. - Втім, практично у всіх регіонах базові ціни на оренду стандартних ємностей впали нижче за позначку в 2 500 доларів в секторі дата-додатків, а ціна оренди HTS ємностей в більшості випадків лежить в межах від 100 до 500 доларів за Mbps/місяць, виключення становлять лише деякі премум-послуги».


Говорячи про короткострокові тенденції, експерти Euroconsult прогнозують, що динаміка цін буде стабілізуватися, при цьому слід враховувати ряд важливих факторів.

У міру стабілізації загальної «сітки цін», нові ціни будуть поширюватися по індустрії і застосовуватися при укладанні нових контрактів на оренду ємностей, число яких продовжить рости. Цей процес буде включати в себе конвергенцію між ціновими пропозиціями, властивими секторам традиційних і HTS ємностей в певному частотному діапазоні, незважаючи на збереження деякої диференціації. Основна диференціація буде як і раніше характерна для сектора відео, де клієнти прагнуть користуватися перевагами традиційних систем супутникового мовлення.

Ціни на оренду HTS ємностей будуть задавати тон навіть в тих регіонах, де дані ємності поки не доступні. Це пов'язано з бажанням операторів здійснювати попередній продаж ємностей, при цьому більш широкі контракти також будуть чинити тиск на середні рівні цін.

В результаті на ринку продовжиться ерозія середніх показників прибутковості одиниці проданих послуг оренди ємності (ARPU), навіть при стабілізації точкового ціноутворення. У довгостроковій перспективі зростання доступності VHTS-систем з пропускною спроможністю від декількох сотень Гбіт/сек до 1 Тбіт/сек і супутникових угруповань NGSO нададуть додатковий вплив на рівень ціноутворення, визначивши нові базові рівні цін. Такі системи матимуть позитивний вплив на загальний процес розвитку сектора, однак, чекати їх появи слід після 2020 року.

Борис Скуратівський

- 04 травня, 2018RATVODДата: Субота, 12.05.2018, 17:21 | Повідомлення # 1175
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
SpaceX успішно здійснила спуск на океанську платформу

першу ступінь ракети
Falcon 9© EPA/TONY GRAY AND ROBERT MURRAY/NASA

Компанія вперше запустила носій, оснащений новим розгінним блоком Block 5


Американська компанія SpaceX після запуску супутника здійснила керований спуск на платформу в Атлантичному океані першого ступеня ракети-носія Falcon 9 з новим розгінним блоком. Про це повідомляється в Twitter SpaceX.

Операція проведена успішно. Старт Falcon 9 для виведення на орбіту бангладеського телекомунікаційного супутника Bangabandhu з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) відбувся о 16:14 за часом Східного узбережжя США (23:14 за київським часом).

SpaceX вперше запустила носій, оснащений новим розгінним блоком Block 5. За даними компанії, він розрахований на десять або більше пусків, а також відрізняється підвищеною надійністю.

Супутник зв'язку Bangabandhu, як очікується, виявиться на геостаціонарній орбіті приблизно через 33 хвилини після запуску. Апарат призначений для забезпечення мовлення і телекомунікаційних послуг в сільських районах Бангладеш, Індії, Бутану, Шрі-Ланки, Філіппін і Індонезії.

Він також дозволить підтримувати телевізійне мовлення. Супутник виготовлений франко-італійською компанією Thales Alenia Space, термін його експлуатації становить 15 років.

11 травня, 2018.RATVODДата: Понеділок, 04.06.2018, 18:31 | Повідомлення # 1176
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Ракета-носій Falcon 9 вивела на орбіту

супутник
SES-12Пуск РН Falcon 9 із супутником SES-12. Фото: SES

Сьогодні, 4 червня, з космодрому на мисі Канаверал (США) ракетою Falcon 9
успішно запущений супутник SES-12.


Цей апарат призначений для надання послуг телемовлення і супутникового ШПД в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Супутник буде поміщений в орбітальну позицію 95 ° с.д., Зона охоплення - Азіатсько-Тихоокеанський регіон і Близький Схід. SES-12 створений за схемою all-electric, тобто довивод на геостаціонарну орбіту і подальше коректування орбіти під час експлуатації здійснюється електрореактивних двигунами. За твердженням постачальника космічного апарату - компанії Airbus - запасу палива на супутнику вистачить на 22 роки.

Корисне навантаження SES-12 формує 6 широких променів і 72 променя з високою пропускною здатністю (High-throughput satellite, HTS). Бортовий керуючий процесор дозволяє розподіляти потужність і пропускну здатність транспондерів в залежності від завантаження конкретних променів.

Широкі промені призначені для телевізійної трансляції, в тому числі і контенту UHD. Вузькі промені HTS забезпечуватимуть роботу мереж широкосмугового зв'язку з рухомими об'єктами - в першу чергу морськими і повітряними судами. Також оператор розраховує на ринок державних замовлень - ряд держав із зони охоплення супутника реалізують програми усунення цифрової нерівності і забезпечення населення широкосмуговим доступом. SES вважає, що HTS-ємність SES-12 може надати стільниковим операторам і локальним провайдерам можливість забезпечення ШСД в віддалених регіонах.

04.06.2018RATVODДата: Вівторок, 05.06.2018, 08:03 | Повідомлення # 1177
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Ілон Маск повідомив, що супутники серії Starlink

для глобального інтернету працюють в штатному режимі
Супутники компанії SpaceX серії Starlink, призначені для роздачі високошвидкісного Інтернету,
знаходяться на своїй орбіті і працюють нормально, - пише видання Teslarati.


Згідно з повідомленнями генерального директора компанії SpaceX Ілона Маска і інших топ-менеджерів компанії, перші два дослідні зразки супутників серії Starlink, призначені для роздачі супутникового Інтернету, через три місяці після запуску проходять серію орбітальних тестів.

Настільки стисла інформація, яка відображає хід програми зі створення супутникового угруповання, доступна широкому загалу, говорить про її успішнцсть, вказуючи на здатність компанії SpaceX використовувати широкий спектр технологій для розробки, виробництва і експлуатації сучасних супутників зв'язку. Можна, звичайно, згадати про те, що компанія SpaceX вже має багаторічний досвід створення і експлуатації супутників і космічних апаратів - таких, як Cargo Dragon і верхня ступінь Falcon 9. Однак, початок створення невеликих супутників зв'язку високої пропускної здатності є для компанії справжнім проривом і виходом із зони комфорту. Таким чином, той факт, що перші по-справжньому автономні експериментальні супутники Starlink змогли без проблем пропрацювати на орбіті протягом декількох місяців і продемонструвати кілька складних технологій в роботі, вже говорить про деякий успіх.

У своєму твіті Маск зазначив, що перші два супутники типу Starlink «показали себе непогано» і «встановили зв'язок із Землею через фазовані грати в діапазоні високих частот, з низьким ступенем затримки (25 мс)». Він також зазначив, що до появи остаточної конструкції апарату нас чекає ще одне оновлення його апаратної частини. А це означає, що до кінця поточного року в космос відправиться ще кілька подібних дослідних супутників.

З огляду на величезну кількість нових технологій, розроблених спеціально для супутників серії Starlink - починаючи від оптичних (лазерних) міжконтактних терміналів і закінчуючи системами електричних іонних двигунів - нікого не дивує той факт, що команда, що займається розробкою супутникової інтернет-угрупування, планує продовжувати вдосконалювати свою розробку до моменту початку масового випуску таких супутників і їх комерційної експлуатації.

Як Маск вже згадував під час телефонної конференції Tesla за підсумками першого кварталу 2018 року, послуги Starlink, на його думку, не будуть доступні абонентам (і навіть членам внутрішньої команди розробників компанії Tesla) протягом як мінімум «трьох років», що вказує на те , що даний зв'язок з'явиться на ринку не раніше 2021 або 2022 року. Цей часовий термін дасть компанії SpaceX ще 6-12 місяців для проведення експериментів і польотних випробувань, які будуть передувати початку виробництва повноцінних апаратів і їх запуску на орбіту. Це дасть компанії приблизно за 12-18 місяців можливість побудувати і запустити як мінімум 800 супутників, необхідних для початку надання користувачам повноцінної можливості виходу в Інтернет.

Через кілька тижнів після того, як в березні в FCC офіційно затвердили план по створенню угруповання Starlink, Патрісія Купер і Брайон Харгіс з SpaceX провели кілька зустрічей з членами комісії FCC, під час яких обговорювалася «робота двох експериментальних супутників SpaceX, запущених в космос 22 лютого поточного року, і, зокрема, перші результати тестів».

Незважаючи на те, що поки відомі лише загальні розмиті результати, все вказує на те, що початкове тестування Starlink велося протягом деякого часу, незалежно від того, чи було воно номінальним чи ні. Коментар Маска, який з'явився через місяць, підтвердив ці нечіткі натяки на успішне проведення експерименту, а також дав зрозуміти, що компанія SpaceX повільно, але стабільно рухається до поставленої мети - створення потужного супутникового угруповання.Борис Скуратівський

- 04 червня, 2018

RATVODДата: Неділя, 01.07.2018, 22:02 | Повідомлення # 1178
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Google і Intelsat

зійшлися в боротьбі за C-діапазон
Як тільки в рамках конференції, проведеної Інститутом відкритих технологій (OTI) при New America
прозвучали перші доповіді, що аналізують майбутнє після передачі смуги C-діапазону
від 3700 МГц до 4200 МГц для потреб 5G, - тут же полетіли іскри
.


В одному кутку: пропозиція Google, пов'язана з наміром дозволити спільне використання частот C- діапазону із захистом прав його нинішніх користувачів.
У другому кутку - пропозиція супутникової індустрії, пов'язана з планами звільнити для потреб 5G смугу шириною до 100 МГЦ в найближчі 18 - 36 місяців.

Однак, це - лише дві крайні точки зору, представлені двома ключовими доповідачами: Ендрю Клеггом, інженером, який курирує в Google питання використання частот, і Хазем Моаккітом, віце-президентом компанії Intelsat, відповідальним за стратегію використання частот. Було і багато інших думок, висловлених виробниками відеоконтенту, мовних компаній, кабельних мереж, мобільних операторів і провайдерів доступу в Інтернет, - пише видання FierceWireless.

У OTI відзначають, що FCC на своєму з'їзді в липні швидше за все прийме рішення відкрити широкий діапазон супутникових частот для використання службами мобільного та фіксованого широкосмугового зв'язку; проект законодавчих ініціатив з даного питання (NPRM) від FCC буде представлений в кінці червня.

Клегг, який виступив з першою ключовою доповіддю, пояснив, що C-діапазон використовується, головним чином, для передачі на комерційні супутникові антени програм з геостаціонарних супутників. Місцеві телеканали, кабельні компанії та інші використовують його для дистрибуції контенту. У США C-діапазон не використовується для надання послуг безпосередньо користувачам, зауважив він, зауваживши, що Моаккіт вже висловлював про свою незгоду з цією точкою зору.

Тарілки, встановлені на землі, приймають сигнал з геостаціонарних супутників, і ці тарілки вельми чутливі до перешкод, зауважив він, проте є технології, що дозволяють забезпечити контроль за спільним використанням смуги. Останній інтерес до діапазону пов'язаний зі зростаючим попитом на частоти для потреб розвитку широкосмугового зв'язку, його розташуванням поблизу діапазону Громадянської широкосмугового радіослужби (CBRS) і частковим перетином з міжнародним LTE діапазоном.

Точка зору компанії Google полягає в тому, що спільне використання C-діапазону може бути актуальним для фіксованого бездротового - але не обов'язково мобільного зв'язку, оскільки системи, розроблені для антен фіксованого бездротового зв'язку, не будуть заважати проходженню супутникового сигналу. У такому сценарії промені направляються безпосередньо в обслуговувані будови і налаштовуються так, щоб не перетинати шляхи проходження супутникового сигналу.

Моаккіт підкреслив, що такий принцип, запропонований компаніями Intel, Intelsat і SES, захищає служби C-діапазону від перешкод; це ринковий підхід, який передбачає формування консорціуму супутникових операторів для співпраці з операторами служб 5G в рамках реалізації плану по вивільненню частот спектра. Вони хочуть звільнити смугу частот в 100 МГц протягом 18-36 місяців після прийняття відповідного рішення FCC.

Моаккіт пояснив, що супутникові оператори «люблять 5G» і намагаються прискорити процес його впровадження в США, запропонувавши смугу до 100 МГц, однак, вони не хочуть, щоб будь-хто заважав роботі їх служб. Компанії Intelsat належить більше 52 супутників, які обслуговують всю земну кулю, і серед клієнтів компанії - всі ключові мовники.

Discovery, Time Warner, NPR, The Walt Disney Company і 21st Century Fox входять в число компаній, що використовують C-діапазон, і, таким чином, кожен телеглядач і радіослухач є в тій чи іншій мірі користувачем C-діапазону.

5G - це гонка, і «ми хочемо гарантувати, щоб дані частоти потрапили в руки тих, хто займається впровадженням 5G, якомога швидше», - зазначив він.

Він також заперечив твердження про те, що частоти C-діапазону в його нинішньому вигляді використовуються менше, ніж того варто було б очікувати.
«Це далеко від істини», - заявив він. Зрозуміло, сигнал, який передається супутником на Землю, досить слабкий, проте, в діапазоні працюють критичні служби, які необхідно захистити. За словами Моаккіта, пропозиція супутникової індустрії дозволить уникнути бюрократичної і регуляторної тяганини, яка була б неминуча при реалізації деяких інших сценаріїв.

Кріс Вечорек - директор T-Mobile, який займається питаннями використання частот спектру, був серед тих, хто взяв участь в роботі круглого столу після ключових доповідачів. Він вказав на слабкі місця принципу перерозподілу спектру, запропонованих «Не операторами», і формування спектру в смузі 600 МГц після аукціону. «Ми витрачаємо більшу кількість грошей і прагнемо забезпечити більш швидке використання частот», - заявив він, вказавши на те, що перерозподіл частот вимагає додаткових стимулів.

В рамках панелі, в роботі якої взяли участь представники Американської асоціації кабельників (ACA), SES, NTCA - Асоціації гравців широкосмугового зв'язку в сільській місцевості та Mimosa Networks, були розглянуті різні питання, пов'язані з практичним впровадженням тієї чи іншої пропозиції щодо подальшого використання частот C -діапазону.

Як би у відповідь на це, Американська асоціація кабельників, NPR, Національна асоціація мовників (NAB) і NCTA - асоціація інтернету і телебачення представили в п'ятницю перелік питань (PDF), які, як вони вважають, в FCC повинні включити в проект NPRM.

За їхніми словами, велика частина програм, які американці дивляться по телевізору або слухають по радіо, на тому чи іншому етапі пересилається з використанням частот у смузі від 3.7 до 4.2 ГГц. Відеоконтент, який передається в C-діапазоні, приймається в понад 100 мільйонах американських домогосподарствах (включаючи 51.9 мільйона абонентів кабельного телебачення), а радіо щотижня слухає більше 42 мільйонів американців.

У запиті піднімаються такі питання:

> Яким чином різні пропозиції будуть реалізовані в технічному плані, при забезпеченні безперервності і стабільної якості надання послуг в C-діапазоні.
> Вплив пропозицій на якість і вартість програм, пропонованих американцям, а також щоденні операції і витрати для існуючих користувачів C-діапазону.
> Як будуть компенсовані додаткові витрати користувачів C-діапазону, які можуть виникнути при реалізації пропозицій.

Борис Скуратівський

- 26 червня, 2018RATVODДата: Понеділок, 23.07.2018, 18:47 | Повідомлення # 1179
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
SpaceX вивела на орбіту

канадський супутник зв"язку
Ракета-носій Falcon9 американської корпорації SpaceX вивела
на геостаціонарну орбіту канадський супутник зв'язку
Telstar19 Vantage.


Перша ступінь ракети потім вдало приземлилася на морську платформу Of Course I Still Love You, повідомляється в Twitter компанії.

Супутник належить канадському операторові Telesat. Він оснащений двома високопродуктивними платформами в Ku- і Ka-діапазонах і призначений для мовлення разом із супутником Telstar 14R в позиції 63 градусів з.д. для покриття території Північної і Південної Америки.

Космічний апарат створений компанією Space Systems Loral (SSL) на платформі LS -1300.

Термін служби супутника розрахований мінімум на 15 років.

- 23.07.2018

RATVODДата: Середа, 25.07.2018, 18:18 | Повідомлення # 1180
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
ЗМІ: Facebook планує створити

мережу низькоорбітальних супутниківФото: Pexels.com

Facebook збирається створити мережу низькоорбітальних супутників для високошвидкісного ШПД.


Запуск першого космічного апарату запланований на початок 2019 року.

Згідно з доповіддю видання IEEE Spectrum, про який пишуть західні ЗМІ, компанія PointView Tech LLC ( «дочка» Facebook) створена для реалізації проекту супутникової ШПД-мережі під робочою назвою Athena. Компанія вже подала заяву на реалізацію цього проекту в федеральну комісію США з комунікацій (FCC).

Видання Wired отримало листування представників PointView Tech і FCC: з неї випливає, що зустріч сторін, на якій були присутні також представники Facebook, пройшла 10 травня цього року.

У свою чергу, представники соцмережі підтвердили виданню Ars Technica, що Athena - проект їх компанії, проте назвали його «невеликим дослідницьким експериментом, мета якого - вивчити придатність низькоорбітальних супутників, що працюють в міліметровому діапазоні, для забезпечення супутникового ШПД в різних регіонах світу».

Згідно поданого в FCC заявою, запуск першого експериментального супутника планується на початок 2019 року. Супутник вийде на орбіту на висоті 500-550 км і буде взаємодіяти з двома наземними станціями в різних частинах штату Каліфорнія, пише Ars Technica.

24.07.2018.RATVODДата: П`ятниця, 03.08.2018, 09:21 | Повідомлення # 1181
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Eutelsat замовив два нових супутника на заміну «Хотбірд»

і оголосив про запуск проекту Konnekt AfricaФото: ticmag.net

Eutelsat замовив два важких супутника, які будуть працювати в орбітальній позиції 13°с.д.
У цій точці знаходяться три космічні апарати супутникового угруповання Hot Bird,
які транслюють понад тисячу телеканалів.


Таку заяву 1 серпня зробив виконавчий директор Eutelsat Рудольф Белмер, пише SpaceNews. За його словами, використання двох космічних апаратів замість трьох дозволить оператору скоротити витрати на супутникове угруповання, зберігши пропускну здатність. Це актуально для компанії, оскільки недавно трирічний фінансовий план Eutelsat був скоректований у бік зменшення видаткової частини з € 420 млн в рік до € 400 млн в рік. Виготовлення, запуск і страховка двох апаратів обійдеться Eutelsat в € 600 млн.

Обидва супутники будуть створені на основі платформи Eurostar NEO компанії Airbus Space and Defense. Можливість створення двох космічних апаратів на заміну трьох без втрати ємності (при тому, що поліпшуються деякі експлуатаційні характеристики супутників, наприклад точність утримання на орбіті) обумовлена ​​застосуванням технології all-electric, яка дозволяє вивести на орбіту апарати більшої маси.

Запуск цих супутників намічений на 2021 рік, пусковий провайдер і носій поки не визначені.

Також Белмер розповів, що в цьому місяці починає робіт сервіс супутникового ШПД Konnekt Africa, запуск якого очікувався ще в 2016 році. За словами представника Eutelsat, сервіс буде доступний в 19 країнах, розташованих на південь від Сахари. Клієнтам зможуть отримати доступ в Інтернет на швидкості 10 Гбіт/ с. Для роботи сервіси Konnekt Africa використовуються ємності Ка-діапазону супутника Al Yah 3. Зараз Eutelsat шукає партнерів, які будуть цей сервіс продавати.

На 2020 рік заплановано запуск супутника Konnect, який дозволить збільшити пропускну здатність сервісу Konnekt Africa до 75 Гбіт/с.

02.08.2018.RATVODДата: Четвер, 09.08.2018, 11:28 | Повідомлення # 1182
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Супутниковий оператор SES заморозив

рахунки
«Укркосмосу»
Х'юстон, у нас проблема! Діяльність головного підприємства України
в сфері космічного зв'язку - «Укркосмос» - під загрозою зупинки через старий борг.


Як повідомляє видання LIGA.net, ще в липні виконавча служба Мін'юсту розпочала примусове виконання рішення суду, згідно з яким держпідприємство має виплатити найбільшому в Європі оператору супутникової флотилії SES $ 3 млн, а також покрити відсотки і судові витрати ще приблизно на $ 0,4 млн. У перерахунку на національну валюту «Укркосмосу» виставили рахунок більш ніж на 90 млн грн. Ця сума була заморожена на рахунках підприємства в «Укргазбанку», «Приватбанку» і «Ощадбанку», а також на будь-яких інших рахунках, які були відкриті або можуть теоретично з'явитися. Виняток становлять лише кошти, вилучати які заборонено законом.

Суперечка між SES і «Укркосмосом» виник ще в 2011 році. У 2010-му SES Astra надавала компанії послуги з розповсюдження телевізійного сигналу, але пізніше шляхи партнерів розійшлися. ДП перейшло на інший супутниковий флот - міжнародної компанії AMOS. SES ж нарахувала «Укркосмосу» $ 3 млн боргів і звернулася в Стокгольмський арбітраж. Рішення в свою користь компанія отримала тільки в 2014 році. Ще чотири роки тривали суди щодо визнання цього рішення в Україні.

Сторони поки не коментують процес, але відзначається, що якщо їм не вдасться домовитися, «Укркосмосу» загрожує повна зупинка діяльності.
Сподіваюся, що до цього не дійде.

07.08.2018RATVODДата: Четвер, 09.08.2018, 13:49 | Повідомлення # 1183
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Нова модифікація ракети Falcon 9 вивела на орбіту

індонезійський супутник
Merah PutihПуск РН Falcon 9 Block 5 із супутником Mega Putih на борту. Фото: SpaceX

7 серпня ракета-носій Falcon 9 Block 5 вивела на орбіту індонезійський комунікаційний супутник Merah Putih.
Перша ступінь ракети використовувалася повторно.


Супутник Merah Putih (інша назва - Telcom-4) належить державному супутниковому оператору Індонезії PT Telekomunikasi Indonesia (Telkom).
Цей апарат буде поміщений в орбітальну позицію 108 ° східної довготи, де він замінить супутник Telcom-1, запущений в 1999 році з встановленим мінімальним терміном служби в 15 років.

У 2016 році розробник цього апарату - компанія Lockheed Martin - гарантувала роботу супутника мінімум до 2019 року. Але в серпні минулого року несправність Telcom-1 призвела до виходу з ладу кількох тисяч банкоматів і платіжних терміналів. Після цієї аварії оператор прийняв рішення про виведення наступного супутника в орбітальну позицію 108 ° східної довготи на заміну Telcom-1.

При запуску Merah Putih використовувалася та ж сама перша ступінь ракети, що і при запуску Bangabandhu Satellite-1. Тобто вже другий пуск Falcon 9 Block 5 був здійснений з повторно використовуваною першою сходинкою.

Нова модифікація ракети - Falcon 9 Block 5 - відрізняється від попередніх версій більшою тягою рухової установки першого ступеня і модернізованої конструкцією посадочних опор першого ступеня. Першим пуском ракети в версії Falcon 9 Block 5 був виведений на орбіту супутник Bangabandhu Satellite-1. Тоді ж Ілон Маск заявив, що нова модифікація ракети буде здатна здійснювати до 10 пусків підряд з мінімальним міжпольотним обслуговуванням.

09.08.2018.RATVODДата: Понеділок, 13.08.2018, 19:39 | Повідомлення # 1184
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Катарці викупили у французького оператора

супутник
Eutelsat 28B за € 135 млнФото: SatellitePro ME

Компанія Eutelsat продає свою частку в спільному підприємстві, яке управляє супутником,
що надає послуги клієнтам на Близькому Сході.


Супутник Eutelsat 25B, який перш компанія ділила з катарською компанією Es'hailSat, відтепер буде повністю належати катарцям, які зможуть тепер отримувати прибуток ще від 15 транспондерів, які раніше знаходилися в управлінні компанії Eutelsat. Ціна угоди - 156,84 млн. доларів (135 млн євро).

У розташованій в Парижі компанії Eutelsat заявляють, що за підсумками року, що закінчився 30 червня, супутник, розташований в орбітальній позиції 25,5 градуса східної довготи, приніс дохід в розмірі 16 мільйонів євро.

По суті, супутник E-25B / Es'hail-1 розташований поруч з важливою «гарячою точкою» компанії Arabsat - орбітальною позицією 26 градусів східної довготи.

Як відзначають в компанії Eutelsat, «Відчуження цього непрофільного активу відповідає стратегії компанії Eutelsat по оптимізації портфеля бізнес-проектів в світлі політики збільшення розмірів прибутку. Це не впливає на цілі, поставлені компанією Eutelsat в сфері отримання прибутку, які знаходяться на постійному периметрі, і стане предметом поглинання цільовим показником рентабельності EBITDA Групи. Дискреційна мета грошового обороту виключає вплив відчуження».

Супутник Eutelsat 25B, побудований для спільного підприємства компанією Space Systems / Loral, був запущений в космос в серпні 2013 року, а його плановий термін експлуатації становить мінімум 15 років. На супутнику є 32 транспондера Ku-діапазону і 14 транспондерів Ka-діапазону.

До кінця поточного року катарська компанія Es'hailSat планує запустити свій другий супутник.

Борис Скуратівський

13 серпня, 2018.RATVODДата: Вівторок, 14.08.2018, 21:27 | Повідомлення # 1185
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 23789
Статус: Оффлайн
Запуск супутника Horizons 3e компанії Intelsat

запланований на 7 вересня
Останній супутник компанії Intelsat - Horizons 3e - успішно доставлений на космодром у Французькій Гвіані
для проведення підготовки напередодні запуску, наміченого на наступний місяць.


У компанії Intelsat заявляють, що супутник буде запущений на орбіту 7-го вересня на борту ракети-носія Ariane-5 при наявності сприятливих погодних умов.

Супутник Horizons 3e належить спільному підприємству, створеному компаніями Intelsat і SKY Perfect JSAT Corporation, і є вже четвертим космічним апаратом двох компаній. Побудований компанією Boeing на основі моделі Intelsat EpicNG, супутник Horizons 3e став вже шостим супутником високої пропускної здатності даної серії.

У компанії Intelsat додають, що супутник Horizons 3e є першим супутником серії Intelsat EpicNG, який забезпечує передачу всіх точкових променів Ku-діапазону завдяки використанню багатопортових підсилювачів, які оптимізують потужність по всьому супутнику. Такий вдосконалений розширений цифровий робочий модуль дає можливість забезпечувати супутнику найбільшу пропускну здатність серед всіх апаратів серії Intelsat EpicNG при повній сумісності променів в двох комерційних діапазонах з істотним підвищенням потужності, ефективності та гнучкості покриття. Завдяки використанню многопортового підсилювача потужність кожного з променів може налаштовуватися відповідно до конкретних запитів користувача щодо пропускної здатності.

Після запуску супутник Horizons 3e буде розміщений в орбітальній позиції 169 східної довготи, де він пройде орбітальні тести перед введенням в експлуатацію, який намічений на перший квартал 2019 року.

Борис Скуратівський

14 серпня, 2018.Форум TV-SAT » « Новини Супутникового ТБ » » Супутникові новини » СУПУТНИКИ. Запуски. Проекти. Контракти. (Профілактика. Неполадки. Аварії.)
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2019