FORUM TV-SATП`ятниця
29.11.2024, 11:36

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
  • Сторінка 2 з 2
  • «
  • 1
  • 2
Модератор форуму: Taras_1958  
Житлово-комунальні послуги в Україні
RATVODДата: Понеділок, 23.08.2021, 12:25 | Повідомлення # 16
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28503
Статус: Оффлайн
Українцям підвищили розмір компенсації

за відключення електрики. Як отримати і скільки



Фото: depositphotos.com

Національна комісія з регулювання ринку електроенергії і комунальних послуг (НКРЕКП)
внесла зміни до стандартів якості постачання електроенергії і виплати
компенсацій споживачам за порушення цих стандартів
.


Про це повідомляє пресслужба НКРЕКП.

Згідно з документом, максимально допустимий період відсутності електрики хоча б в одній фазі трифазної лінії через відключення скорочений з 24 годин до 22 годин на місяць, але щонайбільше 12 годин поспіль влітку і 6 годин взимку (було 24 години).

При перевищенні тривалості відключення, побутовий споживач має право вимагати компенсацію розміром 200 грн, плюс 50 грн за кожну наступну годину без електрики. Для споживачів-юридичних осіб компенсація становить 600 грн.

На рік обленерго дозволяється проводити 11 планових відключень, 7 аварійних (для міст) і 9 аварійних для сіл.

НКРЕКП окремо прописала граничні терміни відключення для великих ремонтних робіт, як заміна лінії, під час яких допускається максимальний термін відключення на 24 години влітку і 8 взимку (було 48 годин).

При відсутності електрики понад 24 годин поспіль сума компенсації збільшена з 200 грн до 300 грн.

Також, при перевищенні термінів усунення причин неякісного постачання електроенергії, сума компенсації збільшується зі 100 грн до 200 грн.

Щоб отримати компенсацію, споживачеві необхідно звернутися до обленерго з заявою про отримання компенсації за часті перебої з електроенергією.

Обленерго має відповісти на заяву, вказавши найменування лінії (трансформатора), до якої підключений споживач, кількість планових і аварійних відключень, кількість відключень не з вини обленерго, висновок про дотримання/недотримання стандарту якості.

Якщо відповідь обленерго не задовольняє споживача, він може направити його копію до НКРЕКП для подальшого розгляду.

У НКРЕКП нагадують, що в 2020 році понад 34 000 споживачам виплачено компенсації за відсутність електрики на суму 3,2 млн грн, в першому півріччі 2021 року – 4 млн грн.

Нові стандарти якості постачання електроенергії набули чинності з 1 серпня 2021 року.

» 06 серпня НКРЕКП прийняла низку рішень, спрямованих на лібералізацію ринку електроенергії.

» 17 серпня Кабмін затвердив тариф на електроенергію розміром 1,44 грн/кВт при споживанні до 250 кВт на місяць, який діятиме з 1 жовтня до 30 квітня 2022 року включно.

Роман Бриль

20.08.2021.




RATVODДата: Субота, 02.04.2022, 08:32 | Повідомлення # 17
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28503
Статус: Оффлайн
Координаційний центр з надання правової допомоги



Чи можна на період дії воєнного стану не платити за комунальні послуги ?

Чи будуть нараховувати пеню та штрафи за несплачену комуналку ?

Кому можуть відшкодувати витрати на комунальні послуги ?


У постанові КМУ від 05.03.2022 р. №206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» (https://bit.ly/38hncqp) заборонено в умовах воєнного стану:

*⃣ нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню), інфляційні нарахування, проценти річних, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;

*⃣ припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі. Така заборона діятиме до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Торгова-промислова палата України засвідчила форс-мажорною обставиною військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану 24.02.2022р. (лист від 28.02.2022р.). Це означає, що війна є форс-мажором, тобто обставиною непереборної сили, яка звільняє особу від відповідальності у випадку несплати чи несвоєчасної сплати за комунальні послуги.

☝️ Наголосимо: воєнний стан не звільняє громадян України від сплати за комунальні послуги, однак пеня та штрафи не нараховуватимуться. У разі несплати або оплати не в повному обсязі відключати комунальні послуги не будуть.

Окрім цього, кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безкоштовно прихистили у себе внутрішньо переміщених людей, відповідно до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги для ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою від 19.03.2022р. №333.

Компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг надають фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є власниками житлових приміщень приватного житлового фонду, і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб.

Для того, щоб отримати виплату, власнику житлового приміщення необхідно:

1 - внести відомості щодо приміщень приватного житлового фонду, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, до веб-ресурсу «Прихисток». Власник житла може зробити це самостійно, або звернувшись до виконавчого комітету сільських, селищних, міських рад. На підставі зазначених відомостей виконком сільської, селищної, міської ради формує реєстр жилих приміщень, доступних для безоплатного розміщення внутрішньо переміщених осіб, у відповідній адміністративно-територіальній одиниці;

2 - не пізніше наступного дня від дня розміщення внутрішньо переміщених осіб треба подати заяву до виконкому сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення, у якій зазначити прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб і додати копії документів, що посвідчують їх особу;

3 - не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подати до виконкому сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення заяву на отримання компенсації. Таку заяву подають в паперовій формі або засобами електронного зв’язку в електронній формі із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням кваліфікованого електронного підпису. Заяву розглядають п’ять робочих днів з дня її отримання. Перебіг пʼяти робочих днів розпочинається з дня, що настає за днем отримання такої заяви.

Звертаємо увагу! Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради проводять перевірку наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу, а також перевіряють дані про відсутність або наявність у заяві інформації про осіб, які отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

За умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги власник жилого приміщення зможе отримати компенсацію виключно у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

RATVODДата: Середа, 20.04.2022, 07:34 | Повідомлення # 18
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28503
Статус: Оффлайн
Якими будуть тарифи на електроенергію для населення:

Кабмін ухвалив важливе рішення




Дія фіксованих тарифів також продовжена.


Кабінет Міністрів України продовжив покладання спеціальних обов'язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів з 30 квітня до 31 жовтня 2022 року.

» Згідно з постановою, фіксовані тарифи на електроенергію діятимуть до 31 жовтня 2022 року:

» до 250 кВт·год (включно, за весь обсяг споживання) – 1,44 гривень за 1 кВт·год (з ПДВ);

» понад 250 кВт·год (за весь обсяг споживання) 1,68 гривень за 1 кВт·год (з ПДВ)
також продовжена.

20.04.2022.

RATVODДата: П`ятниця, 29.04.2022, 21:20 | Повідомлення # 19
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28503
Статус: Оффлайн
Ціна на газ для людей у найближчому майбутньому не змінюватиметься

і залишиться на рівні 8 грн за куб.




Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що сьогодні стабільна робота енергетичного сектору залишається пріоритетним завданням для держави.

29.04.2022.

RATVODДата: Субота, 30.04.2022, 18:21 | Повідомлення # 20
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28503
Статус: Оффлайн
ДТЕК Київські регіональні електромережі підготував ТОП-3 способи,

як дізнатися чому в оселі зникло світло та коли його повернуть




ДТЕК Київські регіональні електромережі підготував список з ТОП-3 способи, як за допомогою телефону та інтернету повідомити про проблеми з електрикою або отримати інформацію про термін відновлення електропостачання. Зручні сервіси допоможуть клієнтам швидко повернути в домівку світло та бути в курсі причин її відсутності.

Компанія на час воєнного стану вимушена закрити розділ власного сайту, який містить інформацію про аварійні відключення електроенергії в Київській області. Це вимога держави задля гарантування безпеки громадян та критичної інфраструктури. Тим не менш, у клієнтів залишається великий вибір інших способів комунікації з компанією щодо електропостачання.

Зокрема це:

1. Чат-бот у Viber та Telegram, де можна повідомити про відсутність електропостачання та дізнатися про терміни повернення світла в оселі;

2. Сторінка ДТЕК Київські регіональні електромережі у Facebook. Тут можна відправити у приватні повідомлення запит щодо відсутності струму та отримати необхідну підтримку;

3. Телефонний зв'язок. Зателефонувавши за номерами +38 (044)4590740, (067)4957040, (099)4957040, (093)4957040, клієнти мають можливість залишити заявку та довідатися інформацію щодо проблем з електропостачанням; також в телефоні можна встановити мобільний додаток «Мережі онлайн», де можна повідомити про відсутність світла. Він доступний у AppStore та Google Play Market.


В ДТЕК Київські регіональні електромережі звертають увагу, що перед тим як повідомити про проблему з електропостачанням, клієнту спочатку слід самостійно з’ясувати, де саме зникла електрика. Якщо лише в окремій квартирі або у приватному будинку, то це зона відповідальності її власника. Якщо у частині квартир багатоповерхівки, тоді слід звертатися до обслуговуючої компанії (ОСББ, керуюча компанія тощо) – обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж відноситься до їхньої зони відповідальності.

У випадку, коли електропостачання зникло в усій багатоповерхівці, у декількох будинках або в цілому районі, то його відновленням займатиметься ДТЕК Київські регіональні електромережі. Саме оператор системи розподілу відповідає за електрозабезпечення будинків клієнтів.

На місце аварії одразу виїдуть фахівці компанії, з’ясують причини знеструмлення та у найкоротші терміни відновлять електропостачання будинків або допоможуть це зробити обслуговуючим компаніям, якщо проблеми виявляться саме на їх мережах.

  • Сторінка 2 з 2
  • «
  • 1
  • 2
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2024