FORUM TV-SATЧетвер
03.07.2025, 23:27

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
  • Сторінка 2 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Модератор форуму: Taras_1958  
Правова допомога та поради населенню України
RATVODДата: Субота, 02.04.2022, 14:48 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Правова допомога та поради

населенню України

Під час воєнного стану


RATVODДата: Неділя, 17.04.2022, 14:30 | Повідомлення # 16
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Як та навіщо фіксувати

руйнування будинку внаслідок війни?




Постраждалі - власники житла, яке розташоване
на контрольованих Україною територіях та було зруйноване внаслідок війни,
мають право на отримання грошової компенсації після обстеження житла.


У мобільному застосунку “Дія” з’явилася можливість надіслати заявку про відшкодування збитків, завданих вашому помешканню, якщо воно постраждало внаслідок дій російських окупантів.

Обов’язково скористайтесь цією можливістю, але не забудьте зберегти надіслані в “Дію” матеріали руйнувань окремо!

Вам ще знадобляться ці докази!

Як правильно підготуватися і зафіксувати руйнування помешкання внаслідок війни ?


Адвокат Андрій Яковлєв дав кілька порад щодо збору інформації про пошкодження помешкання для отримання компенсації. Адже якомога більше доказів з різних типів джерел допоможе зробити повнішу оцінку події та підтвердити достовірність інформації.

Якщо ви збираєте докази дистанційно:

• збираючи відео та фотографії в інтернеті, намагайтеся знайти першоджерело, де опубліковані відео та/або фотографії;
• фіксуйте дату і час виявлення та завантаження доказів на комп’ютер;
• фіксуйте свідчення якомога більшої кількості потерпілих та очевидців із зазначенням їх ПІБ, адреси, контактів, адреси та часу події. За свідчення можуть зійти як фото та відео з мережі, так і скриншоти листування у месенджерах, коментарі під публікаціями тощо;
• зберігайте посилання на вебресурси, з яких ви завантажували докази, та робіть вебархівацію цих посилань;
• вебсторінки зберігайте у форматі html, а також робіть скриншоти їх повного вигляду;
• за можливості – зафіксуйте також марку, модель, серійний номер комп’ютера, за допомогою якого здійснюється фіксація, та назву браузера – це важливо для оцінки доказів судовими органами;
• зберігайте докази в інтернеті у віртуальних сховищах на кшталт Google Disk, Dropbox, iCloud Drive тощо. Знайдіть якомога більше якісних та різнопланових фотографій навколишньої території, зовнішнього та внутрішнього стану будівлі;
• зберігайте зібрані докази руйнування вашого помешкання у кількох місцях одночасно: на флешці, на комп’ютері, у віртуальних сховищах тощо.

Якщо ви маєте змогу зібрати докази руйнування помешкання на місці:

1. Повідомте поліцію про руйнування помешкання, а потім запросіть фотокопію зафіксованих доказів руйнації. Хоч в умовах воєнного стану поліція може не відреагувати на виклик через зайнятість, за першої нагоди обов’язково отримайте від поліції витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

2. Паралельно зберіть докази пошкоджень самостійно, зокрема фото та відео об’єкту до та після руйнації, враховуючи поради зі збору інформації. Перевірте, щоб ваш смартфон зазначав геолокацію у зроблених вами фото та відео.
Вмикайте режим відображення дати та часу, коли робитимете фото чи відео самостійно.

3. Панорамні фото також важливі! Відеофіксацію слід робити так, щоб камера фіксувала об’єкт з усіх боків, а також прилеглі об’єкти та навколишній ландшафт у якості орієнтирів.

4. Подайте інформацію про руйнування до місцевої влади, це може бути навіть ЖЕК, ОСББ чи представник/ця місцевої адміністрації.

10. Документ (акт) про пошкодження помешкання можна скласти й разом із сусідами, що розпишуться на ньому як свідки
(В акті вкажіть ПІБ, дату народження, ІНН, адресу, телефони, електронну пошту та інші контакти осіб, що були присутні під час складання акту, зазначити свідків та потерпілих, час/місце руйнації, опис пошкоджень будинку, людські втрати, додайте фото та відео)

Усі матеріали вашої справи завантажте на сайт warcrimes.gov.ua

Тут документують воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні російською армією в Україні. Надалі зібрані матеріали дозволять притягнути росію до відповідальності за розв’язану проти України війну.

Використання застосунку “Дія” не виключає того, що ви самостійно можете вжити заходів щодо відшкодування шкоди – шляхом звернення до міжнародних судових органів, в тому числі до Міжнародного кримінального суду, Європейського суду з прав людини.

Для цього найкраще звернутися до відповідних фахівців правозахисних організацій, в тому числі до Regional Center for Human Right чи Української Гельсінської спілки з прав людини.

За посиланнями нижче – більше інформації про те:

- Як стати документатором воєнних злочинів;

- Чому важливо правильно документувати воєнні злочини.

03.04.2022

RATVODДата: Неділя, 17.04.2022, 15:52 | Повідомлення # 17
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Порядок вилучення транспорту

для військових потреб




Під час військового стану права громадян можуть обмежуватися.


Зокрема, йдеться про вилучення у певних випадках майна (у тому числі, й транспорту) для оборонних потреб держави.

24 лютого 2022 року указом Президента№ 64/2022 в Україні введено воєнний стан.

Насамперед зауважимо, що конфіскувати майно у воєнний час можуть лише за чотирьох обов’язкових умов, які регулюють ст. 41 Конституції України, ст. 353 Цивільного Кодексу, а також ст. 8 Закону України №389 “Про правовий режим військового становища” та ст. 3 Закону України №4765 “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму військового або надзвичайного стану”:

Чотири обов’язкові умови для законного вилучення авто


1. Відчуження майна приватних осіб може здійснюватися виключно з попереднім або подальшим відшкодуванням його вартості. Безоплатне вилучення стосується лише майна державної власності.

2. Рішення може приймати виключно вище командування Збройних сил України або окремо визначені підрозділи та за погодженням з державною адміністрацією. Без погодження допускають ухвалення рішення лише у місцях бойового зіткнення. Наголосимо, що начальники патруля, старші вартові, командири загону територіальної оборони тощо, не наділені таким правом.

3. Реквізиція здійснюється з чітким документальним оформленням угоди. Момент вилучення засвідчують підписанням акта встановленого зразка із зазначенням підстав, ознак майна, розміру виплаченої компенсації тощо (ст. 7 Закону 4765).

4. Перед відчуженням здійснюють оцінку ринкової вартості майна, оригінал укладання якого надається власнику. Розмір оцінки можна оскаржити в суді (ст. 8 Закону 4765).

Важливо: для отримання компенсації за примусово відчужене в умовах правового режиму воєнного стану майно треба звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем відчуження майна із заявою, до якої додають акт і документ, що містить висновок про вартість майна. Без дотримання зазначених умов за примусове вилучення майна (транспорту) передбачена кримінальна відповідальність!

Зауважимо, що в Законі України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” визначено також поняття “військово-транспортний обов’язок” за яким транспорт можуть вилучити у керівників державних органів влади, установ, підприємств, організацій, незалежно від форми власності, а також фізичних осіб на потреби Збройних сил України та інших збройних формувань. Підставою для цього має бути документ, який підписали голова відповідної районної військової адміністрації спільно з начальником територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Власники зобов’язані ці автівки доставити у місце, визначене начальником ТЦК та СП до пункту попереднього збору техніки.

Порядок виконання військово-транспортного обов’язку визначений у постанові Кабінету Міністрів України “Про затвердження Положення про військово-транспортний обов’язок”. Там же зазначено й порядок компенсації шкоди, завданої транспортним засобам і техніці, а також порядок їх повернення протягом 30 календарних днів з дати оголошення демобілізації через військові комісаріати, які здійснили таке залучення.

Для повернення транспортних засобів і техніки керівники підприємств, установ та організацій, авто яких залучалися під час мобілізації, звертаються до військового комісаріату за місцем їх залучення з відповідною заявою.

Право на компенсацію шкоди, завданої транспортним засобам і техніці внаслідок їх залучення під час мобілізації, мають юридичні особи комунальної та приватної форми власності, транспортні засоби і техніка яких залучалися для задоволення потреб військових формувань під час мобілізації. Компенсація шкоди здійснюється за кошти державного бюджету протягом п’яти наступних бюджетних періодів після оголошення демобілізації та повернення транспортних засобів і техніки підприємствам, установам та організаціям. Якщо через залучення під час мобілізації транспортний засіб або техніка були знищені, їх власнику відшкодовують майнову шкоду, визначену за результатами незалежної оцінки, проведеної відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність, на дату проведення такої оцінки.

Транспортні засоби і техніка, які були знищені внаслідок їх залучення під час мобілізації, підлягають списанню з балансового обліку підприємств, установ та організацій на підставі наданих військовими формуваннями документів, які підтверджують знищення таких транспортних засобів і техніки.

Спори, пов’язані з виплатою компенсації шкоди, завданої транспортним засобам і техніці через їх залучення під час мобілізації та відшкодування майнової шкоди за знищені транспортні засоби і техніку розв’язують в суді.

15.03.2022

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

RATVODДата: Четвер, 21.04.2022, 12:59 | Повідомлення # 18
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Міністерство з питань реінтеграції

тимчасово окупованих територій


підготувало пам'ятку для тих,

чиї близькі стають до лав захисників України


RATVODДата: Неділя, 24.04.2022, 16:16 | Повідомлення # 19
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
ВАЖЛИВО !



Дії у випадку раптового виникнення хімічної небезпеки:


- уникайте паніки;
- з одержанням повідомлення (по радіо або іншим засобам оповіщення) про викид (розлив) в атмосферу НХР та про небезпеку хімічного зараження, виконайте передбачені заходи:
- надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та найпростіші засоби захисту шкіри;
- по можливості негайно залиште зону хімічного забруднення;
- якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти з району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні і негайно та надійно герметизуйте його!
- зменшіть можливість проникнення НХР (парів, аерозолів) у приміщення: щільно зачиніть вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки, щілини в рамах вікон та дверей заклейте, вимкніть джерела газо-, електропостачання та загасіть вогонь у печах. Чекайте повідомлень від органів влади з питань надзвичайних ситуацій за допомогою засобів зв'язку;
- знайте, що уражаюча дія конкретної НХР на людину залежить від її концентрації у повітрі та тривалості, тому, якщо немає можливості покинути небезпечну зону, не панікуйте і продовжуйте вживати заходи безпеки;
- швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води та інші необхідні речі у герметичну валізу та підготуйтеся до евакуації;
- попередьте сусідів про початок евакуації. Надайте допомогу дітям, інвалідам та літнім людям. Вони підлягають евакуації в першу чергу;
- залишаючи приміщення (квартиру, будинок), вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.
- виходьте із зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру, та обходьте тунелі, яри, лощини – в низинах може бути висока концентрація НХР;
- при підозрі на ураження НХР уникайте будь-яких фізичних навантажень, необхідно пити велику кількість рідини (чай, молоко, сік, воду) та звернутися до медичного закладу;
- вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс та рот, по можливості прийміть душ;
- з прибуттям на нове місця перебування, дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню;

⚠️ ХЛОР


Ознаки отруєння ХЛОРОМ:

- під час вдихання парів хлору виникає ураження легень, яке супроводжується набряком киснево-поглинальних альвеол, які під час кашлю можуть розірватися з виділенням мокроти з кров’ю, внаслідок чого людина гине від нестачі кисню.

Перша допомога при отруєнні хлором:

» одягніть протигаз і виведіть ураженого на свіже повітря. Робити штучне дихання не можна, необхідно у важких випадках застосувати кисневу інгаляцію.

Слід забезпечити повний спокій. Для зменшення подразнення − вдихання парів нашатирного спирту, промивання очей, рота, носа 2%-м розчином харчової соди.

Дії в осередку зараження:

- Заплющити очі та затамувати дихання.
- Закутатися у верхній одяг і дихати крізь нього (можна змочити водою).
- Не бігти.
- Спробувати визначити напрямок вітру.
- Виходити з зони зараження в бік, який перпендикулярний вітру.
- За неможливості вийти, спробувати залізти на високий предмет (стовп, драбину тощо), оскільки хлор стелиться знизу над землею.

⚠️ АМІАК


У випадку розливу рідкого аміаку і його концентрованих розчинів не можна доторкатися до розлитої рідини.

Ознаки отруєння АМІАКОМ:

- нежить, кашель, важке дихання, задуха;
- підвищене серцебиття, порушена частота пульсу;
- при контакті з рідким аміаком виникає обмороження, можливий опік з пухирями, виразки.

Перша допомога при отруєнні аміаком:

- одягніть протигаз і виведіть ураженого на свіже повітря;
- дайте подихати зволоженим повітрям (теплими водяними парами 10%-ного розчину ментолу в хлороформі);
- дайте йому теплого молока з «Боржомі» або харчовою содою;
- при задусі необхідний кисень;
- при спазмі голосових щілин забезпечте тепло на ділянку шиї, теплі ванночки, інгаляцію;
- при зупинці дихання проведіть серцево-легеневу реанімацію;
- при потраплянні в очі − промийте водою або 0,5-1%-ним розчином квасців, вазеліновою або оливковою олією;
- при уражені шкіри − обмийте чистою водою, зробіть примочки з 5%-ного розчину оцтової, лимонної або соляної кислоти.

‼️ Надання першої допомоги при ураженні НХР.

В першу чергу негайно захистіть органи дихання від подальшої дії НХР.
Надягніть на потерпілого протигаз або ватно-марлеву пов'язку, попередньо змочивши її водою або 2% розчином питної соди у випадку отруєння хлором, а у разі отруєння аміаком – водою або 5%-м розчином лимонної кислоти. Винести потерпілого із зони зараження та забезпечити йому спокій і тепло.

‼️ Запам'ятайте!

Перша медична допомога ураженим НХР в осередку хімічного ураження полягає у захисті органів дихання, видаленні та знезараженні стійких НХР на шкірі, слизових оболонках очей, на одязі та негайній евакуації за межі зараженої зони.

При отруєнні аміаком винести потерпілого із зони зараження, шкіру, рот, ніс промити водою. В очі закапати по дві-три краплі 30%-го альбуциду, в ніс – оливкове масло.

При необхідності відправити потерпілого до медичного закладу.

‼️ При виявленні будь-якого виду зараження − негайно дзвоніть за телефоном 101.
RATVODДата: Неділя, 24.04.2022, 19:10 | Повідомлення # 20
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Важлива інструкція при обстрілі

RATVODДата: Вівторок, 26.04.2022, 07:48 | Повідомлення # 21
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Що таке Starlink ?



Це інноваційний проєкт, який завдяки мережі супутників та спеціальному терміналу
із супутниковою антеною забезпечує доступ до широкосмугового інтернету в будь-якій точці планети.


Коли Starlink став доступним в Україні?

Наприкінці лютого, за день після початку війни, Віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров написав у твіттері повідомлення Ілону Маску, і вже за кілька годин отримав від власника компанії SpaceX, яка виробляє Starlink, відповідь: «Сервіс Starlink вже активний в Україні. Більше терміналів у дорозі».

Хто може користуватися Starlink в Україні?

20 квітня за ініціативи Держспецзв’язку у співпраці з командою Віцепрем'єр-міністра України Михайла Федорова Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку, ухвалила рішення, що дозволяє використання терміналів Starlink усім охочим на період воєнного стану. На підставі цього документу Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) при Держспецзв’язку підготував уточнювальні рекомендації щодо застосування абонентських супутникових терміналів системи SpaceX Starlink.

Як підключитися до Starlink?

Передусім потрібен спеціальний користувацький термінал – він має вигляд супутникової антени. Термінали постачають в Україну з інструкціями зі встановлення та налаштування. Також інструкція є на сайті виробника.

Насправді процес підключення – доволі простий. Треба приєднати антену до терміналу кабелем, який є у комплекті, а сам термінал підключити до електромережі. Потім встановити на свій на смартфон чи планшет, додаток Starlink із Google Play або AppStore. Дотримуючись інструкцій в додатку, ви можете приєднатися до супутникового інтернету.

Чи можна користуватися інтернетом Starlink, якщо в тебе немає терміналу?

Starlink – це пристрій індивідуального використання. Це – не базова станція мобільного оператора, до якої можуть підключитися всі охочі й просто отримувати інтернет. Кожен пристрій належить комусь, і саме його власник визначатиме, як він буде користуватися цим інтернетом – самостійно чи поділиться із сусідом. Фактично – це як роздавати інтернет зі свого телефону: ви платите оператору за пакет послуг і можете поділитися інтернетом з людьми, які поруч із вами.

Скільки коштує Starlink?

Супутниковий інтернет – це нова прогресивна послуга, яка коштує недешево. Вартість комплекту обладнання на сайті Starlink для країн, де є представництва компанії, становить $499. Також щомісяця доведеться віддавати $99 абонентської плати.

Де купити Starlink?

Набір для доступу в інтернет можна придбати на сайті www.starlink.com у країнах, де є представництво компанії.

Як в Україну потрапили термінали Starlink, які зараз використовуються?

Від початку воєнних дій Україна отримала тисячі пристроїв Starlink для використання на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури як гуманітарну допомогу. Вони забезпечують життєдіяльність країни там, де немає іншого звʼязку.

Також значну кількість пристроїв привезли самостійно різні компанії, організації, громадські об’єднання і просто громадяни. Так само – з метою забезпечити себе звʼязком у разі відсутності альтернатив.

Для чого їм це?

Старлінк дасть можливість залишатися на звʼязку там, де немає альтернатив – стаціонарний та мобільний інтернет не працює через пошкодження, в тому числі й унаслідок воєнних дій, чи відключення енергопостачання. Або ж у відповідному місці взагалі немає покриття.
RATVODДата: Четвер, 28.04.2022, 12:22 | Повідомлення # 22
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Російські хакери атакують

простих українців дедалі більше




Фахівці Держспецзвʼязку застерігають: російські хакери здійснюють
дедалі більше кібератак, спрямованих проти звичайних українців.


Крім того, зростає кількість інформаційно-психологічних операцій проти українського населення в соцмережах та месенджерах.

Зловмисники здійснюють фішингові розсилання з метою заволодіти обліковими даними українців. Meta попереджає про злом акаунтів військових і публічних осіб за допомогою попередньо викрадених у фішингових розсиланнях облікових даних. У зламаних акаунтах російські хакери розміщують пропаганду та заклики до українців – здаватись.

У фішингових розсиланнях хакери часто спекулюють на патріотичних темах і виплатах від держави.

☑️ Не відкривайте листів від невідомих адресатів.
☑️ Не переходьте за посиланнями з таких листів та не вводьте на сторінках із посиланнями своїх персональних даних.
☑️ Увімкніть двофакторну авторизацію в соцмережах і всіх сервісах, які підтримують таку послугу.

Зловмисники також можуть здійснювати розсилання з метою шпигувати за людиною та її контактами.

Зростає кількість фішингових розсилань під виглядом інформації про державну допомогу для внутрішньо переміщених осіб, а також українців, які тимчасово виїхали за кордон. Зловмисники, які здійснюють такі розсилання, пильно слідкують за українськими новинами і швидко реагують на звістки про будь-яку допомогу.

☑️ Не переходьте за посиланнями в таких повідомленнях, не залишайте номерів вашої картки, телефона тощо.
☑️ Отримати фінансову допомогу від держави можна тільки в Дії. Дізнатись інформацію про виплати в інших країнах можна лише в офіційних установах цих країн.

Держспецзв’язку


RATVODДата: Четвер, 28.04.2022, 21:04 | Повідомлення # 23
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ




Із початком війни було введено воєнний стан, а згодом прийняті закони, які змінили Кримінальний кодекс України (КК), посиливши кримінальну відповідальність за ряд злочинів в умовах воєнного стану.

Зокрема, із 7 березня 2022 року Законом № 2117-IX внесено зміни до КК щодо посилення відповідальності за злочини за ст. 185, 186, 187, 189, 191 КК, вчинені в умовах воєнного стану. Це основні майнові злочини, які завжди становили значну частину всієї кримінальної статистики в Україні – крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, а також розтрата і заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

В межах українського кримінального законодавства мародерство є військовим правопорушенням, суть якого полягає у викраденні на полі бою речей поранених чи вбитих. За такі злочинні дії раніше було передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 10 років. Законом України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство» № 2117-IX від 03.03.2022 (далі – Закон № 2117-IX), який набрав чинності 7 березня 2022 року, мінімальний термін позбавлення волі за такий злочин збільшено до 5 років.

Існує різниця між мародерством, крадіжкою та іншими кримінальними правопорушеннями проти власності. Ця різниця полягає в місці викрадення та у тому, в кого саме щось вкрали.

Законом № 2117-IX посилено покарання не тільки за привласнення на полі бою майна поранених та вбитих (мародерство), а ще й за використання трагічних обставин, бойових дій для власної наживи, адже зміни до Кримінального кодексу торкнулися й складу злочинів, передбачених у статтях 185 (крадіжка), 186 (грабіж), 187 (розбій), 189 (вимагання), 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем). Ці злочини доповнилися кваліфікуючою ознакою – скоєння в умовах воєнного стану.

Тому відтепер за вчинення злочинів в умовах воєнного або надзвичайного стану відповідальність стала більш жорсткою, а саме:

· за крадіжку (таємне викрадення чужого майна) – порушнику загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років;

· за грабіж (відкрите викрадення чужого майна) – строк від 7 до 10 років;

· за розбій (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства) – злочинцю загрожує не лише позбавлення волі на строк від 8 до 15 років, а ще й конфіскація майна;

· за вимагання (вимогу передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці) – покарання становитиме: позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна;

· за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, – не тільки позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, а ще й позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

· Крім того таке правопорушення, як підпал сухостою, може кваліфікуватись за статтею 113 ККУ як диверсія, оскільки в умовах воєнного стану такі дії становлять додаткову небезпеку. За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна

Зараз поширені факти, коли жителі міст України самотужки борються з мародерами та іншими крадіями, піддаючи їх самосуду, прив’язуючи їх до електричних опор та дерев на загальний огляд. Проте, варто пам’ятати, що кожен злочинець мусить понести передбачену законом відповідальність, тому таких осіб слід максимально оперативно передати до правоохоронних органів, щоб жоден з них не уник покарання.

Крім того, на даний час, мародерством та іншими злочинами на території України займаються військові російської федерації, грабуючи магазини та домівки населення з метою наживи та задоволення своїх потреб. Слід зазначити, що згідно нашого законодавства за злочини, вчинені на території України, іноземні громадяни несуть кримінальну відповідальність в Україні.

Адвокат Якименко Олег Васильович
RATVODДата: П`ятниця, 29.04.2022, 06:40 | Повідомлення # 24
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Координаційний центр з надання правової допомоги



Військові неодноразово нагадували та попереджали про небезпеку поширення ℹінформації в соціальних мережах про переміщення військової техніки, оскільки ворог використовує таку інформацію, здобуту із відкритих джерел, на шкоду Україні. Однак дехто і далі ігнорує ці попередження, що вже призвело до тяжких наслідків – пошкодження інфраструктури та загибель людей.

27 березня 2022 року набрав чинності Закон України від 24 березня 2022 року № 2160-IX «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому поширенню інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненому в умовах воєнного або надзвичайного стану». Розділ І Особливої частини «Злочини проти основ національної безпеки України»

Кримінального кодексу України доповнено статтю 1142, що передбачає притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності за несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану.

За яких умов можна поширити інформацію про переміщення військових?

Суспільство має право отримувати інформацію з питань, що стосуються його життєдіяльності, тому законодавчо визначено, що інформацію про переміщення військових, озброєння і техніки можна поширювати лише після того, як її поширив Генеральний штаб Збройних Сил України чи Міністерство оборони України або інформація була вже поширена в офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів. Якщо ж особа поширює таку інформацію з порушенням цієї умови, вона вчиняє злочин передбачений статтею 1142 Кримінального кодексу України.

Які саме дії будуть протиправними?

» Поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України;
» Поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості;
» Вищевказані дії, що вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, чи незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки.

Що саме вважається протиправним розповсюдженням інформації про переміщення військових?

Розповсюдження – це будь-які діяння із доведення цієї інформації до невизначеного кола осіб. Наприклад:

» » передача інформації стороннім особам;
» » публікації у пресі;
» » розповсюдження шляхом повідомлення по телебаченню чи радіо;
» » розміщення в мережі Інтернет;
» » недотримання правил збереження інформації, що дало змогу стороннім особам отримати доступ до цієї інформації тощо.

Обов’язкова умова – таке поширення вчинене під час дії воєнного або надзвичайного стану.

Чому не варто поширювати інформацію про переміщення, рух або розташування військових та озброєння?

Пам’ятайте, що окрім загрози бути притягнутим до кримінальної відповідальності, поширення такої інформації в соціальних мережах, публікація її в пресі чи повідомлення стороннім особам може призвести до ворожих авіа- чи ракетних ударів по місцях скупчення військ, що завдає непоправної шкоди обороноздатності країни. При цьому страждає і цивільне населення, руйнується інфраструктура та завдаються збитки економіці держави. Варто стримати своє бажання отримати лайки в соціальних мережах заради безпеки усіх громадян!

Яка відповідальність?

Залежно від тяжкості вчиненого статтею 1142 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 12 років. Нагадуємо, що до цього злочину не застосовуються строки давності, оскільки він відноситься до злочинів проти основ національної безпеки України.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

RATVODДата: П`ятниця, 29.04.2022, 06:45 | Повідомлення # 25
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Відшкодування збитків за втрати

земельного фонду 2022 р.




На даний час Мінагрополітики розпочало розробку методики визначення шкоди та збитків за втрати земельного фонду, які були завдані Україні внаслідок збройної агресії російської федерації.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Так, при розрахунку шкоди та збитків будуть враховуватись витрати на рекультивацію земель; збитки власникам (землекористувачам) земельних ділянок сільськогосподарського призначення; витрати на відновлення меліоративних площ; витрати на розмінування тощо.
«Велика частина земель, зокрема сільськогосподарського призначення, з меліоративною інфраструктурою, зазнали значних пошкоджень, а їхні власники та користувачі — збитків. Це все має бути відшкодовано у повній мірі, включаючи не тільки фактичні втрати, а й упущену вигоду.

Шкода та збитки, завдані Україні внаслідок збройної агресії російської федерації,
визначатимуться за 15 напрямами:


1) людські втрати та пов’язані з ними соціальні витрати;
2) економічні втрати, пов’язані з людськими втратами;
3) військові втрати;
4) втрати, пов’язані з забезпеченням публічної безпеки і порядку, боротьби зі злочинністю, забезпеченням безпеки дорожнього руху;
5) втрати житлового фонду і об’єктів житлово-комунального господарства;
6) втрати земельного фонду;
7) втрати лісового фонду;
8) втрати надр;
9) втрати акваторії;
10) збитки, завдані природно-заповідному фонду;
11) втрати інфраструктури транспорту, телекомунікаційної мережі і зв’язку;
12) втрати енергетичної інфраструктури;
13) втрати культурної спадщини;
14) економічні втрати підприємств;
15) втрати установ та організацій.

Довідка:

20 березня 2022 року було ухвалено Постанову Кабінету Міністрів України № 326 «Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації».

За кожним із напрямів закріплене відповідальне міністерство, інший центральний чи місцевий орган виконавчої влади, які зобов’язані протягом шести місяців розробити й затвердити відповідні методики визначення шкоди та збитків.

Передбачається також, що міністерства, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади, відповідальні за визначення шкоди та збитків за напрямами, надаватимуть щороку до 1 квітня наступного періоду Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій відповідну інформацію для її узагальнення та надання до 1 червня Кабінетові Міністрів України.

Адвокат Якименко Олег Васильович


RATVODДата: Субота, 30.04.2022, 12:58 | Повідомлення # 26
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр

просить не писати про звільнені села чи міста


до оприлюднення цієї інформації Міноборони або Генштабу ЗСУ






RATVODДата: Субота, 30.04.2022, 15:56 | Повідомлення # 27
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Штрафи за продаж гуманітарної допомоги

незалежно від її вартості




У Верховній Раді пропонується запровадити адміністративну відповідальність за продаж
гуманітарної допомоги на суму менше ніж 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (99249 гривень).


Також, Верховна Рада уж схвалила закон про запровадження кримінальної відповідальності за нецільове використання гуманітарної допомоги.

Згідно документу, за використання під час дії воєнного стану гуманітарної допомоги у значному розмірі (17 і більше тисяч гривень) не за цільовим призначенням, а саме з метою отримання прибутку або власного збагачення передбачено позбавленням волі на строк від трьох до семи років з конфіскацією майна або без такої.

30.04.2022.

RATVODДата: Субота, 30.04.2022, 18:44 | Повідомлення # 28
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
ВАМ ДЗВОНИТЬ ПОДАТКОВА ?



Нам пишуть, що дзвонять "з податкової" та вимагають
сплатити борги, дуже настирливо "просять".


Таких боргів, звичайно ж не існує.

Чи інша схема, телефонують знову ж таки "з податкової" та пропонують повернути податки за останній рік, й це нібито "державна програма допомоги".

Уже всі зрозуміли, що це лохотрон ?

З податками зараз ситуація наступна, хто може - той платить й дякуємо на цьому, хто не може, то поки платити не потрібно.

» Головне не декларації та податки, а ваші життя і здоров’я.

» Податківці такі ж люди і вони роблять свою роботу, а не хочуть вас обдерти.

» Обговорення ваших податків по телефону чи СМС неприпустиме! Скоріш за все так буде телефонувати шахрай.

Знайте основне: податкові строки зупинені, а отже: нема строку = нема порушення = нема відповідальності.

30.04.2022.

RATVODДата: Неділя, 01.05.2022, 13:49 | Повідомлення # 29
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
В Україні знову можна купити й продати нерухомість,

але є нюанси ?




Послугу державної реєстрації прав власності на нерухоме майно
відновили вперше від початку війни.


Державний реєстр речових прав на нерухоме майно закрили, щоб запобігти викраденню ворогом персональних даних та запобігти шахрайським схемам.

Ще два тижні тому в уряді планували відновити можливість оформлення процедур купівлі-продажу, але лише для добросовісних нотаріусів.

У постанові таки є обмеження, поки це:

» вчиняти дії за довіреністю від імені фізосіб;
» відчужувати нерухомість раніше ніж за місяць;
» вчиняти нотаріальні дії за межами області
» здійснювати нотаріальні дії з нерухомістю можуть лише нотаріуси, визначені в спеціальному переліку від Мін’юсту. (це громадяни, які зареєстровані на території України та раніше не заплямували репутацію недобросовісними діями)

Оформити відчуження нерухомого майна, іпотеку, довірчу можна буде лише в межах області, де воно розташоване.

Нові довіреності на розпорядження нерухомим майном як і раніше мають оформлюватися на нотаріальному бланку.

А щоб попередити махінації з житлом, його можна буде відчужити лише через місяць після набуття або пізніше.

01.05.2022.

RATVODДата: Неділя, 01.05.2022, 14:10 | Повідомлення # 30
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28700
Статус: Оффлайн
Як отримати статус "безробітний" ?



Уряд спростив реєстрацію в Державній службі зайнятості українців,
які втратили роботу під час дії воєнного стану.


Особи, які не мають повного пакету документів для подачі заявки, зможуть стати на облік по безробіттю за спрощеною процедурою – через додаток або портал Дія.

Йдеться про подачу заяви у електронній формі без урахування документів про освіту, трудової книжки, військово-облікового документу тощо.

Щоб отримати статут безробітного, необхідно відповідати 2 умовам:

» після введення воєнного стану працювати на умовах трудового договору, гіг-контракту чи іншого цивільно-правового договору;

» втратити роботу.

Уряд гарантує виплату допомоги всім, хто став на облік.

01.05.2022.

  • Сторінка 2 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2025