Дата: Понеділок, 03.04.2023, 15:53 | Повідомлення # 1819
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2749
Статус:
Новий поворот на фронті і загадкове зникнення російської дивізії: огляд тижня від Андрія Цаплієнка
До України прийшла обіцяна важка зброя, але неприємним сюрпризом для українців може стати російська дивізія, яка раптово зникла.
Росія провалила так званий "великий" зимовий наступ і не досягла поставленої мети: повністю захопити Донецьку і Луганську області до 31 березня. На це звернули увагу аналітики американського Інституту вивчення війни. Поки ж бійцям на фронті важко тримати Бахмут і Авдіївку від навали ворога, московські пропагандисти нервово обговорюють український контрнаступ, йдеться в ТСН.
БРОНЬОВАНИЙ КУЛАК
Британські “Челенджери” разом з німецькими “Леопардами” уже в Україні і їх вже обкатали наші герої-танкісти. Дорогущі танки, а кожен коштує майже 6 з половиною мільйонів доларів, нам все дали, попри те, що спочатку відмовляли.
Перша його перевага - це єдина у світі танкова гармата з нарізним стволом, що перетворює його на танк-снайпер. Перевага друга - пробивна здатність, нам дають снаряди зі збідненим ураном і радіація, якою лякають росіяни тут ні до чого. Більше того, в снаряді взагалі немає нічого, що вибухає. Збіднений уран - це велика маса і твердість помножена на швидкість. Завдяки йому металева стріла випущена з “Челенджера” легко прошиває усю ворожу броню. Натомість броня самого “Челенджера” багатошарова, що на голову ефективніша за російську. За весь час використання у бойових діях - цей танк вразили лише раз, та й то свої випадково поцілили. ЗМІНИ НА ФРОНТІ
Перше - на лінії Сватове- Кремінна росіяни накопичують кулак. Зібрали підрозділи до 6-ти дивізій: з яких дві танкові і 2 повітряно-десантні. Ймовірно готуються до штурмових дій.
Друге - у Бахмуті незначне просування росіян.
Третє - суттєва зміна ситуації навколо Авдіївки, яка, схоже, стає пріоритетом для росіян.
АВДІЇВКА - ПОВТОРЕННЯ БАХМУТА?
Їм потрібен якийсь успіх після провалу у Вугледарі, а ще у них завдання взяти весь Донбас, тож якщо вдасться захопити Авдіївку - вони отримають вихід і на південь, в бік Вугледара і до водосховищ на Карлівку, щоб контролювати водозабір. І на північ Донбасу: обрізаючи українське угруповання в районі Бахмута. Тому в Авдіївці вони активно застосовують авіацію, завдають ракетно-бомбові удари. До того ж використовують те, чого не застосовували раніше - керовані авіабомби. “Авдіївка сьогодні, це десятки обстрілів міста, сотні обстрілів по позиціях, сотні штурмових дій навколо міста. Б'ють по всьому місту з усього, що в них є в наявності. Інколи до двадцяти заходів авіації, до 12 ракетних авіаударів. Не вдасться їм оточити місто, не вдасться їм взяти в лобову. Збройні сили боронять місто, ніхто не збирається відходити”, - заявляє голова Авдіївської ВЦА Віталій Барабаш.
Специфіка Авдіївки - це маленьке місто з великими будинками, тут велика концентрація багатоповерхівок. росіяни вважають, що ці будинки - панівні висоти, тому намагаються їх знищити, абсолютно не турбуючись про їхніх мешканців. У п'ятницю там загинула дитина, якій не було і року.
КЕРОВАНА БОМБА
Протистояти ворогу вже тиждень допомагає зброя нової якості, і це новий поворот у цій війні. Українці тепер мають керовану бомбу, так звану JDAM. Фактично - до звичайної бомби причепили крила і кероване хвостове оперення з комп'ютерним мозком. З звичайного предмета, що падає вона перетворюється на розумний планер. Літак може скинути таку бомбу за 30 кілометрів від цілі, яку вона ще й сама знайде. В росіян приблизно така ж система, проти якої поки безсила ППО. “Це ФАП-500. Стара радянська бомба, обладнана крилами, GPS-навігацією, яка летить десятки кілометрів. російська літаки, такі як Су-35, не входять в зону ураження нашої ППО. Скидають ці бомби за 40-50 кілометрів. Як реагувати? Найкраще мати далекобійні системи ППО і також авіація. Авіація, яка може застосовуватись із ракетами на відстані 180 кілометрів, непогано б дивилась на американських винищувачів F-16, які можуть нам дуже знадобитись”, - заявив речник командування Повітряних Сил Юрій Ігнат.
ФОРТЕЦЯ БАХМУТ
Поки ж Україна чекає, росіяни змогли дещо просунутись у Бахмуті. Американський інститут вивчення війни стверджує, українські збройні сили змогли уникнути загрози неминучого оточення. За його даними, росіяни контролюють наразі більше двох третин міста. Лінія фронту, на жаль, просунулась на захід. Вона проходить з півночі від заводу обробки металів. Проходить через центр міста. І на півдні - доходить до вулиці Корсунського між так званим маріупольським цвинтаром і в'їздом до Бахмута.
Бої тривають в районі палацу культури, але, попри те, що і міськрада, і палац культури в сірій зоні, в зоні боїв, наразі, з нашого боку, немає підтверджень, що росіяни його взяли під контроль. Були і повідомлення, що українці відтіснили вагнерівців з дороги, яка з’єднує Часів Яр та Хромове, і це зараз критично важлива лінія постачання для ЗСУ.
КОЛИ КОНТРНАСТУП?
Наростає інтрига з весняним контрнаступом. Міністр Резніков майже назвав дати: квітень-травень, глава Пентагону Остін теж каже, що шанси на весняний контрнаступ України дуже добрі. CNN навіть напрямок називає: на Мелітополь, і на Херсонщину поруч з Кримом. Тож інформації така кількість, що вона сама стала прикриттям. Розібратися, де правда, а де інформаційна спецоперація вже просто нереально. Тому росіяни з цього приводу вже нервують, але і українцям не можна розслабляємося. Росіяни теж, схоже, готують сюрприз - судячи з того, що загубилась одна з найбоєздатніших російських дивізій.
Джордж Баррос - керівник відділу розвідки геоданих Інститут вивчення війни каже, що це найбільша стратегічна загадка, розв’язання якої дасть розуміння про те, де росіяни готують свій удар. “Одне з головних питань, де зараз перебуває друга російська мотострілецька дивізія? Вона була відправлена до білорусі після того, як понесла втрати у боях за Суми та Харків. гур доповідав, що її доправили назад до росії, а потім знову до Луганської області. Але ми не бачимо її серед тих дивізій, які воюють на напрямку Кремінна - Сватове. Можливо дивізію тримають в резерві, щоб застосувати у разі українського контрнаступу. Або можливо її відправили до москви, бо друга дивізія - це ключовий підрозділ, який має захищати Кремль у разі заколоту. Якщо ми дізнаємося, де вона перебуває, це звузить рамки прогнозу стосовно дій росіян”, - заявив він.
ВИСНОВКИ:
Перше - Україна отримала британські танки “Челенджер-2” разом з іншою сучасною бронетехнікою
Друге - ворог робить своїм пріоритетом спробу оточення Авдіївки.
Третє - і Україна, і російські окупанти почали надскладне змагання за перехоплення наступальної ініціативи. Тож залишається запитання - коли, де і хто вдарить першим.
Дата: Понеділок, 03.04.2023, 16:51 | Повідомлення # 1820
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2749
Статус:
Норвегія та Данія передадуть Україні
8 тисяч артилерійських снарядів
Уряди Норвегії та Данії погодилися співпрацювати задля надання Україні 8000 артилерійських снарядів, причому Осло відправить 155-мм артилерійські снаряди, а Копенгаген — відповідні підривники. У понеділок, як передає Укрінформ із посиланням на Baha, про це оголосили у міністерствах оборони Данії та Норвегії.
"Україна має значну потребу в артилерійських боєприпасах. Норвегія зробить свій внесок там, де ми можемо. Для безпеки як Європи, так і Норвегії важливо, щоб Україні вдалося відбити напад росії", - заявив міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам.
У міністерстві додали, що ця допомога доповнить рішення Данії про передачу Україні 19 самохідних гаубиць Caesar.
Читайте також: 122 і 152-міліметрові боєприпаси: снарядного голоду у ЗСУ не буде Як повідомляв Укрінформ, уряд Данії заявив, що цього року створить фонд у розмірі 7 мільярдів данських крон (1,01 мільярда доларів США) для військової, цивільної та бізнес-допомоги Україні.
Фонд, який було погоджено із більшістю партій у парламенті, спрямує 5,4 мільярда данських крон на військову допомогу. Ще 1,2 мільярда підуть на цивільну допомогу, а на зусилля данських компаній щодо відновлення України буде виділено 0,4 мільярда данських крон.
Наприкінці 2022 року уряд та парламентські партії Данії погодилися виділити ще 300 мільйонів данських крон (майже $43 мільйони) для закупівлі зброї та обладнання для України.
Також 13 лютого цього року Данія передала Україні всі свої самохідні гаубиці типу CAESAR.
Дата: Понеділок, 03.04.2023, 16:53 | Повідомлення # 1821
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2749
Статус:
Після війни НАТО має бути готовим
до стримування агресії проти України - Столтенберг
НАТО допомагатиме Україні, зокрема у реалізації мирного плану Президента України Володимира Зеленського, який відкриває шлях до стійкого та справедливого миру. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі напередодні зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Міністри закордонних справ НАТО зустрічаються у важливий момент для нашої безпеки. Завтра ми проведемо Комісію НАТО-Україна за участю міністра закордонних справ Кулеби, щоб відповісти на агресивну війну росії та обговорити нашу підтримку для Києва. Ми не знаємо, коли ця війна завершиться. Але коли це відбудеться, ми маємо бути готові до запровадження заходів, які дозволять Україні стримати подальшу агресію. Історія не повинна повторитися», - наголосив керівник Альянсу.
Читайте також: Союзники допоможуть Україні перемогти у війні та наблизитися до членства в НАТО - Столтенберг Він зауважив, що союзники по НАТО не можуть дозволити росії продовжувати підривати європейську безпеку.
«Я вітаю мирний план Президента Зеленського, який відповідає принципам, що є в основі Хартії ООН. Він закладає основу для справедливого та тривалого миру. Але наразі немає жодних ознак, що президент путін готується до миру. Він готується до ще більшої війни. Саме тому ми об’єднані у нашій рішучості дотримуватися обраного курсу та підтримувати Україну так довго, як це буде необхідно», - заявив генеральний секретар НАТО.
Столтенберг нагадав, що військова допомога, яку союзники по Альянсу надали на цей час для України, дорівнює 65 млрд євро. Він привітав той факт, що сучасні бойові танки та броньовані машини почали прибувати в Україну. На його переконання, це може привнести реальні зміни на лінії фронту.
Як повідомляв Укрінформ,Німеччина передала Україні 18 танків Leopard 2А6. Також Україна отримала від Португалії три танки Leopard моделі 2A6.
Дата: Понеділок, 03.04.2023, 17:18 | Повідомлення # 1822
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2749
Статус:
Німеччина та Румунія обіцяють Україні
допомогу щодо ремонту військової техніки
Німеччина та Румунія тісно співпрацюють у підтримці України як на двосторонньому рівні, так і як партнери в ЄС і союзники в НАТО.
Про це заявили канцлер ФРН Олаф Шольц і президент Румунії Клаус Йоганніс під час спільного брифінгу в Бухаресті 3 квітня, передає Укрінформ.
"Наше співробітництво в питанні підтримки України є дуже інтенсивним… Можу вас запевнити, ми будемо продовжувати це робити за допомогою дуже багатьох конкретних кроків", – заявив Шольц.
Він зазначив, що це стосується, зокрема, питань ремонту і підтримки у належному стані військової техніки, яка передається Україні. Йдеться про створення німецьким виробником зброї Rheinmetall центру обслуговування західної військової техніки, яку використовують ЗСУ, в румунському Сату-Маре.
Канцлер назвав особливістю цієї війни те, що техніку треба ремонтувати за межами України, але близько до її кордонів.
"Ми раді, що так багато європейських держав, членів ЄС, готові робити це разом з нами", – зазначив політик.
Він також подякував Румунії за те, що вона прийняла чимало українських біженців, що є "великим гуманітарним жестом", а також логістичну допомогу у рамках ініціативи "Шляхи солідарності" з доправлення українського збіжжя.
Йоганніс підтвердив, що його країна допомогла вивезти з України чимало зерна. Він поінформував, що територією Румунії далі на захід виїхали 3,8 млн біженців, з них понад 110 тисяч залишилися.
Коментуючи створення центру з ремонту техніки, він назвав це великою німецькою інвестицією, економічною співпрацею, але не тільки.
"Треба продовжувати підтримувати Україну, скільки потрібно. Як на рівні ЄС, так і країн-членів", – сказав президент Румунії.
Він висловився за посилення східного флангу НАТО та посилення присутності Альянсу в Чорному морі, яке має надзвичайне стратегічне значення особливо зараз.
Обидва лідери підтвердили підтримку розширення ЄС, зокрема, за рахунок України та Молдови.
Шольц перебуває в Бухаресті з одноденним візитом, у ході якого він також зустрінеться з президенткою Молдови Маєю Санду.
Дата: Вівторок, 04.04.2023, 10:35 | Повідомлення # 1826
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2749
Статус:
Протягом доби було відбито 69 атак окупантів,
росія веде наступальні дії на 4 напрямках – Генштаб
В Україні розпочалась 405 доба широкомасштабної збройної агресії pосії.
Протягом минулої доби противник завдав три ракетних та 21 авіаційний ударв, здійснив 33 обстріли з реактивних систем залпового вогню. Про це йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ за 4 квітня. Високою залишається ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України.
Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
Завдяки злагодженим діям підрозділів Сил оборони України та героїзму кожного воїна, протягом минулої доби було відбито 69 атак окупантів. Найзапекліші бої тривають за населені пункти Бахмут, Авдіївка та Мар’їнка.
На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна ситуація без суттєвих змін, ознак формувань наступальних угруповань противника не виявлено. Визначені підрозділи Збройних сил республіки білорусь продовжують виконувати завдання у прикордонних з Україною районах.
російська федерація і надалі використовує повітряний простір та територію білорусі, її військову інфраструктуру. На білоруських полігонах здійснюється підготовка підрозділів збройних сил рф. Зберігається присутність підрозділів противника у прикордонних районах курської та бєлгородської областей.
Протягом минулої доби противник здійснив обстріли населених пунктів Волфине, Запсілля та Миропілля Сумської області, а також населених пунктів Вовчанськ, Вовчанські Хутори, Зибине, Волохівка, Рублене та Вільхуватка на Харківщині.
На Куп’янському напрямку ворожих обстрілів зазнали населені пункти Кам'янка, Петро-Іванівка, Новомлинськ, Дворічна, Кутьківка, Западне, Масютівка Харківської області; Крохмальне Луганської області та Терни і Серебрянка Донецької області.
На Лиманському напрямку протягом минулої доби противник вів безуспішні наступальні дії в районах населених пунктів Невське, Кремінна, Діброва та Серебрянського лісництва. Артилерійських обстрілів зазнали Макіївка, Невське, Кремінна, Діброва, Білогорівка Луганської області та Терни, Веселе, Званівка, Спірне і Роздолівка Донецької області.
На Бахмутському напрямку ворог намагається взяти під повний контроль місто Бахмут, продовжує його штурмувати. Вів безуспішні наступальні дії поблизу населених пунктів Оріхово-Василівка та Іванівське. Підрозділи сил оборони протягом доби відбили 32 атаки противника на зазначеній ділянці фронту. Від ворожих обстрілів постраждали населені пункти, що розташовані у районі бойового зіткнення, серед них: Васюківка, Оріхово-Василівка, Новомаркове, Богданівка, Бахмут, Іванівське, Часів Яр, Озарянівка, Дачне, Олександро-Шульгине, Залізне та Нью-Йорк Донецької області.
На Авдіївському та Мар’їнському напрямках противник вів наступальні дії в районах Новокалинове, Красногорівка, Авдіївка, Сєверне, Первомайське та Мар’їнка, успіху не мав. В той же час, ворог здійснив обстріли населених пунктів Авдіївка, Водяне, Сєверне, Нетайлове, Первомайське, Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка і Побєда Донецької області.
На Шахтарському напрямку ворог наступальних дій не проводив. Для коригування вогню артилерії активно застосовував БпЛА. Здійснив обстріли населених пунктів Новомихайлівка, Вугледар, Пречистівка, Золота Нива, Велика Новосілка та Времівка Донецької області.
На Запорізькому та Херсонському напрямках противник активних дій не проводив, нарощував оборонні спроможності. Здійснив обстріли населених пунктів Ольгівське, Гуляйполе, Чарівне, Білогір'я, Мала Токмачка, Новоданилівка, Кам'янське Запорізької області, а також Антонівка Херсонської області та міста Херсон.
У окремих населених пунктах Каховського району Херсонської області, російські окупанти продовжують чинити тиск на місцеве населення. Так, 2 квітня цього року людям було заборонено залишати помешкання і виходити з дому. Протягом доби були зачинені усі громадські місця: торгові центри, магазини, лікарні, тощо. У окремих селах зазначеного району пенсіонери і далі потерпають від знущань загарбників. Для отримання пенсій необхідно вистояти чергу, грошей вистачає не всім і не в повному розмірі. Водночас, за певну винагороду, отримання соціальних виплат стає доступнішим.
Авіація сил оборони минулої доби завдала п’ять ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. Також було збито ворожий розвідувальний БпЛА, а ракетники і артилеристи уразили район зосередження живої сили противника. Нагадаємо, уночі 4 квітня 2023 року російські окупанти атакували Україну з південного напрямку ударними безпілотниками іранського виробництва «Shahed-136/131». Знищено 14 "шахедів".
Дата: Вівторок, 04.04.2023, 16:31 | Повідомлення # 1827
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2749
Статус:
Бойова «Росомаха» з Польщі посилить українську армію
Україна оформила замовлення на 100 колісних бронетранспортерів Rosomak від Польщі Про це повідомив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час візиту на завод у Семяновицях-Сілезьких, де виробляють ці бронемашини. Голова уряду зазначив, що фінансування українського замовлення буде здійснюватися за рахунок коштів з європейських та американських фондів, які підтримують Україну.
Прем'єр акцентував на тому, що ці бронетранспортери можуть перетворитись на національний експортний бренд польської оборонної промисловості, як це сталось із САУ Krab.
БТР Rosomak є повнопривідним (8x8) універсальним військовим бронетранспортером, який був розроблений польським військовим виробником Rosomak S.A.. БТР «Росомаха» стоїть на озброєнні польських військових з 2003 року.
Хоча ця машина є ліцензійною версією фінського БТР Patria, вона має деякі відмінності. Насамперед, у польському варіанті була встановлена нова башта, розроблена італійськими інженерами. Використання нової башти дозволило встановити 30-мм автоматичну гармату, що перетворює звичайний БТР на повноцінну БМП. Також поляки змінили двигун і хімічний склад броні. Крім того, при придбанні ліцензії було обговорено можливість модернізації та переозброєння. Усі ці роботи вже виконувала польська компанія.
Назва Rosomak була вибрана завдяки конкурсу, організованому у журналі Nowa Technika Wojskowa. Міністерство оборони Польщі планує повністю замінити застарілі OT-64 SKOT та BWP-1, на нові Rosomak.
Окрім Польщі, «Росомахи» є на озброєнні Об'єднаних Арабських Еміратів. Всього у світі близько 670 таких бронетранспортерів.
Rosomak оснащений 6-циліндровим 11,7-літровим турбованим двигуном Scania D1 12 56A03 PE, який має максимальну потужність 360 кВт при 2100 обертах на хвилину, це приблизно 500 кінських сил. Бойова машина отримала автоматичну трансмісію ZF 7HP 902S Ecomat, яка має 7 передач вперед та одну назад.
У «Росомахи» запас ходу 800 кілометрів, а також позитивна плавучість. Максимальна швидкість на суші перевищує 100 км/год, а на воді досягає 10 км/год.
Лобова проекція Rosomak витримує численні влучання з крупнокаліберних кулеметів 14,5 мм. Бокова броня захищає від звичайної стрілецької зброї калібрів 7,62. Броня має два шари: основний сталевий шар завтовшки 8 мм та зовнішній, прикріплений до основної броні. Використання модульної броні дозволяє швидко замінити навісний захист, без необхідності капітального ремонту бойової машини. Два шари броні відокремлені один від одного кількома міліметрами порожнини. Цей простір можна заповнити спеціальною піною для збільшення водотоннажності машини. Це дозволить поліпшити плавучість й збільшити вагу вантажу на її борту. За звичайних умов бойова машина важить 22 тонни і має довжину 7,77 метрів.
Екіпаж бронетранспортера складається з трьох осіб, а десантне відділення в задній частині машини призначене для восьми військових. Десантники можуть залишити БТР через задні двері або верхні люки.
Озброєння «Росомахи»
Основне озброєння Rosomak представлене автоматичною 30-мм гарматою Mk44 Bushmaster II. Ця гармата здатна вести ефективний вогонь по наземних цілях на відстанях до 3000 метрів, по морських – до 5100. Також на БТР встановлений великокаліберний кулемет 12,7 мм, який може бути замінений на американський автоматичний станковий гранатомет Mk19 (американський аналог радянського АГС-17).
Другорядне озброєння представлене польським кулеметом UKM-2000, який представляє собою модифікацію кулемета Калашникова, калібру 7,62х51 мм.
Варто відзначити, що поляки також планують оснастити свої Rosomak безпілотним бойовим модулем власного виробництва – ZSSW-30. Це означає, що управління вогнем екіпаж може вести, не перебуваючи у башті - з бойового відділення, за допомогою джойстиків та екранів. Цей комплекс має, крім зазначених 30-мм гармати та кулемету UKM-2000, ще ізраїльський ПТРК Spike. З ним «Росомаха» зможе повноцінно боротись проти важкої бронетехніки, наприклад, танків. Річ у тім, що бронепробиття його ракети досягає 900 міліметрів, а дальність 5,5 кілометрів. Врешті-решт, слід нагадати, що Rosomak доступний у ряді інших версій – розвідувальна машина, варіант для протитанкових розрахунків, мінометна машина та інші.
Незалежно від обраної версії, найкращим варіантом для нас, безумовно, було б отримання готових Rosomak з польських військ, а кошти, виділені на закупівлю цих машин, були б використані Польщею для виробництва БТР-ів для власних потреб. Це дозволило б скоротити час. Проте, чи погодиться Польща, враховуючи, що вона вже надала нам сотні одиниць своєї бронетехніки. Однак, у будь-якому разі – передачі вже готових машин чи виробництва нових – це буде гарним варіантом для зміцнення Збройних сил України.
Дата: Вівторок, 04.04.2023, 22:24 | Повідомлення # 1828
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2749
Статус:
Пентагон оголосив про передачу нового пакета
військової допомоги Україні на $2,6 млрд
Переважно він складається з боєприпасів та снарядів, яких гостро потребує українська армія.
Також буде передано тактичні машини для евакуації техніки та мобільні ракетні комплекси c-UAS із лазерним наведенням. Про виділення нового пакета заявили у Міноборони США.
"Новий пакет включає санкціонування президентом скорочення допомоги в галузі безпеки зі збільшенням кількості боєприпасів для наданих США HIMARS, перехоплювачів ППО та артилерійських снарядів, які Україна використовує для самооборони, а також протитанкових систем, стрілецької зброї, транспортних засобів важкої техніки, а також технічне обслуговування, необхідне для зміцнення захисників України на полі бою, на суму до $500 мільйонів", – зазначили у Пентагоні.
Ще на $2,1 млрд США передадуть засоби ППО, артилерійські та танкові боєприпаси, мінометні системи, ракети й протитанкові системи. Ці поставки фінансуються за рахунок Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) – і будуть зроблені американськими підприємствами на замовлення влади США.
Із запасів Пентагону Україні передадуть:
– додаткові боєприпаси для ЗРК Patriot;
– додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS);
– 155-мм та 105-мм артилерійські постріли;
– 120-мм мінометні постріли;
– 120-мм та 105-мм танкові боєприпаси;
– 25-мм боєприпаси;
– ракети з трубчастим пуском, оптичним відстеженням та провідним наведенням (TOW);
– близько 400 гранатометів та 200 000 набоїв;
– 11 тактичних машин для евакуації техніки;
– 61 танкер із важким паливом;
– 10 вантажівок та 10 причепів для перевезення важкої техніки;
– контрольно-діагностичне обладнання для технічного обслуговування та ремонту автомобілів;
– запасні частини та інше польове обладнання.
Водночас у межах USAI Міністерство оборони надасть Україні:
– додаткові боєприпаси для національних передових зенітних ракетних комплексів (NASAMS);
– 10 мобільних ракетних комплексів c-UAS із лазерним наведенням;
– три радари повітряного спостереження;
– 30-мм та 23-мм зенітні боєприпаси;
– 130-мм та 122-мм артилерійські снаряди;
– 122-мм реактивні снаряди "Град";
– ракетні установки та боєприпаси;
– 120-мм та 81-мм мінометні системи;
– 120-мм, 81-мм та 60-мм мінометні постріли;
– 120-мм танкові боєприпаси;
– протитанкові системи Javelin;
– протитанкові ракети;
– високоточні авіаційні боєприпаси;
– приблизно 3600 одиниць стрілецької зброї та понад 23 000 000 набоїв до стрілецької зброї;
– сім тактичних машин для евакуації техніки;
– вісім важких бензовозів та 105 бензовозів;
– системи броньованих мостів;
– чотири машини тилового забезпечення;
– вантажівки та десять причепів для перевезення важкої техніки;
– захищене обладнання зв'язку;
– термінали та послуги SATCOM;
– фінансування навчання, обслуговування та підтримки.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що США передадуть Україні танки Abrams із наявності Пентагону, а не виготовлятимуть нові, як планувалося. Це дозволить забезпечити їхні поставки в Україну ще цього року.
До того ж, у Пентагоні наприкінці березня заявили, що перші ЗРК Patriot прибудуть в Україну найближчими тижнями, адже військові ЗСУ завершують навчання раніше від графіка.