FORUM TV-SATНеділя
01.12.2024, 07:51

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
Новини мобільного Зв'язку та Інтернету
RATVODДата: Понеділок, 06.07.2009, 15:39 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
Новини мобільного

Зв'язку та Інтернету


RATVODДата: Понеділок, 19.12.2016, 10:44 | Повідомлення # 61
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
Apple представила новий ТВ-додаток

для iPhone, iPad і Apple TV




Компанія Apple представила цілий ряд особливих подарунків, які вона планує запропонувати користувачам в цьому святковому сезоні.


Можливо, найдивовижнішим з них є ТВ-додаток. Зовсім недавно компанія Apple представила спеціальний виділений ТВ-додаток.
В даний час він доступний по всій території Сполучених Штатів.

Згідно з інформацією видання The Verge, користувачі iPhone і iPad в даний час можуть використовувати останній ТВ-додаток. Цей додаток не схожий на один з колишніх версій, оскільки він розроблений спеціально для передачі живих телетрансляцій і фільмів в потоковому режимі безпосередньо на смарт-гаджети Apple. За допомогою цього чудового додатку кожен зможе тримати руку на пульсі своїх улюблених програм, вести пошук по додатках, отримувати рекомендації, а також мати доступ до власної бібліотеці на iTunes і магазину на iTunes.

Як повідомляється в публікації TechCrunch, додаток, який отримав просту назву «TV», працює на основі центральної виділеної системи телетрансляції, яка дозволяє користувачам «підключатися» до найцікавіших телеканалів, програм, ігор в будь-якому місці, де вони бажають отримати до них доступ.

Всі користувачі цього додатку зі Сполучених Штатів можуть вже зараз без проблем отримати доступ до контенту, який вимагає підписки на послуги платного телебачення і для цього їм для цього доведеться всього лише один раз ввести логін. Компанія Apple в період бета-тестування регулярно поповнювала список провайдерів, які підтримують функцію єдиного входу і до моменту запуску їх набралося кілька. В їх число входять такі знакові бренди, як Dish, DirecTV і Sling TV.

Проте, основні провайдери потокового відео - зокрема, Netflix і Time Warner - в даний час не доступні через додаток. Проте, в галузі продовжують циркулювати чутки про те, що компанія Apple продовжує докладати зусиль для проведення переговорів з усіма провідними брендами в індустрії телебачення. Додаток «TV» входить до складу прошивок iOS 10.2 і tvOS 10.1, які обидві в даний час доступні.

Борис Скуратівський

15 грудня 2016

Mediasat


RATVODДата: П`ятниця, 13.01.2017, 12:09 | Повідомлення # 62
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
Суд дозволив міграцію між мобільними операторами

зі збереженням номера




Зміна мобільного оператора зі збереженням номера (Mobile Number Portability, MNP) стає реальністю
для користувачів стільникового зв'язку на території України.


Протягом декількох найближчих місяців українські абоненти мобільного зв'язку зможуть здійснювати перехід від одного оператора до іншого, не втрачаючи при цьому свій номер. Про це повідомляє видання «Новий Час» з посиланням на слова виконавчого директора Українського державного центру радіочастот (УДЦР) Вадима Гулько.

За його словами Київський апеляційний господарський суд розблокував впровадження MNP, залишивши без змін рішення суду першої інстанції.

Таким чином, суд визнав законність договору між компанією «Ес Ай Центр» і УДЦР, яка виграла тендер по запуску MNP в Україні.

Втім, Вадим Гулько не виключає продовження судових тяжб, однак, на його думку, це ніяк не вплине на процес реалізації в Україні нової послуги і не зможе загальмувати запуск MNP.

Виконавчий директор УДЦР впевнений, що в поточному році українці, принаймні, в тестовому режимі зможуть випробувати перехід між мобільними операторами, зберігши свій номер.

12 січня, 2017

Редакція Mediasat


RATVODДата: Вівторок, 17.01.2017, 23:47 | Повідомлення # 63
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
В Україні послуга збереження номера

при зміні оператора запрацює
до кінця 2017




За словами представників стільникових операторів, робота послуги зі зміни номера (Mobile Number Portability, MNP)
на території України стане доступна ближче до кінця поточного року.


Користувачі мобільного зв'язку в Україні зможуть здійснювати міграцію між операторами, зберігаючи при цьому свій номер, ближче до кінця цього року. Таку інформацію виданню UBR озвучили представники операторів мобільного зв'язку.

Нагадаємо, минулого тижня київський апеляційний господарський суд розблокував впровадження MNP, залишивши без змін рішення суду першої інстанції, визнавши тим самим законність договору між компанією «Ес Ай Центр» і Українським державним центром радіочастот (УДЦР). Згідно із затвердженим планом, впровадження MNP має завершитися на початку квітня цього року.

Однак мобільні провайдери кажуть, що такий сценарій малоймовірний.

«Операторам необхідно отримати від Державної служби спеціального зв'язку технічні умови реалізації та надання послуги MNP, яких на сьогоднішній день немає. Потім потрібно провести тендер на закупівлю нового обладнання, тести і визначити терміни комерційного впровадження. До остаточного вибору технічного рішення, отримань операторами рекомендацій щодо вибору обладнання і програмного забезпечення складно робити які-небудь прогнози », - говорить провідний фахівець зі зв'язків з громадськістю компанії «Київстар» Ірина Леличенко.

Державним органам України (УДЦР - Українському державному центру радіочастот та НКРЗІ - Національної комісії регулювання зв'язку та інформатизації) ще належить допрацювати механізм послуги, організувати взаємодію операторів і адміністратора бази даних, протестувати його, щоб робота системи була коректною.

«Для цього, звичайно ж, буде потрібно якийсь час. Отже, для абонентів послуга стане доступна імовірно в кінці року», - резюмує прес-секретар компанії «Vodafone Україна» Вікторія Павловська.

Разом з тим, на даний момент залишається відкритим питання щодо вартості послуги MNP, яка буде стягуватися оператором з абонента, який побажав змінити оператора. Однак, на думку представників телеком-операторів, ціна не буде занадто високою, оскільки отримувати її буде зацікавлена ​​сторона, тобто той провайдер на «сторону» якого переходить користувач

Віталій Мосейчук

- 17 січня, 2017.




RATVODДата: Четвер, 02.02.2017, 22:38 | Повідомлення # 64
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
Влітку цього року Євросоюз скасує роумінг



Угода дозволить громадянам країн ЄС «відчувати себе в мобільному роумінгу як вдома»
з середини поточного року
.


Рано вранці в середу країни Євросоюзу уклали угоду, яка повинна дати абонентам мобільного зв'язку можливість використовувати свої телефони на території 28 країн ЄС без плати за послуги роумінгу.

Тристоронні переговори між Європейським Парламентом, Радою Європи та Єврокомісією закінчилися після півночі угодою про зниження процентних ставок, які телекомунікаційні компанії стягують один з одного. Про це повідомляє прес-служба доповідача Європарламенту, члена фінської соціал-демократичної партії Міапетри Кумпула-Натри.

Євросоюз прийняв рішення про встановлення верхньої планки ціни на передачу мобільних даних на рівні 7,70 євро за гігабайт з 15 червня, з подальшим зниженням до 6 євро з 1 січня 2018 року. Розмір плати в 2019 році знизиться до 4,5 євро за гігабайт, до 3,5 євро за гігабайт в 2020, а потім, в 2021, - до 3 євро і у 2022 - до 2,5 євро, повідомляє прес-служба Міапетри Кумпула-Натри.

Мобільні процентні ставки - це суми, які телекомунікаційні компанії стягують один з одного, коли абоненти-мандрівники переключаються на конкуруючі мережі.

За інформацією, що просочилася з переговорів, старші дипломати ЄС подолали опір Німеччини і Франції, які стверджували, що зниження плати за роумінг може нашкодити існуючим бізнес-моделям операторів.

Узгоджена в минулому році позиція Ради Європи полягала в обмеженні ціни за передачу даних сумою в 10 євро за гігабайт, з подальшим щорічним зниженням до 5 євро в 2021 році. Кумпула-Натри пропонувала встановити процентну ставку на рівні 4 євро за гігабайт зі зниженням до 1 євро протягом чотирьох років, при цьому в Єврокомісії пропонували встановити обмеження на рівні в 8,50 євро.

Укладення угоди дозволить громадянам країн ЄС відчувати себе в роумінгу «як вдома» починаючи вже з середини поточного року - відповідно до попередньої угоди, прийнятим в кінці 2015 року. Одним з головних обіцянок ЄС було зняття плати за роумінг для абонентів з червня, і представник Мальти, керуючий Радою Європи, бажає укласти угоду з даного питання до березня.

Борис Скуратівський

- 02 лютого, 2017.




RATVODДата: Четвер, 09.02.2017, 17:01 | Повідомлення # 65
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
Київстар розповів про результати розгляду

IT-законопроектів




Раніше ми опублікували думку Київстар про те,
як деякі IT-законопроекти можуть вплинути на життя українців.


Тепер експерти компанії діляться аналізом прийнятих законопроектів, що регулюють галузь IT і телекомунікацій, і розповідають про їх вплив на телеком-ринок.

Підсумком «IT-Дня» в Парламенті стало прийняття закону «Про доступ до інфраструктури» (№4159). Експерти Київстар в цілому позитивно оцінили це рішення, оскільки даний законопроект встановлює єдиний порядок щодо допуску телеком-операторів до житлової та нежитлової інфраструктури для забезпечення підключень кінцевих користувачів. У цьому сенсі, закон позитивний і сприяє розвитку бізнесу телеком-провайдерів.

У той же час, в даному законопроекті з'явилася «поправка» про підняття рівня верхньої граничної ставки за доступ до інфраструктури житлових будинків. В результаті, витрати провайдерів інтернету можуть значно збільшитися. Так, якщо раніше провайдери платили за доступ до інфраструктури ставку в розмірі 0,015% мінімальної заробітної плати за кожну підключену квартиру, то тепер - від 2% до 5% від суми мінімальної заробітної плати за кожен підключений до інтернету будинок, в залежності від кількості квартир.

Викликає жаль той факт, що законопроект «Про електронні довірчі послуги» (№4685) не проголосований. Президент Київстар Петро Чернишов вважає, телеком-ринок готовий впроваджувати цифрові технології, створювати нові послуги - такі, як Mobile ID. Безумовно, галузі та країні в цілому необхідно грамотне регулювання електронних послуг для просування України в світове цифрове співтовариство.

Закон «Про електронні комунікації» (№3549-1К) - найбільш суперечливий з «цифрових» законопроектів - не було включено до порядку денного для прийняття рішення. Київстар сподівається, що даний законопроект буде доопрацьований з урахуванням інтересів абонентів мобільного зв'язку. Як уже повідомляла компанія, окремі положення цього документа порушують право громадянина на анонімність, можливість способів передачі та отримання інформації, підсилюють бюрократію на телеком-ринку.

- 09 лютого, 2017

Редакція


RATVODДата: Субота, 11.02.2017, 13:13 | Повідомлення # 66
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
Зв'язок п'ятого покоління

отримав назву 5G і новий логотип




Новий логотип для 5G в цілому відображає загальні риси дизайну LTE Advanced Pro,
однак його творці відійшли від прямого повторення образів, пов'язаних з брендом 4G LTE.


«Проект партнерства третього покоління» (3GPP) представив логотип і назву для стандарту зв'язку п'ятого покоління - 5G. Даний логотип можна буде побачити на пристроях, що підтримують стандарт мобільного зв'язку нового покоління. У новому логотипі частково використані шаблони у вигляді хвиль, що знайшли перше застосування в логотипі 4G LTE.

В організації 3GPP, що займається стандартизацією стільникового зв'язку, заявили, що при розробці нового логотипу була зроблена спроба «зберегти звичні мотиви в дизайні - з використанням чорного тексту і фонових хвиль, зробивши при цьому логотип сильніше і чіткіше - готовим до розміщення на нових радіо-пристроях і в специфікації нового покоління зв'язку 5G».



Спеціфікація технології бездротового зв'язку 5G все ще проходить остаточне затвердження, і повинна бути готова до кінця 2018 року. До цього часу почнеться реалізація першого етапу впровадження стандарту, а друга повинна бути завершена до 2020 року.

Чітке визначення технології 5G як і раніше знаходиться в стадії розробки - втім, уже повідомлялося, що розробники технології більше налаштовані на збільшення пропускної здатності каналу, а не на високих швидкостях, як це було у випадку з 4G. Ми вже багато чули про те, що 5G буде краще пристосована до підтримки IoT-пристроїв, які, як прогнозується, дадуть старт епосі «Інтернету речей».

«Використання логотипу 5G в специфікації 3GPP має допомогти індустрії визначитися з тим, в який період часу з'явиться функціональність 5G», - йдеться в прес-релізі 3GPP.

Активне просування 5G почнеться після запуску по всьому світу першого етапу впровадження технології. Ряд телекомунікаційних компаній, виробників чіпсетів - зокрема, Intel, Qualcomm, Nokia і Samsung - вже представили пристрої, в яких буде реалізована підтримка технології п'ятого покоління.

Борис Скуратівський

- 10 лютого, 2017.




RATVODДата: Середа, 15.03.2017, 21:07 | Повідомлення # 67
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
LifeCell виграв у «Київстар»

в тендері «Укрзалізниці» на послуги зв'язку




Оператор мобільного зв'язку LifeCell надасть «Укрзалізниці» 15 тисяч стартових пакетів
на загальну суму майже в 3,7 мільйона гривень.


LifeCell підписав з ПАТ «Укрзалізниця» з надання контракт сервісів голосового зв'язку, інтернет і М2М-послуг. Дія угоди розрахована на один рік. Про це йдеться в офіційному прес-релізі телеком-оператора.

LifeCell є найменшим з великої трійки мобільних операторів в Україні. Однак це не завадило йому перемогти в тендері, який проводила «Укрзалізниця» на платформі ProZorro.

«На тендер по кожному з двох лотів компанія LifeCell вийшла з ціновою пропозицією майже вдвічі менше очікуваної вартості послуг, а в ході аукціону додатково знизила ціну по другому лоту. В результаті LifeCell надасть «Укрзалізниці» 8498 тис. пакетів мобільного зв'язку за 3,1 млн. грн за першим лотом і 6,513 тис. пакетів мобільного зв'язку за 550 тис. грн по другому лоту», - уточнюється в поширеному прес-релізі.

Нагадаємо, останні п'ять років послуги корпоративного стільникового зв'язку найбільшому перевізнику України надавав телекомунікаційний оператор «Київстар». Таким чином, після довгих років «Київстар» втратив статус компанії, що надає послуги зв'язку персоналу «Укрзалізниці». Єдиним провайдером тепер стає компанія LifeCell.

- 15 березня, 2017.

Редакція


RATVODДата: Четвер, 23.03.2017, 07:42 | Повідомлення # 68
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
НАН проти мобільників:

чому Україна піднімає поріг опромінення




Академіки НАН виступили проти збільшення порогу електромагнітного випромінювання в 4 рази.
Мобільщики вважають їх доводи мракобіссям. Рішення за Міністерством охорони здоров'я


Розвиток бездротових технологій призводить до збільшення енергетичного навантаження на організм людини. Тому розміщення телеком-об'єктів на дахах і в приміщеннях неприпустимо. До такого висновку прийшов віце-президент НАН України В'ячеслав Кошечко.

Академік не просто зробив такий висновок, а представив позицію НАН при узгодженні проекту Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) щодо підвищення діючих санітарних норм випромінювання базових станцій мобільних операторів.

Як пояснює В'ячеслав Кошечко в своєму листі міністерству, біологічний ефект від випромінювання на живі організми недостатньо вивчений, тому збільшення енергетичного навантаження є усвідомленим кроком до погіршення екологічної ситуації в Україні.

Міністерство охорони здоров'я недавно запропонувало підвищити норму гранично допустимого рівня електромагнітного випромінювання в Україні в 4 рази - з 2,5 до 10 мкВт/кв см. Таким чином міністерство відреагувало на розпорядження Кабміну від 23 серпня. Але щоб затвердити проект, міністерство повинно узгодити його з різними органами. У тому числі і з НАН.

Мобільщики в шоці


Мобільних операторів зв'язку дуже здивувала позиція НАН. "Навіть мікрохвильовка, яка стоїть у вас на кухні, і то має більший рівень електромагнітного випромінювання, ніж вишка", - говорять в прес-службі компанії Київстар.

"Актуалізувати діючі санітарні норми на випромінювання важливо. Це хоч трохи наблизить їх до прийнятих в Європі показникам. Діючі норми в Україні - 2,5 мкВт/кв см, а в Європі, для порівняння, - 100 мкВт/кв см", - розповідає гендиректор МТС Україна (Vodafone) Ольга Устинова. "У країнах Скандинавії поріг - 100 мкВт/кв см, а в США - 1000 мкВт/кв см. Навіть в сусідній Білорусі діють 10 мкВт/кв см. Таким чином, в Україні санітарно-гігієнічні норми і вимоги до обладнання мобільного зв'язку є найбільш жорсткими серед всіх країн світу ", - додають в Київстарі.

"Сподіваємося, що МОЗ в найближчому майбутньому затвердить наказ в тому вигляді, в якому він розміщений на їхньому офіційному веб-сайті. Будь-які спроби внести зміни в цей варіант є неприпустимими, оскільки призведуть до посилення регуляторного тиску", - підтримують в lifecell.

Як роз'яснює Ольга Устинова, показник випромінювання потрібно збільшити, щоб розвивати мережі 4G в Україні. "Зростаючий трафік вимагає все більшого обсягу електромагнітних хвиль для його передачі користувачам мобільних послуг зв'язку. В мережі Київстар, наприклад, щоквартально трафік передачі даних збільшується майже вдвічі. Чим" слабкіші "базові станції, тим більша їх кількість потрібно для" покриття "однієї і тієї ж території ", - відзначають в Київстарі. Відповідно, інвестицій знадобиться більше, що зробить проект нерентабельним.

Чи є ризики для здоров'я?


Втім, НАН в своєму листі висловлює стурбованість з приводу того, що радіоелектронне випромінювання може вкрай негативно позначатися на здоров'ї живих організмів. Зокрема, проведені досліди з використанням частот в діапазоні 900 МГц свідчать про мутагенних діях на ембріони щурів.

"Відповідаючи на питання про шкідливий вплив на живі організми тривалого впливу ЕМВ стандарту GSM для НАН України, ми виходили з результатів власних досліджень в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології НАН України. Експерименти проведені на ембріонах перепелів на різних стадіях розвитку і щурах. Опромінення ембріонів мобільним телефоном в режимі отримання дзвінка проводили під час інкубації, а щурів - генератором з базових станцій ", - заявив LIGA.net провідний науковий співробітник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України Анатолій Бурлака. Результати досліджень, за його словами, відображені в наукових статтях.



"Я хотів би зазначити наступне: метою наших досліджень в ході експериментів з ЕМІ було виявлення аномалій розвитку і змін в організмі при тривалому впливі досліджуваного фактора. Ми це зробили, а приймати рішення не нам", - підкреслив Бурлака.

"Мракобесся якесь. Глибина проникнення електромагнітного випромінювання 900 МГц - одиниці міліметрів. Не на долонях же розвиваються у нас ембріони в кінці кінців! Сонячний ультрафіолет ембріонам, думаю, теж шкідливий. Але академікам поки не приходить в голову забороняти сонячне світло", - вигукує президент Київстару Петро Чернишов. За його словами, НАН ставить під сумнів дослідження вчених інших найбільш авторитетних з точки зору розвитку науки країн.

У МОЗ LIGA.net повідомили, що візьмуть до уваги всі думки при узгодженні проекту про підвищення норм випромінювання. І наскільки лист НАН вплине на прийняття чи неприйняття нових норм, вони поки не можуть сказати.

Стас Юрасов

Маша Ксьондзик


- 22.03.2017.




RATVODДата: П`ятниця, 11.08.2017, 19:08 | Повідомлення # 69
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
Уряд затвердив умови тендеру

на продаж частот для запуску
4G




Стартова ціна частот в діапазоні 1800 МГц складе 3,975 млрд грн.


Кабінет міністрів України затвердив умови проведення в IV кварталі 2017 - I кварталі 2018 року тендеру на продаж частот в діапазоні 1800 МГц з пріоритетним правом викупу для діючих операторів і стартовою вартістю лотів 3,975 млрд грн.

Відповідну постанову було прийнято на позачерговому засіданні уряду.

Дана постанова передбачає право пріоритетного викупу перших лотів частот в діапазоні 1800 МГц трьома стільниковими операторами - компаніями «Київстар», Vodafone і lifecell.

«Є пропозиція підтримати рішення, забезпечити абсолютно відкритий публічний аукціон і найголовніше - можливість розвитку зв'язку четвертого покоління», - заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Відзначимо, що Україна чи не одна з останніх країн Європи, які до сих пір не перейшли на четверте покоління мобільного зв'язку.

Стартова вартість 4G-ліцензій в діапазоні 1800 МГц складе 981,481 тисячі гривень за 1 МГц в одному регіоні.

Термін дії таких ліцензій складе 15 років.

«1800 МГц - це оптимальний діапазон і за видачу таких ліцензій Україна отримає 4 млрд гривень до державного бюджету», - заявив віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.

За словами голови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації Олександра Животовского, тендер по діапазону 1800 МГц запланований на IV квартал 2017 року, але відбудеться, найімовірніше, в I кварталі 2018.

- 11 серпня, 2017.

Редакція


RATVODДата: Середа, 13.09.2017, 14:21 | Повідомлення # 70
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
Європарламент може скасувати роумінг ЄС

з Україною, Грузією і Молдовою




14 вересня комітет із закордонних справ Європарламенту планує розглянути документ, який передбачає скасування
стягування плати за роумінг між Євросоюзом, Україною, Грузією і Молдовою з 2020 року. Про це пише «Радіо Свобода».


Європарламент пропонує до розгляду привабливу модель «Східного партнерства-плюс», яка передбачає введення для України, Молдови і Грузії односторонніх тарифних преференцій або створення широкосмугових каналів зв'язку високої потужності.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що завдяки європейській ініціативі в Україні можуть з'явитися безкоштовні точки Wi-Fi.

Влітку цього року Євросоюз скасував роумінг між країнами-учасницями.

- 12 вересня, 20177

Редакція


RATVODДата: Середа, 11.10.2017, 19:32 | Повідомлення # 71
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
Дубайський оператор встановив

рекорд швидкості в мережі
5G - 71 Гбіт/сек




Під час проведення оператором Etisalat тесту технології 5G в реальних умовах
було встановлено рекордний показник швидкості передачі даних: понад 70 Гбіт/сек.


Випробування проводилися на «докомерційному» об'єкті 5G в Дубаї, що працює в e-діапазоні з використанням смуги 2 ГГц і масивних технологій MIMO. Тест був організований напередодні майбутнього розгортання в ОАЕ мереж 5G, яке планується на 2020 рік.

Коментуючи успішне випробування, старший віце-президент Etisalat з питань мобільних мереж Саїд Аль Заруні заявив: «Польові випробування, проведені нами в рамках Тижня технологій GITEX (GITEX Technology Week), є важливим етапом на шляху до підтвердження якості продуктивності технології 5G в діапазоні високих частот . Технологія 5G і мережа принесуть додаткові ємності й інші види зв'язку, необхідні для економічного зростання, розвитку системи освіти, охорони здоров'я, сфери транспорту і багатьох інших секторів».

Передбачається, що технологія 5G стане наступним кроком в еволюції служб мобільного широкосмугового зв'язку. Здатність технології забезпечувати доступ до додатків з будь-яких платформ і в будь-якому місці дозволить налаштувати екосистему для потреб інтернету речей і створення смарт-міст.

«Інвестиції компанії Etisalat в майбутнє зіграють ключову роль для забезпечення зростання і розвитку інновацій в країні, а також закладуть основи для розвитку смарт-міст. Це дасть нам можливість стати лідерами в сфері розвитку мережевих технологій, а також стати першими, хто зробить нові технології і служби галузі телекомунікацій доступними споживачам», - додав Аль Заруні.

Крім тестів швидкості в Etisalat також продемонстрували можливості практичного застосування технологій 5G в різних сферах, включаючи сферу охорони здоров'я, передачі 4K відео, відео в надвисокій якості і системи розпізнавання осіб.

Використання технологій віртуальної/доповненої реальності і роботизованої 5G хірургії дозволить дистанційно керувати діями в критичних ситуаціях. Також використання 5G уможливлює впровадження технологій передачі зображення надвисокої якості - таких, як 4K відео і віртуальна реальність в 4K, в силу можливостей для збільшення пропускної здатності каналу широкосмугового мобільного зв'язку і зниження часу затримки при роботі додатків віртуальної реальності. Для демонстрації можливостей використання технології в сфері передачі відео надвисокої якості на стенді була змонтована камера, яка в процесі презентації вела пряму потокову трансляцію картинки по мережі 5G на пристрої віртуальної реальності, встановлені в зоні демонстрацій.

Не так давно компанія Etisalat розширила свою співпрацю з Intelsat, при цьому остання допомагає компанії модернізувати мережу, використовуючи свій супутник високої пропускної здатності Intelsat 33e. Довгострокова широка угода передбачає можливість використання компанією Intelsat телепорту Etisalat в Дубаї в якості вузла розширення для своєї служби IntelsatOne Flex.

Компанія Etisalat також планує інвестувати понад 3 мільярдів дирхемів (817 мільйонів доларів) в розвиток і модернізацію своєї інфраструктури, розширення існуючих мобільних і оптико-волоконних мереж і впровадження нових технологій, - заявив генеральний директор Etisalat Group Салех Аль Абдули.

У своєму інтерв'ю для місцевих ЗМІ напередодні Технологічного тижня GITEX Аль Абдули зауважив, що за останні кілька років компанія інвестувала вже приблизно 31 мільярд дирхемів (8,44 мільярда доларів) в свої мережі.

Результатом даних інвестицій стало покриття 99,58% території країни мобільними мережами стандарту 3G і 97,78% - мобільними мережами 4G LTE. За словами Аль Абдули, проникнення мереж типу «оптика до будинку» (FTTH) в ОАЕ становить 93,28%, що є найвищим показником у світі.

Борис Скуратівський

- 11 жовтня, 2017



RATVODДата: П`ятниця, 27.10.2017, 08:34 | Повідомлення # 72
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
«Для розвитку 5G потрібен

кардинально новий підхід до розподілу частот
»,

- висновки європейського дослідження




У проведеному на замовлення Єврокомісії дослідженні стверджується,
що для підтримки стандарту 5G потрібно перегляд принципів використання частотного спектру.


Автори нового дослідження, проведеного за підтримки Єврокомісії, погоджуються з вимогою операторів, які хочуть отримувати довгострокові ліцензії на використання частотного ресурсу, проте вважають, що для підтримки розвитку 5G технологій може знадобитися кардинально новий підхід до розподілу частот.

У доповіді, підготовленій за результатами дослідження, йдеться, що чинний режим ліцензування, заснований на принципах видачі довгострокових ексклюзивних ліцензій окремим компаніям, «в цілому відповідав» вимогам операторів, що надають звичні послуги.

У звіті говориться, що так звані принципи, сприятливі для інвестицій, настільки улюблені операторами, - такі як низькі ціни резервування на аукціонах, цілі покриття, що дозволяють збалансувати прибутковість і соціальні запити, а також довгострокова дія ліцензій дозволяють отримувати кращі результати в силу більшої стабільності ринку .

Зокрема, результати дослідження показують, що в країнах, які використовували саме такий підхід, спостерігалися більш активне розгортання мереж, більш широкий вибір послуг і їх більш високу якість, більш високий рівень обслуговування і велика конкуренція на ринку.

Однак, аналіз можливих сценаріїв впровадження технології 5G показав, що для забезпечення повноцінної роботи технології нового покоління буде потрібно ряд додаткових кроків.

«Впровадження технології 5G зажадає істотних змін в підході, оскільки багато базових принципів її роботи виходять за рамки, окреслені для традиційних мобільних мереж», - йдеться в звіті.

У доповіді наголошується, що так зване «легке ліцензування», яке передбачає низькі ліцензійні збори, що покривають адміністративні витрати, а також ліцензований загальний доступ зможуть допомогти стимулювати зростання кількості нових 5G мереж.

Ще один принцип, запропонований авторами звіту, пропонує видачу ліцензій на використання частотного спектра не на загальнонаціональному, а на місцевому рівні, що дозволить різним операторам мобільних мереж надавати послуги 5G в різних куточках країни.

Крім того, автори доповіді рекомендують регуляторам надавати новим гравцям ринку частоти для роботи служб 5G своєчасно, зробивши саму цю процедуру простою і недорогою.

У звіті також наголошується на важливості вироблення в рамках ЄС єдиного підходу до розподілу частотного спектру, включаючи гармонізацію принципів використання діапазону 26 ГГц, що дасть можливість запуску технології 5G на всій території ЄС.

У звіті говориться: «Існує ризик фрагментації національних підходів при прийнятті остаточних рішень, якщо вони будуть зроблені без координації між країнами-членами ЄС. Це може ще більше обмежити можливості для гармонізованого впровадження деяких можливих послуг в діапазоні 26 ГГц на території ЄС, а також обмежити потенційні вигоди».

З дослідження випливає, що оператори і регулятори, в основному, висловлюють бажання зберегти існуючий режим, в той час як представники інших вертикальних галузей готові розглянути можливість внесення будь-яких змін, які відповідали б їхнім потребам і відповідали б тимчасовим рамкам інвестицій.

За словами авторів звіту, дослідження показало, що «зацікавлені сторони в цілому хотіли би збереження існуючої практики ліцензування на ексклюзивній, індивідуальній основі, а також очікують більш активного впровадження більш широких принципів розподілу частотного ресурсу, які, на їхню думку, зможуть сильніше сприяти впровадженню 5G мереж, давши можливості запуску нових варіантів їх застосувань при збереженні принципів досягнення цілей побудови Єдиного цифрового ринку».

Звіт був підготовлений на замовлення Європейської Комісії фахівцями телекомунікаційної компанії LS, дослідницької фірми PolicyTracker і консалтингової фірми VVA.

При його підготовці використовувалася інформація про поточну ситуацію з розподілом частотного ресурсу, отриману від осіб, що відповідають за прийняття рішень в даній сфері, а також дані, отримані в результаті аналізу можливих варіантів використання мобільних мереж після впровадження технології 5G.

Матеріали дослідження були опубліковані напередодні позавчорашнього (24 жовтня) засідання Ради ЄС, на якому обговорювалися і аналізувалися мети ЄС в сфері побудови цифрової економіки.

Минулого тижня керівники більше 30 європейських телекомунікаційних компаній закликали ЄС підтримати їх інвестиції, збільшивши термін дії ліцензій.

Борис Скуратівський

- 26 жовтня, 2017



RATVODДата: Вівторок, 07.11.2017, 19:15 | Повідомлення # 73
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
Назустріч четвертому поколінню.

В Україні проведуть тендер на 4G




НКРЗІ визначилися з датою, коли відбудеться перший тендер на частоти 4G-зв'язку.


На сьогоднішньому засіданні члени Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), прийняли рішення про те, що 23 січня 2018 року почнеться процедура тендеру на 4G в Україні.

Заявки на участь в ньому будуть прийматися з 13 листопада по 22 грудня поточного року, а умови будуть представлені громадськості до 10 листопада.

На конкурс будуть виставлені частоти в усіх регіонах України в наступних діапазонах 2510-2545 МГц, 2565 - 2570 МГц 2630 - 2665 МГц і 2685 - 2690 МГц.

Телеком-регулятор планує, що від продажу частот держава повинна отримати не менше 2,3 млрд грн.

Нагадаємо, влітку цього року уряд затвердив умови тендеру на продаж частот для запуску 4G.

До речі, сьогодні глобальні телеком-оператори не проти 5G, але поки вважають за краще розвивати послуги в мережах четвертого покоління, навіть не дивлячись на те, що фахівці виявили кілька критичних вразливостей в технології 4G.

- 07 листопада, 2017

Редакція


RATVODДата: Понеділок, 27.11.2017, 23:08 | Повідомлення # 74
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
SK Telecom впроваджує

технологію
5G-PON




У компанії SK Telecom заявили про успішне впровадження власної технології 5G-PON (пасивна оптична мережа),
яка повинна буде забезпечити перехід до стандарту 5G.


Прес-служба оператора повідомила про запуск рішення 5G-PON, яке здатне забезпечити надання декількох послуг зв'язку в рамках єдиної мережі.

Крім цього, нове рішення передбачає використання менших пристроїв і устаткування, ніж потрібно для роботи існуючої моделі розподілу, працює без додаткового джерела живлення, а також може бути зібрано в архітектурі захищеного кільця, що дає гарантію безперервності обслуговування навіть у разі відключення лінії.

Згідно з інформацією, озвученою компанією SK Telecom, на початковому етапі впровадження технології 5G-PON вона буде запущена в 85 регіонах Південної Кореї, включаючи такі міста, як Сеул, Пусан, Тегу, Теджон і Кванджу. Рішення повинно полегшити процес розширення покриття сигналом в рамках планованого оператором запуску мережі 5G.

Технологія 5G-PON була розроблена за участю місцевих компаній - виробників обладнання, зокрема - таких, як Solid, HFR, SunwaveTec і Coweaver. В SK Telecom планують запропонувати включити цю технологію в якості одного з компонентів в розроблюваний ITU-T стандарт для мереж 5G.

«Завдяки технології 5G-PON, заснованої на наших власних розробках, нам вдалося забезпечити можливості для збільшення якості обслуговування, а також закласти основи для успішного запуску мереж 5G, - говорить глава відділу інфраструктурних стратегій в компанії SK Telecom Чой Син-Вон. - Ми плануємо продовжувати розробляти рішення, необхідні для розвитку сучасних мережевих технологій і процесів, необхідних для запуску 5G».



Борис Скуратівський

- 27 листопада, 2017



RATVODДата: П`ятниця, 29.12.2017, 22:54 | Повідомлення # 75
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28504
Статус: Оффлайн
В 3GPP затвердили першу офіційну

технічну специфікацію
5G NR




3GPP, орган по стандартизації індустрії телекомунікацій, на півроку раніше наміченого терміну
затвердив технічну специфікацію стандарту Non-Standalone 5G New Radio (NSA NR).


Специфікація неавтономного стандарту 5G NR стане основою для комерційних 5G продуктів таких виробників, як Ericsson, Huawei, Nokia, LG і Qualcomm.

Цілий ряд всесвітньо відомих виробників обладнання та провайдерів послуг, серед яких такі компанії, як AT & T, Ericsson, NTT DOCOMO, Orange, Qualcomm Technologies, SK Telecom, Sprint, Telstra, T-Mobile US, Verizon і Vodafone, вже заявили про підтримку можливостей підключення , сумісних з технологіями різних постачальників, які працюють і зі стандартом Non-Standalone 5G New Radio (NSA NR) від 3GPP, що є кроком до проведення тестів на сумісність, а також проявом галузевого співробітництва з метою прискорення запуску мереж 5G NR в комерційну експлуатацію до 2019 року.

Результати демонстрацій в умовах реального середовища, проведених в лабораторії Ericsson Lab в Кіста, Швеція, і в лабораторії Qualcomm Research в Нью-Джерсі вже назвали найважливішою технологічної віхою, заснованою на недавно затвердженому стандарті NSA 5G NR, оскільки вони демонструють міцність позицій компаній, які провели своєчасні тести, що відкривають дорогу для комерційного запуску інфраструктури та технологій, сумісних зі стандартом 5G.

Видання FierceWireless повідомляє про те, що в ці правила включені принципи, на яких буде виділятися частотний ресурс в смузі від 600 МГц до 50 ГГц, і особливо виділено діапазон, який, як вважається, може стати одним зі світових стандартів - 3.5 ГГц. Втім, до червня має бути проробити ще більшу роботу щодо затвердження специфікації стандарту - зокрема, роботу, пов'язану з моделюванням каналів і неліцензованим спектром.

NSA 5G NR буде використовувати ядро ​​існуючої мережі LTE і розвинених пакетних осередків в якості якоря для управління мобільними послугами та покриттям, додавши нову несучу 5G NR радіодоступу, щоб зробити можливим використання певних функцій 5G в 2019 році.

Раніше, в лютому поточного року, в 3GPP представили новий офіційний логотип 5G.

Борис Скуратівський

- 28 грудня, 2017

Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2024