Золото: Анастасія Меркушина (спринт та гонка переслідування), жіноча збірна України (Юлія Джима, а Наталія Бурдига, Валя Семеренко та Ірина Варвінець).
Срібло: Сергій Семенов (індивідуальна гонка), Ірина Варвинець (гонка переслідування) і чоловіча збірна України (Артем Тищенко, Сергій Семенов, Артем Прима та Дмитро Підручний).
Бронза: юніорська збірна України у змішаній естафеті(Анастасія Меркушина, Юлія Журавок, Максим Івко та Антон Мігда), Юлія Журавок (індивідуальна гонка), Максим Івко (індивідуальна гонка). джерело
Дата: П`ятниця, 06.02.2015, 11:37 | Повідомлення # 78
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Біатлон. Україну в сингл-міксті представлять Джима і Тищенко 05 лютого 2015, 20:00
У нової дисципліни, яка буде випробувана на етапі Кубка світу в Нове-Место (Чехія), за Україну побіжать Юлія Джима та Артем Тищенко.
Швидкоплинна гонка буде включати в себе два вогневих рубежі з трьома додатковими патронами для кожного учасника, однак у разі заходження на штрафне коло, спортсмен (-ка) будуть пробігати не 150, а 75 метрів.
У тому випадку, якщо одні збірні будуть нагоняться іншими на коло, то відсталі тут же будуть припиняти боротьбу.
Жінки будуть бігти перший і третій етапи, а чоловіки - другий і заключний. Це дає можливість у перерві передачі естафети відновити сили і повторно нанести мастило на лижі.
Всього і чоловіки, і жінки подолають дистанцію 7,5 км
З повним старт-листом гонки, яка почнеться в 16:10 за київським часом джерело
Дата: П`ятниця, 06.02.2015, 18:42 | Повідомлення # 79
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Україна здобула бронзу в дебютному вигляді біатлону.
Де ще відкривати новий вид, як не в місці під назвою Нове мєсто (Чехія)! У п'ятницю, 6 лютого, там стартував 7-й етап Кубка світу з біатлону. Причому стартував досить незвично для любителів цього виду спорту - з дебюту нової дисципліни. Вперше на офіційних турнірах пройшли змагання з супермиксту. Це новий вид естафети, в якому виступають два представника країни: дівчина і хлопець, вони біжать по два етапу і передають естафету один одному. Від гонки очікували видовищності (з-за коротких кіл спортсмени практично не зникають з поля зору глядачів на стадіоні), але побачене перевершило всі очікування! І дуже приємно, що Україна опинилася не чужий на цьому дебютному "святі життя". Юлія Джима та Артем Тищенко провели чудову гонку і посіли третє місце. Не обійшлося без частки везіння, коли на самому останньому вогневому рубежі представник впевнено лідируючої Німеччини допустив відразу 6 промахів і відправився на 3 штрафних кола. Юля і Артем теж не раз були змушені використовувати запасні патрони, але, на щастя, обійшлося без штрафних кіл. Підсумок - бронза. Історична!
ЛІКНЕП "КП"
Супермикст
Жінки біжать 1-й і 3-й етап(4 кола по 1,5 кілометра), чоловіки - 2-ї і 4-ї (в загальній складності 7,5 км). Особливість в тому, що в проміжках між етапами є можливість не тільки відпочити і змастити лижі, але і зовсім замінити їх. Команди, що відстали на коло, знімаються з гонки, щоб не плуталися під ногами лідерів.
На кожному вогневому рубежі є можливість використовувати по 3 додаткових патрона, але штрафне коло вдвічі коротше - 75 метрів, на відміну від класичної біатлонної гонки. джерело
Дата: Субота, 07.02.2015, 10:39 | Повідомлення # 80
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Біатлон. Україна бере другу бронзу за день
Після успіху Юлії Джими і Артема Тищенко в сингл-міксті чудовий день для українських вболівальників продовжився не менш класним виступом національної команди у змішаній естафеті.
Сьогодні тренерський штаб збірної виставив до складу двох досвідчених бійців в особі Валентини Семеренко та Сергія Семенова, а також молодих членів команди - Ірину Варвінець і Дмитра Пидручного. Як би це не було парадоксально, але саме молодь сьогодні піднесла найбільш позитивні емоції. Варвінець і Підручний провели ідеальні етапи, довівши тим самим, що українська молодь здатна на багато що. Валя була майже бездоганна, а Сергій Семенов, правда, на останньому етапі змусив всіх нас понервувати.
Українська команда після останньої передачі естафети програвала Чехії та Норвегії всього 15 секунд, але в мить цей невеликий гандикап переріс в гігантський запас для Тар'єя Бое і Ондрея Моравец, так як за підсумками лежання Семенов пішов на штрафне коло. Додав «масла у вогонь» і Антон Шипулін, що відстрілявся чисто. Правда, по чистому ходу Сергій був сильнішим Антона, а непогана робота завершального ланки естафетної гонки на стійці дозволила Україні зітхнути з полегшенням, так як позиціях команди вже нічого не загрожувало.
Цікава боротьба розгорнулася за перше місце: Тар'єю Бе перемолотил п'ять мішеней так, що йому позаздрив би навіть Симон Едер. А Моравец у вирішальний момент здригнувся і один додатковий патрон вирішив результат гонки. На фініші Тар'єю дозволив собі навіть взяти норвезький прапор і гордо заїхати з ним в фінішний створ. Чехи, варто зазначити, не сильно засмутилися другому місцю: до того ж, місцева публіка обдарувала їх нескінченними оваціями.
Відверто провалили гонку французи: Симон Фуркад, що використав усі шість додаткових патронів і забрався на штрафне коло, поховав надії Ле Бле на подіумний результат. Навряд чи хтось чекав особливого успіху від експериментального складу збірної Німеччини, у складі якої відсутні Франциска Пройсс і Симон Шемпп. Що стосується Росії, то свідомо слабкі жіночі етапи банально не дозволили чоловікам виправити ситуацію і поборотися за топ-трійку.
Дата: Четвер, 12.02.2015, 10:54 | Повідомлення # 84
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Холменколлен. Українське чаклунство, інтрига і Фак
«Зараз тренери індивідуально підходять до кожного спортсмену, до кожній гонці, «чаклують» так, щоб зберегти потенціал команди і її функціональний стан», - заявив після закінчення чеського етапу президент федерації біатлону України Володимир Бринзак. Дійсно, минулого тижня наша збірна виступила вище всіх похвал - такого виступу не чекав ніхто. Тільки от, показавши такі результати, українські біатлоністи самі себе загнали в дуже незавидне становище: тепер від них і надалі очікують подібних результатів.
Етап в Норвегії навіть дуже зручний для наших спортсменів. Індивідуальна гонка та естафета - в цих дисциплінах наші біатлоністи повинні боротися за місця у квітковій церемонії, за нагороди. У хорошій формі зараз перебуває Сергій Семенов - цілком по силам йому зараз повторити своє досягнення першого етапу цього сезону і знову взяти медаль в індивідуальній гонці? Все-таки всі свої особисті подіуми капітан чоловічої збірної вигравав саме в цій дисципліні. А зараз є навіть шанс поборотися за малої кришталевий глобус, так чому б і ні? Головне - добре і впевнено стріляти, а адже ноги біжать. Очікується дуже високий результат у жіночій естафеті, де наші дівчата цілком можуть претендувати навіть на перемогу. Не виключено, що зможе вистрілити Дмитро Підручний в суботньому спринті, адже індивідуальну гонку він пропускає і буде набагато свіже своїх опонентів. Можна багато розмірковувати про Яна Бондар, але краще дивитися на дівчину в стартах - в Норвегії молода українка буде стартувати, як мінімум, двічі: в індивідуальній гонці і в пасьюті. Чи зможе Яна знову нас здивувати високою швидкістю, а, може, тепер і стрілянина «піде» у біатлоністки? Крім того, в Холменколлені глядачів чекає продовження боротьби за третє місце жіночого загального заліку: Валя Семеренко проти інших. 87% точності стрільби дають право розраховувати на високі результати в індивідуальній гонці. Тим більше, що Валентина, як і Сергій, буде боротися за малої кришталевий глобус - зараз вона йде на третьому місці в заліку пятнадцатикилометровых гонок.
Звичайно, очікувати можна чого. Але дуже хочеться, щоб команда не розчарувала. Адже як було в Чехії? Коли ніхто не чекав такого результату, наші біатлоністи взяли і вистрілили. А тепер адже очікування зовсім інші. Тим не менш, є впевненість як в наших спортсменів, так і в тому, що тренери все правильно «наколдуют» і на цих вихідних.
Ключовий (але поки не кульмінаційний) момент у боротьбі за Кубок Націй
Індивідуальна гонка, спринт та естафета - тільки за результати цих трьох дисциплін і нараховуються очки в Кубок націй. Як раз ці три гонки відбудуться в найближчі дні в Норвегії, а це значить, що восьмий етап Кубка світу перетвориться на один з ключових моментів у боротьбі за національні квоти на наступний сезон, ну і, відповідно, за сам Кубок націй.
Найважливіший момент для українців - боротьба жіночій збірній за першу п'ятірку. Після прекрасних стартів в Нове-Місце наші дівчата впритул наблизилися до збірної Норвегії, яка зараз йде на такому важливому п'ятому місці - Україна відстає від свого суперника всього на 46,5 пунктів. Згадуючи провал скандинавок в естафеті в Італії (одинадцяте місце), а також не яке вразило виступ в Чехії, цілком можливо очікувати, що перед чемпіонатом світу українки піднімуться на найважливішу п'яту сходинку Кубка націй. Але головна мета для наших дівчаток в Холменколлені - виступати самим, а не дивитися на опоненток. Норвежки володіють величезним потенціалом, а враховуючи факт, що вони будуть виступати перед рідними глядачами, скандинавки будуть битися за кожну позицію і просто так своє п'яте місце не віддадуть.
Чоловіча збірна України закріпилася на сьомому місці: без особливих шансів поборотися за вищі місця і з міцним запасом перед восьмим місцем. У чоловічому заліку куди цікавіше виглядає боротьба «важковаговиків» - Німеччина виграє у Франції всього 89 балів, але при цьому випереджає опонентів на дві позиції. На першому місці, здається, впевнено йде Норвегія - практично 300 пунктів, що відокремлює їх від німецької команди. Програти таку кількість очок на одному етапі практично нереально, але повернути інтригу у боротьбу за Кубок націй - дуже навіть реально.
Нагадаю, що в залік Кубка націй йде виступ трьох найкращих представників кожної збірної. На даний момент найбільший вклад в успіх жіночої збірної України внесла Валя Семеренко - на її рахунку 1545 пунктів, а у чоловіків на першому місці серед українців йде Сергій Семенов - 963 бала він приніс своїй збірній. Після норвезького етапу в заліку Кубка націй залишиться тільки п'ять гонок. Звичайно, багато чого буде вирішуватися на чемпіонаті світу - у Фінляндії і буде кульмінаційний момент боротьби за національні квоти на наступний сезон. Але не менш важливі старти чекають і в Норвегії: результати наступних трьох гонок можуть кардинально перевернути ситуацію в Кубку націй.
Чи зможе Фак піднятися на третю сходинку?
Вигравши гонку переслідування в Нове-Місце, Яків Фак зазначив своєрідний ювілей - двадцять влучень на п'єдестал пошани! За свою кар'єру цей хорвато-словенська біатлон виграв шість гонок, але жодного разу не займав за підсумками сезону місця на подіумі в загальному заліку Кубка світу. Зараз Яків програє третьому місцю всього сімнадцять пунктів, він вдруге в цьому сезоні включається в боротьбу за топ-3 загального заліку. Чого варто чекати від словенця в Норвегії?
Свій кращий сезон Яків провів два роки тому: він виграв бронзову нагороду чемпіонату світу і перед останнім етапом перебував на третьому місці загального заліку, виграючи у переслідувачів більше шістдесяти пунктів. На третю сходинку в тому сезоні словенець піднявся після чеського чемпіонату світу, на двох наступних етапах Фак тільки зміцнив перевагу, і здавалося, що вже не віддасть своє місце. Але тоді, два роки тому, словенець абсолютно провалив останній етап Кубка світу - у спринті він фінішував на 72-му місці, не потрапивши навіть в гонку переслідування. Але навіть незважаючи на нуль балів у двох гонках, Яків все одно залишався головним фаворитом у боротьбі за третє місце: перед заключною гонкою сезону Фак вигравав у четвертого місця 17 пунктів. Тоді в гонці з масовим стартом словенцу треба було просто фінішувати дуже низько. Але в жахливій формі приїхав Яків в Ханти-Мансійськ - всього два кола штрафу відкинули його на 26-ту сходинку. У результаті він програв своє заповітне третє місце того, кого навіть не боявся: Фак пропустив вперед собі австрійця Домініка Ландертінгера. Біатлоніста, який перед заключним етапом програвав Факу 113 балів і знаходився на восьмому місці загального заліку!
Два роки тому словенець програв третього місця загального заліку якихось шість пунктів. Зараз він програє третього місця сімнадцять балів, але при цьому у Фака ще є час все виправити. Одного разу в цьому сезоні Яків вже піднімався на третю сходинку загального заліку - після другого етапу Кубка світу словенець перебував навіть у двадцяти пунктах від першого місця. Утримати свою третю сходинку тоді словенцу не вдалося: на наступному етапі Фак лише одного разу фінішував в десятці найсильніших і одразу ж впав на п'яте місце загального заліку.
Напередодні трьох останніх стартів Яків знову наблизився до третього місця на відстані витягнутої руки. Грубо кажучи, ще не програна навіть боротьба за БХГ: вісімдесят пунктів - не програш за дев'ять гонок до кінця сезону. Зараз словенець знаходиться в прекрасній формі, функціонально він готовий повернутися в топ-3 загального заліку. А як щодо психології?
Календар етапу кубка світу в Холменколлені: 12 лютого, 11:30 (київський час) - жінки. Індивідуальна гонка (15 км). 12 лютого, 15:15 - чоловіки. Індивідуальна гонка (20 км). 14 лютого, 12:15 - жінки. Спринт (7,5 км). 14 лютого, 15:15 - чоловіки. Спринт (10 км). 15 лютого, 13:15 - жінки. Естафета (4х6 км). 15 лютого, 15:30 - чоловіки. Естафета (4х7,5 км). джерело
Дата: П`ятниця, 13.03.2015, 13:19 | Повідомлення # 90
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Біатлон. Семенов виграє МГГ в індивідуалці, М. Фуркад - чемпіон світу
Перед стартом змагань в українських уболівальників був стриманий оптимізм, адже Сергій Семенов не тільки мав солідний відрив у заліку індивідуальної гонки в Кубку світу, але ще і демонстрував дуже непогані результати безпосередньо тут, на лижні в Контіолахті. Сьогодні він зумів підтримати марку і провів майже ідеальну гонку, що дало йому можливість переписати історію вітчизняного біатлону.
Допустивши промах на першій стрільбі лежачи, українець не впав духом і зберіг спокій. На наступних трьох вогневих рубежах він бездоганний, а значна швидкість на дистанції дозволила в підсумку йому навіть потрапити в квіткову церемонію. Його найближчі переслідувачі в заліку Міхал Шлезінгр, Євген Гаранич, Ерік Лессер і Йоханнес Бе в підсумковому протоколі виявилися нижче Семенова, а ті деякі, хто сьогодні випередив українця, у табелі про ранги перебували від нього на безпечній відстані. Звичайно, можна розчаровуватися і журитися з приводу того, що Сергію зовсім трохи не вистачило до п'єдесталу пошани, але, якщо вже бути зовсім відвертими, то саме завоювання Малого кришталевого глобуса в звітної дисципліни і було головним завданням лідера нашої чоловічої збірної. Крім Семенова, з українських спортсменів більше ніхто, на жаль, не порадував. Артем Прима завершив индивидуалку на 34-му місці, а Дмитро Русинів і Артем Тищенко розташувалися в шостому десятку.
А головним героєм змагань став чудовий Мартен Фуркад. Лідер загального заліку Кубка світу зазнав кількох серйозних поразок на старті цього світової першості, але в третій особистій гонці результат, нарешті, прийшов. Мартен випередив на фініші Еміля Хегле Свендсена на 20 секунд, проте необхідно відзначити той факт, що у француза була одна штрафна хвилина порівняно з ідеальною стрільбою норвежця. Міг статися і дубль братів Фуркадов, але у підсумковому протоколі Симона випередив Ондрей Моравец. Таким чином, це вже друга дерев'яна медаль для Фуркада-старшого на світовій першості у Фінляндії після четвертого місця у спринті.