Дата: Неділя, 31.07.2022, 10:37 | Повідомлення # 46
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2742
Статус:
Мобілізація жінок в Україні:чи можуть оштрафувати
за ухилення від військового облікуз 1 жовтня
Військовий облік жінок в Україні стане обов'язковим із 1 жовтня.
За ухилення від військового обліку штрафи українкам не загрожують. Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков, передає видання «НВ».
Він уточнив, що список професій був складений на підставі спеціальностей, які є актуальними в армії зараз і можуть знадобитися в майбутньому.
Резніков пояснив, що жінки, які не стануть на військовий облік, не можуть бути притягнуті до відповідальності за це, оскільки до моменту постановки на облік не є військовозобов'язаними.
«Щодо штрафів, то їх не можуть застосовувати до жінок, спеціальності яких передбачають постановку на облік. Військовозобов'язані - громадяни, які перебувають у запасі для комплектування збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. Військовозобов'язаною людина стає лише після постановки на військовий облік», - зазначив міністр.
Він додав, що жоден нормативно-правовий акт в Україні не передбачає штрафів для жінок, які вперше стають на облік як військовозобов'язані.
«Тобто ще раз: жінки стають військовозобов'язаними тільки після того, як стають на військовий облік і до моменту становлення на облік вони не є такими», - резюмував Резніков.
Дата: Четвер, 04.08.2022, 13:06 | Повідомлення # 47
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2742
Статус:
Як сім’ям загиблих військових
отримати компенсації від держави
Сотні тисяч українських військовослужбовців уже п’ять місяців і 10 днів захищають нашу країну в умовах війни з рф.
Багато з них – ціною власного життя.
Сім’я кожного військового, який загинув, захищаючи Батьківщину під час повномасштабної війни, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу у розмірі 15 мільйонів гривень.
“Українська правда. Життя” розбиралася, як родинам, що втратили близьку людину внаслідок російської військової агресії проти України, отримати компенсацію від держави.Визначити перелік документів та порядок їхньої подачі до необхідних інстанцій задля отримання одноразової виплати допомогли адвокат юридичної фірми “Міллер” Андрій Новак та Департамент соціального забезпечення Міністерства оборони України, пише Правда.іф з посиланням на посиланням на УП.
Через війну багато українців втратили роботу. Станом на кінець червня у Державній службі зайнятості було зареєстровано 320 тисяч безробітних. З початку військових дій статус безробітних набули 242 тисячі осіб, з яких 28 тисяч – це внутрішньо переміщені особи.
Перше, що варто зробити, втративши роботу - звернутися до Центру зайнятості. Там не тільки оформлять грошову допомогу, а й допоможуть оцінити ваші можливості на ринку праці та знайти потрібну роботу. Мешканці тимчасово окупованих територій або тих, що знаходяться у зоні бойових дій, можуть зробити це онлайн.
Для тих, хто в пошуку роботи розраховує тільки на свої сили або не хоче повністю покладатися на державу, ми зробили добірку корисних сайтів і каналів.
Work.ua – найбільший в Україні сайт пошуку роботи. Є окремий розділ з вакансіями для студентів; Robota.ua – другий найбільший ресурс для тих, хто шукає роботу. Є розділ з популярними професіями; Grc.ua - сайт, на якому розміщено майже 4 тисячі вакансій. Є розділ присвячений віддаленій роботі; Jooble – є категорії «робота позмінно», «щоденна оплата», «віддалена робота» та «робота з проживанням»; Нappymonday.ua – на сайті зібрані вакансії від українських та зарубіжних роботодавців; Upwork – один із найпопулярніших міжнародних сайтів для фрілансерів; Fiverr – міжнародний сайт пошуку роботи для представників творчих професій; DOU.ua – найбільший ресурс для пошуку роботи в IT-сфері.
Список телеграм-каналів з пошуку роботи
З початку війни їх кількість стрімко збільшилася через зростання попиту. Ось деякі з них:
Goodjob – публікують вакансії, корисні поради та інформацію про навчальні програми для українців; UaJobNow – вакансії для роботи в Україні та за кордоном, а також віддалена робота; Lobby X – пропозиції щодо роботи в Україні. Є окремий канал для вакансій у IT-сфері; Робота зараз: Україна – виключно українські вакансії; Крезюме Вакансії – пропозиції роботи в IT-сфері та для представників творчих професій; DeXто | Відстань – пропозиції віддаленої роботи. Існують також додаткові канали для пошуку роботи у Києві, Львові. Харкові, Одесі та Дніпрі; Remote job – англомовний канал з вакансіями від роботодавців з усього світу.
Не варто також забувати про групи у соціальних мережах, присвячених пошуку роботи саме у вашому населеному пункті. Також можна шукати роботу через друзів та знайомих.
Дата: Четвер, 11.08.2022, 14:29 | Повідомлення # 49
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Як звільнитися з військової служби
під час воєнного стану
Повномасштабне військове вторгнення росії в Україну мобілізувало більшість громадян.
З перших днів воєнного стану українці розпочали свою боротьбу з окупантом. Хтось допомагає цивільним, які були вимушені змінити місце проживання, хтось – військовим, закуповуючи амуніцію і озброєння, та найбільш відповідальні і важкі завдання виконують Збройні Сили України.
Проте, існують певні життєві обставини, які не дозволяють військовим виконувати поставленні завдання у повному обсязі. Виникає запитання, чи мають право військовослужбовці звільнитися зі служби в умовах воєнного стану?
Слід зазначити, що правове врегулювання питань, що стосуються військової служби українців здійснюється на основі Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та згідно з Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008.
Які підстави передбачені для звільнення військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом та мобілізованих резервістів під час дії воєнного стану?
Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, та військовослужбовці, які служать за контрактом можуть звільнитися з військової служби, посилаючись на одну із визначених пунктом 2 частини четвертої статті 26 Законом підстав:
· досягнення граничного віку перебування на військовій службі; · наявність висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку; · набрання законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання; · наявність сімейних обставин чи інших поважних причин, у тому випадку, якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу.
Серед таких обставин і причин виділяють наступні:
· виховання дитини з інвалідністю віком до 18 років; · виховання дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я (Міністерство охорони здоров’я Украни), але якій не встановлено інвалідність; · необхідність здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я; · наявність дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи; · необхідність здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною; · необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи; · необхідність здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд; · вагітність військовослужбовця-жінки; · перебування військовослужбовця-жінки у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку.
Крім цього, звільнитися зі служби мають право військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років та один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років.
Також, відповідно до Закону в умовах воєнного стану можуть розірвати контракт із Збройними Силами України за власним бажанням військовослужбовці з числа іноземців та осіб без громадянства.
Які є підстави для звільнення військовослужбовців з кадрової військової служби під час дії воєнного стану?
Військовослужбовці, які проходять кадрову військову службу, звільняються з військової служби:
· за віком – у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі; · за станом здоров’я – на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку; · у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі.
Слід зазначити, що при звільненні військовослужбовець подає рапорт, в якому зазначається підстава звільнення, та документи, які підтверджують її наявність.
Порядок та строки розгляду рапорту на звільнення за сімейними обставинами військовослужбовця строкової служби
Після надходження рапорту від військовослужбовця або заяви від його родичів про дострокове звільнення в запас за сімейними обставинами, командир військової частини зобов’язаний надіслати у триденний строк до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання сім’ї військовослужбовця запит для перевірки його сімейного стану.
Керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, одержавши документи від командира військової частини або заяву безпосередньо від родичів військовослужбовця про дострокове звільнення в запас, призначає комісію, яка перевіряє в десятиденний строк сімейний стан родичів військовослужбовця. За результатами перевірки складається акт обстеження, який надсилається для розгляду керівнику обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний у триденний строк розглянути документи про дострокове звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби і за наявності законних підстав надіслати їх командиру військової частини, де проходить службу військовослужбовець.
У разі відсутності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби за сімейними обставинами керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надає заявнику відповідь про причини відмови і повідомляє про це командира військової частини, де проходить службу військовослужбовець.
На який строк може продовжитись строкова служба військовослужбовця?
Військовослужбовці строкової військової служби, які вислужили встановлені строки, у разі потреби відповідно до указу Президента України можуть бути затримані на військовій службі на строк до шести місяців.
З моменту введення воєнного стану (настання воєнного часу) військовослужбовці, у яких закінчився строк строкової військової служби, продовжують проходити військову службу до оголошення демобілізації, крім випадків, визначених пунктами “б”, “в”, “г” частини другої, пунктами “б”, “в”, “г”, “ґ”, “д”, “е” частини третьої статті 26 Закону.
Дата: Понеділок, 15.08.2022, 17:29 | Повідомлення # 50
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
ВІДВІДУВАННЯ ЛІСІВДОСІ ЗАБОРОНЕНО
Літо і осінь - золотий час для любителів збирати гриби.
Але війна в Україні внесла серйозні корективи в наше життя, тому в багатьох регіонах вирушати в ліс категорично заборонено. А там, де заборона не запроваджувалася, слід дотримуватися встановлених законом обмежень.
Тож ще раз нагадуємо про заборону відвідування лісів у Київській області, а також в’їзд до них транспортних засобів та іншої техніки на період дії воєнного стану.
Винятком є транспорт і техніка, які використовуються Збройними Силами України, Державною прикордонною службою України, Державною спеціальною службою транспорту, Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національною гвардією України, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України, Міністерством внутрішніх справ України, Управлінням державної охорони України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, постійними лісокористувачами.
Мета такої заборони — запобігання виникненню пожеж, які особливо небезпечні у воєнний час. Крім того, не варто забувати про мінні “подарунки”, які могли залишити російські окупанти.
Що чекає на порушників закону
Тих, хто ходить до лісу попри заборону, можуть притягти до адміністративної відповідальності.
На порушників закону, які розводять багаття у лісі, чекає штраф у розмірі від 1 530 до 4 250 грн, а для посадових осіб — від 4 250 до 15 300 грн.
Якщо ж, працівники поліції або військовослужбовці ТрО ЗСУ спіймали гуляку за прогулянкою в лісі, то вони можуть зробити попередження та зобов’язати людину залишити територію.
На період воєнного стану працівники поліції та військовослужбовці ТрО також мають право зупиняти транспортні засоби та проводити їхній огляд.
Дата: Субота, 03.09.2022, 10:27 | Повідомлення # 51
Супер Модератор
Країна:
повідомлень: 2742
Статус:
Для родичіввійськових
Як отримати пенсію при втраті годувальника на війні ?
Право на пенсії мають:батьки, неповнолітні діти, а також дружина або чоловік загиблого, які доведуть свою непрацездатність.
Якщо рідний був військовим і загинув на фронті, можна отримати до 70% від його зарплатні на одного члена сім'ї. Пенсія потрібна двом чи більше рідним — буде по 50% зарплатні загиблого. Крім того, якщо військовий загинув не безпосередньо у бою, наприклад, від нещасного випадку чи раптової хвороби, виплата — 30% від зарплатні загиблого. Одноразова виплата через смерть в бою — 15 млн. гривень, які розподілять на всіх членів родини.
Замовити перерахунок пенсії можна через додаток Дія та на вебпорталі Пенсійного фонду — розгляд заяви десять днів. Чи був стаж у загиблого військового — неважливо.
Крім відсканованих основних документів, треба додати ще один — від військової установи з датою та причиною смерті рідного. Або документ, який визнає його безвісти зниклим — це прирівнюється до загибелі на фронті.
Пенсія також призначається, якщо військовий загинув через три місяці після звільнення зі служби чи навіть пізніше, але через поранення, контузію, каліцтво або захворювання на фронті.
Якщо цивільний гине під час обстрілу, ті ж самі категорії рідних мають право на пенсію за втратою годувальника. Коли заяву подає один член родини, він отримає 50% від зарплатні загиблого. Двоє чи більше — повну зарплатню родича розділять між ними.
Якщо ваш рідний зник безвісти, подайте заяву щодо цього за телефоном гарячої лінії Національної поліції:☎️089 420 18 67 або напишіть на @пошту чи у чат-бот. Через місяць після підтвердження цього факту ви зможете отримувати пенсію за втратою годувальника. Потім через суд ви зможете визнати родича загиблим — це потрібно для оформлення спадку. На виплати пенсій це не вплине.
Дата: Неділя, 18.09.2022, 09:07 | Повідомлення # 52
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
У пошуках безпеки з дітьми переїхали в інше місце. Планую піти на роботу. Як стати в чергу до дитсадка? Чи є пільги у ВПО?
☝️ Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, зараховуються до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти першочергово. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 N86.
Тож при подачі заяви не забудьте про це нагадати, реквізити довідки зазначте в заяві і додайте копію довідки ВПО.
Як подати заяву?
☝️ Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини. Подати заяву можна і за допомогою системи електронної реєстрації ➡️ https://bit.ly/3TgmOLR
Вивчіть ситуацію у своєму населеному пункті. Можливо, є інша, місцева, форма подачі заяв.
Які документи потрібні?
До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються: копія свідоцтва про народження дитини; медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти; за наявності — копію документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини (довідка ВПО).
Отримайте консультацію за телефонами:
0 800 213 103 - Єдиний номер контактного центру системи безоплатної правової допомоги 1548 - гаряча лінія Мінреінтеграції з кризових питань
Інфографіка підготовлена у співпраці з РеІнформ та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Дата: Неділя, 18.09.2022, 10:10 | Повідомлення # 53
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Війна жорстоко та безповоротно лишила тисячі українських родин домівок і фактично засобів до існування, а бізнес ‒ майна, яке приносило дохід. Наразі держава намагається якнайшвидше вирішити питання компенсації збитків для повернення усіх громадян до нормальних умов життя та роботи.
Щоб у майбутньому отримати відшкодування, необхідно:
1. Надати докази, що підприємству належало до війни відповідне майно. Якщо мова йде про нерухомість чи транспорт, інформація про право власності на них міститься у відповідних державних реєстрах. Щодо рухомого майна потрібно надати договори, що підтверджують право власності на нього, первинні документи, підтверджуючі факт наявності майна у підприємства на момент початку бойових дій.
2. Довести факт знищення або пошкодження майна та причинно-наслідковий зв’язок, що цю шкоду спричинено у результаті агресії російської федерації. Для цього варто звернутися до органу поліції для фіксації факту пошкодження майна шляхом складення протоколу огляду місця події та внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Якщо у приміщенні підприємства виникла пожежа, то потрібно отримати від Державної служби України з надзвичайних ситуацій довідку про пожежу, зробити самостійно відео або фото наслідків, знайти свідків події та задокументувати їх свідчення, провести інвентаризацію майна, а також бажано скласти акт пошкоджень (руйнувань) у присутності представників органу місцевого самоврядування, місцевої державної адміністрації чи військової адміністрації.
3. Оцінити розмір завданих збитків. Відповідальними за визначення шкоди та збитків в частині підприємств недержавної форми власності, господарських товариств (крім тих, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі), які розміщуються на території відповідних областей та м. Києва, визначено обласні, Київську міську держадміністрації (на період воєнного стану ‒ військові адміністрації).
Основними показниками, які оцінюватимуться під час визначення шкоди та збитків підприємств є:
☑️ вартість втраченого, знищеного чи пошкодженого майна підприємств; ☑️ вартість втрачених фінансових активів підприємств; ☑️ упущена вигода підприємств; ☑️ втрати підприємств від неоплачених товарів, робіт і послуг, наданих та спожитих на тимчасово окупованих територіях.
Увага ! Фондом державного майна України та Міністерством економіки України розроблено проєкт Методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку зі збройною агресією російської федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності, який станом на 02 вересня 2022 року оприлюднений для обговорення на сайті Міністерства економіки України за посиланням: https://bit.ly/3Q8buzo.
* У разі прийняття змін до законодавства Порядок може бути змінено
Дата: Четвер, 27.10.2022, 08:54 | Повідомлення # 54
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Відключатинаселенняза несплатукомунальних послуг
на період дії воєнного станузаборонено
На гарячу лінію Мінреінтеграції надходить багато звернень від громадян щодо того, що люди отримують попередження від надавачів комунальних послуг і електропостачання про відключення за несплату.
За даними міністерства, стосується електроенергії, газопостачання, гарячої води та централізованого водопостачання. Як уточнюється, є навіть випадки, коли громадян залякують виселенням із житла за комунальні борги.
☝️ «У період дії воєнного стану в Україні забороняється припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі. Така вимога діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 № 206»
Також рішенням регулятора були припинені позапланові та планові перевірки суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг (постанова НКРЕКП від 01.03.2022 № 335).
Разом з тим у міністерстві закликали співгромадян з розумінням і повагою ставитись до працівників комунальних служб.
Дата: П`ятниця, 30.12.2022, 22:55 | Повідомлення # 55
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Як діяти військовослужбовцю,
якщо вимагають погасити кредит ?
Нині серед військовослужбовців і ветеранів багато тих, хто свого часу брали кредит, як готівковий, так і на певні споживчі цілі. Що робити, якщо вчасно не встигли повернути такий борг? Як не сплачувати штрафні санкції та відсотки?
За Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» фінансовим установам на час воєнного стану та 6 місяців після його закінчення ЗАБОРОНЕНО СТЯГУВАТИ ЗАБОРГОВАНІСТЬ з військовослужбовців та турбувати їх родичів.
Ця заборона стосується не тільки банківських установ, але й усіх кредитних організацій, у тому числі МФО, ломбардів, кредитних спілок, лізингових компаній та інших юридичних осіб та фізичних осіб, які надають фінансові послуги.
Військовослужбовці мають право на звільнення від сплати: ▪️ відсотків за користування кредитом; ▫️ штрафів, пені, страхових виплат.
Отже, як діяти військовослужбовцю, якщо вимагають погасити кредит?
Надати банку або іншій кредитній організації документи, які підтверджують, що він має право на пільги, тобто має належність до захищеної категорії.
Документи, які підтверджують належність до категорії захищених осіб:
▪️ військовий квиток зі службовими відмітками у відповідних розділах (окрім розділу «Зброя»); ▫️ посвідчення учасника бойових дій; ▪️ довідка про проходження військової служби за контрактом, яку можна отримати безпосередньо у військовій частині (форма 5); ▫️ для резервістів – витяг із наказу або довідка про зарахування до військової частини, обидва документа можна отримати в своїй військовій частині; ▪️ посвідчення інваліда війни.
- Для членів сімей військовослужбовців, які загинули чи померли – посвідчення члена сім’ї загиблого.
- Для осіб, які перебувають у полоні, осіб, з якими втрачено зв’язок, осіб зниклих безвісти, для членів сімей військовослужбовців, які зникли безвісти – це має бути інформація, надана державним підприємством, яке виконує функції Національного бюро.
Надалі кредитор зобов’язаний перерахувати суму кредиту з урахуванням того факту, що деякий час відсотки нараховувалися незаконно. Актуальну суму повідомляють клієнту будь-яким погодженим способом.
Всі кошти, які СПЛАТИВ військовослужбовець за користування кредитом (відсотки, штрафи та пеня), підлягають обов’язковому ПОВЕРНЕННЮ.
‼️! Якщо ви втратили належність до захищеної категорії – зобов’язані повідомити про це кредитодавця протягом 30 календарних днів з дня втрати належності.
Дата: П`ятниця, 30.12.2022, 23:02 | Повідомлення # 56
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
В яких випадках вас обов'язково
повинен захищати адвокат
Дане питання врегульовано статтею 53 КПК України
Участь захисника є обов’язковою у кримінальному провадженні щодо ОСОБЛИВО ТЯЖКИХ ЗЛОЧИНІВ. У цьому випадку участь захисника забезпечується з моменту набуття особою статусу підозрюваного.
В інших випадках обов’язкова участь захисника забезпечується у кримінальному провадженні:
- щодо осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення у віці до 18 років, - з моменту встановлення факту неповноліття або виникнення будь-яких сумнівів у тому, що особа є повнолітньою; - щодо осіб, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів виховного характеру, - з моменту встановлення факту неповноліття або виникнення будь-яких сумнівів у тому, що особа є повнолітньою; - щодо осіб, які внаслідок психічних чи фізичних вад (німі, глухі, сліпі тощо) не здатні повною мірою реалізувати свої права, - з моменту встановлення цих вад; - щодо осіб, які не володіють мовою, якою ведеться кримінальне провадження, - з моменту встановлення цього факту; - щодо осіб, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішується питання про їх застосування, - з моменту встановлення факту наявності в особи психічного захворювання або інших відомостей, які викликають сумнів щодо її осудності; - щодо реабілітації померлої особи - з моменту виникнення права на реабілітацію померлої особи; - щодо осіб, стосовно яких здійснюється спеціальне досудове розслідування або спеціальне судове провадження, - з моменту прийняття відповідного процесуального рішення; - у разі укладення угоди між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості - з моменту ініціювання укладення такої угоди.
Дата: П`ятниця, 30.12.2022, 23:29 | Повідомлення # 57
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Громадяни,що не змогли отримати документи
через тимчасову окупацію,зможуть отримати е-паспорт
Представник Кабміну у Парламенті Тарас Мельничук повідомив, що внесено зміни до деяких постанов КМУ щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.
Зокрема, удосконалено механізм організації видачі громадянам паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, рішення про оформлення яких приймалися територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, який припинив діяльність, або тимчасово не здійснює свої повноваження у зв’язку з веденням бойових дій або тимчасовою окупацією на території, на якій розташовано такий територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС.
Таким громадянам надано можливість формування е-паспорта громадянина України, е-паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не змогли отримати виготовлений паспортний документ через тимчасову окупацію території України або активні бойові дії.
Дата: П`ятниця, 17.02.2023, 18:42 | Повідомлення # 58
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Що потрібно знатиукраїнцямперед тим,
як позбутися староготранспортного засобу?
- Якщо власник транспортного засобу вирішив його «викинути», здати на металобрухт або в інший спосіб позбутися старого транспортного засобу, потрібно пам’ятати, що перед цим транспортний засіб потрібно зняти з обліку у сервісному центрі МВС.
У ВИПАДКУ НЕЗНЯТТЯ З ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ «викинутого» транспортного засобу, ОСОБА НАЗАВЖДИ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЙОГО ВЛАСНИКОМ відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, виданого на його ім’я.
Відповідно до пункту 45 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів та інших транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року №1388, вибракувані транспортні засоби підприємств знімаються з обліку на підставі затверджених актів, а громадян — за заявами їх власників.
Зняття з обліку в таких випадках проводиться БЕЗ огляду транспортних засобів.
Номерні знаки і реєстраційні документи здаються до сервісних центрів МВС.
Вивільнені після зняття з обліку транспортних засобів у зв’язку з їх вибракуванням складові частини, що мають ідентифікаційні номери, залишаються у розпорядженні власників. Відповідні сервісні центри МВС за зверненням власника видають на такі складові частини довідки встановленого зразка.
Підставою для відмови у наданні такої послуги може бути невідповідність ідентифікаційних номерів складових частин транспортного засобу із зазначеними в поданих документах та перебування транспортного засобу в розшуку або під арештом.
ПІСЛЯ ВИБРАКУВАННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ ВІДНОВЛЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ НЕМОЖЛИВЕ.
Дата: П`ятниця, 17.02.2023, 18:47 | Повідомлення # 59
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Спадкуванняпід час воєнного стану
⠀ ✔️ Строки Ми знаємо, що загальний строк для прийняття спадщини - 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. На час війни цей строк продовжено ще на 4 місяці і становить 10 місяців Тобто, пам’ятаємо, що маємо звернутись до нотаріуса до 10 місяців з моменту смерті особи. Не після 10 місяців! ⠀ Якщо ви проживали, були зареєстровані разом з померлим, ви автоматично спадкуєте, і цього строку дотримуватись не потрібно. Але якщо ви хочете відмовитись від прийняття спадщини, то потрібно звернутись із заявою про відмову від прийняття спадщини в межах 10 місяців☝️ ⠀ ✔️ До якого нотаріуса звертатись? За загальним правилом потрібно звертатись до нотаріуса за останнім місцем проживання померлого. ⠀ Але під час воєнного стану ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса на території України для заведення спадкової справи, без територіальної прив’язки до останнього місця проживання спадкодавця ⠀ ✔️ Якщо я не звернувся (-лась) вчасно, воєнний стан є підставою для продовження строку? Якщо під час воєнного стану, ви звернетесь до нотаріуса після 10 місяців, то буде вважатись, що строк для прийняття спадщини пропущено. Його потрібно буде продовжувати в суді! Сам по собі воєнний стан не є підставою автоматичного поновлення строку. ⠀ ✔️ Якщо я знаходжусь закордоном? Це не є перешкодою для оформлення спадщини. Потрібно звернутися до посольства/консульства України у державі, де ви перебуваєте, і засвідчити свій підпис на заяві про прийняття спадщини. Або засвідчити таку заяву в іноземного нотаріуса із подальшим проставленням апостилю на ній. Така заява може бути надіслана поштою до нотаріуса в Україну для відкриття спадкової справи в загальному порядку.
Дата: Вівторок, 21.02.2023, 11:16 | Повідомлення # 60
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28503
Статус:
Які документи мають бути у сім’ях,
чиї рідні пішли воювати
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець поінформував про перелік даних, що мають бути у сім’ї військових, які пішли боронити нашу державу від загарбників.
«Нагадую перелік даних, якими мають володіти сім’ї тих, хто пішов боронити нашу землю від окупантів. Володіння цими даними допоможе родині у критичних ситуаціях, які можуть виникнути», — йдеться в повідомленні.
До таких даних відносяться:
▪️Прізвище, ім’я і по-батькові; ▪️Дату народження; ▪️Копію паспорта; ▪️Контактні дані місця постійної дислокації військової частини; ▪️Контактні дані військкомату, з якого був мобілізований Захисник; ▪️Назву та номер військової частини чи підрозділу проходження служби; ▪️Посаду, звання військово-облікову спеціальність (якщо відомо); ▪️Особовий номер (індивідуальний податковий номер), номер військового квитка чи тимчасового військового квитка(відскановану копію) чи жетону; ▪️Прізвище, ім’я, по-батькові та контакти колег по службі, побратимів; ▪️Прізвище, ім’я, по-батькові, контакти безпосереднього командира; ▪️Прізвище, ім’я, по-батькові, контакти командира частини; ▪️Телефон гарячої лінії частини, бригади, угрупування.