FORUM TV-SATMonday
23.05.2022, 07:10

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
Форум TV-SAT » « Все про Телебачення » » Історія і розвиток телебачення » Історія і перспективи ТБ. Етапи розвитку. (Дослідження.)
Історія і перспективи ТБ. Етапи розвитку.
RATVODДата: Wednesday, 20.05.2009, 13:21 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
Коротка історія телебаченняТрохи з історії створення і розвитку телевізійної техніки


З давніх часів людство мріяло про передачу зображень на відстані. Всі ми чули казки і легенди про чарівні дзеркала, тарілочки з яблучками, і все тому подібне. Але прошло не одне тисячоліття, перш ніж ця мрія здійснилася.

Перші телевізори, придатні для масового виробництва з'явилися в кінці 30-х років минулого століття. Проте цьому передувало декілька десятиліть наполегливих досліджень і безлічі геніальних відкриттів.

З чого все починалосяВперше вплив світла на електрику (це явище називається фотоефект - виривання електронів з речовини, при дії на нього світлом) виявив німецький фізик Генріх Герц в 1887 році. Він детально описав свої спостереження, але пояснити це явище так і не зумів. У лютому 1888, російський вчений Олександр Столетов провів досвід що наочно демонструє вплив світла на електрику. Столетову удалося виявити декілька закономірностей цього явища. Ним же був і розроблений прообраз сучасних фотоелементів, так зване «електричне око». Пізніше, подібними дослідженнями займалася і безліч інших великих учених, у тому числі Ф. Ленард, Дж. Томпсон, О. Річардсон, До. Комптон, Р. Міллікен, Ф. Іоффе, П. Лукирський і С. Прілежаєв. Але повністю пояснити природу фотоефекту зміг лише Альберт Ейнштейн в 1905 році.

Паралельно цим дослідженням відбувалося і безліч інших, що зіграли у результаті не менш важливу роль в історії створення телевізорів. Наприклад в 1879 році англійським фізиком Уїльямом Круксом були відкриті речовини здатні світиться при дії на них катодними променями - люмінофори. Пізніше було встановлено, що яскравість свічення люмінофорів безпосередньо залежить від сили їх опромінення. У 1887 році першу версію катодо-лучевой трубки (кінескопа) представляє німецький фізик Карл Браун.До кінця 19-століття сама ідея телебачення не здається вже чимось абсурдним і фантастичним. Ніхто з учених вже не сумнівається в можливості передачі зображень на відстані. Один за іншим висуваються проекти телевізійних систем, здебільше нездійсненні з точки зору фізики. Головні ж принципи роботи телебачення були створені французьким вченим Морісом Лебланом. Незалежно від нього, подібні праці створює і американський учений Е. Сойєр. Вони описали принцип, згідно якому для передачі зображення потрібне його швидке покадрове сканування, з подальшим перетворенням його в електричний сигнал. Ну а оскільки радіо тоді вже існувало і успішно використовувалося, то питання з передачею електричного сигналу вирішилося саме собою.

У 1907 році Борису Розінгу удалося теоретично обгрунтувати можливість здобуття зображення за допомогою електронно-променевої трубки, розробленої раніше німецьким фізиком До. Брауном. Розінгу так само удалося здійснити це на практиці. І хоча удалося отримати зображення у вигляді однієї єдиної нерухомої крапки, це був величезний крок вперед. В цілому, в справі розвитку електронних телевізійних систем, Розінг зіграв величезну роль.

У 1933 році, в США, російський емігрант Володимир Зворикин продемонстрував іконоскоп - передавальну електронну трубку. Прийнято вважати, що саме В. Зворикин є батьком електронного телебачення.

Приблизно в той же час, незалежно від Зворикина, передавальну трубку створює і радянський учений С. Катаєв.
RATVODДата: Wednesday, 20.05.2009, 13:51 | Повідомлення # 2
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
Механічні телевізори. Диск НіпковаПерший пристрій механічного сканування розробив в 1884 році німецький інженер Пауль Ніпков. Це пристрій зайвий раз підтвердив справедливість вислову відносно простоти всього геніального. Його пристрій являв собою непрозорий диск, що обертався, діаметром до 50 см, з нанесеними по спіралі Архімеда отворами - так званий диск Ніпкова (інколи в літературі пристосування Ніпкова називають «електричним телескопом»). Таким чином відбувалося сканування зображення світловим лучем, з подальшою передачею сигналу на спеціальний перетворювач. Для сканування ж вистачало одного (!) фотоелемента. Кількість же отворів інколи доходила до 200 (зазвичай же від 30 до 100). У телевізорі процес повторювався в зворотному порядку - для здобуття зображення знову таки використовувався диск з отворами, що обертався, за яким знаходилася неонова лампа. За допомогою настільки нехитрої системи і проектувалося зображення. Так само відрядковий, але з достатньою швидкістю, для того, щоб людське око бачило вже цілу картинку. Таким чином, першими почали створюватися саме проекційні телевізори. Якість картинки залишала бажати кращого - лише силуети, та гра тіней, але проте, розрізнити що саме показують було можливо. Диск Ніпкова був основним компонентів практично всіх механічних систем телевізорів, до їх повного вимирання як вигляду.

RATVODДата: Wednesday, 20.05.2009, 14:21 | Повідомлення # 3
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
Телебачення вирушає в маси


У 1925 році шведському інженерові Джону Берду удалося вперше добитися передачі розпізнаваних людських осіб. Знову таки з використанням диска Ніпкова. Декілька пізніше, їм же була розроблена і перша телесистема, здатна передавати рухомі зображення.

Перший же електронний телевізор, придатний для практичного вживання був розроблений в американській науково-дослідній лабораторії RCA, очолюваною Зворикиним, в кінці 1936 року. Декілька пізніше, в 1939 році, RCA представила і перший телевізор, розроблений спеціально для масового виробництва. Ця модель отримала назву RCS TT-5. Вона вдавала із себе масивний дерев'яний ящик, оснащений екраном з діагоналлю в 5 дюймів.

Перший час розвиток телебачення йшов в двох напрямах - електронному і механічному (інколи механічне телебачення називають ще і «малорядковим телебаченням»). Причому розвиток механічних систем відбувався практично до кінця 40-х років 20-го століття, перш ніж було повністю витиснено електронними пристроями. На території СРСР, механічні телесистеми протрималися декілька довше.Паралельно розробка телевізорів відбувалася і на території Радянського Союзу. Перша дослідний сеанс телемовлення відбувся 29 квітня 1931 року. З 1 жовтня того ж року телепередачі стали регулярними. Оскільки телевізорів ще не у кого не було, проводилися колективні перегляди, із спеціально відведених для цього місцях. Багато радянських радіоаматорів починають збирати механічні моделі телевізорів своїми руками (трохи детальніше про це можна взнати в статті «Саморобний телевізор»).

У 1932 році, при розробці плану на другу п'ятирічку, телебаченню було приділено багато уваги. 15 листопада 1934 року вперше відбулася трансляція телепередачі із звуком. Досить тривалий час існував лише один канал - Перший канал. На час Великої Вітчизняної Війни трансляція була перервана, і відновлено лише після її закінчення. А в 1960 році з'явився і Другий канал.

Перший радянський телевізор випущений промисловістю називався Б-2. Ета механічна модель з'явилася в квітні 32 року. Перший же електронний телевізор був створений набагато пізнішим - в 1949 році. Це був легендарний КВН 49. Телевізор був оснащений настільки маленьким екраном, що для більш-менш комфортного перегляду перед ним встановлювалася спеціальна лінза, яку потрібно було наповнювати водою, що дистилює. Надалі з'явилося і безліч інших, досконаліших моделей. Втім, якість збірки і надійність радянських телевізорів (навіть найпізніших моделей) були настільки низькими, що стали притчею во язицех. Виробництво ж кольорових телевізорів, в СРСР почалося лише в середині 1967 років.
RATVODДата: Wednesday, 20.05.2009, 14:25 | Повідомлення # 4
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн


Хоча систему кольорового телебачення розробив ще Зворикин в 1928 році, лише до 1950 року стало можлива її реалізація. Да і то лише як эксперементальных розробки. Прошло багато років, перш ніж ця технологія стала загальнодоступною повсюдно.

Перший, придатний до продажу кольоровий телевізор створила в 1954 році все та ж RCA. Ця модель була оснащена 15 дюймовим екраном. Декілька пізніше були розроблені моделі з діагоналями 19 і 21 дюйм. Коштували такі системи дорожче за тисячу доларів США, а отже, були доступні далеко не всім. Втім, за бажання, була можливість придбати цю техніку в кредит. Із-за складнощів з повсюдною організацією кольорового телемовлення, кольорові моделі телевізорів не могли швидко витіснити чорно-білі, і довгий час обоє типа вироблялися паралельно. Єдині стандарти (PAL і SECAM) з'явилися і почали упровадяться в 1967 році.

Розвиток телебачення


Стрімкий розвиток телебачення в другій половині 20-го століття привів до того, що вже виросло декілька поколінь, що не уявляють собі життя без телевізора. Якість мовлення значно зросла і стала цифровою. Самі телевізори вже перестали сприйматися як «ящики», бо з'явилися плоскі LCD і плазмові моделі. Розміри екрану перестали вимірюватися парою десятків сантиметрів. Телебачення стало нормою.

На початку радіолампи були витиснені напівпровідниками - перший телевізор на основі напівпровідників був розроблений в 1960 році фірмою Sony. Надалі з'явилися моделі на основі мікросхем. Тепер же існують системи, коли вся електронна начинка телевізора поміщена в одну єдину мікросхему.

Але розповідаючи про історію телебачення, не можна не згадати і ще одне відносне просте, але дуже важливий винахід. Перший пульт дистанційного керування був створений в 1950 році. Цей пульт підключався до телевізора за допомогою довгого дроту. Декількома роками пізніше Роберт Адлер запропонував використовувати для цієї мети ультразвук. Робилося також спроби використання променя видимого світла. Але у результаті зупинилися на інфрачервоному випромінюванні, яке і використовується до цих пір.
RATVODДата: Saturday, 23.05.2009, 22:19 | Повідомлення # 5
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
Саморобний телевізорДревнє керівництво по збірці механічного телевізора


Зараз вже важко це представити, але перші телевізори в СРСР збиралися ентузіастами уручну. Звичайно ж ці пристрої не могли похвастати високою якістю зображення, але проте, приймати і показувати телепередачі вони уміли.

Перша трансляція телепередачі на території СРСР відбулася 29 квітня 1931 року. А вже з 1 жовтня 1931 року ці трансляції стали відбуватися регулярно. Парадокс полягав в наступному - не дивлячись на регулярне мовлення телепередач, радянська промисловість ще не виробляла телевізори. Цим займалися самі радіоаматори - адже механічні телевізори того часу не відрізнялися складністю конструкції.

Виробництво ж серійних механічних моделей почалося декілька пізніше - в кінці 1935 року. Втім, по своєму рівню ці телевізори не набагато перевершували любительські моделі.

В ті роки книги, на зразок представленої тут, були найзвичайнішою справою. Ця брошура була видана в 1937 році в Ленінграді. У ній розповідається, як своїми руками зібрати 30-рядковий механічний телевізор побудований на базі диска Ніпкова. За своєю суттю, це був навіть не телевізор, а приставка для радіоприймача, здатного приймати 1107-метрові радіохвилі. Якого або практичного вживання ця книга вже не має, але напевно буде цікава всім, кого цікавить історія розвитку телебачення.

у 1937 році 30-рядкове механічне телебачення (яке інколи називають «малорядковим телебаченням») продовжувало існувати лише на території СРСР. У інших країнах воно вже було практично повністю витиснене електронними системами. Перший же повністю електронний телевізор з'явився в СРСР лише в 1949 році

RatvodTechДата: Saturday, 23.05.2009, 23:24 | Повідомлення # 6
Зам.Адмін

Країна:
повідомлень: 228
Статус: Оффлайн
Пульт дистанційного керуванняУявити собі сучасний телевізор без пульта дистанційного керування неможливо. А як все це з'явилося і розвивалося? І що ж чекає нас вже в самий найближчий час?

Небагато про появу пульта дистанційного керування (ПДУ) ми вже розповідали в самому кінці статті «Коротка історія телебачення». Проте було б несправедливим обділити увагою настільки важливе пристосування і не розповісти про нього детальніше.

Історія появи


Ідея дистанційного керування зародилася ще в 19 столітті. Саме тоді сербський вчений Нікола Тесла розробив принципи дистанційного керування і запатентував першу подібну систему (патент номер 613809). У 1882 році на виступі перед ученими Королівської академії він вперше продемонстрував можливість видаленого включення і виключення електричних приладів. Для цього вчений використовував радіосигнали.

На початку 20 століття активно ведуться роботи із створення керованих по радіо кораблів і літаків. У військових цілях зрозуміло. Були спроби вживання їх в реальних бойових діях.

З повсюдним поширенням побутової електроніки з'являється ідея використовувати ПДУ і для управління радіоприймачами, радіолами і телевізорами. Проте відсутність мініатюрних елементів живлення і громіздкі електричні схеми того часу вимушують виробників шукати альтернативні рішення.

Найпростіше - кнопки управління виносяться на окрему плату, яка підключається до пристрою за допомогою довгого і товстого кабелю. При цьому, розміри самого ПДУ частенько могли посперечатися з розмірами інших сучасних ноутбуків. За бажання пульт можна було відключити від пристрою (більшість з них підключалися за допомогою масивного роз'єму, що перевершує по розмірах роз'їм SCART). Проте, в ті роки це був справжній прорив. Люди по своїй натурі ледачі, і пульти ДУ були приречені на популярність, оскільки вирішували таке риторичне питання, як «кому сьогодні перемикати канали або регулювати гучність звуку?».Перший такий пульт ДУ для телевізора був розроблений в 1950 році компанією Zenith Radio Corporation. Він отримав оригінальну назву Lazy Bones (дослівно «Ледачі кістки»). Подібні пристосування використовувалися повсюдно, у тому числі і на території Радянського Союзу. Переваги даної конструкції вочевидь - виключно низька собівартість, відсутність необхідності використовувати які-небудь додаткові рішення. Недоліки не менш очевидні; головний з них - товстенний кабель, не лише що обмежує видалення користувача від телевізора, але і що елементарно заважає ходити. Думаю немало користувачів розквасило собі носи, затнувшись об цей кабель.Компанію це не зупинило і вона представила нову версію ДУ. Новинка, що отримала назву Flashmatic. Кабель тут був замінений лучем видимого світла. По суті, сам пульт являв собою найзвичайніший ліхтарик, просто незвичайній конструкції, що нагадує пістолет. На самому ж телевізорі було встановлено чотири фотоелементи (поодинці на кожному розі екрану), кожен з яких відповідав за певну дію - вимкнути телевізор, голосніше, тихіше і перемкнути канал. Розробив цю систему інженер Юджін Поллі (Eugene Polley), що працював в компанії.

Недоліки такої конструкції виплили відразу. Перш за все це були помилкові спрацьовування від ламп освітлення або сонячного світла. Досить було включити настільну лампу, аби телевізор починав спонтанно збільшувати гучність або перемикати канали. Окрім цього, користувачі залишилися невдоволені і необхідністю запам'ятовувати який саме кут екрану відповідає за ту або іншу дію. Від розробки швидко відмовилися.

Від використання в справі ДУ радіохвиль відмовилися відразу ж. Перш за все унаслідок того, що для радіохвиль практично немає перешкод і перемикаючи свій телевізор користувач міг перемикати телевізори по всьому будинку. Та і електричні схеми для цього було б потрібно дуже вже складні і дорогі.

У 1956 році американський учений австрійського походження Роберт Адлер, що також працював в Zenith Radio Corporation, запропонував використовувати для передачі сигналу ультразвук. Він розробив систему Space Command, яка працювала по методу ксилофона, - коли користувач натискував на кнопку пульт видавав певний звук. У телевізор же був вбудований мікрофон, налаштований на сприйняття саме цього звуку. Слід зазначити, що сам мініатюрний ПДУ (завдовжки приблизно в 5 сантиметрів!) був позбавлений яких або електричних схем, а отже і не вимагав додаткового джерела живлення. Батареї в ті роки були все ж не так поширені. Перша версія Space Command оснащувалася трьома кнопками - перемикання каналів в тому або іншому порядку і виключення телевізора. Декілька пізніше на нім з'явилася і кнопка включения/выключения звуку.Система була в рази надійніше і зручніше, ніж Flashmatic. Але недоліки виявилися і тут. Перш за все це все ті ж помилкові спрацьовування: хоча їх кількість і скоротилося, але повністю позбавиться від них не удалося - все ж ми живемо в світі наповненому звуками. Помилкові спрацьовування, наприклад, могли статися при грі на музичних інструментах. До недоліків можна віднести і те, що звуки видавані Space Command чули домашні тварини (до речі, люди з особливо чутливим слухом теж). Вам сподобається, якщо Ваш собака гавкатиме кожного разу, коли ви перемикаєте канал? Важливим недоліком стало і збільшення вартості самого телевізора - адже для забезпечення роботи ПДУ тепер було потрібне і спеціальне устаткування. І хоча поява транзистора дозволила значно здешевити цю систему, ціна на неї була все ж вельми високою, що переводило телевізори оснащені ПДУ в розряд розкоші, доступної далеко не всім.

Але саме Space Command став першим по справжньому масовим ПДУ. До початку 80-х років саме пульти такого типа домінували на ринку, продаючись мільйонами штук, що прославило Роберта Адлера, як «творця ПДУ», хоча в своїх колах учений знаменитий зовсім не цим - для того, щоб скласти детальний опис всіх його відкриттів і винаходів, буде потрібно не один важкий том; досить лише сказати, що Роберт Адлер отримав аж 180 патентів.

Йшов час, можливості телевізорів збільшувалися. Потрібні і досконаліші ПДУ. Електромеханічні системи вже не могли впорається з покладеними на них функціями. Тоді те і виникла ідея використовувати для передачі сигналу інфрачервоне випромінювання, невидиме оком (принаймні людським). У основу таких пристроїв лягли розробки ITT Corporation.Принцип роботи відносно простий - пульт передає на приймач сигнал певної частоти. Потім відбувається демодуляція сигналу з подальшою дією. Сьогодні зазвичай використовується цифрова обробка сигналу. Завдяки тому, що пульт працює лише в той момент, коли користувач натискує на кнопку, а енергоспоживання в його «начинки» украй низьке, час автономної роботи від найзвичайніших батарей обчислюється місяцями, а то і роками.

Поява нової технології перетворила подобу ПДУ. З мініатюрної коробочки з чотирма кнопками вони перетворилися на пристрої з безліччю можливостей. Вже нікого не дивують пульти з десятками кнопок і екранами для відображення важливої інформації. Фахівці з ергономіки добралися і до цієї ніші, створюючи часом рішення, більш космічні кораблі майбутнього, що нагадують, ніж простий пульт.

Зростаючі можливості


Вже в кінці 80-х років минулого століття стало ясно, що одного ПДУ в будинку явно недостатньо. Виробники стали оснащувати ними все підряд: телевізори, музичні центри, кондиціонери, гаражні ворота... З'явилася мрія про одне універсальному ПДУ.

Проте все не так просто, як здається. Різні виробники для різних пристроїв використовують абсолютно різні сигнали. А отже, створити пульт, здатний запам'ятати всі існуючі схеми вельми скрутно. В кращому разі, ми отримаємо пульт, що працює з обмеженою кількістю пристроїв від іменитих виробників.

У витоків створення програмованого пульта стоїть ні хто інший, як Стефан Возняк, відоміший як творець знаменитого комп'ютера Apple 2. Саме він заснував компанію CL9, яка займалася створенням програмованого ПДУ. Перша розробка була представлена в 1987 році. Проте комерційного успіху не мала - система виявилася дуже складною для рядового користувача.

Подібні спроби робляться до цих пір. Проте з тим же успіхом - в результаті виходять дорогі і дуже складні пристрої. Часом створюються справжні монстри, оснащені не лише величезною кількістю кнопок, але і кольоровим сенсорним екраном. Такі пристрої - мрія фанатиків технічного прогресу, але ніяк не простого користувача.Більш менш успішні універсальні ПДУ, створені для в'язки двох-трьох пристроїв. Наприклад телевізор і DVD програвач (і те за умови, що вони у вас відомих виробників).

Робилася спроба пристосувати як пульт мобільні пристрої, начеб КПК або смартфонов, оснащених інфрачервоним портом. Проте і тут виникали схожі проблеми - Ви можете собі представити домогосподарку, яка набуває собі КПК, потім встановлює на неї спеціальну програму і витрачає пару вечорів на її налаштування? І властивий такому рішенню один невеликий, але істотний недолік: КПК, як і будь-який комп'ютер, може форменим чином «заглючить» в самий непідходящий момент; буде потрібно перезавантаження або самого пристрою, або програми, що займе надто багато часу. Та що говорити, сама процедура включити КПК і запустити потрібну програму займе силу-силенну часу. Пульт же тим і зручний - узяв і відразу перемкнув.

Пару разів мені зустрічалися і такі екзотичні суміші, як МП3-плєєри зі вбудованим ПДУ. Рішення звичайно ж оригінальне, але з'явилося воно швидше з рекламних міркувань: плеєр оснащений додатковими можливостями. Сумнівно, що хто нибудь сприйме її серйозно.

Розробки продовжуються. Я думаю, що творець унікальною і по-справжньому зручною системи, що дозволяє створити універсальний ПДУ не помре в бідності (за умови, що вчасно запатентує її).

Недалеке майбутнє


Ще відносно недавно наявність меню управління біля телевізора була справжньою екзотикою. Нині ж навіть найдешевші моделі мають щось подібне. І складнощі цього меню зростають як на дріжджах. Час, коли звичайного ПДУ буде явно недостатньо, вже не за горами.

Що зроблять виробники? І хоча передбачати розвиток електроніки - справа невдячна (хоча і страшно цікаве), я все ж ризикну скласти короткостроковий прогноз. На мою думку, майбутнє ПДУ - в пристосуваннях контроллерів, що працюють за типом, використовуваних ігровою консоллю Nintendo Wii. Поєднання кнопок і просторового позиціювання може дати відмінні результати. Уявіть собі простий пульт маленьких розмірів, оснащений однією єдиною кнопкою. Затиснули кнопку і злегка змахнули пультом вгору - збільшилася гучність, вліво - перемкнувся канал. Для складніших дій і складніші маніпуляції. Відмова від застарілих гик-передавачів, і використання безпровідного інтерфейсу начеб Bluetooth дозволить використовувати пульт навіть з іншої кімнати, не боячись перемкнути телевізор сусіда. До речі, запам'ятовувати яку саме дію викликає ту або іншу функцію зовсім необов'язково - при натисненні на кнопку на екрані телевізора може з'являтися простенька схема-нагадування.

Той приклад, що я тільки що привів, дуже простий. У реальності все може бути набагато «продвинутее» і цікавіше. До появи iPhone ніхто і уявити собі не міг появи інтерфейсу, здатного змінити само уявлення про те, яким може бути мобільний телефон. Можливо, що у випадку з ПДУ все буде саме так.

Руденко Вадим
RATVODДата: Saturday, 01.08.2009, 09:40 | Повідомлення # 7
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
СЬОГОДНІ ВИКОНУЄТЬСЯ 120 РОКІВ

РОСІЙСЬКОМУ БАТЬКУ ТЕЛЕВІЗОРА
Сьогодні виконується 120 років з дня народження Володимира Кузьміча Зворикіна,
видатного інженера-винахідника.


Зворикін винайшов прилад, без якого людство тепер не мислить своє життя. Прилад, який передає отримане зображення об'єкту на екран катодно-променевої трубки. Тобто кінескоп. А у нас довгі роки його ім'я було в забутті. Навіть у роки боротьби за пріоритети, про те, що в телебачення російський батько не говорили. Так, і тепер доводиться нагадувати.

Син муромського купця першої гільдії, Зворикін закінчив Петербурзький технологічний університет. Під час Першої світової війни служив у військах зв'язку. Конфуз тоді вийшов. За скаргою "нижніх чинів" його, офіцера радіороти, викликали до суду за нібито "знущання" - заставляв солдатів повторювати в якусь "дірочку" цифри, а сам в іншій кімнаті копався в якомусь апараті. Так це ж він радіостанції налагоджував! Справу закрили.

А потім грянула революція, і в кінці 1917 року Зворикін виїхав з Росії. Не тому що винахідникам тоді нічого не платили. Просто офіцерові російської армії залишатися стало небезпечно для життя. Але і в Сполучених Штатах, куди Зворикін приїхав в 1919 році, його "копання в якихось апаратах" довгий час теж викликали підозріння і нерозуміння.

Досить сказати, що заявку на здобуття патенту на винахід кінескопа, який сам винахідник називав "електронним оком", він подав ще в 1923 році. А сам патент отримав лише 15 років опісля.

Одного цього патенту вистачає, аби увійти до світової історії науки і техніки. Але це було не єдине його відкриття. У 40-і роки Зворикін запатентував систему кольорового телебачення. Всі сучасні телевізори так чи інакше працюють по його, зворикінському, принципу.

Хто знає, може настануть часи, коли ім'я Зворикіна перестане потребувати уточнень. Ось і спеціальна інноваційна програма Федерального агентства у справах молоді, покликана допомогти молодим ученим і винахідникам комерціалізувати, тобто реалізувати на практиці свої наукові розробки, отримала назву "Зворикінський проект".

www.vesti.ru
RATVODДата: Tuesday, 18.08.2009, 14:30 | Повідомлення # 8
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
ГТРК « Крим » святкує 50-річний ювілей

14.08.09 у Сімферополі відбувся урочистий захід, присвячений 50-літтю
початку телевізійного мовлення в Криму і створенню Державної телерадіокомпанії «Крим».

У заході взяли участь виконуючий обов'язки голови Державного комітету з телебачення і радіомовлення України Анатолій Мураховський, Голова Верховної Ради АРК Анатолій Гріценко, глава Ради міністрів Криму Віктор Плакида, Постійний Представник Президента України в АРК Леонід Жунько, Митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар. Окрім того, на святкування були запрошені ветерани журналістики, створення, що стояли у витоків, в Криму державного телебачення, керівники великих ТРК України.
Відкрив церемонію генеральний директор ГТРК «Крим» Михайло Шматов, який поблагодарил підлеглих за роботу.
Після цього до присутніх звернувся Анатолій Гріценко, підкресливши, що за історію існування компанії на її базі сформувався високопрофесійний колектив журналістів і операторів. «У Криму сьогодні налічується 86 телекомпаній. Але я можу сказати про те, що, завдяки вашому високому професіоналізму, ви залишаєтеся одній з найпопулярніших і найулюбленіших телерадіокомпаній кримської автономії», - сказав Анатолій Гріценко.
Крім того, він вручив п'яти співробітникам ГТРК годинник від імені Голови Верховної Ради України Володимира Литвина. За рішенням Президії ВР АРК почесних звань з виплатою грошової винагороди були удостоєні: старший редактор головної редакції національних програм Сейран Мамбетов («Заслужений діяч мистецтв АРК»), начальники зміни аппаратно-студийного блоку 1 Володимир Карташев і Геннадій Емельянов («Заслужений працівник сфери послуг АРК»).
Окрім цього, були вручені почесні грамоти і вдячності від Кабінету Міністрів України, Секретаріату Президента країни, Радміну, Представництва Президента, Держкомітету по телебаченню і радіомовленню і ін.
Закінчився захід виступом творчих колективів.

ДОВІДКА. Державна телерадіомовна компанія «Крим» (ГТРК «Крим») створена в 1959 році. До 1992 року називалася Кримським комітетом з телебачення і радіомовлення. Перша пробна телепередача вийшла в ефір 25 січня 1959 року тривалістю близько 1 години. З травня 1959 року здійснюється регулярне телевізійне мовлення в Криму.
Зараз телевізійна мережа налічує 32 телевізійні передавачі і ретранслятор в метровому і дециметровому телевізійних діапазонах. Обхват телевізійним сигналом - 70% територій півострова, близько 75% населення. Телерадіомовлення ведеться на семи мовах: українському, російському, кримськотатарському, вірменському, болгарському, грецькому, німецькому.

Кримське інформаційне агентство


RATVODДата: Wednesday, 26.08.2009, 21:22 | Повідомлення # 9
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
Польському телебаченню 70 років

Цього року польському телебаченню виповнюється 70 років.
26 серпня 1939 року відбулася перша експериментальна телевізійна трансляція.
У теперішній же час польський телеглядач має вибір з 150 польських телеканалів.

Перші роботи по запуску польської телекомпанії почалися в 1935 році. У 1936г. у Польщі був побудований перший передавач на варшавському житловому будинку Prudential, а роком пізніше свою діяльність почала експериментальна телекомпанія. Але перша тестова трансляція була здійснена у Варшаві опісля два роки 26 серпня 1939 року.

Розвиток робіт по запуску постійного мовлення в 1940 році перервала II Світова Війна. Опісля шість років були відновлені роботи по запуску першого польського каналу.

Польська суспільна телекомпанія була створена 25 жовтня 1952, яка почала регулярне мовлення 23 січня 1953.
2 жовтня 1970 почала мовлення друга суспільна телекомпанія Польщі.

Хронологія подій:

1956
У Варшаві відкритий перший телецентр

1970
Телебачення почало кольорове мовлення програм (SECAM).

1989
У Польщі почала працювати функція "Телетекст".

1991
Здійснено перше мовлення Польського Телебачення з супутника Eutelsat

1994
Телеканал TVP2 почав мовлення в системі PAL.

1995
Повний перехід польського телебачення на мовлення в системі PAL.

Перші приватні телекомпанії в Польщі виникли на рубежі 80-90 років XX століття . Першим приватним телеканалом був PTV Echo (віщав з 6 лютого 1990 до 8 березня 1995 у Вроцлаві).

Подальшими комерційними телеканалами сталі: Тор Canal, NTW, Polsat, Polonia1 і АТv.

Зараз польське телебачення готується до переходу на ефірне цифрове мовлення...

www.sat.net.ua по матеріалах dvbnews.pl


RATVODДата: Saturday, 05.09.2009, 09:09 | Повідомлення # 10
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
Хроніка створення телебачення.1. Механічна та електронна телевізійна система


Початком створення першої телевізійної системи в світі вважається винахід німецького інженера Пауля Ніпкова, зроблена ще 1884 році. Конструкція започаткувала створення механічного телебачення, на зміну йому прийшло електронне, через 50 років. Він винайшов диск, за допомогою якого зображення перетворюються в електричні імпульси. Диск з певним числом отворів, розташованих по спіралі, напроти якого встановлювався фотоелемент. І світло потрапляло на фотоелемент через цей диск, обертаючи диск над картинкою або об'єктом. Світлові імпульси, що проникали через отвори диска, перетворювалися фотоелементом в електричні сигнали. Тоді кількість рядків на екрані була близько 300, тобто світло проникало на об'єкт через триста отворів, телевізійна "картинка", що механічно сканувалася, була дуже грубою. З часом якість змінилася, і вже після Другої світової війни був прийнятий сучасний стандарт у 625 рядків по 1100 елементів (пікселів) в рядку.
Принцип сканування за допомогою диска Ніпкова став основою для телевізійної системи шотландського вченого Джона Берда. У 1926 році він вперше продемонстрував публіці передачу зображення і відтворив його на екрані. Він першим у світі продемонстрував телевізійне зображення, яке було розміром приблизно з поштову марку. Воно було дуже слабким і мерехтливим, з дуже невисокою роздільною здатністю.
І лише винаходи, зроблені в Америці, в лабораторії компании "Ер-Сі-Ей", і виконані в той же час роботи в лабораторії фірми "Емі" (EMI) в Англії привели до створення електронного телебачення. Володимир Зворикін в 1931 році створив першу в світі передавальну електронну трубку, яка розпочала розвиток електронного телебачення. Вона називалася "іконоскоп".
Наближалася ера електронного телебачення. Однак перше регулярне телевізійне мовлення розпочалося у 1935 році в Німеччині. Тоді телебачення робилося тільки "живцем", тобто з безпосередньою трансляцією, яку вже не можна було контролювати. У перші роки телемовлення в Німеччині велося дві години на день, і програма представляла собою досить строкату суміш новин, розважальних програм, репортажів, які робили співробітники телестудії. Друга країна, де почалося мовлення, - Великобританія (Лондон) в 1936 році, і тільки в кінці 30-х – в США. У той час телевізійні приймачі коштували дуже дорого, тому телебачення могли собі дозволити тільки дуже заможні люди.
На ранній стадії розвитку телебачення найбільші труднощі з його розповсюдженням відчували дві країни – Росія і США. Обидві ці країни представляють собою величезний простір з різними тимчасовими зонами. Через те, що ці країни мали невисоку щільність населення в багатьох районах, неможливо було покрити трансляційними вишками всю країну. Тому у них з'явилося кабельне телебачення, яке з'єднало різні міста. А в Європі, де країни за площею порівняно невеликі, а щільність населення значно вище, ніж в Америці та Росії, економічно більш рентабельним було будівництво мережі наземних трансляційних станцій, що покривають усю країну.
В останні 30 років технічні можливості дозволили розпочати масове супутникове телевізійне мовлення, розпочалася гостра боротьба між компаніями кабельного та супутникового телебачення.

2. Цифрове телебачення


Перші кроки в світі супутникового ТБ стали можливі після запуску штучного супутника Землі в 1957 році. В Європу супутникове телебачення прийшло в 1980-х, в Україну – в 2002. Комерційне цифрове телебачення з'явилося в 1996 році після прийняття Європейським Союзом телерадіомовлення серії стандартів, що визначають нову систему цифрового телемовлення, яка отримала назву Digital Video Broadcasting, скорочено DVB. Сьогодні у всіх розвинених країнах супутникова "тарілка" на багатоповерхових будинках і котеджах є невід'ємним інтер'єром.
Існує безліч різновидів телевізійного цифрового мовлення DVB: супутникове, наземне ефірне, кабельне, мобільне, IP-телебачення. Найбільше поширення на сьогодні отримало супутникове цифрове телебачення. Це система передачі телевізійного сигналу від телецентру на телевізори через супутник, що знаходиться на геостаціонарній орбіті. Для прийому супутникового телебачення потрібні антена, конвертор і ресивер.
Супутникове телебачення є скрізь, навіть там, де відсутня можливість прийому наземного ефірного телебачення, наприклад, у пустелі або на кораблі посеред океану. Недоступний прийом
супутникового телебачення тільки в самих північних і південних незаселених приполярних областях Землі, що лежать вище 85-градусний широт.
Всі телевізійні супутники знаходяться в певних позиціях на геостаціонарній орбіті, яка розташовується в площині земного екватора на висоті близько 35 000 км над Землею. Тому в нашій північній півкулі для прийому супутникового сигналу антени необхідно орієнтувати у південному напрямку - від південно-сходу до південно-заходу. Супутники на орбіті розподілені рівномірно кутовій відстані в 2-3 градуси один від одного. Тому, прийом програм можливий не з усіх супутників, які знаходяться над горизонтом, а тільки з тих, чий сигнал покриває наш географічний регіон. У будь-якому випадку можливий прийом телепрограм з десятка супутникових позицій.
Супутникова телевізійна система підрозділяється на «платне» та «безкоштовне». У чому відмінність? До «безкоштовного» ТБ відносяться канали, які називаються FTA. Це канали, які не кодуються та мають загальний доступ, їх можна переглядати навіть через звичайну аналогову антену. Істотним мінусом є завантаженість каналів рекламними роликами і відносно старим контентом. Так само в доступі є іноземні канали і більша їх частина без перекладу. Для отримання більш широкого контенту, іноземних каналів з перекладом, а також перегляд каналів без реклами існує TБ з абонентською платою. Якщо ви хочете дивитися останні новинки кіно, їх можна побачити лише на платних каналах. В першу чергу вони транслюються в кінотеатрах, через 6 місяців їх можна побачити на платних каналах і тільки через 2 - 3 роки – на каналах FTA. Поряд з цим існують нішеві канали з тематикою певної спрямованості – полювання, рибальство, спорт, автомобілі, новинки техніки тощо. Здебільшого вони також належать до «платних» каналів. Тобто якщо Ви хочете дивитися цікавий контент і навіть у будь-який зручний для Вас час, Вам необхідно за нього платити.
RATVODДата: Friday, 06.11.2009, 23:56 | Повідомлення # 11
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
Латвійському телебаченню - 55 років !Сьогодні LTV відзначає ювілей.


Як розповів Телеграфу генеральний директор Латвійського телебачення Едгар Котс, із цього приводу сьогодні на Закюсале відбудеться «вечір зустрічей».

Телевізійники чекають в гості всіх своїх колег, які будь-коли працювали на Латвійському ТБ. Сьогоднішній ювілей - це можливість зустрітися, пригадати минулі часи, взнати, як склалася доля в тих, хто більше не працює на Латвійському телебаченні.

«Сьогодні свято. І ми повинні посміхатися і з оптимізмом дивитися в майбутнє», - говорить Едгар Котс.

В той же час справи в LTV зовсім не веселкові. Напередодні прийняття державного бюджету на 2010 рік Латвійському телебаченню і радіо загрожує фінансування у розмірі 5,6 млн. латів, тоді як за оцінкою Едгара Котса для їх нормального функціонування необхідно як мінімум 8,3 млн. латів. У рік виборів недолік 2,7 млн. латів загрожує закриттям каналу LTV-7 і іншими хворобливими скороченнями. В той же час Котс доки не хоче називати загрожуючі втрати LTV.

«Зараз є велика вірогідність того, що Сейм все ж знайде необхідні гроші. Я знаю, що деякі фракції Сейму виступають за надання LTV додаткового бюджету. Я двічі зустрічався з міністром фінансів Ейнаром Репше. Тому у мене є надія», - підкреслив генеральний директор Латвійського телебачення.

telegraf.lv
RATVODДата: Saturday, 07.11.2009, 00:47 | Повідомлення # 12
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
Небагато про історію телебаченняПерші телепередачі почалися в Москві в 1935 році.


У 1941-1945 роках телебачення не працювало. Передачі були відновлені 7 травня 1945 року, а 15 грудня москвичі першими в Європі перейшли на регулярне мовлення. Основні телепередачі тих років були присвячені життю Радянського союзу, культурним заходам, науці, спорту.

У грудні 1948 року Московський телецентр припинив передачі на час реконструкції. 16 червня 1949 року з Шаболовки почалося мовлення за стандартом 625 рядків. 22 березня 1951 року телецентр був перетворений в Центральну студію телебачення. Програма не мала чітко вираженої тематики, транслюючи, як новинні, так і музыкальныепрограммы і кінофільми, мультфільми кіностудії Союзмультфільм, а також освітні програми. З 1 січня 1955 року працює щодня.

14 лютого 1956 року в ефір вийшла Друга (московська) програма ЦТ. Експерименти з передачими в кольорі почалися 14 січня 1960 року. З 29 березня 1965 року віщає Третя (учбово-освітня) програма, а з 4 листопада 1967 року - Четверта. 10 жовтня 1967 Перша програма почала регулярне мовлення в кольорі. На європейську частину СРСР сигнал передавався по наземних радіорелейних лініях. 1 травня 1965 року був проведений експеримент по ретрансляції програм ЦТ через супутник зв'язку «Блискавка-1» на Далекий Схід. Регулярну роботу система «Орбіта» початку 2 листопада 1967 року, коли був відкритий ТБ центр в Останкино. Передачі призначалися для Крайннго Півночі, Сибіру, Далекого Сходу і Середньої Азії. У 1971 році на Середню Азію і частину Казахстану передається дубль першої програми - програма «Схід», що враховує поясний час. З 1 січня 1976 Останкино веде передачі на восьми каналах: окрім чотирьох основних програм ще чотири дублі Першої програми по супутниковій системі «Орбіта» передаються спеціально для східних територій СРСР з тимчасовим зрушенням +2, +4, +6 і +8 годинника. Так, перший випуск програми «Часу» по системі «Орбіта-1» виходив в ефір в 12:30 московського часу. Супутникова система «Екран», що запрацювала 26 жовтня 1976 року, дозволяє приймати передачі ЦТ на приймачі колективного користування в населених пунктах Сибіру і Крайньої Півночі. З 1 січня 1977 всіх програм ЦТ віщають в кольорі. 1 січня 1982 року ЦТ перепланувало свої програми: вечірня Четверта стала Другою програмою, загальносоюзний статус якої забезпечували чотири дублі для східних територій. Роботу вона починала в 8:00 і після денної перерви відновлювала ефір в 18:00 випуском «Новин». Розвиток телебачення пов'язаний не лише з Москвою, але і Ленінградом, Уралом, Сибіром, Україною. Кожна республіка, область, край мали свої телепередачі. У 1980-х працювали 3-я програма (московська), 4-я програма (освітня), в 1991 р. ліквідована, і 5-я програма (ленінградська). Ці програми були доступні лише для глядачів Москви і Ленінграда.

2 листопада 1989 року в СРСР вийшла в ефір перша комерційна телекомпанія 2х2.

Матеріали взято з http://wikipedia.org/
RATVODДата: Wednesday, 30.12.2009, 01:53 | Повідомлення # 13
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
Історія розвитку телемовлення: м. КиївМісто належить до 18 цифрової зони


Передавач: вул. Дорогожицька, 10, вежа КРТПЦ, 50°28'16"N 30°27'13"E, побудована у 1973 році, (h=385m, h над рівнем моря - 182m)

Передавач: вул. Олегівська, 34-Б, вежа АТ "РАТЕЛ", 50°27'59"N 30°30'19"E, побудована у 1950 році, до 1988 року використовувалася як "глушилка" (h=138m, h над рівнем моря - 150m) - 56 ТВК

Передавач: вул. Саперно-Слобідська, 20, РПЦ "Лиса Гора", 50°23'58"N 30°32'53"E, (h над рівнем моря - 147m) - 51 ТВК (0,25 кВт), 64 ТВК (1,2 кВт) - сінхромережа - планований

Передавач: вул. Нагірна, 25-27, 50°28'26"N 30°28'58"E, (h над рівнем моря - 170m)

1939

1 лютого - початок телевізійного мовлення у Києві на основі “механічного ТБ” (“диск Ніпкова”) із студії, обладнаної в Будинку Українського радіо.

1949

початок будівництва телецентру у Києві на вул. Хрещатик, 26.

1951

5 листопада - пуск у пробну експлуатацію Київського телецентру, а 7 листопада - проведення першої в СРСР трансляції параду і демонстрації на Хрещатику.

1962

Першою в Україні Київська студія телебачення стала вести передачі по двох програмах

1965
завершенння побудови РРЛ до Харкова

1969
початок кольорового мовлення

1973
травень - були послані в ефір сигнали передавачів з антен нової Київської телевізійної вежі заввишки 380 метрів, розрахованої на трансляцію п'яти програм.

1991
телеканал "Ютар+" розпочав мовлення на 32 ТВК
1 червня - телеканал "Мегапол" розпочав мовлення на 7 ТВК

1992
1 січня - телеканал "ЦТ" змінює назву на "1-ий канал Останкино" на 2 ТВК
телеканал "УТ-2" розпочав мовлення на 9 ТВК, ділить час з телеканалом "РТР" (який розпочав мовлення замість телеканалу "ЦТ-2")
15 січня - телеканал "Тет-А-Тет" розпочав мовлення на 30 ТВК, телеканал "Ютар+" переїхав на 37 ТВК
15 червня - телеканал "ictv" розпочав мовлення на 32 ТВК

1993
1 лютого - телеканал "Мегапол" припинив мовлення на 7 ТВК
телеканал "УТ-3" розпочав мовлення на 9 ТВК, ділить час з телеканалом "УТ-2", телеканал "РТР" припинив мовлення

1994
лютий - телеканал "Гравіс-35" розпочав мовлення на 35 ТВК
телеканал "Ютар+" розпочинає ретрансляцію російського телеканалу "ТВ 6 Москва" на 37 ТВК
телеканал "ТБ - Табачук" розпочав мовлення на 7 ТВК

1995
1 квітня - телеканал "1-ий канал Останкино" змінює назву на "ОРТ"
вересень - телеканал "1+1" розпочав мовлення на 9 ТВК замість телеканалу "УТ-3", ділить час з телеканалом "УТ-2"
телеканал "Тет-А-Тет" змінює назву на телеканал "Тоніс" і переходить з 30 ТВК на 25 ТВК
грудень - телеканал "НАРТ" розпочав мовлення на 25 ТВК, ділить ефірний час з телеканалом "Тоніс"
телеканал "Гравіс-7" розпочав мовлення на 7 ТВК

1996[/b]
відбуваються наступні зміни - телеканал "ОРТ" переходить на 9 ТВК, телеканал "УТ-1" на 2 ТВК, а телеканали "1+1" та "УТ-2" на 4 ТВК
20 жовтня - телеканал "Інтер" розпочав мовлення на 9 ТВК, ділить час з телеканалом "ОРТ"

[b]1997

телеканал "УТ-1" змінив назву на "Перший Національний"
на 37 ТВК разом з телеканалом "Ютар+" розпочинає мовлення телеканал "Заграва"
2 липня - телеканал "СТБ" розпочав мовлення на 50 ТВК

1998
26 лютого - телеканал "Новий канал" розпочав мовлення на 50 ТВК, ділить ефірний час з телеканалом "СТБ"
15 липня - телеканал "Новий канал" переходить на 52 ТВК

2001
27 грудня - телеканал "М1" розпочав мовлення на 40 ТВК
телеканал "Ютар+" розпочинає ретрансляцію російського телеканалу "РТР" на 37 ТВК
розпочато тестове мовлення цифрового мультиплексу на 51 ТВК

2002
20 жовтня - телеканал "ОРТ" припиняє мовлення на 9 ТВК
телеканал "НАРТ" припинив мовлення на 25 ТВК
весна - телеканал "Ютар+" змінюється на телеканал "ТБ - Табачук"
30 грудня - телеканал "Інтер" перейшов на цілодобове мовлення

2003
1 лютого - телеканал "5-й канал" розпочав мовлення на 48 ТВК
телеканал "Купол" розпочав мовлення на 56 ТВК

2004
телеканал "ТЕТ" розпочав мовлення на 42 ТВК, залишаючи на 30 ТВК телеканал "ТРК Київ"
телеканал "Україна" розпочав мовлення на 11 ТВК, телеканал "ТЕТ" розпочав мовлення на 42 ТВК
телеканал "Гравіс-35" розпочав ретранслювати телеканал "O-TV"
30 липня - телеканал "1+1" переходить на цілодобове мовлення, телеканал "УТ-2" припиняє мовлення
1 листопада - телеканал "НТН" розпочинає мовлення на 37 ТВК

2005
30 травня - телеканал "Мегаспорт" розпочав мовлення на 58 ТВК
серпень - телеканал "Гравіс-35" припинив ретранслювати телеканал "O-TV"

2006
березень - припинено ретрансляцію телеканалу "Enter-фільм" у цифровому мультиплексі на 51 ТВК
1 липня - телеканал "Кіно" змінив телеканал "Гравіс-7" на 7 ТВК
початок листопада - розпочато ретрансляцію телеканалу "Культура" замість телеканалу "1+1 Кіно" у цифровому мультиплексі на 51 ТВК
1 грудня - телеканал "Сіті" змінив телеканал "Гравіс-35" на 35 ТВК
26 грудня - розпочато тестове мовлення цифрового мультиплексу на 64 ТВК ("Новий канал", "М1", "ictv" та теста "Гамма")

2007
кінець березня - припинено ретрансляцію телеканалу "1+1" у цифровому мультиплексі на 51 ТВК
14 березня - розпочато тестове мовлення цифрового мультиплексу на 43 ТВК ("5-й канал","Мегаспорт","О-TV","Кіно" та "НТН")
22 травня - розпочато ретрансляцію телеканалів "24 новини", "News One", "RU Music" у цифровому мультиплексі на 51 ТВК
8 червня - на 51 ТВК ретранслюються телеканали "КДРТРК", "Культура", "Тоніс", "24 новини" та "Меню-ТБ", цифровий пакет розпочав мовлення на 41 ТВК ("Перший Національний" / "ТРК Ера", "К1", "К2" та "ТРК Київ")
липень - відновлено ретрансляцію телеканалу "1+1" у цифровому мультиплексі на 51 ТВК, розпочато ретрансляцію телеканалу "Enter-фільм" та радіостанції "Ера FM" та "Love Radio" у цифровому мультиплексі на 41 ТВК
25 липня - розпочато ретрансляцію телеканалу "Інтер" замість телеканалу "Enter-фільм" у цифровому мультиплексі на 41 ТВК
початок серпня - припинено ретрансляцію телеканалу "Star TV" та розпочато ретрансляцію телеканалу "ТЕТ" у цифровому мультиплексі на 51 ТВК, розпочато ретрансляцію телеканалу "Enter-музика" у цифровому мультиплексі на 41 ТВК, розпочато ретрансляцію телеканалу "РТР-планета" у цифровому мультиплексі на 43 ТВК
8 серпня - розпочато ретрансляцію телеканалу "КРТ" замість телеканалу "ТЕТ" у цифровому мультиплексі на 51 ТВК, припинено ретрансляцію радіостанції "Love Radio" у цифровому мультиплексі на 41 ТВК
31 серпня - розпочато ретрансляцію телеканалу "MTV-Україна" замість телеканалу "O-TV" у цифровому мультиплексі на 43 ТВК
4 вересня - розпочато ретрансляцію телеканалу "O-TV" замість телеканалу "MTV-Україна" у цифровому мультиплексі на 43 ТВК
14 вересня - телеканал "Купол" розпочинає ретранслювати телеканал "Maxxi TV", припиняє ретранслювати телеканал "Совершенно секретно"
22 вересня - розпочато ретрансляцію телеканалу "Enter-фільм" замість телеканалу "КРТ" у цифровому мультиплексі на 51 ТВК
1 жовтня - розпочато ретрансляцію телеканалу "Maxxi TV" у цифровому мультиплексі на 64 ТВК
22 жовтня - припинено ретрансляцію телеканалу "РТР-планета" у цифровому мультиплексі на 43 ТВК
5 листопада - припинено ретрансляцію телеканалу "Enter-фільм" у цифровому мультиплексі на 51 ТВК
15 листопада - припинено ретрансляцію телеканалу "ictv" у цифровому мультиплексі на 64 ТВК
23 листопада - розпочато ретрансляцію телеканалу "ictv" замість телеканалу "НТН" у цифровому мультиплексі на 43 ТВК
грудень - тестове мовлення DVB-H на 47 ТВК

2008
початок лютого - розпочато ретрансляцію телеканалу "MTV-Україна" замість телеканалу "Кіно" у цифровому мультиплексі на 43 ТВК
15 квітня - розпочато ретрансляцію телеканалу "UBC" замість телеканалу "ictv" у цифровому мультиплексі на 64 ТВК
телеканал "Інтер" переходить до стереомовлення
липень - телеканал "Купол" переносить мовлення на вежу АТ " Рател", з середини літа розпочинає ретранслювати телеканал "UBC"
1 вересня - замість телеканалу "Мегаспорт" розпочав мовлення телеканал "К1" на 58 ТВК
осінь - припинено ретрансляцію усіх радіостанції у цифровому мультиплексі на 51 ТВК
1 жовтня - розпочато ретрансляцію телеканалу "Рада" замість телеканалу "К2", припинено ретрансляцію телеканалів "Інтер" та "Enter-музика" а також радіостанції "Love Radio" у цифровому мультиплексі на 41 ТВК

2009
12 лютого - цифровий мультиплекс, що мовить на 64 ТВК, збільшує потужність до 1,5 кВт та змінює поляризацію на вертикальну
березень - телеканал "Купол" припиняє ретрансляцію телеканалу "UBC" на 56 ТВК та розпочинає ретранслювати телеканал "КРТ"
11 березня - зміни у цифровому мультиплексі на 64 ТВК - замість телеканалу "Maxxi-TV" розпочато ретрансляцію телеканалу "RU.Music", замість телеканалу "СТБ" розпочато ретрансляцію телеканалу "News One"
1 квітня - зміни у цифровому мультиплексі на 51 ТВК, "УЦТМ" розпочинає ретранслювати 4-й мультиплекс, телеканал "Купол" припинив ретранслювати телеканал "КРТ" на 56 ТВК
15 травня - зміни у цифровому мультиплексі на 51 ТВК, телеканали "М2" та "Культура" припинили мовлення, у цифровому мультиплексі на 43 ТВК замість телеканалу "ТЕТ" розпочав мовленння телеканал "Тоніс"
9 червня - телеканал "Купол" розпочинає ретранслювати телеканал "КРТ"на 56 ТВК
початок листопаду - припинено ретрансляцію телеканалу "News ONE" у цифровому мультиплексі на 64 ТВК
8 грудня - розпочато ретрансляцію телеканалу "Перший Діловий" у цифровому мультиплексі на 64 ТВК замість телеканалу "RU Music"
15 грудня - розпочато ретрансляцію телеканалу "Україна" у цифровому мультиплексі на 64 ТВК, розпочато ретрансляцію телеканалів "RU Music" та "News One" у цифровому мультиплексі на 43 ТВК замість телеканалів "Мегаспорт" та "ictv"
RATVODДата: Wednesday, 30.12.2009, 01:59 | Повідомлення # 14
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
Історія розвитку телемовлення: м. ЛьвівМісто належить до 25 цифрової зони


Передавач: Високий замок 9, вежа ОРТПЦ, 49°50'53''N 24°02'13''E, побудована у 1957 році (h=192m, h над рівнем моря 358m)

Історія розвитку телебачення:


1957
24 грудня - послала в ефір сигнали першої передачі телевежа на Високому Замку у Львові

1 ТВК
СРСР 1 програма ЦТ
Україна «УТ-2», «РТР», «ЛТБ» (нетривалі денні блоки, до 1994 р.)
1 січня 1996 Розпочинає мовлення «1+1»
1 серпня 2003 2 години «ЛТБ» (12:00-14:00)
Літо 2004 «1+1» веде мовлення цілодовово

6 ТВК
СРСР 2 програма ЦТ
Україна «Останкино»
З осені 1995 Припиняють трансляцію «Останкино», розпочинає мовлення «ЛТБ»
Червень 1997 Розпочинає мовлення «Інтер», «ЛТБ» веде мовлення з 10:00 (згодом з 13:00) до 18:10, о 20:00 видає в ефір інформ. програму «День» замість російської «Время»
1998 ТРК «Інтер-захід» видає в ефір рекламні блоки
1 липня 1999 «ЛТБ» частково переходить на 12-канал
Літо 2000 «ЛТБ» спільно з ТРК «Інтер-захід» розпочинають ретрансляцію українських супутникових каналів: «O-TV», «MTB», «Ентер-музика», «Інтер +»
Осінь 2002 «ЛТБ» переходить на «УТ-1»

8 ТВК
СРСР «Українське ТБ», «ЛТБ» (нетривалі денні блоки)
Україна «УТ-1», «ЛТБ» (нетривалі денні блоки)
3 вересня 1995 Розпочинає мовлення «1+1» (до 1 січня 1996)
1 січня 1999 Розпочала мовлення ТРК «Ера»
Літо 1999 Деякий час «ЛТБ» в прайм-тайм випускає інформ. програму «Вісник»
Осінь 2002 З 6-каналу на «УТ-1» переходить «ЛТБ» (17:00-19:00)
1 серпня 2003 «ЛТБ» переходить на «УТ-2»

12 ТВК
1 липня 1999 Розпочинає мовлення «ЛТБ»
Осінь 2002 «ЛТБ» спільно з ТРК «ЕС-ТІ-ВІ»* розпочинають ретрансляцію каналу «ТЕТ» (21:30-0:00) всього приблизно місяць
Вересень 2003 «ЛТБ» спільно з ТРК «ЕС-ТІ-ВІ»* розпочинають ретр. канала «Тоніс»
А також (до речі в один день) на 12-каналі позпочинає мовлення ТК «Львів-ТБ»
Вересень 2004 «ЛТБ» «передає» «Тоніс» телеканалу «НТА»
1 листопада 2004 «ЛТБ» спільно з ТРК «ЕС-ТІ-ВІ»* розпочинає ретрансляцію канала «НТН».
Під час «пом. революції» «Львів-ТБ» частково ретр. «5-канал»
Кінець весни 2005 «НТН» переходить на 44 ТВК разом з ТРК «ЕС-ТІ-ВІ»
Жовтень 2005 «ЛТБ» розпочало ретр. канала «УТР»
Грудень 2005 Розпочинає мовлення ТК «Міст-ТБ», яка згодом розпочала ретр. канала «Кіно» (1:00-6:00)
* ТРК «ЕС-ТІ-ВІ» здебільшого займається рекламними блоками
P.S. Крім того «ЛТБ» показував програми місцевих телестудій: «НТА», «Галка» «ЕС-ТІ-ВІ» (допоки вони не дістали ліц. на окремі ТВК)
До цього списку тепер увішли «Медіа-клуб», «Карпати-ТБ», ТРК «Разом»
25 грудня Львівська ОДТРК відзначина свій 50-літній ювілей
2009 - ТК "Міст-ТБ" припиняє ретранслювати телеканал "Кіно" та з 29/04 починає ретранслювати телеканал "УТ-Захід"
червень - телеканал "Львів-ТБ" розпочинає частково ретранслювати телеканал "Music Box UA"
осінь - телеканал "Львів-ТБ" припиняє частково ретранслювати телеканал "Music Box UA" та розпочинає частково ретранслювати телеканали "Бабай ТБ" (у вихідні) та "Гумор ТБ" (у будні)
середина листопада - припинено ретрансляцію телеканалів "Гумор ТБ" та "Бабай ТБ"

21 ТВК
Осінь 2001 ТРК «Люкс» розпочинає ретр. «Нового каналу»
ТРК «Люкс» (нетривалі денні блоки + реклама)

27 ТВК
1 березня 2006 Розпочинає мовлення канал «24»
Львівська студія ТРК «Люкс» ретр. канал «24», а також випускає в ефір місцеві новини.

32 ТВК
Початок 90-х Розпочинається ретр. німецького телеканала «RTL». Згодом цю частоту займає ТК «Міст»
Середина 90-х ТК «Міст» розпочинає ретр. канала «СТБ»
Сьогодні ТК «Міст» ретранслює «СТБ» + Реклама

37 ТВК
Початок 90-х Ретранслюється ще один німецький канал. Згодом його змінює ТК “ICTV”
Кінець 90-х ТРК «Захід-Відео» випускає в ефір місцеві рекламні блоки. Згодом транслює деякі програми місцевих ТРК.
16 вересня 2000 ТРК «Захід-відео» залишає «ICTV»

39 ТВК
Лютий 2002 Розпочинає мовлення канал «М1»

44 ТВК
Травень 2005 Розпочинає мовлення «НТН», ТРК «ЕС-ТІ-ВІ» (нетривалі денні блоки + реклама)

47 ТВК
6 червня 2005 Розпочинає мовлення «Мегаспорт»
1 вересня 2008 Замість "Мегаспорт" розпочав мовлення "К1"

49 ТВК
16 липня 2001 ТК «Міст» розпочинає ретрансляцію «НБМ», більшість програм ТК «Міст» переходять з «СТБ» на «НБМ»
Сьогодні ТК «Міст» ретранслює «5-канал» + Інформ. програма + реклама

51 ТВК
Липень 2003 Розпочинає мовлення канал «ТЕТ», «НТА» (нетривалі денні блоки + реклама, до літа 2005 р)

57 ТВК
Вересень 2004 Розпочинає мовлення канал «НТА» (нетривалі денні блоки + реклама + ретр. канала «Тоніс»)
1 червня 2006 «НТА» веде мовлення цілодобово уже без «Тоніса»

64 ТВК
Весна 2004 Розпочинає мовлення ТРК «Україна»
RATVODДата: Thursday, 25.02.2010, 22:37 | Повідомлення # 15
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 26802
Статус: Оффлайн
Екскурсія в майбутнє.

Телебачення

В найближчому майбутньому нас чекає телебачення за запитом, без каналів і прив'язки програм до часу.

ВСЮДИСУЩА ТЕОРЕМА ГЕДЕЛЯ

У 30-х роках минулого століття австрійський логік К.Гедель сформулював свою знамениту теорему про неповноту. І хоча первинне формулювання стосувалося математики (навіть арифметики), виявилось, що вона сповна застосовна і до інших наук. Зокрема, до гносеології (теорії пізнання).

У філософії теорема звучить таким чином: будь-яка змістовна теорія включає твердження, що принципово недоказові в її власних рамках і тому повірили. Для доказу цих тверджень необхідно будувати загальнішу теорію зі своїми постулатами і так далі Тобто, постійно ставлячи питання «чому саме так, а не інакше?», ми неминуче упираємося в дно аксіоматики.

Але чим погана опора на аксіоми? Перш за все, тим, що, намагаючись спрогнозувати майбутнє, ми неминуче екстраполюємо в нього і закладені постулати. В результаті виникають відомі прогнози кінця XIX століття про безперспективність міської цивілізації, яка потоне в кінському гної.

Точка зору більшої спільності дозволяє якщо не спрогнозувати, то хоч би частково врахувати якісні скачки.

«ВИЩИЙ» РІВЕНЬ

В принципі, телебачення, ЗМІ, інтернет - це інформаційні, пізнавальні, розважальні ресурси, створені для задоволення людських потреб. І «вищим рівнем» для них буде якраз людина зі всіма його потребами.

Для цілей даної статті сповна досить обмежитися трендами розвитку технічного прогресу.

Перший - пов'язаний з постійним прагненням до збільшення мір свободи. Бажання зняти обмеження, що накладається відстанню, породило кінну, потім парову, електричну тягу. І, нарешті, авіацію, що дозволяє збільшити відстань, що покривається за той же час, до десятків тисяч кілометрів. Мобільні пристрої дали свободу від стаціонарної прив'язки. І це ряд можна продовжувати до безкінечності.

Другий тренд - індивідуалізація і персоналізація. Сервіси еволюціонують від групового вжитку до індивідуального і від універсального контента до персоніфікованого. Колись фільми можна було дивитися лише в кінотеатрах, потім з'явився індивідуальний вжиток через телебачення і відео. Аналогічний розвиток прошла і музика.

Третій тренд - універсалізація носіїв, що виражається в прагненні втиснути в один пристрій якомога більше сервісів. Яскравий приклад - стільникові телефони, які одночасно можуть бути фото і відеокамерами, плеєрами, калькуляторами, букридерами і ще багатьом іншим.

Четвертий - посилення емоційної дії. Людство постійно прагне наблизитися до зразка, який завжди перед нашими очима, - природі. Це стосується відтворення фарб, звуків, об'ємного зображення і так далі

ТЕЛЕБАЧЕННЯ - СЬОГОДНІ

Що є сьогоднішнім телебаченням? Це, перш за все, телебачення каналів і програмних сіток.

Прагнення до збільшення міри свободи доки реалізується чисто механічно - збільшенням кількості доступних каналів. Наприклад, в Москві за суму порядка 700 рублів таких можна отримати більше ста.

Реклама, будучи основним способом монетизации ТБ, диктує прагнення до масового обхвату аудиторії. Але масовий обхват вимагає універсальності програм і переважання тих, які дають найбільший рейтинг, тобто орієнтованих на смаки більшості.

Зараз інтереси різних аудиторій враховуються розведенням їх за часом. Домогосподаркам - день, родинним переглядам - вихідні, інтелектуальним програмам - північ.

Плюс, існуюче телебачення - це телебачення формату . На нім, наприклад, не може бути передач тривалістю 3-5 хвилин, хоча ця ніша, як показує досвід YouTube і аналогічних сервісів, не менше востребованна.

ТЕЛЕБАЧЕННЯ МАЙБУТНЬОГО

Тепер спробуємо застосувати позначені на початку статті тренди до розвитку ТБ.

Збільшення міри свободи має на увазі не лише появу мобільного телебачення. Це, швидше, технічне удосконалення. Набагато важливіше звільнення від диктату каналів.

Чому, аби поглянути наступну серію цікавого серіалу, необхідно чекати цілий тиждень? Або чекати півночі, коли завтра - вставати рано на роботу?

Тому, перше, що нас чекає в самому найближчому майбутньому - це повсюдне поширення телебачення за замовленням, тобто реалізація свободи дивитися, що хочеш і коли хочеш.

Насправді, поява телебачення по вибору - це щось більше, ніж просто технічне удосконалення. Я б навіть порівняв даний сервіс з міні-революцією.

ТБ за замовленням робить непотрібним канали і програмні сітки. Можна провести таку аналогію. Зараз телебачення існує незалежно від суб'єкта, тобто дивимося ми або не дивимося телевізор, але все одно на нього йде мовлення. В майбутньому необхідність в цьому відпаде, і програми виникатимуть як у відповідь реакція на побажання користувача. Виключення складуть лише прямі трансляції.

Але якщо програма формується під наші бажання, то відпадає необхідність, по-перше, в многоканальности. Фактично, все мовлення відбуватиметься на одній кнопці. А, по-друге, стануть непотрібними самі канали як посередники між глядачем і виробником програм. Студії зможуть безпосередньо пропонувати свій контент користувачам і головною ланкою, як в інтернеті, стане провайдер.

Програми за запитом добре вписуються і в інший тренд - індивідуалізацію. Це буде персональне телебачення, не лише підстроєне під бажання і інтереси конкретного користувача, але і безліч форматів, що включає, - від фільмів і інформаційних передач, до лекцій, роликів з YouTube, музичних кліпів і ігор.

Але, враховуючи, що людина не може обійняти неосяжне, значно зросте роль рекомендаційних сервісів. Або на основі формалізації пристрастей індивіда, або рекомендацій референтних груп чоловік може у будь-який момент отримати набір передач, що рекомендуються для перегляду. І частина таких сервісів вже успішно функціонує.

Тренд по універсалізації носіїв окрім многоформатности виявиться в з'єднанні воєдино ТБ, газет, журналів і інтернету. Безліч інформаційних каналів, які зараз потрібні людині, зіллються в один. Приблизно, як в ролику, приведеному в статті «iPad як телевізійний пульт».

Нарешті, гасло «назад до природи» сповна може бути реалізоване в найближчому майбутньому за рахунок технічних удосконалень. Еволюція об'ємного звуку і 3D-изображения приведе до посилення, як мінімум, зорових і слухових відчуттів. І вже існують зачатки технологій, що дозволяють передавати запахи і дотики.

Зміниться і принцип монетизации ТБ. Одним з головних джерел доходу стане оплата за доступ до контенту. Таким чином, від схеми безкоштовного показу з обов'язковою рекламою глядач перейде до безрекламной покупки конкретних програм. (Хоча, можливо, вибір все-таки залишиться).

Як побічні ефекти «нового ТБ» можна назвати удар по бізнесу кінотеатрів. Зараз повернення засобів від кіновиробництва побудоване на схемі: кінопрокат - DVD - ТБ. Якщо вартість індивідуального показу по телевізору буде порівнянна з відрахуваннями на користь виробників фільмів від квитків, то для них не буде жодної різниці між кінотеатрами і ТБ.

А з поширенням 3D-телевидения і його наступних версій, повністю відтворюючих ефект присутності, буде завданий удару і по видовищних спортивних і культурних заходах.

Таким чином, із створенням мереж гигабитного доступу, про будівництво яких заявили Intel і Google, для найбільш платоспроможного сегменту глядачів з'явиться нове телебачення за запитом з імітацією ефекту присутності. Для останньої маси населення доки залишиться канальне ТБ, але його ореол дуже швидко скорочуватиметься. І головна причина цього - різке звуження матеріальної бази. Основна маса доходів і від підписки на контент, і від реклами, яка прийме абсолютно інші форми, акумулюватиметься новим ТБ, аудиторію якого складуть найбільш платоспроможні споживачі.

Олександр Фельдман

slon.ru


Форум TV-SAT » « Все про Телебачення » » Історія і розвиток телебачення » Історія і перспективи ТБ. Етапи розвитку. (Дослідження.)
Search:

Copyright TV-SAT © 2009-2022