FORUM TV-SATП`ятниця
22.11.2024, 08:14

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
Цифрове ефірне ТБ в Україні ( DVB-T2 )
marsДата: Неділя, 03.05.2009, 09:23 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 98
Статус: Оффлайн


DVB-T ( англ. Digital Video Broadcasting - Terrestrial)
- європейський стандарт ефірного цифрового мовлення , один з сімейства стандартів DVB . Використовується, насамперед, у різних європейських, азіатських та африканських державах, а також у Австралії як стандарт для передачі цифрового телебачення і радіо. Північноамериканський обидва до DVB називається ATSC , японський ISDB , в Китайській Народній Республіці DMB-T / H . DVB-T в різних країнах часто має інші скорочення, наприклад, у Великобританії і Ірландії воно називається «Digital Terrestrial Television (DTT)» або відповідно до вартості «Pay-TV» або «Freeview», в Іспанії «Televisión Digital Terrestre (TDT) », під Франції «Télévision Numérique Terrestre (TNT)».

Стандарт дозволяє передавати стисле відео, звук і дані в транспортному потоці MPEG , що використовує COFDM -модуляцію.

DVB-T в Україні


З 2006 року відеопотік всіх цифрових телеканалів у Києві транслювався в стандарті MPEG-2, але вже в 2008-2009 в ефірі з'явилися канали і в


Лідія Погребняк, «День»

Добавив: Олександр Глущенко




viskomДата: Четвер, 15.03.2018, 21:07 | Повідомлення # 271
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 1946
Статус: Оффлайн
В Україні перенесли терміни відключення

аналогового телебачення




Національна рада з питань телебачення і радіомовлення перенесла
терміни відключення сигналу аналогового телерадіомовлення.


Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Зазначається, що відключення мало розпочатися у грудні 2017 року

«На початку березня 2018 року з’ясувалося, що жодні дії не виконуються, і головна причина – План не було затверджено Кабінетом Міністрів України. Тому було запропоновано внести зміни до Плану», — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що процес вимкнення аналогового сигналу відбуватиметься, як це було передбачено і раніше, у три етапи.

«Перший – вимкнення аналогу в окремій області – запланований на серпень 2018 року. Другий – вимкнення аналогового сигналу на всій території країни, за винятком «UA: ПЕРШИЙ», місцевих мовників, аналогових каналів на території проведення АТО і в деяких прикордонних районах – січень 2019 року. Остаточне вимкнення аналогового сигналу в Україні має відбутися у квітні – травні 2019 року», — зазначають у прес-службі регулятора.

15 березня, 2018

RATVODДата: Четвер, 03.05.2018, 17:16 | Повідомлення # 272
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
В Одеській області розпочала роботу мережа

цифрового телемовлення в форматі
DVB-T / DVB-T2




26 квітня на території Одеської області введена в дію національна
багатоканальна цифрова телевізійна мережа в стандарті DVB-T / DVB-T2.


Оператором мережі відповідно до умов конкурсу, проведеного Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення в грудні 2017 року, є Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (Концерн РРТ).

Для організації роботи цифрового мультиплексу Концерн РРТ задіяв 22 телевізійних передавачів.

В даний час в мережі здійснюють мовлення вісім телеканалів. Втім, за інформацією видання Думская.net, на трьох телеканал ( «Одеса 1», «Olvia» і «Плюсплюс») замість трансляції програм спостерігається настроювальна таблиця. Решта каналів - «GTV», «А1», «Південна хвиля», «ДумскаяТВ» і «Перший міський» - працюють у штатному режимі. При цьому наголошується, що «ДумскаяТВ» і «Перший міський» ведуть трансляцію у форматі HD.

«Зазначені заходи спрямовані на зміцнення інформаційного простору, адже вони забезпечують в Одеській області, зокрема в прикордонних районах, поширення в цифровому форматі програм семи регіональних мовників і одного загальнонаціонального мовника», - сказано в повідомленні прес-служби Концерн РРТ.

- 02 травня, 2018

Редакція


RATVODДата: Вівторок, 29.05.2018, 20:26 | Повідомлення # 273
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
Ефірне аналогове телебачення

відключать
1 липня по всій Україні відразу



Фото - mrpl.city

У Держслужбі спецзв'язку і захисту інформації України відмовилися від ідеї поетапного відключення
ефірного аналогового телебачення - перехід на ефірну цифру по всій країні відбудеться 1 липня цього року.


Сьогодні Нацрада з питань телебачення і радіомовлення повинен був розглянути надійшов з Держспецзв'язку проект розпорядження Кабміну «Про невідкладні заходи щодо запровадження в Україні цифрового телерадіомовлення», але засідання не відбулося - члени регулятора вдруге не змогли зібрати кворум (були присутні п'ять членів з необхідних шести). На засіданні були відсутні Олег Черниш і Ольга Герасим'юк (за станом здоров'я і за сімейними обставинами відповідно). Згідно із законом рішення регулятора не вважаються дійсними, коли кворуму немає.

Проект розпорядження Кабміну члени Нацради збиралися узгодити ще 26 квітня, але питання було знято з порядку, так як в Держспецзв'язку вирішили доопрацювати документ в зв'язку з вимогою президента прискорити процедуру відключення аналога. У новому документі Держспецзв'язку відмовляється від попереднього плану поетапного відключення аналога, пропонуючи відключити його відразу по всій країні 1 липня. Про це повідомив член Нацсовта Валентин Коваль, відповідаючи на питання після засідання. Спецзасідання регулятора знадобилося, щоб узгодити документ до завтрашнього засідання Кабміну, на якому буде розглядатися питання прийняття відповідного розпорядження.

Також в документі йдеться про виділення 260 млн грн Концерну РРТ для будівництва нового мультиплексу (схоже, слова гендиректора КРРТ Петра Семерея про прийдешнє банкрутство підприємства через відключення аналога таки почули).

За словами Коваля, у регулятора немає критичних зауважень до нового тексту документа - його планували узгодити, додавши всього два пункти, одне з яких пов'язаний з забезпеченням тюнерами малозабезпечених. Попередньо регулятор може узгодити документ постфактум - на черговому засіданні, яке заплановане на 31 травня.

Нагадаю, раніше член Нацради Олександр Ільяшенко повідомляв, що Кабмін може прийняти розпорядження про перехід на цифру без узгодження регулятора. Ефірне аналогове телебачення залишиться тільки в Донецькій і Луганській областях, а також в прикордонних районах Сумської, Харківської та Херсонської областей. Таким чином, відключення аналога день в день співпаде з затвердженим в кінці квітня новим кінцевим терміном використання радіочастотного ресурсу під ефірний аналог.


29.05.2018



RATVODДата: Середа, 30.05.2018, 17:17 | Повідомлення # 274
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
Чарівний стусан: чому президент

хоче швидко відключити
аналог




Петро Порошенко вирішив не чекати рік, відведений для повного переходу на цифрове ефірне ТБ.
У Зеонбуду може з'явитися державний конкурент


Минулого тижня Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації погодила розроблений Держспецзв'язку проект розпорядження Кабміну Про невідкладні заходи щодо запровадження в Україні цифрового мовлення. Документ передбачає повне відключення аналогового ефірного телебачення вже з першого липня 2018 року.

Згідно з проектом, аналог залишиться тільки на територіях зі спеціальним режимом мовлення і на прикордонних територіях. Крім того, їм же передбачено виділення з бюджету 260 млн грн на будівництво нової цифрової ефірної мережі на базі державного концерну КРРТ.



Головний виконавець проекту Держспецзв'язку входить в сферу впливу президента Петра Порошенка. В середині квітня він розкритикував план поступового переходу на цифрове мовлення до кінця травня 2019 року. 15 березня цей план погодила Нацрада з питань ТБ і радіомовлення. Єдиний на сьогодні в країні оператор цифрового ефіру Зеонбуд за цей рік мав добудувати свою мережу, щоб вона покривала майже все населення країни.

"Час у вас є до липня, більше вам не потрібно. Ви не вірите ні в власні сили, ні в Україні, а я хочу додати вам оптимізму », - звернувся у квітні президент до голови Нацради Юрія Артеменка.

Як розповіла LIGA.net [b]заступник голови Нацради Уляна Фещук[/b], її відомство має розглянути свіжий проект Кабміну, підготовлений Держспецзв'язку, вже на цьому тижні.

"Україна повинна виконати свої міжнародні зобов'язання. І, я вважаю, Нацрада повинна підтримати рішення про відключення аналогового мовлення ", - заявила вона.

На питання, чи все готово до відключення, ще один член Нацради Олег Черниш відповів: "Виступ президента став несподіванкою для більшості, хто цікавиться цим питанням".

Чому саме зараз?


Україна ще в 2006 році взяла на себе зобов'язання здійснити повний перехід від аналогового до цифрового телерадіомовлення до червня 2015 року. Але відключення аналогового сигналу в країні постійно переносилося. Це створює суттєві перешкоди 4G мережі на прикордонних територіях в країнах ЄС, які вже давно відмовилися від аналога. Українським чиновникам з УДЦР доводиться постійно пояснювати європейським партнерам, чому відключення до сих пір не відбулося.

Радник глави Нацради і директор компанії Омега ТВ Олександр Глущенко впевнений, що аналог потрібно відключати якомога швидше. "Поки у нас є аналог, ми не можемо запустити 4G в" цифровому дивіденді "(на частотах 700-800 МГц - Ред.), Щоб покрити швидкісним мобільним інтернетом регіони, села", - підкреслює він. Глущенко вважає, що якщо медіа-індустрія за роки обговорень так і не змогла домовитися з питання переходу на цифру, без політичної волі, на жаль, не обійтися.

Частина медіа-груп підтримують поспіх президента. "Перехід на цифрове мовлення і відключення аналогового з 1 липня не просто актуально, а вже давно перезріло. У червні-липні нинішнього року телекомпанії будуть змушені переоформляти (аналогові - Ред.) Ліцензії, видані 7 років тому. Відповідь на питання, хто і чому не встиг підготуватися за цей час до відключення аналога, напевно, повинні шукати відповідальні за перехід державні органи "- говорить директор Медіа Групи Україна (належить СКМ Ріната Ахметова) Євген Лященко.

"Таке рішення мене сильно здивувало. В останні роки ми виступали за якнайшвидше відключення аналогового сигналу. Я вважаю, що це важливо для поліпшення економіки індустрії. Зараз всі канали України сукупно платять близько 0,5 млрд грн на рік за поширення аналогового сигналу. Це ті гроші, які потрібно було направити на створення національного контенту, а замість цього їх витрачали на паралельне мовлення з цифровим, що не має ніякого сенсу ", - говорить Федір Гречанінов, директор зі стратегічного розвитку StarLightMedia (СТБ, ICTV, Новий та інші канали ).

Гречанінов нагадав, що рік тому держоргани переконували медійників в необхідності переносів терміну відключення аналога, оскільки через недостатнє покриття Зеонбуду без ефірного телебачення може виявитися близько мільйона чоловік. "За цей час жодного покращення з покриттям Зеонбуду не відбулося, але аналог раптом необхідно вимкнути терміново", - говорить він. Відзначимо, в свіжій постанові Кабміну сказано, що місцева влада повинна буде подбати про малозабезпечені сім'ї і надати їм цифрові приймачі. Правда, не вказано ні сум, ні термінів.

Але в в групі 1 + 1 Ігоря Коломойського дотримуються зовсім іншої думки. Як повідомили в прес-службі Плюсів, поки Україна абсолютно не готова до відключення аналога з 1 липня.

"Ми вважаємо, що це відключення є, перш за все, політичним відключенням. Адже в серпні 2018 закінчується дія цифрових ліцензій у 32 мовників. І ми маємо достатньо підстав вважати, що такий план міг бути розроблений в Адміністрації президента з метою контролю інформаційного простору напередодні виборів ", - відзначають в 1 + 1.

Роз'яснимо, що Нацрада видала перші цифрові ліцензії на мовлення в мережі Зеонбуд в серпні 2011 року. У нинішньому серпні їх термін дії закінчується. Якщо аналог буде відключений вже через місяць, цифровий ефір стане основною формою наземного мовлення в Україні. У 2011 році на конкурсі Нацради найбільше пощастило групі Інтер (Дмитро Фірташ, Валерій Хорошковський), який отримав вісім місць в цифровій мережі. Що буде після закінчення терміну дії цих ліцензій, залишається тільки здогадуватися.

Раніше, крім Плюсів, проти швидкого відключення аналога виступав і Інтер. У цих двох мовників, як історично склалося, найбільша мережа аналога. А якщо залишиться тільки цифра, всі мовники будуть поставлені в рівні умови. Цього разу коментар Інтера LIGA.net отримати не вдалося.

Державний Зеонбуд?


У необхідності нової цифрової мережі, яку Держспецзв'язку хоче побудувати на додаток Зеонбуду, більшість медіа-груп сумнівається. "Будівництво ще однієї мережі - це значні інвестиції. І перш ніж прийняти рішення про старт такого проекту за бюджетні кошти, необхідно провести економічний аналіз, з'ясувати потенційний попит на послуги. Важливо врахувати, що в даний час навіть потужності існуючого провайдера (Зеонбуд - Ред.) Повністю не використовуються ", - відзначають в МГУ. Платити за сигнал в новій мережі медіа-група не зацікавлена.

У StarLightMedia категорично проти побудови ще однієї мережі.

"У ситуації, коли економіка і ціноутворення КРРТ є для нас абсолютно непрозорими, я не бачу, чим він кращий Зеонбуду, з яким у нас в останні роки йде непростий діалог, але це все ж діалог. У мене точно немає думки, що державна компанія краща за приватну ", - зазначає Гречанінов.

У Плюсах менш категоричні. Але вважають, що рішення по будівництву нової цифрової мережі запізніле.

Експерти зі свого боку бачать свої причини будувати ще одну державну мережу.

"Вона потрібна з тієї причини, що з одного боку ми маємо не дуже прозору структуру власності Зеонбуду. Компанія з незрозумілими акціонерами має єдину в Україні загальнонаціональну ліцензію на цифрове мовлення. І компанія-монополіст може комусь продатися, а ми в один прекрасний момент дізнаємося, що її купив, наприклад, Газпром. Це буде неправильно з точки зору інформаційного захисту та державності ", - вважає Глущенко.

За його словами, створення державної мережі, в якому люди зможуть дивитися держканали, - це "нормальна і єдина практика". В рамках Національної громадської телерадіокомпанії України можна, наприклад, створити 8 телеканалів: UA: Перший Регіональний, Інформаційний / Рада, Культура, Дитячий, Спортивний, Музичний, Історико-пізнавально-освітній.

260 млн для побудови нової мережі повинно вистачити, вважає Глущенко. Так як КРРТ може максимально задіяти свої активи. У самому дежконцерні отримати коментар не вдалося.

29.05.2018

RATVODДата: Четвер, 21.06.2018, 17:42 | Повідомлення # 275
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
Кабмін продовжив дію аналогового телемовлення

в
Україні до 31 серпня 2018 р.




Кабінет міністрів України пролонгував терміни використання радіотехнологій аналогового
телевізійного мовлення до 31 серпня 2018 року для всіх областей крім Києва та Кіровоградської області,
де термін відключення аналогового мовлення - 31 липня 2018 року.


Відповідне рішення Кабінет міністрів ухвалив на засіданні в середу.

Згідно з ним, прийняття цього рішення дозволить провести поетапний перехід від аналогового до цифрового мовлення і буде сприяти підвищенню рівня інформаційної безпеки України.

Як повідомлялося, в березні Нацрада з питань телебачення і радіомовлення України затвердила проект Плану поетапного виключення аналогового телерадіомовлення зі стартом першого етапу в серпні 2018 року.

Згідно з рішенням Нацради з телебачення, перший етап вимкнення аналогового сигналу (в окремій області) був перенесений з 30 березня на серпень 2018 роки; другий етап - виключення аналогового сигналу на всій території країни, за винятком телеканалу "UA: Перший", місцевих мовників, аналогових каналів на території проведення АТО і в деяких прикордонних районах - запланований на січень 2019 року. Остаточне відключення аналогового сигналу в Україні має відбутися в квітні-травні 2019 року.

13.06.2018

RATVODДата: Четвер, 21.06.2018, 17:59 | Повідомлення # 276
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
Нацрада з телерадіомовлення закликає

дистриб'юторів цифрового обладнання збільшити його поставки




Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася до дистриб'юторів найбільших торгових марок,
які постачають на український ринок перетворювачі цифрового сигналу, щоб вони
максимально забезпечили торговельні мережі необхідним обладнанням.


"Також Нацрада звертає увагу дистриб'юторів на необхідність поставки на український ринок приймачів для цифрового радіо в стандарті DAB +. Оскільки в Україні повноцінно запрацював мультиплекс цифрового радіо і дев'ять радіостанцій почали мовлення", - наголошується в повідомленні на сайті регулятора.

За даними Нацради незабаром в цифровому форматі почнуть мовлення ще п'ять радіостанцій, які стануть переможцями в оголошених конкурсах на цей вид мовлення.

З огляду на те, що за оновленим планом використання радіочастотного ресурсу України з 31 серпня 2018 року передбачено припинення використання в Україні радіотехнології "аналогове телевізійне мовлення", а для міста Києва і Кіровоградської області відключення відбудеться 31 липня, регулятор звернувся з листами до таких компаній, як НПК "Ромсат" , "Стронг Юкрейн", Comfy, Eldorado, Rozetka, а також до групи компаній "Фокстрот" з проханням врахувати можливе різке збільшення попиту серед населення на тюнери і телевізори, які можуть приймати ефірне телебачення в стандарті DVB-T2 (MPEG-4).

Також Нацрада звернулася до дрібних постачальникам цифрового обладнання з проханням врахувати ситуацію на ринку і подбати про наявність в роздрібних мережах тюнерів і телевізорів різних цінових категорій - від найдорожчих до найдешевших, щоб максимально задовольнити попит населення на необхідне оснащення для прийому цифрового телевізійного сигналу.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України пролонгував терміни використання радіотехнологій аналогового телевізійного мовлення до 31 серпня 2018 року для всіх областей крім Києва та Кіровоградської області, де термін відключення аналогового мовлення - 31 липень 2018 року.

20.06.2018



RATVODДата: Четвер, 21.06.2018, 21:27 | Повідомлення # 277
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
«Я не вірю в збіги»: Олександр Ткаченко озвучив позицію Плюсів

з питань переходу на цифру і продовження цифрових ліцензій



Фото Кирила Авраменко


Низка подій навколо продовження цифрових ліцензій на загальнонаціональне мовлення
і величезна кількість чуток, пов'язаних з відключенням ефірного аналога і переходом на ефірну цифру,
змусили мене збирати інформацію з перших рук.


Свою точку зору на актуальні питання погодився озвучити Олександр Ткаченко - гендиректор телегрупи, що приділила цій темі найбільше часу в своїх інформаційних програмах. Олександр Владиславович відповів на мої питання через прес-службу «1 + 1 медіа»:

- Чи підтримуєте ви рішення Кабміну про перенесення дати відключення ефірного аналога?

- Я вважаю рішення Кабміну своєчасним, адже воно дозволяє поступово здійснити дві речі. По-перше, провести інформаційну кампанію про альтернативу «аналога» для глядачів в більш реальні терміни. По-друге, все ж вжити заходів для того, щоб покриття «Зеонбуду» відповідало поняттю безкоштовного цифрового ефірного мовлення.

- Яка дата повного відключення аналога, на вашу думку, найбільш оптимальна?

- На мій погляд, попередньо прийнята програма по відключенню аналога до кінця 2018 року, яка в тому числі обговорювалася в Нацраді, була б найбільш оптимальною. Однак зараз, в порівнянні з 1 липня, яке пропонувалося до недавнього часу, дата відключення 1 вересня виглядає порівняно логічною.

- Як ви ставитеся до заяви «Медіа Групи Україна» про те, що саме Плюсам і «Інтеру» вигідно затягувати відключення аналога до періоду після виборів, оскільки телегрупи володіють аналоговими мережами з ідеальним покриттям (УТ-2 і УТ-3)?

- Ні «1 + 1 медіа», ні «Інтер Медіа Груп» не вигідно мовлення в мережах з вартістю в кілька разів дорожче, ніж те, що платить МГУ за своє покриття (в ефірному аналогу, - МН). Тому для нас поступове відключення є найбільш логічним кроком, і чим раніше це б відбулося при нормальних умовах, тим краще. Інша справа, чому в МГУ прагнуть якомога швидше відключити аналог »? Чи є у цій ситуації загальне з чутками на ринку про те, що МДУ і «Зеонбуд» щось пов'язує?

- Чи залишилися у вашої телегрупи претензії до «Зеонбуду»? Чи готова група платити більше за мовлення в МХ-1 після розширення покриття мережі? Як вдалося вмовити «Зеонбуд» добудувати МХ-1 за власні кошти? Наскільки коректна озвучена вартість апгрейда МХ-1 (93 млн грн)? Могли б надати список 47 населених пунктів, в яких планується добудова мережі МХ-1?

- Перед тим, як говорити про планування добудови мережі МХ-1, потрібно зрозуміти, чи може «Зеонбуд» забезпечити покриття в цих 47 населених пунктах. Цього ми, на жаль, до сих пір не знаємо (Нацрада поки не замовила прорахунок частот в УДЦР; заявку регулятору повинна подати компанія «Зеонбуд», - МН). Також ми обговорювали зміну модуляції (на Плюсах вважають, що це додасть до покриття 20%, - МН), проте поки це питання ще не вирішене, тому рано коментувати щось наперед.

- Чи правда, що «Зеонбуд» запропонував телегрупам знижки в обмін на відмову від мовлення в мультиплексі, який збирається побудувати Концерн РРТ?

- Ми нічого не знаємо з цього приводу.

- Ви часто пов'язуєте дату відключення аналога з продовженням цифрових ліцензій. Чи є у вас інформація про те, що каналам групи ( «1 + 1», «2 + 2», ТЕТ) цифрові ліцензії не продовжать?

- Я довго в медіабізнесі і не вірю у випадкові збіги. Те, що президент прагне миттєво вирішити питання дії аналога, яке не вирішувалося 12 років, і припинення дії цифрових ліцензій, швидше за все, не просто збіг. І з того, що мені відомо з розмов з колегами і чиновниками, дії представників президента в Нацраді не є випадковістю. Продовження дії аналога дозволить Нацраді, незалежно від того, як він ставиться до тих чи інших телеканалів, продовжити дію цифрових ліцензій в точній відповідності з законом, в тому числі каналам нашої медіагрупи. Якщо цього не станеться, всі побачать, що насправді мова йшла не про відключення аналога, а про тиск на незалежні засоби масової інформації.

- Як ви плануєте вирішити питання з цифровими ліцензіями каналів «УНІАН» і «Плюсплюс» в непрацюючих мультиплексах МХ-4 і МХ-6? Група неодноразово просила Нацраду переоформити ліцензії в частині мультиплексу: з непрацюючого - в будь-який робочий. Скільки цифрових ліцензій необхідно вашій групі?

- Питання щодо цифрових ліцензій ще не вирішене. Ми вважаємо це несправедливим, тому що «УНІАН» і «Плюсплюс» мають законно видані ліцензії. Поки що Нацрада ще не змогла нічого сказати нам з цього приводу. Ця ситуація фактично дозволяє «Зеонбуду» бути монополістом з точки зору надання таких послуг. Щодо цифрових ліцензій, думаю, що для дітей і сімей отримання цифрової ліцензії «Плюсплюс» було б доречно.

Сподіваюся, свої висновки з вищесказаного ви зробили. Спостерігаємо далі.

20.06.2018



RATVODДата: Середа, 11.07.2018, 19:53 | Повідомлення # 278
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
Національна рада погодила проект постанови Кабміну

щодо впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні




На засіданні 11 липня Національна рада розглянула і погодила проект постанови
Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України»,
підготовлений Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України.


Документом визначено, що відключення аналогового телерадіомовлення спочатку має відбутися в Києві та Кіровоградській області до 31 липня 2018 року. У решті областей перехід на цифру запланований до 31 серпня 2018 року.

Рішенням регулятора, зокрема, рекомендовано проведення інформаційної кампанії про перехід на цифру, створення call-центрів, які вестимуть роз’яснювальну роботу для населення в областях, продовження роботи радіоелектронних засобів мовлення, що поширюють програми ПАТ «НСТУ» (UA:ПЕРШИЙ) та місцевих мовників, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, та мовників на прикордонних територіях з країною-агресором до кінця 2018 року. Також Національна рада запропонувала Кабінету Міністрів розглянути механізми компенсації втрат Концерну РРТ, пов’язані з вимкненням аналогового телевізійного мовлення.

Ухвалене рішення Національної ради буде надіслано до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Зазначена постанова ухвалена Урядом 13 червня 2018 року за № 509.

ОПУБЛІКОВАНО, 11.07.2018

RATVODДата: Вівторок, 24.07.2018, 10:21 | Повідомлення # 279
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
«Зеонбуд» звинувачує телеканал «Інтер» у брехні



Пам'ятаєте, як телеканал «Інтер» звинуватив провайдера «Зеонбуд» в тому,
що у компанії є проблеми з цифровим покриттям в 299 містах ?


Так ось, за словами самого «Зеонбуду», це не так, а мовник просто збрехав, бо йому це вигідно.

За даними «Зеонбуду», в 143 населених пунктах (із зазначених 299) цифрова мережа DVB-T2 «має якісне покриття, що відповідає всім вимогам відповідних стандартів». При цьому, в 91 місті, про які йде мова, сам «Інтер» взагалі не має покриття, або ж воно займає незначний відсоток території. І взагалі, «Зеонбуд» заявляє, що технічна служба «Інтера» не має професійного обладнання для радіочастотного планування та професійних приладів для вимірювання сигналу цифрового телебачення в стандарті DVB-T2, тоді як у техслужби провайдера таке обладнання є.

З огляду на все вищесказане, в «Зеонбуді» впевнені, що інформація від топ-менеджерів «Інтера» «пов'язана зі спробами відстрочити перехід України до цифрового телебачення, в якому топ-менеджери каналу бачать загрозу своєї конкурентної переваги за рахунок покриття аналогової мережі».

«Зеонбуд» стверджує, що навесні 2017 роки вже надавав «Інтеру» повний аналіз покриття в цих 299 містах. Але в процесі дискусії між провідними телеканалами про терміни відключення аналогового телебачення «питання покриття цифрової мережі набуло політичного характеру, і використовується окремими телеканалами як інструмент шантажу владних інституцій».

Також провайдер наводить як приклад вимірювання рівня покриття цифрою у Волинській області, яке проводив УДЦР на замовлення того ж «Інтера» і Плюсів. Результати цього дослідження не були надані громадськості, а замовники заборонили Центру ділитися ними навіть з Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення. Причиною цього в «Зеонбуді» називають те, що в ході робіт з'ясувалося, що покриття на Волині становить понад 95%, як і декларував провайдер.

«У 2017 році ТОВ «Зеонбуд» в черговий раз заявляло про те, що цифрова мережа Т2 має більше покриття, ніж будь-яка аналогова мережа в країні, і пропонувало телеканалам, котрі вважають таку інформацію недостовірною, залучити провідних світових фахівців щодо радіочастотного планування. У разі, якщо аналогова мережа буде більше, ніж цифрова Т2, ТОВ «Зеонбуд» компенсує всі витрати такій телекомпанії. Пройшов рік, а претендентів так і не знайшлося», - йдеться в прес-релізі.

За даними «Зеонбуду», «Інтер», який має третю за розмірами покриття в країні в аналозі, має проблеми з прийомом сигналу в 13 423 населених пунктах, в яких проживають 8 523 355 осіб. «Навіть якщо телеглядачі додатково використовують потужні підсилювачі сигналу, то проблемними все одно залишаються 5 272 населених пунктів з 3,4 млн телеглядачів», - йдеться в повідомленні провайдера.

Позиція провайдера ясна, чекаємо коментарів «Інтера».

За матеріалами detector.media

23.07.2018



RATVODДата: Четвер, 26.07.2018, 18:39 | Повідомлення # 280
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
1 серпня буде вимкнено ефірні аналогові передавачі

13 телеканалів у
Києві та 14 телеканалів у Кіровоградській області




1 серпня в Києві будуть вимкнені 18 передавачів 12 загальнонаціональних каналів
(«1+1», «Інтер», «Україна», Прямий канал, ICTV, НТН, М1, ТЕТ, 5 канал, СТБ, Новий канал, К1)
та одного місцевого телеканалу «Київ», а у 20 населених пунктах Кіровоградській області
– передавачі 13 загальнонаціональних телеканалів («1+1», «Інтер», ICTV, Новий канал, «Україна»,
СТБ, ТЕТ, НТН, М1, 5 канал, К1, Прямий канал, «Мега»
) та одного місцевого телеканалу TTV.


1 серпня буде вимкнено ефірні аналогові передавачі 13 телеканалів у Києві та 14 телеканалів у Кіровоградській області

Про це повідомив відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко на прес-конференції 26 липня.

У Києві продовжать аналогове мовлення чотири місцеві та регіональні телеканали, які не мають цифрових ліцензій: «2+2», «ПравдаТУТ», «ПлюсПлюс» і «Перший київський», у Кіровоградській області – два регіональних і місцевих канали: «2+2» у Гайвороні і ТРК «Стимул» у Кропивницькому. Також продовжать аналогове мовлення телеканали Суспільного мовника.

Голова Нацради Юрій Артеменко пояснив, що Київ і Кіровоградська область були обрані для першого етапу вимкнення аналогового телебачення як найкраще готові: «Більшість киян підключені або до кабельного, або до супутникового ТБ, у глядача є вибір. Тож у Києві великих проблем через вимкнення аналогу не буде. Кіровоградська область більш експериментальна. Там найкраще цифрове покриття, за розрахунками УДЦР, але воно неідеальне. Ми маємо піти на цей крок (вимкнення аналогового ТБ. – ДМ), щоб побачити білі плями з забезпеченням тюнерами, з покриттям, з інформаційною кампанією».

За словами пана Ільяшенка, Нацрада не має даних про кількість глядачів у Києві та Кіровоградській області, для яких аналоговий тип прийому є визначальним і яких якраз торкнеться вимкнення аналогового сигналу. Є інформація Індустріального телевізійного комітету про розподіл глядачів за типами прийому в цілому по Україні. «Абоненти аналогового ефірного ТБ, супутникового і кабельного розподіляються приблизно 30% на 30% на 30%. Аналогове телебачення є основним типом прийому (він же може бути єдиним) приблизно для 17-18% населення. У сільській місцевості приблизно 50% дивляться аналогове телебачення, 40% - супутникове, 10% - кабельне. У містах розподіл дзеркальний: 50% дивляться кабельне ТБ, 10-15% - аналогове ТБ, решта – супутник», - такі дані навів пан Ільяшенко.

За словами одного з джерел «Детектора медіа» на ринку, за підрахунками однієї з медіагруп, у Києві та Кіровоградській області приблизно по 150 тисяч абонентів аналогового ефірного телебачення. За прогнозами, 40% з них перейдуть на цифрове ефірне телебачення DVB-T2, решта обере інші типи прийому.

Згідно з ухваленим 13 червня рішенням уряду, 31 липня 2018 року має бути вимкнено аналогове телебачення в Києві та Кіровоградській області, а 31 серпня 2018 року – по всій території України. Голова Нацради Юрій Артеменко вже неодноразово зауважував, що після вимкнення аналогового мовлення в Кіровоградській області можуть бути скориговані дії та строки вимкнення по решті території України

Напередодні ухвалення рішення уряду, 12 червня прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів нараду за участі керівників найбільших медіагруп, на якій досягли відповідних домовленостей про строки вимкнення аналогу. Володимир Гройсман попросив Нацраду невідкладно розглянути питання продовження строку дії ліцензій телеканалів на цифрове мовлення з огляду на відключення аналогового ТБ.

11 липня Нацрада продовжила ліцензії на цифрове ефірне мовлення в загальнонаціональних мультиплексах компанії «Зеонбуд» 24 загальнонаціональним телеканалам і відмовила в продовженні цифрових ліцензій двом загальнонаціональним каналам. Також Нацрада погодила постанову уряду про відключення аналогового ТБ 31 серпня (31 липня - в Києві та Кіровоградській області).

Члени Нацради вирішили запропонувати уряду чотири доповнення до постанови:

проведення інформаційної кампанії щодо остаточного терміну вимкнення аналогового телевізійного мовлення (деякі телеканали вже почали цю кампанію);
створення інформаційних кол-центрів для надання роз’яснень громадянам з питань переходу на цифрове мовлення;
продовження роботи передавачів, що поширюють канали НСТУ та місцевих мовників, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, а також передавачів у прикордонній зоні до кінця 2018 року;
розглянути механізми компенсації втрат Концерну РРТ, пов’язаних з вимкненням аналогового телевізійного мовлення.
Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Олег Черниш виступає проти вимкнення аналогового телебачення 31 серпня. На його думку, слід діяти відповідно до розробленого Нацрадою Плану , який передбачає вимкнення аналогу в січні 2019 року і продовження аналогового мовлення НСТУ і телеканалів без цифрових ліцензій до травня 2019 року. Головний аргумент пана Черниша: в Україні аналоговий ефір є основним типом прийому телевізійного сигналу для 2,4 млн домогосподарств (тобто до 6 млн телеглядачів) і в країні просто немає такої кількості телетюнерів у продажу. Інші аргументи – наявність «білих плям» у покритті цифровим сигналом і відсутність цифрових ліцензій у понад 100 місцевих і регіональних мовників.

Телеканал «Інтер» оприлюднив список міст, де можуть виникнути проблеми з прийомом цифрового ефірного телебачення, у ньому – 299 населених пунктів. «Зеонбуд» заперечив дані «Інтера» про проблеми з цифровим покриттям.

Свою точку зору щодо вимкнення аналогового ТБ в інтерв’ю «Детектору медіа» висловили представники медіа груп StarLightMedia та «1+1 медіа». У StarLightMedia сподіваються, що 31 серпня – це остаточна дата, але припускають, що «може втрутитися політика чи що завгодно інше, і це рішення може змінитися». В «1+1 медіа» вважають, що держава не знає, як вимикати аналогове ТБ.

18 липня Кабінет Міністрів на своєму засіданні ухвалив зміни до своєї постанови про вимкнення аналогового телебачення в Україні з 31 серпня (у Києві та Кіровоградській області – з 31 липня) щодо збереження аналогового мовлення на територіях з особливим режимом мовлення (зона ООС і на кордоні з Кримом).

Також готується ще один проект постанови про збереження аналогового мовлення місцевих і регіональних компаній без цифрових ліцензій, суспільного мовника, а також передавачів на кордоні з Російською Федерацією.

26 липня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про втрату чинності ліцензій 15 телеканалів на аналогове мовлення в Києві та Кіровоградській області з 1 серпня.

Мар'яна Закусило

26 липня 2018


RATVODДата: Четвер, 26.07.2018, 18:43 | Повідомлення # 281
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
Нацрада з ТБ: відключення аналога

можуть відстрочити на місяць




У частини населення як і раніше немає приставок для прийому цифри


Нацрада з телерадіомовлення підтвердила терміни по відключенню аналогового мовлення з 1 серпня в Київській і Кіровоградській областях, а з 1 вересня - по всій Україні, крім зони АТО і частини прикордонних територій. Про це повідомили представники відомства.

"Все йде за планом", - сказав відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко.

Проте, він зазначив, що якщо під час тестового відключення в Київській і Кіровоградській областях будуть виявлені проблеми, наприклад, серйозна нестача приставок, - терміни відключення по всій Україні можуть бути зміщені приблизно на місяць, але не більше.

У аналогу залишаються віщати суспільне мовлення, регіональні, а також місцеві мовники, які не мають цифрової ліцензії. Є також території, де аналогове телебачення продовжить розвиватися. "Аналогове мовлення повністю залишається у всіх регіонах з особливим режимом мовлення: Донецька область, Луганська область, північ Сумської області, північ Чернігівської області та Харківської та південь Херсонської області", - розповів член Нацради Сергій Костинский.

Відключення відбудеться в невіданні того, скільки точно на руках у населення є спеціальних приставок для прийому цифри (Т2). У Нацраді не мають підрахунків, скільки малозабезпечених сімей будуть потребувати допомоги держави.

"Мінсоцполітики повинно було порахувати, але ми так нічого і не отримали", - розповів Ільяшенко.

У Нацраді зазначають, що питаннями допомоги малозабезпеченим сім'ям повинен займатися Кабмін, а вони, в свою чергу, будуть звертатися до керівництва областей і районів, що б якась допомога виділялася на місцевому рівні.

"За нашою інформацією українці вже купили 3 млн приставок. Ще повинні купити приблизно 2 млн", - зазначив Ільяшенко.

26.07.2018

RATVODДата: Понеділок, 30.07.2018, 16:56 | Повідомлення # 282
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
Концерн РРТ vs «Зеонбуд»: битва починається.

Відключення аналога
1 серпня не відбудеться ?




Здається, відключення ефірного аналогового телебачення в Києві та Кіровоградській області,
заплановане на 1 серпня, на межі зриву - держвідомства, відповідальні за процеси,
не скоординували свої дії.


Нацрада з питань телебачення і радіомовлення на останньому засіданні прийняла рішення, згідно з яким всі національні телеканали втратили можливість вести мовлення на зазначених територіях. Але Концерн РРТ не отримав від телеканалів заяви про відключення, а тому ризикувати не збирається. А Кабінет міністрів забув прописати в постанові про використання радіочастотного ресурсу під аналог узгоджені зміни, що закріплюють продовження аналогового мовлення за аналоговими регіональними каналами, у яких немає цифрових ліцензій.

Відповісти на питання, з чим ми маємо справу - банальним поспіхом, халатністю або підкилимними іграми, ви зможете самі, ознайомившись з останніми оновленнями цієї історії.

«Під аналогове ефірне мовлення в Києві задіяно 18 передавачів. Всі радіоелектронні засоби мовлення (РЕЗ) розміщені на вишці Концерну РРТ. 1 серпня будуть виключатися передавачі 12-ти телекомпаній загальнонаціонального мовлення: «1 + 1», «Інтер», «Україна», «Прямий», ICTV, НТН, М1, ТЕТ, «5 канал», СТБ, «Новий канал» і К1. Також буде відключений канал «Київ», оскільки у нього є цифрова ліцензія. Аналогове мовлення в Кіровоградській області здійснюється в 20-ти населених пунктах. Буде зупинено мовлення 13-ти компаній загальнонаціонального мовлення (всі перераховані + «Мега») і місцевого телеканалу ТТV, у якого є цифрова ліцензія. Всі місцеві компанії, у яких немає цифрових ліцензій, зможуть продовжувати мовлення. У Києві це «2 + 2» (ТОВ «Гравіс-Кіно»), «Правда ТУТ Київ / Kyiv» (ТОВ «ТРК «Академія»/ ТРК «Сатурн» у формі ТОВ), «Плюсплюс» (ТОВ« Гравіс ») , «Перший київський» (ТОВ «ТРК« Купол ») і громадський« Перший ». У Кіровоградській області, як і в Києві, будуть продовжувати мовлення канали НГТУ ( «Перший» і місцевий «Кропивницький»), а також місцеві компанії, які не мають ліцензії на цифрове мовлення, - «2 + 2» (ТРК «Гравіс-кіно» ) в Гайвороні та «2 + 2 ТБ Стимул» (ТОВ ТРК «Стимул») в Кропивницькому », - пояснив на брифінгу після останнього засідання Нацради Олександр Ільяшенко, який курирує в регуляторі перехід на ефірну цифру.

Як я вже говорила, рішення про втрату загальнонаціональними каналами аналогових частот було прийнято Нацрадою на засіданні в четвер. Місцевим каналам ( «Київ» і TTV) пощастило менше - регулятор просто анулював їх ліцензії на аналогове мовлення. Проти такого рішення виступили Плюси, вказавши на його нелогічність і порушення процедури: в телегрупи вважають, що регулятор може прийняти таке рішення тільки отримавши відповідні заяви від телеканалів, тоді як Нацрада своїм рішенням зобов'язав телеканали подати заяви в місячний термін. У Нацраді пояснили, що видавали аналогові ліцензії зі знижкою 70-80%, прописуючи можливість їх втрати до прийняття окремого рішення Нацради щодо відключення аналога.

Ільяшенко нагадав, що відключення аналога стало можливим, оскільки з'явилася політична воля прем'єра, хоча доручення відключити аналог, як відомо, дав президент: «Відключення аналога не відбувалося, тому що не було політичної волі, законних підстав, не було згоди між основними гравцями індустрії. Нарада під керівництвом прем'єр-міністра Гройсмана 12 червня дала поштовх усім процесам. Керівники телегруп узгодили терміни відключення аналога - 1 серпня і 1 вересня. Ці терміни були прописані в постанові Кабміну від 13 червня ».

У зв'язку з цим глава регулятора Юрій Артеменко попросив «1 + 1 медіа» на нагнітати ситуацію: «Можна зачепитися за що завгодно, але в такому питанні для мене головне не« шашечки», а «їхати». Тому давайте думати разом. Хочете подати в суд (на рішення Нацради про відключення передавачів в Києві та Кіровоградській області, - МН) - подавайте, - звернувся чиновник до журналіста ТСН на брифінгу. - Але на нараді у прем'єра ваш керівник особисто сказав, що підтримує ідею відключення аналога. Дати відключення погодили також керівники інших загальнонаціональних телеканалів. Давайте не шукати бліх, а разом думати, як поінформувати людей про покупку тюнерів, завезти ці тюнери, роздати їх. У вашого власника є гроші - роздайте тюнери! Це буде найкраща агітація за перехід на цифру»,- закликав чиновник, в черговий раз нагадавши, що після відключення аналогового мовлення в Києві та Кіровоградській області терміни відключення і дії влади в інших регіонах України можуть бути скориговані.

Тепер, як уточнює Ілляшенко, м'яч на стороні Держцентру радіочастот. Відомство має проявити небувалу оперативність і анулювати угоди всього за три робочих дні, що залишилися до відключення аналога, і написати Концерну РРТ листа про виконану роботу. «Сьогодні (у четвер, - МН), згідно з постановою Кабміну, ми прийняли рішення про відключення телеканалів в Києві та Кіровоградській області. Сьогодні ж ми відправили УДЦР листи з переліком конкретних передавачів в Києві та Кіровоградській області, які потрібно відключити. Нам пообіцяли, що протягом двох-трьох днів напишуть в Концерн РРТ, вказавши, які передавачі, згідно із сьогоднішнім рішенням Нацради, не мають угод на мовлення (у передавача, крім ліцензії, є ще й дозвіл УДЦР). З 1 серпня всі перераховані вище компанії не матимуть дозволу на мовлення в Києві та Кіровоградській області. Тому Концерн РРТ в 00:00 1 серпня зобов'язаний відключити ці передавачі в зв'язку з прийнятою постановою Кабміну і сьогоднішнім нашим рішенням».

І тут починається найцікавіше. Гендиректор Концерну РРТ Петро Семерей каже, що відомство не відключатиме аналог без згоди з телеканалами. І встигнути це зробити 1 серпня, швидше за все, не вийде: «Із заявою про відключення аналогових передавачів до нас поки не звернувся жоден телеканал. А самостійно відключати телеканали я не можу - це незаконно: в рішенні Нацради, ухваленому в четвер, немає жодної згадки про Концерн РРТ. Якщо я відключу передавач без заяви телеканалу, на мене можуть подати в суд, вказавши, наприклад, що я перешкоджаю журналістської діяльності. Якщо ми і будемо відключати аналогові передавачі, то тільки за законом. Телеканали повинні звернутися в КРРТ, і тоді питань у нас не буде. У мене заготовлені додаткові угоди з Плюсами - має бути прописано, що з 1 серпня відключається аналоговий передавач в Києві та Кіровоградській області. Поки нічого не підписано - чекаю листа телеканалів. Ми готові відключати тільки тоді, коли мовники звернуться до нас».

І це вже не кажучи про те, що перспективи Концерну РРТ після відключення аналога абсолютно нерадісні, про що пам'ятають і в Нацраді: «Ми розуміємо, що з переходом на цифрове мовлення телекомпанії зможуть економити (якщо не буде суттєвого підвищення розцінок« Зеонбуду ») - зараз вони платять за аналоговий і за цифровий сигнали, - каже Юрій Артеменко. - Так, буде втрачати державний Концерн РРТ. Ми не фахівці, але розуміємо, що це державне підприємство, яке не повинно перетворитися лише в орендодавця і зберігача вишок. Тому ми звернулися до Кабміну з пропозицією знайти механізми компенсації витрат Концерну РРТ після переходу з аналога на цифру. Механізми різні - розвиток свого мультиплексу, кредити. Але це справа Держспецзв'язку, якій підпорядковується Концерн РРТ ».

Глава Концерну РРТ каже, що сьогодні будівництво державного мультиплексу блокується спеціально: «Нічого не відбувається. Процес будівництва державного мультиплексу блокується в інтересах «Зеонбуду». Це все вигідно тільки «Зеонбуду». Нацрада мав оголосити конкурс на цей мультиплекс, тільки тоді ми зможемо почати його будівництво. Нам в УДЦР ще навесні прорахували всі 158 частот. Висновки були передані Нацраді - залишилося тільки оголосити конкурс. Але не оголошують, бо в регуляторі є лобісти «Зеонбуду», які хочуть, щоб був тільки «Зеонбуд», а Концерн - тихенько знищити».

Білі плями "Зеонбуду»


Те, що «рубильник» телебачення після відключення аналога переходить до компанії з непрозорою власністю, чиновників вже не цікавить. Більш того, тепер вони намагаються подати ситуацію так, що всі нібито знаходиться в руках Концерну РРТ - держвідомство залишається головним підрядником «Зеонбуду». Питання непрозорої власності перестало мусуватися, коли стало відомо ім'я реального власника - це Рінат Ахметов, хоча в СКМ Ахметова будь-яку причетність до «Зеонбуду» не раз спростовували. Офіційно компанія як і раніше називає власниками кіпріотів Деметріс Фелласа, Реноса Мічалак Янго, Дякоу Грегоріс і британця Томаса Адріана Девіда Майлза. «Я не буду коментувати тему власності« Зеонбуду ». Ви знаєте цю історію», - відрізав Юрій Артеменко на брифінгу в четвер. До цього можна лише додати, що саме Артеменко є автором фрази «найкраща афера десятиліття в телекомі», сказаної щодо «Зеонбуду» в 2014 році.

Актуальніше було б відключити аналог, коли «Зеонбуд» добудує цифрову мережу першого мультиплексу. Навесні підприємство погодилося це зробити, пообіцявши, що закінчить роботи до кінця року. Про неякісне покриття «Зеонбуду» нагадав навіть Олександр Ільяшенко: «Немає чіткого розуміння, яке цифрове покриття. За одними даними, це 95% населення, за іншими - 60% території. Тому ми залишаємо в аналогу канали НГТУ і місцеві мовники, у яких немає цифрових ліцензій ... У «Зеонбуд» визнали, що покриття немає в 47 населених пунктах. З відключенням аналога з'ясуються проблемні місця цифрової мережі, після чого буде добудований перший мультиплекс. На таку добудову компанія «Зеонбуд» дала свою згоду.

При цьому провайдер досі не замовив прорахунок частот у цих 47 населених пунктах. З відповідною заявою компанія повинна звернутися до Нацради. «Ми отримали від них прорахунок частот тільки на сім міст Одеської області. На додаток до дев'яти, які у них там вже є», - уточнив член Нацради Олег Черниш. Добудувати цифрове покриття в Одеській області провайдер вирішив після того, як Концерн РРТ розгорнув в регіоні свою цифрову мережу на 22 міста.

За словами Олександра Ілляшенка, «Зеонбуд» не звертається за прорахунком частот в узгоджених 47 населених пунктах, оскільки його підставив Концерн РРТ - мовляв, підприємство не хоче надавати (не) монополісту вишки: «Щоб подати заявку, потрібно чітко вказати потужності, місце установки, висоту підвісу тощо. У телегрупи їм сказали добудувати [покриття] в 47 населених пунктах МХ-1, в «Зеонбуду» звернулися до Концерну РРТ - мовляв, дайте нам висоту підвісу. Але пан Семерей відмовив, пояснивши це тим, що сам будує мультиплекс, і немає можливості надати провайдеру розміщення передавачів на об'єктах Концерну РРТ. Після цього «Зеонбуд» звернувся до «Київстару» і інших компаній, у яких є свої вишки, на яких можна встановити передавачі. Тому все і затягнулося з прорахунком».

Згода розширити покриття першого мультиплексу «Зеонбуду» в обмін на будівництво державного мультиплексу звучить як компроміс. І якщо Петро Семерей вирішив саме таким чином діяти проти «Зеонбуду», намічається серйозна сутичка.

Про проблеми з сигналом цифрового телебачення - навіть в Київській області, буквально під носом у чиновників - я вам недавно розповідала. Сигнал цифрового телебачення не добиває на півдні області - в Ставищенському районі. Вишка з передавачами Т2, розташована в найближчому населеному пункті - Володарці (30 км від смт Ставище), покриває тільки незначну частину території району, оскільки стоїть на 90 метрів нижче рівня моря в порівнянні з смт Ставище.

Регіональне телебачення


Місія Нацради з порятунку регіонального телебачення після відключення аналога провалилася. Днями уряд оприлюднив зміни до постанови про кінцеву дату використання радіочастотного ресурсу під аналог, внесені в минулу середу, з одним лише уточненням - аналог збережеться на півдні Херсонщини та Донбасі. Відповідно, не були враховані не тільки пропозиції Нацради про продовження аналогового мовлення каналів НГТУ і мовлення в цілому в деяких районах Чернігівської, Сумської та Харківської областей до кінця року, але і пропозиція прем'єр-міністра зберегти в аналогу місцеві канали, які не мають цифрових ліцензій (також до кінця року). Чому так вийшло, Ільяшенко не знає, але запевняє, що все можна виправити: «Ми на засіданні в четвер ухвалили рішення звернутися з проханням прописати всі зміни. Думаю, вони будуть проголосовані урядом в найближчу середу на засіданні. Якщо ні, то головне потім - встигнути до 1 вересня».

Проблема з місцевими мовниками дещо перебільшена, вважає Ільяшенко: «Зараз у нас близько 120 місцевих ліцензіатів, які не мають цифрових ліцензій. Але якщо перераховувати, набереться не більше 30, які дійсно хочуть віщати в цифрі. У решти або немає бажання вести мовлення, або є бажання вести мовлення тільки в кабелі, тому що це дешевше, або піти на супутник. Україна повинна була надати їм ліцензії на цифрове мовлення. Ми зверталися в УДЦР, відповідь одна - немає частот. Буде відключено аналогове телебачення - частоти з'являться. Люфт з 1 вересня до 31 грудня ми використаємо для того, щоб місцеві телекомпанії змогли отримати цифрові ліцензії».

У групи «1 + 1 медіа» назбиралися аналогові ліцензії в регіонах і, як подейкують, група не проти отримати цифрові ліцензії, щоб об'єднати їх для запуску одного зі своїх каналів на цих частотах. У телеканалу «Плюсплюс» ( «Гравіс») є аналогова ліцензія в Києві, і група не приховує, що хоче отримати загальнонаціональну цифрову ліцензію. Аналогова мережа ТЕТ - це «Кварц» (Нікополь Дніпропетровської області), «ТЕТ-Дніпро» (Дніпро), «Алекс» (Камиш-Зоря Запорізької області), МГЗК (Марганець Дніпропетровської області). Аналогова мережа «2 + 2» більше апетитна - це «Гравіс-кіно» (Київ), S-ТЕТ (Харків), «9-й канал» ( «Приват ТВ Дніпро», Дніпро), «Стимул» (Кропивницький), «Тор» (Слов'янськ Донецької області), «Алекс» (Запоріжжя), «Жиса» (Сімферополь, Ялта і Севастополь). Місцеве мовлення (новини та розважальні програми) є тільки на «9-му каналі» в Дніпрі. Але «2 + 2», як відомо, є в цифрі - в мережі «Зеонбуду» канал мовить під вивіскою компанії «Реал-Істейт» (в аналогу це «Гравіс-кіно»). Цифровий ліцензії немає у каналу «Уніан ТБ» (брав участь в загальнонаціональному цифровому конкурсі Нацради на місце «Вінтаж», програв каналу «Рада»), так що у групи є шанс побудувати регіональну цифрову мережу саме під цей телеканал. Як кажуть на ринку, Плюси дійсно будуть претендувати на отримання цифрових ліцензій в регіонах, де мають аналогові частоти, але для якого каналу, поки невідомо. У прес-службі холдингу пообіцяли прокоментувати питання регіональних аналогових ліцензій з часом.

Тюнери та незаможні


Заповзятливі торгові мережі вже зметикували, що з відключенням аналога можна непогано заробити на цифрових тюнерах, і підняли на них ціни. Якщо місяць тому в одному з популярних інтернет-магазинів бюджетна модель коштувала трохи більше 250 грн, то зараз мінімальна ціна - 390 грн.

За словами Олександра Ілляшенка, вже розпродано 3 млн тюнерів; можливість дивитися ефірний аналог мають 5 млн домогосподарств по країні. Аналог як єдиний тип прийому використовують 17-18% всіх домогосподарств в Україні - це 2 млн сімей. Але скільки з них потребують допомоги держави, невідомо: «У Мінсоцполітики повинні були опитати незаможні родини і надати дані по ним, але по сьогоднішній день ми ніякої інформації не маємо, - каже чиновник. - У сільській місцевості приблизно 50% глядачів дивляться аналогове телебачення, 40% - супутникове, 10% - кабельне. У містах розподіл дзеркальний: 50% дивляться кабельне ТБ, 10-15% - аналогове, інші - супутник», - додає Ілляшенко, посилаючись на дані Індустріального телевізійного комітету.

Глава регулятора вважає, що за забезпечення незаможних тюнерами повинна відповідати місцева влада: «Я підписав лист до Кабінету міністрів з проханням продумати можливість забезпечення тюнерами малозабезпечених і звернутися до голів місцевих облдержадміністрацій, щоб передбачити в бюджетах областей або в інших фондах гроші на це, - говорить Юрій Артеменко. - Буде багато ризиків при їх роздачі. В першу чергу - корупція. Я пам'ятаю, як за часів Януковича тюнери купувалися за однією ціною, а продавалися по іншій. Було роздано 800 тис. приладів (програмою Держкомтелерадіо було освоєно 450 млн грн; право поставляти «коробочки» отримали дві компанії, запропонувавши ціну в $ 60 за тюнер проти реальної ціни в $ 35 за актуальним на той час курсом 8 грн за долар, - МН). Інше питання, хто їх отримав - тюнери роздавалися на місцях службами соцзахисту. Зараз потрібно передбачити якщо не гроші, то хоча б кредитні або інші програми з роздачі тюнерів». Чому чиновники задумалися про це лише зараз, невідомо.

У Києві - найнижчий відсоток малозабезпечених, але в Києві був і найнижчий відсоток заявок на отримання тюнерів Т2, оскільки, як повідомляла головний юрист НАМ Ольга Большакова на «Телерадіоярмарку», Київрада розмістила оголошення про подачу заяв на два тижні пізніше. В цілому ж в 2012-му тюнери отримали тільки 30% малозабезпечених.

Тепер, коли ви все знаєте, можна робити ставки: чи вирішиться все в останній день? 1 серпня як ніколи близько ...

30.07.2018



RATVODДата: Понеділок, 13.08.2018, 10:41 | Повідомлення # 283
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
Цифрові тюнери подорожчали.

І вже закінчуються




Зі старту відключення ефірного аналогового телебачення пройшло всього 10 днів,
а у великих магазиах побутової технікипочали закінчуватисяцифрові тюнери DVB-T2
(вони ж приставки, ресивери, сет-топ-бокси)
.


Якщо ще два місяці тому ціни самих бюджетних моделей починалися від 350 грн - сьогодні ж їх можна купити не менше, ніж за 450-500 грн.
Про це говорить побіжний аналіз доступних моделей тюнерів Т2 в п'яти популярних інтернет-магазинах.

У «Фокстроті» закінчується найдешевші моделі по 449, 549 і 599 грн:

В «Ельдорадо» роблять знижки - найдешевший тюнер коштує 449 грн:

У «Алло» в наявності не залишилося жодного тюнера:

У «Розетці» найдешевші тюнери коштують 459 і 529 грн, і вони теж закінчуються. Ціни на інші моделі стартують від 700 грн:

У Agsat бюджетні тюнери можна придбати за 550-600 грн:

Нагадаю, відключення ефірного аналогового телебачення стартувало 1 серпня в Києві та Кіровоградській області, а вже 1 вересня має охопити всю Україну. Якщо тюнерів вже зараз не вистачає, то можна тільки уявити масштаб проблеми після 1 вересня.

11.08.2018



RATVODДата: П`ятниця, 17.08.2018, 12:04 | Повідомлення # 284
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
Не готові жити без антени. Що показало пілотне

відключення
аналогового ТБ в Україні



Фото: wallpoper.com

1 серпня без "аналога" залишилися Київ і Кіровоград. Не обійшлося без серйозних проблем.
Що чекає інші області України, які відключать вже
1 вересня ?


1 серпня жителям Києва, а також Київської та Кіровоградської областей відключили аналоговий ТБ-сигнал. Ці регіони вибрали як пілотні для старту повноцінного переходу на цифрове телебачення в Україні. З 1 вересня відключення аналогового ефірного мовлення чекає і всі інші регіони країни. Повністю відмовитися від "аналога" на користь "цифри" уряд планує до травня 2019 року.

Але перші два тижні тестового відключення аналогового мовлення в двох областях оголили безліч проблем, з якими вже 1 вересня доведеться зіткнутися всій Україні. Справа в тому, що після відключення "аналога" частина глядачів залишилася зовсім без ТВ-сигналу. По-перше, далеко не всі купили цифрові тюнери. Але навіть багатьом з тих, хто це зробив, уже два тижні доводиться дивитися в порожній екран.

З чим пов'язані проблеми з цифровим телебаченням, і що обіцяють результати перших двох тижнів пілотного відключення аналогового мовлення всій Україні - розбиралася "Країна".

60% глядачів залишилися без сигналу


Експеримент з відключення аналогового мовлення в двох областях наочно показав неготовність України до повноцінного переходу на цифрове телебачення. Причому не готові до неї виявилися самі телеглядачі.

До 1 серпня в Києві, Київській і Кіровоградській областях телебачення тільки по аналоговому сигналу дивилися 204 тисячі домогосподарств (435 тисяч чоловік). За даними телеканалу "Інтер", якими володіє "Країна", за перші два тижні після відключення аналогового мовлення в пілотних областях змінили тип прийому ТВ-сигналу - тобто встановили Т2-тюнер, супутникову тарілку або підключилися до кабельного або IP-телебачення - лише 40% домогосподарств, які раніше дивилися аналогове ТБ.

"Таким чином, близько 60% телеглядачів, які брали сигнал через звичайну антену, зараз не мають можливості дивитися більшість тих каналів, які дивилися раніше. Це - 120 тисяч українських домогосподарств, яким відключили аналогове ТБ, і які не перейшли на альтернативні способи перегляду ТБ "
, - пояснюють" Країні "на телеканалі "Інтер".

Тобто, 120 тисяч домогосподарств в Києві, Київській і Кіровоградській областях вже два тижні бачать на своїх екранах тільки канали Громадського ТБ (UA: Перший, UA: Культура та інші регіональні канали, на які відключення аналога не поширюється), і якщо пощастить, ще від сили два-три канали, які продовжують віщати в "аналогу".

В інших регіонах країни (крім Києва, Київської і Кіровоградської області) тільки один, аналоговий тип прийому зараз мають 1,253 млн домогосподарств (2,73 млн осіб). Причому за перші два тижні серпня тип прийому змінили близько 4,5% домогосподарств в Україні, підрахували аналітики телеканалу "Інтер".

Виходить, українці явно не поспішають відмовлятися від аналога, але ж через два тижні відключення чекає вже всі області країни.

Але навіть тих свідомих громадян, які підготувалися до відключення аналогового сигналу і заздалегідь купили цифрові приймачі Т2, це не врятувало від проблем з ТВ-сигналом.

Телебачення скінчилося


Буквально в перший же день телеканалам від глядачів Київської та Кіровоградської областей стали надходити скарги: після відключення "аналога" ТВ-сигнал став пропадати зовсім. Причому навіть у тих, хто купив цифрові тюнери.

Ольга Большакова, керівник центру адвокації та лобіювання Незалежної асоціації телерадіомовників, пояснює "Країні", що на то може бути три причини.

Перша і ключова з них - погане цифрове покриття.

Справа в тому, що на сьогодні точну карту покриття знає тільки цифровий провайдер ТОВ "Зеонбуд". У самій компанії стверджують, що цифровий сигнал "ловить" на 95% території України. Але, судячи з перших тижнів пілотного відключення "аналога", вже очевидно, що це не так. За різними даними, цифровий сигнал відсутній на 10-20% української території. Тобто, коли в Україні повністю відключать аналог, мало не кожен п'ятий глядач ризикує залишитися перед темним екраном.

І тиждень тому першими на собі цю проблему відчули кияни і кіровоградці.

Так, за даними нардепа Сергія Ларіна, після відключення аналога цілих 115 тисяч кіровоградців виявили, що цифровий сигнал на їх території просто "не ловить".

Те, що в багатьох населених пунктах України цифровий сигнал слабкий або взагалі відсутній, "Країні" підтверджують і на телеканалі "Інтер". Таких населених пунктів з населенням понад 5 тисяч осіб в Київській і Кіровоградській областях - 23, по Україні - 299, підрахували на телеканалі. А кількість населених пунктів з населенням від 500 чоловік, в яких немає впевненого прийому Т2, досягає декількох тисяч.

"З моменту відключення аналогового ефірного мовлення, служба підтримки телеглядачів Inter Media Group отримує тисячі дзвінків, чверть з них стосується відсутності цифрового покриття. Ті, хто скаржиться на якість сигналу, говорять про прийом сигналу протягом дня (вранці зображення є, ввечері немає, або навпаки), або показує тільки частини каналів", - розповідають" Країні "на телеканалі "Інтер".

Друга можлива причина проблем з цифровим сигналом у великих містах - нерівний рельєф і висока забудова.

"Якщо мова йде про киян або жителів будь-якого іншого мегаполіса з високою забудовою, "цифра" може не ловити, якщо є перешкоди для сигналу: на перших поверхах, в низинах, ямах, біля підніжжя пагорбів можуть бути "білі плями", - пояснює Ольга Большакова.

Третя причина - відсутність цифрових антен.

Справа в тому, що крім тюнера, для "упіймання" цифрового сигналу може знадобитися ще цифрова антенна. Тому що не завжди звичайна аналогова антена підходить для того, щоб приймати "цифру". Тобто, крім тюнера, для переходу на цифрове ТБ українцям потрібно ще й купувати спеціальні антени - але про це чомусь ніхто і ніде не попереджав.

"По ідеї цифра повинна дуже непогано прийматися навіть на кімнатні "ріжки", але про те, що ці самі "ріжки "потрібні - м'яко кажучи забували згадати, коли крутили рекламу про перехід на Т2. Всі говорили тільки про те, що потрібен тюнер, а про антену - нічого. Старше покоління і ті, хто до сих пір користувався ефірним телебаченням хоча б знає, що вона в принципі потрібна. А ті, хто вирішив "зістрибнути" з кабельного ТБ, можуть про це і не здогадуватися. Ось, люди купили тюнери, підключили, сидять перед порожніми екранами і не можуть зрозуміти, чому сигнал не ловиться", - говорить Ольга Большакова.

Але якщо дві останні проблеми в принципі можна вирішити - купити антену не складно, а з ями при бажанні антену можна винести на дах, - то ось з відсутністю цифрового покриття самі українці впоратися ніяк не зможуть. Хоча провайдер "Зеонбуд" обіцяв збільшити цифрове покриття, та й в Нацраді з питань ТБ обіцяли поставити додаткові установки там, де цифрового сигналу поки немає. Але до сих пір ця проблема не вирішена.

"Саме тому ми вважали, що це відключення дуже передчасне: для початку треба було розібратися в ситуації з цифровим покриттям", - підсумовує Большакова.

Цифрових тюнерів на всіх не вистачає


Тим часом на ринку Т2-тюнерів вже виник дефіцит. І за другий тиждень з моменту відключення аналогового ефірного мовлення в Києві, Київській і Кіровоградській областях він тільки посилився.

За оцінками сервісу порівняння цін Hotline, в середині липня, після оголошення дати пілотного відключення аналогового мовлення, попит на Т2-тюнера виріс в 20 разів.

Наприклад, в Кропивницькому за ціною 450 гривень в магазинах деяких торгових мереж залишилося трохи більше 10 пристроїв, в запасі ще є тюнери за ціною 510 гривень. "Так як запаси пристроїв по 450 грн мінімальні, можна сказати, що мінімальна ціна на Т2-тюнери за тиждень виросла на 13%, а за 2 місяці - в 2 рази", - поділилися своїми підрахунками зі "Країною" на одному з українських телеканалів .

За їхніми даними, у великому районному центрі Олександрія в торгових мережах Т2-пристроїв вже взагалі немає.

За даними сервісу оголошень OLX, на стихійному ринку в Кіровоградській області найдешевші тюнера за тиждень виросли в ціні на 100-150 гривень - до 550-600 (+ 25 ... + 35%), за два місяці - в 2,2-2, 4 рази.

Ще більше ціни на цифрові приймачі підскочили в Києві та Київській області.

У Києві та Київській області (Біла Церква, Бровари, Буча) ціни на тюнери в торгових мережах стартують від 550 гривень (+ 35% за тиждень і в 2,2 рази більше, ніж 2 місяці тому).

На стихійному ринку в Київській області ціни на Т2-тюнера, за даними OLX, виросли до 650-700 гривень за пристрій (+ 30 ... + 40% за тиждень і в 2,6-2,8 разів вище, ніж 2 місяці тому) .

В інтернет-супермаркеті Rozetka найдешевше пристрій коштує 695 гривень (+ 58% за тиждень і в 2,3 рази більше, ніж два місяці тому).

Вартість доставки пристроїв в села становить від 45 (якщо є відділення «Нової пошти») до 150 гривень (доставка кур'єром компанії «МістЕкспресс»). Таким чином, фінальна вартість для жителів села може досягати 600-850 гривень. Це на 15-20% вище, ніж минулого тижня.

Великі мережі прогнозують поставку найближчим часом на рівні 10-15 тисяч пристроїв на тиждень. Але перспектива повного задоволення попиту на Т2-приймачі в найближчий місяць поки виглядає вельми туманно.

Самі дистриб'ютори Т2-тюнерів прогнозують, що зможуть задовольнити попит лише до середині грудня 2018 року.

Безкоштовні тюнери малозабезпеченим востаннє роздавали в 2012 році


З огляду на те, що ціни на цифрові приймачі Т2 підскочили на тлі підвищеного попиту , навряд чи середньостатистичний пенсіонер або малозабезпечений житель України зможе дозволити їх собі купити. І тут саме час згадати про обіцянку влади забезпечити безкоштовними тюнерами малоімуще населення.

Справа в тому, що ще задовго до відключення "аналога" влада розгорнула державну програму - щодо забезпечення безкоштовними цифровими тюнерами малозабезпечених верств населення. Але експерти кажуть, що сама програма була налагоджена погано, а останній раз тюнери малозабезпеченим роздавали і зовсім аж в 2012 році.

"Не дивлячись на обіцянки "реформаторів", про безкоштовні приймачі Т2 для малозабезпечених кіровоградців, за останні роки ніхто не чув! Щоб не помилитися, запитав у гугла. Перше і найголовніше зрозуміле посилання з переліком всіх соціально незахищених груп і процедури отримання безкоштовних телетюнерів в Кіровоградській області була в ..... 2012 році ", - розповів на своїй сторінці Фейсбук нардеп Сергій Ларін.

"З тих пір взагалі кампанії щодо забезпечення цифровими приймачами малозабезпечених громадян не проводилися, і навряд чи будуть ще", - підтверджує Ольга Большакова.

Причому, уточнює Ольга, за цією програмою роздавали тільки тюнери - про антени, без яких "цифра" може не ловити, знову ж таки, ні тоді, ні зараз ніхто не говорить.

Хоча для незахищених верств населення, а також літніх людей, покупка тюнера і антени - дороге задоволення.

"А що робити пенсіонерам, особливо у віддалених селах? Як на пенсію в 1400 грн купити спочатку тюнер (від 300-400 грн), а потім, можливо, ще й антену (від 300-500 грн; старі антени просто не можуть приймати "цифру")", - задається питанням Ларін.

Проблеми із забезпеченням тюнерами малозабезпечених, кажуть експерти, є у всіх українських областях. І, як не дивно, найгірша ситуація йде в Києві та Київській області.

"Влада чомусь вирішили, що Київ весь дивиться кабельне ТБ, а значить, можна не заморочуватися. Дуже погано було налагоджено інформаційну кампанію. У підсумку в Києві тільки 17% малозабезпечених отримали тюнери Т2. Для порівняння, в середньому по Україні отримали приймачі близько 30%", - називає цифри Ольга Большакова.

Але чому проблема не вирішується зараз?

Як пояснювала "Країні" голова ради Асоціації "Телекомпалата України" Тетяна Попова, якщо раніше програма із закупівлі цифрових тюнерів для малозабезпечених була централізованою, то тепер, в рамках децентралізації, все лягло на місцеві бюджети. А у них з грошима зараз туго, і чиновники на місцях просто не хочуть брати на себе таку відповідальність.

До речі, спочатку планувалося почати поетапне відключення аналогового ТБ з Одеської області, де місцева влада висловлювала готовність забезпечити малозабезпечених безкоштовними цифровими тюнерами. Але в підсумку в останній момент чомусь вирішили відключити від "аналога" інші області, причому відразу дві - Київську (включно з містом Києвом) та Кіровоградську. А забезпеченням тюнерами людей так ніхто і не зайнявся.

Відключення "аналога" для всієї України можуть перенести


Тестове відключення "аналога" в областях показало: Україна до переходу на "цифру" поки не готова.

Співрозмовники "Країни" на телеканалах поки не беруться прогнозувати, коли всі 1,458 млн українських домогосподарства, у яких до цього був доступ тільки до аналогового сигналу, повністю перейдуть на "цифру". Тому що глядачі змінюють тип прийому, в основному, вже після відключення аналогового мовлення.

Найбільш складна ситуація з "поверненням на ТБ" складеться з глядачами з сіл і невеликих райцентрів, вважають на телеринку. Жителям Києва пощастило в тому плані, що крім цифрового Т2, є й інші доступні способи дивитися телебачення. По-перше, кабель, оскільки мережею покрито майже все місто, і друга альтернатива - супутник. А ось для багатьох районів і сіл аналоговий сигнал - єдиний тип прийому, який не вимагає фінансових витрат на покупку устаткування.

Хоча, як з'ясувалося, через "білі плями" в цифровому покритті навіть власники цифрових тюнерів після відключення "аналога" можуть раптово опинитися перед темними екранами.

У Нацраді з питань телебачення і радіомовлення, який курирує ТВ-реформу, проблему з цифровим покриттям визнають. Але заспокоюють: над вирішенням проблеми працюють.

"Щодо покриття - "Зеонбуд" (провайдер цифрового ефірного телебачення) визнав, що є 47 міст, де зараз немає цифрового мовлення. Але у всіх цих містах є суспільне мовлення (тобто, там "ловлять "канали НГТУ ("UA: Суспільне" - це "UA: Перший", "UA: Культура", регіональні канали, - Прим.ред.). І у всіх цих місцях від сили віщають два або три канали. Таких міст, де було б 20 телеканалів, а після вимикання живлення не залишиться жодного, немає ", - заявив відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко.

У Нацраді також визнають труднощі із забезпеченням населення тюнерами.

Чиновники навіть допускають, що через те, що не всі малозабезпечені українці отримали цифрові приймачі, термін повсюдного відключення аналога в Україні перенесуть. Але - не більше, ніж на місяць.

"Київ, Київська та Кіровоградська області чітко покажуть, які проблеми у нас є. Можливий навіть невелике перенесення дати 1 вересня (початок повсюдного відключення - прим.ред.). Але не більше, ніж на місяць", - зазначив Ільяшенко.

За його словами, Міністерство соціальної політики повинно було провести опитування і надати дані по поширеності необхідного обладнання серед населення України, але до сих пір це ще не зроблено.

Ілляшенко заявив, що Нацрада вже звернувся до Кабінету міністрів з пропозицією, щоб обласні держадміністрації самостійно оцінили доцільність безкоштовного забезпечення малозахищених верств населення відповідним обладнанням.

Тобто за фактом відповідальність за те, щоб малозабезпечені українці не залишилися один на один з "білим шумом", знову переклали на місцеві бюджети. З огляду на, з якою "полюванням" вони до цього роздавали безкоштовні цифрові приймачі малозабезпеченим, питання про терміни і як повноцінний перехід на цифрове ТБ в Україні до сих пір залишається відкритим.

Анастасія Товт

16 серпня 2018


RATVODДата: Вівторок, 28.08.2018, 09:46 | Повідомлення # 285
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28499
Статус: Оффлайн
Через бездіяльність Кабміну відключення

ефірного аналогу буде напівлегітимним



Фото - nrada.gov.ua

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення готується до відключення
ефірного аналогового телебачення, призначеного, як відомо, на
1 вересня.


У найближчу середу регулятор планує прийняти рішення про відключення аналогу по всій території України (крім Донбасу, територіями, що межують з Росією - Сумської та Чернігівської областей, а також межують з окупованих Кримом районів Херсонської області). При цьому Кабмін досі не прийняв поправки, які узаконили б це рішення.

Як стало відомо в ході сьогоднішньої прес-конференції Нацради, на засіданні 29 серпня відомство збирається анулювати аналогові ліцензії 41 телекомпанії в регіонах відключення. В той же день в Кабміні будуть приймати зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу за регіональним телеканалам і прикордонних територій, які за останній місяць уряд так і не вніс. «Нацрада чекає прийняття зміни до постанови Кабміну про План використання радіочастотного ресурсу, що дозволить до кінця року продовжити роботу 758 передавачів, що поширюють програми на кордоні з Російською Федерацією, програми НГТУ і місцевого мовлення. Це 40% всіх аналогових передавачів. 147 передавачів будуть віщати на території з особливим мовленням, 99 - в межуючих з Росією районах, 405 передавачів - це Громадський мовник на всій території країни, ще 107 - місцеві мовники», - розповів член Нацради Олександр Ільяшенко.

«Станом на 1 липня на території України, без окупованих територій Криму і Донбасу, працював однв тисяча вісімсот вісімдесят один аналоговий передавач. 60 передавачів були відключені на першому етапі - в Києві та Кіровоградській області. 1 вересня 1063 передавача будуть відключені повністю і 25 передавачів - частково, оскільки на одній частоті віщають місцеві і загальнонаціональні канали: загальнонаціональний буде відключений, а місцевий мовитиме до кінця року. Відповідно до чинного плану радіочастотного ресурсу, на території з особливим режимом мовлення продовжать роботу 147 аналогових передавачів (за ліцензією) і 21 передавач (на підставі тимчасових дозволів на мовлення). У тому числі на території операції об'єднаних сил - 124 передавачі за ліцензією: 59 з них - в Донецькій області, 65 - в Луганській і 18 - на підставі дозволів на тимчасове мовлення. На півдні Херсонської області будуть віщати 23 передавачі за ліцензією і 3 - по вирішенню», - пояснив Ільяшенко.

На бездіяльність Кабміну по відношенню до місцевих аналогових каналів, які не мають цифрових ліцензій, звернула увагу глава центру адвокації та лобіювання «Незалежної асоціації мовників» Ольга Большакова: «Мене турбує те, що при першому зверненні Нацради про збереження аналогового мовлення місцевих каналів Кабмін зберіг колишню тенденцію - багато місцевих мовники після відключення аналогу фактично будуть знищені. Ми звернулися із заявою до Кабміну (і інші держоргани є в копії) з проханням звернути увагу і все ж продовжити аналогове мовлення місцевим каналам хоча б до кінця цього року. Але кінець року - не панацея: після цієї дати нічого не зміниться. Тому у нас є ще одне прохання до Кабміну і Нацради - створити робочу групу з порятунку регіонального мовлення. Таких способів зараз два. Перший - збільшити ресурс «Зеонбуду» на п'ятому мультиплексі ще на 4 місця: така можливість є, але «Зеонбуд» відмовився, і можливості юридично змусити його це зробити немає. Другий - побудувати місцевий мультиплекс там, де для цього є можливість. Ми пропонуємо створити робочу групу для пошуку цього ресурсу по кожному регіону, по кожній компанії».

Також Большакова просить Нацраду детально пояснити місцевим мовникам, які залишилися без цифрової ліцензії, як саме регулятор планує їх рятувати. В цілому в НАМ - за відключення аналогу, оскільки регіональним телеканалам фінансово важко забезпечити і аналогове, й цифрове мовлення: «Забезпечення мовлення на кожній технології - це 10-15% від загальних витрат», - акцентувала Ольга.

Олександр Ільяшенко відповів, що місцеві телеканали, готові вести мовлення в цифровому стандарті, але не мають цифрових ліцензій, можуть звертатися до Нацради за прорахунком цифрових частот - Український державний центр радіочастот готовий розглядати такі запити і видавати необхідні висновки. Головне - не затягувати з подачею необхідних заяв. Кілька компаній (ТОВ «ТРК Союз-ТВ» з Житомира, ТОВ «ТРК 3-Студія» з Івано-Франківська та ТОВ «ТРК« НТК »з Коломиї) вже надіслали підготовлені документи, і Нацрада розгляне їх на найближчому засіданні. Але в цілому, як дав зрозуміти член Нацради, врятувати вдасться не всіх: «Сьогодні у нас 147 місцевих мовників, з них цифрові ліцензії мають 36. З 111 місцевих мовників, які не мають цифровий ліцензії, 13 подали заяви на конкурс місцевих мовників в МХ- 5, який оголосила Нацрада. Багато хто не хоче вести мовлення в цифрі, оскільки потрібно забезпечити 24 години щоденного мовлення. 32 аналогових місцевих канали мають обсяг мовлення від 2 до 8 годин на добу: вони повинні вибрати інший спосіб мовлення - інтернет або кабельне. Якщо у них буде можливість вести мовлення цілодобово - будемо працювати. Ще 24 ТРО мовлять 10-20 годин на добу, 38 мовників - ретранслюють загальнонаціональні або супутникові мовники. Це вказує на те, що власного мовлення там дуже і дуже мало».

Глава регулятора Юрій Артеменко теж постарався заспокоїти Большакову: «Мене в телефонній розмові держсекретар Кабміну і прем'єр-міністр поінформували, що 29 серпня буде збережена норма для місцевих телекомпаній. Треба бути політичним самогубцем, щоб не прорахувати це і відключити місцеве телебачення, яке є основою телебачення України». Артеменко - за робочу групу, але не при Нацраді, а при Держспецзв'язку, який відповідає за перехід на цифру. При цьому він проти місцевих мовників, які займаються ретрансляцією: «Ми зберігаємо не просто назву - місцевий телеканал. Ми - за місцевий контент, щоб там розповідалося про життя громади. Відводити під це дві години, а решта 22 години ретранслювати інших мовників - це, як на мене, злочин. Тому ми, напевно, будемо об'єднувати мовлення різних компаній - кілька мовників на одному каналі. Можливо і таке інше. Але 100% ми будемо відходити від практики, коли загальнонаціональні компанії використовують цю нішу для ретрансляції своїх каналів», - попередив Артеменко.

Крім того, глава Нацради розповів про реакцію населення на відключення аналогу: «Кількість звернень було незначною. У колл-центрі в Кіровоградській області зафіксували понад 50 дзвінків, але в основному це були питання покупки, налаштування і безкоштовного отримання тюнерів тими, хто не може їх купити. Наприклад, 15 звернень - забезпечення тюнерами, 11 звернень - як налаштувати тюнери, 3 - де знайти альтернативне підключення, 6 - де купити тюнери, 3 - питання про причини відключення, 7 - про покриття, 2 - про подальшу добудову цифрової мережі Кіровоградської області» .

Про проблеми з тюнерами - їх нестачі і зростання цін - глава відомства знає і обіцяє, що дешеві сет-топ-бокси будуть: «У Сумах за два тижні розкупили 250 тюнерів, які були в наявності у одного магазину побутової техніки. Магазини просили відправляти товар авіашляхом, щоб він якомога швидше дійшов до України. Нас запевнили, що такий спосіб доставки не вплине на вартість тюнерів - 400-500 грн в залежності від модифікації. Звичайно, не можна не відзначити, що дехто намагається завищити ціну, щоб заробити на цьому», - розповів Артеменко. За його інформацією, тюнери продавалися три тижні до відключення аналога і три тижні після.

Також на прес-конференції торкнулися питання блокування рішення про відключення ефірного аналогу з боку групи «1 + 1 медіа». Телеканали «1 + 1» і ТЕТ подали в суд на рішення Нацради про відключення ефірного аналогу в Києві та Кіровоградській області, а також на постанову Кабміну про План використання РЧР під аналог. Саме через це група StarLightMedia не поспішає подавати в Нацраду заяву про відмову від аналогового мовлення в регіонах відключення (як відомо, в Києві та Кіровоградській області регулятор надав 13-ти телеканалам місяць, який закінчується на днях): «Ми поки що не подали такі документи - будемо звертатися до Нацради з проханням створити процедуру, щоб такі документи були подані усіма телеканалами, групами. В іншому випадку є дуже великі ризики нерівного розподілу сил між телегрупами і телеканалами на ринку. Це як раз той момент, коли всі повинні зробити стрибок одночасно. Одна з телегруп подавала позови в суд, щоб визнати ці рішення недійсними. Бачачи картину в цілому, буде дуже необачно і необережно з нашого боку надати ці заяву першими», - повідомив директор зі стратегічного розвитку StarLightMedia Федір Гречанінов.

Потрібно було б вже звикнути, але я до сих пір дивуюся вмінню наших чиновників відкладати всі невирішені питання на останній день.

27.08.2018



Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2024