1. Стародавні кельти — перші, хто почав відзначати Хеллоуїн, правда тоді він називався Самайн. Вони вірили, що в цю ніч злі духи можуть потрапити в наш світ і їх відлякували, переодягаючись в нечисть.
2. Це свято відзначають уже понад 2000 років.
3. Спочатку Гарбузові ліхтарі (Лампади Джека) робилися не з гарбуза, а з ріпи.
4. В Америці саме в цей день продаються найбільше солодощів. Теж саме відбувається і з гарбузами, причому до цього свята вирощують спеціально гігантські сорти.
5. Смерть Гаррі Гудіні (1926) і становлення Муссоліні (1922) прем’єром припали саме на 31 жовтня, тобто на Хеллоуїн.
6. Хеллоуїн — найбільш комерційно прибуткове свято в США після Різдва.
7. Самайнофобія — це панічна боязнь Хеллоуїна, в честь старої назви Хеллоуїна.
8. Чорна кішка є важливим символом Хеллоуїна в зв’язку з повір’ям про зв’язок з темними силами, а в Англії таким символом є біла кішка.
9. У деяких країнах це свято називається Кельтським Новим роком або Днем Мертвих. Правда в День Мертвих частіше відвідують могили рідних, а не веселяться.
10. Згідно з легендою жив на світі один скупий чоловік на ім’я Джек О’Лантерн, який безліч разів обманював диявола. Через це Джека не пускали не тільки в пекло, але і в рай. З тих пір він змушений все життя поневірятися і світити своїм ліхтарем, збиваючи людей з правильного шляху. На честь нього прийнято вирізати ліхтарики з гарбуза. Доброта-вище всіх якостей.
Повідомлення відредагував DMisha - Середа, 31.10.2018, 11:09
Дата: Неділя, 04.11.2018, 15:37 | Повідомлення # 47
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Українці відзначають велике Богородичне свято
- День Казанської ікони Божої Матері
Казанська ікона є одним з найвідоміших і найславетних у Східній Європі зображень Богородиці.
Крім православних її почитають і католики. Заради коштовних прикрас оригінал був вкрадений і знищений російським селянином 1904 року, але вціліли відомі списки
З давніх часів образ Казанської Божої Матері є однією з найбільш улюблених і шанованих ікон. Свято має давню історію і з ним пов'язано безліч традицій і вірувань. День Казанської ікони Божої Матері святкують двічі на рік - 21 липня та 4 листопада, зазначають Патріоти України.
Що вважається важливим зробити в цей день, щоб було щастя і благополуччя.
По-перше, відвідати Храм Божий в цей особливий день. Щоб звернутися до Богородиці зі своїм заповітним проханням. Звичайно, Богородиця чує вас в будь-який день, але в цей день молитви до неї володіють величезною силою. Існує безліч свідоцтв чудес Богородиці в день Казанської ікони Божої Матері.
У багатьох храмах є ікона Казанської Божої Матері. Якщо така можливість є - підійдіть, помоліться, принесіть квіти і попросіть у Богородиці благословення на весь рік. Зробіть це з щирою вірою і Богородиця допоможе вам.
Служба в Храмі Божому в цей день дуже красива. Багато віруючих приходять з квітами. А священнослужителі одягатися в блакитні шати, як і у всі свята, присвячені Богородиці.
По-друге, варто пам'ятати, що цей день не призначений для роботи. Свято ікони Казанської Божої Матері - це день для молитви, для ваших прохань Богородиці.
Особливо не вітається в цей день робота, що здійснюються жінками. Краще запланувати прання, прибирання або шиття на інший день.
Якщо ви з якихось причин не можете відвідати храм в цей день, то зверніться до Богородиці з молитвою вдома або в будь-якому іншому місці. Нехай вона виконає ваше заповітне прохання.
По-третє, в цей день особливо сильними вважаються жіночі молитви. Моліться про щасливу жіночу долю.
Адже недарма в давнину в цей день було прийнято грати весілля, щоб отримати благословення Богородиці на все сімейне життя. Доброта-вище всіх якостей.
Повідомлення відредагував DMisha - Неділя, 04.11.2018, 15:39
Дата: Неділя, 10.07.2022, 10:15 | Повідомлення # 48
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2742
Статус:
З Днем рибалки привітаю, Улову рибного бажаю! Ще й золоту спімать рибину, Бажання загадати за хвилину! Щасливим будь, веселим, не тужи, Любов до риби все життя ти збережи!
Дата: П`ятниця, 12.08.2022, 10:02 | Повідомлення # 53
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
День молоді 2022:дата та історія свята,
як заведено відзначати
Цей день вважається святом творчості, енергії, пізнання та реалізації найсміливіших задумів.
Щороку День молоді в Україні відзначається в останню неділю червня. Цього року традицію змінили за ініціативою молодіжних рухів та організацій України. Коли тепер зустрічаємо свято молодих та безтурботних - дізнайтесь у матеріалі УНІАН.
Свято Дня молоді запроваджено в Україні у 1994 році указом президента Леоніда Кравчука за ініціативою молодіжних об'єднань і організацій України. Датою святкування визначено останню неділю червня.
За традицією свято ми мали відзначити 26 червня, але дата змінилася. Причина - ініціатива молодіжних рухів та організацій України та підтримка інтеграції української молоді до європейської спільноти. Тепер Україна відзначає це свято разом із усім світом - 12 серпня.
У цю дату відзначається Міжнародний день молоді. Його було проголошено у 1999 році Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй.
Мета та значення Дня молоді
Молодість - це не просто певний період у житті людини, а ще й особливий стан душі. Тому День молоді вважається святом творчості, енергії, пізнання та реалізації найсміливіших задумів.
Міжнародний днем молоді має на меті нагадати про роль молодих людей у розвитку та побудові світу, а також у вирішенні різних повсякденних завдань.
Цим днем також привертається увага до актуальних проблем молодих людей. Йдеться, зокрема, про кроки щодо поліпшення якості їхнього життя та розширення кола можливостей.
Як відзначають День молоді
Традиційно щороку молодь вітають з її днем. До свята часто влаштовують різноманітні концерти, фестивалі, квести та спортивні заходи. Також у День молоді можуть влаштовуватися різні флешмоби, в яких можуть взяти участі усі бажаючі.
Звісно ж, багато молодих людей віддають перевагу святкуванню в товаристві своїх друзів. Чудово провести час можна, наприклад, на природі, адже літній день так і спонукає зібратися веселою компанією на свіжому повітрі.
Дата: Субота, 27.08.2022, 00:53 | Повідомлення # 57
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2742
Статус:
День вшанування
пам'яті Івана Франка
Сьогодні Україна та світ відзначає 161 річницю з Дня народження Івана Франка.
Український письменник, вчений-енциклопедист, мислитель, громадський діяч. Сучасники називали Франка велетом думки і титаном праці.
Iван Якович Франко народився 27 серпня 1856 року в с. Нагуєвичах Дрогобицького повiту (тепер с. Iвана Франка Дрогобицького району Львiвської обл.) в родинi коваля. З батькiвської кузнi вiн винiс першi знання про життя галицького селянства, про працю людини, а вiд матерi перейняв любов до народної пiснi.
У 1875 р. закiнчив Дрогобицьку гiмназiю i вступив на фiлософський факультет Львiвського унiверситету.
Друкуватися почав 1874 р. у студентському журналi «Друг». У 1877 р. Франка та iнших членiв редакцiї «Друга» заарештовують, пiсля цього арешти вiдбувались у 1880 та 1889 рр. Iван Якович продовжує займатись видавничою дiяльнiстю: разом з Михайлом Павликом видає журнал «Громадський друг», пiсля його закриття – альманахи «Дзвiн» i «Молот», а згодом – революцiйно-демократичний журнал «Життя i слово». У 1893 р. захищає у Вiднi докторську дисертацiю на звання доктора фiлософських наук.
1887 року виходить перша збiрка його поезiй «З вершин i низин» – найвидатнiше явище в українськiй поезiї пiсля «Кобзаря» Тараса Шевченка. Згодом вийшли друком збiрки «Зiв’яле листя» (1896), «Мiй Iзмарагд» (1898), «Iз днiв журби» (1900), фiлософська поема «Мойсей» (1905). У 80-х роках побачили свiт найкращi повiстi Iвана Франка «Борислав смiється» (1882) та «Захар Беркут» (1883). Здобула популярнiсть п’єса «Украдене щастя» (1893). Лише частина спадщини великого українського письменника опублiкована у 50-ти томах.
28 травня 1916 року Iван Якович помер. Його похоронено у Львовi, на Личакiвському кладовищi. Наш народ гiдно шанує пам’ять Iвана Франка. Його iменем названо один з обласних центрiв України, Львiвський державний унiверситет, с. Нагуєвичi, багато вулиць. У рiдному селi великого Каменяра та у Львовi вiдкрито лiтературно-меморiальнi музеї Iвана Франка.