У неділю, 30 березня, минає 40 днів з часу трагічних подій 18-20 лютого,
під час яких загинули герої Небесної Сотні.
За даними Міністерства охорони здоров'я України, починаючи з 18 лютого в сутичках у центрі Києва постраждало 1528 осіб, загинуло 103 учасники протестів.
Дата: Понеділок, 31.03.2014, 20:14 | Повідомлення # 199
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Нацбанквипустив медаль, присвячену
“Небесній сотні”.
Національний банк підтримав ініціативу громадськості та випустив пам’ятну медаль"Небесна сотня на варті".
Пам’ятну медаль “Небесна сотня на варті” виготовлено з нейзильберу, якість карбування — “спеціальний анциркулейтед”, маса — 16,54 г, діаметр — 35,0 мм, тираж — до 100 000 штук, йдеться на сайті Національного банку України.
Коштуватиме пам’ятна медаль 20 гривень (у сувенірній упаковці — 30 гривень).
На аверсі медалі зображено архангела Михаїла в оточенні українського орнаменту; під ним написи:
“Мамочко, вибач за чорну хустину, за те, що віднині будеш сама. Тебе я любив і любив Україну, вона, як і ти, була в мене одна.” та “Героям слава!”.
На реверсі – герої подійукраїнськогоМайдану на барикаді, один із яких тримає синьо-жовтийДержавний Прапор України (використано тамподрук); угорі напис “Небесна сотня на варті”; унизу рік карбування — 2014.
Вірш-реквієм “Мамо, не плач. Я повернусь весною…”, рядки якого розміщено на аверсі медалі, неодноразово звучав зі сцени Майдану. Автор твору — поетеса Оксана Максимишин-Корабель.
Дата: Неділя, 06.04.2014, 10:23 | Повідомлення # 206
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
НевідомогоГерояМайданупоховали
наАскольдовій могилі
5 квітня у Києві відбулося поховання активіста Євромайдану, який згорів під час пожежі у Будинку профспілок.
Ховали безіменного активіста здебільшого представники самооборони Майдану, а також священнослужителі. Поховали Героя на Аскольдовій могилі.
Нині відомо, що юнак, який загинув під час пожежі, був членом організації «Білий молот». Йому було 23-25 років, а у реєстраційній книзі був записаний під псевдонімом «Боєць Горана».
Поховали майданівця з військовими почестями: в останню путь він «йшов» з БТРом, який охороняла почесна варта.
«Преса України» раніше повідомляла, що правоохоронці створили ДНК-карту загиблого, проте досі його особу встановити не вдалося. З родичів молодого чоловіка нікого знайти не змогли, однак завдяки аналізам ДНК є сподівання, що у майбутньому, при відповідному запиті, його можна буде ідентифікувати.
Дата: Неділя, 23.11.2014, 14:44 | Повідомлення # 210
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Родичі загиблих героївНебесної сотнівимагають
розслідувати обставини лютневих розстрілів
Родичі загиблих героїв Небесної сотні наполягають на необхідності повного розслідування обставин масових розстрілів на Майдані взимку цього року та в цілому невдоволені тим, що не притягнуто до відповідальності винних у вбивстві їхніх рідних.
Син загиблого на Майдані Сергія Бондарчука Володимир на брифінгу в п'ятницю в Києві повідомив, що родичі загиблих неодноразово писали листи до Адміністрації президента, здебільшого ці листи стосувалися необхідності визнання загиблих героями та їх нагородження.
За його словами, загалом було написано сім листів.
Зокрема, серед вимог було покарання винних у розстрілах, гідне вшанування пам'яті загиблих, а також питання соціального захисту.
"Теми не змінювалися, просто ми не отримуємо відповідей", - сказав він.
За словами В.Бондарчука, Генеральна прокуратура України "щось робить, але є зауваження до ефективності цієї роботи".
У свою чергу батько загиблого на Майдані Устима Голоднюка Володимир розповів, що родичі загиблих героїв Небесної сотні спілкувалися в п'ятницю з керівництвом Генпрокуратури, і вкотре їм повідомили про те, що у зв'язку зі знищенням масиву доказів у цій справі хід розслідування не такий ефективний, як цього хотілося б.
"Ми не почули напряму, в якому вони рухатимуться... Я вважаю, що основною метою розслідування має стати поіменне зазначення злочинців - виконавців та замовників. Якщо Генпрокуратура говорить, що не може розслідувати, то нехай наймуть групу слідчих із-за кордону, і ми оплатимо їхню роботу", - наголосив В.Голоднюк.
Він також висловив нерозуміння тим, що нікого не було покарано за знищення доказів та гільзотеки, при цьому додавши, що родичі загиблих намагаються працювати в юридичному полі та за допомогою адвокатів.
"Я хотів би, щоб слова української влади не розходилися з ділами. Розслідування має бути завершено", - сказав він.
Родичі загиблих також висловили сподівання, що президент України Петро Порошенко виконає свою обіцянку та присвоїть звання Герой України загиблим героям Небесної сотні.