Дата: П`ятниця, 16.09.2011, 16:33 | Повідомлення # 2
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 1946
Статус:
Куди йде гривня?
Останній місяць літа став абсолютно нетиповим для української економіки. До 30 серпня залишки на коррахунках банків становили близько 13 млрд. грн., тоді як до початку місяця їхній обсяг був на рівні 15 млрд. грн. (у серпні 2010 року - близько 20 млрд. грн.). Виникає питання, куди йде гривня з банківського сектору?..
Можливо, нацвалюту акумулював Нацбанк. Літо - не найкращий період для кредитування, тому фінустановам надлишок гривні лише заважає. Щоб його вилучити, традиційно в цей період НБУ активно продає свої депозитні сертифікати. Саме так він поступив у серпні 2010 року. Тоді банкам регулятор продав депозитних сертифікатів з терміном обігу більше 30 днів на суму понад 12 млрд. грн. Між тим, за серпень 2011 така «операція» склала лише 379 млн. грн. При цьому Нацбанк викупив на вторинному ринку ОВДП на суму близько 1,5 млрд.грн., збільшивши таким чином емісію нацвалюти в банківському секторі.
Змінилися акценти і на фінансовому ринку. За серпень нерезиденти скоротили свій портфель ОВДП більш ніж на 1,6 млрд. грн. Тобто, прийняли рішення піти з українського ринку (у серпні 2010 року загальний портфель ОВДП нерезидентів зріс більш ніж на 600 млн. грн.).
Охолодження інтересу нерезидентів до наших цінних паперів, швидше за все, спровоковано розмовами про майбутню девальвацію гривні. При цьому в даний момент можна значно більше заробити на ОВДП Італії або Іспанії.
Що ж до міжбанківського валютного ринку, то за серпень загальний обсяг продажів склав 15,3 млрд. у доларовому еквіваленті, у тому числі понад 10 млрд. саме в доларах США. Обсяг фактично в 2,5 рази більший, ніж у серпні 2010 року. Такі великі суми продажів зафіксовані були тільки в листопаді-грудні 2010 року. Частково зростання операцій з валютою можна списати за рахунок збільшення обсягів українського експорту та імпорту, у тому числі на закупівлю російського газу.
Але валюта потрібна не тільки імпортерам. Продавці ОВДП отриману гривню теж конвертують у валюту, таким чином «повертаючи» інвестиції. Як це не сумно визнати, але Україні не довіряють, хоча згідно з показниками кредитно-дефолтних свопів ймовірність «краху» нашої країни оцінюється на рівні 33% (100% - дефолт).
До речі, не тільки зарубіжні інвестори задумалися про те, як себе підстрахувати. Населення, незважаючи на всі розмови про хиткість позицій долара і євро, продовжує їх скуповувати.
Зниження частки вільної гривні в обігу вже призвело до зростання ставок за позиками. Згідно з даними НБУ, на 29 серпня ц.р. середня ставка за міжбанківськими кредитами склала 12,8% річних, що в два рази вище, ніж на початку місяця. А такий факт говорить про те, що велика ймовірність збільшення кількості проблемних кредитів. Тому фінустанови змушені будуть нарощувати портфелі депозитів. Не виключено, що це призведе до зростання ставок за ними. Банки змушені будуть «гасити» дефіцит гривні на ринку, тим більше в кінці року, коли попит на позики тільки зростає.
НБУ міг би допомогти життєдіяльності фінансової системи шляхом емісії, хоча б у вигляді викупу ОВДП на вторинному ринку. Але цей «добрий жест» регулятор, швидше за все, прибереже на майбутнє. А тим часом Україна зустрічає осінь, яка загрожує стати ще й суперполітичним періодом, дефіцитом гривні і високим попитом на валюту. Спокій на фінансовому ринку не передбачається...
Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру (для УНІАН)
Дата: П`ятниця, 16.09.2011, 16:33 | Повідомлення # 3
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 1946
Статус:
Українці, скуповуючивалюту,
обвалятьгривнюна50%.
Такий прогноз у коментарі дає економістОлег Соскін.
"За сім останніх місяців українці скупили валюти на 7,8 млрд доларів. І це тільки офіційні дані, не вважаючи чорний ринок, обсяги якого дуже великі. І цей процес триває. Українці активно скуповують валюту, тим самим наближаючи обвал гривні", - сказав він.
Економіст впевнений, що "до кінця року українці скуплять валюти мінімум на 13-14 млрд доларів". «В цілому, за неофіційними даним, в кишенях і домашніх банках українці зберігають валюту в еквіваленті 64 млрд гривні. І цей процес тривав багато років, він посилився в останні два роки. Люди бояться обвал гривні, яка активно друкується Нацбанком і урядом для погашення дефіциту того ж "Нафтогазу" ", - зазначив він.
При цьому експерт упевнений, що "в перспективі це буде мати вкрай негативні наслідки для економіки".
"Гривня буде дешевшати, девальвації в жовтні-листопаді не уникнути. Але закупівля валюти може не врятувати українців. Може повторитися сценарій Білорусі, де заборонили обмін або введуть фіксований курс. Цілком імовірно, що девальвація гривні вже в листопаді буде на 50%, а курс буде 12 гривень за 1 долар (на даний момент курс становить 8 до 1) ", - вважає він джерело Sat-Integral S-1237 HD Able
Дата: П`ятниця, 16.09.2011, 16:38 | Повідомлення # 4
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Міжбанківський валютний ринок - закриття
15:16 | 16.09.2011
У п'ятницю, 16 вересня, на українському міжбанківському ринку ціни на американську валюту продовжили своє зростання.
Так, на міжбанку торги по долару США відкрилися наступними 8,0045 / 8,0075, до 12:00 звузився спред 8,0050 / 8,0075. До закриття торгів цінові рівні зросли 8,0085 / 8,0120.
Рублевий ринок відкрився котируваннями 0,2619 / 23, до 12:00 ціни концентрувалися в діапазоні 0,2620 / 23. До закриття торгів ціни залишилися на тому ж рівні. У Росії курс долар-рубль підвищився, а фіксинг СЕЛТ за результатами торгів склав 30,5599 (+0,0399).
На міжнародному валютному ринку ціни на валютну пару євро-долар змінювалися в діапазоні 1,3780 / 1,3890. Ринок євро-гривня відкрився наступними індикативними котируваннями - 11,0475 / 11,0545, до 12:00 ціни встановилися на рівні 11,0470 / 11,0565. До закриття торгів цінові показники по EUR / UAH піднялися 11,0565 / 11,0675.
Дата: Субота, 17.09.2011, 12:03 | Повідомлення # 5
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
«Унікально-досконалий» кошторисдляУкраїни:
Мінус - на плюс, і навпаки
Без овацій, але з третьої спроби - у цьому році Кабінет міністрів України прийняв проект закону "Про Державний бюджет України на 2012 рік" вчасно. І якщо 2010-го країна дочекалася його в квітні, що ні в які законодавчі і розумні рамки не могло поміститися, то бюджет на наступний рік Кабмін затвердив, як належить, - до 15 вересня. Попрацювали продуктивно - самі залишилися задоволені. Бюджет розхвалили і "охрестили" унікальним. Додатково до бюджету (або бюджет додатково) затвердили програму соціально-економічного розвитку до 2014 року. Презентуючи документи, і глава Уряду Микола Азаров і міністр фінансів Федір Ярошенко жваво користувалися хвалебними епітетами.
Основний акцентом бюджетної політики на 2012 рік, за словами авторів, стало "визначення пріоритетних заходів спрямованих на підвищення самодостатності місцевих бюджетів". Детальніше кажучи, збільшення належного рівня фінансової незалежності органів місцевого самоврядування та посилення ролі місцевого самоврядування у вирішення актуальних проблем соціально-економічного розвитку країни і регіонів.
Від бюджету виживання і стабілізації - до бюджету розвитку
Ще навіть прогноз ВВП, не озвучивши, Микола Янович відразу підкреслив: "цього року бюджетний процес починається вчасно і організовано".
"Згадайте, що бюджет на 2010 рік ми брали екстремально, в квітні. Це був антикризовий бюджет виживання. Бюджет на 2011 рік приймали в грудні, на основі нового Податкового кодексу (НК). Це був бюджет стабілізації. Сьогодні ми починаємо бюджетний процес вчасно і організовано ", - нагадав прем'єр.
За його словами, тепер громадяни і бізнес отримають зрозумілий і практичний бюджет-покажчик, куди і яким чином рухається Україні.
"Це бюджет пріоритетного розвитку внутрішнього ринку і стимулювання розвитку наших регіонів. Це бюджет соціального розвитку та створення нових робочих місць в Україні. Це бюджет підтримки вітчизняного виробника в ключових галузях промисловості, сільського господарства, житлово-комунального господарства і будівництва. Цим бюджетом ми засвідчуємо, що Україні здійснює передбачувану, зважену економічну політику. Політику зростання, який значно більшою мірою, ніж раніше, спирається на внутрішній ринок ", - не втомлювався повторювати глава Уряду.
У той же час він підкреслив, що нелегко було розробляти такий важливий документ, коли в світі "розгорається" друга хвиля кризи і світові ринки завмерли в очікуванні цього "античуда". Але команда змогла, і "при розробці бюджету на 2012 рік використовували всі виклики і труднощі в якості можливостей для прискореної структурної перебудови нашої економіки". Може, це обіцяне "покращення" на підході?
Цифри у зростання і мінус в плюс
Прем'єр зазначив, що для розробки кошторису були використані зважені показники. Цього разу виконавча влада розписала бюджет з дефіцитом в 2,5% (у 2011 р. - 3,5%). Доходна частина бюджету планується на рівні 334 млрд грн, загального фонду держбюджету - 341 млрд грн. Граничний обсяг дефіциту держбюджету встановлений на рівні 24,1 млрд грн.
За словами М. Азарова, це наша гарантія стійкості фінансової системи держави при будь-якому розвитку подій.
"Навіть розвинені європейські країни не можуть утримати свої дефіцити в межах такого, більш ніж помірного, показника. Чому Уряд так жорстко обмежує бюджетний дефіцит? .. Ми повинні захистити економіку Україну від ризиків, пов'язаних з нестабільністю світової економіки. Розраховувати можна лише на власні сили , на власний запас міцності ", - сказав Прем'єр.
У той же час експерти сумніваються у виправданості оптимізму глави Уряду та інших авторів. Так, головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Білан вважає, що загальний дефіцит сектору держуправління і "Нафтогазу" в 2012 році перевищить необхідний МВФ поріг 2,5% ВВП приблизно на 2 процентних пункти.
Не дивують в документі і основні макроекономічні показники. Бюджет держави на 2012 рік побудований на прогнозі зростання ВВП на 5,5%, промвиробництва - на 8,3%, курсу гривні на рівні 8 грн. за долар США і інфляції 7,9%. Темпи зростання валової продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств зростуть на 5,1%.
"Зростання ВВП на рівні 5,5% - це цілком реалістичний показник на наступний рік. Але багато в чому зростання українського ВВП залежить від зовнішніх ринків. Якщо у світі все-таки вибухне якась серйозна криза, то це відіб'ється і на економіці України. В першу чергу Україну цікавлять ринки металу, зерна і вартість енергоносіїв. Якщо ці ринки впадуть, то Україні в наступному році буде "не солодко" ", - вважає член інституту Світової економіки Всеволод Степанюк.
Крім того, на думку експерта, багато залежить і від зовнішньоекономічної політики держави.
"Наприклад, якщо Україна вступить до Митного союзу (МС), то зростання нашого внутрішнього валового продукту може підвищитися на кілька відсотків. Якщо ж Україні підпише договір про ЗВТ з Євросоюзом, то зростання ВВП на перших етапах може дещо сповільниться", - відзначає Степанюк.
Дешевий газ - тільки в перспективі
Прем'єр-міністр Микола Азаров також нагадав, що бюджет створювався в умовах різкого зростання цін на газ.
"За останніх півроку - майже вдвічі. А газ - це 90% у собівартості хімічних добрив, 20% - в собівартості хліба, 80% - в собівартості теплопостачання. Тобто, подорожчання газу - це подорожчання для наших людей хліба, продуктів харчування, житлово -комунальних послуг, тощо. Тому ми так наполегливо домагаємося справедливого перегляду газового контракту з Російською Федерацією. Але стратегічне завдання інше ", - сказав Прем'єр.
При цьому підкреслив, що "не ціни на газ повинні визначати перспективи розвитку економіки України".
Тим не менш, Кабмін Азарова включив в бюджет-2012 формулу Тимошенко. Середня ціна на газ, закладена в проекті держбюджету на 2012 рік, буде коливатися в районі 414-416 доларів за тисячу кубометрів.
Перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв зазначив, що вказана ціна розраховувалася за формулами, які містяться в контракті на купівлю-продаж газу між НАК "Нафтогаз" і ВАТ "Газпром", підписаному в січні 2009-го
"Ціна на газ розрахована за формулою, яку підписала Юлія Володимирівна (Тимошенко, - ред.) У своєму контракті. Тому ми розраховуємо ціну, яка буде коливатися (в межах, - ред.) 414-416 дол за тисячу кубометрів", - сказав він.
Клюєв уточнив, що ціна є середньозваженою і, відповідно, в першому-другому кварталах вона може бути більше, а в третьому-четвертому - знижуватися. За його словами, це песимістичний сценарій, і Україна сподівається на досягнення успіху в переговорах з Росією щодо зниження ціни на газ. Тобто, Бюджет-2012 вважали з урахуванням гіршого варіанту переговорів з Росією. Але надією українці гаманці не наповнять, а от за газ, судячи з усього, платити доведеться за заявленими цінами.
Зарплати і пенсії - зростання
Може, щоб було чим платити, порадували в новому бюджеті "соціалкою". Проектом закону "Про Державний бюджет України на 2012 рік", передбачено подальше поетапне підвищення розміру мінімальної заробітної плати. Урядом спільно з профспілками було прийнято рішення про підвищення з грудня 2012 прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати для працездатної особи на 14% до 1098,1 грн (на 75 грн!). Також, як пояснив міністр фінансів, в проекті бюджету на 2012 р. передбачені додаткові ресурси для вирішення питань соціального характеру, які спрямовуються в першу чергу на впровадження нових розмірів мінімальної заробітної плати, підвищення окладів працівникам бюджетних установ - всього 16,2 млрд грн.
"Середня заробітна плата завідувача дошкільного навчального закладу в 2012 році проти 2011 зросте на 847 гривень, або на 35%, вчителя вищої категорії загальноосвітньої установи - на 614 гривень, або на 25%", - сказав чиновник.
За словами міністра фінансів Федора Ярошенка, також на третину збільшитися середня заробітна плата лікаря-хірурга вищої категорії в стаціонарі - на 861 гривню, дільничного лікаря-терапевта вищої категорії - на 704 гривні, і фельдшера вищої категорії - на 540 гривень. На 1,2 млрд. грн. збільшаться видатки бюджету для виплати всім педагогічним працівникам надбавки в розмірі 20% посадового окладу.
При цьому Ф. Ярошенко уточнив (щоб ніхто нічого зайвого не подумав, і не виникло приводу для критики), що доходи бюджету розраховані не за рахунок податкового навантаження, а "за рахунок зростання реального сектора економіки".
"Наступний рік буде роком, коли ми зможемо відчути результати реформ, які розпочав глава держави. І наша країна буде процвітати", - оптимістично додав міністр фінансів.
За словами ж Азарова, проектом держбюджету-2012, перш за все, передбачені заходи, які забезпечать у наступному році збалансування бюджету Пенсійного фонду. Тобто, пенсії будуть виплачуватися відповідно до норм чинного законодавства, своєчасно і в повному обсязі.
Держборг - тільки в мінус
У той же час він нагадав, що "нам необхідно зменшити вантаж боргових зобов'язань". Адже, якщо до 2008 року Державний борг України тримався на рівні 10% ВВП, то після 2008 - він перевищив 30%. Ще два роки тому кожна друга гривня в бюджеті була позичена, причому позичена на рік-два, під шалені відсотки. "Може так функціонувати незалежна держава? Не може. Ці борги - на наших з вами плечах. І ніхто, крім нас, з ними не розрахується. Тому і в 2010, і в 2011 році ми змушені були позичати, щоб повертати попередні борги", - сказав М. Азаров.
Саме тому, Кабмін починає масштабне "гасіння боргів". Передбачено скорочення обсягу державних запозичень на 17,4%, що дозволить скоротити прямий державний борг з 30% ВВП до 27,6%.
"Ми маємо намір виплатити 17% ... У нас не критична межа державного боргу. Щоб ви не давали такі сигнали. У нас помірна політика, і ми зменшуємо боргові зобов'язання. Це стійка тенденція", - сказав міністр фінансів.
Глава Мінфіну повідомив, що на обслуговування держборгу в наступному році планується направити 30 млрд грн.
Інші витратиі трохи про творчість
Витрати ж на утримання Кабінету міністрів в 2012 р. будуть скорочені на 50%. "Це унікальний бюджет, який став можливий завдяки проведеним Президентом реформам", - підкреслив Ярошенко.
І, до речі, про Президента ... Віктор Янукович, звичайно, задоволений виконаною роботою, але доручив Федору Ярошенку продовжити "активну роботу" над проектом бюджету на 2012 р. Оскільки, як підкреслив глава держави, "досконалості немає меж".
Крім того, він висловив сподівання, що Верховна Рада (ВР) підійде до цього питання також творчо, "хоча ми знаємо, що завжди цей процес надмірно політизується".
А Рада почне свою творчість вже скоро. Так, Андрій Клюєв переконаний, що 22 вересня - етап творчості, іменований першим читанням в Парламенті, буде пройдено.
Дата: Субота, 20.09.2014, 17:24 | Повідомлення # 6
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Непрогнозований долар пішов у тінь
і на "чорному ринку" вже досяг 14,5 гривні
УНІАН: В Україні постійно дорожчають долари та євро, а гривня знецінюється
Експерти називають ефективний офіційний курс "зеленого" на рівні 12 гривень.
Долар США уже кілька місяців демонструє в Україні постійне подорожчання, а гривня в той час постійно знецінюється. Якщо ще рік тому "зелений" був по 8 грн, то нині – в понад півтора разу дорожче. Якщо ще на початку цього тижня офіційний курс долара Нацбанк встановив на рівні 12,9 грн, то вже у п'ятницю він злетів до 13,4 грн. На міжбанку взагалі "зелений" пішов у "вільний політ" і подорожчав уже до 14,9 грн у п'ятницю. Про це пише "Сегодня".
Аби хоч якось стримати падіння гривні, Нацбанк ніби хоче ще більше посилити правила покупки валюти для населення і зобов'язати комерційні банки не видавати в одні руки в день більше 200 доларів. Проте навіть таких сум досить часто не можуть купити українців, адже в банках просто немає валюти, або ж вона є лише для своїх. Тому почав відроджуватися "чорний ринок", де долар можна продати по 14,3-14,4 грн, а купити – по 14,5-14,6 грн. Відповідними оголошеннями вже рясніє інтернет. Продавці валюти навіть пропонують прийти в установи комерційних банків і купити валюту за такою ціною поза офіційною касою.
Тим часом експерти наголошують, що ринковий курс долара має становити в діапазоні 12 грн. Проте враховуючи політичну та економічну нестабільність в Україні, що викликана збройними діями на Донбасі та агресією Росії, прогнозувати курс "зеленого" не просто. Водночас у державі є адміністративні важелі, аби "вручну" втримати курс долара. Натомість для стабілізації ринкового курсу необхідне закінчення конфлікту на Сході.
"У нинішніх українських реаліях курс гривні можна встановити на якому завгодно рівні, особливо, коли мова йде про легальний ринок. На це є як адміністративні, так і фінансово-економічні важелі. Що стосується утримання ринкового курсу, то, справді, це зараз залежить від дуже мінливих обумовлюючих чинників", - говорить експерт українського банківського ринку Тантелі Ратувухері.
"Падіння гривні до позначки 14 за долар носило в собі більшою мірою психологічний фактор, ніж економічний. Природним чином бойові дії на Сході країни привели до паніки з боку населення і бізнесу", - вважає директор компанії "FIBO Україна" Сергій Поплавський.
Дата: Понеділок, 08.02.2016, 18:55 | Повідомлення # 7
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
WebMoneyназвана найкращою онлайн-системою
електронних платежів вУкраїні
Платіжна система WebMoney була визнана кращою в категорії «Система електронних платежів онлайн» в рамках конкурсу «Фаворити Успіху».
Система WebMoney названа кращою серед 14 учасників. Вона посіла перше місце в народному голосуванні, а також в абсолютному рейтингу з урахуванням зведеної оцінки переваг споживачів, експертів та відомих українців-лідерів думок. У той же час, за результатами голосування експертів перше місце WebMoney довелося розділити з iPay.ua.
У ТОП-5 кращих систем електронних платежів, крім WebMoney, увійшли iPay.ua, Portmone, EasyPay і LiqPay ( «ПриватБанк»).
Підсумки опитувань підтверджені аудитом Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) і незалежної маркетингової компанії InMind.
«Фаворити Успіху» - це український конкурс торгових марок з відкритими рейтингами. Він є незалежним і некомерційним. Мета конкурсу - об'єктивне дослідження динаміки змін в уподобаннях громадськості. У ньому автоматично беруть участь усі без винятку торговельні марки, офіційно представлені в Україні, чия специфіка відповідає певній категорії товарів або послуг.
Дата: Понеділок, 08.02.2016, 18:59 | Повідомлення # 8
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Нацбанквиключив24nonStop
з реєстру платіжних систем
Національний банк виключив внутрішньодержавну платіжну систему "24nonStop" з Реєстру платіжних систем. Про це йдеться в повідомленні регулятора.
"Згідно з рішенням Комітету НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду платіжних систем від 4 лютого 2016 року № 45 платіжна система" 24nonStop "виключена з Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури", - повідомляє НБУ ,
Як зазначається, таке рішення було прийнято в зв'язку з невиконанням рішення Комітету про призупинення переказу коштів у внутрішньодержавну платіжну систему "24nonStop", платіжною організацією якої є ТОВ "Ай Ті Фінанс".
У зв'язку з прийняттям рішення скасовується реєстрація учасників цієї системи: ТОВ "Тріолан.Мані"; ТОВ "НСП"; ТОВ "Фінансова компанія Фенікс"; ТОВ "Європейська платіжна система"; ТОВ "Фінансова компанія" Елаенс ", ТОВ" Укрфінстандарт ", ТОВ" Вап-Капітал ", ТОВ" ВМ-Фактор ", ТОВ" Перша Українська платіжна система ".
"Національний банк відзначає, що відповідно до пункту 9.3 статті 9 Закону України" Про платіжні системи та переказ коштів в Україні "платіжні організації платіжних систем і їх учасники мають право здійснювати свою діяльність в Україні виключно, якщо відомості про них внесені до Реєстру", - йдеться в повідомленні.
Дата: Понеділок, 08.02.2016, 18:59 | Повідомлення # 9
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
НБУвводить в обіг новігривні
Національний банк України (НБУ) вводить в обіг банкноти з підписом Ігоря Соркіна,
затвердженого на посаді глави Нацбанку 11 січня 2013.
«Випустити в межах планового на 2013 рік випуску і ввести в обіг банкноти зразка 2003 і наступних років випуску з підписом голови НБУ Соркіна Ігоря В'ячеславовича і відображенням на них року випуску, в тому числі номіналом 5 гривень - з 1 червня, 10 і 50 гривень - з 1 вересня, 200 гривень - з 1 листопада 2013 року », - вказується в постанові НБУ від 15 березня, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як повідомляв MIGnews.com.ua, 11 січня 2013 Верховна Рада призначила Ігоря Соркіна на посаду голови Національного банку України замість Сергія Арбузова, який був звільнений з цієї посади у зв'язку з його призначенням першим віце-прем'єр-міністром.