Дата: Субота, 02.04.2022, 16:22 | Повідомлення # 2
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Координаційний центрз надання правової допомоги
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) – це люди, які залишили свої домівки, рятуючись від небезпеки, але не перетнули міжнародний кордон, а залишились на території рідної країни..
ВПО перебувають під законним захистом свого уряду. Вони зберігають усі права та захист згідно з міжнародним законодавством з прав людини.
На яку правову допомогу можуть розраховуватиВПО?
Відповідно до ЗУ«Про безоплатну правову допомогу», ВПО мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, що полягає в захисті, здійсненні представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складенні документів процесуального характеру.
Громадяни України, які звернулися із заявою про взяття їх на облік як ВПО, мають право на безоплатне представництво їхніх інтересів з питань, пов’язаних з отриманням довідки про взяття на облік ВПО.
Хто має право на отримання довідкиВПО?
Особи, які після введення Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64«Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6.03.2022 року № 204«Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка».
13.03.2022 року постановою Уряду № 269 внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1.10.2014 № 509.
По довідку про взяття на облік ВПО може звернутися не лише до органів соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад, а й до уповноваженої особи громади, центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), а згодом – просто подати заяву через Портал Дія.
Уповноважена особа територіальної громади/ЦНАПу після реєстрації заяви формує електронну справу з використанням інформаційних систем Міністерства соціальної політики України для включення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Допомога на проживанняВПО
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 р. №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» затверджено Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Вона надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м.Севастополя, а також території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії та що визначена в переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми «єПідтримка», затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6.03.2022р. № 204.
Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень; для інших осіб – 2 000 гривень.
Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану та призначається автоматично без подання додаткового звернення ВПО, які станом на 1.03.2022р. отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1.10.2014р. № 505«Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (виплата допомоги ВПО за місяці, у яких вони отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, не здійснюється).
Допомога ВПО, які звернулися по її надання до 14.04.2022 року, надається починаючи з березня 2022 року.
Допомога не надається ВПО, які були обліковані як ВПО до 24.02.2022 року у регіонах, що не включені до переліку, зазначеному в абзаці першому пункту 2 Порядку, за винятком осіб, які отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Як подати заяву для отримання довідкиВПО?
Через Єдиний державний веб-портал електронних послуг або мобільний додаток Порталу Дія.
У заяві зазначається:
✅ прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) заявника; ✅ реєстраційний номер облікової картки платника податків; ✅ дата народження; ✅ відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, звідки перемістилася особа; ✅ адреса місця, куди перемістилася особа, та контактний номер телефону; ✅ номер поточного рахунка із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги; ✅ наявність статусу особи з інвалідністю; ✅ відомості про неповнолітніх дітей, які перемістилися разом із внутрішньо переміщеною особою (Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків).
Заява про надання допомоги на проживання ВПО може бути також подана до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або ЦНАП.
Неповнолітні діти діти право самостійно звернутися за призначенням допомоги.
Заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводження законного представника, може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.
Дата: Вівторок, 05.04.2022, 22:39 | Повідомлення # 3
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Координаційний центрз надання правової допомоги
Військова служба – це державна служба особливого характеру, що пов’язана із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.
Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Дія Кодексу законів про працю України не поширюється на несення військовослужбовцями військової служби. Однак у випадку увільнення від іншої роботи для вступу на військову службу за ними зберігається попереднє місце роботи, посада і середній заробіток, а також відпускні. Та якщо до військової служби особа була безробітною, то на період військової служби виплата допомоги по безробіттю припиняється.
На всіх учасників територіальної оборони громад під час їхньої участі в заходах з підготовки добровольчих формувань територіальних громад, а також виконання ними завдань територіальної оборони поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (https://bit.ly/3J5E0NJ).
⚖ Основні права та трудові гарантії військовослужбовців:
» право на захист від незаконного звільнення або переміщення по службі;
» право на безоплатну перепідготовку і дострокове звільнення у визначених випадках, на матеріальну допомогу при звільненні, на одноразову грошову допомогу при звільненні в розмірі 50% місячного грошового забезпечення за кожен повний рік служби у визначених випадках;
» право на службовий час нормальної тривалості (крім військових навчань, походів, бойових стрільб, бойового чергування, несення служби в добовому наряді тощо);
» право на час відпочинок;
» право на відпустки з оплатою вартості проїзду до місця відпустки і назад у визначеному порядку. Під час воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець. При цьому надання військовослужбовцям у періоди мобілізації та воєнного стану інших видів відпусток, крім відпусток військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, – тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, а також відпусток у зв’язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії, припиняється;
» право на оплату праці, зокрема на грошове забезпечення та його індексацію; на речове забезпечення або грошову компенсацію за неотримане речове майно, продовольче забезпечення, підйомні допомоги, добові;
» право на охорону праці (у тому числі охорону здоров’я та медичну допомогу, безоплатну для учасників бойових дій психологічну, медико-психологічну реабілітацію, грошову допомогу на оздоровлення, одноразову грошову допомогу в разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (в разі смерті військовослужбовця одноразова грошова допомога отримується членами сім’ї);
» право на навчання та підвищення кваліфікації;
» право на пільги щодо проїзду,
» право на подальше пільгове пенсійне забезпечення.
⚖ Військовослужбовці мають такі додаткові трудові права:
» переважне право на залишення на роботі в разі скорочення на підприємстві
» право на щорічну відпустку повної тривалості до закінчення 6 місяців у перший рік роботи на підприємстві – у тому числі для осіб з інвалідністю внаслідок війни
» можливість використовувати чергову щорічну відпустку у зручний час – для осіб з інвалідністю, дружин (чоловіків) військовослужбовців, ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
» 14 календарних днів на рік додаткової відпустки, зі збереженням заробітної плати – для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також грошова компенсація за невикористані дні такої відпустки
» додаткові гарантії щодо працевлаштування осіб до 35 років, які влаштовуються на роботу вперше
☝️ Звертаємо увагу!
Після звільнення з військової служби для збереження місця роботи та посади працівник повинен вийти на роботу в день, що настає після дня взяття на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (військкоматі) після його звільнення з військової служби. У його військовому квитку зазначається дата про призов і звільнення з військової служби та взяття на військовий облік.
Що робити, якщо права військовослужбовців порушені?
Негайно звернутися по безоплатну правову допомогу. Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто на допомогу в складанні процесуальних документів (позовних заяв) та представництво їхніх інтересів у суді.
Дата: Четвер, 07.04.2022, 22:24 | Повідомлення # 4
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Координаційний центрз надання правової допомоги
Що потрібно зробити здавачам житла щоб отримати
компенсацію за тимчасове розміщення ВПО
Здавачі житла можуть отримати компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Отже, що потрібно зробити здавачам житла щоб отримати компенсацію за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.
Крок № 1
Щоб запропонувати своє житло для проживання внутрішньо переміщеним особам (далі – ВПО) і отримати компенсацію витрат за розміщення таких осіб, необхідно подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через вебсайт «Прихисток» (https://prykhystok.gov.ua/) про готовність прийняти у себе переселенців.
Не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування (виконавчий комітет міської/селищної ради) за місцем розташування жилого приміщення з заявою (заповнюється на місці), у якій зазначаються прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та до якої додаються копії документів, що посвідчують їх особу.
З собою необхідно мати:
» паспорт громадянина України;
» реєстраційний номер облікової картки платника податків;
» реквізити банківського рахунку для перерахування суми компенсації;
» документ, що підтверджує право власності на житло;
» довідки про відсутність заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги (газ, електроенергія, водопостачання, теплопостачання, вивіз сміття, обслуговування прибудинкової території тощо).
Увага!Компенсація надається щодо ВПО, які перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року № 204.
Крок № 2
Для отримання компенсації власник житлового приміщення не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування житлового приміщення заяву на отримання компенсації за тимчасове розміщення ВПО із зазначенням кількість днів та переселенців, які проживали протягом звітного періоду.
Власник житлового приміщення також зобов’язаний в день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні.
Крок № 3
Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради проводять перевірку (верифікацію) наведених у заяві власником житлового приміщення відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення ВПО, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження ВПО, зокрема електронних документів), а також перевіряють дані про відсутність або наявність у заяві інформації про осіб, які отримують щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Компенсація здійснюється виключно у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами до 20-го числа місяця з дня закінчення звітного місяця за умови відсутності заборгованості власника житлового приміщення за житлово-комунальні послуги.
Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення ВПО (далі – людино-день), з дня розміщення таких осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення ВПО у відповідному житловому приміщенні.
Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості ВПО, які проживали у житловому приміщенні власника, в кожний день місяця.
Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.
Загальна сума компенсації власнику житлового приміщення визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.
Внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну вторинну правову допомогу (складення документів процесуального характеру та представництво інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами).
Необхідні документи: довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи встановленого зразка; паспорт або інший документ, що посвідчує особу; реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Нормативно-правова база
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг»
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб»
3. Розпорядження Кабінету Міністрів України 6 березня 2022 року № 204 «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка»
» Викласти свою пропозицію, заяву або скаргу усно можна за телефоном (044) 486 71 06.
ЗАПИТ НА ПУБЛІЧНУ ІНФОРМАЦІЮ
» Через форму на сайті: https://www.legalaid.gov.ua/.../dostup-do-publichnoyi.../ » Поштою: info@legalaid.gov.ua. » Телефоном (044) 486 71 06 ❗️ Важливо: право на інформацію може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку, з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
ОТРИМАТИ БПД ОНЛАЙН
» Єдиний контакт-центр системи БПД: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні). » Для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку). » Онлайн-сервіси системи БПД: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua
Дата: Вівторок, 12.04.2022, 12:17 | Повідомлення # 6
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Координаційний центрз надання правової допомоги
Державна соціальна допомога виплачуватиметься протягом дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування. Під час воєнного стану не потрібно звертатися за її перепризначенням або підтвердженням права на її отримання (Постанова КАБІНЕТу МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 7 березня 2022 р. № 214)
Це стосується таких виплат:
» допомоги малозабезпеченим сім’ям; » допомоги на дітей одиноким матерям; » допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; » допомоги на дітей, хворих на тяжкі хвороби, яким не встановлено інвалідність; » щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу; » тимчасової державної допомоги дітям, батьки, яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; » щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг; » тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.
Дата: Середа, 13.04.2022, 09:11 | Повідомлення # 7
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Координаційний центрз надання правової допомоги
Тема мародерства сьогодні є актуальною як ніколи, оскільки українці зіштовхнулися з проблемою збереження свого майна під час війни. Трапляються випадки, коли мародери розкрадають майно жителів міст, які покинули місце свого проживання, рятуючись від обстрілів та бомбардувань. Жахливо, що крадії «працюють» в оселях громадян прямо під час обстрілів, в той час, коли власники майна перебувають в бомбосховищах, тобто позбавляють засобів існування людей, які й так перебувають у критичній ситуації.
Часто в ЗМІ чи соцмережах терміном «мародерство» називають будь-яку скоєну в цей період крадіжку – чи то товару в магазинах, чи майна з домівок мирних жителів. Проте, такий термін у цих випадках вживається помилково. З'ясуймо, що ж таке мародерство та які ще існують кримінальні правопорушення щодо заволодіння чужим майном.
В межах українського кримінального законодавства мародерство – військове правопорушення, суть якого полягає у викраденні на полі бою речей поранених чи вбитих. За такі злочинні дії раніше було передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 10 років.
Є різниця між мародерством, крадіжкою та іншими кримінальними правопорушеннями проти власності. Ця різниця полягає в місці викрадення та у тому, в кого саме щось вкрали.
Новий закон посилив покарання не тільки за привласнення на полі бою майна поранених та вбитих (мародерство), а ще й за використання трагічних обставин, бойових дій для власної наживи, адже зміни до Кримінального кодексу України торкнулися й складу кримінальних правопорушень, передбачених у статтях 185 (крадіжка), 186 (грабіж), 187 (розбій), 189 (вимагання), 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем). Ці злочини доповнилися кваліфікуючою ознакою – скоєння в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Тому відтепер за вчинення кримінальних правопорушень в умовах воєнного або надзвичайного стану відповідальність стала жорсткішою:
» за крадіжку (таємне викрадення чужого майна) – порушнику загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років; » за грабіж (відкрите викрадення чужого майна) – строк від 7 до 10 років; » за розбій (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства) – злочинцю загрожує не лише позбавлення волі на строк від 8 до 15 років, а ще й конфіскація майна; » за вимагання (вимогу передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці) – покарання становитиме: позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна; » за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, – не тільки позбавлення волі на строк від 5 до 8 років, а ще й позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
☝️ Зараз поширені факти, коли жителі міст України самотужки борються з мародерами та іншими крадіями, піддаючи їх самосуду, прив’язуючи їх до електричних опор та дерев на загальний огляд. Проте кожен злочинець мусить понести передбачену законом відповідальність, тому таких осіб слід максимально оперативно передати до правоохоронних органів, щоб жоден із них не уникнув покарання.
Крім того, у ці часи мародерством та іншими злочинами на території України займаються військові російської федерації, грабуючи магазини та домівки людей. Згідно з нашим законодавством, за кримінальні правопорушення, вчинені на території України, іноземні громадяни несуть кримінальну відповідальність в Україні.
⚖ Ухвалення цього закону обумовлено необхідністю правового захисту військового командування, військовослужбовців, добровольців Сил територіальної оборони Збройних сил, працівників правоохоронних органів, які відповідно до своїх повноважень беруть участь в обороні.
Бойовий імунітет – це звільнення від відповідальності, у тому числі кримінальної, за:
» втрати особового складу; » втрати бойової техніки чи іншого військового майна; » наслідки застосування збройної та іншої сили.
Особлива умова для звільнення від відповідальності – втрати настали під час відсічі збройної агресії проти України або ліквідації (нейтралізації) збройного конфлікту, виконання інших завдань з оборони України і настання таких втрат неможливо було передбачити або які охоплювалися виправданим ризиком. Під час таких дій можуть бути використані будь-які види зброї.
На кого поширюється бойовий імунітет ?
» військове командування; » військовослужбовців; » добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України; » працівників правоохоронних органів, які беруть участь в обороні України; » цивільних осіб, які беруть участь у відсічі та стримуванні збройної агресії.
☝️Також слід пам’ятати, що на відміну від загарбника, ми залишаємося цивілізованим суспільством та зобов’язані неухильно дотримуватися законів та звичаїв війни, застосування збройної сили та норм міжнародного гуманітарного права.
Тому, у разі, якщо особа вчиняє катування, вбивства, порушує закони та звичаї війни, йде на невиправданий ризик, що призводить до загрози для життя інших людей або загрозу екологічної катастрофи тощо, вона підлягає відповідальності на загальних засадах.
Бойовий імунітет не поширюється на випадки порушення законів та звичаїв війни.
Дата: Середа, 13.04.2022, 17:45 | Повідомлення # 9
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Уряд подовжив термін отримання допомоги
вимушеним переселенцям, — Денис Шмигаль
Кінцевий строк подання заяви для отримання допомоги вимушеним переселенцям продовженодо 30 квітня
» 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю
» 2000 гривень на кожну дорослу особу
Таке рішення пов'язано з тим, що досі дана функція не працює у застосунку "Дія", хоча обіцяли, що вона буде працювати вже наприкінці березня. З цим пов'язане і величезне навантаження на ЦНАПи та місцеві органи соціального захисту населення, де наразі приймаються заяви. Також є багато нарікань на те, що програма, в яку заносяться ці заяви, дуже часто працює з перебоями, "зависає".
Що треба зробити, щоб отримати допомогу переселенцям?
Щоб отримувати вказану допомогу, треба спочатку стати на облік як ВПО. Це можна зробити в органах соціального захисту населення, в уповноваженої особи громади, у ЦНАПі або ж у додатку "Дія" у майбутньому (проте коли ця функція запрацює в "Дії", поки неясно, наразі вона недоступна).
Після отримання довідки ВПО слід подати заяву на отримання допомоги. Це також можна зробити у органах соціального захисту населення, в уповноваженої особи громади, у ЦНАПі або ж у додатку "Дія"
Якщо ви військовослужбовець або резервіст, якого призвали під час воєнного стану, є декілька обставин, коли вас можуть звільнити зі служби.
Ось вони:
» ви вагітна жінка; » ви жінка в декреті; » ви жінка або чоловік, які виховують дитину з інвалідністю до 18 років; » ваша дитина тяжко хворіє, наприклад, має вроджені вади розвитку, онкологію, тяжкі психічні розлади тощо; » дитині потрібна пересадка органа або паліативна допомога – коли при складній хворобі допомагають подолати симптоми і надають психологічну допомогу; » ви опікуєтеся людиною з інвалідністю, яка є недієздатною або має обмежену дієздатність; » ви з чоловіком або дружиною обоє проходите військову службу і маєте неповнолітніх дітей – у цьому разі звільняють одного з подружжя.
Ще звільняють від служби тих, хто має доглядати за:
» хворими дружиною або чоловіком, дитиною, батьками своїми чи свого партнера; » людьми з інвалідністю I та ІІ групи; » людиною, яка, за висновком комісії, потребує такого догляду; » людьми, яким потрібен догляд, і ніхто крім вас не може цього здійснити.
Щоб вас звільнили зі служби, потрібно показати висновки медико-соціальної експертної або лікарсько-консультативної комісії.
Дата: П`ятниця, 15.04.2022, 22:34 | Повідомлення # 11
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Координаційний центрз надання правової допомоги
Податкові відносини в умовах воєнного стану – важлива складова економічного фронту. Сплата податків - це наповнення місцевих бюджетів, підтримка ЗСУ і держави в цілому. Водночас через руйнування, що їх принесла війна, погіршення матеріального стану багато хто не може повною мірою нести податковий тягар.
З 1 квітня 2022 року та на період дії воєнного стану для фізичних осіб-підприємців (ФОП), платників єдиного податку І та ІІ групи, сплата єдиного податку – добровільна. Той, хто не бажає сплачувати податок у період воєнного стану, просто не заповнює декларацію за вказаний період.
Під час мобілізації ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до ІІ та ІІІ груп платників єдиного податку, а також юридичні особи, які належать до ІІІ групи, можуть за власним рішенням не сплачувати ЄСВ за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.
З 1 квітня 2022 року ФОП та юридичні особи, в яких упродовж минулого календарного року дохід не перевищує 10 мільярдів гривень, можуть перейти на сплату єдиного податку ІІІ групи за ставкою 2 % із урахуванням такого:
» до таких платників єдиного податку не застосовуються будь-які обмеження щодо кількості найманих працівників; » платники єдиного податку не є платниками податку на додану вартість; » авансовий внесок єдиного податку сплачуються щомісячно до 15 числа за підсумками попереднього місяця; » податкова звітність подається щоквартально у строки, передбачені для квартальної звітності.
При цьому не зможуть стати платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, які:
» організовують та проводять азартні ігри, лотереї та парі; » займаються обміном іноземної валюти; » виробляють, експортують, імпортують та продають підакцизні товари; » здійснюють видобуток та реалізацію корисних копалин; » займаються певними видами фінансової діяльності, зокрема страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, страхові компанії, інвестиційні фонди і компанії тощо.
Платник податків повертається на систему оподаткування, яка використовувалася до переходу на систему єдиного податку за ставкою 2% з початку наступного календарного місяця, після припинення воєнного стану.
З 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний стан платники податків звільняються від сплати плати на землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди (далі – земельні ділянки, що розташовані на території, на якій проводяться бойові дії та на тимчасово окупованих територіях).
Платники податків звільняються від сплати загального мінімального податкового зобов’язання за земельні ділянки, що розташовані на території, на якій проводяться бойові дії та на тимчасово окупованих територіях за 2022 та 2023 податковий рік.
Крім того, у 2022 податковому році платники податків звільняються від сплати екологічного податку за об’єкти оподаткування, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації.
Податкові перевірки
Щодо сплати податків
Під час дії воєнного стану дозволяється проводити лише фактичні податкові та камеральні перевірки декларацій, до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Фактичні податкові перевірки (за місцем фактичного провадження платником діяльності) здійснюються:
» щодо дотримання норм законодавства про регулювання обігу готівки; » ведення касових операцій; » наявності відповідних ліцензій та свідоцтв; » дотримання роботодавцем вимог законодавства щодо оформлення трудових відносин з працівником; » порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій.
Будь-які інші перевірки забороняється проводити на період дії воєнного стану, а ті перевірки, які розпочалися та не завершилися до 24 лютого поточного року зупиняються до закінчення воєнного стану.
Щодо дії строків
На період дії воєнного стану на території України зупиняється дія строків, визначених податковим законодавством.
Податкова відповідальність
На період дії воєнного стану забороняється:
» нараховувати штрафи за порушення, пов’язані зі сплатою єдиного внеску; » застосовувати покарання за порушення порядку здійснення розрахункових операцій. Однак, це не стосується покарань за порушення здійснення розрахункових операцій під час продажу підакцизних товарів; » держава звільняється від відшкодування шкоди, заподіяної незаконними діями, бездіяльністю.
☝️ Нагадуємо, що тримати безоплатну первинну правову допомогу (консультацію або роз’яснення з правових питань) можна за безкоштовним номером - 0800213103, або написати на вибір: в телеграм-чат, вайбер-чат, через кабінет клієнта чи застосунок БПД.
Дата: Субота, 16.04.2022, 19:39 | Повідомлення # 12
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
З початком війни українці
тримають напоготові "тривожні валізи"
Це необхідний запобіжний захід, але не менш важливо на екстрений випадок мати ще й "тривожну папку".
Які документи членів сім'ї варто скласти:
» Паспорти (внутрішні й закордонні);
» Податкові номери (ІПН);
» Свідоцтва про народження;
» Свідоцтво про шлюб або документи про його розірвання;
» Роздруковані Сертифікати вакцинації;
» Документи на управління автомобілем;
» Документи, які підтверджують право власності на усе майно (квартири, земельні ділянки. на нежитлову нерухомість та ін. майно або майнові права);
» Усі документи про освіту;
» Медичні документи (картки, довідки, висновки і т.д.);
У раз наявності: документи, які підтверджують інвалідність, пенсійні посвідчення, трудові книжки, документи про багатодітну родину, посвідчення УБД, документи щодо опіки, дозвіл на вивезення дітей за кордон, документи по спадщині або заповіти, важливі рішення судів, укладені договори, страхові поліси тощо).
Також рекомендуємо зробити скан-копії усіх важливих документів та зберегти їх на телефоні. Це може знадобитись у випадку втрати оригіналів документів.
Дата: Субота, 16.04.2022, 19:53 | Повідомлення # 13
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Вимушені переселенці:
як не зламатися перед обставинами
Більшість українців були змушені покинути свої домівки та виїхати в безпечніші місця, щоб врятувати себе та своїх дітей.
Проте, навіть перебуваючи у відносній безпеці, тривожні думки не покидають: «А що ж далі?», «Я не знаю мови та поруч немає знайомих, як бути?», «А як там мої близькі, які залишилися в Україні?», «Чи повернусь я додому?» тощо.
Людина, яка вимушено мігрувала, має певні психологічні особливості, що виражаються у специфічному світосприйнятті, пригніченості психічних функцій, наявності психологічного травмування (синдром свідка). У такий момент особа може опинитись один на один із кризою ідентичності, тобто вона нездатна прийняти нову реальність або, якщо прийняла її, не може адаптуватися до цього.
Такому стану характерні:
• неадекватна самооцінка; • втрата перспективи та проблеми із плануванням; • відсутність відчуття повної безпеки; підвищений рівень песимізму, •стримувати емоції стає важче; зміна соціальної активності; • поява безкомпромісних суджень і соціально-агресивної поведінки.
Необхідно зрозуміти, що це нормальна реакція нашого організму в період тривалого стресу.
☝️Проте психічна напруга довгий час може не покидати особу. Оскільки людина переконана в тому, що не може контролювати своє життя, вільно приймати рішення і втілювати їх.
Тому для покращення свого внутрішнього емоційного стану та прискорення адаптації до нових умов рекомендовано:
» прийняти ситуацію та нові обставини, зрозумійте, що так буде не завжди і війна точно закінчиться; » ваші емоції це окей, бо це нормальна реакція на ненормальні тривалі обставини; » якщо є потреба, то запишіться на місцеві мовні курси; » знайдіть місцеві інтернет-пабліки, щоб бути в курсі подій міста, де ви проживаєте; » намагайтеся більше бувати на свіжому повітрі — це і для здоров’я корисно, і так швидше познайомитеся з місцевістю; » приділяйте час собі (фізичні активності, заняття творчістю, медитації та ін.); » якщо є змога, допомагайте іншим (сусідам або близьким, чи взагалі незнайомим людям); » не відкладайте планування (почніть спочатку із планів на день, потім на тиждень і т. д.); » відслідковуйте свої емоції та відчуття (можна спробувати вести щоденник емоцій).
Дата: Субота, 16.04.2022, 20:43 | Повідомлення # 14
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Координаційний центрз надання правової допомоги
Як в умовах війни в Україні реєструють шлюби та дітей, в ефірі Українського радіо пояснила Валерія Коломієць, заступниця міністра юстиції з питань європейської інтеграції.
З початку повномасштабної війни одружилися майже 22 000 українських пар, і це більше ніж зазвичай.
Кількість людей, що хочуть одружитися, збільшилася, і це пов’язано зокрема з воєнним станом. Тому ми продумали спосіб, за яким люди, які зараз несуть службу, здійснюють оборону нашої держави, все ж таки можуть здійснити своє бажання навіть дистанційно. Сьогоднішні обставини призводять до того, що люди інколи не мають можливості чекати. Тому що всі ми опинилися в обставинах, коли ми не знаємо що буде завтра і навіть сьогодні до вечора. Для того, щоб у подальшому у цих людей не виникало жодних юридичних проблем, вони мають можливість і потребу оформляти свої стосунки настільки швидко, наскільки це потрібно.
Подати заявку і офіційно оформити шлюб можна за день.
Люди, які виявили бажання, можуть одружитися протягом дня.
На сьогодні це може відбуватися у будь-якому органі ДРАЦСу на території, де не ведуться бойові дії.
В певних умовах шлюби можуть реєструвати не лише працівники органів ДРАЦСів.
Цими повноваженнями наділені й інші особи. У сьогоднішніх умовах ми додатково спростили цю процедуру, (зареєструвати шлюб можна — ред.) навіть якщо одного з членів подружжя немає фізично.
Це можуть бути й поліцейські, й військові. Вони можуть звернутися до свого командира і подати заяву про те, що бажають одружитися дистанційно.
Хто саме може одружитися дистанційно?
Це стосується жінок і чоловіків, які несуть службу, перебувають десь далеко і мають бажання одружитися зі своєю другою половинкою. Плюс це стосується осіб, які через несення військової служби могли потрапити в лікарню. У лікарні так само можна здійснити укладення шлюбу.
Як відбувається процедура дистанційної реєстрації шлюбу?
Командир скріплює подану заяву, і тут уже є два варіанти:
- Або цю заяву направляють до органу ДРАЦСу, де територіально перебуває наречена чи наречений, який може прийти в цей орган, щоб провести процедуру.
- Або такий командир може дистанційно сам скласти акт реєстрації шлюбу і подати в орган ДРАЦСу, який в подальшому її зареєструє. Причому людина, яка не перебуває у військовій частині, може бути підключена дистанційно. І навіть обоє з пари можуть бути підключені дистанційно, просто через Zoom.
Які можливі проблеми з дистанційною реєстрацією шлюбу?
Оригінал цих документів отримує будь-який найближчий орган ДРАЦС. І вже орган ДРАЦС проводить юридичну реєстрацію, здійснює всі дії і вносить в реєстри. Моделюємо найгіршу ситуацію, коли цей акт про одруження просто не дійде до органу ДРАЦСу з тих чи інших об’єктивних причин. Я думаю, що в такому випадку єдиним способом довести, що ця юридична дія була здійснена і необходно внести відомості до реєстру — це через суд, через процедуру встановлення факту. Я не думаю, що це величезна проблема, у нас є механізми, за допомогою яких люди зможуть довести, що це дійсно було зроблено саме такого числа.
Дата: Неділя, 17.04.2022, 14:47 | Повідомлення # 15
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Навіть людині з найміцнішою психікою
важко опанувати себе через жахи війни.
Діти ще більш вразливі.
Як допомогти дитині заспокоїтись ?
5 способів від Центру психологічної допомоги «ОбійМи». Поради підійдуть, якщо є ковдра і можливість прилягти.
1 - Найперше правило - заспокоїтися самому. Дитина відчуває, коли слова дорослого ніби заспокійливі, а мова тіла транслює геть інше. Навіть один вигляд мами чи тата може допомогти.
2 - Спробуйте сісти і посадити дитину перед собою боком чи спиною. Міцно обійміть - усім тілом. Створіть своїм тілом кокон безпеки, в якому дитина сховається.
3 - Далі необхідно зняти напругу в м'язах. Взявши дитину за зап'ястки, інтенсивно їх протрусіть. Придумайте свою гру. Хай ручки дитини будуть "мотузочками" чи "спагеті". Знизити тонус, завдяки такій грі, треба в кожній частини тіла, окрім голови. Візьміть дитину за верхню частину рук і протрусіть плечі. Покладіть на ковдру, візьміть за гомілки та допоможіть розслабити ноги, потрусивши їх.
4 - Тепер тримаючи дитину трохи нижче гомілок, почніть ритмічно "перебирати" її ногами та дуже швидко стукати ними по підлозі - так, щоб стопа повністю прилягала до підлоги. Це допоможе "заземлити" дитину. Розраховуйте силу і стежте, щоб дитина не відчула дискомфорту і тим більше жодних больових відчуттів!
5 - Міцно загорніть дитину у ковдру, щоб виглядала лише голова. Обережно, але з силою, долонями простукайте все тіло дитини у ритмі ча-ча-ча. Повторіть це, поклавши дитину спинкою догори.
Бережіть себе і ваших близьких! Обіймайте частіше дітей.