Дата: Субота, 17.10.2009, 19:44 | Повідомлення # 1
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
НовиниІНТЕРНЕТу
9 правилпошуку інформації вGOOGLE,
про які не знають96%користувачів
Користуватися інтернетом вміє, напевно, навіть дитина, а Google один з найвідоміших помічників в пошуку потрібної інформації. І як часто буває, що, вводячи в пошукову систему слово або фразу, ми стикаємося з тим, що нам доводиться витрачати свій дорогоцінний час на розгрібання і відкидання зайвого серед тисячі непотрібних сайтів. Вся справа в тому, що існують певні правила правильного пошуку, про які поки мало кому відомо. Але журнал You! піклується про своїх передплатників і намагається зробити їх життя простіше і краще. Тому ми хочемо вам розповісти, як швидко знайти те, що вам потрібно без зайвих зусиль.
1. Як знайти точну фразу або форму слова За допомогою оператора "". Візьміть фразу або слово в лапки, і Google буде шукати веб-сторінки, де є рівно така фраза (форма слова).
приклад:
[ «Я до вас пишу»]
2. Як знайти цитату, в якій пропущено слово Забули слово в цитаті? Візьміть всю цитату в лапки, а замість пропущеного слова поставте зірочку *. Цитата знайдеться разом з забутим словом.
приклад:
[ «Ніч вулиця * аптека»]
3. Як знайти будь-які з кількох слів Просто перерахуйте всі підходящі варіанти через вертикальний слеш: |. Google буде шукати документи з будь-яким з цих слів.
4. Як знайти слова в межах одного речення Використовуйте оператор з красивим ім'ям «амперсанд» - &. Якщо з'єднати слова амперсандом, Google знайде документи, де ці слова стоять в одному реченні.
приклад:
[Пам'ятник Пушкіну & Псков]
5. Як знайти документ, що містить певне слово Поставте перед потрібним словом плюс, але не відділить його від слова пробілом. У запит можна включити кілька обов'язкових слів.
приклад:
[Пам'ятник Шолохову + бульвар]
6. Як виключити слово з пошуку Поставте мінус перед словом, яке ви не хочете бачити у відповідях. Так можна виключити навіть кілька слів:
7. Як шукати на певному сайті Для цього підійде оператор site. Він дозволяє прямо в запиті вказати сайт, на якому потрібно шукати. Тільки обов'язково поставте після site двокрапку.
8. Як шукати документи певного типу Вам потрібен оператор mime. Поставте в запиті mime, двокрапку і потім тип документа, який вам потрібен. Наприклад, pdf або doc.
приклад:
[Заяву на закордонний паспорт mime: pdf]
9. Як шукати на сайтах певною мовою За допомогою оператора lang. Після lang потрібно поставити двокрапку і написати, якою мовою вам потрібні документи. Якщо це російська мова, то потрібно вказати ru, якщо український - uk. Білоруська мова позначається як by, англійська - en, французький - fr.
Дата: Четвер, 09.06.2016, 08:41 | Повідомлення # 61
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Американський провайдердомігся швидкості
10 Гбіт/спри тестуванні5G
Під час лабораторних тестів 5Gінтернет від AT&T продемонстрував швидкість до 10 Гбіт/сек.
У понеділок в компанії AT&T заявили, що мережа 5G, яка поступово будується на базі покриття компанії в стандарті 4G LTE, вже здатна демонструвати при проведенні лабораторних тестів приголомшливу швидкість в 10 гігабіт на секунду (Гбіт / сек).
Втім, не поспішайте радіти - адже швидкість, досягнута в умовах лабораторних тестів, вельми далека від швидкостей реального світу, де на проходження сигналу може впливати що завгодно. Іншими словами, зазначена швидкість була відзначена в абсолютно ідеальних умовах, але, тим не менш, вона дуже вражає.
У компанії AT&T заявили, що під час проведення тестів була зроблена спроба, щонайменше, «зімітувати» ситуацію з реального світу, коли тисячі користувачів одночасно намагаються отримати доступ в мережу - «реальна ситуація, з якої абоненти [AT&T] стикаються під час концерту або футбольного матчу ».
«Симуляція подібної ситуації дозволить нам перевірити ключові функції нової технології, включаючи удосконалення в сфері продуктивності передачі сигналу, надійності підключення, охоплення і покриття», - заявляють в компанії.
І це хороша новина, оскільки отриманий результат вказує на можливість передачі даних на швидкості 10 Гбіт/сек навіть в разі великої кількості підключень до мережі.
Згідно з повідомленнями прес-служби компанії AT&T, допомога в проведенні тестів, які проходили в місті Остін, штат Техас, надали компанії Ericsson і Nokia.
У компанії впевнені в тому, що можливість запуску мереж 5G з гігабайтною швидкістю надзвичайно важлива для появи автопілотіуємих автомобілів, які потребують мереж з низьким ступенем затримки. Проведення тестів в «польових умовах» призначено на другу половину літа, при цьому в AT&T прогнозують початок першого етапу запуску мережі в 2018 році.
Дата: Субота, 11.06.2016, 17:08 | Повідомлення # 62
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Googleстворює бездротову технологію
для швидкого розгортанняінтернет-мереж
У компанії Alphabet вирішили зосередити увагу на новій недорогий бездротової технології, яка допоможе забезпечити домогосподарствам доступ до високошвидкісного бездротового інтернету.
У середу під час щорічних зборів акціонерів компанії Alphabet - материнської фірми Google - її виконавчий голова Ерік Шмідт повідомив присутніх про те, що одним з ключових напрямків діяльності компанії є план запуску нової бездротової технологи, яка дозволить роздавати в домогосподарства високошвидкісний інтернет.
На підтвердження своїх слів про те, що в компанії Alphabet вкрай серйозно налаштовані щодо нової недорогий технології бездротового зв'язку для забезпечення доступу домогосподарств до високошвидкісного інтернету, Шмідт зазначив, що про ступінь зацікавленості компанії в даній технології можна судити по тому факту, що це питання стояло в порядку денному «тривалої» зустрічі з генеральним директором Alphabet Леррі Пейджем і фінансовим директором компанії Рут поратися, яку він провів у вівторок.
Говорячи про спроби компанії Alphabet запропонувати недорогу бездротову технологію для забезпечення домогосподарствам високошвидкісного доступу до мережі інтернет, Шмідт сказав: «Існують рішення по бездротового зв'язку між точками, які сьогодні стоять досить недорого в силу появи нових напівпровідникових технологій». При цьому він додав: «Дані рішення щодо забезпечення зв'язку між двома точками набагато дешевше земельних робіт з прокладання кабелю в вашому дому».
В даний час нові недорогі бездротові технології тестуються в мережі Google Fiber в місті Канзас-Сіті; на даному етапі реалізується спеціальна програма, кінцевою метою якої має стати запровадження в експлуатацію тестової бездротової мережі до кінця 2016 року, повідомляє Wall Street Journal.
Проводячи експерименти з новою технологією бездротового зв'язку в службі Google Fiber, що пропонує послугу доступу до високошвидкісного інтернету, просто кажучи намагаються вирішити так звану «проблему останньої милі», яка вимагає прокладки оптико-волоконних кабелів.
«Вони (бездротові рішення) можуть забезпечити гигабитную продуктивність», - каже Шмідт, натякаючи на те, що швидкість підключення до мережі на рівні 1 гігабіт на секунду, доступна користувачам Google Fiber в оптико-волоконних лініях, відтепер буде можлива і без дорогих робіт по прокладці кабелів.
Дата: Вівторок, 26.07.2016, 09:47 | Повідомлення # 63
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Інтернет-дронFacebookзлітає в небо
Дрон на сонячних батареях, призначений для роздачі інтернету в районах з недостатнім покриттям мережами доступу, використовує не більше електроенергії, ніж фен для волосся.
Минулого місяця дрон, який має розмах крил комерційного авіалайнера і енергоспоживання фена для волосся, планував в небі над Арізоною, відкривши новий етап в реалізації стратегії Facebook принести доступ до інтернету в регіони, які мають недостатнє покриття традиційними мережами доступу.
Дрон, що отримав назву Aquila, є лише одним з елементів арсеналу експериментальних методів Facebook по організації доступу в інтернет. У їх число також входять супутники, лазери і стільникові точки доступу. Дрон Aquila знаходився в небі протягом 96 хвилин під час тестового польоту, який відбувся 28 червня. Однак, в кінцевому підсумку він зможе літати в небі тижнями, роздаючи інтернет-сигнал на відстань в 100 км.
Літаючи на крейсерській швидкості, він буде споживати 5 000 ват електроенергії, одержуваної від сонячних панелей і батарей. При цьому під час тестового польоту на висоті в 655 метрів він споживав всього 2 000 ват. Споживання середнього фена для сушіння волосся становить від 1 500 до 2 000 ват.
Глава інженерно-інфраструктурного відділу Facebook Джей Періх вважає тестовий політ успішним, однак визнає, що ще має бути дуже багато зроблено для того, щоб дрони могли виконувати покладені на них завдання.
«Фактично для того, щоб досягти поставленої мети, літаючи над віддаленими регіонами і забезпечуючи зв'язок на протязі до трьох місяців, нам ще належить побити рекорд перебування в небі безпілотних літальних апаратів на сонячних батареях, який в даний час складає два тижні, - написав він у своєму блозі. - Це зажадає значних досягнень в науці і техніці. Також нам доведеться тісніше працювати з операторами, урядами та іншими партнерами, які допоможуть нам використовувати дані літальні апарати в регіонах, в яких вони зможуть бути найбільш ефективні ».
На одному з наступних етапів тестування компанії Facebook належить випробувати лазер, що роздає сигнал інтернету, який буде встановлений на борту дрона Aquila. Що знаходиться в процесі розробки і вже випробуваний в лабораторних умовах лазер зможе передавати дані на швидкості в десятки гігабіт на секунду на ціль розміром з 10-центову монету, розташовану на відстані в 16 км.
Однак, навіть в тому випадку, якщо лазери і дрони в умовах реального світу зможуть працювати настільки ж добре, як і в лабораторних умовах і під час проведення тестів, компанія Facebook зіткнеться з масою політичних складнощів при забезпеченні доступу в інтернет. Служба «Безкоштовний базовий доступ», що роздає безкоштовний супутниковий інтернет в країни, що розвиваються, вже зіткнулася з заборонами в Єгипті та Індії, пов'язаними з проблемами мережевого нейтралітету.
Дата: П`ятниця, 26.08.2016, 12:14 | Повідомлення # 64
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
23 серпнявиповнилося25 років
Всесвітній павутині
Цей день в історії: 23 серпня 1991 року користувачі вперше отримали можливість доступу до Світової організації Павутину. В ознаменування цієї події щорічно 23 серпня ми відзначаємо День інтернавтам.
Дорогі інтернавти (або ж - просто користувачі інтернету)! Сьогодні ми святкуємо день народження чудової технології, яка об'єднала нас в одне ціле! Рівно 25 років тому - 23 серпня 1991 року - широка публіка вперше отримала можливість доступу у Всесвітню павутину, розроблену і створену вченим-компьютерщиком Тімом Бёренсом-Лі, який працював в Європейській організації з ядерних досліджень (CERN) у Швейцарії.
Дана подія, по суті, і породила той інтернет, який ми знаємо і який ми використовуємо сьогодні.
Поняття «інтернет» і «Всесвітня павутина» не взаємозамінні. Інтернет вперше був представлений в роботі в 1969 році і являє собою мережу для передачі інформації між вузлами. А Всесвітня павутина - це свого роду «простір» в цій мережі, де зберігається різна інформація - така, як web-сторінки і документи. В цілому Всесвітню павутину можна порівняти з нейронами, а інтернет - з синапсами.
У 1980 році Бернер-Лі створив в CERN базу персональних даних з інформацією про людей і програмні моделі. Саме при її створенні він вперше використав гіпертекст - систему, яка дозволяла «прив'язувати» кожну нову сторінку до інших, вже існуючих. Протягом наступного десятиліття він продовжував працювати над розвитком даної технології і в 1989 році запропонував ідею створення «універсальної пов'язаної інформаційної системи», що об'єднує в собі інтернет і гіпертекст, яка б допомогла фізикам розвивати співпрацю.
У 1990 році він представив на суд публіки Протокол передачі гіпертексту (відомий сьогодні як HTTP), Мова розмітки гіпертекстових документів (HTML), Уніфікований ідентифікатор ресурсів (URL), перший в світі web-браузер, сервер і, зрозуміло, перші web-сторінки.
Найперша web-сторінка, яку можна було знайти в мережі, використовуючи її оригінальну URL-адресу, була запущена 6 серпня 1991 року. На даному етапі вона була доступна виключно користувачам, що працюють в CERN, і, по суті, це була просто коротка інформаційна сторінка з інформацією про те, що являє собою Всесвітня павутина.
23 серпня 1991 року в «павутину» були офіційно запрошені користувачі, що не мали відношення до CERN, що зробило цю дату офіційним днем народження інтернету, відомим сьогодні як День інтернавта. І, нарешті, 23 квітня 1993 року CERN оголосила про своє рішення зробити програмний код, що дозволяє створювати web-сторінки, вільними і безкоштовними назавжди.
«Я б, звичайно, міг отримати патент на цю технологію і повністю її контролювати, але в такому випадку вона б не досягла тих вершин, які має сьогодні, - пояснюєБёрнерс-Лі. - Рішення перетворити Всесвітню павутину в відкриту систему було необхідним для того, щоб зробити її універсальною. Ви не можете зробити так, щоб щось було універсальним простором, зберігаючи при цьому повний контроль над ним ».
Незважаючи на те, що Бёрнерс-Лі вважає, що у Всесвітній павутині є ще багато недоліків, які необхідно виправити для подальшого поліпшення її роботи, ніхто не стане заперечувати тих грандіозних досягнень, які зробила Всесвітня павутина за минулі 25 років. Тому піднімемо келихи за довге життя мережі з картинками прикольних котиків!
Дата: Середа, 31.08.2016, 09:59 | Повідомлення # 65
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
ВУкраїніпровайдерів зобов'язали вказувати
точну швидкістьінтернету
Фото: Huffington Post
23 серпня Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) були затверджені зміни в основні вимоги до договорів з надання послуг доступу до мережі інтернет.
Згідно з цими змінами телекомунікаційні компанії, які надають послуги доступу в інтернет, зобов'язані в укладених з абонентами договорах вказувати чітке і зрозуміле пояснення мінімальної і максимальної швидкості передачі даних для вхідного і вихідного трафіків при використанні фіксованих і мобільних мереж.
Зараз НКРЗІ направила оновлені документи на реєстрацію в Міністерство юстиції України. Після проходження реєстрації регуляторний акт набере чинності 1 січня 2017 року. Нагадаємо, раніше документ вже отримав схвалення з боку адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної регуляторної службою України та Антимонопольного комітету України.
Нова редакція документа передбачає, що взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж може здійснюватися тільки між зареєстрованими в реєстрі операторами і провайдерами телекомунікацій, а також суб'єктами господарювання, що мають відповідні ліцензії на використання радіочастотним ресурсом.
На думку НКРЗІ, затверджені зміни допоможуть захистити ринок від нелегальних операторів, закрити прогалини в нормативно-правовій базі і запобігти ціновій війні, що посприяє стабільному розвитку телекомунікаційного ринку України.
Нагадаємо, в грудні минулого року НКРЗІ прийняла за основу проект рішення «Про внесення змін до Основних вимоги до договору про надання телекомунікаційних послуг та Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до мережі Інтернет)».
Дата: Субота, 17.09.2016, 21:18 | Повідомлення # 66
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
100 Мбіт/секкожному європейцеві:
Єврокомісіяозвучила нові плани інтернетизації
Європейська комісія ставить за мету забезпечити всі європейські домогосподарства підключенням до Інтернету на швидкості до 100 Мбіт/с з можливістю збільшення до 1 Гбіт/сек. До 2020 року – забезпечити покриття 5G-мережами.
У доповненні до програмної промови президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера в організації також зазначили, що школи, університети, дослідницькі центри, транспортні вузли, постачальники публічних послуг – такі як лікарні і адміністрації, а також всі підприємства, що мають відношення до цифрових технологій, повинні мати доступ до Інтернету на швидкості 1 гігабіт, а всі міські агломерації, головні автомобільні і залізні дороги повинні мати покриття, 5G. В якості проміжної мети, зазначили в Єврокомісії, до 2020 року необхідно забезпечити покриття 5G щонайменше в одному великому місті кожної держави ЄС.
У Єврокомісії закликали до створення нового Кодексу європейських електронних комунікацій, який включав би в себе «прості правила з урахуванням перспективи на майбутнє», що роблять для компаній більш привабливим процес інвестицій в розвиток нових інфраструктур, як на окремих ринках, так і на транскордонному рівні. У Комісії стверджують, що інвестиції, що відносяться до запуску нової структури, спричинять за собою збільшення показників ВВП Євросоюзу на 910 мільярдів доларів, а також створять у найближчі десять років 1,3 мільйона нових робочих місць.
Новий кодекс передбачає регулювання ринку лише в тому випадку, коли цього вимагають інтереси кінцевого користувача, а також там, де комерційні домовленості між операторами не дають необхідної конкуренції.
Це має зменшити тиск тягаря регулювання на інфраструктуру при спільному вкладення кількох операторів-конкурентів у розвиток мереж високої ємності.
Інші положення кодексу включають в себе установку більш довгих термінів дії ліцензій у поєднанні з більш жорсткими вимогами до ефективного використання спектру і більше конвергентну політику, пов'язану з використанням частот на рівні ЄС.
Представлений перелік пунктів включає в себе також План дій у сфері 5G, спрямований на створення Календаря ЄС з координації запуску 5G в 2020 році.
Єврокомісар з питань цифрової економіки і суспільства Гюнтер Еттінгер заявив: «Зв'язок є ключовою передумовою для розвитку цифрового майбутнього Європи. Інтернет речей, цифровізація промисловості, хмарні технології, потужні дані – все це вимагає надійної і безпечної зв'язку, для якої характерні кращі швидкість і кращу якість. Європа має свої амбіції, пов'язані з впровадженням 5G. Прийшов час розвивати гігабітну економіку і забезпечити всім жителям Європи – будь то мешканці сільської місцевості або великих міст – можливість доступу до високоякісної інтернет-підключення».
Європейська асоціація конкурентоспроможних технологій зв'язку (ECTA), що об'єднує в собі представників провідних телекомунікаційних компаній, зі схваленням зустріла цю заяву, і зокрема заходи, спрямовані на зміцнення режиму доступу до Значної силі ринків, який слід враховувати провідним операторам.
Втім, в асоціації закликали до більш жорстких заходів, які повинні гарантувати фізичний доступ до певних елементів мереж і об'єктів провідних операторів для більш ефективної конкуренції.
У раді представників кабельної галузі – «Кабельна Європа» – також заявили про підтримку планів Єврокомісії у сфері зв'язку.
«Дві основні рушійні сили зростання йдуть рука об руку. По-перше, тут, в Європі, ми непохитні у своєму прагненні поліпшити параметри якості. У зв'язку з цим кабельна галузь Європи постійно робить інвестиції і впроваджує інноваційні проекти. По-друге, дана політика і регуляторні ініціативи створюють сприятливе інвестиційне середовище навколо цих устремлінь, – говорить виконавчий голова «Кабельної Європи» Матіас Курт. – Процвітання нашої динамічно розвивається і високо-конкурентній галузі пов'язано з інфраструктурної конкуренцією, з розвитком новітніх мереж, зокрема – кабельних, що стимулюють нові інвестиції і які забезпечують зростання. Регуляторні стимули для розвитку інвестицій поряд з технологічно нейтральним політикою прокладуть шлях до досягнення наших спільних амбітних цілей заради цифровий Європи».
Дата: Четвер, 13.10.2016, 11:42 | Повідомлення # 67
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
З 2017 рокупровайдери будуть зобов'язані гарантувати
мінімальну швидкість мережіІнтернет
З 1 січня майбутнього року інтернет-провайдери будуть зобов'язані вказувати мінімальну швидкість мережі у договорі, який буде укладатися з абонентом.
Таке рішення було прийнято Національною комісією регулювання зв'язку та інформатизації України, а його реєстрація пройшла в Міністерстві юстиції.
Вказувати мінімальну швидкість зобов'язані всі провайдери, які займаються наданням безпосередньо стаціонарного доступу до мережі Інтернет. У свою чергу, українських мобільних операторів зобов'язали вказувати максимальну швидкість з'єднання.
Це чергова спроба НКРЗІ прибрати з ринку нелегальних інтернет-провайдерів, які не реєструються в державному реєстрі та надають неякісні послуги «з-під поли».
Більшість провайдерів розкритикував це рішення, зазначивши, що швидкість інтернету неможливо гарантувати, однак Голова Нацкомісії Олександр Животовський впевнено заявив, що майбутні зміни правильні, корисні і посприяють ринку.
Дата: Неділя, 27.11.2016, 22:40 | Повідомлення # 68
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
До кінця 2016 рокумайже половина світу
буде підключена доІнтернету
Звіт МСЕ при ООН говорить про те, що багато людей в світі як і раніше не користуються Інтернетом або не використовують на повну всі переваги, які він в собі несе.
Дані, що містяться в новому звіті, говорять про те, що до кінця поточного року майже половина населення Землі зможе користуватися Інтернетом. Це стане можливим у силу зниження цін на смартфони і розвитку мобільних мереж.
У звіті «Вимірюючи інформаційне суспільство», підготовленому Міжнародним союзом електрозв'язку (МСЕ) при ООН, йдеться, що світ стає «все більш і більш підключеним», тому існують широкі інвестиційні можливості для приватного сектора, пов'язані з підключеннями того, що поки ще не підключено .
За прогнозами, до кінця поточного року можливості підключення до мобільних стільникових мереж зросте неймовірно, і 95% населення світу буде жити в регіонах, покритих сигналом мобільних стільникових мереж.
В цілому, в даний час доступ до Інтернету має 47% жителів планети, що як і раніше не дотягує до цифри в 60%, яку в ООН намітили на 2020 рік.
В даний час приблизно 3,9 мільярда людей - тобто, більше половини населення планети - не має доступу до домашнього або мобільного інтернету, і дана проблема постає ще більш гостро, коли мова йде про такі категорії, як «жінки, люди похилого віку, люди з невисоким рівнем освіти, низьким доходом і проживають в сільській місцевості ».
«Для забезпечення доступу в Інтернет більшій кількості людей необхідно зосередитися на подоланні загального соціальної нерівності, - говорить генеральний секретар МСЕ Хоулін Чжао. - Освіта і рівень доходів є найважливішими факторами, що заважають людям користуватися Інтернетом. Інформаційні та комунікаційні технології (ІКТ) стануть суттєвими факторами для досягнення кожної з 17 Цілей сталого розвитку (Цур), і цей звіт грає важливу роль у визначенні напрямків для досягнення цих цілей ».
Поширення в світі мереж 3G і 4G несе можливість доступу в Інтернет все більшій і більшій кількості людей, відзначають в МСЕ, вказуючи на те, що в 2016 році можливість доступу до мобільних широкосмугових мереж мали 84% населення планети.
У МСЕ закликали політиків у всьому світі вжити всіх необхідних заходів для вирішення цілої низки проблем, пов'язаних з соціально-економічною нерівністю, і надання допомоги в отриманні необхідних навичок для повноцінного користування Інтернетом.
У звіті зазначено, що багато людей до сих пір не мають мобільного телефону і не знають, як ним користуватися. У країнах, що розвиваються, де збиралися дані по домогосподарствах, майже 20% жителів не користуються мобільним телефоном.
Велика частина тих, у кого немає мобільного телефону або хто не вміє ним користуватися доводиться на вікові категорії 5-14 років або старше 74 років.
У звіті говориться, що, незважаючи на те, що в цілому ситуація в світі поліпшується, відмінності в рівнях розвитку ІКТ між країнами і регіонами зберігаються.
Європа займає провідні позиції за рівнем розвитку ІКТ, також прогрес відзначається в ряді країн Північної і Південної Америки, а крім того - в країнах СНД.
При цьому, незважаючи на істотний прогрес, досягнутий країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, дев'ять з 34 країн регіону (включаючи кілька країн з великим населенням), як і раніше демонструють низький рівень підключення.
Найгірші показники розвитку ІКТ показує Африка, де середній індекс розвитку ІКТ станом на 2016 рік становив 2,48 пункти - лише трохи більше половини від середньосвітового показника (4,94 пункти).
Дата: Субота, 03.12.2016, 20:54 | Повідомлення # 69
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Інтернетстане швидше завдяки
ультрафіолетового лазеру
Російські вчені зуміли створити дешевий наноматеріал, який зуміє перетворити світло інфрачервоного лазера в ультрафіолет, завдяки чому швидкість комп'ютерних мереж може помітно підвищитися, повідомляє агентство РИА Новости з посиланням на журнал Nanoscale.
Крім прискорення Інтернету, дана процедура також допоможе відстежувати рух окремих молекул і атомів.
«Використовуючи надкороткі лазерні імпульси для передачі інформації, ми зможемо значно ущільнити і прискорити її потік. До того ж такі метаповерхності можна впровадити в оптичний чіп і з їх допомогою перемикати частоту випромінювання. Це дозволить розділяти потоки даних і паралельно проводити великі обсяги обчислень », - прокоментував нововведення фахівець Петербурзького університету ИТМО Антон Ципкин через прес-службу навчального закладу.
Як відомо, ультрафіолетове випромінювання можна використовувати для прискорення хімічних реакцій, для надчіткої мікроскопії і для інших наукових завдань і експериментів.
Ось уже довгий час вчені хочуть розробити світлові комп'ютери і системи передачі даних, створюючи все нові джерела світла і ультрафіолетові лазери - тільки за останні кілька років фахівцями були розроблені десятки різних моделей випромінювання.
Однак складність полягає в тому, що інтегрувати ультрафіолетові лазери в мікросхеми досить важко - виробляти ультрафіолет може дуже мала частина твердих матеріалів. Сам же ультрафіолет в змозі виробляти ще на порядок меньше матеріалів, хоча втрачає при цьому колосальну енергію.
Але проблема вирішилася з іншого боку - Антон Ципкин разом з командою просто перетворили світ інфрачервоного лазера в надкороткі лазерні пучки ультрафіолету.
Весь подальший хімічний процес призводить до того, що готова конструкція дозволяє виробляти глибоку різновидність ультрафіолетового свічення, яку в подальшому можна буде застосовувати в науці, медицині і сучасних технологіях.
Дата: Середа, 07.12.2016, 20:10 | Повідомлення # 70
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Британськіінтернет-провайдери
будуть повідомляти абонентів, що вони пірати
Провідні інтернет-компанії, що працюють на британському ринку, за чутками, планують в 2017 році розпочати реалізацію давно намічених планів, спрямованих на боротьбу з порушниками авторських прав, в рамках підтримуваної урядом схеми розсилок «антипіратських повідомлень» всім особам, спійманим на використанні торрентів.
Згідно з інформацією, представленою на International Business Times, інтернет-гіганти, тісно співпрацюючи з правовласниками, незабаром почнуть розсилати попередження по електронній пошті всім клієнтам, які будуть викриті в завантаженні піратської музики, фільмів, телепередач і комп'ютерних програм.
Як очікується, дані повідомлення не будуть містити погроз накладення штрафних санкцій - замість цього передбачена схема, по якій користувачі будуть отримувати «освітні» повідомлення, що містять інформацію про сайти, що пропонують аналогічний контент на законних підставах.
По суті, користувачі будуть отримувати повідомлення, що натякають на те, що вони, можливо, виявилися втягнутими в незаконний обмін файлами, але - не більше того.
Все це здається дуже знайомим, тому що про все це вже говорилося раніше. Як повідомлялося, в 2014 році була реалізована схожа схема, що отримала назву Програма добровільних сповіщень про необхідність дотримання авторського права (VCAP), яка була покликана просувати ті ж самі антипіратські ідеї.
Двома роками пізніше представник прес-служби програми «Отримуйте це безпосередньо з легальних сайтів», що реалізується групою Creative Content UK (CCUK), заявив в інтерв'ю виданню TorrentFreak про те, що реалізація планів буде розпочато в «найближчі кілька місяців».
Представник прес-служби CCUK заявив: «Освітні електронні листи допоможуть власникам облікових записів, а також іншим особам, які використовують облікові записи, робити правильні речі і отримувати контент із законних джерел.»
«Ми розуміємо, що багато людей можуть і не знати про те, що їх обліковий запис використовується для обміну файлами, зокрема, таке буває, коли діти незаконно викачують контент, а потім роздають його, не поставивши до відома батьків».
«Поряд з інформацією про те, де користувач повинен шукати легальні джерела контенту в майбутньому, електронне повідомлення також буде направляти користувача на ресурси з додатковою інформацією, яка допоможе їм знаходити відповіді на питання про те, як була отримана інформація і як переконатися в тому, що їх обліковий запис не використовуватиметься в майбутньому для незаконного скачування контенту ».
Запропонована CCUK схема вартістю в 3,5 мільйона фунтів стерлінгів (4,4 мільйона доларів) була вперше представлена в якості спроби популяризації легального доступу до розважального контенту. Програму підтримують фінансами Американська асоціація кінокомпаній (MPA), Британська асоціація виробників фонограм (British Recorded Music Industry), а також компанії BT, Sky Broadband, TalkTalk і Virgin Media.
Свою підтримку проведеної кампанії надали також BBC, Асоціація кінодистрибуторів і Альянс незалежного кіно і телебачення (IFTA). Втім, як зазначають у виданні, даний крок виглядає дещо запізнілим, оскільки користувачі Інтернету все активніше використовують для перегляду контенту такі потокові платформи як Netflix і Amazon.
В Creative Content UK не дають ніяких роз'яснень про те, чому дана схема втілюється в життя лише зараз.
Дата: Середа, 21.12.2016, 22:35 | Повідомлення # 71
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
3Gзаважає роботіWi-Fi
вУкраїні
Активне просування 3G в Україні послужило серйозною перешкодою роботі Wi-Fi мереж в діапазоні 2,4 ГГц, повідомляє Ліга.net з посиланням на Інтернет асоціацію України.
Так, послуги, що надаються з встановлених базових станцій Wi-Fi в діапазоні 2,4 ГГц, заглушуються 3G-мережами.
Інтернет асоціація вже направила лист до Національної комісії з питань регулювання зв'язку, в якому пропонує заснувати робочу групу щодо зміни законодавства щодо користування радіочастотним ресурсом 2,4 ГГц, в якому надаються Wi-Fi послуги.
Учасники ринку ІнАУ повідомили, що безпосередньо після масштабного впровадження 3G в Україні мережа Wi-Fi не може надавати послуги в нормальному режимі в діапазоні 2,4 ГГц - передавачі 3G-мереж просто глушать сигнал Wi-Fi.
Дата: Четвер, 22.12.2016, 23:26 | Повідомлення # 72
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
В Україніліквідовано ще один
піратський портал
У Запорізькій області припинено діяльність чергового сайту, що поширює піратський контент, повідомляє сайт Кіберполіції України.
Робота ресурсу була припинена силами відділу протидії кіберзлочинів Запорізької області.
Сайт mega-cinema.pp.ua став черговим веб-сайтом, який зазнав ліквідації у зв'язку з серйозними звинуваченнями в піратстві і порушеннями авторських прав. Повідомляється, що через діяльність порталу правовласники зазнали збитків в цілому на 1,2 млн грн.
Як стало відомо, керував сайтом 18-річний житель Запоріжжя, якому вже пред'явили підозру у вчиненні правопорушення.
Дата: Неділя, 25.12.2016, 21:12 | Повідомлення # 73
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Під час тестів в мережі5G
досягнута швидкість9 Гбіт/сек
Американський регіональний оператор U.S. Cellular в продовженні своєї кампанії по просування технології 5G заявляє про досягнення швидкості в кілька гігабіт в секунду при передачі даних на відстань до 1,6 км в рамках тесту, проведеного спільно з компанією Ericsson.
Компанії U.S. Cellular і Ericsson заявили про те, що в рамках запущеної ними спільної мережі з використанням компонентів, які, як очікуються, стануть частиною майбутнього стандарту 5G, були досягнуті швидкості передачі даних до 9 гігабіт в секунду.
Згідно зі спільною заявою компаній, тести проводилися в місті Медісон, штат Вісконсін, з використанням обладнання компанії Ericsson, встановленого на вишках мережі U.S. Cellular в рамках виданої їй Федеральною комісією з електрозв'язку експериментальної ліцензії на використання частот в діапазоні 15 ГГц. У заяві наголошується, що під час проведення тестів вдалося досягти пікової швидкості в 1,5 Гбіт/сек при передачі даних на відстань в одну милю від вишки і 9 Гбіт/сек при передачі даних на відстань в 240 метрів.
В процесі проведення тестів використовувалися, зокрема, технології спільного використання радіочастотного ресурсу, формування променя, відстеження променя і MIMO-антени, які, як очікується, повинні стати частиною розроблюваного стандарту 5G.
«Останній тест, проведений спільно з компанією Ericsson, продемонстрував неймовірні показники швидкості - до 9 Гбіт / сек, яких вдалося досягти в середовищі, близькому до сценаріїв реального світу і ми дуже сподіваємося на продовження співпраці з Ericsson заради розробки стандартів, необхідних для функціонування здорової екосистеми 5G », - пояснив технічний директор US Cellular Майкл Іріцаррі.
Дані випробування - не перші в історії компанії U.S. Cellular, яка раніше провела спільний тест з компанією Nokia, в рамках якого вивчалася робота фіксованого бездротового зв'язку в приміщенні і на відкритих просторах з використанням частот діапазону 28 ГГц. За результатами даних випробувань було заявлено про досягнення в мережі швидкостей до 5 Гбіт / сек і затримки до двох мілісекунд.
Як було заявлено, тест, проведений спільно з компанією Nokia, включав в себе передачу шести одночасних відеопотоків в форматі 4K для демонстрації на відкритому повітрі в Чикаго з використанням бездротового з'єднання за принципом «точка-точка» між базовою станцією і призначеним для користувача обладнанням. Для імітації умов «реального світу» тести включали використання перешкод у вигляді «сухих стін, вікон та металевих панелей», а також обладнання, що переміщається серед гілок і листя дерев. Лабораторні дослідження проводилися в лабораторії U.S. Cellular.
Раніше Іріцаррі натякав на роботу з несучою, переданої в діапазоні 15 ГГц, а також на потенційну можливість проведення третього тесту до кінця року.
Раніше в компанії Ericsson стверджували, що мають у своєму розпорядженні необхідне обладнання, яке готове для запуску 5G вже в середині 2017 року, хоча повноцінна стандартизація 5G очікується не раніше 2018 року.
Нещодавно компанія Ericsson випустила звіт, в якому прогнозується лідерство країн Північної Америки в процесі прийняття стандарту 5G. У звіті прогнозується, що на частку регіону до 2022 доведеться 25% від всіх передбачуваних 550 мільйонів з'єднань в стандарті 5G. При цьому азіатсько-тихоокеанський регіон повинен стати другим за темпами зростання передплатників послуг 5G - до 2022 року тут, за прогнозами, буде відзначено 10% всіх 5G підключень.
Дата: Субота, 14.01.2017, 10:25 | Повідомлення # 74
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Googleзгортає проект з роздачі
широкосмугового інтернетудронами
У компанії Google вирішили закрити проект Project Titan, пов'язаний з роздачею широкосмугового інтернету за допомогою дронів.
У 2014 році компанії Google і Facebook змагалися за право покупки компанії Titan Aerospace, яка є виробником висотних дронів на сонячних батареях. Переможцем тендеру стала компанія Google, тому компанії Facebook довелося купувати іншу компанію, яка випускає великі планери Aquila.
Ідея покупки компаній полягала в тому, щоб отримати можливість роздавати інтернет «з неба», дозволяючи входити в мережу більшому числу користувачів, які, можливо, ставали б користувачами онлайн-служб обох компаній. Однак цей «летючий» проект в підсумку довелося «жорстко приземлити».
У середу представниця прес-служби дослідницької лабораторії X, що належить Alphabet - материнської компанії Google - заявила про закриття проекту Titan. За її словами, це сталося на початку 2016 року, хоча підтвердження даної інформації з'явилося лише сьогодні в першій половині дня на технологічному блозі 9to5Google.
Команда компанії Titan була переведена в лабораторію X в кінці 2015 року і незабаром дослідна лабораторія завершила дослідження висотних дронів, - заявила прес-секретар.
У компанії Facebook також зіткнулися з проблемами. У червні зазнав аварії дрон Aquila, якмй належав їй, що послужило причиною розслідування з боку Національної ради з безпеки на транспорті. Це було останньою спробою Facebook реалізувати план по забезпеченню жителів планети бездротовим зв'язком, яка послідувала за тим, що трапилося на початку 2016 року вибухом, що знищив один з супутників компанії і політичною протидією розвитку послуги в Індії.
Компанія Google вирішила відмовитися від проекту Titan в силу причин економічного і технічного характеру. Розвиток проекту Project Loon - ще одного проекту лабораторії X, пов'язаного з роздачею сигналу інтернету за допомогою висотних повітряних куль, триває. Те ж стосується і проекту Project Wing, пов'язаного з використанням дронів для потреб доставки, а не роздачі інтернету.
«Для порівняння, на даному етапі економічна і технічна здійсненність проекту Project Loon представляє більш перспективний спосіб підключення сільських і віддалених районів світу до інтернету, - заявила прес-секретар лабораторії X. - Багато колишніх членів команди Titan сьогодні застосовують наявний досвід і знання в інших проектах X, пов'язаних з використанням висотних літальних апаратів, зокрема - Loon і Project Wing ».
Тим часом, Project Wing також зіткнувся з низкою проблем. Восени 2016 року кільком співробітникам Wing було запропоновано знайти собі місце в інших проектах Alphabet після того, як X відмовилася від деяких планів по запуску дронів.
Дата: Субота, 14.01.2017, 10:48 | Повідомлення # 75
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
GSMA Intelligence: 59%світового населення
має доступ до4G
Аналітична компанія GSMA Intelligence представила звіт про глобальний ринок телекому за підсумками IV кварталу 2016 року. Ключові моменти - зростання дата-трафіку, збільшення кількості смартфонів і падіння доходів від голосових послуг.
За даними, озвученими в звіті, в четвертому кварталі минулого року 51% населення Землі підключалися до мережі інтернет за допомогою смартфонів. Це на 6% більше в порівнянні з IV кварталом 2015 року. Аналітики GSMA Intelligence прогнозують, що за підсумками першого кварталу поточного року кількість користувачів, які виходять в мережу через смартфони збільшиться на 1% і складе 52% світового населення.
Дані дослідження також говорять про нехай і не значне, але зростання населення планети, що має доступ до 3G. За підсумками четвертого кварталу 2015 року 79% світового населення мало можливість скористатися зв'язком третього покоління, а за аналогічний період 2016 року цей показник склав 82%, що дорівнює тривідсотковому зростанню.
Відсоток населення з доступом до зв'язку четвертого покоління (4G) збільшився більш суттєво, ніж 3G. Якщо в останньому кварталі 2015 року цей показник дорівнював 48%, то за аналогічний період 2016 року він склав 59%, продемонструвавши зростання на 11%.
Середня виручка в розрахунку на одного абонента (ARPU) від послуг мобільного інтернету в четвертому кварталі минулого року склала 4 долари США. ARPU від голосових послуг 4,4 долара. Загальний ARPU - 9,5 американських доларів.
Більш докладні дані містяться в інфографіці, підготовленій компанією «Київстар» на основі даних GSMA Intelligence.