Дата: Середа, 15.06.2016, 15:10 | Повідомлення # 46
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Неймовірні факти: Те, чого ви ще не знали про борщ
В Україні часто використовують неофіційний «індекс борщу» (за аналогією «індексу Біг-Мака») для оцінки купівельної спроможності різних валют, а також визначення реальної інфляції гривні.
Український борщ - символ міцної сім'ї. .
В Україні борщ здавна вважався символом міцної родини: усі інгредієнти у полив’янім горщику, варяться, бурлять, а потім, мліючи, передають свої аромати і смаки одне одному, стають одним цілим – багатим, наваристим, густим. Про народні традиції України і секрети приготування борщу розповідають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
1. У давнину українці традиційно готували борщ на поминальний обід, вважалося, що з парою від борщу відлітає до раю душа небіжчика.
2. Існує понад 70 складених і описаних рецептів червоного борщу, найскладнішим та найдорожчим з яких вважається «Борщ київський». Бульйон для нього варять з яловичини, баранини та свинини, а окрім обов’язкових складників додають натуральний хлібний квас.
3. На Чернігівщині готують борщ з грибними «вушками» і називають його «переяславським».
4. Полтавчани борщ варять на основі курячого бульйону і обов’язково кладуть до нього традиційні для свого регіону галушки.
5. На Житомирщині борщ має два різновиди: «поліський» – з в’яленими в’юнами і грибами та «коростенський» – на сухофруктах.
6. Є на карті України регіон, у якому взагалі немає свого борщу, – це Закарпаття. Дуже рідко там варять борщ із самої лише картоплі та буряка, без капусти і називають його «львівським».
7. Галичани в давнину готували борщ дуже ріденьким, без картоплі, тільки з буряка, приправляючи засмажкою, а для кислоти додавали вишневий чи яблучний сік.8. У єврейській кухні борщ готують виключно на курячому м’ясі і додають досить багато цукру, а буряк не тушкують, а відварюють.
9. Існує в кулінарії навіть «московський борщ», який готують на бульйоні з яловичини і копченостей, а подають із нарізаними сосисками.
10. У класичний український борщ в самому кінці варіння обов’язково кладуть свіже свиняче сало, товчене з часником, сіллю і зеленню, знімають каструлю з вогню, накривають кришкою, дають борщу настоятися не менш як півгодини (чим довше, тим краще) і тільки тоді подають.
11. Першими закислювачами для борщу слугували сироватка, кисле молоко, кисла капуста, ягоди або незрілі яблука. Томатна ж заправка з’явилася в українському борщі лише в кінці XIX – на початку XX столітті, коли в Україні остаточно прижилися американські помідори.
12. Українські ЗМІ часто використовують неофіційний «індекс борщу» (за аналогією «індексу Біг-Мака») для оцінки купівельної спроможності різних валют, а також визначення реальної інфляції гривні. Індекс борщу – це середня сукупна ціна продуктів, необхідних для приготування певного об’єму цієї страви станом на певну дату.
13. Палкими шанувальниками українського борщу були такі відомі постаті як письменник Микола Гоголь, імператриця Катерина ІІ, знаменита на весь світ балерина Анна Павлова.
14. На честь українського борщу було назване невелике містечко Борщів, розташоване на Тернопільщині. Щоосені воно стає центром фестивалю «Борщ-їв». До речі, цьогоріч фестиваль борщу відбудеться 6 вересня.
15. Існує географічне поняття «борщовий пояс», що охоплює території, на яких традиційно готують борщ, – від південно-східної Польщі через Україну, Білорусь до російських регіонів на Волзі та Дніпрі.
16. У Забайкаллі розташований Борщовочний хребет. Прямого стосунку до борщу він, звісно ж, не має, але походить від села Борщовка, розташованого біля північно-західного підніжжя хребта.
Дата: П`ятниця, 01.07.2016, 15:42 | Повідомлення # 47
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
ЯЙЦЯ ДО СНІДАНКУ
Зварені круто яйця можна оформити просто, але святково. Гребінці та дзьоби з моркви, очі - чорні перчинки. Щоб яйця стояли, знизу потрібно трохи зрізати дно.
- 2 ст. ложки манки - 1 ст. ложка борошна - 1 ст. ложка сметани - 2 ст. ложки олії для смаження - пучок кропу - сіль (за смаком)
Приготування: 1. Варені яйця натираємо на крупній тертці в глибоку миску. Туди ж кладемо дрібно нарізані кріп і зелену цибулю. 2. Всипаємо борошно і манну крупу. Солимо і додаємо сметану. Ретельно вимішуємо. 3. З отриманої маси вологими руками формуем котлетки. 4. Викладаємо їх на сковороду з розігрітим рослинним маслом. І обсмажуємо з обох боків до золотистої скоринки.
Дата: Субота, 04.02.2017, 22:50 | Повідомлення # 49
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
Рулет БІСКВІТНИЙ
СКЛАДОВІ:
Для бісквіта: - 4 яйця - 100 г цукру - 1 ч.л. розпушувача - 150 г борошна
Приготування:
Яйця збити з цукром, додати розпушувач і борошно і збити блендером. Застелити Деко папером для випічки, змастити рослинним маслом, вилити тісто завтовшки 3-5 мм і запекти в розігрітій до 180* духовці 15 хв. Взяти кухонний рушник, намочити водою і розстелити на столі. Готовий бісквіт перевернути на рушник, прибрати папір для випічки і акуратно разом з вологим рушником закрутити в рулет туго. Дати охолонути.
Крем: - 3 ст.л. жирної сметани - 100 г сиру - 100 г цукру - 2 ст.л. ягід пареної брусниці (можна і інші)
Збити все в блендері. Аккуратно розкрутити рушник з рулетом, змастити бісквіт кремом і закрутити назад вже без рушника. Готовий рулет прикрасити кремом і шоколадом, натертим на дрібній тертці. Дати настоятися.
Дата: Неділя, 04.06.2017, 21:48 | Повідомлення # 51
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
НЕЖНЫЕ ВКУСНЫЕ КОТЛЕТКИ 'РЫБНОЕ ЧУДО ' - САМЫЕ ВКУСНЫЕ НА СВЕТЕ
250-300 гр филе любой недорогой рыбки, порезанное на маленькие кусочки (как на салат оливье) 2 сырых яйца 1 маленькая луковица, мелко порезанная
1-2 ст. ложки майонеза 1-2 ст ложки муки (столько, чтобы масса была, как обычный мясной или рыбный фарш) Соль, перец по вкусу
Все ингридиенты, кроме муки, перемешать, накрыть крышкой и поставить на ночь в холодильник мариноваться. На следующий день добавить муку, перемешать и жарить котлетки, выкладывая массу ложкой на нагретую с растительным или другим маслом сковороду. Жарить на среднем огне по 3-4 минутки с каждой стороны до золотистого цвета. Котлетки получаются пышными и нежными. ___________________________________ Готовьте с любовью! Живите вкусно!
Дата: Вівторок, 06.06.2017, 01:47 | Повідомлення # 52
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Свинина в горшочках
Ингредиенты на 4 порции: Основа свинина 800 грамм сладкий перец средний 2 шт.
помидор средний 2 шт. луковица средняя 2 шт. картофелина средняя 12 шт. чеснок 3 зубчик маленький пучок петрушки 15 грамм соль и перец по вкусу
Нарезанные перцы и лук обжариваем на сковороде до мягкости. Помидоры ошпариваем, очищаем от шкурки, нарезаем дольками и тоже обжариваем. Мясо режем на небольшие кусочки. Быстро обжариваем на небольшом количестве растительного масла на сильном огне и укладываем на дно горшочков. Сверху помещаем лук, перец, чеснок помидоры и нарезанную картошку. Вливаем в каждый горшочек столько воды, чтобы она покрывала 2/3 содержимого. Перчим и солим по вкусу. Отправляем в духовку и готовим при 200 градусах около часа. По достижении готовности содержимое горшочков перемешиваем и посыпаем зеленью.
Дата: Неділя, 18.06.2017, 18:36 | Повідомлення # 54
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Як зберегти кріп на зиму | Жіночі поради
Зараз ринки заповнені різної зеленню – відразу видно, настало літо. Пора їсти все це добро і запасатися вітамінами на весь рік. Сьогодні я хочу поговорити про такої прекрасної прянощі, як кріп . А, оскільки, наш організм потребує зелені круглий рік, хочу навести кілька способів, як заготовити кріп на зиму .
Зелень кропу дуже корисна, адже містить вітаміни С, Р, каротин, фолієву кислоту, залізо, кальцій, калій і фосфор. Також кріп багатий ефірними маслами і клітковиною. При регулярному вживанні кропу в достатній кількості поліпшується апетит, підвищується імунітет, посилюється обмін речовин, посилюється моторика шлунково-кишкового тракту.
Крім того, кріп – прекрасне спазмолітичну і заспокійливий засіб, сильний антиоксидант і відхаркувальний засіб, сечогінний і жовчогінний засіб. Настій з насіння кропу (кропова вода) сприяє виробленню молока у годуючих жінок і широко використовується для усунення колік у немовлят. У косметології кріп прийнято назвати травою молодості, його використовують для різних косметичних процедур.
Однак не варто забувати, що це рослина здатна нанести шкоду організму людини. Наприклад, не варто зловживати даним видом зелені людям з низьким тиском. Шкода кропу в такому випадку виявиться запамороченням або навіть непритомністю. Та й здоровій людині слід знати міру у вживанні кропу.
Щоб не позбавляти себе такого прекрасного кошту, подбайте про те, як зберегти кріп на зиму. Існує маса способів заготівлі кропу, але всі вони досить прості і займають зовсім трохи часу.
Найпростіший і перевірений спосіб – сушка кропу .
Листя кропу збирають в пучки і підв’язують на сонці. Через кілька днів, коли кріп повністю висохне, його слід прибрати в сухе, темне місце.
Також кріп можна дрібно нарізати, розстелити на сонці або помістити в мікрохвильовку і повністю висушити. Потім пересипати з суху скляну банку або іншу ємність.
Наступний спосіб – заморозка кропу .
Молодий кріп слід промити, просушити, потім дрібно нарізати. Далі можна щільно укласти його в контейнер для зберігання або ж насипати в пакетики і помістить в морозилку. Такий кріп прекрасно зберігається, і служить чудовою приправою для перших і других страв, м’яса, підлив. Також можна заморозити кріп в кубиках льоду .
Для цього подрібнену зелень кропу на половину засипати у форму для льоду і залити водою. Дуже зручно взимку дістати такий кубик і кинути прямо в суп.
А цей спосіб зберігання кропу дістався мені від моєї бабусі. У часи мого дитинства ще не було морозильних камер, і бабуся завжди намагалася засолити кріп на зиму. Для цього вона зривала молоді пагони, мила їх, дрібно різала і щедро посипала сіллю. Потім щільно утрамбовувати в скляну баночку і зберігала всю зиму в самому низу холодильника. До цих пір пам’ятаю смак бабусиної борщ а з таким солоним кропом. Єдине, що слід враховувати при приготуванні страв з такою приправою, що солити потрібно трохи менше, інакше всі подумають, що ви закохані.
Сподіваюся, ці прості способи, як зберегти кріп взимку . допоможуть вам завжди насолоджуватися прекрасним ароматом цієї пряності. Доброта-вище всіх якостей.
Повідомлення відредагував DMisha - Неділя, 18.06.2017, 18:38
Дата: Четвер, 24.05.2018, 14:45 | Повідомлення # 55
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Сосиски в картошке
Ингредиенты:
4 средних, отваренных в мундире картофелины; 3 сосиски; 2 яйца; 3-4 ст. л. муки (и немного муки для панировки); 1-2 зубчика чеснока; растительное масло (для жарки); соль, чёрный свежесмолотый перец - по вкусу.
Приготовление:
Готовим картофельное тесто для сосиски. Картофель очистить, натереть на тёрке. Добавить яйца, соль, перец, тщательно перемешать. Добавить муку, перемешать. Картофельное 'тесто' готово. Подготовить сосиски. Влажными руками взять немного картофельного теста, распределить по руке, положить сосиску и распределить картофельное тесто так, чтобы оно закрыло сосиску со всех сторон. Запанировать полученную 'палочку' в муке. Аналогично повторить для остальных 'палочек'. Растительное масло разогреть, добавить к нему крупно нарезанный чеснок и прокалить. Следить, чтобы чеснок не подгорел. Чеснок убрать из масла. На чесночном масле обжарить сосиску в картошке до устойчивой золотистой корочки. Выложить на бумажные салфетки, чтобы удалить излишки масла. Нарезать на порционные кусочки и подавать к столу с вашими любимыми соусами.
Дата: Четвер, 26.07.2018, 12:53 | Повідомлення # 56
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
САЛАТ ИЗ ОГУРЦОВ НА ЗИМУ «ЗИМНИЙ КОРОЛЬ» (СТЕРИЛИЗАЦИЯ НЕ ТРЕБУЕТСЯ).
Это один из самых распространенных рецептов салата из огурцов на зиму. Дешево и сердито. Bкусный и простой салат – продукты для него нужны самые простые, и приготовить несложно. Важно выдержать пропорции, тогда получится вкусно – пальчики оближешь! А яркий зеленый цвет салата будет радовать зимой ваш глаз.
Вся прелесть данного салата заключается в том, что в нём даже зимой сохранится вкус и аромат свежих огурчиков, будто только что сорванных на грядке.
Сейчас закатаете такой салат, а зимой будете наслаждаться его свежестью и хвалить себя.
Огурцы свежие - 5 кг Репчатый лук - 1 кг Зелень укропа (по желанию) - 300 г Уксус 9% - 100 мл Сахар - 5 ст. ложек Соль - 2 ст. ложки Черный перец (горошком) - по вкусу
Огурцы хорошо промыть, можно замочить на 1 час в холодной воде. Огурцы нарезать полукольцами. Лук репчатый очистить и помыть. Лук нарезать полукольцами. Огурцы и лук выложить в большую миску. Посолить и дать постоять 30 минут, чтобы огурцы дали сок. Укроп (по желанию) помыть и мелко нарезать. В большой кастрюле смешать уксус, сахар и перец. Добавить настоявшиеся овощи, тщательно их перемешать. Поставить кастрюлю на небольшой огонь, довести до кипения, периодически помешивать. Когда огурцы немного изменят цвет, снять салат с огня и быстро разложить в простерилизованные банки.
Банки нужно заполнить доверху таким образом, чтобы маринад полностью покрыл огурцы. Салат закрутить, перевернуть вверх дном и укутать до остывания (стерилизация не требуется). Салат из огурцов на зиму «Зимний король» готов. (Получается 6 литровых баночек.)
Доброта-вище всіх якостей.
Повідомлення відредагував DMisha - Четвер, 26.07.2018, 12:58
Дата: Субота, 01.12.2018, 20:36 | Повідомлення # 57
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Смешав кефир со сметаной,
через два дня Вы получите божественную закуску!
Сливочный домашний сыр
Что может быть вкуснее приготовленной с любовью домашней еды!
Сыр можно подать в качестве закуски, добавить в салат или намазать утром на тост.
Ингредиенты
Сметана 500 мл Кефир 500 мл Укроп 1 пуч. Соль 1 ч. л
Приготовление
Сложите марлю в 6 раз. Застелите марлей дуршлаг. Смешайте кефир, сметану, добавьте соль и вылейте массу в подготовленную посуду. Накройте и поставьте под гнет, отправьте в холодильник на двое суток.
Укроп мелко нарежьте.
Сформируйте из сыра батон и обваляйте в мелко нарезанном укропе. При желании придать остроту сыру, в укроп можно добавить пару зубчиков чеснока, пропущенных через пресс. Доброта-вище всіх якостей.
Повідомлення відредагував DMisha - Субота, 01.12.2018, 20:37
Дата: П`ятниця, 17.07.2020, 14:19 | Повідомлення # 59
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Страви, якими можна милуватися:
Український фермер вирощує їстівні квіти
Листя, квіти та бутони можна додавати у салати, навіть використовувати у якості головного компоненту.
Фермер Олег Міхеєв з Вінниччини вирощує їстівні квіти і популяризує їх споживання...
“Страви з квітів кабачка та гарбуза вже досить популярні у вінницьких ресторанах і не викликають подив у гостей. Квіти кабачка, до того ж, на одну пательню майже завжди можна зібрати на власному городі”, – переконаний фермер з Вінниччини Олег Міхеєв.
Як розповів фермер, їстівні листя, бутони, квіти, зелені плоди. І всі вони дещо відрізняються на смак та спосіб використання. Листя, квіти та бутони можна додавати у салати, навіть використовувати у якості головного компоненту. Бутони та зелені плоди маринують на кшталт каперсів. Листя та квіти додають при тушкуванні м’яса.
“Настурція. Точніше, красоля. Давно вирощується у наших квітниках у селах та квіткових вазонах на балконах багатоповерхівок. Багато хто навіть знає, що вона родич гірчиці, капусти та хрону. Проте ще небагато хто вживає її у їжу”, – пише фермер з Вінниччини на своїй сторінці у Facebook “СтепанівкаVillage”, яка є своєрідним авторським блогом.
“Яка вона смак, красоля? Листя трохи схоже на молоде листя гірчиці, але, як на мою думку, значно м’якіше у всіх сенсах. Бутони мають майже той самий смак, але, звісно, відрізняються текстурою, вони ніжніші.
Хризантема. Не сподівалися, мабуть, почути про хризантему в салаті? А вона дуже смачна! Нагадує селеру. Але, як на мій смак, ніжніша та солодша. До того ж селера, точніше її листя, це скоріше приправа, а хризантему можна використовувати як основу салату.
В їжу використовують листя, молоди пагони, бутони та суцвіття. Проте суцвіття мені не сподобалися текстурою. Вони розсипаються у роті на окремі квітки, чимось нагадуючи кульбабу”, – йдеться у дописі автора.
Вирощувати для кухні хризантему фермер вирішив спробувати лише цього року. У вирощуванні вона невибаглива. Перший врожай можна збирати десь через місяць після сівби. Якщо сіяти у декілька прийомів через два-три тижні, то можна мати хризантемовий салат всю теплу пору року. Доброта-вище всіх якостей.
Повідомлення відредагував DMisha - П`ятниця, 17.07.2020, 14:23
Дата: П`ятниця, 27.08.2021, 17:30 | Повідомлення # 60
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Готується майже з "нічого"!
Всього лише вода і борошно - смачний корж за сущі копійки
Дуже смачні та незвичайні коржі готуються практично з "нічого". В узбецької і татарської кухнях відомі як "катлама"
Їх можна готувати як в пост, так і просто до обіду. В якості начинки можна використовувати як зелень, оливки, цибулю, так і сир, терту шинку (варіанти не для поста). Навіть без начинки зовсім — вони смачні.
Інгредієнти
борошно — 300 гр; окріп — 200 мл; сіль — 1/2 ч.л; цукор — 1 ч.л.; кріп — пучок; крохмаль для присипки; рослинна олія для формування і смаження.
Приготування
1. У просіяне борошно додати сіль, цукор і влити окріп. Ложкою почати замішувати тісто поки воно гаряче, далі руками домісіть — треба отримати м'яке податливе тісто.
2. Розділити тісто на 4 частини та сформувати з частин кульки, змастити їх олією.
3. Поки тісто відпочиває нарізати пучок кропу.
4. Кожну кульку тіста розтягнути руками дуже тонко (попередньо змастити стіл олією), посипати кропом, сіллю і крохмалем. Скачати все в джгутик і закрутити в «равлика».
6. Розкачати «равлики» качалкою та обсмажувати на слабкому вогні з двох сторін