Дата: П`ятниця, 07.09.2018, 19:42 | Повідомлення # 556
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
У межах підготовки до надання автокефалії Україні
Вселенський патріархат призначив екзархів у Києві
Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Данила Памфілійського і єпископа Іларіона Едмонтонського.
У межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїх екзархів у Києві архієпископа Данила Памфілійського зі США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади. Про це 7 вересня повідомила прес-служба генерального секретаря Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату.
У повідомленні наголошують, що обидва священнослужителі "служать українським православним вірним у своїх країнах у Вселенському патріархаті".
У Київському Патріархаті вітають рішення Вселенського патріархату, повідомив прес-секретар Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря).
"Преосвященні владики у 2015 році вже виконували обов'язок особистих представників вселенського патріарха під час переговорів щодо об'єднання православних церков в Україні. Також владики неодноразово були делеговані вселенським патріархом для представлення Константинопольської матері церкви на урочистих заходах в Україні, востаннє – у липні цього року під час святкування 1030-ліття Хрещення Русі-України", – ідеться в заяві.
Зоря пояснив, що звання і титул екзарха означає особисте повноваження Вселенського патріарха представляти його особистість і церкву під час підготовки до надання автокефалії.
"Для світської аудиторії функції екзарха в даному випадку можуть бути порівняні з функціями надзвичайного і повноважного посла", – розповів він.
У червні 2016 року Верховна Рада звернулася до Варфоломія з проханням видати томос – указ про автокефалію православної церкви в Україні.
17 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко на нараді з керівництвом парламентських фракцій розповів, що 9 квітня у Стамбулі провів багатогодинну зустріч із Варфоломієм і членами Синоду.
Після цього УПЦ Київського патріархату й Українська Автокефальна Православна церква закликали УПЦ МП підтримати зусилля зі створення єдиної української церкви.
Архієрейський собор, головною темою якого є надання Українській православній церкві автокефалії, розпочався 1 вересня. На Собор прибуло понад 100 єпископів з усього світу. 2 вересня Собор прийняв і ухвалив рішення, що Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без погоджень з іншими церквами. Доброта-вище всіх якостей.
Дата: Понеділок, 17.09.2018, 19:23 | Повідомлення # 559
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Змусити агресора поступитися: Генерал оцінив створення військової бази ВМС України в Азовському морі
Потужність російського флоту набагато більша за український, проте через мілководдя в Азовському морі, РФ не зможе використовувати свої сили на повну потужність, зазначив експерт.
В Україні є можливості побудувати військово-морську базу в Азовському морі, яка стане серйозним опонентом Росії і змусить агресора піти на поступки. Про це розповів генерал-лейтенант, ветеран зовнішньої розвідки Василь Богдан.
"Росія там створила свою корабельно-катерну групу, яка налічує 40 одиниць техніки на озброєнні, а також ракети типу американських "Томагавк", під назвою "Калібр". Росія зміцнює свої мілітаристські можливості, і не виключається можливість, або спроба, здійснити десант на українське узбережжя Азовського моря в районі Маріуполя або Бердянська", - вважає він.
За його словами, заходи щодо військового зміцнення українського узбережжя Азовського моря відбувалися і раніше, і про створення військово-морської бази говорилося ще місяць тому.
"Україна буде здатна створити відповідну структуру у вигляді цієї військово-морської бази, яка буде серйозним опонентом Росії в Азовському морі, і призведе до того, що наш агресивний, терористичний сусід змушений буде піти на поступки, сісти за стіл переговорів, і в контексті тих ж мінських домовленостей і міжнародного права вирішити ті питання, які існують. Головне - забратися з Донбасу і Криму", - вважає генерал-лейтенант.
Богдан згоден, що потужність російського флоту набагато більша за український, проте через мілководдя в Азовському морі, РФ не зможе використовувати свої сили на повну потужність. До того ж, зміцненню військово-морських сил України будуть допомагати західні партнери, вважає він.
"Є домовленості з американською стороною про те, щоб зміцнити нашу обороноздатність в контексті захисту морського і повітряного простору. Вони вже нам надають два військові катери типу Island, і я думаю, що вони будуть розміщені в Азовському морі. Не виключаю і інші можливості, пов'язані , по-перше, по зміцненню нашої протиповітряної оборони, і по зміцненню нашого морського простору", - повідомив Богдан.
На думку генерал-лейтенанта, за рахунок стратегічної співпраці, яка у нас намітилася і з США, і окремими країнами ЄС, Україна зможе протягом року-двох створити там військово-морську групу.
"Я думаю, що це буде 2018-2019 рр. Включно. Не впевнений, що до кінця цього року все буде так ефективно і класно зроблено, але ті основні речі, які потрібні - будуть створені. А вже що стосується наповнення військовими одиницями, це вже питання буде іншого року, я думаю, в наступному році", - резюмував він. Доброта-вище всіх якостей.
Дата: Четвер, 20.09.2018, 11:37 | Повідомлення # 560
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
"Як громадянин України та офіцер ЗСУ не можу змовчати"
: Легендарний генерал схвилював мережу тривожним постом
Олег Мікац звернувся до української влади із закликом припинити російську пропаганду в українських ЗМІ.
В Україні активно процвітає і розвивається антиукраїнська пропаганда, яку поширюють деякі українські ЗМІ. Про це написав на власній сторінці у Facebook генерал-майор Олег Мікац, передають Патріоти України.
"Я, генерал-майор Мікац Олег Михайлович, з перших днів в складі 93 ОМБР приймав участь в бойових діях на сході України. Особовий склад бригади героїчно виконував бойові завдання в районах Карлівки, Пісок, Авдіївки та в Донецькому аеропорту. Саме за їх стійкість і героїзм ворог почав називати їх Кіборгами. Було багато втрат, ще більше було поранено. Однак війна триває, а на Донбасі досі сплачують цю ціну заради перемоги.
І саме тому я, як громадянин України та офіцер ЗСУ, що дав присягу захищати свої державу і народ, не можу усвідомити, чому після стількох втрат на цій війні за спинами українських захисників у глибокому тилу знову розпускає свої отруйні квіти так званий "руський мир". Бо як інакше можна зрозуміти редакційну політику таких наче українських телеканалів як, наприклад, "NewsOne", "112" та "Інтер"? При цьому не перераховую купу електронних ресурсів, що називаються українськими ЗМІ і пишуть відверто проросійські тексти", - пише Мікац.
Генерал-майор обурений ситуацією, що в ефірах вищеназваних телеканалів усе частіше виступають політики, які поширюють відверту брехню і пропаганду проти ЗСУ і українських військових. "Більш відкрито та майже прямо там лунають прямі заклики щодо примирення з Росією – державою, що вже п’ятий рік веде війну проти України, вбиваючи наших воїнів. Яскравий приклад антиукраїнської роботи – інтерв`ю пана Медведчука, яке транслювали "NewsOne" та "112". Політик, не соромлячись, закликав фактично до капітуляції заради миру із російським агресором", - пише військовий.
Мікац підсумовуючи сказане, звернувся до української влади припинити російську пропаганду в українських ЗМІ. "Не знаю, чи існує законний спосіб вирішити проблему, тому звертаюся з вимогою до керівництва України розібратися із цим питанням та припинити потужний інформаційний вплив, що завдає шкоди Збройним Силам України, Національній гвардії, Прикордонним військам, добровольчим формуванням та країні загалом", - написав генерал-майор. Доброта-вище всіх якостей.
Дата: Субота, 22.09.2018, 11:21 | Повідомлення # 561
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
До спецоперації задіяли роту глибинної розвідки
зі складу резерву Об'єднаних Сил:
Стало відомо, як ЗСУ звільнили ще шмат рідної землі на Донбасі
Мова йде про частину містечка Золоте на Луганщині, зокрема частину району Золоте-5 - Хутір Вільний.
Українські військові зайняли нові позиції на Донбасі, взявши під свій контроль північно-західну околицю населеного пункту Золоте-5 у Луганській області. Про це розповів керівник групи "Інформаційний Спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України. Він уточнив, що це сталося 19 вересня.
"Російсько-окупаційні війська, які здійснюють обстріли позицій ОС, систематично, з метою недопущення вогню у відповідь з боку підрозділів ЗСУ, застосовують тактику використання інфраструктури населених пунктів, зокрема тих, які перебувають у так званій "сірій зоні", прикриваючись місцевим населенням", - розповів Тимчук.
Він уточнив, що після взяття Об'єднаними силами під контроль населеного пункту Золоте-4 терористи активізували обстріл позицій українських військових. Вони використовували північно-західну частину населеного пункту Золоте-5, яка знаходиться в "сірій зоні".
"Для припинення провокаційних обстрілів, збереження життя і здоров'я особового складу ОС і цивільного населення н.п. Золоте-4, за даними групи ІС, 19 вересня поточного року особовий склад роти глибинної розвідки зі складу резерву Об'єднаних сил розширив зону відповідальності ОС і зайняв нові позиції, взявши під свій контроль північно-західну околицю н.п. Золоте-5", - наголосив Тимчук.
За його словами, українськими воїнами командував молодший лейтенанта Олег Ляденко. ООС поліпшили тактичне положення, утворили нові елементи бойового порядку.
"Також окупанти позбавлені можливості безкарно наближатися до позицій ОС і здійснювати обстріли їхніх позицій із близької дистанції на цій ділянці. Характерно, що місцеві жителі (близько 150 осіб) зустріли українських воїнів-визволителів гаслами "Слава Україні!" і "Героям Слава!". У результаті проведеної операції Об'єднаними силами повернуто під контроль майже 40 га території", - підсумував Тимчук.
У мережі вже з'явилася реакція на нову перемогу українських захисників на Донбасі.
Цитата
"А що, правда те, що Золоте-5 вже під Хунтою?", "А тим часом "сіра зона" схудла на Золоте-5. Слава ЗСУ", "Ні*йові українські військові от**чили від володінь Пасічника 40 гектарів. Золоте-5 тепер Україна", "Орк у масці та в кущах розповідає, що він у Золотому. Значить вони його таки прос*али", - написали користувачі.
Також журналісти зняли момент підняття українського прапора над раніше звільненим хутором Вільний. Відзначається, що жителі населеного пункту, який є частиною Золотого-4, зі сльозами на очах зустрічали захисників. ЗСУ не збираються зупинятися на досягнутому. Від Золотого-5 це місце знаходиться в кілометрі, тому вони вже знають наступну мету. Доброта-вище всіх якостей.
Повідомлення відредагував DMisha - Субота, 22.09.2018, 11:23
Дата: Субота, 29.09.2018, 18:51 | Повідомлення # 564
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Бабин Яр – одна із найтрагічніших сторінок історії України.
Там нелюди вбили десятки тисяч невинних людей.
За оцінками істориків, тут замордували близько 150 тисяч осіб.
Вбивали цілими родинами: жінок, літніх людей і дітей. Комуністи, як і нацисти, знищили всі документи, що свідчили про їхні звірства. Точну кількість жертв Бабиного Яру визначити важко.
Бабин Яр – одне з найяскравіших свідчень гітлерівського Голокосту. Ще до війни у Бабиному Яру закопували тіла українців, які померли в роки Голодомору.
В Бабиному Яру поховані сотні активістів організації українських націоналістів. Радянська влада аж до 1966 року не вважала за потрібне вшановувати пам'ять десятків тисяч закатованих у Бабиному Яру.
Дата: П`ятниця, 12.10.2018, 00:03 | Повідомлення # 565
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Автокефалія Української церкви:
Патріарх Філарет робить термінову заяву
Із глав УАПЦ Макарія і УПЦ-КП Філарета була знята анафема, після чого синод Вселенського патріархату повернув їх в канонічний стан.
Нагадаємо, що Вселенський Патріарх продовжує процедуру надання Томаса Української церкви. Про це повідомив представник Константинополя.
"Перше - підтвердити вже прийняте рішення, що Вселенський Патріархат переходить до надання автокефалії Української Церкви", - сказав представник Константинополя, митрополит Гальський Еммануїл журналістам у четвер після засідання Синоду, зачитавши заяву головного секретаря Вселенського патріархату за підсумками засідання синоду в четвер.
Другим пунктом в рішенні синоду значиться: "Відновити, до цього моменту, ставропігію Вселенського Патріархату в Києві, одну з його багатьох ставропігій в Україні, що існували тут завжди".
Третім пунктом, за його словами, була заслухана апеляція главам УАПЦ Макарія і УПЦ-КП Філарету, після чого синод Вселенського патріархату повернув їх в канонічний стан. "Було вирішено, що анафема, яка була їм оголошена немає достатньої кількості причин", - сказав він.
Четвертим пунктом вказується визнання незаконною анексії Київської митрополії Константинопольського патріархату Російською православною церквою в 1686 році, а п'ятим - застереження від незаконного захоплення церков і монастирів в Україні внаслідок вищевказаних рішень.
"Ми хочемо застерегти від захоплення і відвоювання церков і монастирів в Україні та так, як це заповідав Христос, зробити це з любов'ю і мирно", - йдеться в заяві головного секретаря Вселенського патріархату, оприлюдненого за підсумками засідання синоду в четвер.
Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет дає брифінг біля Володимирського собору щодо рішень Священного Синоду Вселенського патріархату, передають Патріоти України.
Дата: П`ятниця, 12.10.2018, 17:30 | Повідомлення # 566
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Оце так:
Україна стала найбіднішою країною Європи, - МВФ
Згідно з даними з нового звіту МВФ, Україна є найбіднішою країною Європи.
Про це заявив економіст, керуючий приватним інвестиційним фондом на фондовому ринку США Володимир Компанієць на своїй сторінці у Facebook, повідомляютьПатріоти України.
По показнику ВВП на душу населення Україну обійшла Молдова. У новому звіті МВФ за жовтень порівняно з квітневим не тільки збільшено показник ВВП України, але було переглянуто ВВП і інших країн, зазначає Компанієць. Кардинально було змінено показники Молдови, що призвело до суттєвого покращення її результатів. Тепер Молдова займає 133 місце у світі з 2694,469 доларів ВВП на душу населення, а Україна - 134 місце в світі з 2656,01 доларів ВВП на душу населення.
Офіційна зарплата в Молдові також суттєво більша, ніж в Україні, зазначає Компанієць. Середня офіційна зарплата в другому кварталі 2018 року: Молдова - 375,82 доларів (6369.8 леїв) Україна - 325,53 доларів (8529 грн). При цьому по розміру офіційної середньої зарплати Україна також займає останнє місце в Європі. Доброта-вище всіх якостей.
Повідомлення відредагував DMisha - П`ятниця, 12.10.2018, 17:35
Дата: Субота, 13.10.2018, 12:39 | Повідомлення # 567
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Українці про це мріяли сторіччями:
Голова держави кличе всіх на Софійську площу молитися за автокефалію
Володимир Хреститель не міг навіть мріяти про окремішній Патріархат, його наступник Ярослав Мудрий невдало боровся за руського , а не грецького призначеного Константинополем, а з кінця 17 сторіччя Українська церква перебувала у несправедливому полоні Москви.
Президент Петро Порошенко візьме участь у подячній молитві за автокефалію української православної церкви 14 жовтня. Про це він сам повідомив на своїй сторінці в Facebook, , зазначають Патріоти України.
Порошенко зазначив, що до нього звернулася група громадських лідерів, серед яких Юрій Щербак, Дмитро Павличко, Михайло Слабошпицький.
"Вони пропонують українській громаді спільно помолитися 14 жовтня за Україну, її військо і єдину церкву, яку творимо разом", - йдеться у пості.
"Закликаю всіх небайдужих: давайте всією громадою станемо до подячної молитви за автокефалію для нашої Церкви. Пропоную зібратися на історичному Софійському майдані 14 жовтня о 9.30 ранку", - зазначив Порошенко.
Прес-служба президента також повідомляє, що 14 жовтня о 9:30 він візьме участь в урочистому заході до Дня захисника України на Софійській площі.
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви. Доброта-вище всіх якостей.
Повідомлення відредагував DMisha - Субота, 13.10.2018, 13:05
Дата: Неділя, 14.10.2018, 09:43 | Повідомлення # 569
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
ФОРМУЛА СВЯТА:
ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ
14 жовтня – день, який поєднав у собі три вагомих підстави вважати його святковим: релігійну, державну та ідеологічну. Цього дня українці відзначають старовинне християнське свято Покрову Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День створення Української повстанської армії (УПА) і День захисника України.
14 жовтня – особливий день в українському календарі, який неймовірно дратує весь "русский мир". Тому тривалий час про нього намагалися не згадувати на найвищому рівні, щоб не сваритися з Москвою.
За допомогою історика Владлена Мараєва журналісти сайту 24 каналу розібрали для вас основні складові цього особливого для українців дня.
ХРИСТИЯНСЬКЕ СВЯТО
Свято Покрови Пресвятої Богородиці пов'язане із подією, яка трапилася у візантійській історії десь між 860 і 926 роками. Константинополь оточило численне вороже військо чи то русів, чи то арабів, чи то болгар (щодо цього є різні свідчення). Мешканці міста всю ніч молилися у Влахернському храмі. Раптом під його банею з'явилася Божа Матір і вкрила всіх вірян чесним омофором (покровом), а на ранок вороже військо охопила епідемія чуми, і воно відступило. В Україні також є подібна легенда, пов'язана із чудесним урятуванням Почаївської лаври у серпні 1675 року під час облоги 50-тисячним турецько-татарським військом хана Нуреддіна.
Українці завжди надзвичайно шанували Божу Матір. Після офіційного запровадження християнства у Київській Русі, на її честь почали зводити численні храми. Божа Матір вважалася покровителькою і заступницею війська Русі-України. Найперший кам'яний храм на Русі – Десятинний у Києві – присвячувався Успінню Пресвятої Богородиці. Саме ця церква наприкінці 1240 року стала останнім бастіоном оборони Києва від монгольської навали. Наприкінці Середньовіччя, у 1467 році, в Україні було закладено першу Покровську церкву – у теперішньому селі Сутківці Хмельницької області. І цей храм також був певною мірою пов'язаний із військом. Він розташовувався на Кучманському шляху – звичному маршруті набігів татар на Поділля, – відтак мав яскраво виражені оборонні риси (стіни завтовшки до 1,8 метра, вузькі вікна-бійниці).
ВІЙСЬКОВЕ СВЯТО
Історія українського війська пов'язана зі святом Покрови Пресвятої Богородиці з козацьких часів (кінець XV – XVIII століття). Богородиця була заступницею козаків у походах. Покрова, після Великодня і Різдва, була для козаків третім за значенням святом. Відповідно, саме на ці свята тричі на рік скликалася козацька рада – вищий законодавчий і виконавчий орган на Запорозькій Січі, де вирішували питання переобрання кошового отамана і членів козацької старшини.
Першу церкву на честь Покрови запорожці побудували у 1659 році на Чортомлицькій Січі. За даними історика козацтва Дмитра Яворницького, під час існування вольностей Війська Запорозького (Нова Січ) у 1734–1775 роках на їхній території діяли 44 Покровські церкви. Тобто свято було для козаків вкрай важливим.
За словами Яворницького, "це свято для козаків мало подвійне значення: під Покровом Богородиці запорожці не боялися ні ворожого огню, ні грізної стихії, ні морської бурі; під Покровом Пріснодіви вони залишалися нежонатими і свято виконували головний девіз святого життя – захист православної віри".
Існує переказ, що після того, як російські війська імператриці Катерини ІІ зруйнували Нову Січ у 1775 році, козакам вдалося врятувати з пограбованої і спаленої церкви ікону Покрови Пресвятої Богородиці і вивезти її з собою за Дунай. За доби Української революції 1917–1921 років до свята Покрови також намагалися приурочити вагомі військові та політичні події.
Із 16 по 20 жовтня 1917 року у стародавній козацькій столиці Чигирині відбувся всеукраїнський з'їзд вільного козацтва. На ньому почесним отаманом був обраний генерал-лейтенант Павло Скоропадський – нащадок гетьманського роду, командувач 1-го Українського корпусу, майбутній Гетьман Української Держави. 16 жовтня 1918 року вже сам Скоропадський підписав закон про відновлення козацького стану в Україні. За кілька тижнів до козацького стану записалися близько 150 тисяч сімей.
14 жовтня 1919 року у Кам'янці-Подільському Директорія Української Народної Республіки на чолі з Симоном Петлюрою, міністри, військові й чиновники прийняли присягу на вірність українському народові. Після цього у присутності військово-дипломатичних місій Польщі й Румунії відбувся військовий парад. У роки Другої світової війни, восени 1942 – навесні 1943 років, на Волині й Поліссі сформувалася Українська повстанська армія, метою якої було звільнення України від німецького, радянського і польського панування задля відновлення незалежної держави.
Воїни УПА обрали свято Покрови за день заснування, віддавшись під опіку Божої Матері. Це рішення підтверджувалося "святковим" наказом головного командира УПА Романа Шухевича від 14 жовтня 1947 року, до п'ятої річниці заснування УПА. З тих часів офіційною датою, від якої бере відлік історія УПА, вважається 14 жовтня 1942 року.
ПОЛІТИЧНЕ СВЯТО
Радянська влада протягом свого існування намагалася підмінити українські національні традиції, зокрема і щодо святкування Покрови. Замість цього свята було запроваджено святкування 23 лютого. Від 1922 року це був День Червоної Армії і Флоту, а з 1946 року – День Радянської Армії і Військово-морського флоту. Офіційна пропаганда стверджувала, що 23 лютого 1918 року загони червоної гвардії "розгромили" німецькі війська, які наступали на Нарву і Псков. Але архівні документи доводять, що того дня німецькі частини перебували на відстані 55 км від Пскова і 170 км від Нарви. Жодних "перемог" над ними бути не могло, до того ж самі червоногвардійці тоді панічно тікали від німців.
В Україні День захисника Вітчизни 23 лютого святкували до 2014 року. Лише збройна агресія північного сусіда змусила згадати про власні, а не прищеплені загарбниками традиції.
Доречно згадати, що на момент відновлення незалежності України у 1991 році чисельність її Збройних Сил сягала майже 1 мільйона осіб, на озброєнні було 6500 танків, 1100 літаків.
На нараді країн СНД 30 грудня 1991 року у Мінську Україна разом із Молдовою та Азербайджаном домоглася права на організацію власної армії. Наказом міністра оборони України від 3 січня 1992 року розташовані на теренах нашої держави війська почали складати присягу на вірність своєму народові (текст присяги був ухвалений Верховною Радою України 6 грудня 1991 року). До 20 січня присягу склали 270 тисяч військовослужбовців. Окрема цікава історія склалась із українським флотом. 20 січня 1992 року Чорноморський флот мав скласти присягу на вірність народу України. Чорноморці були розгубленими: більшість була налаштована за Україну, але чекала команди "зверху". Командувач Ігор Касатонов також був розгублений і не міг ухвалити самостійного рішення. Керівництво у Києві взагалі не знало, що робити із флотом.
Президенти Росії та України зробили заяви, що весь флот належить саме їм. Головний штаб ВМС Росії зміг схилити на свою сторону більшість особового складу флоту та й самого Касатонова, і той віддав розпорядження не приймати присягу на вірність народові України, допоки керівництва держав не домовляться остаточно, кому належить ЧФ. Переговори тривали більше року.
28 червня 1992 року екіпаж тральщика "Сигнальщик" під командуванням капітана 3-го рангу Теймура Сулейманова, протестуючи проти складання присяги на вірність СНД, присягнув замість цього українському народові і першим на флоті підняв прапор України. За добу екіпаж змусили спустити прапор і спішно розформували.
Але подія не залишилася непоміченою — вже 21 липня з Новоозерного (затока Донузлав поблизу Євпаторії) до Одеси під українським прапором вийшов військовий корабель СКР-112. Протягом 8 годин російські військові кораблі й літаки, які намагалися зупинити повсталих моряків, переслідували корабель. Для зупинки СКР-112 росіяни відкривали вогонь з артилерійської установки у повітря і по курсу корабля, небезпечно маневрували зі зближенням із метою таранити або завдати пошкодження, намагалися висадити на корабель групи захоплення. Пізніше переслідувачі були готові в будь-який момент за наказом командування ЧФ відкрити вогонь і потопити корабель, однак українці щасливо дісталися Одеси. Так СКР-112 став першим кораблем ВМС України.
Потім були Масандрівські угоди, які започаткували тривалу катавасію із Чорноморським флотом, яку ми намагаємось вирішити досі. Далі розпочався складний процес скорочення ЗСУ, відмови від ядерної зброї, знищення або законсервування військової техніки. Престиж військової служби стрімко знижувався.
На початку нового тисячоліття у Збройних Силах служили близько 400 тисяч осіб; однак за часів президентства Віктора Януковича у 2013 році ця цифра знизилася до 165,5 тисяч (із них військовослужбовців – 120,9 тисяч). При цьому, за словами Петра Порошенка, боєздатними на початок російської агресії були не більше 6 тисяч українських військових.
Лише окупація Криму та початок російської агресії на Донбасі змусили нове державне керівництво приділити значну увагу розвиткові Збройних Сил України. Адже від цього залежало виживання країни. Чисельність ЗСУ довели до 250 тисяч осіб. Затвердили Стратегію національної безпеки, нову редакцію Воєнної доктрини та Концепцію розвитку сектору безпеки і оборони України.
Вперше у своїй історії Україна визначила курс на європейську інтеграцію та наміри щодо вступу до НАТО, а головною загрозою та ймовірним воєнним противником почала вважатися Російська Федерація. Суттєво зріс соціальний статус військовослужбовців за рахунок відновлення раніше призупинених соціальних гарантій та пільг. 47 українських захисників протягом 2014–2018 років були удостоєні звання Героя України. З метою вшанування мужності та героїзму оборонців незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості, Президент у 2014 році своїм указом встановив свято – День захисника України, яке відзначається щорічно 14 жовтня. Цим самим актом було скасовано відзначення Дня захисника Вітчизни 23 лютого.
Свято 14 жовтня якнайкраще відповідає українським національним військовим традиціям. Ця дата символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР, українців, які у складі збройних сил СРСР та партизанських формувань обороняли і звільняли Батьківщину від нацистів, воїнів Української повстанської армії та сьогоднішніх захисників нашої держави.