FORUM TV-SATЧетвер
25.04.2024, 20:39

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Форум TV-SAT » « Технічний відділ ( майстерня ) » » Встановлення обладнання SAT TV » Як самостійно встановити і налаштувати супутникову антену ?
Як самостійно встановити і налаштувати супутникову антену ?
RatvodTechДата: Середа, 29.04.2009, 11:36 | Повідомлення # 1
Зам.Адмін

Країна:
повідомлень: 227
Статус: Оффлайн
Як самостійно встановити і

налаштувати супутникову антену
RATVODДата: Неділя, 02.08.2009, 11:26 | Повідомлення # 2
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн
Інструкція по установці

і налаштуванню супутникової антени




Система супутникового телебачення - це комплекс устаткування для прийому телепередач, мовлення яких здійснюється через спеціальні супутники зв'язки, розташовані над екватором на геостаціонарних орбітах. Найпростіша система супутникового телебачення складається з супутникової антени («тарілки»), конвертора і супутникового ресівера (тюнера). За допомогою такої системи можна приймати програми з будь-якого з багаточисельних супутників, в зоні покриття яких ми знаходимося, притому супутникова антена повинна встановлювати в південному напрямі, а не куди попало. Сьогодні використовуються в основному офсетні супутникові антени.

Офсетні супутникові антени - антени із зміщеним фокусом, що мають овальну форму відбивача. Дані антени - сучасніші і популярніші, оскільки дають можливість встановити друго-третій конвертор для прийому 2-3 супутників залежно від їх місцерозташування (якщо вони знаходяться поруч). «Дзеркало» такої супутникової антени призначене для фокусування сигналу на конвертор («головку»). У конверторі сигнал знижується по частоті на величину частоти гетеродина конвертора (завжди вказано на самому конверторі) і по кабелю передається до супутникового ресівера (тюнера). А вже супутниковий ресівер приймає сигнал, що йде через супутник, його обробляє, декодує і передає на телевізор фактично готову «картинку». Враховуючи досить високу щільність розташування супутників на орбіті, в даний час на одну супутникову антену можна одночасно приймати два або три супутники, які знаходяться в безпосередній близькості один від одного. Відповідно для цього повинні використовуватися два або три конвертори. Додаткові конвертора кріпляться до несучої штанги супутникової антени (дуги) спеціальними тримачами - мультифидами. Враховуючи, що супутниковий ресівер може подавати живлення лише одному конвертору, то в таких випадках передбачена установка DiSEqС-перемикача, який автоматично перемикає живлення з одного конвертора на інший залежно від того, який ви дивитеся супутник. Примітка: До одного DiSEqС - перемикача можна підключити до 4-х конверторів!

Встановити супутникову антену на один супутник, як правило, великої складності не представляє, тому пропонуємо розглянути варіант установки системи відразу на три супутники. Для установки супутникової антени на 3 супутники, (наприклад, Hot Bird 13 градусів с.д., Sirius 5 градусів с.д., Amos 4 градуси з.д.), необхідно визначити їх місцерозташування на орбіті. Уявіть собі, що нульова точка проходить через Англію до екватора. У нас ця точка на екваторі виходить на захід від півдня (тобто вправо від півдня). А наша довгота - приблизно 28 градусів на схід від нульової точки. Тобто у нас точно по півдню виходить супутник 28E. Всі вищезгадані супутники знаходяться праворуч від півдня на 15, 23 і 32 градуси відповідно (28E-13Е, 28E-5Е, 28E-4W). 4W - це вже в 9 градусах від 5Е (тобто від 5E до 0 і від 0 до 4W).

Якщо ж брати східні супутники, то треба ставити супутникову антену на схід від півдня. Розташування кожного супутника можна розрахувати такою самою нескладною арифметичною дією. Крім того, орбіту можна собі представити у вигляді опуклого моста. Самий високорозташований супутник - це якраз 28E. Чим далі від нього, тим нижче до горизонту розташовується супутник. Супутники 90E і 30W висять вже над самим горизонтом. Коли ви ставите на декілька супутників, то перший конвертор ставиться на середній супутник в разі установки 3-х конверторів або найслабкіший в разі установки 2-х конверторів. Різниця не має бути більше 10 градусів між основним супутником і бічним супутником. Бічні конвертора розташовуються за принципом дзеркального віддзеркалення. Якщо супутник зліва і вище, то конвертор має бути справа і нижче від основного. На дорозі сигналу, що приймається, не повинно бути жодних перешкод: дерев, балконної рами із склом, будівель, що високо стоять, і так далі Враховуйте, що ці супутники «висять» на висоті не більше 30 градусів від лінії горизонту.

Перекладено з Джерела:
RATVODДата: Неділя, 02.08.2009, 11:37 | Повідомлення # 3
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн
Установка супутникової антени:

1. Встановлюємо стінне кріплення на вертикальну поверхню строго на 90 градусів (штир кріплення повинен стояти прямо, не нахиляючись ні управо, ні вліво). Кріпимо його жорстко на всі передбачені крапки анкерними болтами або дюбелями. Врахуйте, що анкерні болти забиваються в просвердлені отвори, потім намертво закручуються, потім скручуються гайки, ставиться стінне і закручуються гайки.

Примітка: Рекомендується збирати супутникову антену і встановлювати мультифіди і конвертори в домашніх умовах, а потім всю конструкцію закріплювати на стінному кріпленні.

2. На центральну дугу (кронштейн) зібраної супутникової антени встановлюємо центральний конвертор і мультифіди для кріплення двох бічних конверторів (супутники Hot Bird і Amos).

2.1. Спочатку встановлюємо мультифід для супутника Hot Bird 13Е (стоячи лицем до супутникової антени розташовується зліва), для цього на дугу супутникової антени надіваємо кріпильну металеву планку і стягуємо її болт-гайкою, на інший кінець планки встановлюємо кільцеподібне кріплення, в яке вставляємо металеву трубку з тримачем конвертора. Встановлюємо на мультифід конвертор. Повертаємо конвертор приблизно на 100 (стоячи лицем до антени) проти годинникової стрілки. Одне ділення, як правило = 5 градусів.

Примітка: якщо встановлюються супутники на схід від півдня, то конвертор повертається в протилежну сторону. Арифметично градус повороту конвертора не обчислюється! Точніше конвертор можна повернути після установки і налаштування бічних конверторів (обертати і стежити за сигналом).

2.2. Також встановлюємо другий мультифід і конвертор для супутника Amos 4W (стоячи лицем до супутникової антени знаходиться справа), при цьому повертаємо конвертор проти годинникової стрілки приблизно на 15 градусів.

3. По центру дуги кріпимо третій конвертор, обернувши його приблизно на 10-15 градусів - це буде супутник Sirius 5Е.

4. Все остаточно затягуємо (обережно з кріпленням конверторів, оскільки воно може тріснути).

5. Заготовлюємо три шматки кабелю невеликою довжиною (порядка 1 м. - дивлячись куди ховатимете DiSEqC-перемикач). Зачищаємо кабелі і накручуємо F-роз"єми, підключаємо їх до конверторів, надіваємо захисні гумові кожухи. Далі зачищаємо протилежні кінці кабелів, накручуємо F-роз"єми. Супутникова антена зібрана і готова до установки на стінне кріплення. Встановивши супутникову антену на стінне кріплення, кріпильні гайки затягуємо не до кінця, аби антену можна було повернути вправо, вліво, вгору, вниз. В разі, якщо неможливо дістатися до мультифідів при встановленій супутниковій антені, можна спробувати зробити щось начеб-то такої конструкції. Вона повинна стояти дуже міцно і вертикально!

Перекладено з Джерела:


RATVODДата: Неділя, 02.08.2009, 11:56 | Повідомлення # 4
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн
Налаштування супутникової антени:

1. В першу чергу встановлюємо центральний супутник (в даному випадку це Sirius), для чого кабель від конвертора підключити до входу 1 DiSEqC -перемикача. З виходу DiSEqC-перемикача «Receiver» підключити кабель на вхід ресівера (тюнера) і налаштовуємо устаткування на супутник Sirius.
Для цього необхідно підключити супутниковий ресівер (тюнер) до телевізора і зробити необхідні установки потрібних параметрів згідно інструкції з експлуатації. У головному меню супутникового ресівера вибрати режим «Установка антени», і в «Ручному пошуку» встановити частоту 11,766 GHz, поляризація горизонтальна «Н», швидкість потоку 27500 SR. Можна поставити і будь-яку іншу, якщо ви знаєте її параметри.

Примітка: інформацію про частоти можна взнати з журналу «Телеспутник», «Сателлит» або на сайті www.lyngsat.com. Варто врахувати, що не всі частоти йдуть з однаковою силою, і деякі супутники і транспондери на невелику супутникову антену у нас не видно.

Примітка: В установці супутникової антени треба вказати, що використовується універсальний конвертор (частоти гетеродина 9750 і 10600). Якщо ставиться на 36Е, то використовується конвертор з частотою гетеродина 10750 з круговою поляризацією.

2. Треба добитися появи сигналу, що полягає з двох показників «СИЛА + ЯКІСТЬ», при цьому орієнтуємося на шкалу «ЯКІСТЬ».Для цього ставимо супутникову антену вертикально і дуже повільно повертаємо вправо, вліво. Якщо сигнал не з'являється, трохи змінюємо нахил супутникової антени і знову крутимо вправо, вліво. Сигнал можна втратити дуже швидко, або взагалі не побачити. Як тільки сигнал спійманий, необхідно добитися його максимального значення. Після цього включити режим Сканування і визначити, чи на той супутник налаштована супутникова антена. Якщо супутник вибраний вірно, то на екрані з'явитися відповідний список каналів.

3. Після цього необхідно сильно затиснути всі кріпильні гайки супутникової антени. Затягувати необхідно навхрест, але стежити за сигналом, оскільки при затягуванні сигнал може «уходити». Якщо він «уходить», то треба крутити вже діаметрально протиставлену гайку. Лише без фанатизму! Добившись правильного налаштування на супутник Sirius, супутникову антену більше не треба повертати, оскільки вона вже Вами остаточно укріплена.

4. Налаштовується Hot Bird, заздалегідь підключивши до Входу 1 DiSEqC-переключателя конвертор супутника Hot Bird (центральний конвертор тимчасово відключається).

Примітка: перед пошуком другого супутника в меню ресівера треба поміняти номер антени!

На ресівері в режимі «Установка антени», в Ручному пошуку встановлюємо частоту 10,853 GHz, поляризацію горизонтальна «Н», швидкість потоку 27500 SR. Рухаючи тримач конвертора по кріпильній планці мультифіду вправо або вліво, вперед, назад, ловимо сигнал з даного супутника. Як тільки Ви добилися стійкого сигналу, необхідно його просканувати і переконатися, що це супутник Hot Bird. При затягуванні кріпильних гайок мультифіду, стежите за рівнем сигналу, при цьому прагніть не зірвати різьблення на болтах!

Примітка: головку конвертора не закривати рукою, оскільки сигнал не буде виявлений. При скануванні канали супутника не повинні «гальмувати» або «розсипатися» на кубики!

5. Amos налаштовується так само, як і Hot Bird. Частота, що рекомендується, - 10, 723 HGz, поляризація «Н» горизонтальна, швидкість потоку 27500.

6. Після повного налаштування трьох супутників необхідно підключити DiSEqC-перемикач.
Наприклад, Вхід 1 (Вхід А) - Amos, Вхід 2 (Вхід B ) - Sirius, Вхід 3 (Вхід З) - Hot Bird.

7. У меню супутникового ресівера в режимі «Установка антени», вибрати режим установки конвертора і виставити DiSEqC на кожному супутнику відповідно нашим підключенням.

Примітка: порядок підключення конверторів не принциповий. Потрібно лише, аби реальне підключення збігалося з виставленим в меню для кожного супутника. При правильно вибраній позиції перемикача відразу з'явитися сигнал Сила + Якість.

8. У режимі «Автоматичне налаштування» (головне Меню), проскануйте всі три супутники.

Бажаємо приємного перегляду!!!

Перекладено з Джерела:


RATVODДата: Неділя, 11.10.2009, 19:18 | Повідомлення # 5
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн
RATVODДата: Неділя, 11.10.2009, 19:24 | Повідомлення # 6
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн
Intelsat 12 (IS-12) ( 45.0°E ) + Express-AM22 ( 53.0°E )

RATVODДата: Неділя, 11.10.2009, 19:27 | Повідомлення # 7
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн
Eutelsat W4 - Sesat ( 36.0°E ) + HellasSat 2 ( 39.0°E )

RATVODДата: Неділя, 11.10.2009, 19:36 | Повідомлення # 8
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн
Eutelsat W4 - Sesat ( 36.0°E ) + HellasSat 2 ( 39.0°E )

RATVODДата: Неділя, 11.10.2009, 19:48 | Повідомлення # 9
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн
ABS-1 ( 75.0°E ) + Yamal 201 ( 90.0°E )

RATVODДата: П`ятниця, 16.10.2009, 01:54 | Повідомлення # 10
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн


KIT-76Дата: Неділя, 18.10.2009, 22:11 | Повідомлення # 11
новачок

Країна:
повідомлень: 11
Статус: Оффлайн
Карта супутників - розміщення супутників

RATVODДата: Субота, 24.10.2009, 01:16 | Повідомлення # 12
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн
Антена - Triax TD110 - 1,1м ( Данія )

tim0161



RATVODДата: Субота, 24.10.2009, 01:17 | Повідомлення # 13
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн
Антена - 0,9м ( Харків )

Nichipor



RATVODДата: Середа, 11.11.2009, 23:06 | Повідомлення # 14
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн


RATVODДата: Середа, 27.01.2010, 01:13 | Повідомлення # 15
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28367
Статус: Оффлайн
Прийом сигналів з декількох супутників.


Вибір супутника визначається наявністю на нім потрібних телевізійних каналів і можливістю прийому в даній місцевості. Ми вже говорили, що «тарілка» має бути направлена точно на супутник. Але як бути, якщо хочеться дивитися канали з різних супутників?

Є два основні варіанти, вибрати поворотну антену або встановити мультифід. Перевага поворотних систем в тому, що вони дозволяють приймати сигнали всіх доступних в даній місцевості супутників. Такі системи досить дорогі. Мотопідвіс для невеликої антени 90 см коштує від $80 і вище. Ще дорожче обходяться поворотки з актуатором і позиционером. Крім того, поворотні системи складні в установці і налаштуванні, їх двигуни можуть вередувати на морозі - загалом, спершу я не став би їх рекомендувати.

На перших порах простіше і дешевше вибрати мультифид. Не лякайтеся мудрованого слова, це всього лише металеве кріплення, що дозволяє на одній супутниковій «тарілці» встановити додаткові конвертори. Звичайно, не обійтися без обмежень.

Таким чином можна приймати лише сигнали з супутників, позиції яких близькі. Вважається, що за допомогою 90-сантиметрового дзеркала можна приймати супутники, позиції яких відрізняються до 7-8 градусів від того, на який націлений середній конвертор. У реальності, при точному налаштуванні і виборі більшого розміру параболи, можна досягти і ширшої діаграми спрямованості. Наприклад, я з успіхом приймаю на одну 85-сантиметрову офсетку телевізійні канали з чотирьох супутників, від 15W до 13Е.

15W - це позиція супутника Telstar 12, 15 градусів західної довготи. 13Е - це 13 градусів східної довготи, в цій позиції розташовані супутники Hot Bird.

Кількість конверторів визначається кількістю супутників, з яких ви плануєте приймати канали. Один супутник - один конвертор. Виключення - супутники, розташовані в одній позиції або дуже близько, з різницею до 1 градуса. Наприклад, у позиції 13 Е розташовані відразу 3 супутники, для прийому сигналів з яких використовується один конвертор.

Вартість універсального конвертора діапазону Ku з горизонтальною поляризацією сигналу починається від $5. Дещо дорожче, на $3-5, обійдеться аналогічний конвертор з круговою поляризацією. Ще дорожче конвертори діапазону C, їх ціна починається від $20. Розрізняють конвертори з опромінювачами для офсетних і прямофокусных антен. Інша назва конвертора - LNB, абревіатура Low Noise Block, низкошумящий блок.

Чому можлива установка декількох конверторів на одне параболічне дзеркало? Справа в законах фізики і деякої загальноприйнятої неточності. Власне антена для прийому супутникових сигналів розташована усередині конвертора і є маленьким металевим штырек. Те, що загальноприйнято називають супутниковою антеною, насправді, лише параболічне дзеркало, що фокусує розсіяний сигнал на антену.

На дзеркало потрапляють випромінювання близько розташованих супутників. І якщо сигнал «центрального» супутника, на який орієнтовано дзеркало, фокусується в тому місці, де знаходиться центральний конвертор, то сигнали супутників що знаходяться поруч фокусуються збоку згідно із законом «кут падіння дорівнює куту віддзеркалення». Розмістивши за допомогою мультифида додаткові конвертори, можна приймати сигнали близько розташованих супутників. Звичайно, треба розуміти, що умови прийому для бічних «голівок» гірші, ніж для центральної, але при достатньому рівні сигналу це не дуже заважає прийому.

При використанні мультифида додатково виникає необхідність перемикати конвертори, адже одночасно до ресівера може бути підключений лише один. Для перемикання служить пристрій, званий DiSEqC-переключатель. Є різні варіанти, але найбільш поширений перемикач на 4 входи, що дозволяють здійснювати перемикання чотирьох конверторів на один вхід ресівера.

Найбільш поширені варіанти побудови систем з мультифидами дозволяють приймати супутники з трьох позицій - 4W (супутник Amos), 5E (Sirius), 13E (Hot Bird). Або 75Е - LMI 1, 80Е - Express AM2, 90Е - Yamal 201. Але за бажання можна підібрати і інші варіанти.


Форум TV-SAT » « Технічний відділ ( майстерня ) » » Встановлення обладнання SAT TV » Як самостійно встановити і налаштувати супутникову антену ?
  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • »
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2024