Дата: Понеділок, 13.10.2014, 07:27 | Повідомлення # 211
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Україна - Македонія - 1:0 (1:0)
Україна:
Андрій Пятов, Олександр Кучер, Артем Федецький, В'ячеслав Шевчук, Євген Хачеріді, Руслан Ротань, (Анатолій Тимощук, '92), Євген Коноплянка, Тарас Степаненко, Сергій Сидорчук (Едмар, '95), Андрій Ярмоленко, Роман Зозуля, (Філіп Будковський, '77)
Македонія:
Томі Пачовски, Александар Дамчевски, Ванче Шиков, Стефан Рістовскі, Эгзиян Алиловски, Ариян Адемі, Бесарт Абдурахими, Нікола Глігоров, Александар Трайковски, Мірко Ивановски, (Йован Костовски, '70), Адіс Яхович, (Крсте Велкоски, '62)
Арбітр: Себастьян Дельферьер (Бельгія)
Сергій Сидорчук, 45.
Артем Федецький, 42. Сергій Сидорчук, 45. Руслан Ротань, 72. Філіп Будковський, 86. - Адіс Яхович, 30. Александар Дамчевски, 39. Александар Трайковски, 59. Бесарт Абдурахими, 63. Крсте Велкоски, 93. На 47-й хвилині Андрій Ярмоленко не реалізував пенальті (поперечина)
Дата: Понеділок, 20.10.2014, 17:08 | Повідомлення # 212
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Динамівське "золото" продають, щоб допомогти постраждалим в АТО..
Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс виставив на благодійний аукціон золоту медаль чемпіонату України сезону 2002/2003 - перше чемпіонство «Динамо» після смерті Валерія Васильовича Лобановського, йдеться на сайті football.ua.
«Ця перемога в чемпіонаті стала для киян ювілейною, десятою за рахунком. У вас є можливість не тільки доторкнутися до історії, а й допомогти українській армії», - зазначено в описі лоту.
За словами Суркіса, ця медаль «дуже дорога йому особисто», оскільки була першою, яку він виграв як президент «Динамо».
Початкова ставка - 20,000 гривень, торги триватимуть 14 днів. Усі виручені гроші будуть спрямовані на допомогу постраждалим в АТО.
Дата: Середа, 22.10.2014, 08:10 | Повідомлення # 213
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Показова порка в Борисові: Шахтар затоптав БАТЕ в газон Команда Мірчі Луческу у виїзному матчі оновлює відразу кілька рекордів у Лізі Чемпіонів
Настільки уважно поставився «Шахтар» до переможного результату матчу БАТЕ проти «Атлетика», за цим нам треба було поспостерігати в перші хвилини. То «Шахтар» спробує відразу придушити суперника своєю активністю, і чи, може, буде діяти так, щоб вимотати його поступово, десь по ходу гри підловити момент і нанести результативний удар. Але насправді гра розпочалася з атаки «Шахтаря» і перспективного штрафного в декількох метрах від володінь Чорниця. Бувало, Срна з цієї точки класно відправляв м'яч у дев'ятку, на цей раз капітан «Шахтаря» спробував знайти пролом в стінці, до того ж, і удар вийшов не дуже сильним - в результаті Черник впевнено накрив м'яч. А перший момент у штрафному БАТЕ, схожий на пожежу, що виникла вже на 6-й хвилині. Шевчук зліва зробив передачу в штрафну, могли по воротах бити і Адріано, і Фернандо, але, ні від того, ні від іншого удару так і не послідувало.
І все ж, господарі мали свій план на гру, базирующей на сильній стороні команди - стандарти. Як правило, правим флангом м'яч доставлявся ближче до штрафної «Шахтаря», і вже там білоруси технічно намагалися заробити чи штрафний, то кутовий. Далі навіс - і боротьба, боротьба, боротьба. І так господарі поля нею захопилися, що на 11-й хвилині провалилися по повній. Тайсон в центрі поля відібрав м'яч у Яблонського, і навмисно кинув у вихід один на один Тейшейру. Як не намагалися зачепити, бразилець був швидше, на швидкості оббіг Чорниця, і не потрапити в порожні ворота було вже складно. Швидкий гол на чужому полі - чудовий початок!
Домігшись успіху, «Шахтар» трохи зменшив оберти, і заграв, визнаємо, дещо самовпевнено і академічно. Покарання ледь не послідувало - Тайсон і тут ледь не став автором гольової передачі. На 16-й хвилині бразилець неакуратно повернув м'яч назад, вийшло якраз на хід Максиму Володько, що справа фактично вийшов один на один - удар повз П'ятова, і до нашого щастя Срна встиг повернутися назад і вибив м'яч практично з пустих воріт.
Білоруси явно не хотіли миритися зі статусом програвача команди, і епізодами змушували гостей притискатися до своєї штрафної. Праворуч, на фланзі Срни, своєю активністю «гірникам» докучав Младенович, якому навіть вдавалося вдертися в штрафну, і тільки там його вилазки рішуче припинялися. Саме з цього флангу частіше йшла загроза воротам - на 25-й хвилині Володько там прийняв м'яч, без перешкод виконав навіс, і Сигневич головою також без опору пробивав головою - м'яч полетів вище воріт.
І тут провал №2 від БАТЕ! Знову в центральній зоні Тайсон вивів Тейшейру один на один, знову той же маневр від гравця «Шахтаря» з відходом вправо, але на цей раз Черник, намагаючись відбити м'яч, збив бразильця у штрафному. Пенальті! Але без червоної воротарю, що за суддівським критеріями було обгрунтовано. Луїс Адріано пробив, визнаємо, не самим убивчим чином, але і цього вистачило, щоб рахунок став 2:0 - Черник хоч і вгадав напрямок удару, але відбити м'яч не зміг.
Дивно, але це був не останній вихід Тейшейри один на один! На 34-й хвилині Адріано виграв верхову боротьбу у Тубіча, вийшла передача під ривок Тейшейрі, але того підвела техніка - бразилець не впорався з м'ячем, відпустив його, і хоча зіткнувся з Черником, ні про яке пенальті тут мова не йшла. Але досвідчений «Шахтар» вже зловив слабину в побудову білорусів. Ще одна передача з глибини - і вже не вихід один на один, а два в нуль! Тайсон була сама щедрість - віддав Кості, і той розстріляв порожні ворота.
БАТЕ явно перебував у стані гроггі - «Шахтар» розривав суперника на шматки. Шевчук зліва ідеально прострілив на кут воротарського - Луїс Адріано з кута воротарського майданчика переправив м'яч у ворота. Час до перерви, щоб остаточно втоптати білорусів в газон, ще було, і п'ятий гол не змусив себе довго чекати. Після прострілу у штрафний два захисника не змогли винести м'яч, він відскочив до Луїса Адріано, який ударом з лінії воротарського довів рахунок до аргентино-ямайської - 5:0! Як виявилося, свою чашу ганьби чемпіон Білорусі в першому таймі випив не до дна. Шевчук, цар лівого флангу, після передачі Тейшейри прийняв м'яч і прострілив так, що Адріано і бити-то не треба було - м'яч сам від нього застрибав за лінію воріт. 6:0 - це навіть в тенісі непристойно...
Яким буде підсумок матчу після такої феєрії, було очевидно абсолютно всім, і тому відразу після перерви можна було побачити рідкісний момент - потрійну заміну. Її провів Мірча Луческу, і на поле вийшли Бернард, Фред і Марлос. Його колега Олександр Єрмакович, якщо б міг, замінив, напевно, і всіх 11 своїх футболістів, але обмежився подвійною заміною, прибравши з поля Тубіча і Ліхтаровича, випустивши Гайдучика і Алексиевича.
«Шахтарю» в перші хвилини другого тайму все-таки не вдалося уникнути втрати концентрації. Спочатку «гірники» дали пробити по своїх воротах здалеку - м'яч ледь не опустився за комір П'ятову. Ще через хвилину голкіпер «Шахтаря» у кидку відбив небезпечний удар з меж штрафного Сигневича, відбив перед собою, але захисники були поруч і винесли м'яч зі штрафного. Цього вистачило, щоб концентрація повернулася, але вже боляче білоруси хотіли забити хоча б гол-два, суті справи це б не змінило, але все-таки. На 60-й хвилині Володько прямо з кутового закрутив м'яч у ворота, П'ятов у воротах був уважним, і з-під поперечини перевів м'яч на кутовий.
Все, що потрібно було зробити для перемоги, «Шахтар» вже зробив у першому таймі, футболісти - народ прагматичний, і очікувати, що гості будуть гнати рахунок до двозначного, було несерйозно. Ось і «гірники» не цуралися і м'яч неспішно покатати на своїй половині, і при нагоді м'яч повернути назад аж до П'ятова. Коли ж вибухали, оборона БАТЕ знову тріщала по швах. На 65-й хвилині ледь свій п'ятий м'яч не забив Адріано - Бернард, швидше, бив по воротах, але вийшла передача, яку завершував ударом Адріано головою - штанга!
Загалом, гра все більше стала відповідати простому тези - одні (БАТЕ) нічого не могли, а інші («Шахтар») не дуже-то і хотіли. Щоб найвідданішим уболівальникам, які залишилися на другий тайм, було не зовсім прикро за своє довготерпіння, обдарувати їх хоча б одним забитим за тайм голом, було б справедливим. І їм таки далося! На 79-й хвилині Младенович збив у штрафному Адріано, другий пенальті в грі, знову біля м'яча Адріано, якому довелося виконувати пенальті протягом хвилини двічі. Перший удар було точний, але хтось там з «гірників» раніше вбіг до штрафного майданчика. Повторний удар був як під копірку - тієї ж сили, то ж напрям з тим же результатом. 7:0 - Луїс Адріано стає в один ряд з Мессі, обидва в Лізі Чемпіонів по п'ять разів за матч вражали ворота суперників.
У час, що залишився «Шахтар» просто збиткувався. Міг забити Бернард, вискочивши на побачення з Черником після передачі Адріано, але воротар виграв цю дуель. Незадовго до фінального свистка Адріано навіщо-то вдарив по нозі суперника - непотрібна жовта картка. Компенсований час команди просто дограли.
Феєрична перемога «Шахтаря», але це, як не крути, ті ж три очки - не більше. Справа честі для «гірників» через два тижні вже в домашньому матчі з БАТЕ закріпити її ще одним переможним результатом.
Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ
БАТЕ - «Шахтар» - 0:7 (0:6)
БАТЕ: Сергій Черник, Анрі Хагуш, Неманья Тубіч, (Віталій Гайдучик, '46), Денис Поляков, Філіп Младенович, Олександр Карницкий, Микола Сигневич, (Дмитро Бага, '75), Євген Яблонський, Дмитро Ліхтарович, (Ілля Олексійович, '46), Максим Володько, Михайло Гордійчук «Шахтар»: Андрій Пятов, Олександр Кучер, В'ячеслав Шевчук, Ярослав Ракицький, Алекс Тейшейра, Тайсон, (Бернард, '46), Даріо Срна, Дуглас Коста, (Ромеро Марлос, '46), Тарас Степаненко, Фернандо, (Фред, '46), Луїс Адріано
Арбітр: Іван Бебек (Хорватія)
Алекс Тейшейра, 11, Луїс Адріано, 27, з пенальті, Дуглас Коста, 35, Луїс Адріано, 37, 40, 44, 81, з пенальті. Сергій Черник, 27. - Луїс Адріано, 88.:
Дата: Четвер, 23.10.2014, 09:24 | Повідомлення # 214
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Металіст у Києві поступився Легії Глядачі поєдинку побачили два нереалізованих пенальті
Чудеса - це не до нас. Вони деколи трапляються у футболі, але навіть чудо потрібно заслужити. Мати хоча б якісь підстави на це диво сподіватися. Про те, що нинішній «Металіст» не «тягне» на Лігу Європи, багато писалося і до матчу. Зараз же, по його закінченні, лише констатуємо результат, з яким харківський клуб підійшов до екватора групового раунду - три поразки в трьох матчах. І це красномовніше будь-яких інших домислів.
Після перших же осмислених дій команд на полі здалося, що гості почувають себе на полі київської арени поувереннее умовних господарів. Так і вболівальників з Польщі прибуло чимало.
На 27-й хвилині «Металіст» несподівано «вкусив» суперника небезпечною контратакою - здавалося, Жажа вже був готовий вразити ворота «Легії» з відмінній позиції, але захисник гостей у підкаті нейтралізував загрозу своїм воротам.
Відповідь «Легії» був до болю безжалісний - через хвилину Кухарчик віддав пас на Дуду, який, спритно увійшовши в штрафний майданчик зліва і залишивши не у справ Юссуфа з Красноперовым, невідпорно пробив під поперечину воріт Горяїнова - 1:0 за польською командою.
Забивши гол, футболісти «Легії» і не думали збавляти оберти. Навпаки, вони ще більше притиснули суперника. Подальші контратаки «Металіста» виглядали настільки беззубо, що сумнівів в тому, що, як мінімум, до перерви, коли в гру харківської команди можуть бути внесені якісь зміни, рахунок на табло не зрівняється, не виникало.
Друга половина гри розпочалася для «Металіста» бентежить. На 51-й хвилині автор гольового пасу Кухарчик заробив 11-метровий і арбітр без вагань вказав на «точку». До м'яча підійшов Івіца Врдоляк, пробив і... Горяїнов впевнено впорався з небезпекою!
На 69-й хвилині ситуація змінилася дзеркально - Врдоляк зіграв у своїй штрафній рукою і суддею був призначений черговий пенальті у матчі. Жажа реалізував 11-метровий не краще Врдоляка - знову з дуелі переможцем вийшов голкіпер (на цей раз Куцяк).
Зазначимо, що за хвилину до цього відмінний удар вийшов у Кулакова, але з цим «пострілом» воротар «Легії» впорався.
Незабитий пенальті остаточно похитнув віру харків'ян у те, що результат сьогоднішнього матчу може виявитися для них сприятливим. Футболісти «Легії» впевнено і холоднокровно довели поєдинок до перемоги, а вже в доданий арбітром час могли подвоїти свою перевагу - Косєцкі, вийди один на один з Горяїновим, не влучив у ворота.
Фінальний свисток підбив підсумок безрадісним закінчення першої половини групового раунду ЛЄ для «Металіста».
Олексій ВЕРБИЦЬКИЙ, Sport.ua
«Металіст» - «Легія (Варшава)» - 0:1 - Ондрей Дуда, 28 «Металіст»: Олександр Горяїнов, Крістіан Вільягра, Марко Торсіглєрі, Айїла Юссуф, (Андрій Березовчук, '76), Олег Краснопьоров, (Василь Кобін, '57), Сергій Пшеничних, (Денис Кулаков, '62), Сергій Болбат, Хуан Мануель Торрес, Едмар, Володимир Гоменюк, Жажа Коельо «Легія (Варшава)»: Душан Куцяк, Іньякі Астис, Лукаш Брож, Томаш Йодловєц, Якуб Жезничак, Гільєрме Маркес, Івіца Врдоляк, Ондрей Дуда, Орланду Са, (Марек Сагановски, '81), Міхал Кухарчик, Якуб Косєцкі Хуан Мануель Торрес, 35. Сергій Болбат, 36. Сергій Пшеничних, 59. Едмар, 82. - Ондрей Дуда, 84.
Дата: П`ятниця, 24.10.2014, 07:58 | Повідомлення # 215
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Перехвалили: Ольборг насухо розгромив Динамо
Останнім часом київське «Динамо» не хвалив тільки ледачий. Після серії з шести переможних матчів здавалося, що набрала хід команда Сергія Реброва змете зі шляху «Ольборг», що займає на даний момент 10-ту сходинку в турнірній таблиці чемпіонату Данії з 12-ти можливих. Теоретично, противник у киян був по-справжньому «солодкий». А на практиці...
Вже в перші хвилини поєдинку суперники дали зрозуміти, що грою в центрі поля справа не обмежиться. На щільний постріл Эневольдсена своїми ударами відповіли Ярмоленко і Ленс. Здавалося, що «Динамо» ось-ось розкочегариться, і полетять клаптики по закутках.
Іншої думки був захисник киян Александар Драгович, який на 11-й хвилині головою скинув м'яч точно під удар Эневольдсену. Гравець «Ольборга», не будь дурень, скористався щедрим подарунком, і зльоту потужно вистрілив у нижній кут.
Пропущений м'яч сколихнув українську команду, і на 21-й хвилині Ярмоленко втратив чудовий шанс зрівняти рахунок. Андрій увірвався в штрафну по місцю правого інсайда і напевно вирішив пробити в дальній кут. Гол? Ні - штанга врятувала господарів!
Гості продовжили нарощувати темп гри, моменти біля воріт Ларсена виникали із завидною регулярністю. Ось Ленс після розіграшу кутового бив з близької відстані - воротар у стрибку перевів м'яч на корнер. А ось і Сидорчук згадав, що колотухой не обділений, і знову голкіпер на місці.
Втім, на 35-й хвилині Ларсен ледь не «привіз». Воротар припустився дитячої помилки: вибиваючи м'яч, він потрапив прямо в несшегося назустріч Беланда. В результаті, сфера полетіла в бік лицьовий, а обидва героя епізоду старанно рвонули за нею. Трохи швидше виявився Беланда, нагнавший м'яч біля лінії, але Ларсен встиг перешкодити гравцеві «Динамо» віддати точний пас на набегавших партнерів.
Голом вже не просто пахло, а несло на півстадіону. І він був забитий, та тільки ось біда - не в ті ворота. На 39-й хвилині безглузда знижка Види призвела до того, що Бруна, отримав м'яч на правому фланзі, віддав точний пас на дальню штангу, де самотньому Томсену залишалося тільки розстріляти ворота. «Ольборг» - «Динамо» - 2:0. Парам-пам-пам. Але попереду ще був цілий другий тайм.
Бути-то він був, але що з нього толку, якщо «Динамо» з поля кудись зникло? За всю другу половину зустрічі гості створили лише один момент, коли на 49-й хвилині Ларсен в котячому стрибку відбив постріл Ярмоленко. В іншому ж на полі панувала безглузда метушня практично без моментів. Господарям рватися вперед сенсу не було, максимум зусиль «Ольборг» зосередив на обороні своїх володінь. І, слід зазначити, що в цьому досяг успіху. Якщо в першому таймі «Динамо» має право нарікати на невезіння в завершальній фазі атаки, то у другому завершувати було просто нічого.
А на 91-й хвилині настала ефектна розв'язка, перетворила поразку команди Сергія Реброва в класичний сухий розгром. Фредеріксен на правому фланзі як стоячого обійшов Драговича і прострілив на дальню штангу, де Виду не зумів перешкодити Томсену нанести другий результативний удар по воротах Олександра Рибки. Ех, Виду, ех, Драгович... Де Хачеріді, де? Так і з лівим флангом оборони у киян після травми Макаренко справжня біда.
Насправді, це поразка може виявитися дуже корисним для київської команди. Окрилені останніми успіхами, підопічні Реброва отримали справжній крижаний душ. «Динамо» спустили з небес, на що воно вже встигло видертися, на землю.
Цей розгром означає, що динамівцям потрібно пахати, пахати і ще раз пахати, щоб досягати високих результатів у всіх турнірах. Слабких суперників у Європі немає. «Динамо» має зробити правильні висновки і рухатися далі. На груповому етапі ліги Європи залишилося провести ще цілих три матчі. Часу, щоб виправити свої помилки, хоч відбавляй. Але це за умови, що кияни не нароблять нових...
Михайло ШАПОВАЛОВ, Sport.ua
«Ольборг» - «Динамо» Київ - 3:0 Голи: Томас Еневольдсен, 11, Микола Томсен, 39, 91
«Ольборг»: Микола Ларсен, Донні Гортер, Кеннет-Еміль Петерсен, Расмус Теландер, Андреас Брун, Каспер Рисгор, Микола Томсен, Расмус Вюртц, (Томас Аугустинуссен, '83), Ніклас Хеленіус, (Андерс Якобсен, '70), Томас Еневольдсен, (Серен Фредеріксен, '86), Хенрік Дальсгор «Динамо» Київ: Олександр Рибка, Олександр Драгович, Данило Да Сілва, Домагой Віда, Микита Бурда, Сергій Рибалка, (Мігель Велозу, '46), Джермейн Ленс, (Олег Гусєв, '77), Сергій Сидорчук, Андрій Ярмоленко, Артем Кравець, Юнес Беланда, (Лукаш Теодорчик, '67) Попередження: Расмус Вюртц, 54. Расмус Теландер, 77. - Микита Бурда, 57. Юнес Беланда, 65. Данило Да Сілва, 88.
Київська ганьба Дніпра
Дніпропетровський «Дніпро» поступається «Карабаху» і ставить під загрозу свою участь в єврокубковій весні. Команда Маркевича в цей вечір показала дуже посередній футбол, не створимо практично нічого проти маловідомих азербайджанців, розбавлених гравцями з Бразилії.
Коноплянка і Ко з перших хвилин спробували нав'язати гостям свою гру, але після кількох спроб, які виявилися марними, у «Дніпра» гра зовсім розладналася. Останнім часом дуже популярною стала тактика «автобуса», так ось «Карабах» використав цей прийом більшість ігрового часу. Хоча, тут звинувачувати гостей немає сенсу, «Дніпро» контролював м'яч, але створити щось усвідомлене так і не вийшло. Дніпряни в цьому сезоні в єврокубках взагалі самі на себе не схожі.
У середині першого тайму рахунок несподівано був відкритий - Муарем Муарем скористався нерозторопністю захисту «Дніпра» і забив, як виявилося після, вирішальний м'яч у матчі.
Далі моментів, таких, щоб аж «ах» не було, команди понуро перекочували м'яч, «Дніпро», природно, більше контролював, але створити щось небезпечне не вийшло ні в тих, ні в інших.
«Карабах» піднімається на друге місце, а «Дніпро» без очок і забитих м'ячів чекає друге коло групового етапу на останньому місці в групі.
Дата: Субота, 25.10.2014, 17:33 | Повідомлення # 216
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Українець Віктор Скрипник очолив німецький «Вердер» Сенсаційне призначення в Бундеслізі
Новим головним тренером клубу Бундесліги «Вердер» сьогодні призначено українського фахівеця Віктора Скрипника, повідомляє прес-служба бременського клубу. Колишній наставник «музикантів» Робін Дутт відправлений у відставку після поразки в рамках 9-го туру, а наш співвітчизхник раніше працював з дублем.
Колись лідер німецького чемпіонату (шістнадцятикратний призер, в тому числі чотириразовий чемпіон) «Вердер» у минулому сезоні замкнув дюжину найсильніших, а нині замикає турнірну таблицю першості.
Уродженець Новомосковська Дніпропетровської області Віктор Скрипник після виступу за запорізький «Металург» і «Дніпро» з 1996-го по 2004 рік захищав кольори саме «Вердера». Чемпіон Німеччини 2004 року, а також володар національного кубка 1999 і 2004 рр., почав тренерську роботу в 2004 році саме в «зелено-білій» команді в якості наставника юнаків. Допомагати українцеві буде дворазовий призер чемпіонатів світу у складі збірної Німеччини Торстен Фрінгс.
Дата: Вівторок, 28.10.2014, 08:09 | Повідомлення # 218
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Команда Мирона Маркевича залишає за бортом 1/8 фіналу Кубка України лучан
Після несподіваної ляпаси від «Карабаху» в розіграші Ліги Європи в рідних стінах від «Дніпра» чекали лише одного - впевненої перемоги над «Волинню» у Кубку України, яка б не тільки вивела команду в наступний етап, але і повернула настрій уболівальникам. З урахуванням того, що в неділю команді Мирона Маркевича на виїзді належить провести головний матч сезону, напрошувалося, що в стартовому складі екс-наставник «Металіста» виставить не всіх ключових гравців. Але не тут то було...
У старті у «Дніпра» був відсутній лише Онджей Мазух, який не зовсім вдало зіграв проти «Карабаху» кількома днями раніше, і дискваліфікований Артем Федецький. Всі інші футболісти не побоялися щільного графіка, а той же Зозуля після травми коліна провів всі 90 хвилин матчу і взяв участь у розгромі «Волині».
Початок матчу не було багатообіцяючим. «Волинь» грамотно зарилася в оборону, а господарі намагалися знайти ключі до воріт Сергія Литовченка. З урахуванням того, що в Дніпропетровськ команда Віталія Кварцяного приїхала з певним перевагою, ця тактика була виправдана, але вона мала на увазі, як мінімум, не пропустити гол у свої ворота, і, при можливості, шукати свій шанс на контратаках.
Довгий час ця тактика майже працювала, якщо не врахувати того, що контратаки у «Волині» ніяк не виходили та Денис Бойко відверто проскучал весь матч. Але чим далі йшов час, тим менше сил залишалося у оборонній лінії гостей, яка змушена була працювати в поті чола.
Гол прийшов зі стандарту під завісу першого тайму, звідти, звідки її ніхто не чекав. Всі знають, наскільки «Волинь» сильна при розіграші стандартних положень, але навіть тут ніхто з гравців лучан не прикрив спочатку Джабу Канкаву на ближній штанзі, а вже на дальній Євгена Чеберячка, який замкнув знижку грузинського півзахисника.
У другому таймі, здалося, «Волинь» зневірилася у своїх силах і думала тільки про те, як дотягнути до серії післяматчевих пенальті. Щоправда, до них був ще вагон і маленький візок часу. А «Дніпро», навпаки, з кожною хвилиною все додавав у грі і другий гол у ворота суперника було лише справою часу.
Спочатку Євген Коноплянка не зміг потрапити в сітку воріт після прострілу справа - м'яч прийняла на себе поперечина, а трохи пізніше після прориву лівим флангом Івана Стрініча і прострілу у штрафний ніхто не завадив Руслану Ротаню пробити з середини штрафного майданчика у правий від голкіпера кут. Цей гол змусив «Волинь» розкритися, але як і в матчі з «Шахтарем» тижневої давності, це зіграло злий жарт з підопічними Кварцяного.
Євген Селенев з другої спроби все ж відзначився забитим голом, скориставшись передачею від Коноплянки. А вже під завісу зустрічі класний удар вдався свіжому Нікола Калінічу, який гарматним пострілом вразив ближню «дев'ятку» воріт - Литовченко нічим не зміг допомогти! «Дніпро» впевнено крокує далі і готується до суперматчу проти київського «Динамо», який відбудеться 2 листопада.
Максим ГРІЗНИЙ, Sport.ua
«Дніпро Дн» - «Волинь» - 4:0 (перший матч - 0:1) Голи: Євген Чеберячко, 37, Руслан Ротань, 57, Євген Селезньов, 72, Нікола Калініч, 87. «Дніпро Дн»: Денис Бойко, Євген Коноплянка, (Олександр Мигунов, '89), Дуглас Баселар, Євген Чеберячко, Іван Стрініч, Валерій Лучкевич, Джаба Канкава, Бруну Гама, (Євген Шахов, '66), Руслан Ротань, Євген Селезньов, (Нікола Калініч, '78), Роман Зозуля. «Волинь»: Сергій С. Литовченко, Віталій Приндета, Олександр Переймів, '36), Артем Шабанов, Олег Гуменюк, (Дмитро Задерецкий, '84), Івіца Жунич, Валерій Федорчук, Руслан Бабенко, Флорентин Матей, Ерік Бікфалві, Алессандро Селін, Олександр Кобахідзе, (Рэдван Мемешев, '60). Попередження: Валерій Лучкевич, 45. - Івіца Жунич, 52. Валерій Федорчук, 74. джерело
Дата: Середа, 29.10.2014, 08:33 | Повідомлення # 219
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Гусєв вирвав для " Динамо " перемогу над Карпатами
Київське «Динамо» у повторному поєдинку 1/8 фіналу Кубка України має намір реабілітуватися за недавній розгром від «Ольборга» в Лізі Європи (0:3). Після виїзної перемоги над львівським клубом в першому матчі (1:0), підопічних Сергія Реброва називали однозначними фаворитами протистояння на НСК «Олімпійський».
Наставник киян у порівнянні з матчем Ліги Європи зробив чимало замін у стартовому складі, але свіжі сили динамівцям не дуже допомогли. Принаймні, у першому таймі. За 45 хвилин гості спромоглися лише на один по-справжньому небезпечний момент біля воріт «Карпат», коли на 18-й хвилині Мисак потягнув потужний удар Теодорчика. В іншому гра була гранично похмурою, практично без интеерсных епізодів. І якщо «Динамо» ще намагалася атакувати, то гордий «0» у «Карпат» у графі «удари по воротах» говорив сам за себе.
По-хорошому, футбол у матчі почався тільки після 61-ї хвилини, коли арбітр Олександр Іванов з Макіївки вгледів фол Мисака на Теодорчике. Причому його анітрохи не збентежило, що гравець господарів відверто потоптався по голкіперу, при цьому Мисак був на м'ячі першим... Так, давненько не призначали на користь «Динамо» таких «точок». Правда, Ярмоленко подарунком не скористався, з одинадцятиметрової позначки пославши м'яч над поперечиною воріт «Карпат».
Після цього гра активізувалася, і мало не у наступній атаці вже «Карпати» вимагали від арбітра пенальті у ворота «Динамо», але рефері фолу на Ксензе не побачив. Після цього господарі обрушили на ворота львів'ян натуральний шквал атак, який все ніяк не хотіли закінчуватися голом. Бурда забарився у вигідній позиції, Ярмоленко і Сидорчуку бракувало точності, не вдавалася гра Кравцю... Але все-таки кияни вирвали перемогу. На 91-й хвилині вийшов на заміну ветеран Олег Гусєв прорвався по лівому флангу, вийшов на побачення з Мисаком і технічно перекинув його. Повтор не зміг дати точну відповідь на питання, чи перебував гравець «Динамо» в офсайді в момент передачі. Як би там не було, суддя гол зарахував.
«Динамо» зі скрипом вийшло в 1/4 фіналу Кубка України, але видимого поліпшення гри, якого чекали вболівальники після ганьби в Ольборзі, поки не видно. Підопічні Сергія Реброва включили швидкості лише в останні півгодини гри, та й то їх вистачило лише на один забитий м'яч. «Карпати» провели дуже посередній поєдинок. В черговий раз позначилися проблеми львів'ян в лінії атаки, так і оборонялися гості досить сумбурно. Перемога «Динамо» справедлива, от тільки далі суперники у киян будуть куди сильніше...
Федір СУМКІН, Sport.ua
«Динамо» Київ - «Карпати» - 1:0 Гол: Олег Гусєв, 91
«Динамо» Київ: Олександр Шовковський, Олександр Драгович, Домагой Віда, Євген Хачеріді, Микита Бурда, Мігель Велозу, Владислав Калитвинцев, (Олег Гусєв, '46), Віталій Буяльський, (Роман Безус, '81), Сергій Сидорчук, Андрій Ярмоленко, Лукаш Теодорчик, (Артем Кравець, '77) «Карпати»: Роман Мисак, Андрій Гітченко, Володимир Костевич, Грегор Балажіц, Денис Мірошниченко, Ігор Пластун, Денис Кожанов, Ігор Я. Худоб'як, '53), Муртаз Даушвілі, Павло Ксьонз, Олег Голодюк, (Ярослав Мартинюк, '81), Артур Карноза, (Михайло Сергійчук, '54) Попередження: Євген Хачеріді, 89. - Денис Мірошниченко, 38. Олег Голодюк, 61. Муртаз Даушвілі, 61
На 61 - й хвилині Ярмоленко не забив пенальті (мимо) джерело
Дата: Середа, 29.10.2014, 08:37 | Повідомлення # 220
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Золотий м'яч-2014. Названо імена претендентів 23
Опублікований список гравців, які претендують на «Золотий м'яч-2014». Поки за нагороду борються 23 гравця, а вже 1 грудня ФІФА назве імена трійки кращих.
Дата: Субота, 01.11.2014, 08:09 | Повідомлення # 222
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Сюрприз від П'ятенко: Металург на Оболоні обіграв Шахтар
В останньому матчі національного чемпіонату жовтня зустрілися донецькі «металурги» і «шахтарі», причому турнірне становище зобов'язувало обидві команди грати на межі. Номінальні господарі все ніяк не застовплять за собою місце в першій шістці (така задача і раніше актуальна), а гості вже відстають від конкурентів у боротьбі за «золото». Очкові втрати «Металургу» і «Шахтарю» потрібні були так само, як фонендоскоп хорошого хірурга.
Суперники не стали витрачати час на «аперитив», почали відразу активно і цілеспрямовано проводили атаки. Середнячок в бажанні забити першим не поступався чинному чемпіону. З боку здалося, що між лініями захисту (сім осіб з воротарем і атаки (чотири футболіста) епізодами утворювалася порожнеча, а «Шахтар» такі ситуації завжди використовує собі на користь. За десять хвилин до Бандури м'яч після ударів «гірників» долетів двічі. Новоспечений капітан «Металурга» зіграв уважно і надійно.
З кожною хвилиною «Шахтар» тиск на оборону противника посилював. Не можна сказати, що господарі грали пасивно, проте під натиском фаворита були змушені зосередитись виключно на захист. Дуглас Коста закручував м'яч у праву від воротаря «дев'ятку»Тайсон після прориву пробивав у лівий кут. Обох бразильців підвела точність. Господарі відповіли гідно, коли Нельсон з п'ятьма суперниками в радіусі одного метра зумів пробити по діагоналі, але в дальній кут-не влучив. Слідом проявив себе Федотов, правда, удар у ближній кут для П'ятова виявився звичайної завданням.
Моменти лише з натяжкою можна назвати гольовими, але малюнок гри вони змінили. Рівна позиційна боротьба в заключній чверті години першого тайму до змін на табло не привела. Як і різкий сплеск активності у виконанні «Шахтаря» перед перервою. Найреальніший шанс відкрити рахунок мав Луїса Адріано, який бив головою з лінії воротарської, а м'яч потрапив у поперечину. «Металург» таки вистояв.
Другий тайм земляки почали з розгойдування, темп не вражав, гострих моментів не було зовсім. Правда, рахунок цілком міг стати 0:1 на 51-й хвилині. Луїс Адріано заробив стандарт в двох метрах від штрафної, а Срна з ідеальної точки пробив повз стінку, але і мимо цілі. «Шахтар» став знову насідати на ворота «Металурга». Господарі без паніки оборонялися і терпляче чекали свого шансу попереду.
Втрачаючи витримку Мірча Луческу вирішив, що вже на кінець години потрібно міняти тактичну розстановку, і випустив на поле другого нападника Гладкого. Рішення очікуване, адже «оранжево-чорні» атакували, а забити ніяк не виходило. Бандура поки грав безпомилково. Наприклад, на 67-й хвилині голкіпер красиво зреагував і дістав м'яч після стелиться удару Дугласа Кости.
«Металург» дочекався свого зоряного часу на 72-й хвилині. Після перекладу з правого флангу на лівий Морозюк опинився один перед шахтарськими воротами і пробив так, що Срна підстрахувати воротаря не зумів. Три хвилини потому господарі розірвали оборону суперника на контратаці «три проти двох». Федотов вчасно перевів м'яч на Лазіча, а серб технічно навісним ударом перекинув голкіпера.
У минулому сезоні «Шахтар» в гостьовому матчі проти «Металурга» був в такому ж становищі (програвав з дефіцитом у два м'ячі), але встиг відігратися. Сьогодні на 82-й хвилині в результаті навали Срна ударом з меж штрафного зробив рахунок 2:1. Нервове напруження досягла пікової позначки. «Металург» відбивався всім складом, деякі гравці підсіли настільки, що перестали рухатися... На останніх секундах Бандура витягнув «мертві» м'ячі після розстрільних ударів Тейшейри та Бернарда в одній атаці.
Донецький «Металург» виступає у вищому дивізіоні з 1997 року і тільки з 35-й (!!!) спроби зумів обіграти «Шахтар» у грі національного чемпіонату.
Сергій СЕМЕНОВ
«Металург» Д - «Шахтар» - 2:1 (0:0)
«Металург»: Олександр Бандура, Артем Барановський, В'ячеслав Чечер, Едуард Соболь, Віталій Федотов, (Олександрі, '77), Артем Путівцев, Джордже Лазіч, (Богдан Мышенко, '90), Василь Прийма, Рум'ян Овсепян, (В'ячеслав Шарпар, '88), Грегорі Нельсон, Микола Морозюк «Шахтар»: Андрій Пятов, В'ячеслав Шевчук, Іван Ордець, Ярослав Ракицький, Алекс Тейшейра, Тайсон, (Бернард, '70), Даріо Срна, Тарас Степаненко, Дуглас Коста, (Фред, '79), Фернандо, (Олександр Гладкий, '59), Луїс Адріано
Арбітр: Юрій Вакс (Хмельницький)
Микола Морозюк, 73, Джордже Лазіч, 75 - Даріо Срна, 82 Артем Барановський, 49. Василь Прийма, 63. - Ярослав Ракицький, 58. джерело
Дата: Понеділок, 03.11.2014, 08:16 | Повідомлення # 223
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 1944
Статус:
Динамо громить Дніпро і очолює турнірну таблицю
Ніхто не сумнівався, що і «Дніпро», і «Динамо» в поєдинку, який, як зауважив в анонсі мій колега, центральніше нікуди, не будуть даремно ризикувати, і обережність буде далеко не останнім чинником в цей вечір. Правда, розумна обережність: клас гравців у складах обох суперників такий, що виставляти «автобуси» у власній штрафній було б смерті подібно. Але неоціненну послугу надав в самому початку туру командам донецький «Шахтар», програвши земляків з «Металурга» у донецькому дербі, і тим самим раскрепостив команди, як би давши їм право на помилку. Тим не менш, стратегічно ціна перемоги кого-небудь з учасників битви на «Дніпро-Арені» виростала у багато-багато разів.
«Дніпро» підійшов до поєдинку практично в бойовому складі. З якого стало зрозуміло, що команда не збирається відсиджуватися в обороні: відразу двох форвардів випустив зі стартових секунд на полі Мирон Маркевич, з'явився на поле Артем Федецький відбув дискваліфікацію. У той же час на лаві запасних залишився Нікола Калініч.
У «Динамо» на звичну позицію правого захисника повернувся Данило Сілва, зліва розташувався Виду, пару центральних захисників склали Драгович і Хачеріді. На вістрі атаки у порівнянні з кубковим матчем проти «Карпат» виявився Кравець, а в опорну зону до Сидорчуку повернувся Рибалка. У той же час на лаві запасних опинився Велозу. Також матч серед запасних почав Бурда.
Як і передбачалося, команди почали з активною, але обережної розвідки. Гра зосередилася переважно в центрі поля. Перший шанс порушити такий сценарій з'явився на 12-й хвилині у Коноплянки, але Євген зі штрафного метрів з 30-ти поцілив у стінку. Кияни відповіли відразу ж двома поспіль кутовими у виконанні Ярмоленка, який завершилися безрезультатно.
Це виявилося лише рідкісним сплеском, після чого гра знову перемістилася, в основному, у центральну зону, з великою кількістю фолів. Як дрібних, так і не дуже, як, наприклад, на 17-й хвилині, коли за відвертий поштовх Кравцем Коноплянки арбітр зустрічі Віктор Швецов обмежився лише усним попередженням «динамівцю».
При такому сценарії гри на перший план таки повинні були вийти стандарти. Так воно і вийшло на 28-й хвилині, коли «динамівці» відкрили рахунок. Після розіграшу кутового з Ярмоленко Беланда навісив на ближню штангу. Захисники «Дніпра» чомусь не розібралися, кому грати з Ленсом. Останній абсолютно без перешкод розстрілював Бойко. Розгубившись від несподіванки, кіпер дніпрян не зумів правильно згрупуватися і ліквідувати загрозу.
Кульмінацією першого тайму стала 35-я хвилина, коли Ротань навісив зі штрафного в район лінії воротарського майданчика, а Зозуля сходу пробив - Шовковський зачепив м'яч, а Сидорчук вибив сферу прямо з лінії воріт. Ні один повтор так і не дав відповіді на питання, чи перетнув м'яч лінію воріт.
Не ясно, чи сильно засмутив господарів даний епізод, але через п'ять хвилин «Дніпро» пропустив вдруге. Ленс після обрізки Гами в центрі поля перехопив м'яч і довгим навісом з глибини знайшов Ярмоленко. Андрій справа увірвався в штрафну і, прибравши Мазуха, лівою ногою по-більярдному засадив у дальній кут воріт Бойка. Єдиним шансом розмочити рахунок в кінці тайму у «Дніпра» були два поспіль кутових на 44-й хвилині, але обидва дивідендів господарям не принесли.
З початку другого тайму Мирон Маркевич випустив на поле Шахова з Калиничем, які замінили, відповідно, Гаму і Селезньова. І «Дніпро» відразу заграв гостріше. Шахов зумів швидко стати важливою сполучною деталлю, одночасно активізувалися Стрініч з Зозулею. Але до завершального удару справа не доходила. А ось «Динамо», витримавши стартовий натиск дніпрян, ледь не скористався подарунком від останніх на 54-й хвилині. Зозуля, намагаючись перервати флангову передачу Ярмоленка, вибив прямо на ногу Сидорчуку. Останній завдав удар метрів з 15-ти - вище воріт. Ще один момент був у Сергія на 60-й хвилині. Після передачі Ленса Сидорчук вийшов один на один з Бойком, але на якусь мить Денис виявився раніше на м'ячі, отримавши при цьому пошкодження. На думку асистента Мирона Маркевича Володимира Єзерського, проти кіпера було зіграно з крайнім ступенем грубості, що Єзерський завзято намагався довести Швецову. Останній, будучи незгодним з такою поведінкою, показав Володимиру червону картку.
«Дніпро» не зменшував оборони в надії переломити хід гри. На 62-й хвилині Зозуля, отримавши пас праворуч від Федецького, протягнув м'яч по флангу і прострілив у штрафну - Хачеріді, намагаючись перехопити пас, ледь не зрізав сферу у власні ворота: м'яч пролетів в лічених сантиметрах від стійки воріт. А через 9 хвилин свою майстерність і міцні нерви продемонстрував Олександр Шовковський, відбивши м'яч після удару впритул Калініча. Ну і не можна тут не відзначити блискучу діагональ на останнього Коноплянки. Друга дуель Калініча з кіпером «Динамо» сталася через 10 хвилин. Стрініч навісив в район 11-метрової Нікола головою замкнув передачу по дугоподібній траєкторії прямо під поперечину - Шовковський кінчиками пальців практично витягнув «мертвий» м'яч.
Перевагу в два м'ячі у другому таймі дозволило фактично вимотати «Дніпро» фізично. Що спричинило втрату господарями концентрації і, як наслідок, третій пропущений м'яч. В контратаці на своїй половині поля Ярмоленко перехопив м'яч і, трохи простягнувши вперед, вивів блискучою діагональною передачею один на один з Бойком Кравця. Часу у останнього виявилося досить, щоб кілька разів озирнутися, оцінити ситуацію і зряче, метрів з 13-ти точно вразити ворота дніпрян.
Це була крапка. Точніше - знак оклику «Динамо». І інакше, як жестом відчаю, не можна назвати дії Руслана Ротаня, який прямою ногою пішов на Рибалку. За що отримав другу жовту, яка перетворилася на червону. Що в цей момент подумав Мирон Маркевич, якому тепер потрібно думати, як замінити Руслана в матчі з «Шахтарем», можна тільки здогадуватися.
Цілих чотири хвилини додав у другому таймі Віктор Швецов, але з голом престиж у дніпрян не склалося. Фінальний свисток сповістив про те, що «Динамо» виходить на чисте перше місце в турнірній таблиці.
Євген САВЧУК
«Дніпро» (Дніпропетровськ) - «Динамо» (Київ) - 0:3 (0:2)
Джермейн Ленс, 28, Андрій Ярмоленко, 40, Артем Кравець, 83
«Дніпро»: Денис Бойко, Артем Федецький, Дуглас Баселар, Іван Стрініч, Ондржей Мазух, Євген Коноплянка, Бруну Гама, (Євген Шахов, '46), Руслан Ротань, Джаба Канкава, (Сергій Кравченко, '70), Євген Селезньов, (Нікола Калініч, '46), Роман Зозуля «Динамо»: Олександр Шовковський, Олександр Драгович, Данило Да Сілва, Домагой Віда, Євген Хачеріді, Сергій Сидорчук (Мігель Велозу, '73), Джермейн Ленс, (Олег Гусєв, '82), Юнес Беланда, (Роман Безус, '86), Сергій Рибалка, Андрій Ярмоленко, Артем Кравець
Руслан Ротань, 33. Іван Стрініч, 44. Роман Зозуля, 83. - Сергій Рибалка, 35. Данило Да Сілва, 43. Сергій Сидорчук, 64. Андрій Ярмоленко, 69.
У порівнянні з матчем двотижневої давності наставники команди провели незначні зміни в стартових складах. У «Шахтаря» вона була вимушеною - травмованого Кучера замінив Ордець, з цієї ж причини у чемпіона Білорусі не грав Тубіч, місце якої в центрі оборони зайняв Гайдучик. Ну, а вихід досвідченого Ліхтаровича, і заміна одного брата Володько (Максима) на іншого (Олександра) були покликані зміцнити середню лінію, яка в Борисові провалила гру.
Вже перша атака «Шахтаря» (а, точніше, контратака) призвела до штрафного метрах в тридцяти від воріт Чорниця, Дуглас з нього і пробив сильно і точно, але цей удар не став проблемою для білоруського голкіпера. Менше 10-ти хвилин знадобилося «Шахтарю», щоб, відбивши перші лихі наскоки на свої ворота гостей, приступити до пошуків слабких місць в їх обороні. Гості однозначно зробили висновки зі своїх провалів при контратаках «Шахтаря» у першій грі, і якщо йшли вперед, то невеликими силами. А в основному зосередилися на вибудовуванні насиченої оборони, або, як інколи кажуть «автобуса».
Будувати-то будували, та «Шахтар» у нашому чемпіонаті при таких діях суперників набив руку грунтовно. Діючи широко, «гірники» створювали на флангах вільні зони, куди повинні були кинутися праворуч Срна, а зліва Шевчук. Саме активні дії В'ячеслава і призвели до взяття воріт на 19-й хвилині. Невисокий Адріано виграв боротьбу за верховий м'яч після передачі Шевчука, скинув його під удар Срни, і капітан «Шахтаря» з тієї ж точки, звідки і в останньому матчі чемпіонату з донецьким «Металургом», відправив м'яч у ворота. М'яч, правда, при цьому опинився в сітці після рикошету від Гордійчука, але це вже деталі.
Перевага «Шахтаря» стало просто переважною, а Шевчук на своєму фланзі не помічав опонентів. Незабаром після чергового навісу Адріано з лінії воротарського в стрибку не зміг переправити м'яч у ворота. Через хвилину атака лівим флангом завершилася перекладом м'яча в центр, звідки Тейшейра пробивав, але не вистачило точності - в півметра від штанги. Провали в обороні БАТЕ були такими, що навіть Степаненко без всякого опору вривався у штрафну і пробував себе в завершенні атаки, але на 30-й хвилині м'яч у гравця «Шахтаря» після сильного удару звалився з ноги і полетів у бік від воріт.
Так і не вичавивши з своєї переваги другий м'яч, який, швидше за все, зняв питання про переможця, «Шахтар» трохи зменшив оберти. Можливо, в цьому і був хід від господарів поля, яким потрібно було розріджений простір для контратак. Часом «гірники» відкочувалися до своєї штрафної, але білоруси вперто вперед великими силами не йшли. Вибухнув ж «Шахтар» перед перервою. На 44-й хвилині Тейшейра після знижки Адріано зобов'язаний був забивати, але м'яч після його забійного удару влучив у Чорниця. На висоті голкіпер БАТЕ виявився і в компенсований час. Після навісу Срни зі штрафного той же Тейшейра з лінії воротарського майданчика переправив м'яч, але Черник знову опинився в потрібному місці на лінії воріт, а на добиванні Адріано вже діяв з порушенням правил.
На цілком зрозуміле бажання Адріано добити м'яч, не зафіксований Черником, неадекватно відреагував Хагуш, що призвело до того, що БАТЕ на другий тайм залишився в меншості. Спочатку гравець гостей отримав жовту картку за поштовх Адріано, а вже після свистка на перерву, по дорозі роздягальню, мова Хагуша довів його до червоної картки.
«Зайвого» чемпіон України розіграв вже через три хвилини після перерви. Адріано хитро після передачі Срни пропустив м'яч, що дозволило Тейшейрі вийти один на один і пробив без шансів для Чорниця. Цей гол повністю заспокоїв «Шахтар», який перейшов на кілька академичную гру. Неспішний перекат м'яча на половині суперника, гра в короткий пас, стіночки і забігання - цього було цілком достатньо, щоб тримати гру під своїм контролем. Тейшейра з кута воротарського пробив повз воріт, з тієї ж точки Ордець втратив шанс забити свій перший гол у Лізі Чемпіонів. Зате коли на 57-й хвилині Тайсона Яблонський боксерським рухом руки відправив на газон у штрафному, Штарк впевнено показав на точку. Адріано ювелірно пробив під самісіньку штангу, і хоча Черник вгадав напрям удару, але до м'яча не дістав.
3:0 - гра була зроблена, але грати командам потрібно було ще півгодини. Зрозуміло було, що Мірча Луческу спробує використати час, що залишився, щоб що-небудь спробувати з тактичних побудов. Після виходу Марлоса замість славно потрудився Шевчука Коста перемістився на лівий фланг. Трохи пізніше була «стандартна» заміна Фернандо на Фреда, а незабаром і Бернард отримав свої 20 хвилин ігрового часу, вийшовши замість Тайсона.
Не без участі Бернарда на 83-й хвилині відбувся четвертий гол «Шахтаря». Його передача вліво на Косту була дуже своєчасною, а далі послідував простріл у воротарський майданчик, де Адріано довів кількість своїх м'ячів, забитих БАТЕ, до семи, а всього на рахунку форварда «Шахтаря» в нинішньому розіграші Ліги Чемпіонів стало на момент взяття воріт 8 точних ударів!
У час, що залишився, питання стояло тільки в тому, чи буде п'ятий гол, або БАТЕ свою гірку чашу випив до дна. Таки не випив - вже в компенсований час Адріано забив ще один м'яч, приплюсувавши до зазначених трохи вище цифр ще по одиничці. Після 7:0 в Борисові «всього» 5:0 у Львові, але «Шахтар» і трибуни «Арени Львів» такий результат цілком влаштував.
Після того як у паралельному матчі «Порту» на виїзді обіграв «Атлетик», одна путівка в плей-офф з групи H дісталася португальцям, іспанці з Ліги Чемпіонів випали, і у «Шахтаря» залишився один теоретичний конкурент за друге місце в плей-офф - це БАТЕ. Який чемпіон Білорусі конкурент «Шахтарю» при протистоянні віч-на-віч, ми бачили у двох очних матчах, і, тим не менш, вже зараз вітати «гірників» з рішенням єврокубковій завдання, що стоїть на даному етапі, повременим. А ще дуже хотілося б, щоб чемпіон України, пам'ятаючи про минулих сезонах, всерйоз подумав не просто про вихід в плей-офф, а вихід з першого місця.
Анатолій ПОДВОЙСЬКИЙ
«Шахтар» - БАТЕ - 5:0 (1:0)
«Шахтар»: Андрій Пятов, Іван Ордець, Ярослав Ракицький, Алекс Тейшейра, Тайсон, (Бернард, '73), Даріо Срна, Дуглас Коста, В'ячеслав Шевчук, (Ромеро Марлос, '64), Тарас Степаненко, Фернандо, (Фред, '66), Луїс Адріано БАТЕ: Сергій Черник, Анрі Хагуш, Віталій Гайдучик, Денис Поляков, Філіп Младенович, Олександр Володько, Олександр Карницкий, Євген Яблонський, (Максим Володько, '59), Михайло Гордійчук, Андрій Яковлєв, (Едгар Олехнович, '46), Микола Сигневич, (Віталій Родіонов, '70)
Арбітр: Вольфганг Штарк (Німеччина)
Даріо Срна, 19, Алекс Тейшейра, 48, Луїс Адріано, 58, з пенальті, 83, 93. джерело