FORUM TV-SATСубота
26.05.2018, 04:13

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум TV-SAT » « Куточок для спілкування і відпочинку » » Відпочинок. Дозвілля. Цікавинки. » Дача. Садок. Городи
Дача. Садок. Городи
RATVODДата: Вівторок, 07.10.2014, 09:23 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21853
Статус: Оффлайн
Дача. Садок. Городи

RATVODДата: Вівторок, 07.10.2014, 09:23 | Повідомлення # 2
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21853
Статус: Оффлайн
Найпростіша система кореневого поливу

RATVODДата: Вівторок, 07.10.2014, 10:59 | Повідомлення # 3
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 21853
Статус: Оффлайн
ЦІКАВИЙ СПОСІБ ПОСАДКИ ОГІРКІВУ 5-літрових пластикових бутлів з-під води або соняшникової олії зрізаємо дно і верхній конус, прикопуємо на 5 см в землю, заповнюємо смачною сумішшю (що було: торф з теплиць після вирощування грибів 1/3, городня земля 1/2, зола 1/6). Залишаємо на 2 пальці незаповненими.

У кожну садити по 2-3 пророщених насінини. Уздовж ряду встановити каркас з арматури і натягнути пластикову сітку 10х10см.

Цим досягається:

1) більш ранній на 7-10 днів урожай, так як. земля в банках краще прогрівається;
2) економія води (всього 0,5 л на день) - не розтікається, а потрапляє прямо під корінь;
3) немає проблем з бур'янами, навколо банок ріс кріп і салат.


Сорти були гібридні. З 30 насіння зібрали близько десяти 12-літрових відер.


Щоб отримати багатий врожай огірків, потрібно їх регулярно підгодовувати! Хлібна закваска - найкраще добриво. Приготувати її дуже легко. Наповнюємо відро на 2/3 корочками чорного хліба, заливаємо водою і під гніт, щоб не спливало. Відро ставимо на тиждень для бродіння в тепле місце. Отриману закваску розбавляємо водою 1: 3 і поливаємо огірочки під корінь - по 0,5 л під кущ.

Галина Дмитриева-Тихонова 57 років, Нерехта, Росія
DMishaДата: Вівторок, 07.10.2014, 19:34 | Повідомлення # 4
Модератор

Країна:
повідомлень: 1464
Статус: Оффлайн
Роботи в саду на початку осені

(дача, присадибна ділянка)
Ще пройде десяток днів і настане гаряча пора. Роботи в саду на початку осені дуже багато. І це не залежно від місця, чи то присадибна ділянка, чи дача. Завжди є чим зайнятися. Десь вересень відзначився першими морозами, а десь ще попереду теплі дні бабиного літа. Але скрізь щосили йде або починається збирання врожаю з фруктових дерев зимових та осінніх сортів. Треба встигнути все переробити, вчасно зняти і відправити на зберігання.

Багато турбот і на дачі, і на присадибній ділянці. Так само як і влітку, одна з важливих робіт в саду восени це прибирання падалиці. Це робити треба своєчасно. Не забувайте, що шкідники плодожерок ведуть нічний спосіб життя, тому якщо ви залишите плоди під деревом на ніч, то гусениця виповзе з настанням темряви і відправитися на заляльковування. Влаштувавшись в зручному місці, вона проведе там зиму і навесні, з потеплінням, почне плодитися і розмножуватися.
Цю падалицю можна відправити на переробку або сушку. Все що залишиться від неї треба або закопати на глибину не менше 50 см, або спалити. Можна злегка проварити. Тим самим знищити шкідників, остудити і полити цим "компотом" компостну купу. Можна просто обрізки залити окропом, а потім, після загибелі шкідників, відправити в компост.

Не забувайте про ловчі пояси. Їх значення зараз дуже високе. Адже шкідники починають шукати затишні місця для зимівлі. Тому вони із задоволенням будуть заповзати в складки ловчих поясів розміщених на стовбурах плодових дерев. А це дуже важлива при догляді за садом восени робота - не дати перезимувати наявними на ділянці шкідникам.

Якщо ви ще не підготували посадкові ями, то робіть це терміново на початку осені. Роботи в саду по посадці дерев ведуться посезонно. Звичайно, бажано для осінньої посадки готувати ями навесні, а для весняної - восени. Але якщо так не вийшло, то робіть це зараз. Щоб вирита посадкова яма постояла хоча б пару тижнів. Виберіть місце. Якщо ви будете розбивати цілий сад, то намітьте ряди і поставте кілочки з урахуванням розміру майбутніх крон. Для наповнення ям знадобляться органічні і мінеральні добрива. А ось при високих грунтових водах для посадки дерев знадобляться ще й інші матеріали. На відео від телепередачі «уДачні поради» - Посадка дерев при високих грунтових водах - ви докладно можете подивитися весь процес. У землю для засипки ям додавайте до 1 кг деревної золи. А якщо земля кисла, то ще й 1 кг вапняного добрива.

Виконуючи роботи на початку осені в саду не забувайте, що потрібно не тільки зібрати врожай з дерев, але й дати їм сили для росту і плодоношення в наступному році. А для цього треба обов'язково їх підгодувати. Так само можна посіяти в пристовбурних колах сидерати. Пізніше їх скосити та прикопати (копати під деревами глибоко не можна) вони перегниють і стануть прекрасним органічним добривом. А щоб сидерати швидше росли і дали пишну зелень, дайте на 1 кв. м. перед посадкою 1 -2 столові ложки аміачної селітри. Землю спушіть, а потім сійте, наприклад, жито з розрахунку на цю ж площу близько 20-25 грам.

Так само при осінніх роботах в саду проводять підгодівлі компостом або перегноєм по 1-2 відра на дерево. Молоді дерева можна побризкати розчином із 70 грам калійної солі і 150 грам суперфосфату на відро води. Ось тільки фосфорне добриво бажано засипати за добу у воду, щоб отримати витяжку.

Парша заподіює яблунь і грушам багато шкоди. Є один хороший засіб. Візьміть на 10 літрів води 500 грам карбаміду і обприскайте дерева до того, як опаде листя. Але не робіть цього, поки не зібрали плоди. Якщо ще є гризучі шкідники, то застосовуйте інсектициди або настої трав, наприклад, полину.

Одна з приємних робіт в саду восени - це збір врожаю. Наливні яблучка, запашна айва, ще тверді груші. Але є до цієї справи свої вимоги. Починайте прибирання з нижніх гілок, на рівні свого зросту. Якщо ви почнете зверху, то швидше за все частина плодів буде збита, випадково зачеплена і не придатна для подальшого зберігання. Для знімання плодів зверху необхідно використовувати драбини та спеціальні пристрої для зняття плодів на довгих палицях. Але це може бути і сама звичайна половинка від 2-х літрової пластикової пляшки, зрізана по краях у формі пелюсток. Будьте акуратні, не ламайте плодові гілочки. Адже це ваш урожай наступного року.
Зверніть увагу, що на сонці плоди зріють швидше. А ось в тіні пізніше. Тому і знімати їх доведеться пізніше, десь через 10 днів.
Мокрі від дощу, роси плоди зривати не варто. Необхідно почекати поки вони підсохнуть. Не тримайте їх після знімання на сонці, занесіть відразу в сховище. Всі ви звертали увагу що фрукти покриті восковим нальотом, так от при збиранні врожаю та при зберіганні намагайтеся не пошкодити його. Адже саме цей шар захищає плоди від інфекцій. Можна просто при зривання плодів одягати на руки вовняні рукавички. А в тару не кидати, не пересипати, акуратно перекладати.

Робота в саду на початку осені включає в себе і догляд за ягідними культурами. В цей період будуть потрібні калійні та фосфорні підгодівлі, при посусі поливи (помірні), розпушування та мульчування. Після збору врожаю у смородини та агрусу видалити старі гілки. Як я вже розповідала, що у цих культур зазвичай залишають по 3 молодих пагони кожен рік. Ось і видаліть 3 найстаріших гілки. Сподіваюся зайву поросль ви вирізали під час періоду вегетації. Якщо ні, то робіт це зараз. Також проведіть санітарну обрізку, вирізаючи все що зламалося, пошкоджено хворобами і шкідниками (борошнистою росою, склянницею ...), що загущує кущ. При видаленні товстих гілок місце зрізу необхідно замазати садовим варом або хоча б олійною фарбою.
У малини видалити зайву поросль або відсадити її на нове місце. Все що відплодоносило - видалити. У ремонтантної малини, пагони які росли з весни і давали другий урожай, будуть плодоносити і в наступному році. Тому їх залишають. Але деякі садівники переводять ремонтантну малину на одне плодоношення на рік. Тоді ці пагони видаляють. Зверніть увагу на те, що ви залишаєте в малиннику на зимівлю. Якщо є пагони з здуттями, то видаліть їх. Це попрацювала малинова галиця. Якщо ви бачите, що у малини пагони йдуть у ріст, а погано визрівають, то тоді прищипніть верхівку. Добре визрівші пагони краще переносить зиму.

Ваші турботи не пройдуть дарма і в наступному році сад віддячить вам відмінним урожаєм.

Джерело:
Форум TV-SAT » « Куточок для спілкування і відпочинку » » Відпочинок. Дозвілля. Цікавинки. » Дача. Садок. Городи
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

      
Copyright TV-SAT © 2009-2018 * Відповідальність за форму та зміст рекламних оголошень, за якість та гарантію рекламних продуктів та послуг несе рекламодавець! *