DVB-T ( англ. Digital Video Broadcasting - Terrestrial) - європейський стандарт ефірного цифрового мовлення , один з сімейства стандартів DVB . Використовується, насамперед, у різних європейських, азіатських та африканських державах, а також у Австралії як стандарт для передачі цифрового телебачення і радіо. Північноамериканський обидва до DVB називається ATSC , японський ISDB , в Китайській Народній Республіці DMB-T / H . DVB-T в різних країнах часто має інші скорочення, наприклад, у Великобританії і Ірландії воно називається «Digital Terrestrial Television (DTT)» або відповідно до вартості «Pay-TV» або «Freeview», в Іспанії «Televisión Digital Terrestre (TDT) », під Франції «Télévision Numérique Terrestre (TNT)».
Стандарт дозволяє передавати стисле відео, звук і дані в транспортному потоці MPEG , що використовує COFDM -модуляцію.
DVB-TвУкраїні
З 2006 року відеопотік всіх цифрових телеканалів у Києві транслювався в стандарті MPEG-2, але вже в 2008-2009 в ефірі з'явилися канали і в
стандарті MPEG-4 (H.264) на частоті 714 МГц. За рахунок більш досконалого алгоритму стиснення вдалося збільшити кількість каналів на одній частоті з 5 до 10. По території Одеської області організовано мовлення в п'яти зонах одночастотного синхронного мовлення. Забезпечується трансляція одного мультиплексу - 10 телевізійних програм. 24 червня 2010 Одеським ОРТПЦ проведено тестовий сеанс мовлення в стандарті DVB-T2. При цього стандарту забезпечується можливість трансляції в одному мультиплексі до 15 програм стандартної якості або трьох програм високої якості (по 12 Мбіт на програму, загальний бітрейт становить 48 Мбіт.сек).
На шляху до національного цифрового телебачення...
Телеглядачі півдня України вже до Дня незалежності отримають можливість дивитися понад два десятки телепрограм в одному пакеті. Незалежно від технічних умов віщання, рельєфних особливостей місцевості й особистих матеріальних можливостей. Такий подарунок населенню Одеської області зобов’язалася зробити місцева влада... Чиновників із півдня ставить за приклад керівникам інших регіонів Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. А виробникам декодерів сигналу нацрегулятор за приклад поставив австрійського виробника сет-топ-боксу DVBT з підтримкою стандарту MPEG-4 компанію Strong, розрекламувавши на загальнодержавному рівні її «успішний і бюджетний» продукт.
Як дали зрозуміти керівники Нацради під час презентації перетворювача австрійського виробництва, на цифру Україну все ж переведуть, і це вже не питання часу, і навіть не питання способу реалізації мети, а питання коштів. Нагадаємо, на «оцифровку» телекартинки в нашій країні, за розрахунками експертів, необхідно близько 6 млрд. грн. Із держбюджету на це готові виділити трохи більше одного мільярда, інше передбачається залучити у вигляді інвестицій. Як інвестувати «грамотно», днями всій державі показали одесити, розповівши під час прес- конференції, що влада цієї південної області заради благородної місії підключити телевізори до віщання нового покоління буквально в будинку кожного мешканця, знайшли кошти на закупівлю порядку 12 тисяч декодерів. Завдяки цьому соцпакет із дванадцяти телепрограм із чудовою цифровою якістю побачать в Ізмаїлі, Вілкові, Ренійському та Кілійському районах Одеської області — у так званій 74-ій зоні на карті телерадіовіщання. Сьогодні в цьому регіоні, за словами начальника управління у справах преси й інформації Одеської облдержадміністрації Василя Морозова, більшість мешканців названих районів можуть дивитися один — максимум три телеканали. Перший заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Купус, у свою чергу, зауважив, що, крім Одеської області, серед перших регіонів, куди «протягнуть цифру», будуть Сумська і Запорізька області. «Це найвдалiшi області за частотним регулюванням і найскладніші за міжнародною координацією, плюс різноманітність рельєфу дає можливість вивчити проблему запуску цифри всією територією України», — пояснив Ігор Курус. Впровадити цифрове віщання на всій території держави Україна зобов’язалась, нагадаємо, до 2015 року.
Здавалося б, усе добре... Та які пристрої можна придбавати за бюджетні кошти або за інвестиційні, залучені для реалізації соціальної програми? Зрозуміло, бюджетні. Інакше купівлею зацікавиться КРУ. А як при цьому ціні має відповідати якість? Безперечно, по максимуму. Тому в Нацраді й визначили, що ціна декодерів, придатних для оцифровки ТБ в Україні, не повинна перевищувати 50 доларів США.
Однак не встигли в регулюючому держоргані прописати жорсткі умови впровадження цифрового віщання, як ледве не відразу «знайшовся» виробник, чий продукт практично повністю відповідає вимогам регулятора — «високоякісний перетворювач за максимально доступною ціною». Знайомтеся — компанія Strong, яка в нашій країні працюватиме під ім’ям Strong Україна. Більше того, компанія розраховує запустити виробництво в Україні, реінкарнувавши таким чином більшість регіональних теле- й радіозаводів. А для того, щоб щонайбільше здешевити пристрій «на виході», комплектуючі навіть планують імпортувати за пільговими митними тарифами. Такі поступки лобісти компанії збираються «вибити» у держави через уряд шляхом прийняття змін до діючого держбюджету.
Щоправда, дуже уважного телеглядача грядущого цифрового ТБ, за рахунок податкових зборів якого держава сплатить частину програми оцифровки, могла б занепокоїти та обставина, що Нацрада якось поквапно відмовилася від інших існуючих, не менш вигідних пропозицій з постачання населення перетворювачів, і, більше того, зважилася на гучну рекламну кампанію іноземного виробника! Незрозуміло, чому без уваги чиновників лишаються інші виробники аналогічної продукції. Реальною альтернативою австрійського приймача міг би стати, наприклад, декодер фірми Thomson, що має подібні технічні характеристики й також доступну ціну. Та й ганяючись за ціною, можна, врешті-решт, за скупість розплатитися якістю. І абсолютно не туди, на думку низки експертів, спрямовані головні зусилля регулятора. Адже під час впровадження нового покоління віщання принципово важливі прокладання і механізм експлуатації мережі...
Проте, здається, подібні питання в умовах галопуючого, з ініціативи Нацради, переходу на «цифру», вже недоречні. Виробника обрано, механізми поставок, виробництва і, що важливіше, фінансування, обумовлені, саме час запускати реалізацію. Жирна крапка.
Дата: Понеділок, 28.03.2022, 14:27 | Повідомлення # 361
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
"Зеонбуд"на час війни
увійде до складуКонцерну РРТ
«Зеонбуд» за рішенням РНБО на період дії військового стану працюватиме у складі державного Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ).
Президент України ввів у дію рішення РНБО «Про нейтралізацію загроз інформаційній безпеці держави», згідно з яким оператор цифрового ефірного телебачення Т2 «Зеонбуд» працюватиме в особливому режимі «у складі Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення».
Держспецзв'язку, КРРТ та «Зеонбуд» мають забезпечити:
» стійке функціонування об'єктів цифрового ефірного мовлення та безперебійну трансляцію телевізійних каналів у МХ – 1, -2, -3, -5;
» цілодобовий моніторинг ефірної мережі, обладнання головної станції мультиплексування, супутникових та наземних каналів;
» резервування супутникових каналів доставки програм та обладнання головної станції мультиплексування;
» резервну доставку телеканалів у цифрові передавачі із залученням альтернативного оператора супутникового зв'язку.
Дата: Середа, 30.03.2022, 20:53 | Повідомлення # 362
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
Бердянський провайдер відмовився від ліцензії,
щоб не транслювати російську пропаганду
Провайдер із окупованого Бердянська звернувся до Нацради з телебачення та радіомовлення з проханням про анулювання ліцензії, щоб не транслювати пропагандистські канали.
Голова Нацради Ольга Герасим'юк повідомила, що місцева компанія з окупованого російськими військами Бердянська надіслала регулятору листа про відмову від ліцензії.
«Збройні орки увійшли до офісу нашого ліцензіата з вимогою перейти на їхній бік та надати можливість включити російську пропаганду. Усі звільнилися з роботи і написали нам листа, який здає свою ліцензію, щоб не бути рупором росіян. Це про наших людей. Обіцяю, що ми всіх підтримаємо, щоб наш медійний простір після перемоги зміг відбудуватися», – сказала вона.
Дата: Вівторок, 05.04.2022, 21:47 | Повідомлення # 363
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
За час війни в Україні зруйновано
понад 20 телевізійних підстанцій КРРТ
Телевежа, Ізюм
З початку військової агресії під час атак на населені пункти Росія насамперед намагається фізично знищити інфраструктуру зв'язку та телебачення.
За інформацією Держспецзв'язку, більше двох десятків передавальних телевізійних підстанцій Концерну РРТ зазнали обстрілів і повністю або частково зруйновані.
46 населених пунктів не мають можливості отримувати послуги ефірного телерадіомовлення (переважно – Харківська, Сумська, Запорізька, Донецька, Луганська та Херсонська області). Причини – руйнування, відсутність енергопостачання, спроби агресора організувати власне мовлення.
У восьми населених пунктах – Зоринівка, Марківка, Широкий, Старобільськ, Біловодськ, Херсон, Василівка, Генічеськ – окупанти перекомутували обладнання на російські канали.
За приблизними оцінками Концерну PPT, за місяць війни Росія завдала збитків на понад 600 млрд грн.
Нагадуємо, щоб громадяни мали альтернативний доступ до українського мовлення, з ініціативи КРРТ та за підтримки телеканалів та операторів супутникового телебачення було розкодовано сигнал на супутнику.
Також користуватися телебаченням безкоштовно можна на ОТТ-платформах, на Youtube та у додатку «Дія».
На півдні, сході та в центрі країни (якщо немає обладнання для отримання сигналу із супутника чи інтернету) можна слухати українське радіо. Для цього підійдуть навіть старі приймачі, які працюють на середніх хвилях (1278, 1404, 873, 657 кГц).
Дата: Вівторок, 12.04.2022, 21:45 | Повідомлення # 364
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
15 європейських провайдерівувімкнули
телеканал«Еспресо»у свої мережі
Абоненти низки європейських кабельних, IPTV та OTT провайдерів отримали можливість переглядати програми "Еспресо" у своїх країнах, повідомляє прес-служба телеканалу.
Дата: Неділя, 17.04.2022, 13:31 | Повідомлення # 365
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28501
Статус:
«Зеонбуд»звернувся з пропозицією
доКабінету Міністрів
Фото: Arrow Electronics
6 квітня ТОВ «Зеонбуд», як оператор цифрової телемережі «Т2», звернулось до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (надалі — Національна рада) з пропозицією перевести роботу мережі в режимі двох мультиплексів, що дало б можливість зекономити 145 мільйонів коштів державного бюджету, а також кардинально зменшити витрати телекомпаній на мовлення в цифровій мережі.
А вже 9 квітня отримали категоричну відповідь – Ні.
До аналізу аргументів Національної ради повернемось трохи далі, а спочатку пояснимо ситуацію «на прикладі».
Якщо вам потрібно перевезти 40 тон вантажу і ви маєте чотири автомобілі вантажопідйомністю по 20 тон. Очевидно, що ви завантажите повністю 2 автомобілі, а не чотири по половині. І це правильне рішення. Отримаєте значну економію на пальному, заробітній платні водіїв, витратах на обслуговані і таке інше.
Саме така ситуація склалася і в цифровій мережі Т2. Ми маємо чотири мережі МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5, а кількість каналів в 2 рази меншу. Тому і звернулися до Національної ради з пропозицією перейти на роботу тільки в двох мережах, адже йде війна, рекламний ринок впав, телеканали транслюють Марафон, їх платоспроможність на нулю. Потрібно шукати шляхи економії, виживання.
Більше того, враховуючи важливість доступу громадян до інформації, РНБО прийняла рішення, яким зобов’язала Кабінет міністрів профінансувати витрати по експлуатації телемережі. Таким чином мова вже йде про економію державних коштів. А 145 мільйонів гривень це не малі гроші, тим більше в умовах, коли кожна вільна гривня мусить йти на Збройні сили України.
Нам не зрозуміла позиція Національної ради, як державний орган може бути проти значної економії державних коштів під час війни та ще й на підставі двох неспроможних аргументів.
Перший аргумент – телеглядачам буде потрібно пересканувати канали. З точки зору Національної ради, це «призведе до катастрофічних наслідків» (!?). Дуже дивний аргумент, адже 29 березня Національна рада прийняла рішення про зміну розташування каналів у мережі, що теж пов’язане з необхідністю сканування каналів, і жодного слова про катастрофічність.
Другий аргумент —зменшиться покриття мережі, а підстава для такого висновку – порадились з фахівцями Концерну РРТ. Цей аргумент ще більш безпідставний, ніж перший.
У Концерні РРТ не має жодного фахівця з питань радіочастотного планування, як і відповідного технічного забезпечення для виконання аналізу покриття цифрових мереж. Тому Концерн РРТ взагалі не може бути експертом в цьому питанні, тим більше, що Концерн РРТ зацікавлена сторона.
Зміни, які ми пропонуємо, взагалі не стосуються параметрів передавачів, а відповідно і покриття. Наприклад, якщо пересадити частину пасажирів з одного автобусу в інший, то очевидно, що кількість встановлених крісел в кожному із автобусів не зміниться, а от Національна рада намагається стверджувати, що зміниться.
Наша пропозиція навпаки покращить покриття, адже мережа МХ-1 має більше покриття за рахунок введення додаткових 21 передавальної станції, а ми пропонуємо збільшити кількість каналів саме в цьому мультиплексі.
Ми не можемо прийняти такі безпідставні аргументи Національної ради, особливо коли мова йде про економію сотень мільйонів державних коштів та майбутнє цифрового телебачення в країні, тому направили свою пропозицію Прем’єр-міністру України, Раді Національної безпеки та оборони, в Офіс Президента України.