FORUM TV-SATПонеділок
25.11.2024, 17:22

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
Цифрове ефірне ТБ у світі
RATVODДата: Неділя, 14.06.2009, 11:58 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
Цифрове ефірне ТБ у світі

RATVODДата: Понеділок, 07.12.2009, 13:11 | Повідомлення # 31
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
Платне цифрове ефірне телебачення в Казахстані.

Два роки в ефірі

Вже більше восьми років на пострадянському просторі йдуть роботи по практичному впровадженню цифрового ефірного телемовлення. За цей час зроблено багато що - організовано декілька дослідних зон стандарту DVB-T, реалізовані платні системи ефірного мовлення, розгорнуті одночастотні мережі. Періодично в галузевій пресі з'являються нотатки про старт комерційного мобільного мовлення у форматі DVB-H в Росії вже цього року. Тестові включення цифрового устаткування проводилися і в інших країнах СНД, наприклад, в Казахстані і країнах балтії. У таблиці показано полягання впровадження цифрового ТБ в деяких країнах колишнього СРСР. Проте кількість успішних платних ефірних проектів значно менше. Наприклад, невдалий приклад пітерського проекту DVB-T показує, що на ринку платного ефірного телебачення не все так легко і просто, особливо в умовах жорстокої конкуренції з сучасними мультисервисными кабельними мережами.

На початку 2006 року компанія Syrus Systems отримала запит від регіональних компаній Карагандинської області (Республіка Казахстан) про плани реалізації системи цифрового ефірного мовлення. Наша компанія виступила системним інтегратором цього проекту, і в червні 2007 року регіональна казахстанська телекомпанія «43-й канал» вже вийшла в ефір в р. Теміртау Карагандинської області. Таким чином був реалізований перший проект платного цифрового ефірного мовлення в Казахстані і Середній Азії.

Технічна основа проекту - класичний варіант станції формування цифрових пакетів програм (у частині устаткування прийому і ремультиплексирования), який Syrus Systems успішно використовує в своїх проектах ефірне і стільникове мовлення, а також в кабельних ТБ-мережах. В даний час весь контент приймається з восьми супутників, далі устаткуванням ремультиплексирования формуються два потоки, що подаються на ефірні цифрові передавачі. Мовлення виробляється в скрембльованому режимі із застосуванням системи умовного доступу. Устаткуванням станції формування передбачена можливість мовлення власних ТБ-програм і вставка регіональної реклами, а також розвиток системи в одночастотному режимі на Караганду і інші населені пункти Карагандинської області.

Основна технічна вимога до станції формування цифрових пакетів програм - забезпечення формування пакетів програм для подачі на устаткування канального кодування і модуляції стандарту DVB-T.

Тип контента

Професійні приймачі-декодери, декриптеры
Професійний приймач-декодер IRD-2961 дозволяє вивести прийнятий транспортний потік через інтерфейс ASI для подальшого мультиплексування з метою розподілу цифрових програм в системах ефірного мовлення в цифровому форматі.

Професійний приймач-декриптор CID-3100 - це вирішення для розподільних систем цифрового телебачення, дозволяюче дескремблировать цифрові телевізійні канали. Деськремблірованний транспортний потік використовується для подальшої передачі, ремультиплексирования або повторного закриття. На відміну від приймачів-декодерів, декриптер CID-3100 не має функції декодування цифрових ТБ-програм. Декріптер CID-3100 - це пристрій з чотирма слотами DVB-CI, яке дозволяє «відкривати» канали, скрембльовані системами умовного доступу різних виробників (IRDETOTM, VIACCESSTM, CRYPTOWORKSTM, CONAXTM, NAGRAVISIONTM, OnDigitalTM, Роськріптtm, BISS). Декріптер CID-3100 має виходи ASI як для подальшого розподілу дескремблированных («відкритих») програм, так і для повного транспортного потоку.

У даному проекті для прийому необхідних програм застосовані DVB-S і DVB-S2 приймачі-декодери Scopus IRD-2961 (з активованою опцією ASI out) і декриптеры CID-3100 (вхід L-band, вихідний інтерфейс ASI). Для дескремблирования закритих ТБ-програм застосовані побутові і професійні CAM-модули систем умовного доступу IRDETOTM, CONAXTM, VIACCESSTM, VIDEOGUARDTM і ін.

Устаткування ремультиплексирования

Мультиплексор в системах цифрового мовлення служить для об'єднання в єдиний транспортний потік цифрових потоків від різних джерел: кодерів стискування, приймачів-декодерів і ін. Сигнали, що приходять, можуть мати різну тимчасову базу, і завдання мультиплексора - сформувати асинхронний потік із збереженням синхронізуючої інформації кожного з компонентів. Ремультіплексори є різновидом мультиплексорів, що працюють не з окремими сервісами, а з мультиплексированными транспортними потоками. Ремультіплексор виділяє з транспортних потоків, що приходять, потрібні сервіси і комбінує їх в нові транспортні потоки, змінюючи при цьому відповідним чином таблиці службової інформації. Устаткування ремультиплексирования конфігуроване для прийому потоків від IRD-2961 і CID-3100. Використовуються всі шістнадцять входів ремультиплексора IVG-7300. Окрім цього, IVG-7300 виконує додаткову обробку (трансрейтинг) програм для забезпечення передачі в двох цифрових пакетах (мультиплексах) не менше 24 ТБ-програм.

Устаткування підсистеми контролю і моніторингу

Передбачена аудіовізуальна підсистема контролю і моніторингу ТБ-програм, що приймаються і формованих (з виходів ASI ремультиплексоров IVG-7300). Для відображення аудіовізуальної інформації використовуються професійні аудио-видео-мониторы.

Устаткування тракту DVB-T

Передавальне устаткування тракту призначене для перетворення цифрових транспортних потоків в радіочастотний сигнал модуляції COFDM відповідно до вимог стандарту DVB-T. У проекті використовуються два передавачі DVB-T потужністю 100 Вт. Вхідний інтерфейс модулятора кожного передавача - ASI. У всіх передавачах передбачений SFN-модуль з приймачем GPS. Ефірна система антенного фідера складається з панельної антени з високим коефіцієнтом посилення, моста складання і фідера.

Устаткування системи умовного доступу
Conax Сas7

У станції застосовано устаткування системи умовного доступу Conax. Сервери системи підключені до ремультиплексорам IVG-7300 по інтерфейсу Ethernet 100Base-T. Дане устаткування забезпечує мовлення сформованих цифрових пакетів в закритому (скрембльованому) режимі.

Резервування системи

На даному етапі передбачено холодне резервування приймачів-декодерів, декриптеров і ремультиплексоров. На подальших етапах планується інсталяція автоматичної системи управління, що забезпечує візуалізацію стану, автоматичне управління і дистанційний контроль всіх блоків станції формування пакетів програм.

Абонентське устаткування

Прийом ТБ-програм виробляється на DVB-T-приставки з підтримкою smart-карт системи умовного доступу Conax Сas7. Для населення доступні приставки фірми KAON і декілька китайських моделей. В майбутньому оператор цифрового ТБ в Теміртау розглядає можливість продажу CAM-модулей для установки в ЖК і плазмових телевізорах з цифровим тюнером, які все більше набувають поширення серед жителів Казахстану. В цьому випадку зовнішній приймач не потрібний. Декілька САМИХ модулів вже працюють в ефірній системі і добре себе зарекомендували. У 2007-2008 рр. в р. Теміртау були проведені тести приставок декількох російських виробників. Протестовані моделі приставок не дозволяли працювати з системами умовного доступу без використання CAM-модулей. На жаль, ці моделі відрізняються від корейських і китайських по дизайну, габаритним розмірам, функціональності. Оператор цифрового ефірного ТБ в Казахстані зацікавлений в постачаннях російського абонентського устаткування зі вбудованою підтримкою систем умовного доступу. Недавно з'явилася модифікація російської системи умовного доступу «Роскрипт-м» для малих і середніх мереж цифрового ТБ-мовлення. В даний час в нашій компанії ми тестуємо дану систему, яка вигідно відрізняється по технічних і вартісних характеристиках від зарубіжних систем, і плануємо використовувати її в своїх майбутніх проектах.

Тип контента

У даному проекті використовується контент в стандарті MPEG-2, оскільки на момент реалізації системи мовлення найбільш смотрибельный контент був саме в цьому форматі. Проте в даний час в пакетах програм, що доводяться до абонентів, з'являються канали в стандарті MPEG-4. І володарі гібридних приставок стандартів MPEG-2/MPEG-4 мають можливість їх декодувати. Для оператора ефірного мовлення, безумовно, важливий перехід на перспективний стандарт MPEG-4, який дозволить значно збільшити кількість програм в пакеті. Устаткування станції формування пакетів програм до цього стандарту вже готове. Але проблема в тому, що в основному сучасний MPEG-4-контент - це ТБ-програми високої чіткості, які доки не планується транслювати. Тому повний перехід на мовлення в MPEG-4 - перспектива майбутнього. Все залежить лише від того, наскільки швидко з'являться цікаві для абонентів ТБ-програми в даному стандарті.

Висновок

Реалізований в Республіці Казахстан проект платного цифрового ефірного телебачення актуальний і для інших країн колишнього СРСР. Реалізація аналогічних проектів дозволить вирішити важливі для телемовців країн СНД проблеми, а саме можливість:
- організації відкритого (без використання системи умовного доступу) безкоштовного багатопрограмного ТБ-мовлення на декількох мовах;
- організації комерційної мережі мовлення (платні ТБ-сервіси з кодованим сигналом);
- організації мовлення в населених пунктах, де в даний час відсутній якісний прийом ТБ-програм (поганий ефірний прийом, відсутні кабельні мережі, утруднена інсталяція систем прийому супутникових програм);
- покриття області мережею малопотужних ТБ-передавачів для усунення мертвих зон.


RATVODДата: Понеділок, 07.12.2009, 16:27 | Повідомлення # 32
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
З цифровим телебаченням відбувається

цікаве кіно

Найближчі два тижні повинні стати доленосними для всіх телеглядачів Латвії:
визначиться, яким буде вміст нашого телевізора після відключення
аналогового мовлення і переходу на «цифру».

Сьогодні Комісія Сейму з прав людини і суспільних справ обговорить ситуацію довкола впровадження цифрового ТБ. Вже завтра депутати цієї ж комісії займуться підготовкою до другого читання Закону про електронні ЗМІ. Нарешті, найближчі два тижні повинні стати доленосними для всіх телеглядачів Латвії: визначиться, яким буде вміст нашого телевізора після відключення аналогового мовлення і переходу на «цифру».

Наближається година X

Згідно з рішенням Міністерства повідомлення, до 15 грудня латвійські телекомпанії повинні визначитися, чи увійдуть вони в загальнодоступний безкоштовний пакет програм цифрового наземного телебачення Lattelecom, або стануть платними. Але не дивлячись на близькість вирішальної дати, ситуація довкола впровадження цифрового ТБ виглядає украй заплутаною. Латвію може втратити відразу декількох національних телеканалів.

До цих пір не врегульовано питання входження TV3 і LNT в безкоштовний пакет програм Lattelecom. Каменем спотикання стала плата, яку телеканали переводять мовній організації. Після переходу на цифрове ТБ витрати латвійських каналів на мовлення скоротяться на 30% і складуть 650 тис. латів в рік за одну частоту, стверджує Lattelecom.

Проте на ділі все трохи не так. Якщо до цих пір LTV за мовлення одного телеканалу щорік перераховувало Центру радіо і телебачення близько мільйона латів, то трансльовані на меншій території Латвії LNT і TV-3 - приблизно 500 тисяч. І для них пропонований Lattelecom обхват всієї країни фактично означає не скорочення витрат на мовлення, а їх збільшення.

Причому трансляція цифрового телесигналу на всю територію Латвії зовсім не означає істотного зростання числа глядачів. Ні для кого не секрет, що значна частина жителів Латвії користується послугами кабельних або сателітів операторів і доля користувачів ефірного ТБ порівняно невелика. Тим більше що їх чисельність може підкосити необхідність покупки цифрового декодера.

Сподіваючись на компроміс, TV3, LNT і Lattelecom зараз активно ведуть між собою переговори, повідомила «Телеграф» глава Асоціації мовних організацій Гунта Лідака.

Чого хочуть ПБК і TV5 ?

Іншим невирішеним питанням залишається доля телеканалів, готових увійти до безкоштовного пакету телебачення Lattelecom і стати національними. Про таку можливість заявив Перший Балтійський канал, що належить медіа-холдингу Baltic Media Alliance. Днями про це повідомила Latvijas AvЕ©ze.

Проте питання вирішене не до кінця, оскільки ПБК паралельно оцінює можливість своєї участі в платному пакеті Lattelecom. Крім того, аби увійти до безкоштовного пакету, Першому Балтійському необхідно отримати ліцензію національного телеканалу. Для цього його вміст на 51% повинен складатися з програм, створених продюсерами країн ЄС або в співпраці з ними. Готовність Baltic Media Alliance піти на такий крок, урізавши долю російських програм в ефірі ПБК, у фахівців викликає сумніви.

Є і інші претенденти.

«Ми готові увійти до цього пакету, коли він буде сформований, - повідомив «Телеграф» генеральний директор TV5 Михайло Шейтельман. - Наш канал подає заявку, але питання, хто з кого бере гроші до цих пір не вирішений. Ми ведемо переговори про те, що таке безкоштовний пакет, і хто тоді за нього платить. Він безкоштовний для кого - для нас, для Lattelecom або для телеглядача? Може, це ми візьмемо гроші з Lattelecom за те, що входимо в їх безкоштовний пакет. Чому немає? Так теж можна».

У свою чергу, комерційний директор Lattelecom Керлі Габріловіча призналася «Телеграфу», що про входження в безкоштовний пакет телеканалу TV5 доки не йдеться.

Олександр ДУБКОВ
Телеграф


RATVODДата: П`ятниця, 18.12.2009, 20:12 | Повідомлення # 33
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
LNT і TV5 будуть включені в

безкоштовний пакет цифрового телебачення

Комерційні телеканали LNT і TV5 повідомили, що наступного року перейдуть на цифрове телебачення як безкоштовні канали, а TV3, як і повідомлялося раніше, продовжить аналогове мовлення найменше до кінця 2010 року.

Про це заявили журналістам представники Національної поради по радіо і телебаченню (НСРТ), який до сьогоднішнього дня повинен був сформулювати свою позицію з питання про перехід на цифрове мовлення, платне або безкоштовне.

Завтра НСРТ зустрінеться з представниками Мінсообщенія, Латвійського державного телерадіоцентру і Lattelecom, аби обговорити дороги і правові аспекти відключення аналогового мовлення.

TV5 буде безкоштовним лише в столиці і околицях Риги, на останній території Латвії - платний, повідомляє НСРТ.

Марія КОБИЗЕВА
Телеграф.lv


RATVODДата: Неділя, 20.12.2009, 01:02 | Повідомлення # 34
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
Польща розглядає новий план переходу на цифру

У Польщі передивляються план переходу на цифрове мовлення, прийнятий на початку цього року.

Про це повідомляє видання Media Business Reports.

Провідні комерційні мовці Polsat, TVN і TV4 запропонували віддати їх цифровий мультиплекс DTT суспільному мовцеві TVP. Замість нього вони розраховують отримати другий мультиплекс, тендер на який так і не провели. Обговорення цієї ініціативи каналів заплановане на 21 грудня 2009 року.

Нагадаємо, згідно з планом переходу Польщі на цифру перший мультиплекс повинен включати аналогові канали TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 і TV Puls. Як писала ТК, в серпні цього року повинні були оголосити тендер на другий мультиплекс і вибрали оператора, який повинен передавати програми 7 каналів. Три з них відбиратиме Національну Телемовну пораду (KRRiT) на конкурсних принципах, один канал стане місцевим сервісом, а три інших визначатиме оператор. Третім мультиплексом, який охоплюватиме майже 20% територій Польщі, керуватиме суспільна компанія TVP. Цей процес повинен був проходить в три етапи і завершитися 31 липня 2013 року.

Як повідомляє видання, для ефірних каналів перехід на цифрове мовлення є досить суперечливим процесом, оскільки в Польщі нестримно зростає вживання цифрових стандартів в кабельному і супутниковому секторі, тоді як ринок DTT складає 3 млн. домогосподарств (всього їх понад 13 млн.).

mediabusiness.com.ua


RATVODДата: Четвер, 31.12.2009, 22:15 | Повідомлення # 35
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
Мердок відбирає "телевізійну" Італію в Берлусконі

Дві медіаімперії мирно граничили одна з одною,

поки не почалася епоха цифрового телебачення.

Італійський прем'єр Сильвіо Берлусконі завжди дасть який-небудь привід для обговорення: то порушить англійський придворний протокол, то шумно розведеться, а то отримає по обличчю макетом міланського собору. Поки всі обговорювали витівку лівака Массимо Тартальі, справжній, куди серйознішого удару Берлусконі завдав не соціаліст, а колега по бізнесу, власник медіа-імперії Рупперт Мердок. Берлуськоні удар доки тримає, правда, використовуючи всю потужність прем'єрського адміністративного ресурсу.

1 грудня Мердок мав намір запустити в Італії цифровий телевізійний канал Сielo (у перекладі з італійського «Піднебіння»), який став би першим безкоштовним загальнонаціональним каналом компанії Sky Italia (повністю належить мердоковской News Corp.). До цього в Італії - вотчині Сильвіо Берлусконі, який, як відомо, теж медіамагнат, - Руперт Мердок віщав лише з супутника і по кабельних мережах. «Сielo - це не якийсь трюк і не спосіб перекласти Sky на цифрове наземне мовлення. Це незалежний проект, мета інвестицій в який - скористатися новою епохою італійського телебачення. Наша мета в перший рік - захопити 1% ринку», - заявив директор каналу Гері Дейві. Канал розрахований на глядачів 18 - 35 років, тоді як вік середньостатистичного телеглядача Canale 5 (належить Берлуськоні) - 48 років, а державного Raiuno - і зовсім 56 років.

БЮРОКРАТИЧНИЙ РЕСУРС БЕРЛУСКОНІ

Але 1 грудня телеглядачі скільки не клацали пультом - не змогли знайти новий канал. Як виявилось, міністерство зв'язку не дало відповідних дозволів на мовлення. Воно розповсюдило заяву про те, що відповідно до законодавства заявку можна розглядати протягом 60 днів (з продовженням процедури ще на місяць, якщо потрібно) і що Sky подав заявку лише 2 листопада. 27 листопада міністерство послало повідомлення і компанії Rete A, операторові мультиплексу, на якому Sky узяв в оренду частоти, що вона не може вести трансляцію каналу Мердока.

До речі, Rete A належить Карло де Бенедетті, власникові газети La Republica, яка опублікувала скандальний лист экс-супруги Берлусконі Вероникі Ларіо і на подробицях сексуального скандалу значно збільшила свої наклади. Берлуськоні навіть подав до суду на газету. Він збирався судитися і з мердоковской The Times за дискредитацію і вторгнення в приватне життя політика.

За рішенням Єврокомісії із-за антимонопольних обмежень News Corporation не може до 31 грудня 2011 р. стати ні оператором мережі, ні власником платного каналу в наземному цифровому телебаченні Італії, саме тому Мердок і вимушений був орендувати частоти де Бенедетті і таким обхідним чином запропонувати безкоштовний канал.

Ріккаддо Кьяттеллі, менеджер каналу Сielo, що відповідає за програми і просування, охарактеризував вирішення міністерства зв'язку як «розчарування і великий сюрприз». «Бюрократія гальмує можливості, причому - лише нам», - сказав він і відзначив, що «інші канали можуть віщати з неправильним дозволом або без дозволу зовсім». Він мав на увазі канали Берлусконі RaiSat і Mediaset Premium.

Каналу Сielo виділили кнопку номер 10, не найзручнішу, але все-таки досить близький на початок пульта. І ось нова біда: зовсім недавно прийшло повідомлення, що Асоціація місцевих телеканалів хоче судитися за цю кнопку, «яка вже 30 років по праву належить місцевим каналам». Це теж може надовго відкласти запуск каналу.

ЯК МЕРДОК ПРИЙШОВ ДО ІТАЛІЇ

Кілька років тому Сильвіо Берлуськоні сам дозволив Мердоку розвернутися в Італії. Тоді Берлуськоні (як і зараз) був прем'єр-міністром, але не чинив опір виходу News Corp. на італійський ринок, міркуючи, що зовсім непогано мати союзником такого гравця, як Мердок. У винагороду він розраховував отримати лояльність в освітленні подій, пов'язаних з ним як бізнесменом і політиком. Тим більше, пускав-то він на ринок лише платне супутникове телебачення, яке тоді практично не приносило вигоди і розвивалося в Італії дуже повільно із-за бюрократичних перешкод. Наприклад, в центральній частині майже всіх італійських міст не можна встановлювати на балконах параболічні антени, оскільки вони порушують естетичну подобу міста.

У 2003 р. Мердок створив відносно скромну компанію Sky Italia, яка налічувала близько 2 млн підписчиків. Але, як говорять і в Італії, і в Росії, дай йому палець, і він відрубає всю руку. Саме так і діяв Руперт Мердок. Він відразу зміркував, що в Італії головна релігія - футбол, і скупив права на показ матчів кращих італійських команд, почавши передавати їх по своїх каналах. Додавши ще і великий пакет фільмів і мультфільмів, які належали йому, він почав завойовувати публіку. Розуміючи обмеженість супутникового мовлення, Мердок уклав угоди з найбільшими кабельними мережами. А діждавшись розвитку стільникового зв'язку третього покоління, підписав угоду відразу зі всіма чотирма стільниковими операторами Італії, аби включати свої канали в Mobile TV. Таким чином Мердок добився того, що число абонентів виросло майже до 5 млн., а букет Sky показує 40 000 годин програм власного виробництва в рік.

ЦЕЗАР ІТАЛІЙСЬКОГО ТВ

Сильвіо Берлуськоні 30 років тому створив перше частное загальнонаціональне телебачення в Італії. Національні частоти були тоді держмонополією, і він скупив регіональні, які перетворив де-факто на національний канал: він записував програми напередодні, а потім кур'єрами доставляв касети в регіональні студії. Потім вони транслювали одні і ті ж програми з декількома секундами різниці, аби уникнути звинувачення в одночасній трансляції на всю країну. Він обійшов законодавство і залучив рекламодавців, в очах яких канал Берлуськоні був загальнонаціональним. Пізніше, коли стало можна створювати і приватні національні канали, він купив ще дві частоти. Таким чином, у нього виявилися три національні канали. Стільки ж, скільки в державного телебачення RAI. Окрім них, в Італії існує ще один національний канал - 7, який належить операторові Telecom Italia і вважається інтелектуальним. Але він збирає зовсім трохи глядачів і не складає серйозної конкуренції колосам.

Життя в RAI дійсно райське: компанія збирає абонентську плату, більше 100 євро в рік, з кожного володаря телевізійного пристрою, навіть якщо телеглядач ніколи не не дивиться державні канали, а віддає перевагу берлускониевский Mediaset. Це завжди викликало роздратування в Берлуськоні, особливо коли він знаходився в опозиції уряду. Звідси його відома фраза про те, що «в RAI потрапляють лише повії і ліві».

Втім, порада директорів державної компанії призначається парламентом і складається з трьох членів, лояльних уряду, і два з опозиції. Отже зараз Берлуськоні як прем'єр-міністр і лідер парламентської більшості, по суті, контролює все телебачення. Якраз кілька місяців тому він призначив новий склад директорів суспільних каналів і директорів новинних блоків, на думку опозиції, що повністю виражають його політичні інтереси. Ну, а своїм дітищем, компанією Mediaset, аби уникнути конфлікту інтересів, прем'єр як би і не керує. Президент компанії - Феделе Конфалоньері, вірний і давній друг Сильвіо Берлуськоні з часів університету (коли вони плавали разом на круїзних кораблях, розважаючи туристів), а віце-президент - син прем'єра, Пьер Сильвіо Берлуськоні. Весь ринок телебачення (і реклами, відповідно) був поділений між компаніями Mediaset і RAI, причому останнім часом приватна компанія випереджала державну.

ТИТАНІВ ПОСВАРИЛА ЦИФРА

Італія поступово відмовляється від аналогового телебачення і переходить на цифрове. Спочатку на цифру перейшла Сардінія, потім ще декілька областей, включаючи столичну «римську область» Лацио і неаполітанську Кампанью. Зараз повністю перейшли на цифрове мовлення 15,3 млн жителів Італії. З точки зору техніки вже вся Італія може дивитися наземне цифрове телебачення, ресівери продаються всюди за декілька десятків євро, але переходити на «цифру» більшість жителів особливо не квапляться, поки у них є аналогове ТБ.

Перехід на цифрове телебачення відкрив нові можливості як для операторів, так і для телеглядачів. Замість одного аналогового каналу технічно можна передавати до 8 цифрових. Тому замість 7 число загальнонаціональних каналів можна довести до 50. Це дає можливість вийти на ринок новим операторам. Ясно, що цим не міг не скористатися і Руперт Мердок.

ВІД МИРНОГО СПІВІСНУВАННЯ ДО ВІЙНИ

До останнього часу два медіа-магнати, Сильвіо і Руперт, ділили італійський ринок практично не конкуруючи між собою. Мердок займався платним телебаченням і головні гроші збирав на абонентській платі, а Берлуськоні безкоштовним телебаченням, заробляючи на рекламі.

Перший тривожний дзвінок Берлуськоні поступив ще в минулому році, коли його доходи від реклами впали. Через це, по оцінках експертів, Sky Italia Мердока міг стати найбільшим гравцем по доходах, випередивши Mediaset. Берлуськоні спробував вирівняти ситуацію, вчасно пригадавши, що Італії як членові ЄС потрібно погоджувати італійське законодавство із загальноєвропейськими законами. Відповідно до них рік тому він удвічі підвищив ПДВ для платного телебачення, піднявши податок з 10 до 20 %. Раніше Берлуськоні цього не робив - адже цей закон зачіпав його телеімперію (Mediaset ще в 2004 році задумалася про платне телебачення). Але торік йому здалося важливішим ударити законодавством по конкурентові, в якого від нових законів може здохнути корова, хоча і своєю припаде важче. Всі експерти в один голів назвали цей закон направленим прямо проти Мердока - адже 92 % платного ТБ в Італії належало йому.

Це і стало відправною точкою війни гігантів. Mediaset, інвестував 2 млрд євро і запустив свій платний сервіс Mediaset Premium. Як розповіли в Mediaset, якщо в 2004 р. доходи від нього складали лише 3 % (останнє - реклама), то вже цього року вони склали більше 25 %. Було продано 3,5 млн карт, до кінця року число підписчиків досягне 4 млн. Тобто Mediaset став прямим конкурентом Sky в цифрі.

У червні Берлуськоні звинуватив Мердока в організації сексуального скандалу довкола свого імені. Він заявив, що скандал ініціювали ЗМІ, що «належать декому, хто змагається з Mediaset». Особливо жорсткою по відношенню до італійського любителя жінок була стаття «З клоуна сповзає маска», опублікована в мердоковской The Times.

У вересні News Corp. заявила, що не змогла придбати рекламний час на каналах Canale 5, Italia 1 і Rete 4, належних Mediaset, і звернулася до суду. Мердок виграв процес. Міланський суд заборонив Mediaset відмовляти Sky Italia в розміщенні реклами «на основі упередженого відношення».

Як стверджує Аугусто Прета, генеральний директор ITMedia Consulting, за підсумками 2009 р. Sky Italia Мердока все-таки випередить по доходах в Італії Mediaset Берлуськоні. Вперше в новітній італійській історії Берлуськоні не номер один по рекламних доходах. Це дуже дратує Сильвіо, і він прагне пригальмувати Мердока хоч би на своєму полі - безкоштовному національному телебаченні. Правда, Прета залишає надію і для Берлуськоні. На його думку, в 2011 р., коли ринок реклами відновиться, Mediaset знову займе лідируюче положення.

Телевізійний ринок Італії оцінюється в 8,4 млрд євро (сюди входять державна абонентська плата, реклама і платні послуги, від абонементів до pay-per-view). До 2011 р., по оцінках ITMedia Consulting, він виросте до 8,9 млрд євро. До кінця 2009 р. 66 % будинків отримуватимуть цифровий сигнал. До кінця 2011 р., коли Італія перестане транслювати аналогове ТБ, цифрове покриття досягне 92 % будинків.

Ясно, що два колишні товариші, Сильвіо і Руперт, ще міцніше схльоснуться і за гаманці, і за розуми італійців - адже тепер розійтися їм буде ніде, вони просто вимушені будуть працювати на одній галявині. Берлуськоні уміло використовує своє телебачення, аби перемагати на виборах. Мердок в Італії, та і ніде, сам в політики не висувається, але завдяки ньому багато політичних діячів зайняли свої крісла.

У листопадовому рейтингу Forbes впливових людей планети Мердок виявився на 7 місці (третє місце зайняв Володимир Путін), а ось Берлуськоні відстав, отримавши 12 місце, відразу після Біла Гейтса і Папи Бенедикта XVI. Зате по фінансовому стану Берлуськоні випередив Мердока. Де попереду один, поступається інший, і навпаки, але ясно, що ним є і за що боротиметься.

Євгеній Уткин
www.slon.ru


RATVODДата: Вівторок, 19.01.2010, 15:32 | Повідомлення # 36
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
Цифрове ТБ:латвійський варіант

2010 рік, що настав, стане роком переходу Латвії на цифрове ТБ.

Це вже друга спроба нашої країни зробити крок назустріч технічному прогресу. Кілька років тому введення цифрового ТБ закінчилося грандіозним скандалом і кримінальним процесом, так що сам термін «цифрове ТБ» деякий час сприймався з виразним відтінком негативізму, а слово «дигіталізація» стало практично синонімом слова «корупції».

Про соціальні наслідки технічних рішень

І друга спроба введення в Латвії цифрового ТБ не проходит тихо і мирно - локальні скандальчики, скарги, знервовані інтерв'ю ображених (або що рахують себе ображеними) представників телевізійного ринку. Але масштаб незадоволеності цього разу був не в приклад меншим, і процес, схоже, удасться довести до кінця. До речі, торік, не дивлячись на всі складнощі з бюджетом, на проект цифрового ТБ було витрачено 14 мільйонів латів. Отже 1 березня в Латвії завершиться епоха аналогового мовлення.

Що це означає для рядових телеглядачів? Чому введення цифрового ТБ виявилося такою складною проблемою для нашої країни? Які ще сюрпризи чекають всіх нас на шляху до цифрових технологій? На цих і інші питання «Години» відповідає депутат Сейма від «Центру згоди» Борис Цильовіч.

Ціна прогресу

- Спершу найнаївніше питання: а навіщо взагалі потрібне цифрове ТБ?

- В принципі, цифрове телебачення - це добре, і переходити на нього треба. Технічний прогрес зупинити не можна, а цифрове телебачення надає глядачеві набагато більше можливостей, це стосується і якості, і вибору програм, і додаткових послуг. Технологія цифрового ТБ, якщо говорити дуже спрощено, дозволяє «упаковувати» в один канал набагато більше програм, чим при аналоговому мовленні. Тобто практично знімається програма обмежених ресурсів.

- Але якщо все так добре, то в чому проблема?

- Жоден латвійський закон не регулює введення цифрового ТБ, так що цей перехід відбувається на базі правил Кабінету міністрів, прийнятих ще в 2006 році. І, на мій погляд, основна проблема полягає в тому, що правила, які серйозно зачіпають інтереси всіх жителів Латвії, були прийняті на рівні виконавчої влади. При відвертому лобіюванні певних груп. Перша спроба ввести цифрове ТБ, відома як «справа Kempmayer», була дуже вже грубою і у результаті виявилася невдалою.

- Якщо дуже спрощено, то в чому була суть цієї справи?

- Схема була украй проста: посередницька фірма за свідомо завищеною ціною купувала устаткування, і значні бюджетні кошти осіли б в кишенях тих, хто стояв за штучно створеним ланцюжком посередників. Про відкоти умовчу, не спійманий - не злодій. Звичайно, і при цій схемі цифрове ТБ, швидше за все, запрацювало б. Але обійшлося б і державі, і споживачам набагато дорожче за реальну вартість. Зате організатори процесу отримали б свій навар. Звичайна для Латвії схема, але її (що незвично) удалося зупинити.

- Які ви бачите проблеми переходу на цифрове ТБ в нинішньому варіанті?

- Найсерйозніша проблема полягає в тому, що порядок введення цифрового ТБ, встановлений правилами Кабінету міністрів, наводить до дуже серйозних соціальних наслідків і не враховує цілий ряд важливих для суспільства чинників.

Почнемо із самого початку. В принципі, Латвійський державний центр радіо і телебачення (ЛГЦРТ) технічно міг забезпечити перехід на цифрове ТБ своїми силами. Але керівництво ЛГЦРТ вирішило, що не має права цього робити, оскільки, мовляв, в законі про радіо і ТБ є норма, яка забороняє центру займатися «створенням» ТБ-програм. Тобто пакетування - складання програмного пакету - ЛГЦРТ юридично інтерпретував як створення програм. Але тоді будь-яке кабельне ТБ теж займається створенням програм, хоча самі кабельники так зовсім не вважають!

- А чому Національна порада по радіо і ТБ не прояснив ситуацію?

- А НСРТ взагалі опинився ні при чому! Все йде по «технічній» лінії, через міністерство повідомлення. Був оголошений конкурс, причому, як пізніше констатував Держконтроль, умови конкурсу не відповідали положенням правил Кабінету міністрів. Брали участь шість претендентів, переміг «Латтелеком».

Але коли справа дійшла до реалізації проекту, виявилися цілий ряд проблем. Спочатку начебто передбачалося, що треба забезпечити доведення сигналу до кінцевого користувача, але потім це умова якось непомітно зникла, і в договорі його немає. Справа ось в чому. Тим, хто сьогодні дивиться ефірне ТБ, для того, щоб приймати цифровий сигнал, потрібні спеціальні декодери (лише найновіші телевізори мають вбудовані декодери). Ціна декодера від 39 латів, що для малозабезпечених в нинішній ситуації немало.
Але право на здобуття інформації - це базове право людини, держава зобов'язана забезпечити доступність принаймні суспільного ТБ. Виникає питання: що буде з тими, хто не зможе дозволити собі декодер? Хто відповідає за них? Міністерство повідомлення заявляє, що це не його питання, хай проблему вирішують міністерство добробуту і самоврядності. В тих, природно, грошей немає...

«Цифрові» проблеми

- Сьогодні ефірне ТБ дивиться порядка 26% жителів Латвії. Чом би не купити їм за державний рахунок декодери, все одно цифрове ТБ обходиться в копієчку.

- Згідно правилам ЄС держава зобов'язана дотримувати принцип так званої технологічної нейтральності, забезпечити чесну конкуренцію між різними видами мовлення. Якщо держава купує малозабезпеченою декодери, то тим самим воно субсидує цифрове мовлення і ставить в нерівні умови конкуренції кабельне і супутникове ТБ. Прецеденти були: у Італії і Германії, коли вводилося цифрове ТБ, держава купила декодери малозабезпеченою. У результаті довелося заплатити дуже істотний штраф. Правда, є і інший досвід - в деяких країнах малозабезпеченим видавали купони на певну суму і вони самі вирішували, чи куплять вони декодер, підключать кабельне ТБ або супутник. Але у нас про це мові бути не може, враховуючи нашу фінансову ситуацію... Це перша проблема, пов'язана з цифровим ТБ. Проблема, яка ставить під загрозу доступ до інформації для малозабезпечених сімей.

Другий момент. Сьогодні Латвійський державний центр радіо і телебачення, що по суті є монополістом, встановлює свої тарифи сам. При аналоговому мовленні тарифи залежать від площі покриття. LTV, яке зобов'язане віщати на всю територію Латвії, платить близько 1 млн. 300 тисяч латів в рік. За цифровий сигнал LTV платитиме удвічі дешевше - порядка 650 тисяч латів в рік.

Але якщо для LTV цифрове мовлення обійдеться дешевшим, то для LNT і TV3 - дорожче. Зараз ці канали віщають на 60- 65% територій Латвії, а цифровий сигнал поширюватиметься по всій території Латвії. Відповідно ціни виростуть. Виходить, що приватним каналам невигідне поширення В т. н. безкоштовному пакеті, і цілком імовірно, що в недалекому майбутньому загальнолатвійські канали, які ми звиклися отримувати безкоштовно, можна буде дивитися лише за гроші, а без додаткової оплати буде доступне лише Латвійське суспільне ТБ - LTV1 і LTV7.

Цікаво, що якщо порівняти тарифи на поширення сигналу в цифровому форматі в Латвії, Литві і Естонії, то у нас цифра стоїть майже в три рази дорожче. Тобто самим комерційним ТБ-каналам важко докорити - їм доведеться компенсувати додаткові витрати. Природно, за рахунок споживачів. Отже введення цифрового ТБ на практиці наводить до вимивання дешевих пропозицій на ринку ТБ і звуження можливостей дивитися телеканали безкоштовно.

Третя проблема - регіональні ТБ. Їх в Латвії багато, вони популярні в своїх регіонах, але це далеко не прибуткові бізнеси. Незрідка самоврядності субсидують регіональні ТБ, і вони в своїх регіонах грають роль суспільного ТБ. Ми в Сейме одержуємо відчайдушні листи від регіональних ТБ, всі вони скаржаться на те, що нові тарифи просто не потягнуть!

- Значить, будь-яке регіональне ТБ можна буде бачити у всій Латвії? А навіщо?

- В тому і річ, що регіональні ТБ сповна владнували ті технічні можливості, які у них є сьогодні. Віщати на всю Латвію їм не потрібно, але їх по суті заставляють це робити. НСРТ клятвено обіцяв знайти вирішення цієї проблеми. Сподіваюся, що слово стримає.

Нарешті, четверта проблема, пов'язана з горезвісною технологічною нейтральністю. Латвійський державний центр радіо і ТБ - статутне суспільство із стовідсотковим державним капіталом - вклало у впровадження цифрового ТБ 14 мільйонів латів. У кризисному 2009 року! Центр купив устаткування і надав його комерсантові «Латтелеком» - для ведення його бізнесу. Виникає парадокс: декодери для бідних купити не можна, а подарувати 14 мільйонів латів одному з конкурентів на ринку можна? І це не порушує принципу технологічної нейтральності? Кабельники вже поскаржилися на це рішення в Єврокомісію.


RATVODДата: Вівторок, 19.01.2010, 15:33 | Повідомлення # 37
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
ПРОДОВЖЕННЯ:

- В ході нашої бесіди ми часто говоримо про Латвійський державний центр радіо і телебачення.
Можливо, трохи детальніше розповісте про нього.

- Це дуже цікава організація. Юридично центр не є монополістом - теоретично кожен може побудувати в Латвії свою телевежу, створити мережу ретрансляторів і пропонувати послуги з передачі сигналу. Але фактично центр, звичайно, монополіст. Вже давно йдуть розмови про те, що якщо вже склалася така природна монополія, чи не треба було б регулювати тарифи? Ми неодноразово зустрічалися і з представниками регулювальника, і з представниками Радого з конкуренції, питання все ще розглядається: І це одна з відповідей на питання, чому цифрове ТБ в Латвії втричі дорожче, ніж у сусідів.

- Напевно, нас може утішити те, що прибуток центру як державного підприємства йде до бюджету.

- Та ні, центр, будучи монополістом і встановлюючи вищі, ніж у сусідів, тарифи, зовсім не дає бюджету великого прибутку. Ми з експертами «Центру згоди» проаналізували річні звіти ЛГЦРТ. Прибуток в центру є, і немаленькая, але її левову частку складають дивіденди від прибутку LMT, оскільки саме центр є тримачів долею держкапіталу в цій вельми прибутковій компанії. Уряд стверджує, що в бюджеті немає грошей на пенсії, школи, лікарні, - але чомусь не бажає зараховувати прибуток від державної частини капіталу LMT безпосередньо до бюджету і витрачати ці гроші на соціальні цілі. Замість цього право розпоряджатися прибутком LMT віддане керівництву ЛГЦРТ - хоча це абсолютно не їх завдання! Цікаво, що прибуток від прямої діяльності центру за всіх тепличних умов - фактичної монополії! - залишається на символічному рівні (долі відсотка). Ряд проектів, наприклад, введення електронного підпису, просто збитковий. Нагадаю, що коли підприємство «Латвіяс пастс» провалило введення електронного підпису, це питання передали центру, але особливо прогресу як і раніше немає.

У мене створюється враження, що уряд використовує ЛГЦРТ як деяку заначку - коли треба, з прибутку центру беруть гроші, повністю обходячи і парламентський, і суспільний контроль. Не випадково Держконтроль знайшов в роботі ЛГЦРТ масу серйозних порушень.

Чого хоче Європа ?

- Нам весь час повторюють, що введення цифрового ТБ від нас вимагає Європа...

- Не зовсім так. Немає директив, які зобов'язали держави в певні терміни вводити цифрове ТБ, є лише рекомендації. Але питання ж не в тому - переходити чи ні? Переходити-то треба. Але як і в які терміни, кожна держава вирішує само.

У нас же виходить, що вельми чималі державні кошти витрачаються без жодного контролю з боку тих інституцій, які на те уповноважені. Сейм ні при чому, Кабінет міністрів теж ні при чому - прийняли правила КМ. в 2006 році, а як вони виконуються - і знати не бажають... По суті, міністерство повідомлення надало ЛГЦРТ повноваження приймати рішення по питаннях, що мають величезне соціальне значення і що стосується всіх жителів Латвії.

- А чи може країна взагалі обійтися без ефірного ТБ? Або це питання престижу?

- Це не лише престиж. Ефірне ТБ існує усюди. Скажімо, в Бельгії або Голландії його аудиторія складає всього 4- 5 відсотків, але ефірне ТБ проте підтримують. Вважається, що саме ефірне ТБ виконує соціальну функцію, а все інше - це чистий ринок. Держава повинна мати канал звернення до своїх громадян - хоч би на випадок екстрених ситуацій, який мінімально залежний від комерсантів. Отже ефірне ТБ зберігається усюди - як один з найефективніших каналів комунікації держави зі своїми громадянами. У Латвії чверть жителів все ще користуються ефірним ТБ - це багато. Отже цифрове ТБ треба вводити. Але вводиться воно у нас «традиційно по-латвийски» - невигідно для споживачів, для суспільства, зате, схоже, дуже вигідно для вузького круга чиновників і менеджерів.

- І що ж робити?

- Моя позиція така: договори треба виконувати, але збиток для суспільства мінімізувати. По-перше, всі рішення повинні прийматися на відповідному рівні. Не повинне міністерство повідомлення приймати формально технічні рішення, які наводять до значних соціальних наслідків! По-друге, монополіст не повинен сам собі встановлювати тарифи. Якщо контроль за тарифами не може забезпечити Регулювальника, то це повинно робити хоч би уряд - під наглядом Сейму і Держконтролю. По-третє, держава повинна мати можливість контролювати свої гроші. Зараз виходить, що дійну корову LMT віддали на відкуп ЛГЦРТ, який дотує сам себе за рахунок дивідендів. Вважаю, що правильно було б передати долі LMT міністерству повідомлення і зараховувати ці гроші безпосередньо до бюджету.

І ще поважно не забувати про головний - про вміст. У нас багато сперечаються про те, що таке суспільне ТБ? Латвійська модель така: LTV виконує держзамовлення, за що дотується з держбюджету. Але до того ж LTV бере участь і в рекламному ринку. Комерційні телекомпанії скаржаться, що це порушує чесну конкуренцію. У ряді країн існує т.з. абонентна плата, за рахунок якої повністю фінансується суспільне ТБ, і там на суспільних каналах реклами немає (найвідоміший приклад - ВПС). Але в нинішніх умовах введення такого, по суті, додаткового податку несправедливо і неможливо.

Взагалі це ширше питання - як зробити так, щоб телебачення було дійсно суспільним, відображало інтереси всього суспільства. Здається, Латвійське ТБ, хоч і називається суспільним і фінансується з бюджету, таким не є - узяти хоч би мовні обмеження. Та і політичні симпатії LTV досить прозорі, жодною нейтральністю, хоч би спробами об'єктивності там і не пахне.

Цікаво, що зараз, в рік виборів в Сейм, помітні маневри довкола LTV. Деяка група активних людей - схоже, під егідою прем'єрської партії - намагається створювати якісь альтернативні структури, аби перехопити контроль над суспільним ТБ, відсунувши убік Національну пораду по радіо і телебаченню. Наприклад, вже прозвучала пропозиція створити деякий фонд суспільного ТБ. Загалом, йде боротьба за вплив на суспільне ТБ. Що ж, враховуючи традиції політичного життя сучасної Латвії, це може виявитися дешевше, ніж купувати час на приватних каналах...

- Передбачалося, що на цифрове ТБ Латвія перейде 1 січня, зараз призначений новий термін - 1 березня. Чи не буде через пару місяців названий ще віддаленіший термін?

- Важлива не дата початку цифрового мовлення, а дата припинення аналогового. LTV оголосило, що піде з аналогової мережі 1 березня, тому що цифрове ТБ удвічі дешевше, а в LTV, мовляв, немає грошей.

Введення цифрового ТБ в Латвії нагадує мішок з голками - то одна, то інша вилазить і коле... І все відбувається відповідно до «класичної» латвійської схеми - все обходиться неадекватно дорого, і для споживачів витрати лише зростають.

І вочевидь, що багато малозабезпечені латвийцы не матимуть доступу до інформації, а це вже питання політичне. Аби орієнтуватися в політиці, наприклад, усвідомлено вирішувати, за кого голосувати, людина повинна мати можливість дивитися різні канали і отримувати різну інформацію. Будь-які перешкоди на дорозі доступу до інформації підривають демократичні основи суспільства. І в цьому я бачу найбільшу небезпеку.

chas-daily.com


RATVODДата: Четвер, 04.02.2010, 17:29 | Повідомлення # 38
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
У Латвії почалася ера цифрового мовлення

Сьогодні на території всієї країни почата комерційна трансляція наземного телебачення,
розповів в інтерв'ю програмі«900 секунд» телеканалу LNT голова правління Lattelecom Юріс Гулбіс.

«Цифрове телебачення доступне на 99% територій Латвії», - відзначив підприємець, вказавши на те, що партнер Lattelecom в «цифровій справі» - Latvijas Valsts radio un televЕ©zijas centrs (LVRTC) - закінчив установку мережі мовлення.

Жителям доступні п'ять безкоштовних каналів, а також, якщо отримають спеціальну картку, платні канали. Аби дивитися наземне телебачення, також необхідний декодер MPEG-4. В новітніх моделей телевізорів він вже вбудований, ті, у кого немає вбудованого декодера, можуть такій купити або орендувати в Lattelecom.

Якість цифрового телебачення набагато вища, ніж аналогового, відзначає Гулбіс.

Залишається недозволеним питання з малоімущими жителями країни, які після відключення аналогового мовлення не зможуть дозволити собі цифрове. Проте Гулбіс категоричний: соціальну функцію повинна виконувати держава. Зі свого боку Lattelecom безкоштовно встановив 150 декодерів в центрах соціального відходу.

Аби внести ясність до ситуації з малоімущими, Lattelecom звернувся до держави, але звідти доки жодній реакції не послідувало.

Компанія виграла право на наземне мовлення протягом п'яти років. З них півтора роки вже прошли. Якби термін був довшим, то, можливо, Lattelecom дозволив би собі субсидувати декодери для бідних.

Поліна ЕЛКСНЕ

telegraf.lv


RATVODДата: Понеділок, 08.02.2010, 21:33 | Повідомлення # 39
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
Глядачі заплуталися в

цифровому телебаченні

Грядущий перехід на наземне цифрове телебачення дезорієнтував
окремих користувачів послуг
кабельних операторів.

Деякі з них навіть задумалися про покупку непотрібного ним декодера.

«Щодня нам дзвонять стурбовані клієнти і запитують, чи потрібно їм купувати цифровий декодер», - заявив Телеграфу глава Viasat Latvija Валт Ермансонс.

«Хаотична інформація про перехід на цифрове ТБ залишає у людей враження, що єдиним можливим способом дивитися телевізор надалі буде придбання декодера і підключення до телебачення Lattelecom», - дивується представник компанії-оператора супутникового телебачення.

Тим часом глядачів платного телебачення процес переходу на наземне цифрове ТБ зовсім не зачіпає, він відноситься лише до тих, хто дивиться телевізор за допомогою звичайної кімнатної антени.

Олександр ДУБКОВ

Телеграф


RATVODДата: Вівторок, 16.02.2010, 22:03 | Повідомлення # 40
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
Азербайджан завершує тестові роботи

по впровадженню цифрового телебачення

ВО «Телерадіо» наступного місяця завершить тестові роботи по впровадженню
цифрового телебачення в рамках програми впровадження і розвитку цифрового мовлення.

Як повідомили АПА-Економікс в «Телерадіо», в даний час фахівці ПО тестують запропоноване різними компаніями устаткування для визначення стійкості цифрових сигналів.

В рамках програми «Телерадіо» тестує устаткування по прийому і передачі сигналів американського, українського і німецького виробництва для надання в майбутньому на місцевий ринок вигідних з точки зору якості і вартості пропозицій. На початковому етапі для Баку і регіонів буде підготовлений безкоштовний соціальний пакет з ТБ-каналів країни, за допомогою якого можна буде отримати додаткову інформацію про погоду, графіках авіа і залізничних рейсів, послугах і рекламі.

Відзначимо, що в даний час у зв'язку з організацією в регіонах цифрового телемовлення складений територіально-частотний план, відповідний вимогам Міжнародного телекомунікаційного союзу, і визначені ТБ-канали. Вже забезпечено супутникове мовлення суспільного, державного і частных теле- і радіоканалів. Згідно розпорядженню президента «Про додаткові заходи по розширенню телемовлення і посиленню інформаційної безпеки в ефірному просторі Азербайджану» на роботи виділено 2,5 млн. манатов.

VESTI.AZ


RATVODДата: Понеділок, 22.02.2010, 23:07 | Повідомлення # 41
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
Цифрове телебачення - процес

нормального розвитку, а не страшилка

Планований перехід на цифрове телебачення, який, згідно директиві Євросоюзу має бути завершений до 2012 року, проходить набагато швидше, і вже влітку цього року в Латвії залишиться лише цифрове телебачення.

День відключення аналогового сигналу швидко наближається, і жителі Латвії все більше хвилюються, як вони дивитимуться телевізор надалі. Валтс Ермансонс, глава «VIASAT Latvia», пояснює - цифрове телебачення не є новинкою ні в світі, ні в Латвії, і клієнти VIASAT знайомі з ним вже більше семи років.

Якщо цифрове телебачення було доступне людям вже раніше, то чому довкола цього піднятий такий ажіотаж?

До цих пір добровільно підключитися до цифрового телебаченні в Латвії пропонували декілька операторів, у тому числі і VIASAT. Зараз же відбувається погоджений з директивою Євросоюзу перехід на цифрове телебачення в державному масштабі. Хоча зазначений в директиві остаточний термін - 2012 рік, настільки швидкий перехід продиктований економічними міркуваннями державних телевізійних каналів відмовитися від аналогового сигналу щонайшвидше.

Що означає для телеглядачів перехід на цифрове телебачення в державному масштабі?

Цифрове телебачення пропонує вищу якість зображення і звуку, а також значно більше телепередач. Хочу нагадати, що цифровим телебаченням, у тому числі і цифровим супутниковим телебаченням VIASAT, в Латвії вже багато років користується велика частина населення - тобто, ці люди не повинні турбуватися ні про придбання нового декодера, ні телевізора. Але якщо на даний момент людина користується звичайною антеною і дивиться аналогове телебачення, то вже найближчим часом йому доведеться зробити вибір на користь одного з операторів цифрового телебачення.

Які можливості вибору є в населення зараз, в очікуванні відключення аналогового сигналу?

Існує декілька видів цифрового телебачення - супутникове, кабельне, наземне телебачення. Враховуючи те, що за межами міст і регіональних центрів інфраструктура лише в окремих випадках дозволяє протягнути кабельне телебачення, жителі регіонів до цих пір віддавали перевагу супутниковому цифровому телебаченню, оскільки супутниковий сигнал покриває всю територію Латвії, у тому числі і віддалені від міст домашні господарства. Багато хто сушить голову, думаючи про підключення наземного телебачення - який декодер придбати, чи підійде ця антена. Але з супутниковим телебаченням ВІАСАТ все йде набагато простіше - вся необхідна апаратура вже входить в комплект, і годиться вона для будь-якого телевізора.

Говорять, цифрове телебачення пропонує значно більше каналів. Невже абонентів цифрового телебачення чекає справжній ріг достатку телепрограм? Що ще пропонує цифрове телебачення?

Формат цифрового телебачення дозволяє забезпечити показ набагато більшого числа каналів, що означає ширший вибір для кожного телеглядача. Досвід VIASAT показує, що для глядачів важливе не лише число каналів, але і якість їх вмісту. Ми забезпечуємо цифрове телебачення ось вже сім років, а це означає високу якість. На відміну від інших операторів VIASAT думає і про якість вмісту телеканалів, пропонуючи відмінні кіно-канали - TV1000, TV1000 Action і экслюзивные спортивні канали Viasat Sport Baltic, Viasat Hockey і ін. Якщо говорити про додаткові функції цифрового телебачення, необхідно згадати і електронний гід по програмах і можливість вибору мови субтитрів.

Більш всього населення хвилює, чи зможуть вони і в майбутньому дивитися всі улюблені латвійські телеканали.
Чи забезпечить цифрове телебачення таку можливість?

VIASAT надає жителям Латвії можливість і надалі дивитися всі популярні латвійські телеканали - LTV1, LTV7, TV3, LNT, TV6 і TV5. У свою чергу, за латвійські телеканали в пакеті наземного телебачення відповідає його офіційний провайдер, який на даний момент замість обіцяних спочатку п'яти каналів пропонує трансляцію лише трьох безкоштовних каналів на території всієї Латвії.

Скільки ж це коштуватиме?

З 2010 року VIASAT пропонує придбати три різні пакети телеканалів - так, щоб кожен міг вибрати найдоступніший для себе і свого гаманця пакет. На даний момент цифрове телебачення VIASAT можна придбати за ціною, починаючи від Ls 3,50 в місяць. VIASAT можна придбати і тут, в Даугавпілсе, в магазинах «RD Elektroniks» і «Tehnoland».

Million.lv


RATVODДата: Середа, 24.02.2010, 23:40 | Повідомлення # 42
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
Перехід Латвії на цифрове телемовлення
загрожує її "національній безпеці"

Перехід Латвії на цифрове телемовлення і доступність прикордонним жителям передач російських і білоруських телеканалів загрожують національній безпеці країни, заявив Латвійському радіо голова парламентської комісії з національної безпеки Маріс Кучинськис.

Він пояснив, що перехід на цифрове телемовлення, в результаті якого багатьом жителям східних прикордонних районів буде простіше як і раніше безкоштовно дивитися аналогові передачі російського і білоруського телебачення, а не купувати декодери, щоб мати можливість дивитися цифрові передачі латвійського телебачення, слід вважати ситуацією, що представляє загрозу національній безпеці Латвії. "Це більш ніж загроза", - підкреслив депутат.

Він визнав, що це питання до цих пір публічно не обговорювалося, хоч вже декілька місяців коштує на порядку денному роботи парламентської комісії з нацбезпеки. "У всій прикордонні зараз виглядає так, що без програми допомоги, яка ясно могла б йти через самоврядності, вижити не можна. Надто багато жителів, які, з одного боку, не мають можливості купити декодери, а другою причиною є те, що якщо їм доступні російські і білоруські телеканали, вони може зовсім і не захочуть це робити", - сказав Кучинськис.

Він розповів, що обговорював це питання з керівниками ряду прикордонних самоуправлений. "Самоврядності дуже зацікавлені. Механізмом державних компенсацій не може бути якесь дарування декодерів, але компенсація самоуправлениям тієї роботи, яку самоврядності могли б вкласти, оплачуючи жителям придбання декодерів", - сказав парламентар.

За даними Національної ради по радіо і телебаченню, приблизно 220 тисяч латвійських сімей дивляться аналогове телебачення, передачі якого в країні будуть повністю припинені 1 червня. З 1 березня 2010 року на цифрове мовлення повністю переходить телеканал LTV7, з 1 квітня в радіусі 70 км. довкола Риги і з 1 червня по всій Латвії з аналогового мовлення виходять телеканали LTV1 і LNT. Це означає, що телеглядачі, які зараз приймають аналогове ТБ за допомогою кімнатних або зовнішніх антен, повинні купити декодери, аби мати можливість продовжувати дивитися латвійське ТБ. Згідно директиві ЄС, Латвія повинна до 2012 року повністю перейти з аналогового на цифрове телемовлення.

REGNUM-Балтика


RATVODДата: Понеділок, 01.03.2010, 18:58 | Повідомлення # 43
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
У Латвії цифрове ТБ виявилося

не доступно народові

У Латвії терміновими темпами вводять цифрове телебачення,
яке незабаром повністю замінить звичне аналогове.


Проте, як з'ясувала передача Nekā personīgā телеканалу TV3, якість виконання залишає бажати кращого - наприклад, навіть в не настільки далекою від Риги Бауске місцями зловити цифровий сигнал не виходить.

Можливо, проблема в тому, що просто не хапає висоти стандартної антени для аналогового ТБ. Проте тоді виникає парадоксальна ситуація - адже як одну з причин нововведення латвийцам згадували набагато кращу "читаність" сигналу. До того ж не всі дахи приватних будинків зможуть витримати дуже довгі антени.

Як розповів NekЕЎ personЕ©gЕЎ радіоінженер Євгеній Маськаланс, "спочатку були плани поставити ретрансляційні вежі в Тукумсе, Сигулде і Бауське. Проте, як розумію, цього так і не було зроблено. Якась спроба заощадити за рахунок жителів".

Прес-секретар Латвійського центру радіо і телебачення Ієва Ліне у відповідь на питання пояснити ситуацію в Бауське відповіла, що "в даному випадку нам важко коментувати, самим там не знаходячись". А глава Асоціації електронних комунікацій Ілмар Муулс відзначив, що "потрібне дуже ретельно працювати над антенами. Правда, для жителів деяких місць Латвії це може вельми дорого обійтися". І друге, за його словами - просто необхідний час, аби відлагодити всю систему.

До речі, ситуацією з цифровим ТБ зацікавився президент Валдіс Затлерс. Наступного тижня він планує провести бесіди з Національним радим радіо і телебачення, а також представниками регіонів і навіть фахівцями з державної безпеки.

Джерело: NovoNews


RATVODДата: Середа, 03.03.2010, 22:33 | Повідомлення # 44
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
П'ять міфів про цифрове ТБ в Латвії

Останнім часом в публічному просторі прозвучали різні, частенько суперечливі,
думки про технічне забезпечення
цифрового ТБ.

Латвійський Державний центр радіо і телебачення (LVRTC), як підприємство, що забезпечує
інфраструктуру
цифрового телебачення, хоче представити свою позицію з цього питання.

Міф 1. Наземне цифрове ТБ - лише платне

Наземне цифрове телебачення після відключення аналогового сигналу буде єдиним виглядом мовлення, який забезпечить жителям можливість на всій території країни БЕЗКОШТОВНО дивитися програми національного ТБ. Останні види мовлення (кабельне, супутникове і інтернет-телебачення) забезпечуються лише за гроші.

Держава за посередництва LVRTC зобов'язана забезпечити доступність безкоштовного сигналу, проте кожен житель повинен сам поклопотатися про приймаючий пристрій. Це стосується не лише телевізійного сигналу, але і інших видів інфраструктури, наприклад, радіо (кожна людина сама вирішує, який приймач знаходиться у нього удома) або безкоштовних доріг (машину і бензин завжди доводиться купувати самому).

Міф 2. При покупці декодера потрібно міняти

приймаючі пристрої ( телевізор, антену, дроти )

У абсолютній більшості випадків інфраструктура по сприйняттю аналогового сигналу личить і для цифрового ТБ. Необхідний лише декодер або телевізор зі вбудованим приймачем MPEG-4. Жителі для потреб аналогового ТБ вже придбали дециметрові антени, які зазвичай сприймають сигнал у всьому діапазоні дециметрових хвиль. Практика показує, що 99% людей, що купили декодери, можуть використовувати антени, що діють.

Міф 3. Антену потрібно буде встановлювати

на висоті 10 метрів

Сприйняття цифрового сигналу відбувається практично так само, як в разі аналогового телебачення. Це означає, що нікому не доведеться забиратися ще вище. Якщо людина зараз отримує аналоговий сигнал, він може бути спокійний і щодо цифрового. У свою чергу тим, хто раніше отримував слабкий сигнал або взагалі не бачив латвійські канали, цифрове ТБ забезпечить можливість їх сприймати. Наземне цифрове ТБ забезпечить сигнал на 99,6% територій країни, замість колишніх 49% (TV3), 55% (LNT) і 87% (LTV7).

Треба врахувати, що сприйняттю цифрового, як і аналогового, сигналу можуть перешкоджати природні і штучні перешкоди, якщо вони знаходяться між антеною і станцією мовлення. Але антену завжди можна розмістити правильно, і це не повинно ставати проблемою

Міф 4. У Латвії є багато "білих плям",

де не сприймається цифровий сигнал

Зараз покриття 1-ої мережі (у якій транслюються всі безкоштовні програми) забезпечується на 99,6% територій Латвії. Якщо домашнє господарство раніше могло дивитися передачі в аналоговому сигналі, то це неодмінно можна буде робити і в цифровому. Плюс - багато жителів, які раніше не дивилися латвійські канали із-за слабкого сигналу або його відсутності, дістануть таку можливість.

У Латвії, як і в будь-якій країні світу, існують окремі місця, де сприйняття цифрового ТБ може бути утруднене (якщо встановити антену вище або забезпечити її підсилювачем, проблем не виникне), але треба підкреслити, що саме завдяки новому цифровому мовленню доступність програм національного телебачення збільшилася на 20%, особливо в прикордонних регіонах.

Міф 5. Перехід на цифрове ТБ є неадекватним і поспішним

Цифрове мовлення паралельне з аналоговим телебаченням в ризькому регіоні забезпечується вже з весни 2009 років, а у всій Латвії - з кінця 2009 року. Таким чином, перехідний період був досить довгим. В цей час жителі отримали і продовжують отримувати інформацію про необхідні зміни, які пов'язані з переходом на цифрове ТБ. З появою цифрового ТБ на ринку телевізійних послуг загострилася конкуренція, а це хороша новина для населення. На жаль, конкуренти на це реагують дезінформуючими заявами.

Латвія однієї з останніх в Європі почала перехід з аналогового на цифрове ТБ. У нас є можливість враховувати досвід і помилки інших країн. Дані показують, що більшість населення (до 80%) переходять на цифрове ТБ протягом двох місяців до і місяця після відключення аналогового сигналу незалежно від тривалості перехідного періоду. Ми бачимо, що саме це зараз відбувається в Латвії. Зрозуміло, що нераціонально йти на зайві витрати і тривалу підтримку обох форматів - як з боку держави, так і з боку мовних організацій. Адже правила Кабінету міністрів nr.714 (2 вересня 2008 року) передбачають, що витрати під час перехідного періоду покривають самі мовні організації.

Delfi


RATVODДата: П`ятниця, 05.03.2010, 12:11 | Повідомлення # 45
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28501
Статус: Оффлайн
Телеглядачі не хочуть переходу на "цифру"

Жителі Латвії не підтримують введення наземного телебачення, яке забезпечує підприємство Lattelecom.

Як показали результати опиту, проведеного телеканалом TV5 в передачі "Без цензури", 85,4% телеглядачів рахують монополію підприємства на поширення спеціальних декодерів нічим іншим, як підсумком нечесної конкуренції і корупції. У свою чергу, нововведення підтримало всього 7,9% респондентів, а 6,7% - не знається на сучасних технологіях і важко відповісти.

Нагадаємо, 1 червня по всій Латвії станеться перехід з аналогової сітки мовлення на цифрову. Для того, щоб дивитися навіть безкоштовні канали, потрібно буде обзавестися MPEG-4 декодером. У нових моделях телевізорів він вбудований за умовчанням. Якщо ж декодера немає, його доведеться купити або брати в оренду в Lattelecom.

На користь цифрового мовлення насамперед згадують набагато кращу якість зображення.

Проте десятки тисяч домашніх господарств зможуть підключитися до цифрового телебачення, лише придбавши декодер вартістю 39 латів. Для багатьох телеглядачів ця сума в кризисні часи може стати непідіймальною.

Проект цифрового наземного телебачення Lattelecom - це:

•Крок назустріч сучасним технологіям - 7,9% (28 телеглядачів)
•Підсумок нечесної конкуренції і корупції - 85,4% (304)
•Я в цьому нічого не розумію - 6,7% (24)
•Разом - 100% (356 телеглядачів)

Джерело - www.novonews.lv


Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2024