Дата: Неділя, 21.12.2014, 19:49 | Повідомлення # 140
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Пізнавальна інформація про гриби
Якщо вважати гриб живою істотою, а саме так і думають учені, то виходить, що це найбільший організм з тих, які коли-небудь населяли Землю. Більший від слона, динозавра і кита разом узятих! Не поспішайте посміхатися і крутити пальцем біля скроні: те, що ховається від вас під листком, – тільки верхівка айсберга. Ми говоримо про грибниці. У деяких видів грибів – наприклад, у північноамериканських – вона може сягати десятків гектарів і дорівнювати ста тоннам! До речі, грибниця для грибів – не тільки спосіб розмноження, а й спосіб боротьби за виживання. Обплутуючи нею коріння інших рослин, гриби душать своїх «конкурентів».
Один з найдорожчих грибів на планеті – трюфель. Цей незвичайний гриб поселяється в коренях дерев, але не «нахлібником», а чесним мешканцем. Він щедро платить за притулок, допомагаючи дереву добувати вологу і виконуючи при цьому роль санітара. Обід з трюфелів коштує дорого, і не тільки через їхній відмінний смак. Просто ці гриби складно збирати, а ще складніше – зберігати: вже через кілька днів вони втрачають і аромат, і смакові якості.
Дивно, чому ніхто з режисерів фільмів жаху досі не додумався зняти щось на кшталт «Гриби-вбивці». Адже деякі гриби дійсно можуть спіймати, умертвити і з’їсти свою жертву. Наше щастя, що їхні апетити не дістаються далі від дрібних комах …
Гриби – найбільш невивчені істоти планети. І це незважаючи на те, що вчені відкрили вже більше ніж 100 000 їхніх видів.
А ось ще одна ідея для творців трилерів: гриби буквально захопили Землю. Вони здатні літати, вражаючи цвіллю стіни наших осель та продукти харчування. Деякі види грибів дістаються так високо, куди не літає навіть авіація – у верхні шари атмосфери. Ці істоти неймовірно живучі: вони здатні витримати смертельну для всього живого дозу радіоактивного опромінення і тиск в тисячі атмосфер. Та що там тиск – їх не бентежить навіть сусідство з сірчаною кислотою!
Більшість грибів впевнено стоять на своїх ніжках, але ходити не вміють. Однак, в світі таки є єдиний «ходячий» гриб - плазмодій, що росте в Росії. Равлик в порівнянні з ним – справжній спринтер, але все-таки цей гриб може за кілька днів проповзти по дереву або видертися на пеньок. Ніжка у плазмодія взагалі немає, адже він нагадує щось середнє між медузою і шматком холодцю. Рухаючись, гриб не йде, а перекочується.
І, нарешті, втішна новина: без грибів нам буде набагато гірше, ніж з ними. Не будемо говорити про те, скількох смачних і ситних страв позбудуться «грибомани». Якщо гриби зникнуть, постраждає екологія нашої планети. Харчуючись органічними речовинами, вони позбавляють Землю від непотрібного «сміття», та ще й підживлюють її екосистему. Гриби – друзі багатьох рослин: вони постачають їм не тільки воду, але і мінерали.
Дата: П`ятниця, 26.12.2014, 08:48 | Повідомлення # 141
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Найменший сухопутний ссавець – етруська землерийка. Її довжина від голови до хвоста становить 6-8 см, довжина хвоста – близько 2,5 см, важить землерийка 1,5- 2,5 грамів.
Дата: Четвер, 26.05.2016, 15:06 | Повідомлення # 147
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Мій друг - пітон: Камбоджійський хлопчик завів собі екзотичну домашню тварину
Сім'я хлопчика вважає пітона Chamroeun своїм магічним духом, який приносить їм достаток і здоров'я.
«Милий» домашній улюбленець.
Для сучасного європейця екзотичні країни екзотичні у всьому. У тамтешніх жителів несхожий уклад життя, інше світосприйняття, і навіть домашні тварини - зовсім не коти і не собаки. Так в одному камбоджійському селі хлопчик завів собі улюбленця - 5-метрового пітона. Ось уже кілька років це його нерозлучний друг...
Змії, що заповзають прямо в житлові будинки, для Камбоджі не рідкість. Діти люблять гратися з маленькими плазунами. Одного разу в будинок сім'ї Sambath заповз пітон. Господар не став вбивати його і відніс змію в джунглі. На наступний день та ж змія знову була виявлена в будинку, її знову перемістили в ліс. Коли в третій раз та ж ситуація знову повторилася, було прийнято рішення залишити пітона в якості домашньої тварини.
Уорн Самбат і пітон Chamroeun разом сплять.
Син господаря Уорн Самбат (на той момент йому було всього 3 роки) дуже здружився з пітоном на прізвисько Chamroeun. Він лазив по ньому туди-сюди, спав на ньому, тягав за хвіст. За весь цей час змія жодного разу не заподіяла шкоди хлопчикові.
Зараз довжина пітона становить більше 5 метрів, а вага - понад 100 кілограмів. При бажанні пітон зміг би запросто заковтнути хлопчиська, але чомусь він цього не робить. Сім'я вважає пітона Chamroeun своїм магічним духом, який приносить їм достаток і здоров'я. А на незвичайну дружбу хлопчика і змії тепер їдуть подивитися туристи зі всієї земної кулі.
Сім'я Sambath вважає, що пітон приносить їм щастя. Доброта-вище всіх якостей.
Дата: Четвер, 02.06.2016, 20:04 | Повідомлення # 148
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
Під Києвом щасливий грибник знайшов гриб за ... 19 тисяч гривень
За словами бувалих грибників, трюфелі в Україні взагалі є рідкістю. А якщо і з'являються, то в середині серпня.
Неподалік від Василькова (Київська область) грибник знайшов гриб, приблизна вартість якого становить 19 тис. грн. Приблизну вартість гриба білий трюфель з'ясували журналісти agronews.org
У соцмережах вже активно обговорюється грибна аномалія, що розігралася в цьому році під Києвом - з'являються регулярні повідомлення про знаходження неймовірних розмірів білих грибів, підберезників і маслюків.
Крім цього, кілька разів були знайдені білі трюфелі, хоча травень-червень не вважаються традиційним сезонним часом для них.
За словами бувалих грибників, трюфелі в Україні взагалі є рідкістю. А якщо і з'являються, то в середині серпня. В Україні здійснювалися спроби вирощування трюфеля в домашніх умовах - міцелій гриба коштує від 700 грн. і вище.
Найбільш дорогим видом є чорний трюфель. Такий гриб може коштувати вище 23 тис. грн. Урожай його збирають в період з листопада по березень. Доброта-вище всіх якостей.
Дата: Четвер, 23.06.2016, 00:11 | Повідомлення # 150
V.I.P
Країна:
повідомлень: 2383
Статус:
У Харківському зоопарку живе ворон, який вміє говорити
Птах часто розважається тим, що зачіпає відвідувачів зоопарку, які в подиві обертаються і починають шукати, хто говорить.
У Харківському зоопарку живе чорна ворона, яка, як папуга, повторює людські слова.
Автор запису промовляв "давай-давай" і птах тут же відтворює почуте. Як з'ясувалося, чорного ворона звуть "Карлуша. У харківському звіринці він живе вже більше 10 років, і говорити людською мовою почав давно, але до цих пір ніхто цього не помічав.
"Дуже часто повз нього проходять відвідувачі, і ворон починає говорити. Люди обертаються, починають шукати, хто говорить, але так і не розуміють і йдуть далі", - розповів директор Харківського зоопарку Олексій Григор'єв.
Так, за його словами, спеціально птицю ніхто не вчив розмовляти. До слова, всього в місцевому звіринці живе чотири чорних ворони. Як правило, живуть вони більше 50 років. Доброта-вище всіх якостей.