FORUM TV-SATСубота
18.01.2025, 09:44

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
  • Сторінка 3 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Модератор форуму: Taras_1958  
Правова допомога та поради населенню України
RATVODДата: Субота, 02.04.2022, 14:48 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Правова допомога та поради

населенню України

Під час воєнного стану


RATVODДата: Неділя, 01.05.2022, 14:21 | Повідомлення # 31
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Про медичну допомогу переселенцям



Внутрішньо переміщені особи можуть бути прийняті у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування,
а відсутність декларації НЕ є перепоною для отримання первинної медичної допомоги.

P.S.: Знаємо вже про випадки відмови.

Тому, якщо лікар відмовляється надавати допомогу внутрішньо переміщеній особі, можна звернутися на гарячу лінію МОЗ 0800 60 20 19
або до НСЗУ за номером 16-77.

01.05.2022.

RATVODДата: Понеділок, 09.05.2022, 21:18 | Повідомлення # 32
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Координаційний центр з надання правової допомоги



З початком воєнних дій на українських дорогах працює чимало блокпостів. Це ефективний спосіб збереження безпеки на всередині країни. Наразі, в умовах воєнного стану, існують певні повноваження для визначених посадових осіб щодо зупинки автомобіля, перевірки документів, огляду транспортного засобу тощо.

Питання перевірки на блокпостах регулюється: Порядком перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень та житла громадян при забезпеченні заходів правового режиму воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1456

Перевірка на блокпостах є законною: ⚖правовою основою її є Конституція України, Кримінальний процесуальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Закони України «Про основи національного спротиву», «Про правовий режим воєнного стану», «Про оборону України», «Про національну безпеку України», «Про Національну поліцію», «Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України».

Що саме входить до об’єктів перевірки?

▪ документи
▪ речі
▪ транспортні засоби
▪ багаж та вантажі

Все це може перевірятися виключно в умовах воєнного стану та під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану.

Хто має право проводити перевірку?

Право на проведення перевірки надано уповноваженим особам Національної поліції України, Служби безпеки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної міграційної служби України, Державної митної служби України та Збройних сил України.

Чи може уповноважена особа застосовувати при перевірці технічні прилади та засоби?

Так, уповноважена особа може застосовувати технічні прилади та технічні засоби, що мають функції виявлення вибухонебезпечних предметів та речей (речовин), обіг яких заборонено чи обмежено, фото-, аудіо- і відеофіксації. Аудіо- і відеофіксація особистих речей здійснюється лише за згодою громадян.

Чи можлива перевірка телефону на блокпостах?

Законодавством точно не врегульоване це питання, але оскільки статтею 1142 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, то уповноважена особа на блокпосту може перевірити фото та відео щодо наявності на відповідних пристроях заборонених об’єктів.

Зазначимо, що законодавством не врегульовано питання перевірки особистих листувань, тому для уникнення конфліктних ситуацій радимо надавати засоби зв’язку для огляду.

Чи можливе вручення повісток на блокпостах?

В законодавстві України не визначено місце, де повинна вручатися повістка або місце де це робити заборонено.
Стаття 65 Конституції України передбачає, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (https://bit.ly/3KLHKEV), громадяни України зобов’язані з’являтися за викликом до військових частин або на збірні пункти центрів комплектування та соціальної підтримки. Також цією статтею передбачено, що призов громадян на військову службу під час мобілізації здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади. Тобто повістку можуть вручити будь-де: на блокпосту, на вулиці, на роботі, в дорозі тощо.

Вручатися повістки можуть через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, у тому числі закладів освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності та безпосередньо посадовими особами районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

RATVODДата: Середа, 11.05.2022, 20:55 | Повідомлення # 33
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Як зареєструвати дитину,

яка народилася за кордоном




У якій консульській установі слід реєструвати народження?

Реєстрація провадиться за місцем народження або за місцем проживання батьків дитини або одного з них за їх письмовою заявою.

Протягом якого строку слід подати заяву про реєстрацію народження дитини?

Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобов’язані подати невідкладно, але не пізніше одного місяця з дня народження дитини.

Які документи слід пред’явити консулу для реєстрації народження дитини?

» Документ медичного закладу про народження дитини.

» У виняткових випадках, при народженні дитини поза медичним закладом, – довідки лікаря, який подав допомогу при пологах.

» У разі народження дитини вдома без медичної допомоги факт і час народження повинні бути підтверджені підписом двох свідків, присутніх при пологах, із зазначенням їхніх прізвищ, імен та по батькові, місця проживання і документів, що посвідчують їх особи, а також медичним документом про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (приватного лікаря).

Чи стягується консульський збір за видачу свідоцтва про народження дитини?

Реєстрація народження, а також видача свідоцтва про реєстрацію цього акту цивільного стану проводиться без стягнення консульського збору.

» Що робити, якщо у консульстві вам відмовили у державній реєстрації народження дитини?

У разі відмови особі в проведенні державної реєстрації народження (у зв’язку з відсутністю документа закладу охорони здоров’я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження), особа може звернутись до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

10.05.2022.

RATVODДата: Четвер, 12.05.2022, 07:40 | Повідомлення # 34
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Як одружитись у воєнний час ?



✔️Чи можна одружитись за один день ?

В умовах воєнного стану є можливість одружитись за 1 день, звернувшись із заявою до будь-якого відділу ДРАЦС.

Згідно частини 2 статті 32 Сімейного кодексу України, існує можливість реєстрації шлюбу в день подання заяви, якщо є безпосередня загроза для життя нареченого або нареченої.

✔️Хто наділений повноваженням зареєструвати шлюб ?

Зареєструвати шлюб під час воєнного стану може працівник відділу ДРАЦС.

Державну реєстрацію шлюбу громадян України за кордоном, проводять дипломатичні представництва та консульські установи України.

✔️Чи можна укласти шлюб дистанційно ?

В умовах війни можуть укласти шлюб дистанційно, без присутності нареченої або нареченого:

▪️ військовослужбовці Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби або іншого створеного відповідно за закону військового формування;

▪️ поліцейські, особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Кримінально-виконавчої служби;

▪️особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро, Бюро економічної безпеки;

▪️працівники закладу охорони здоров’я.

✔️Звернення із заявою про укладення шлюбу до керівника

Особа, яка має право укласти шлюб дистанційно, подає заяву про державну реєстрацію шлюбу своєму безпосередньому командиру (керівнику).

Наречена або наречений такої особи з’являються до відділу ДРАЦС для реєстрації шлюбу, а військовослужбовець може бути присутнім під час державної реєстрації шлюбу по відеозв’язку.

11.05.2022.

RATVODДата: Четвер, 12.05.2022, 08:28 | Повідомлення # 35
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Як припинити дію трудового договору

через центр зайнятості ?




✔️Хто має право розірвати трудовий договір через центр зайнятості ?

▪️ Внутрішньо переміщені особи;

▪️ Особи, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії.

Такі особи повинні мати не розірвані трудові договори з роботодавцем.

» Вони можуть подати заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору до будь-якого центру зайнятості.

✔️Коли трудовий договір є припиненим ?

Трудовий договір вважається припиненим з дня, наступного за днем подання такої заяви.

» Припинення трудових відносин дозволяє внутрішньо переміщеним особам, особам, які перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії, зареєструватися безробітними та отримати допомогу по безробіттю.

Важливо! У період дії воєнного стану статус безробітного надається особі з першого дня її реєстрації у центрі зайнятості.

12.05.2022.

RATVODДата: Субота, 14.05.2022, 08:15 | Повідомлення # 36
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Координаційний центр з надання правової допомоги



Інколи в оголошеннях з’являються пропозиції про продаж продуктів та речей, які були отримані безоплатно як гуманітарна допомога. Такі дії - незаконні.

3 квітня 2022 року набрав чинності Закон України від 24 березня 2022 року №2155-IX «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги» , відповідно до якого Кримінальний кодекс України доповнено статтею 201.2 «Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги» такого змісту:

1. Продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги або використання благодійних пожертв, безоплатної допомоги або укладання інших правочинів щодо розпорядження таким майном, з метою отримання прибутку, вчинені у значному розмірі, – караються штрафом від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (від 34 000 до 51 000 гривень) громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, або у великому розмірі, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, або під час надзвичайного або воєнного стану, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

☝️ Отже, як діяти, якщо ви стали свідком продажу гуманітарної допомоги в магазині чи онлайн:

- сфотографуйте товар на полиці відповідного магазину, зробіть скріншот, або фото, якщо мова іде про розміщення товару на продаж в мережі Інтернет;

- зверніться до адміністрації магазину з проханням надати сертифікат якості або іншу супровідну інформацію, яка підтверджує право на реалізацію зазначеного товару, який ви попередньо сфотографували чи зробили відеозйомку (теж вітається);

- напишіть користувачу, який продає товар, про пред’явлення вам чеку, який підтверджує саме купівлю товару, а не отримання його як гуманітарної допомоги;

- повідомте про можливе правопорушення правоохоронні органи: зазначте назву магазину, його місцерозташування, назву самого товару; найменування інтернет-ресурсу та користувача, який розмістив оголошення про продаж, навіть посилання на пост, скріншот з телефону, який підтверджує розміщення товару до продажу зазначеною особою. Вищезазначену інформацію повідомте до органів поліції за телефоном 102 або скористайтесь додатковими номерами телефонів правоохоронних органів, зокрема зателефонуйте на гарячу лінію Служби безпеки України: 0-800-501-482, або надішліть на відповідну електронну пошту: callcenter@ssu.gov.ua;

- цікавтесь результатом розгляду вашого повідомлення про можливе правопорушення правоохоронними органами;

- якщо ви на 100% впевнені, що товар дійсно належить до гуманітарної допомоги, але який наразі продають, зверніться до журналістів
місцевих видань, телебачення,
щоб привернути увагу громадськості до виявленого вами порушення та додаткового розголосу, для подальшого припинення правопорушення адміністрацією магазину чи фізичною особою та притягнення до відповідальності за вчинення кримінального правопорушення.

Довідково: Під гуманітарною допомогою, благодійними пожертвами та безоплатною допомогою слід розуміти поняття, визначені Законом України «Про гуманітарну допомогу» та Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Гуманітарна допомога – цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв’язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров’я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об’єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог статті 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Дії, передбачені статтею 2012 Кримінального кодексу України, вважаються вчиненими у значному розмірі, якщо загальна вартість такої гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги у триста п’ятдесят (у 2022 році – 434 175 гривень) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян; у великому розмірі – якщо загальна вартість товарів, безоплатної допомоги або грошової допомоги у тисячу (у 2022 році – 1 240 500 гривень) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян; у особливо великому розмірі – якщо загальна вартість товарів, безоплатної допомоги або грошової допомоги у три тисячі (у 2022 році – 3 721 500 гривень) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

RATVODДата: Субота, 14.05.2022, 08:53 | Повідомлення # 37
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Координаційний центр з надання правової допомоги



Дитинство, обпалене війною… Саме таким воно є для українських дітей через повномасштабне вторгнення російської федерації. Постійні обстріли, руйнування, вимушена евакуація, поранення, смерті — це важко переживати дорослим, а дітям — тим паче.

Під час війни порушуються ⚖права дитини: право на життя, право бути з сім’єю і громадою, право на здоров’я, право на розвиток особистості, а також право на турботу і захист. Порушені права дітей мають бути відновлені та захищені з допомогою як національних, так і міжнародних інституцій.

Система безоплатної правової допомоги в Україні є однією із державних інституцій, які стоять на варті прав та інтересів дітей.

Згідно з Законом України "Про безоплатну правову допомогу", всі діти мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, яка полягає у захисті та представництві їхніх інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру. Її надають юристи бюро правової допомоги, а також адвокати, які співпрацюють із системою БПД. Послуги юристів та адвокатів оплачує держава.

Запровадження воєнного стану змінило роботу системи БПД. Наші фахівці продовжують працювати, щоб права наших громадян, у тому числі і дітей, були дотримані. Це і правові поради батькам під час роботи консультаційних пунктів, і проведення правопросвітницьких заходів для учнів та студентів, і онлайн-правопросвітництво з дітьми, і долучення до різноманітних тренінгів для дітей.

Детальніше читайте на нашому сайті: Система БПД

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

RATVODДата: Субота, 14.05.2022, 21:00 | Повідомлення # 38
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Розширення переліку підстав

для припинення
дії трудового договору




На розгляді у Верховній Раді законопроєкт №7251, який передбачає розширення переліку підстав для припинення трудового договору.

Так, пропонують доповнити статтю 36 Кодексу законів про працю трьома новими пунктами щодо підстав для припинення дії трудового договору:

1 - смерть роботодавця - фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою;

2 - смерть працівника, визнання його судом безвісно відсутнім або оголошення померлим;

3 - відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці.

14.05.2022.

RATVODДата: Субота, 14.05.2022, 21:09 | Повідомлення # 39
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
УВАГА! Фейковий чат-бот Є-підтримки



У Центрі протидії дезінформації застерігають, що у мережі поширюється дезінформація із таким текстом: «УВАГА! Центр протидії дезінформації при РНБО України роз’яснює, за якими напрямками, згідно рішення Уряду, вимушені переселенці можуть отримати державну допомогу».

➡️ Далі йде посилання на імітований чат-бот, який веде на фейкову сторінку «ПриватБанку».

‼️!Наголошуємо, що у всіх своїх повідомленнях про виплати Центр не давав посилання на жоден чат-бот, наголошуючи, що виплати здійснюватимуться лише через додаток «Дія».

‼️!«Дія» не має Telegram-ботів «Epitrumka_bot»

P.S.: Будьте обережні! Довіряйте лише перевіреним джерелам!

14.05.2022.

RATVODДата: Неділя, 15.05.2022, 12:16 | Повідомлення # 40
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Орендна плата в умовах воєнного стану



Що робити, якщо відсутні фінанси на сплату орендної плати за квартиру?


Відповідно до ч.1 ст.617 ЦК України, особа, яка порушила зобов'язання (у нашому випадку щодо виплати орендної плати), звільняється від відповідальності за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

28 лютого 2022 року Торгово-Промислова Палата опублікувала лист щодо військової агресії рф проти України як форс-мажорну обставину (обставину непереборної сили), що стало підставою введення воєнного стану.

Таким чином, якщо через форс-мажорні обставини ви порушуєте строк сплати орендної плати, ви не можете бути притягнуті до відповідальності (штрафи, виселення з квартир тощо).

15.05.2022.

RATVODДата: Субота, 21.05.2022, 13:20 | Повідомлення # 41
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Позовна давність до вимоги

про поділ майна подружжя




При розлученні часто виникає ситуація
поділу спільного майна подружжя...


Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України за загальним правилом майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Таким чином, майно, яке придбалось в шлюбі, є спільною власністю подружжя, незалежно від того, на кого воно формально зареєстроване. Є ряд виключень, але загальне правило саме таке.

Перш за все, потрібно знати і розуміти, що розірвання шлюбу не впливає на факт перебування майна у спільній власності. Іншими словами, після розірвання шлюбу обоє з подружжя залишаються співвласниками майна, придбаного до розлучення. При цьому залишається питання, коли варто його ділити.

Перше, заяву про поділ майна варто подавати окремо від заяви про розлучення. На це звертають увагу і суди, відмовляючи у об’єднанні позовних вимог про розірвання шлюбу та поділ майна.

Друге, майно можна і не ділити, якщо колишній чоловік та дружина домовились про спільне використання або розпорядження майном і не мають конфлікту.

Ну і третє, який строк позовної давності для поділу майна і коли він розпочинається. До даних вимог застосовується загальна позовна давність у 3 роки, яка визначена Цивільним кодексом України.

Багато хто помилково вважає, що цей строк відраховується від дати розлучення. Насправді, відповідно до статті 72 Сімейного кодексу України позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.

Тобто, якщо жоден із співвласників не вчиняє дій, які порушують або заперечують права іншого співвласника, або такий співвласник не знає і не може знати про такі порушення, то позовна давність не обчислюється. Факт розлучення не свідчить про порушення права власності.

Такого висновку дійшов також і Верховний Суд у своїй Постанові від 06.11.2019 р. Зокрема судом було зазначено, що неподання позову про поділ майна, у тому числі до спливу трьох років з дня розлучення, за відсутності доказів, які б підтверджували заперечення права одного з подружжя на спільне майно, зареєстроване за іншим подружжям, не може свідчити про порушення права і вказувати на початок перебігу позовної давності.

Адвокат Якименко Олег Васильович
RATVODДата: Неділя, 10.07.2022, 21:10 | Повідомлення # 42
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Як діяти, якщо людина потрапила у полон



▪ Як йдеться у повідомленні, якщо людина потрапила у полон – потрібно зробити два кроки. Близькі родичі та члени сім’ї полоненого можуть сповістити про подію відповідні органи, а далі звернутися у міжнародні організації.

▪ Крок 1. Для отримання або надання інформації громадяни можуть звернутися до Об’єднаного Центру з пошуку та звільнення полонених при Службі безпеки України. Це можна зробити за телефонами: +38 067 650 83 32, ,+38 098 087 36 01 , або надіслати запит на електронну пошту united.centre.ssu@gmail.com .

▪ З відповідними запитами можна звернутися до Національного інформаційного бюро, зателефонувавши на гарячу лінію 1648 або на міський номер (044) 287-81-65 (для дзвінків із-за кордону). Також є варіант звернення на електронну пошту, яка розміщена на сайті Бюро nib.gov.ua.

▪ Окрім того, розшуком полонених займається Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, де за телефоном (044) 428-62-74 можна отримати необхідну інформацію, або надіслати електронний запит на адресу contact@gur.gov.ua.

▪ Дізнатися про те, що особа захоплена у полон можна за телефоном довіри МВС: +38 089-420-18-66.

▪ Також можна звернутися із заявою до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою, зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) або телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67.

▪ Отримана заява реєструється в журналі Єдиного обліку та вносяться відомості до ЄРДР для здійснення органами Національної поліції досудового розслідування за ст. 110 Кримінального кодексу України з приміткою “знаходиться в полоні, 437 або 438 КК України”.

▪ Крок 2. Після виконання першого кроку, а саме: отримання офіційної відповіді, громадянам рекомендовано звернутися на гарячу лінію Міжнародного Комітету Червоного Хреста за телефоном 0-800-300-155. Також можна підготувати звернення до Європейського суду з прав людини та до Комітету з прав людини ООН.

RATVODДата: Понеділок, 11.07.2022, 11:14 | Повідомлення # 43
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Під забороною цигарки, усі "електронки" та кальяни:

в Україні тепер не можна курити в громадських місцях




За порушення передбачено штрафи від 1 до 15 тисяч гривень.


В Україні від сьогодні, 11 липня, заборонено куріння тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та кальянів.

Про це повідомляє ТСН.ua.

За куріння в кафе, барах і ресторанах передбачено штраф 3 000 грн, якщо порушення вчинене повторно, штраф - 15 000 грн.

За куріння електронних сигарет у громадських місцях - 1 000 грн, за повторне порушення - 10 000 грн.




Перелік місць, де палити заборонено:

- у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
- у приміщеннях та на території закладів охорони здоров'я;
- у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
- у місцях загального користування житлових будинків, під'їздах;
- на вокзалах та станціях;
- у підземних переходах;
- на зупинках громадського транспорту;
- у ліфтах і таксофонах;
- у приміщеннях гуртожитків;
= у приміщеннях аеропортів, крім спеціально відведених для цього місць;
- у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, зокрема в таксі;
- У приміщеннях та на території навчальних закладів;
- на дитячих майданчиках;
- у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
- у приміщеннях об'єктів культурного призначення;
- у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;
- у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;



Місцеві ради у своїх межах можуть додатково визначати такі місця на будь-який термін.

Нагадаємо, від 1 червня 2022 року також заборонено продавати неповнолітнім електронні сигарети та айкоси.

Читайте також: "Нехай твоє куріння вбиває росіян": у Києві одноразові сигарети перетворюють на дрони для ЗСУ

11.07.2022.

RATVODДата: Четвер, 14.07.2022, 10:48 | Повідомлення # 44
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
До уваги учасників бойових дій



Актуальна інформація та покрокові дії

від міністерства соціальної політики України

щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації


▪ З метою реалізації прав окремих категорій населення на безплатного отримання допоміжних засобів реабілітації, розроблено Пам’ятку, яка містить актуальну інформацію та покрокові дії щодо механізму безплатного забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, в тому числі постраждалих внаслідок широкомасштабного російського вторгнення росії в Україну, як військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, так і добровольців територіальної оборони, мирних громадян допоміжними засобами реабілітації, перелік підприємств, каталог засобів реабілітації та інша корисна інформація.

13.07.2022.

RATVODДата: П`ятниця, 15.07.2022, 11:56 | Повідомлення # 45
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 28560
Статус: Оффлайн
Як задокументувати втрати

аграрних підприємств під час війни




Розроблено методичні рекомендації
та відкрито консультаційну лінію


Наслідки, викликані військовою агресією рф проти України, несуть загрозу глобальній продовольчій безпеці, тому надзвичайно важливим є відновлення економічної спроможності аграрного сектору. Документування злочинів, фіксація збитків, завданих аграріям, і їх відшкодування стануть ключовим кроком для цього.

Перші методичні рекомендації щодо належної фіксації злочинів та завданих втрат аграрним підприємствам розробили та презентували експерти Всеукраїнської аграрної ради спільно з Програмою USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО).

«За належне документування втрат відповідають безпосередньо аграрії, яким завдано збитків. Адже ніхто краще за власників не знає специфіку роботи підприємства та не зможе зібрати необхідні докази для відшкодування збитків, зокрема й упущеної вигоди. Разом з тим, різні державні органи мають свою зону відповідальності у цьому процесі та з більшістю з них доведеться взаємодіяти з різних питань. Важливо враховувати, що розроблена методика фіксації збитків носить рекомендаційний характер і не є нормативно-правовим документом. Кожна ситуація є індивідуальною та може вимагати різних додаткових дій», - наголошує Дмитро Кохан, радник ВАР з питань взаємодії з органами державної влади.

Наразі розроблені методичні рекомендації щодо фіксації таких типів руйнувань: будівель, обладнання і товарних запасів. За цим посиланням ви знайдете необхідні методичні рекомендації та зразки документів для фіксації збитків.

Представникам аграрного сектору потрібно зібрати всю інформацію, що підтверджуватиме як факт заподіяння шкоди, так і реальні збитки та упущену вигоду.

Умовно процес збору відповідних доказів можна розподілити на три етапи:


1. Докази щодо пошкодження об’єктів/майна підприємств. На цьому етапі важливо подбати про фіксацію злочину як кримінального правопорушення, з супровідними фото-, відеодоказами, показами свідків, оглядом місця події, тощо.

2. Докази щодо реальних збитків. Цей етап передбачає від аграріїв збір документів, які підтверджують усі їхні витрати під час будівництва об’єкта, проведення посівної, придбання зруйнованої техніки, тощо. Потрібно також спрямувати зусилля на пошук/відновлення документів, які посвідчують право власності/користування щодо тих чи інших об’єктів.

3. Докази щодо упущеної вигоди. На цьому етапі необхідно зібрати документи, які підтверджують для аграріїв недоотримані доходи (наприклад, ф’ючерсні та інші контракти з продажу продукції; дані про невиконання через агресію інших договірних зобов'язань, які передбачали отримання доходу; документи, які підтверджують доходи за попередні роки, тощо).

Зафіксовані факти військових руйнувань та зібрані документи надалі можуть використовуватися для відшкодування відповідних збитків як через звернення до міжнародних інстанцій (спеціально створений трибунал, Міжнародний кримінальний суд в Гаазі, Європейський суд з прав людини, інвестиційні арбітражі й ін.), так і через застосування внутрішніх програм та процедур в Україні (зокрема, звернення до суду).

Тому для аграріїв важливо саме зараз зафіксувати всі втрати, зібрати необхідні докази та бути готовими для проходження процедури компенсації у майбутньому, коли відповідні порядки будуть розроблені усіма відповідальними органами влади.

Одночасно з цим, експерти ВАР у співпраці з USAID АГРО відкрили консультаційну телефонну лінію для підприємств, які постраждали внаслідок військових дій. Кваліфіковані менеджери надаватимуть роз'яснення щодо методології фіксації завданих збитків та підготовки документів. У разі необхідності, підприємства зможуть отримати консультацію юристів.

13 липня 2022

  • Сторінка 3 з 5
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • »
Пошук:

Copyright TV-SAT © 2009-2025