Україна дотяглася до супутника - 16 Грудня 2009 - TV-SAT
FORUM TV-SATВівторок
26.10.2021, 16:26

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Форум архів файлів Реєстрація Вхід
Меню сайту

Головна » 2009 » Грудень » 16 » Україна дотяглася до супутника
16:09
Україна дотяглася до супутника
Україна дотяглася до супутника

Канадська компанія MacDonald, Dettwiler and Associates Ltd. (MDA) підписала контракт
на будівництво
першого українського супутника зв'язку і його наземної допоміжної інфраструктури
для
Національного космічного агентства України. Сума контракту склала $254 млн.

Експерти прогнозують підвищений попит на ємкості вітчизняного космічного апарату через перехід багатьох зарубіжнихі вітчизняних телеканалів у формат HD до 2011-2012 рр.

Українським плацдармом для розвитку програми орбітального зв'язку виступить оператор супутникових телекомунікаційних систем ГП «Укркосмос». Як повідомляв влітку глава НКАУ Олександр Зінченко, канадське експортне агентство (EDC) надасть «Укркосмосу» кредит під держгарантії у розмірі вищезазначеної суми по 5,1% річних строком на 10 років.

Як основний підрядчик, MDA побудує і запустить телекомунікаційний супутник в орбітальну позицію 38,2° східної довготи і створить два центри його контролю. Канадці повідомили також, що супутник забезпечуватиме пряму телевізійну трансляцію (у тому числі у форматі HD.- «і») і високошвидкісний інтернет-доступ в Україні і в сусідніх країнах (імовірно - Білорусь, Польща, Чехія, Словаччина, Румунія, Молдова, країни Прибалтики.- «і»).

Протягом наступних місяців MDA і НКАУ закінчать узгодження деталей проекту. Запуск планується зробити на ракетоносії «Зеніт-3SLB» в 2011 р. з космодрому Байконур. Передбачуваний термін окупності - 8-9 років. Супутник повинен мати загалом 20 активних транспондерів. «Це друге крупне замовлення для MDA в країнах СНД», - підкреслив віце-президент канадської компанії Дон Осборн.

«Україна є космічною державною. Супутник - це потужний інвестиційний проект, який підтягне промисловість і робочі місця», - говорить колишній голова Держадміністрації зв'язку Олег Прожівальський. Він підкреслює, що одним з важливих завдань запуску об'єкту може стати організація вітчизняної телетрансляції в країнах Європи, в частині Азії і на Близькому Сході. Пан Прожівальський уточнює, що для цього необхідно скоординувати з Міжнародним союзом електрозв'язку використання радіочастот в цих регіонах. Така робота була почата Держадміністрацією зв'язку, коли він був її главою, і зараз продовжується. Широке покриття дозволило б залучити іноземні компанії до організації трансляції їх програм через український супутник. Олег Прожівальський відзначає також, що супутник забезпечить частину зростаючих потреб на широкосмуговий зв'язок. «Якщо цей супутник буде відданий в руки організацій з хорошими комерційними завдатками, то вони знайдуть можливості реалізувати його ресурси», - говорить він. Крім того, за його словами, апарат може згодитися МНС, військовому і МВС в разі надзвичайних ситуацій і катастроф. Українські споживачі, за словами експерта, зможуть віддати перевагу національному супутнику, якщо її покриття і ціни будуть краще. Варто врахувати, що існуючі супутники мають обмежений термін життя, і Україні можна це використовувати, вийшовши на такий ринок. Пан Прожівальський передбачає, що термін окупності проекту може скласти близько п'яти років. Потім ще приблизно стільки ж часу апарат приноситиме прибуток. Оскільки його термін життя - 12 і більше років.

Перший замголови Держадміністрації зв'язку Володимир Смоляр повідомив, що програма запуску національного супутника більше не лежить на їх плечах, а передана НКАУ. «Для нас це було непосильне завдання», - підкреслив він.

Експерт журналу Mediasat Олександр Глущенко прогнозує, що державі не завадило б зібрати всі вітчизняні національні телеканали і провайдери платного телебачення на одному нацсупутнику в цілях інформаційної безпеки. «Якщо це станеться, то приблизно половина його потужностей вже буде зайнята під українське ТБ», - відзначає він. Олександр Глущенко вважає, що в нацсупутника буде декілька переваг і недоліків: по-перше, він знаходитиметься безпосередньо над Україною, що дозволить заощадити на потужності передачі на нього сигналу. По-друге, в «Укркосмоса» вже є працюючий uplink, що знаходиться на Сирці в районі телецентру, що, до речі, ще і дає можливість формувати пакет загальнонаціональних каналів в найкоротші терміни. В той же час, за його словами, космічні апарати, що знаходяться на сусідніх орбітальних позиціях, не дадуть у позиції 38° використовувати всю ширину відведеного спектру. Пан Глущенко підкреслює, що потужностями супутника можуть зацікавитися і оператори в сусідніх країнах, оскільки протягом декількох років буде відчувається дефіцит ємкості супутника у зв'язку з переходом телеканалів на мовлення в стандарті високої чіткості (HD).

www.sat24.ru

Повідомляє:www.eizvestia.com

Переглядів: 744 | Додав: RATVOD
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright TV-SAT © 2009-2010