Дата: Понеділок, 10.02.2014, 01:21 | Повідомлення # 76
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28506
Статус:
Афганціобіцяють виставити п'ять тисяч ветеранів
у разі загрозиМайдану
Кількість ветеранів- афганців серед учасників протестів на Майдані в Києві постійно складає близько тисячі чоловік , але в разі виникнення реальної загрози воно може швидко вирости до п'яти тисяч чоловік . Про це повідомив уповноважений представник афганців Майдану Ігор Івженко .
«У наших рядах афганці - з усіх куточків України . Багато людей з Донецька , Луганська, Криму . До нас приєднуються ті ветерани Збройних сил , які не служили в Афганістані. Грошей нам ніхто не платить , а у всіх людей є сім'ї , робота , тому часто проводиться ротація людей , але в цілому наш змінний склад , готовий до дій на Майдані , становить до тисячі осіб », - цитує пана Івженко « Дзеркало тижня » .
За його словами , у разі виникнення небезпеки , Евромайдан може мобілізувати до п'яти тисяч колишніх військових.
« У мобілізаційної готовності протягом декількох днів можна зібрати до 5 тис. колишніх військовослужбовців» , - зазначив представник афганців.
За даними пана Івженко , всього за час протестів на Евромайдане побували до 15 тисяч колишніх військових.
Крім того , він зазначив , що у афганців є великий досвід самоорганізації і розуміння того , що в разі надзвичайної ситуації виникне необхідність діяти підрозділами .
«У нас є досвід самоорганізації - ми не раз брали участь у правозахисній діяльності . Ми швидко зуміли знайти один одного , оскільки як військові люди розуміємо , що діяти треба у складі підрозділів » , - розповів пан Івженко .
Також він повідомив , що спільнотою військових на Майдані керують Олег Михнюк , перший заступник голови Української спілки ветеранів Афганістану , кавалер двох орденів Червоної зірки та медалі «За відвагу» за дії в ДРА у складі 56 -ї окремої десантно -штурмової бригади , і Микола Семеняка , кавалер ордена Червоної Зірки , який служив у знаменитій 9 - й роті 345 -го окремого парашутно -десантного полку.
Дата: Понеділок, 10.02.2014, 01:49 | Повідомлення # 77
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28506
Статус:
НаНародне віченаМайданіприйшло80 тисячлюдей
На традиційне Народне віче на Майдані Незалежності в Києві прийшло понад 80 тисяч осіб: люди щільним натовпом заповнили площу і виплеснулися на довколишні вулиці.
Про це в неділю, 9 лютого, повідомляє кореспондент НБН.
Кількість людей , які зібралися на ювілейному десятому Народному віче на Майдані в Києві перевищила 80 тисяч.
Дуже щільний натовп людей заповнив всю площу й подекуди вийшов за її межі на прилеглі вулиці.
Зі сцени виступили громадські активісти та голови опозиційних фракцій парламенту Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок.
Віталій Кличко закликав президента Віктора Януковича прийти на Майдан та взяти участь у дебатах.
Олег Тягнибок знову нагадав, що "ця влада вже тремтить, треба її дотиснути".
Арсеній Яценюк розповів, чому готовий вчинити політичне самогубство, яке народ якщо й зацінить, то лише через 5-10 років.
Активіст Евромайдана Ігор Луценко виступаючи зі сцени заявив , що викрадення і тортури не зупинять учасників протестів.
« Немає сенсу когось красти і катувати , тому що ми не зупинимося » , - сказав він , відзначивши , що ні Тетяна Чорновіл , ні Дмитро Булатов не припинили свого протесту .
«Ми хіба що повільніше ходимо , але йдемо вперед», - сказав пан Луценко.
Крім того , зі сцени виступив керівник афганського руху Майдану Олег Михнюк , який заявив , що в 2014 році президент Віктор Янукович відзначатиме ювілей виведення радянських військ з Афганістану в поодинці.
«Президент оголосив цей рік роком пам'яті тих , хто воював на територіях інших держав , і запланував заходи , на які не запросив самих учасників бойових дій» , - сказав пан Михнюк .
При цьому він зазначив , що пан Янукович має намір на самоті вшанувати пам'ять загиблих українців , які воювали в Афганістані , оскільки знає , що « ми знову повернемося до нього спиною , як це було в минулому році».
Крім того , керівник афганців запросив українців приєднатися до 25-річчя виведення військ з Афганістану.
Також на Майдані пройшла флешмоб - акція на підтримку російського телеканалу «Дощ» , який висвітлював український протест досить об'єктивно .
Близько 150 людей з парасольками пройшли ланцюжком через весь Майдан , скандуючи при цьому « Свобода! ».
До присутніх на Народному віче українцям по телефону з лікарні звернувся координатор Автомайдану Дмитро Булатов , який пообіцяв приєднатися до протестів після того , як одужає.
«Я перебуваю зараз у лікарні ... Як тільки я одужаю , я буду активніше включатися в допомогу всім українцям » , - сказав пан Булатов.
При цьому він подякував присутніми і пообіцяв їм читати всі повідомлення , які приходять йому в Facebook і Skype.
Дата: Понеділок, 10.02.2014, 10:35 | Повідомлення # 78
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28506
Статус:
АфганецьзМайдану: Ми були "за річкою" і не відступимо
Ігор Івженко, фото часів бойових дій в Афганістані
Представник афганців Майдану Ігор Івженко в інтерв'ю ZN.UA висловив думку ветеранів афганської війни про сьогоднішні акції протесту
Про силовий сценарій розгону Майдану: Розігнати Майдан можна. Але нехай спробують. Боюся, це призведе тільки до того, що політиків взагалі перестануть чути, і революцію візьмуть у свої руки польові командири. Тоді вже не буде кому зупинити хвилю насильства. А Царьову (нардеп - регіонал Олег Царьов заявляв, що кримський спецназ захопить будівлю КМДА як в Афганістані "Альфа" взяла палац Аміна, - ред.) я відповім просто: сподіваюся, що людина, що дозволяє собі такі слова, сама буде в перших рядах штурмують. Разом з Чечетовим, Колесніченком і Олійником.
Про переговори влади й опозиції: Ми розуміємо, що переговори повинні вибудовуватися і через них, але нам незрозуміло, наскільки враховуються в цих переговорах позиції найактивніших громадських організацій Євромайдану. Ми не бажаємо заважати переговорам і не тягнемо на себе ковдру. Але ми наполягаємо, щоб представник "афганців" брав участь у переговорах - хоча б просто як спостерігач. Щоб ми отримували інформацію з перших рук.
Про Правий сектор: Ми проти радикальних дій, проти силового конфлікту. Ми вважаємо, що влада зобов'язана рахуватися з народом, і не допускати загострення конфлікту. Але ми з розумінням ставимося до дій "Правого сектора" в даному випадку. Це теж бійці. На жаль, коли протягом двох місяців влада ухиляється від будь-яких переговорів, люди, доведені до відчаю, офіційно названі злочинцями, люди, яких щоночі викрадають, вбивають, кидають у в'язницю, можуть перейти до радикальних дій.
Про місію афганців на Майдані: Афганці намагалися запобігти зіткненням і на Банковій першого грудня, і на Грушевського, але повністю зупинити людей було неможливо. Тому ми вимушено виявилися втягнутими в протистояння. Але ми не проявляли агресії, і нічого не кидали в солдатів по ту сторону барикад... ми нікого на Майдані не вчимо воювати. Коли виникає конфліктна ситуація і загроза насильства, як це було під час блокади міліції в "Українському домі", ми самі йдемо туди, де небезпечно, щоб забезпечити мирне вирішення.
Про "афганців-провокаторів": Ми поважаємо наших побратимів незалежно від їх політичних уподобань, за умови, звичайно, що і вони поважають наші погляди. Тому мене вкрай покоробило, коли якийсь громадянин заявив, що він - керівник УСВА в Харкові і збирається з якимись "афганцями" йти на Київ, щоб "зачистити" Євромайдан. Нехай спробує. Тут стоять люди, які були "за річкою" і які не відступлять.
Дата: Понеділок, 10.02.2014, 10:53 | Повідомлення # 79
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28506
Статус:
НаМайданісьогодні освятятьжіночу сотню
КИЇВ. 10 лютого. УНН. Сьогодні, 10 лютого, об 18:00 на Майдані під стелою в наметі з якого зробили церкву відбудеться освячення жіночої сотні, передає УНН з посиланням на ГО “За всю Україну”.
“Вимогипершої жіночої сотніУкраїни:
1. Звільнення Юлії Володимирівни Тимошенко з-під варти та закриття всіх кримінальних справ, порушених проти неї! 2. Застосування амністії до усіх затриманих та засуджених в зв’язку з політичними переслідуваннями та репресіями. 3. Термінове припинення переговорів опозиції із владою! 4. Повернення до Конституції України в редакції 2004 року! 5. Термінове призначення парламентських та президентських виборів з метою повної люстрації влади”, — йдеться у повдіомленні.
У ГО також нагадали, що перша жіноча сотня не підкорюється рішенням громадського об’єднання “Майдан” і ні за яких умов не вестиме переговори ані з владою, ані з опозицією.
Дата: Понеділок, 10.02.2014, 11:27 | Повідомлення # 80
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28506
Статус:
Парубійзастеріг від спроб "приватизувати"Самооборону
Самооборона Майдану є позапартійною структурою, і спроби партій її "приватизувати" є неприпустимими.
Про це заявив депутат, координатор Самооборони Андрій Парубій у своєму Facebook.
Він нагадав, що Самооборона хоч і координує свою діяльність з Штабом нацспротиву, але є позапартійною.
"Самооборона була створена 30 листопада 2013 року на Михайлівській площі як ініціатива самого Майдану, а не окремих політичних партій", - нагадав Парубій.
"Ми не допустимо спроби приватизувати Самооборону Майдану та підпорядкувати її діяльність жодній політичній партії", - заявив він.
Дата: Понеділок, 10.02.2014, 12:28 | Повідомлення # 81
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28506
Статус:
ЄСмає запобігти"грузинському сценарію"вУкраїні
Головний виклик нинішньої пострадянської політики — виклик стабільності, суверенітету й недоторканності кордонів Української держави. Щоб зберегти мир у Східній Європі, Захід повинен спрямувати свою основну увагу швидше на Москву, ніж на Київ.
Протягом минулих тижнів західні ЗМІ були переповнені драматичними зведеннями і кадрами з Києва. Журналісти, політики й інші спостерігачі дедалі частіше проводять паралелі між часом піднесеними, часом тривожними сьогоднішніми картинами української столиці й більш ранніми репортажами про відомі події в Єгипті, Лівії і Сирії.
Україна — не Сирія і не Білорусь
Однак часті порівняння останнього протистояння на вулицях Києва з нещодавніми збройними сутичками в ісламських країнах вводять в оману. Україна — європейська нація з тісними й багатосторонніми зв'язками з ЄС та його державами-членами. У молодої посткомуністичної держави за останню чверть століття виникла традиція ненасильницького розв'язання політичних суперечностей і мирного громадянського опору. Лише зовсім нещодавно нерозумна політика президента Віктора Януковича призвела до розриву з колишньою поміркованою моделлю розв'язання політичних конфліктів в Україні. Проте ймовірність різкого загострення нинішнього бунту в Києві, а тим більше громадянської війни в Україні, з тисячами загиблих, залишається низькою.
Не меншою оманою є також популярний на Заході сценарій, за яким Україна стає диктатурою на кшталт режиму Лукашенка в сусідній Білорусі. Українські політика, ЗМІ й громадянське суспільство занадто різні й автономні для встановлення повномасштабного авторитарного правління. Орієнтація українських міжнародних відносин і майбутнього розвитку країни на Європу для переважної більшості політиків, інтелектуалів і менеджерів України — незаперечна. Різні представники еліти України можуть мати різні думки щодо того, коли і як Україна має приєднатися до Євросоюзу, але вони об'єднані метою майбутнього членства в ЄС. Крім того, курс на встановлення тісних відносин з ЄС популярний у значної частини населення України, особливо серед молоді.
Отже, основні принципи сучасної української політики не тільки об'єктивно відрізняються від білоруських або російських. Більшість українських громадських активістів, політичних експертів, впливових журналістів і громадських діячів (Янукович і його радники, можливо, винятки) суб'єктивно розуміють, що всі спроби внутрішньої централізації або міжнародної ізоляції українського політичного життя — безглузді.
Привиди сепаратизму й інтервенції
Проте у Брюсселя і країн — членів ЄС наразі немає приводу розслаблятися щодо недавніх подій в Україні і майбутнього східноєвропейської безпеки. Політична ахіллесова п'ята України — це її відомий регіонально-культурний поділ, а також тісні зв'язки Південної і Східної України з Росією. Більше того, багато громадян Російської Федерації вважають себе відповідальними за приблизно 8 млн етнічних російських громадян України, а також за долю кількох мільйонів російськомовних українців.
Проросійськи налаштовані українці проживають здебільшого у регіонах, розташованих уздовж довгого кордону між Україною і Росією, а також біля Чорного моря. Багато українців мають вільний доступ і перебувають під впливом контрольованих Кремлем ЗМІ, насамперед трьох головних російських телеканалів — "Первого", "России" та "НТВ". (До речі, більшості росіян російськомовні українські телеканали недоступні). Ефективна телевізійна пропагандистська машина Москви подає протести в Києві як спробу путчу некерованої юрби, нацькованої русофобськими фашистами, іноземними агентами й аморальними лібералами.
Модель, яка точніше відобразила б найгірший сценарій можливого майбутнього Української держави, — не білоруська і не сирійська. Швидше, Україну може очікувати доля пострадянської Грузії. Іншими словами, оцінюючи ситуацію в нинішній Україні, варто брати до уваги збройну конфронтацію Москви і Тбілісі у 2008 р. Схема підготовки російської зарубіжної інтервенції проста: вже наявний внутрішній конфлікт, із прихованим або не дуже пособництвом Кремля, різко загострюється. Застосування сили у подоланні конфлікту спонукає просити допомоги в Москви проросійську сторону зіткнення, яку російські ЗМІ зображують як таку, що перебуває під збройною атакою місцевих ультранаціоналістів. Етнічних росіян або/і власників російських паспортів представляють як потенційних або реальних жертв, здавалося, суто внутрішнього конфлікту. Їм нібито загрожує етнічна чистка.
У відповідь на розпачливий крик про допомогу потенційних жертв безжальних неофашистів Москва починає гуманітарне втручання, що базується на трьох її твердженнях. По-перше, Росія має право забезпечувати стабільність і безпеку на своїх кордонах для самозахисту. По-друге, Кремль зобов'язаний урятувати від придушення, переслідування, вигнання або/і масового вбивства громадян, пов'язаних з Російською Федерацією кровно (етнічних росіян) або за законом (власників російських паспортів). По-третє, російська армія не може не відігравати ролі євразійського миротворця на пострадянському просторі. Москва покликана відновити порядок замість хаосу в осколках колишньої великої імперії та умиротворити різного роду божевільних місцевих політиканів. Так, наприклад, у Південній Осетії в серпні 2008 р. російська армія, якщо вірити контрольованим Кремлем ЗМІ, зупинила не що інше, як грузинський "геноцид" щодо південних осетинів, багато з яких мали російські закордонні паспорти.
Зрада Грузії Європою
Імовірність реалізації "грузинської" моделі в нинішній Україні посилюється, коли згадуєш незграбну реакцію Заходу на воєнну інтервенцію Росії в Південну Осетію та Абхазію в серпні 2008 р. На той момент Ніколя Саркозі, не стільки як президент Франції, скільки як представник тодішнього французького головування в ЄС, домовився з президентом Росії Дмитром Медведєвим про мирне врегулювання п'ятиденного конфлікту, що передбачало повернення російських військ у Росію. Однак РФ не тільки не виконала цієї ключової статті угоди. Москві навіть вдалося погодити з ЄС подальшу модифікацію початкової домовленості, яка зазнала критики з боку НАТО. На стрімко зростаючих економічних відносинах між РФ та ЄС (торгівлі, інвестиціях, СП і т.д.) уведення російських військ у два південно-кавказькі регіони мало чим позначилося.
Непослідовна й невиразна політика Заходу побічно сприяла фактичній анексії Росією в серпні—вересні 2008 р. Південної Осетії та Абхазії. Брюссель, Берлін, Париж та ін. дали сигнал Кремлю: хоча на словах Євросоюз і критикуватиме різко Росію за зовнішню інтервенцію і риторично всіляко підтримуватиме жертв її експансії, та водночас ЄС не здатен або не бажає використовувати свою потенційно більшу економічну й політичну потугу для запобігання і/або подолання військової конфронтації між колишніми радянськими республіками.
Сьогодні Кремль, можливо, розраховує на те, що йому вдасться втілити подібний сюжет і в Україні. Наприклад, відомі кримські проросійські політики й активісти вже почали озвучувати заклики до Москви "захистити" жителів чорноморського півострова з більшістю етнічного російського населення. Проросійські ЗМІ й структури, особливо в Східній та Південній Україні, повторюють твердження росіян, що Євромайдан — це спроба антиконституційного захоплення влади українськими екстремістськими етнонаціоналістами. У цьому обвинуваченні чується й натяк на те, що зміна влади в Києві могла б стати приводом для відокремлення російськомовних регіонів від України.
Важливість раннього сигналу Брюсселя Москві
Щоб уникнути подальшого загострення напружених відносин між регіонами України і повторення "грузинського сценарію" шестирічної давності, ЄС повинен уже зараз попередити Москву, що Союз і його члени поводитимуться інакше, ніж у серпні—вересні 2008 р. Зокрема, Брюссель сьогодні має дати зрозуміти Кремлю, що він готовий використати свою значну економічну вагу для того, аби в разі необхідності оштрафувати Москву за підтримку українського сепаратизму. Важливо, щоб кремлівське керівництво повністю і вчасно усвідомило всі наслідки нової російської анексії на пострадянському просторі й зрозуміло, що повторення "грузинського сценарію" в Україні спричинить докорінний перегляд усіх відносин між Росією і Заходом.
Наприклад, ЄС міг би пригрозити, що використає свої значні резерви газу й нафти для того, щоб скоротити європейський імпорт російських енергоносіїв і переорієнтувати частину європейського енергопостачання на інші джерела й постачальників. Такий захід вдарив би по стабільності не тільки російської економічної і соціальної систем, а й, зрештою, і політичного режиму. Останнє має змусити Кремль поводитися сьогодні щодо України більш помірковано, ніж у Грузії в 2008 р. Але щоб справді запобігти українському сепаратистському сценарію, ЄС повинен оголосити про готовність до санкцій проти Росії якомога раніше, тобто до початку відтворення Кремлем південно-кавказького сценарію у Східній Європі. Коли ж почне розкручуватися спіраль ескалації в Криму, Донбасі або на Харківщині, зупинити цей процес, може так статися, буде вже неможливо.
Дата: Понеділок, 10.02.2014, 18:59 | Повідомлення # 89
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28506
Статус:
Русланазіграла на піаніно наГрушевського.
В рамках музичної революційної акції "Інструмент свободи" на барикадах вулиці Грушевського дала концерт співачка Руслана.
На синьо-жовтому піаніно, яке встановили просто на рештках спаленого автобусу, вона виконала Оду до радості Бетховена, твори групі Бітлз, уривки з українських народних та власних пісень.
На майданах Львова, Донецька, Ужгорода, Кіровограда та інших обласних центрів 9 лютого з'явилися жовто-сині вуличні піаніно та навіть скрипка, на яких одночасно зіграли активісти.