У 2009 роціуряд РФпочав реалізацію першого етапу федеральної цільової програми( ФЦП )
" Розвиток телерадіомовлення в Російській Федераціїв 2009 - 2015 рр. "
За словами голови комісії з розвитку телерадіомовлення віце - прем'єра Сергія Собяніна, реалізація ФЦП передбачає два етапи. На першому етапі планується розробити і затвердити системні проекти будівництва цифрових мереж по всіх регіонах і почати будівництво космічних апаратів, які згодом будуть використані для поширення цифрового ТБ-сигналу.
Загальний об'єм фінансування складе 127 мільярдів рублів, з яких більше 1,13 мільярдів, - засобу регіональних бюджетів. В основному вони підуть на закупівлю приставок і супутникових антен. Без цього устаткування більшість телевізорів, що знаходяться в будинках у росіян, не зможуть перейти з аналогового на цифровий сигнал.
Згідно проекту програми, безкоштовне устаткування для прийому державного пакету цифрових каналів отримають лише малоімущі люди. Більшості росіян доведеться купувати цифрові приставки самостійно. Так, за словами Олександра Рольбінова, міністра по розвитку інфраструктури області Калінінграда, уряд вважає, що більшість калининградцев в змозі самостійний придбати необхідну техніку. Тому допомогу планується надати лише малоімущим людям. «Якщо у федеральної казни з'явиться така можливість, то свій внесок внесе і обласний бюджет», - заявив міністр.
Трансляція обов'язкових загальноросійських каналів в цифровому форматі на всій території Росії, забезпечуватиметься державою безкоштовно для населення на базі єдиного державного оператора (РТРС). При цьому зберігатиметься паралельне мовлення цих каналів в аналоговому форматі до того моменту, коли цифровими телевізійними приставками буде забезпечено 95 відсотків населення. При цьому оператори зв'язку не отримуватимуть оплату за поширення обов'язкового пакету телеканалів ні від телекомпаній, ні від держави, - про це в кінці жовтня 2009 року заявив Віталій Стицько, директор департаменту цифрового телебачення Міністерства зв'язку і масових комунікацій РФ.
www.sat24.ru По матеріалах "Російської газети" і "Триколор ТБ"
Дата: Четвер, 13.08.2009, 15:03 | Повідомлення # 16
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
Федеральний оператор зв'язкуТТКз 14 серпня
починає надавати послугицифрового телебачення
жителямНовосибірська
Новий сервіс дозволяє клієнтам компанії, що діють, отримати підключення до каналів супутникового мовлення з використанням спеціального програмного забезпечення для перегляду передач на екрані комп'ютера.
При цьому їм не потрібно буде набувати додаткового устаткування. Даний сервіс розроблений в рамках існуючої послуги «Доступ в Інтернет», і його вартість вже включена в розмір абонентської плати за Інтернет.
Як повідомили «КС Online» в ТТК-западная Сибір, на сьогоднішній день в експлуатації знаходяться 27 супутникових телеканалів, серед яких Russian Travel Guide, «Перший Ігровий», «Радіо Світ», «Експерт ТБ», «Гумор ТБ», «Знання», «Радіо Добрі пісні», «ІнтерАз» і ін.
«Надалі ми плануємо збільшувати кількість каналів», - повідомив генеральний директор компанії ТТК-западная Сибіру Олександр Соловьев.
Уряд доручив Мінкомсвязі представити проект федеральної цільової програми (ФЦП) по переходу на цифрове мовлення до 1 вересня 2009 р. Але Мінкомсвязі до цих пір не прийшло до згоди з Міністерством фінансів, яке хоче урізувати бюджет програми на період 1011-2012 рр.
Як раніше повідомляв ComNews, Міністерство зв'язку і масових комунікацій представило проект ФЦП "Розвиток телерадіомовлення в РФ на 2009-2015 гг." урядовій комісії під головуванням Сергія Собяніна в грудні 2008 р.
Проект передбачає поетапний перехід на цифровий формат телерадіомовлення, а до 2015 р. цифрове ТБ, по планах Мінкомсвязі, охопить всю територію країни (див. новина ComNews від 21 травня 2009 р.). Укладачі ФЦП оцінили вартість цифровизации в 127 млрд крб., з яких 80 млрд крб. розраховували отримати з бюджету, а ще 47 млрд крб. - від приватних інвесторів. Мінекономрозвитку (МЕР) схвалило концепцію ще в лютому, 5 березня вона була погоджена в Мінфіні, після чого документ був відправлений до уряду.
Тепер Мінфін пропонує зменшити об'єми бюджетних асигнувань на плановий період 2011 і 2012 рр. "У зв'язку з непростою економічною ситуацією в країні відомство запропонувало урізувати фінансування", - стверджує обізнане джерело ComNews.
Мінкомсвязі виступило категорично проти скорочення бюджетного фінансування ФЦП на період 2011-2012 рр. "Позиція Мінкомсвязі полягає в необхідності збереження об'ємів бюджетних коштів, передбачених проектом концепції ФЦП "Розвиток телерадіомовлення в РФ на 2009-2015 гг.", направленим раніше на твердження в Уряд РФ", - коментує прес-служба Мінкомсвязі. Відомство не розкриває, на скільки Мінфін пропонує урізувати державне фінансування ФЦП.
ФГУП "Російська телерадіомовна мережа" (РТРС) відмовилося від коментарів. Мовці, опитані ComNews, також доки вважають за краще не коментувати ситуацію.
"Швидше за все, це економічний і політичний хід, покликаний привести програму у відповідність з поточними економічними реаліями, що прискорить її прийняття, - міркує виконавчий директор компанії "Комінфо Консалтинг" Євгеній Соломатін. - Під час реалізації цієї ФЦП будуть відпрацьовані конкретні механізми приватно-державного партнерства, за допомогою яких будуть реалізовані крупні інфраструктурні проекти, в т.ч. і будівництво наземної інфраструктури цифрового телерадіомовлення. Засоби у приватних інвесторів на реалізацію ФЦП завжди знайдуться, якщо вони отримають гарантії від держави".
Дата: Субота, 15.08.2009, 18:26 | Повідомлення # 18
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
УЛенобластіпровели випробування апаратури
по прийому і поширенню
цифрового телесигналу
УЛенінградської областіпочалася практична реалізація проекту цифрового телевізійного мовлення в регіоні.
Так, у Виборгському районі Ленінградської області, на кордоні з Фінляндією, відбулося випробування апаратури по прийому цифрового телевізійного сигналу і його поширенню на територію, повідомляє прес-служба адміністрації Ленобласті.
Протягом двох днів за участю фахівців радіочастотного центру 11 ФГУП "Російська телевізійна і радіомовна мережа", організацій-проектувальників і контролюючих органів проводилися заходи щодо здобуття цифрового телесигналу з Фінляндії і його поширення на одній з частот через антенно-щоглове устаткування радіоцентру 11 в місті Виборге.
Як підкреслив той, що взяв участь в робочій перевірці і випробуваннях устаткування для цифрового телемовлення заступник голови комітету з друку і телекомунікацій Ленобласті Валентін Сидорін, перед регіоном коштує завдання, позначене при підписанні угоди між губернатором Валерієм Сердюковим і генеральним директором ФГУП "РТРС" Олексієм Малініним. Необхідно створити умови для оперативного включення першого мультиплексу в рамках виконання Указу Президента Росії 715 "О загальноросійських обов'язкових загальнодоступних телеканалах і радіоканалах", потім - другого пакету, в якому має бути у тому числі обласний канал. Валентін Сидорін відзначив підтримку адміністрації президента Росії, Міністерства зв'язку і масових комунікацій і ФГУП "РТРС" у виконанні проекту цифрового телемовлення на території регіону.
За дорученням губернатора Ленобласті Валерія Сердюкова зараз розробляється синхронізований графік виконання робіт по переходу на цифрове телемовлення в регіоні з врахуванням пропозицій органів влади, місцевої самоврядності, проектних і експлуатуючих організацій.
Нагадаємо, що угода між урядом Ленобласті і РТРС про створення на території регіону цифрового телебачення була підписана Валерієм Сердюковим і гендиректором ФГУП "РТРС" Олексієм Малініним 21 липня.
В рамках угоди цифровизация області повинна пройти в три етапи. Перший етап передбачає перехід на цифровий формат восьми телевізійних каналів і радіоканали. Перелік каналів визначений указом президента Дмитра Медведева і включає Перший канал, "РТР", "НТВ", "Культуру", "Спорт", "5 канал", Російський інформаційний канал, дитячо-юнацький телевізійний канал; радіоканали: "Вести ФМ", "Маяк", "Радіо Росії". В рамках угоди в 2009 році заплановано розробити системний проектсети цифрового телевізійного мовлення на території регіону, а також провести реконструкцію антенної частини висотних споруд у Виборге, Кингисеппе, Лузі і Тіхвіне під установку сучасних широкосмугових ТБ-антен для цифрового телемовлення.
У 2010 р. планується реконструкція п'яти крупних передавальних центрів регіону з врахуванням забезпечення максимальної ефективності телемовлення в цифровому форматі. У наступному 2011 року повинна початися реалізація другого етапу. Другий пакет каналів включає регіональні канали і кабельне телебачення. Третій етап - останній, передбачає підключення додаткових комерційних програм по вибору жителів області.
В цілому цифровізацію планується завершити до 2015 року.
Дата: П`ятниця, 21.08.2009, 21:59 | Повідомлення # 19
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
ГТРК "Южный Урал"
переходитьна "цифру"
У найближчий понеділок, 24 серпня, ГТРК "Южный Урал"переходить на мовленняв цифровому форматі. Технічний дебют відбудетьсяв 10.45під час ефіру випуску програми"Вести - Южный Урал".
В цей же день відбудеться презентація цифрового комплексу, пише www.uralpress.ru. Стартує новий телевізійний сезон, а разом з ним змінюється сітка мовлення ГТРК "Південний Урал" і телевізійна студія головної програми компанії - "Вести - Південний Урал". Оновлення інтер'єру пов'язане з переходом на цифрове мовлення. Перехід на новий формат мовлення і пов'язані з ним технічна модернізація і переобладнання - це пріоритетний проект, на якому не економлять навіть в умовах економічної кризи. Вартість сучасного цифрового комплексу, що включає дві апаратні, студію, чотири монтажні системи, і шість ТЖК, один мільйон євро. Комплекс оснащений апаратурою фірм Omneon, Vizrt, Ross Video. Аппаратно-студійний комплекс дозволяє значно збільшити якість зображення. Устаткування телекомпанія отримала за федеральною адресною інвестиційною програмою. У неї входять ще десять регіонів. Введення нового цифрового комплексу для виробництва інформаційних програм дозволяє приєднатися до високошвидкісної корпоративної мережі, в яку вже входять третина з 89 підрозділів ВГТРК. Мережа дозволяє обмінюватися інформаційними, аудіо і відеоданими. Наладка апаратури тривала всього місяць. Весь цей час співробітники компанії освоювали нову технологію роботи. При цьому мовлення ГТРК "Південний Урал" не зупинялося ні на хвилину.
Дата: Понеділок, 24.08.2009, 22:27 | Повідомлення # 20
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
Челябінська областьперейшла
на
цифрове телебачення
З сьогоднішнього дняГТРК «Південний Урал»переходить на мовлення в новому форматі.
Повністю переоснащені студійні і технічні приміщення. Устаткування телекомпанія отримала за федеральною адресною інвестиційною програмою, до якої увійшли ще 10 регіонів. Вартість сучасного цифрового комплексу - мільйон євро.
Перехід на новий формат дозволить значно поліпшити якість зображення, а також прискорити обмін аудіо- і відеоданими з іншими підрозділами ВГТРК. Але головне завдання - зробити доступним для всіх великий пакет телевізійних і радіопрограм.
Згідно указу президента, жителі російських регіонів зможуть безкоштовно дивитися 8 телеканалів, в їх числі інформаційний канал «Вести», «Росія», «Культура» і «Спорт».
Дата: Середа, 26.08.2009, 21:40 | Повідомлення # 21
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
Ігор Щегольов: криза не зупинить
створення
цифрового телебачення
Міністр зв'язку і масових комунікацій РФ Ігор Щегольов підтвердив, що не дивлячись на кризу, 2015 рік залишається датою переходу Росії на цифрове телемовлення. "Що стосується 2015 року, це дата не економічна і не політична, це дата суто технологічна", - заявив він в итенрью радіостанції "Відлуння Москви".
"На цю дату Міжнародний союз електрозв'язку, який займається координацією між різними державами в області радіочастот, визначив такий перехід, пише www.rosbalt.ru. Після цієї дати знімається міжнародно-правовий захист з наших аналогових передавачів в прикордонних зонах. Там, де сигнал з-за кордону не доходить до наших територій, цієї проблеми після 2015 року не буде. Ми повинні забезпечити нормальне цифрове мовлення, перш за все, в наших прикордонних регіонах", - пояснив він.
По словах Щегольова, повідомляє ПРАЙМ-ТАСС, недавно було прийнято рішення, "по якому в Москві буде розгорнута дослідна зона телевізійного мовлення на портативні переносні приймачі за типом мобільних телефонів у форматі DVB-H". "Нові телевізійні приймачі, які вже поступають на наш ринок, тим більше ті, які поступатимуть в майбутньому, зважаючи на наші плани по побудові цифрового телевізійного мовлення вже оснащені тюнерами, які дозволятимуть їм приймати цифровий сигнал, - додав міністр. - В тих, хто купуватимуть нові телевізори, не буде необхідності набувати окремих приставок. А тим, хто захоче дивитися цифрове телебачення на старих телевізорах, такі приставки знадобляться". "Ми розраховуємо, що ціна цих приставок при масовому виробництві складе в діапазоні від до ", - відзначив він.
Дата: П`ятниця, 11.09.2009, 14:13 | Повідомлення # 22
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
РОСІЯПОКАЗАЛА МАЙБУТНЄ
СВОГО
ТБВАМСТЕРДАМІ
Про основні напрями переходу телерадіомовленняРосіїнацифрові технології розповів заступник міністра зв'язку і масових комунікаційРосійської ФедераціїОлександр Жаров, виступаючи10 вереснянаміжнародній виставці IBC-2009вАмстердамі.
Замглави Мінкомсвязі відзначив, що проблема інформаційної нерівності в Росії загострюється із-за величезних географічних масштабів країни, де, до того ж, частенько використовується застаріле устаткування і технології, що зжили себе. Саме тому Росії необхідний перехід на новий технологічний рівень.
Олександр Жаров розповів про основні положення федеральної цільової програми, присвяченої переходу на цифрове телерадіомовлення. Перш за все, ФЦП направлена на забезпечення всіх жителів пакетом соціально значимих каналів, які обов'язкові до поширення на всій території країни. Крім того, створюються умови для розвитку телевізійного бізнесу, поява нових платних нишевых каналів. ФЦП також передбачає пріоритетний розвиток цифрового телерадіомовлення в малих і середніх містах і населених пунктах, де населення зараз отримує всього лише два-три телевізійні канали.
За словами Олександра Жарова, впровадження нових технологій на державних мережах мовлення створить базу для розвитку всієї галузі телерадіомовлення, а крім того, для зростання ринку послуг.
IBC-2009 (International Broadcasting Convention) - найбільша світова виставка-конференція електронних ЗМІ. В рамках конференції проходит сесія російської делегації «Цифрова Росія сьогодні і завтра».
Дата: Четвер, 17.09.2009, 22:49 | Повідомлення # 23
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
УСанкт-Петербурзіготові підключати населення до
цифрового телебачення
Про масове підключенняпетербуржцівдоцифрового телебаченняможна буде говорити, коли буде вирішено питання забезпечення жителів спеціальними приставками.
"Якщо говорити про ситуацію, що склалася в Санкт-Петербурзі, то на ЛРТПЦ вже йдуть роботи по монтажу і налаштуванню устаткування для мовлення в цифровому форматі", - прокоментували у ВАТ "ТКТ". Нагадаємо, напередодні заступник міністра зв'язку і масових комунікацій РФ Дмитро Северов запропонував створити в регіонах країни робочі групи для вирішення питань будівництва мереж цифрового мовлення. У Мінзв'язку побоюються, що інакше можна не встигнути до планованих термінів переходу на цифрове мовлення. В той же час експерти підкреслюють, що в Санкт-Петербурзі абоненти за бажання вже зараз можуть підключити собі цифрове телебачення в кабельних операторів. Для перегляду телебачення в цифровому форматі їм необхідно мати спеціальну приставку (set-to-box). "На сьогоднішній день абонент при підключенні до цифрового ТБ приставку купує або бере в оренду. Питання, яким чином це здійснюватиметься на федеральному рівні, поки знаходиться на стадії розробки. Як тільки питання із забезпеченням жителів Санкт-Петербурга спеціальними приставками буде вирішений, то можна буде говорити про масове підключення", - відзначають у ВАТ "ТКТ".
Дата: Четвер, 17.09.2009, 22:54 | Повідомлення # 24
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
« Телебачення завтрашнього дня -
це нішеві канали »
ЗгідноФЦП по розвитку телерадіомовлення в Росіїз 2015 року всі телеканали повинні перейти нацифрове мовлення.
Наскільки сьогодні міняються переваги телеглядачів, яким чином перехід на цифрове телебачення змінить картину гравців ринку і чи вплинула на них криза, кореспондентові РБК daily Олександру Кленіну розповів генеральний директор телекомпанії "Перший канал. Усесвітня мережа" Микола Дубовою.
- Наскільки програми компанії "Перший канал. Усесвітня мережа" зажадалися за межами Росії? Яка реальна аудиторія каналу ?
- Аудиторія "Першого каналу" у всьому світі перевищує 250 млн чоловік. Його дивляться в країнах Західної і Східної Європи, Близького Сходу, в США і так далі За межами Росії "Перший канал" транслюється в чотирьох міжнародних версіях, в кожній з яких програма передач адаптується з врахуванням часових поясів регіонів. Його дивляться як росіяни, що проживають за кордоном, російськомовні жителі країн колишнього Союзу, туристи, так і іноземні студенти, що вивчають російський.
Що стосується нашого тематичного проекту "Цифрове телесімейство", ми активно працюємо над просуванням каналів в Канаді, Австралії, Європі. З моменту запуску проекту прошло менше п'яти років, а дивляться його вже більше 20 млн чоловік в різних країнах. Нагадаю, що в "Цифрове телесімейство" входять п'ять цілодобових тематичних каналів - "Будинок Кіно", дитячий канал "Теленяня", "Музика Першого", біографічний "Час" і кулінарний канал Telecafe.
За минулий рік аудиторія "Цифрового телесімейства" виросла на 50%, при цьому необхідно враховувати, що щороку до Росії приходять нові іноземні канали, з'являються канали російського виробництва. Сьогодні жителям країни доступні близько 300 телеканалів.
Істотний приріст аудиторії демонструє міжнародний дитячий канал "Теленяня". У його основі - колосальний досвід "Першого каналу" в створенні телебачення для дітей. У розвитку "Теленяні" беруть участь дослідні фахівці не лише в області телекомунікацій, але і дитячої психології і педагогіки.
- Які тенденції в телесмотрении можна відзначити останнім часом? Чи помітні зміни в перевагах телеглядачів ?
- Наближається час цифрового телебачення. Наша країна повинна повністю перейти на "цифру" до 2015 року, а багато країн на цифрове мовлення вже перейшли. Активно розвиваються і упроваджуються нові технології передачі сигналу, у тому числі і телевізійного.
В той же час час, який людина може витратити на перегляд ТБ, скорочується. Люди все більше цінують свій час і хочуть дивитися лише те, що їм цікаве, і лише тоді, коли їм зручно. Більш того, частину цього часу забирають нові медіа, перш за все Інтернет. У таких умовах все більше значення для глядача набуває якості телевізійного контента і його адаптивності до інтересів глядачів. З впровадженням нових технологічних розробок в області багатоканального телебачення конкуренція між каналами зростає, а значить, ще коштовнішими стають оригінальність і якість телевізійного продукту.
- Чи розрізняються переваги телеглядачів між росіянами і глядачами інших країн ?
- Якщо говорити про відмінності між країнами, то слід в першу чергу відзначити значну відмінність в технологічній просунутості, а головне, в доступності цифрових мереж, при порівнянній якості телепрограм. Все менше людей дивляться ТБ за програмою передач, заздалегідь знаючи, яку передачу і на якому каналі включать. Багато глядачів, включаючи телевізор, довго перемикають канали у пошуках цікавої передачі. А ті, кому вже доступні цифрові технології, можуть натисненням кнопок звичайного телевізійного пульта вибрати телепрограми певної тематичної спрямованості, интересные саме ним і саме у момент включення телевізора. Більш того, сьогодні технології дозволяють телеглядачеві самому формувати "свій телеканал", тобто ресівер записує програми, автоматично вибираючи їх по заданих тематичних критеріях з електронних програм передач доступних телеканалів.
У нашій країні процес розвитку цих технологій лише почався, тому стабільну аудиторію удається зберігати лідерам, які можуть гарантувати якісний контент протягом всього часу мовлення. В той же час треба відзначити ряд безперечних переваг, якими в даних умовах володіють тематичні канали, чітко сфокусовані на певну аудиторію. Такі канали збирають аудиторію, що цікавиться певною тематикою, недостатньо представленою на центральних каналах. В найближчому майбутньому доля таких каналів буде лише зростати, і вже зараз ми спостерігаємо це на прикладі зростання аудиторії каналів "Цифрового телесімейства" і ринку спеціалізованого ТБ в цілому.
- Чи вимушує кризу коректувати бизнес-модель каналу ?
- Криза, звичайно, не могла нас не торкнутися. Скоротилася купівельна здатність, знизилася маркетингова активність виробників товарів і послуг, що позначилося на об'ємах рекламного ринку в цілому. Проте, оскільки наш підрозділ працює на міжнародному ринку і наші канали віщають в різних країнах, у нас є можливість ефективно управляти продажами і мінімізувати ризики, компенсуючи спади за рахунок регіонів, що стабілізуються.
- Багато каналів скорочують витрати за рахунок скорочення закупівель нового дорогого контента. Чи можна вже сьогодні відмітити зміни як мовлення телеканалів ?
- Нам удалося скоротити витрати на виробництво за рахунок зниження вартості технічних послуг, понижені і закупівельні ціни на контент. Визнаю, що на початку року нам дійсно довелося припинити роботу над декількома проектами для "Цифрового телесімейства", проте ми провели велику роботу з підготовки нового сезону, який стартував 12 вересня.
- Наскільки обгрунтований вибір деяких телеканалів в роботі з рекламодавцями безпосередньо, минувши агентства ?
- Деяким телеканалам основний дохід дійсно приносять саме прямі клієнти. Рекламодавці звертаються безпосередньо до телеканалів, коли не отримують якісного сервісу з боку агентства або ж агентства виявляються не в змозі надати вчасно необхідну інформацію про запуск нових проектів і можливості розміщення на них реклами. Подібну інформацію вони вимушені взнавати від самих телеканалів.
- Згідно указу президента Дмитра Медведева до 1 січня 2011 року на базі "Теленяні" і "Бібігона" буде створений дитячо-юнацький телеканал. Яке ваше бачення каналу ?
- Вочевидь, що він буде створений з опорою на виробничу базу і досвід "Першого каналу" в області дитячого телебачення. Ми можемо запропонувати і налагоджену дистриб'юторську мережу, адже "Теленяня" транслюється в Америці, Європі, країнах СНД. Дитячо-юнацький канал - непростий проект, і в тих, що залишилися до запуску півтора роки нам є над чим попрацювати. Основну трудність в створенні нового каналу я бачу в тому, що він повинен відповідати інтересам двох абсолютно різних аудиторій - дитячою і підлітковою. Яким чином грамотно поєднати в рамках одного каналу, що віщає на різні часові пояси, програми для настільки несхожих глядачів, нам належить вирішити.
- Наскільки перехід на цифрове телебачення змінить картину гравців ринку ? Яким ви бачите телебачення XXI століття ?
- Перехід на "цифру" відкриє безмежні можливості для розвитку інтерактивного телебачення і подальшого зближення його з Інтернетом. Телебачення завтрашнього дня - це нишевые канали, орієнтовані на узкосегментированную аудиторію з чітко обкресленими характеристиками і інтересами. Я вважаю, що перехід на цифрове мовлення і розвиток цифрових технологій сповна можуть кардинально змінити картину на телевізійному ринку нашої країни. Це стане передумовою для формування абсолютно нової телевізійної моделі, в основі якої встануть якість і оригінальність телевізійного продукту.
Дата: Четвер, 24.09.2009, 19:53 | Повідомлення # 25
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
Путіндав стартцифровізації
Прем'єр-міністр Росії Володимир Путінзатвердив концепцію федеральної цільової програми "Розвиток телерадіомовлення в Російській Федерації на2009 - 2015 рр.".
Тепер для початку реалізації програми затвердити саму ФЦП повинне Міністерство фінансів. Міністерство зв'язку і масових комунікацій розраховує, що відомство ухвалить документ до кінця цього року.
Мінкомсвязі закінчило роботу над ФЦП в середині грудня минулого року і представило її урядовій комісії з телерадіомовлення під головуванням віце-прем'єра і керівник апарату уряду РФ Сергія Собяніна. Укладачі ФЦП оцінили вартість цифровизации в 127 млрд крб., з яких 80 млрд крб. розраховували отримати з бюджету. На бюджетні гроші буде організовано мовлення лише 8 обов'язкових телеканалів, а фінансувати трансляцію останніх каналів належить приватним інвесторам (див. новина ComNews від 17 грудня 2008 р.). Після затвердження концепції ФЦП Міністерством фінансів (Мінфіном) і Міністерством економічного розвитку, документ відправився на узгодження в уряд РФ.
Днями Володимир Путін підписав розпорядження про твердження концепції ФЦП "Розвиток телерадіомовлення в Російській Федерації на 2009 - 2015 рр.". Згідно документу, загальний об'єм держфінансування ФЦП складе 122,445 млрд крб., при цьому за рахунок засобів федерального бюджету - майже 76,4 млрд. крб. З цих засобів на модернізацію інфраструктури і будівництво наземної мережі цифрового мовлення державного оператора зв'язку (ФГУП "РТРС") виділено 27,127 млрд крб., на розвиток цифрового мовлення - майже 14 млрд крб., на створення багатофункціональних супутників - 13 млрд крб., а на оплату послуг зв'язку по поширенню обов'язкових телерадіоканалів в перехідний період - 19,6 млрд крб. Останні засоби направлені на розвиток системи перекладу в цифровий формат архівних матеріалів, проведення інформаційно-роз'яснювальної кампанії серед населення і управління реалізацією програми.
"Ми підтримуємо прийнятий варіант концепції і розуміємо, що залучення додаткових засобів необхідне. Крім того, зараз члени Асоціації кабельного телебачення Росії (АКТР) будують мережі цифрового мовлення за власні засоби, - відзначає президент АКТР Юрій Пріпачкин. - Головне, що має бути зроблене - це внесення змін до законодавства, що у тому числі прискорить і спростить залучення додаткових інвестицій".
Нагадаємо, що на початку цього року члени АКТР одноголосно прийняли розроблені юридичним комітетом асоціації поправки в закони "Про зв'язок", "Про засоби масової інформації" і в постанову Уряду РФ "О затвердженні правил надання послуг зв'язку для цілей телевізійного мовлення і (або) радіомовлення" (див. новина ComNews від 4 лютого 2009 р.). Поправки, які тепер знаходяться на розгляді регулювальника, регламентують роботу операторів багатоканального кабельного телебачення при поширенні обов'язкових загальнодоступних телевізійних каналів, а також відношення між правовласником контента, телекомпанією, оператором зв'язку і абонентом.
Згідно підписаному Володимиром Путіним розпорядженню, тепер Мінкомсвязі необхідно забезпечити розробку проекту ФЦП і внести його до уряду, а Федеральному космічному агентству - підготувати пропозиції про внесення до Федеральної космічної програми Росії на 2006 - 2015 рр. зміни в частині джерел, термінів і об'ємів фінансування створення космічних апаратів "Експресс-АМ5", "Експресс-АМ6", "Експресс-АМ7", "Експресс-АМ8".
"Тепер необхідно затвердити саму ФЦП і почати реалізовувати її", - пояснює керівник служби по зв'язках з громадськістю РТРС Дмитро Юревіч. "Основний документ ФЦП проходит фінальне обговорення з Мінфіном, і немає сумнівів в тому, що він буде затверджений в установленому порядку до кінця цього року, - упевнена прес-служба Мінкомсвязі. - В даний час багато що зроблене як підготовка до реалізації ФЦП: розробляються системні проекти мереж цифрового телерадіомовлення для районів далекого Сходу; вже почалися роботи із створення мережі в Ленінградської області, і практично закінчені в м. Курську. Тому можна говорити про те, що робота із створення мереж цифрового телерадіомовлення, в запланованих концепцією ФЦП терміни, продовжиться".
Дата: Понеділок, 28.09.2009, 17:28 | Повідомлення # 26
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
ЧТПпершого мультиплексуцифрового телерадіомовлення погоджений зМіноборониі іншими зацікавленими відомствами
РоскомнадзоріФГУП «Головний радіочастотний центр»завершили узгодження зМіноборони і іншими зацікавленими відомствамичастотно-територіального плану (ЧТП) дляефірного цифрового мовлення першого програмного мультиплексу.
Таким чином, виконано вирішення Урядової комісії з розвитку телерадіомовлення, яка поставила завдання розробити план частотних привласнень для мереж цифрового мовлення першого мультиплексу у вересні 2009 р.
Згідно Указу Президента від 24 червня 2009 року, в перший мультиплекс каналів цифрового мовлення увійшли вісім теле- і три радіоканали: Перший канал, «Російське телебачення», «Російський інформаційний канал» (РІК), «Культура», «Спорт», дитячо-юнацький канал, НТВ, «Петербург - 5 канал», «Радіо Росії», «Маяк», «Вести ФМ». В даний час Роськомнадзор і ФГУП «ГРЧЦ» розробляють частотно-територіальний план для другого мультиплексу.
Тим часом, після того, що відбувся 19 серпня 2009 р. засідання Держкомісії по радіочастотах, що зняло мораторій на використання смуг радіочастот 174-230 Мгц і 470-790 Мгц для аналогового телевізійного мовлення, у ФГУП «ГРЧЦ» стали поступати заявки на розробку радіочастотних каналів аналогового мовлення і видачу висновків експертизи.
У зв'язку з цим Роськомнадзор нагадує, що згідно з рішенням ГКРЧ до завершення розробки ЧТП першого і другого мультиплексів ФГУП «ГРЧЦ» дозволено приймати і розглядати радіочастотні заявки на аналогове телемовлення лише у випадках:
- організації ефірної наземної трансляції загальноросійських загальнодоступних телеканалів відповідно до Указу Президента Російської Федерації від 24 червня 2009 р. 715;
- невідповідності географічних координат місць установки радіопередавальних пристроїв аналогового телевізійного мовлення їх фактичному розміщенню, за умови, що місце установки і технічні характеристики РЕС, що діє, не змінювалися;
- перепризначення радіочастотних каналів, РЕС аналогового телевізійного мовлення, що діють, частотно-територіальних планів привласнень стартових (першого і другого) мультиплексів цифрового наземного телевізійного мовлення, що перешкоджають розробці;
- переоформлення дозволу на використання радіочастотних каналів на нове фізичне або юридичне обличчя;
- вживання малопотужних радіопередавальних пристроїв аналогового телевізійного мовлення (потужність передавача не більше 1 Вт).
У всіх останніх випадках прийом заявок на розробку радіочастотних каналів аналогового мовлення і видачу висновків експертизи здійснюватиметься ФГУП «ГРЧЦ» лише після завершення розробки і узгодження ЧТП стартових мультиплексів цифрового телерадіомовлення на територіях суб'єктів Федерації, тобто за регіональним принципом.
Постійно оновлюваний перелік суб'єктів Федерації, на територіях яких завершена розробка ЧТП привласнень стартових (першого і другого) мультиплексів цифрового наземного мовлення, публікуватиметься на офіційному інтернет-сайті Роськомнадзора.
Дата: Субота, 03.10.2009, 20:46 | Повідомлення # 27
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
РТРСвизначилася з проектувальниками
"Російська телерадіомовна мережа" (РТРС)вибрала розробників системних проектів цифрових мереж для мовлення телеканалів першого мультиплексу.
Системні проекти, які мають бути готові через два місяці, обійдуться РТРС в 304 млн крб.
Інформація про тендер розміщена на сайті www.zakupki.gov.ru. Згідно конкурсної документації, фінансувати створення системних проектів РТРС буде з власних засобів. Всі системні проекти мають бути здані до 25 листопада 2009 р.
"Всі конкурсні торги по розробці системних проектів проводяться в рамках підготовчої роботи по реалізації ФЦП "Розвиток телерадіомовлення в Російській Федерації на 2009-2015 гг.", концепція якої затверджена розпорядженням Уряду від 21 вересня 2009 р., - повідомив керівник служби зовнішніх зв'язків РТРС Дмитро Юревіч. - Відповідно, і терміни розгортання мереж і джерела фінансування будуть визначені в рамках затвердженої ФЦП".
Відповідно до указу президента РФ, до першого цифрового безкоштовного для населення пакету увійдуть телевізійні канали "Перший", "Росія", "Вести +", "Культура", "Спорт", "НТВ", "П'ятий канал" і дитячий, а також радіоканали "Радіо Росії", "Маяк" і "Вести FM". Надалі планується сформувати ще два пакети.
Відразу декілька лотів виграла проектна організація ТОВ "Телеком-проект-5" (Митіщи). Ця компанія розробить проекти для мереж цифрового мовлення в Амурській, Іркутській областях і Приморському краю (сума лота - 32 млн крб.), в Алтайському краю, Республіці Алтаї, Курської області і Республіці Татарстану (32 млн крб.), а також в Камчатському краю, Магаданської області, Хабаровському краю, Єврейською АТ і Сахалінської області (28 млн крб.). Начальник відділу маркетингу і управління проектами ТОВ "телеком-проект-5" Владимиром Буллах пояснив репортерові ComNews: "У системному проекті будуть обгрунтовані основні технічні рішення для побудови мережі цифрового мовлення відповідно до вимог концепції ФЦП "Розвиток телерадіомовлення в Російській Федерації на 2009-2015 рр.". Системний проект відповість на питання, як реалізувати вимоги концепції в кожному регіоні і охопити не менше 98,8% населення регіонів РФ".
На створення проектів для цифрових мереж в Бурятії, Тиве, Забайкальському краю і Хакасії РТРС виділяє 32 млн крб. Цей лот виграла проектна організація ВАТ "Науково Технічний Центр "Космос".
ТОВ "Універсал Зв'язок" розроблятиме системний проект для мереж цифрового ТБ в Астраханській, Псковській, Ростовській областях і республіці Карелія (по цьому лоту компанія отримає 20 млн крб.), а також в області Калінінграда (за 30 млн крб.).
Нарешті, ТОВ "І.С.П.А.-САТ" належить створити системний проект для мереж в Москві і Московської області (60 млн крб.) і в Петербурзі і Ленінградської області (70 млн крб.).
Дата: Середа, 07.10.2009, 11:40 | Повідомлення # 28
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
Передавач для цифрового телебачення
з'явиться наКамчатцідо кінця року
Першийпередавач для цифрового телерадіомовленняз'явиться наКамчатцідо кінця року, повідомивРІА Новостіпредставник прес-служби краєвого уряду.
"Камчатка стане одним з перших регіонів, в якому жителі зможуть в цифровому форматі приймати програми телеканалів "Росія", "Культура", "Спорт", Перший канал, "Петербург - 5 канал", НТВ, Російський інформаційний канал "Вести", дитячо-юнацький телевізійний канал, а також радіоканали "Вести FM", "Маяк" і "Радіо Росії", - сказав співбесідник агентства.
Він пояснив, що перехід на цифровий формат поширення теле- і радіопрограм здійснюється в рамках реалізації концепції розвитку телерадіомовлення в Російській Федерації на 2009-2015 роки.
"Цифрові передавачі мають бути встановлені в кожному населеному пункті регіону. А фінансування заходів повинне початися з 2010 року", - сказав представник прес-служби.
За його словами, в даний час затверджений частотно-територіальний план, проведений аналіз варіантів побудови мережі цифрового мовлення, визначена кількість додаткових передавачів, необхідних для її розгортання, завершується розробка системних проектів.
Таким чином, на всій території Камчатського краю буде забезпечено мовлення основних федеральних теле- і радіоканалів, що дозволить забезпечити конституційні права громадян на здобуття соціально значимої інформації. Наступним етапом стане розширення мовлення регіональних теле- і радіоканалів на всю територію Камчатського краю.
Додатково краєві власті ведуть роботу по розвитку інфраструктури зв'язку, що особливо актуально для віддалених населених пунктів. "Планується упровадити технології телемедицини, дистанційної освіти, розширити доступ громадян до мережі інтернет, створити телекомунікаційну систему органів державного управління", - сказав співбесідник агентства.
Дата: П`ятниця, 09.10.2009, 10:31 | Повідомлення # 29
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
НДІТвезецифрове ТБв село
Науково-дослідний інститут телебачення (НДІТ), що базується вПетербурзі, в кінці жовтнязапустить тестову зону цифрового телебаченняв Красносельському районі північної столиці.
Цифровий сигнал випробовуватиме близько тисячі абонентів. ОкрімНДІТв реалізації проекту беруть участь такожзавод ім. Козіцкогоікомпанія "Март".
У жовтні 2009 р. НІЇТ в Красносельськом районі Петербургу випробує автономну багатофункціональну приемо-передающую станцію (АМППС) цифрового телевізійного мовлення за стандартом DVB, яка призначена для забезпечення цифровим ТБ-сигналом невеликих населених пунктів за відсутності в них упевненого прийому сигналів крупних телецентрів.
В рамках проекту НІЇТ надає устаткування для формування і перетворення сигналу, а також його розподілу (АМППС), компанія "Березень" - устаткування для передачі сигналу, а завод ім. Козіцкого на час тестування безкоштовно забезпечить абонентів приймачами цифрового ТБ-сигналу (Set-top-Box).
На думку конгломерату компаній, створена тестова зона дозволить їм запропонувати комплексний продукт, як для державної програми впровадження цифрового мовлення в РФ, так і для комерційних проектів на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Базова вартість АМППС, вироблюваного в НІЇТ, складає близько 1,2 млн крб. Устаткування призначене для прийому програм супутникового ТБ (DVB-S, KU-диапазон), програм цифрового ТБ з кабельних мереж, програм цифрового ТБ з радіорелейних мереж і може транслювати сигнал: по ефіру в стандарті DVB-T і DVB-T2, по кабельних абонентських мережах, по дротяних і волоконно-оптичних лініях зв'язку, по радіорелейних лініях зв'язку, по ефіру або кабельній ТБ-мережі в аналоговій формі. "Ціна комплексу залежить, у тому числі і від висоти антени і від того, яке енергозабезпечення буде в системи, в рік ми готові виробляти до 100 подібних комплексів, і розраховуємо, що проект, що реалізовується, дозволить нам взяти участь в державному проекті по цифровизации ТБ", - говорить начальник відділу зовнішніх зв'язків і маркетингу НІЇТ Людмила Голубева.
Як довго продовжиться експеримент, в НІЇТ сказати не можуть, посилаючись на те, що це залежить від РТРС і ГКРЧ, що видав, на час тестування, дозвіл на використання частот. У РТРС, у свою чергу, говорять, що від них терміни тестування ніяк не залежать. "Ми не маємо відношення до цієї тестової зони, для нас це інтересу не представляє. Її організовує група промислових підприємств, які тестують своє устаткування. Наскільки нам відомо, цей проект тестувався комітетом з економіки Петербургу", - говорить виконавчий директор регіонального центру РТРС в Петербурзі Олександр Куліков.
Дата: Четвер, 29.10.2009, 23:19 | Повідомлення # 30
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
МЕРотрималопрограму цифровізації
Міністерство зв'язку і масових комунікацій (Мінкомзв"язку) представило на узгодження Міністерству економічного розвитку (МЕР) проект федеральної цільової програми (ФЦП) "Розвиток цифрового телерадіомовлення в Російській Федерації на 2009-2015 рр.". Згідно проекту ФЦП, об'єм фінансування програми з федерального бюджету складає 76,3 млрд крб., що на 3,7 млрд руб менше, ніж спочатку планували укладачі ФЦП. Мінкомсвязі відзначає, що узгодження документа в МЕР - фінальний етап підготовки програми цифровизации.
Мінкомсвязі закінчило роботу над ФЦП в середині грудня минулого року і представило її урядової комісії з телерадіомовлення під головуванням віце-прем'єра і керівника апарату уряду РФ Сергія Собяніна. Тоді укладачі ФЦП оцінили вартість цифровизации в 127 млрд крб., з яких 80 млрд крб. розраховували отримати з бюджету. Пізніше Міністерство фінансів (Мінфін) у зв'язку із складною економічною ситуацією в країні запропонувало зменшити об'єми бюджетних асигнувань на плановий період 2011 і 2012 рр., але Мінкомсвязі висловлювалося проти урізування бюджету.
У вересні Володимир Путін підписав розпорядження про твердження концепції ФЦП "Розвиток телерадіомовлення в Російській Федерації на 2009 - 2015 рр.". Згідно документу, загальний об'єм держфінансування ФЦП складе 122,445 млрд крб., при цьому за рахунок засобів федерального бюджету - майже 76,4 млрд. крб. (див. новина ComNews 24 вересня 2009 р.). Тоді ж Мінкомсвязі заявило, що погоджує з Мінфіном проект ФЦП.
Тепер документ направлений в МЕР. "Проект ФЦП, підготовлений Міністерством зв'язку і масових комунікацій РФ, погоджений з Россвязью, Роспечатью і Мінфіном, також на нього отриманий позитивний висновок Мін'юсту. Це фінальний етап підготовки документа, - відзначає прес-служба Мінкомсвязі. - Згідно проекту ФЦП, об'єм фінансування програми з федерального бюджету складає 76,3 млрд крб.". По словах прес-служба відомства, загальний об'єм фінансування програми разом з позабюджетними засобами складе майже 122,5 млрд крб.
"Проект ФЦП в тому вигляді, в якому він розглядається, є монополізацією ринку телерадіомовлення і насильницькою консолідацією всіх ЗМІ, - вважає депутат Державної думи Ілля Пономарев. - Крім того, жодна країна світу не просила населення платити за телевізійні приставки".