FORUM TV-SATСубота
18.01.2025, 07:12

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
  • Сторінка 1 з 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 7
  • 8
  • »
Модератор форуму: Taras_1958  
Християнські та українські свята
RATVODДата: Середа, 25.01.2012, 10:46 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Християнські та українські
свята


DMishaДата: Середа, 25.01.2012, 10:46 | Повідомлення # 2
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
Бути українцем – то велика відповідальність.

Перед собою, перед країною, перед Богом.




Це не питання крові, це – питання місії. Це – стан душі. Це питання виховання – і навіть не нас, а наших дітей! Але виховати можна лише власним прикладом! Більш ніяк. Тому непорядних людей я викреслюю із переліку українців.

Спробуємо осягнути місію. Намагаймося стати гідними її. Бо лише українське світосприймання має стати взірцем для людської цивілізації.

Працелюбність, порядність, самоповага, щирість – ось його основні складові.

Так, в кожній нації ці мотиви відчутні. Але ж ми стільки тисячоліть мучилися – хіба не для того, аби їх втілити? Хіба наша країна, Україна, не має стати блакитною мрією людства?

Хіба ми цього не гідні?!..

Сергій Левитаненко.
DMishaДата: Середа, 25.01.2012, 10:46 | Повідомлення # 3
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
19 січня - Водохреща....



Це третє велике зимове свято після Різдва та Василя. За християнськими віруваннями, саме цього дня з'явився Бог у трьох іпостасях - Бог-Отець, Бог-син і Бог-дух святий. За Біблією, саме на Водохреща Ісус Христос прийняв обряд хрещення. Зранку в цей день віряни йдуть до церкви святити воду. Вона вважається спасінням від багатьох хвороб. Залишається загадкою, чому водохрещенська вода не псується. Хочеш бути здоровим - загартовуйся. Такого принципу дотримуються коломийські моржі. Від малого до великого - збираються на Водохреща на місцевих водоймах. Чимало людей саме 19 січня вперше стрибають в крижану воду і залюбки продовжують цю справу протягом багатьох років. А коломийських моржів оберігають МНС-ники. В день йорданських купань рятувальники весь день чергують на Шевченківському озері та слідкують за прихильниками зимових купелів.

Джерело:
DMishaДата: Середа, 25.01.2012, 10:47 | Повідомлення # 4
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
20 січня Собор св. славного пророка

Предтечі і Хрестителя Господнього Івана...




Хрестителю Христовий, проповіднику покаяння, не відкинь мене, що каюся, але, єднаючись із небесними воїнствами, молися до Владики за мене недостойного, лінивого, немічного й засмученого, що потрапив у багато лих і обтяжений бурхливими думками ума свого. Я бо є пристановищем злих діл, ніяк не кладучи кінець гріховним звичкам своїм – розум бо мій прибитий до земних речей.

Що робити – не знаю, і до кого прибігти, щоб спасенна була душа моя? Лише до тебе, святий Іване, одноіменного благодаті, бо знаю тебе як перед Господом, після Богородиці, більшого за народжених усіх. Ти бо сподобився торкнутися голови Царя Христа, Агнця Божого, що бере гріхи світу. Моли Його за грішну душу мою, щоб віднині, немов о годині одинадцятій, взяв я на себе благий тягар і прийняв заплату з останніми.

О Хрестителю Христовий, достойний Предтече, останній пророче, перший мученику, посників та пустельників наставнику, чистоти вчителю й близький друже Христовий! Тебе молю, до тебе прибігаю: не відкинь мене від твого заступництва, але підійми мене, що впав багатьма гріхами. Обнови душу мою покаянням, як другим хрещенням, бо ти обох єси проповідник. Випроси мені істинне покаяння й відпущення гріхів та даруй увійти туди, куди ніщо скверне не входить – у Царство Небесне. Амінь.

------------------------------------------

Офіційна церковна назва цього дня, що святкується 20 січня, — Собор Предтечі та хрестителя Господнього.

Предтеча — значить «попередник». Святий Іван, за церковними переказами, був посланий Богом, щоб допомогти людям підготуватися до з'явлення Ісуса Христа. А коли сам Ісус Христос забажав охреститися в нього, то Іван Предтеча виконав закон. Таким чином Спаситель показав приклад святого хрещення, дав людям зрозуміти, що закон Божий слід виконувати.

Друга назва цього свята — Посвятки. Цього дня хазяїн дому встає рано-вранці й пригощає свійських тварин тим хлібом, що лежав під образами в домі ще від багатої куті. За народними уявленнями, ці різдвяні дари зроблять худобу плідною.

Від цього дня для жінок уже час братися до роботи. До речі, в усі головні зимові свята жінкам і дівчатам не можна ходити по воду — це роблять за них чоловіки й парубки. Чоловікам же не варто забувати, що від Різдва Христового до дня Івана Хрестителя не можна ходити в шинок — гріх великий, ще вода не свячена.
DMishaДата: Середа, 25.01.2012, 10:47 | Повідомлення # 5
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
Україна вперше відзначає День Соборності та Свободи......



До цього року 22 січня святкували День Соборності, а День Свободи відзначали 22 листопада, в день початку Помаранчевої революції. Фото з ​​відкритих джерел

Сьогодні Україна вперше відзначає День Соборності та Свободи. Нове свято своїм указом затвердив Президент України Віктор Янукович 30 грудня 2011 р. Раніше 22 січня українці відзначали День Соборності на честь проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. День Свободи відзначали 22 листопада, в день початку Помаранчевої революції 2004 р.

Українців зі святом вже привітав Президент України. У зверненні Віктора Януковича говориться: "Сьогодні, в день Соборності та Свободи України, я звертаюся до вас з почуттям великої віри в те, що ми разом - влада і громада - зможемо зміцнити єдність нашого народу. Лише наші спільні зусилля, наша відданість великій меті - побудові сильної України, є гарантією того, що соборна незалежна Україна завжди буде належати до кола розвинутих, перспективних і впливових держав світу. Таких держав, в яких громадяни є господарями своєї землі, в яких забезпечені права і свободи людини.

Я переконаний: віру в ці вартості сповідує більшість нашого суспільства. Ми твердо і послідовно будемо йти цим шляхом. Я впевнений у мудрості нашого народу. Я знаю - наші зусилля увінчаються успіхом.

Бажаю усім миру, злагоди, єдності.

З Днем Соборності та Свободи, дорогі співвітчизники!"

З нагоди Дня Соборності і Свободи сьогодні у Києві відбудеться низка урочистих заходів. Згідно з планом святкування, представники керівництва столиці та держави покладуть квіти до пам'ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському, а ввечері на Майдані Незалежності відбудеться концерт. Кияни та гості столиці побачать виступи гуртів «Мандри», «Скай», «ТіК», «Друга Ріка» та співачок Джамали і Альони Вінницької. Концерт розпочнеться о 17.00.

Урочистості на честь свята відбудуться у Національному палаці мистецтв «Україна» за участі представників виконавчої влади усіх рівнів, депутатів, дипломатичного корпусу, громадськості.

Також заявки на проведення заходів приурочених до Дня Соборності і Свободи до КМДА подали шість політичних партій та громадських організацій: партії "Фронт змін", "Наша Україна", ВО "Батьківщина", ГО "Християнська Україна", "Молоді регіони" та ГО "Братство козацького бойового звичаю "Спас".

Зазначимо також, що сьогодні в рамках мітингу опозиційних сил має бути оголошено Угоду про спільні дії Об'єднаної опозиції України. Мітинг відбудеться на Софійській площі.

У зв'язку зі святкуванням Дня Соборності та Свободи України, сьогодні ДАІ м. Києва тимчасово обмежить рух автотранспорту практично на всіх вулицях в центрі столиці.

До 22:00 заборонене паркування транспорту: по вул. Володимирській (від вул. Льва Толстого до бул. Тараса Шевченко, від бул. Тараса Шевченко до вул. Богдана Хмельницького); по бул. Тараса Шевченко до вул. Терещенківській; по вул. Великій Васильківській (від вул. Тельмана до вул. Щорса); по вул. Тельмана (від вул. Велика Васильківська до вул. Предславенська); по вул. В.Васильківській, 103 (стоянка біля Палацу "Україна"); на заїзді на пл. Софіївську з пров. Рильського; по вул. Володимирській до пл. Софіївської; по пл. Михайлівській до вул. Трьохсвятительської; на пл. Бессарабській, Майдані Незалежності, пл. Європейській, а також від вул. Інститутської до вул. Ольгінської та від вул. Хрещатик до вул. Інститутської.

Джерело:


Доброта-вище всіх якостей.

Повідомлення відредагував DMisha - Неділя, 22.01.2012, 14:00
DMishaДата: Середа, 25.01.2012, 10:47 | Повідомлення # 6
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
Сьогодні - Тетянин день або День студентів.....

Тетянин день - російське релігійне свято, яке припадає на 25 січня, згідно з григоріанським календарем. У цей день вшановують пам'ять святої Тетяни, християнської мучениці яка жила в Римі, протягом правління імператора Александра Северуса.

12 (25) січня 1755 року, на честь іменин матері Івана Шувалова Тетяни Родіоновної, Єлизавета Петрівна підписала указ "Про заснування Московського університету". Оскільки це відбулося у день святої Тетяни, російські студенти відзначають Тетянин день Днем студента.

Пізніше в університетському кампусі була збудована церква святої Тетяни, а сама свята проголошена церквою патроном студентства.

Джерело:


Доброта-вище всіх якостей.
DMishaДата: Вівторок, 14.02.2012, 10:54 | Повідомлення # 7
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
Стрітення Господнє.......



День Стрітення Господнього - 15 лютого за новим стилем - одне з найбільших свят Православної Церкви. Цього дня «зима з весною зустрічається»
У день Стрітення Господнього в церквах, за традицією, освячуються свічки. Традиція ця походить зі стародавнього звичаю влаштовувати в день Стрітення хід містом із запаленими світильниками (на зразок хресного ходу). Потім з'явилося повір'я, що ці свічки охороняють житло від удару блискавки. Насправді ж у молитвах на освячення свічок на Стрітення Господа Бога прохають про те, щоб, як запалені свічки своїм світлом розганяли нічний морок, так і наші душі, просвічені Духом Святим, уникали гріховної тьми (сліпоти).

Стрітенська свічка важлива як символ просвіченості серця Духом Святим, а якщо цього немає й свічка сприймається просто як обряд або традиція, то вона втрачає свій зміст і перетворюється на язичницький магізм.

На Стрітення також відзначається день православної молоді. Чому саме цього дня? Складно сказати, але, на мою думку, цей день обрано невипадково. Молодість - це час, коли в житті людини зазвичай відбуваються найважливіші зустрічі: своєї «половинки», з якої розділиш радості й біди подальшого життя, вірних друзів. Це час зустрічей, що визначають життєвий шлях і закладають у нашому серці зерно життя вічного. Молодість - час, сповнений спокус, але й благодатний також!

Зі святом Вас, друзі! Нехай у кожного з нас у житті буде більше істинних, справжніх зустрічей - «стрітень» - один з одним і з Богом.

Священик Андрій Дудченко


Доброта-вище всіх якостей.
DMishaДата: Неділя, 26.02.2012, 10:55 | Повідомлення # 8
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
Прощена неділя.....



«Прощайте, то простять і вам»

— Біблія (Лука 6,37)

26 лютого в 2012 році відзначається Прощена неділя. Традиційно в цей день прийнято просити прощення у Господа і всіх людей, які оточують людину. З Прощеною неділею пов'язаний ще один церковний звичай — читати на літургії Нагірну Проповідь Євангелія, де сказано, що людина повинна прощати образи ближніх і намагатися примиритися з ворогуючими.

«Якщо ви будете прощати людям гріхи їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний, а якщо не будете прощати людям гріхи їхні, то й Отець ваш не простить вам провин ваших»

— Біблія (Матв. 6,14-15)

Прощена неділя вважається першим кроком до дотримання Великого посту, тому її відзначають в останню неділю до початку цього посту. Уже в цей день віруючим забороняється вживати в їжу продукти тваринного походження. Після вечірньої служби в церкві відбувається спеціальний обряд прощення. Він полягає в тому, що всі люди, що знаходяться в храмі, просять вибачення один у одного, так як у Великий піст треба вступати з чистою душею.

З Прощеною неділею людина повинна відпускати всі погані думки і прагнути до покаяння, пам'ятаючи про непослух Адама і Єви. Церква закликає віруючих відмовитися від небезпечних гріховних задоволень і щиро увірувати в Господа.

«Будьте один до одного добрими, милосердними, прощайте один одному, як і Бог у Христі вам простив»

— Біблія (Еф. 4,32)


Доброта-вище всіх якостей.
DMishaДата: Неділя, 26.02.2012, 15:59 | Повідомлення # 9
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
Прощена неділя.....



Сьогодні Прощена Неділя
І я прошу тебе - пробач!
За те, що кращі дні злетіли,
Що замість сміху - тільки плач.

За мрії - ті, що не збулися,
За смуток втрачених надій,
За ранній шепіт падолисту,
За срібло в зачісці твоїй...

За все, що зроблено лихого,
За все, що добре не зробив,
Ти не тримай на серці злого,
Адже одну тебе любив.

Адже одну тебе кохаю
Й кохатиму по крайню мить.
Пробач, як я всім пробачаю,
Хай моє серце не болить.


Доброта-вище всіх якостей.
DMishaДата: Четвер, 24.05.2012, 21:13 | Повідомлення # 10
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
Господнє Вознесення....



Празник Господнього Вознесення завжди припадає у четвер на сороковий день після Христового Воскресення. Це один з великих Господських празників і має дев'ятиденне попразденство. Він звеличує подію Христового Вознесення на небо та підкреслює її значення для Христа і для нас. Святий Йоан Золотоустий у своїй проповіді на Вознесення каже: "Сьогодні людський рід совершенно примирений з Богом. Зникла давня боротьба й ворожнеча. Ми, що були недостойні жити й на землі, вознесені на небо. Сьогодні стаємо наслідниками небесного царства, ми, що не вартуємо й земного, виходимо на небо й унасліджуємо престол Царя і Господа. А людська природа, перед якою херувим боронив рай, піднесена тепер понад усякого херувима".

У пам'ятках трьох перших сторіч нічого не сказано про цей празник. Не згадує про нього й письменник Ориген († к. 251), який перераховує християнські празники у восьмій книзі свого твору Проти Цельсія. Знавці обряду вважають, що в перших трьох віках цей празник святкували разом з празником Зіслання Святого Духа. Сильвія Аквітанська не називає цей празник Вознесенням, а тільки "сороковим днем після Пасхи".

У IV столітті празник Господнього Вознесення стає загальновизнаним. Історик Сократ († к. 440) називає його "всенародним празником" (Історія Церкви, 7, 26).

Празник Вознесення звеличили своїми проповідями святий Йоан Золотоустий, святий Григорій Ниський, святий Епіфаній Кипрський, Лев Великий й инші. У IV столітті цариця Єлена поставила храм в честь цього празника на місці Христового Вознесення.

Дух богослужень цього празника в загальному бадьорий і радісний. Свята Церква радіє славою Христа-Богочоловіка, що засів по правиці Отця. Він вознісся на небо, щоб зіслати нам Утішителя — Святого Духа та щоб, як Він сам каже: "приготовити нам місце" (Йо. 14, 2). "Господь вознісся на небо, — співаємо в першій стихирі на великій вечірні Вознесення, — щоб зіслати Утішителя світові. Небо приготувало престол його, а хмари — вознесення Його. Ангели дивуються, бачачи чоловіка понад собою. Отець чекає на Того, що Його від віків держить у своєму лоні. А Святий Дух каже всім ангелам Його: "Візьміть, князі, ворота ваші; всі народи плескайте руками, бо вийшов Христос там, де був перед тим".


Доброта-вище всіх якостей.

Повідомлення відредагував DMisha - Субота, 02.06.2012, 22:22
DMishaДата: Субота, 02.06.2012, 22:07 | Повідомлення # 11
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
Зелені свята, або Трійця..... Святкуємо разом!



Зелені свята - дуже давнє народне дохристиянське свято, яке символізує остаточний прихід літа. Це завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі Зелених свят тисячі років лежали культ рослинності і магія заклинання майбутнього урожаю.

Біля порога хати ставили зелені дерева, вікна, дахи і тини теж клечали зеленим гіллям. В хаті на стіл накритий білою скатеркою клали хліб — сіль, за образами — бузок і гвоздики. Долівку встеляли травою, серед якої запашний чебрець та полин «від чародійства». В горнятах і глечиках, що ставили на вікнах і на столах — півонії, лілеї, фіалки, пижма тощо. Під іконами запалювали лампадку або свічечку, тьмаве світло якої, пробиваючись крізь густу зелень навивало на серце почуття радості і благоговіння.

У зелені свята – празник Трійці Святої

Татар-зілля, чебрець і любисток в хатах

У церквах молитви, хори псалми співають

Ладан,свічок вогні,радість й щастя в очах.

Славим Духа Святого,свято зелені, квітів

Нероздільної Трійці,Спаса Бога-Христа

Гілка липи пахуча нам кімнату вкрашає

Образи у квітках, мило й тихо в хатах.

У Зелені Свята люди Духа вітають

Що спустивсь із небес від самого Христа.


Доброта-вище всіх якостей.

Повідомлення відредагував DMisha - Неділя, 03.06.2012, 08:40
DMishaДата: Субота, 13.10.2012, 19:40 | Повідомлення # 12
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
СВЯТО ПОКРОВИ...



Повна назва свята — день Покрови Пресвятої Богородиці. Це велике християнське свято з'явлення Пресвятої Покрови, що відзначається щорічно 14 жовтня. За церковними переказами, це з'явлення відбулося в середині X століття у Влахнерському храмі (місто Константинополь). Саме в цьому храмі зберігалася риза Божої Матері, а також її головна покрова та частина пояса, які в V столітті були принесені з Палестини. Правив тоді Лев Премудрий. Сарацини-загарбники з великими силами напали на місто й загрожували зруйнувати його дощенту.
Не знаючи, як зарадити такій страшній біді, греки йшли до Влахнерського храму для молитви.
А жив у тому місті юродивий чоловік на ім'я Андрій, який ще молодим хлопцем потрапив у полон і був проданий у рабство жителю Константинополя. Так от, Андрій приблизно о четвертій годині ночі підняв очі до неба й побачив Пресвяту Богородицю, яка в цю мить йшла небом у місячному світлі, супроводжувана святими та янголами.
Діва Марія почала зі сльозами на очах молитися за весь християнський люд. Вона просила Ісуса Христа прийняти молитви всіх тих людей, які звертаються до неї, сподіваючись на заступництво. Закінчивши молитву, Богородиця зняла з голови покрову та простерла її над тими християнами, які молилися в цю мить у храмі.
Видіння це бачив не тільки Андрій, але й його учень Єпіфаній. Таким чином Богородиця наче захищала людей від усіх видимих і невидимих ворогів. Покрова Божої Матері сяяла сильніше за сонце. А по завершенні всіх цих дій Богородиця зникла. Зникла і її покрова, але ще довго християни відчували ту благодать, що осінила святий храм. На згадку про це чудесне з'явлення людям Божої Матері зараз і святкується Покрова Пресвятої Богородиці.
В Україні це свято відкривало весільний сезон. Цього дня незаміжні дівчата йшли до церкви молитися Богородиці: «Пресвята мати Богородице, покрий голову мою червоним кокошником».
Запорозькі козаки вважали своєю покровителькою саме святу Покрову. У Запорозькій Січі була церква святої Покрови. Існує навіть переказ, що по зруйнуванні в 1775 році Запорозької Січі москалями козаки, які попросили захисту в турецького султана, із собою забрали й образ Пресвятої Покрови.


Доброта-вище всіх якостей.
DMishaДата: Середа, 07.11.2012, 22:16 | Повідомлення # 13
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
ДЕНЬ СВЯТОГО ДМИТРА...



8 листопада, у день святого великомученика Димитрія люди поминають померлих родичів у церкві та обідом удома. Існує вірування, що вночі можна побачити на кладовищі тіні померлих, які відвідують своїх родичів із нагоди свята. Тому слід справити поминки померлих родичів і друзів. Щоб достойно поминати, зазвичай замовляють службу в церкві або й просто свічки ставлять, а також улаштовують святковий обід удома. Обід цей не такий, як інші, він має подаватися ввечері. Існує повір'я, що душі померлих прийдуть уночі, щоб і собі попоїсти, тому слід від кожної страви відкласти по ложці й поставити окремо, бажано під образами або на іншому «урочистому» місці. Поруч треба поставити воду й новий рушник — раптом якась душа схоче напитися або помитися.
За народними уявленнями, святий Дмитро приносить зиму, а також завершує весільний сезон. Якщо якась дівчина на порі залишилися не засватана, то за старих часів вона вже мала чекати аж на наступний весільний сезон. Зараз правила для дівчат зовсім не такі суворі, одружуються люди будь-якої пори року.


Доброта-вище всіх якостей.

Повідомлення відредагував DMisha - Середа, 07.11.2012, 22:18
DMishaДата: Вівторок, 20.11.2012, 18:56 | Повідомлення # 14
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
День святого Михайла.



День святого Михайла, або Собор святого архистратига Михаїла відзначають 21 листопада. Починаючи від Мономаховичів (1125 р.), київські князі вважали Михаїла своїм патроном, зображали його на стародавніх гербах Києва. Символ Михаїла присутній і на головній хоругві часів Богдана Хмельницького та на численних козацьких прапорах.
Образ святого Михайла уособлює перемогу добра над темними силами: гримить грім — значить, святий Михайло бореться з чортами.
Існує дуже поширений переказ про чорта, який намагався сховатися від архистратига Михаїла. Щоб урятувати, чорт почав називати предмети, за якими Михайло не дістав би його.
Серед можливих варіантів він називав навіть людину, але архистратиг Михайло сказав, що в цьому разі людину він уб'є та дасть їй царство небесне, а чортові все одно — непереливки! Так чорт перелічив геть усі предмети, під якими міг би сховатися, аби Бог його не дістав, а про кущ ліщини забув. Тож мисливці радять під час бурі в лісі ховатися під ліщиною, оскільки там грім не вб'є. А за одною старою легендою, одного разу звичайний мисливець випадково вбив у лісі чорта. До нього з'явився святий Михайло та запропонував виконати будь-яке бажання мисливця. Той забажав обмінятися зі святим Михайлом рушницями. Трохи повагавшись, Михайло погодився на такий обмін. Одну умову поставив святий: якщо мисливець передумає та схоче обмінятися рушницями назад, то мусить прийти на те саме місце.
І почало цьому мисливцеві так щастити на полюванні, що годі й казати! Тільки кожного разу, як він із цієї рушниці стріляв, такий грім над землею лунав, що люди лякалися. От і власник рушниці нарешті вирішив позбутися магічного подарунка, щоб лихо не накликати на свою голову. Пішов на зазначене місце та й обмінявся рушницями із святим Михайлом назад. Але й колишня його старенька рушниця тепер теж набула чарівних властивостей! І мисливська удача не покидала вже його довіку.21 листопада часто випадає перший сніг, тому й прикмета: “Михайло на білому коні приїхав”.

Існують також інші народні прикмети:

Якщо цього дня сніг буде мокрим, то майбутній урожай буде хорошим.
Якщо стоятимуть густі тумани, то така погода протримається до зимового Миколая.
Якщо на Михайла ніч ясна, то зима буде сніжна і красна.
Якщо Михайло дощем служить - добру й суху весну ворожить.
Іній - на великі сніги, а туман - на відлигу.
Якщо відлига - не жди санного шляху до Миколи (19 грудня).
Як на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до півгрудня.
День на Михайла похмурий і на деревах іній - до хорошого врожаю.
Від Михайла зима морози кує.
Як Михайло закує, то Микола не розкує.
Якщо на Михайла ніч ясна, то буде зима сніжна й красна.


Доброта-вище всіх якостей.

Повідомлення відредагував DMisha - Вівторок, 20.11.2012, 18:56
DMishaДата: Середа, 12.12.2012, 15:04 | Повідомлення # 15
V.I.P

Країна:
повідомлень: 2383
Статус: Оффлайн
13 грудня – празник Апостола Андрія Первозванного....

Апостол Андрій вважається покровителем народів Північної Європи і особливо східного слов’янства. За легендою, саме він був першим проповідником християнства в Причорномор’ї і Придніпров’ї. А, побувавши в районі нинішнього Києва, встановив хрест і пророкував, що “на цих горах засяє благодать господня” і виникне велике місто з безліччю церков. Загинув апостол у Греції, де був розіпнутий на Косому Хресті, який з тих пір іменується Андріївським. В цей день жінки намагалися не пекти хліба, не шити і не прясти. На Андрія дівчата багато ворожили, завбачували свою долю. Традиційно це свято відзначають і коломияни.



Доброта-вище всіх якостей.
  • Сторінка 1 з 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 7
  • 8
  • »
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2025