Дата: Середа, 06.03.2019, 00:11 | Повідомлення # 136
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Українцівитратили30 млрд грн
на мобільні телефони: інфографіка
У 2018 році в Україні купували 15 000 смартфонів і 4000 кнопкових телефонів щодня
У 2018 році українці купили 5,4 млн смартфонів і 1,5 млн кнопкових телефонів, витративши на них понад 30 млрд грн. Про це повідомляють в компанії MOYO, проаналізувавши покупки українців на основі даних панельного дослідження Point of Sales Tracking GfK Ukraine.
У порівнянні з 2017 роком, попит на мобільні телефони виріс на 15%, а витрати на них - на 34%. Згідно з дослідженням, в минулому році в Україні купували 15 000 смартфонів і 4000 кнопкових телефонів щодня.
Середня ціна смартфона, що купується в Україні в 2018 році, склала 5400 грн. Кнопкові телефони купувалися в середньому за 620 грн. Таким чином українці щодня витрачали на мобільники 82,4 млн грн.
Для порівняння, за минулий рік було придбано «тільки» 610 000 ноутбуків (500 000 у 2017 році), на покупку яких витрачено 8,6 млрд грн (в середньому 14 100 грн за одиницю). Телевізорів в 2018 українці придбали 810 000 за 9 млрд грн (11 000 грн за одиницю).
Дата: П`ятниця, 08.03.2019, 22:35 | Повідомлення # 137
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
HuaweivsUSA: підсумки раунду
Всесвітній мобільний конгрес, що недавно завершився в Барселоні, підвів риску під черговим етапом протистояння США і китайських виробників.
Схоже на те, що адміністрація Трампа не тільки програла цей раунд, але і серйозно погіршила свої позиції в довгостроковій перспективі.
Всесвітній мобільний конгрес (Mobile World Congress, MWC) - ключова подія індустрії мобільного зв'язку. Його організатором є GSM Association, найвпливовіша об'єднання учасників ринку мобільного зв'язку з усього світу. Щорічно в кінці лютого асоціація проводить свій конгрес, задаючи тренди і порядок денний на весь рік.
Однією з головних тем, яка активно обговорювалася в кулуарах конгресу, стало протистояння США і китайських виробників телекомунікаційного обладнання, в першу чергу Huawei. Напередодні офіційного початку роботи конгресу активно ходили чутки про те, що адміністрація президента Трампа приурочила до його початку нові обмеження. Почнися MWC з інформації про щось подібне торішнім санкціями проти ZTE, це мало б максимальний пропагандистський ефект.
Однак ні в понеділок 24 лютого, в день відкриття, ні інші три дні роботи конгресу з боку США не надійшло жодної тривожної новини. Єдиним випадом став візит в Барселону американської делегації у складі представників Державного департаменту, міністерств оборони і торгівлі. Її очолив Аджіт Пай, голова Федеральної комісії зі зв'язку США (FCC). В ході наспіх організованіої прес-конференції у вівторок вони знову закликали «союзників і друзів США» відмовитися від використання обладнання китайських компаній. Як і раніше, не було представлено жодного факту використання такого обладнання для шпигунства на користь Китаю. Про реакцію індустрії на цей крок наочно свідчить той факт, що навіть згадку про нього складно знайти в публікаціях ЗМІ, які приділяли дуже багато уваги подіям Конгресу.
І публічна, і, особливо, непублічна реакція учасників глобального телеком-ринку дозволяють зробити висновок, що атака адміністрації Трампа на позиції китайських виробників зазнала провалу. Схоже на те, що США не тільки програли цей раунд, але і серйозно погіршили свої позиції в довгостроковій перспективі. Головною перешкодою для американського бліцкригу став масовий саботаж антикитайських санкцій з боку телеком-індустрії. У самих різних країнах, включаючи держави-члени НАТО і союзників США на Близькому Сході в тому чи іншому вигляді відтворюється один і той же сценарій.
> Спочатку влада доносить до операторів глибоку заклопотаність стратегічних партнерів у зв'язку з недоведеними, але серйозними побоюваннями щодо використання китайського обладнання для шпигунства на користь КНР; > озвучується думка про доцільність відмови від цього обладнання заради захисту національної безпеки і союзницьких відносин з провідною державою атлантичного блоку; > просять надати технічні подробиці, включаючи інформацію про «потайні двері» (backdoors), через які може відбуватися витік інформації; > не отримавши запитаних подробиць, оператори просять оформити побажання влади у вигляді норм прямої дії і ввести обмеження в явному вигляді.
Представники не тільки операторських компаній, але навіть прямих конкурентів Huawei, з якими вдалося обговорити цю ситуацію під час Конгресу, не приховували свого роздратування тим, що відбувається.
По-перше, бізнес турбують репутаційні витрати в зв'язку з обвинуваченнями в шпигунстві, яке, нібито, відбувається або може відбуватися через китайське обладнання. На сьогоднішній день обладнання Huawei можна знайти в мережі абсолютної більшості операторів. Подібні звинувачення рикошетом б'ють по їх реноме в очах клієнтів і органів влади.
По-друге, ці звинувачення носять голослівний характер, про що представникам індустрії відомо краще, ніж кому б то не було. І операторські компанії, і конкуренти в особі виробників обладнання мали нічим не обмежені можливості вивчити продукцію китайських компаній вздовж і впоперек. На сьогоднішній день не виявлено жодного факту backdoors або витоків інформації з використанням специфічних особливостей китайського «заліза» або програмного забезпечення.
Нарешті, по-третє, операторський гнів викликає необхідність нести дуже серйозні витрати в зв'язку з галасом, піднятим США навколо продукції їх геополітичних конкурентів. Пропонуючи відмовитися від продукції Huawei або ZTE національні органи влади нічого не говорять операторам про компенсацію пов'язаних з цим збитків.
Показово, що європейські уряди уникають брати не себе відповідальність за введення обмежень, вважаючи за краще обмежуватися рекомендаціями і неофіційними побажаннями. Мабуть це пов'язано з небажанням брати на себе юридичну відповідальність за спірні кроки, зв'язані зі значними витратами для бізнесу.
Передбачуваним результатом всього цього стає посилення публічної риторики операторських компаній. Прикладом можуть служити коментарі CEO Vodafone Plc Ніка Ріда (Nick Read), зроблені ним під час Конгресу. Зокрема, він заявив про необхідність оцінки ризиків, заснованої на фактах (fact-based risk-assessed review). На його думку, відмова від рішень і досвіду Huawei відкине європейський телеком на два роки назад, різко загальмувавши розгортання 5G-мереж. «Люди говорять речі, які ні на чому не засновані. Я не кажу, що це відноситься до США, тому що я не зустрічався з ними особисто і не знаю, які у них є докази. Проте ясно, що вони повинні представити ці докази відповідним органам в Європі», - більш ніж прозоро натякнув керівник найбільшої європейської телеком-компанії. Профільні ЗМІ коментують ситуацію в набагато більш різких виразах: «Конкуренція нездорова, в якоті звинувачень - підозри, протекціонізм занадто агресивний, довіру клієнтів підірвано, співпраця практично відсутня».
Теза про необхідність засновувати рішення на фактах стала загальним місцем виступів представників індустрії. Про це говорив у своїй програмній промові на відкритті Конгресу Го Пін (Guo Ping), голова правління Huawei. Цю ж ідею озвучили керівники Ericsson і Nokia, основні конкуренти китайської компанії на ринку телекомунікаційного обладнання. Можна констатувати, що підтримувати нападки адміністрації Трампа стає поганим тоном в телеком-індустрії. Навіть Чак Роббінс (Chuck Robbins), СЕО Cisco Systems, провідного американського виробника мережевого устаткування, заявив про відсутність підстав для занепокоєння. Ще раніше про свою незгоду з планами адміністрації Трампа розширити заборону на використання китайського обладнання заявили індустріальні об'єднання дрібних операторів мобільного зв'язку, що працюють в сільських районах США.
Схоже на те, що адміністрація Трампа виявилася в свого роду пастці. Її агресивні вимоги підтримати антикитайські санкції не тільки не приносять бажаного результату, але налаштовують проти неї багатьох союзників і приватний бізнес. При цьому опоненти обрали саму незручну для імпульсивного американського лідера лінію протидії. Фактично, вони займаються саботажем, не кажучи прямо «ні», натомість вимагаючи подробиць, часу для оцінки ситуації і т.п. Все частіше з їх боку можна почути запитання про те, хто покриє їм витрати в разі відмови від китайських виробників?
З іншого боку, США навряд чи відмовляться від наміру підірвати позиції свого основного конкурента на світовій арені. Втративши час і можливості в ряді ключових областей, таких як 5G, технології штучного інтелекту, дронів і ряді інших, США змушені використовувати інструменти силового тиску. Зазнавши невдачі у створенні коаліції проти китайських виробників на ринку телекомунікаційного обладнання, американці можуть атакувати їх позиції в інших сегментах.
Одним із сигналів такого роду можна вважати ініціативу американських сенаторів, які закликали заборонити Huawei поставляти компоненти для сонячних батарей, які використовуються постачальниками електроенергії в США. «Фотоелектричні системи, як масштабні, так і використовувані домовласниками, шкільними округами і підприємствами, однаково вразливі для кібератак. Наш федеральний уряд повинен розглянути питання про заборону використання інверторів Huawei в США», - повідомили законодавці в листі, направленому до Міністерства внутрішньої безпеки та Міністерство енергетики.
Нарешті, в розпорядженні США залишається такий потужний інструмент тиску, як персональні санкції проти фізичних осіб, так чи інакше пов'язаних з китайськими компаніями. Днями стало відомо, що влада Канади запустили процедуру екстрадиції в США дочки засновника Huawei. Її звинувачують в порушенні режиму санкцій проти Ірану і безлічі інших правопорушень.
Дата: Неділя, 10.03.2019, 18:30 | Повідомлення # 138
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Українаувійшла доп'ятіркикраїн
з найбільш доступниммобільним інтернетом
Дані по 6 313 тарифних планах мобільних операторів з 230 країн світу щодо вартості передачі даних збиралися Cable.co.uk в період з 23 жовтня по 28 листопада 2018 року.
Індія - країна з найбільш дешевим мобільним трафіком в світі, вартість передачі одного гігабайта даних тут в середньому становить 0.26 американського долара. Найдорожчий мобільний трафік на планеті пропонує Зімбабве, де середня вартість передачі 1 Гб дорівнює 75.20 долара - приблизно в 289 разів вище, ніж в Індії.
Киргизстан лише не на багато відстає від Індії - тут передача 1 Гб обходиться в середньому в 0.27 долара. Далі в рейтингу розташувалися ще кілька країн пострадянського простору: Казахстан (0.49 долара) і Україна (0.51 долара) займають, відповідно, третє і четверте місця, а Росія опинилася на 12 місці - тут середня вартість передачі 1 Гб дорівнює 0.91 долара.
У Західній Європі країною з найдешевшим мобільним трафіком була визнана Фінляндія, де середня ціна передачі 1 Гб становить 1.16 долара, а на другому місці (1.21 долара) виявилося Монако, за яким розташувалися Данія (1.36 долара) і Італія (1.73 долара). Великобританія, де вартість передачі такого обсягу даних становить 6.66 долара) виявилася на 16 місці в Західній Європі і на 136 - в світі.
Серед країн Східної Європи найдешевший мобільний трафік - в Польщі (1.32 долара), далі йдуть Румунія (1.89 долара), Словенія (2.21 долара) і Молдова (2.82 долара). У Греції - найдорожчий трафік в регіоні - середня вартість передачі 1 Гб даних тут становить 32.71 долара. Серед країн Балтії найдешевший мобільний трафік в Литві - 2.06 долара.
В Ізраїлі найдешевший мобільний трафік на Близькому Сході: 1 Гб тут коштує в середньому 0.90 долара, на другому місці в списку - Йорданія (1.79 долара), за котрої з невеликим відставанням слідують Кувейт (2.01 долара) і Палестинська автономія (2.06 долара). Найдорожчий мобільний трафік в регіоні - на Кіпрі, де середня вартість передачі 1 Гб дорівнює 20.25 долара.
Країни Азії формують половину списку з 20 країн з найдешевшим мобільним трафіком. Перша у списку, як уже згадувалося вище, - Індія. У десятку також увійшли Шрі-Ланка (0.78 долара), Монголія (0.82 долара) і М'янма (0.87 долара). Лише в трьох країнах Азії вартість гігабайти трафіку вище середньої по світу (8.53 долара). Це Тайвань (9.49 долара), Китай (9.89 долара) і Південна Корея, де мобільний трафік найдорожчий в регіоні - 15.12 долара за гігабайт.
Всі країни Північної Африки розташувалися в «дешевій» частині таблиці. В Єгипті мобільний трафік - найдешевший в Північній Африці, вартість передачі 1 Гб тут дорівнює 1.49 долара. І навіть Алжир - країна з найдорожчим трафіком (5.15 долара) - знаходиться в списку нижче середньосвітових показників.
В Африці на південь від Сахари розташувалися три країни з найдешевшим у світі трафіком - це Руанда (0.56 долара), Судан (0.68 долара) і Демократична республіка Конго (0.88 долара). У регіоні також знаходиться шість країн з найдорожчим трафіком. Крім уже згаданого Зімбабве, в списку - Екваторіальна Гвінея (65.83 долара), Острів Святої Єлени (55.47 долара) і Джібуті (37.92 долара).
Середня вартість передачі 1 Гб даних в мобільних мережах Канади (12.02 долара) і Сполучених Штатів (12.37 долара) вище середньосвітового показника (8.53 долара). Однак, країною з найдорожчим мобільним трафіком в Північній Америці є Бермудські острови - 37.74 долара.
Найдешевші тарифні плани в Центральній Америці - в Гватемалі, де середня ціна передачі 1 Гб в мобільних мережах становить 4.53 долара. Трохи вище ціни в Ель-Сальвадорі (4.55 долара) і Белізі (4.57 долара). Найдорожчий трафік в Центральній Америці - в Мексиці, де середня вартість передачі 1 Гб трафіку складає 7.38 долара.
Велика частина країн Карибського басейну розташувалася в дорогий половині списку. Кайманові острови - найдорожча країна в регіоні за вартістю мобільного трафіку (26.79 долара), а середня вартість передачі 1 Гб в Домініканській республіці - в 14 разів дешевше - 1.88 долара.
Чилі, де середня вартість передачі 1 Гб дорівнює 1.87 долара, - єдина країна Південної Америки, що входить в число 50 держав з найдешевшим мобільним трафіком. Далі йдуть Перу (2.48 долара) і Уругвай (2.80 долара). Найдорожчий мобільний трафік в регіоні - на Фолклендських островах (47.39 долара).
Середня вартість передачі 1 Гб в мобільних мережах Австралії - 2.47 долара, що робить її країною з найдешевшим трафіком в Океанії. Острівні країни регіону розташувалися в дорогий частині списку - найдорожчим мобільний трафік є в Самоа, де передача 1 Гб коштує 30.09 долара.
«Багато з країн з найдешевшим мобільним трафіком даних можна віднести до однієї з двох категорій. Частина країн має прекрасно розвинену інфраструктуру мереж мобільного та фіксованого доступу до широкосмугового Інтернету, і місцеві провайдери можуть пропонувати користувачам можливість передачі величезних масивів даних, що значно знижує вартість передачі одного гігабайта. В інших країнах наземні широкосмугові мережі менш розвинені, тому в цілому місцеві користувачі сильно залежать від мобільних мереж. Економіка таких країн диктує необхідність низьких цін, доступних більшості громадян. У дорожчій частині списку ми бачимо країни, де інфраструктура не дуже хороша, та й споживання трафіку не високе. Люди тут зазвичай купують пакети всього на десятки мегабайт, завдяки чому гігабайт даних тут виглядає величезним обсягом, а його передача коштує дорого. Багато країн, що розташувалися в середній частині списку, мають гарну інфраструктуру і конкурентне середовище на ринку. І хоча ціни тут не найдешевші в світі, місцеві споживачі не вважають їх високими», - заявив аналітик відділу споживчих телекомунікацій в Cable.co.uk Ден Хаудл.
Дата: Вівторок, 12.03.2019, 21:26 | Повідомлення # 139
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
НКРЗІтаДержспецзв'язку
виділили додаткові частоти під4G
Нацкомісія, що забезпечує державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, запропонувала використовувати вільні частоти в діапазоні 2300-2345 МГц для 4G.
Згідно з даними, частоти залишаються незадіяними з тих пір, як була анульована ліцензія компанії Ес-Лайн, якій вони належали.
У зв'язку з цим НКРЗІ подала в Держспецзв'язку пропозицію про внесення правок до Плану використання даного ресурсу. Регулятор пропонує дозволити використання цих частот під мобільний зв'язок IMT та інші радіотехнології при видачі ліцензій.
Відзначається, що ліцензії на використання звільнених радіочастот будуть видаватися строго по тендеру. Однак терміни його проведення поки невідомі.
Дата: Середа, 13.03.2019, 15:39 | Повідомлення # 140
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
У мережі почав роботусайт,
присвячений запуску послугиMNPвУкраїні
В українському інтернет-просторі з'явився інформаційний сайт, присвячений запуску в Україні MNP (Mobile Number Portability) - послуги, яка дозволяє абоненту зберегти свій повний номер телефону (з міжнародним кодом) при зміні мобільного оператора.
Сайт mnp.com.ua містить детальну інформацію про MNP, переваги, які отримають всі українські абоненти мобільного зв'язку, а також покрокову інструкцію про те, як скористатися новою для українського телеком-ринку послугою.
Також на сайті встановлений таймер зворотного відліку, який показує, скільки часу залишилося до того, як 1 травня послуга MNP нарешті запрацює і в Україні.
MNP - телекомунікаційна послуга повного перенесення номера абонентом при переході до іншого мобільного оператора. Наявність MNP є невід'ємною складовою вільного телеком-ринку і сприяє зміцненню конкурентного середовища. Першими в світі сервіс MNP запустили в Великобританії в січні 1999 року, і в даний момент можливість перенесення номера при зміні мобільного оператора існує в більш ніж у 80 країнах.
За допомогою цієї послуги абонент може поміняти свого поточного оператора, якщо його не влаштовують якість зв'язку або мобільного інтернету, тарифи або обслуговування, при цьому не боячись, що він втратить і зв'язок з близькими або ділові контакти, так як абонент зберігає свій поточний номер телефону ( з міжнародним кодом оператора).
В Україні ще в 2010 році був прийнятий відповідний закон, за нормами якого всі абоненти мобільного та фіксованого зв'язку, починаючи з 2011 року змогли б при зміні оператора зв'язку залишати звичний номер за собою. Але з тих пір дата запуску MNP неодноразово переносилася.
Національна комісія з держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) визначила 1 травня 2019 року, як дату запуску послуги MNP для всіх українських абонентів. Ця дата була узгоджена з операторами зв'язку і всіма зацікавленими державними органами.
«Ухвалення рішення є чітким сигналом для керівництва операторів мобільного зв'язку та їх материнських компаній щодо незворотності намірів держави щодо впровадження послуги», - підкреслили в НКРЗІ.
На сайті mnp.com.ua українські абоненти знайдуть докладний опис процедури перенесення номера та відповіді на найбільш поширені питання, а також зможуть підписатися на оновлення інформації про введення послуги в Україні.
Дата: Четвер, 14.03.2019, 22:02 | Повідомлення # 141
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Мінінфраструктурипланує забезпечити зв'язок5G
уздовж головних автомагістралейУкраїни
Першим випробувальним полігоном стане ділянку траси «Київ-Ковель» («Варшавка», М-07). Серед претендентів також були Житомирська і Одеська автодороги.
В кінці квітня поточного року Міністерство інфраструктури України за допомогою компаній Nokia-Siemens Networks і Vodafone Україна на одній з ділянок траси «Київ-Ковель» планує протестувати зв'язок п'ятого покоління. Про це пише видання LIGA.net.
Для тестування 5G-мережі повинні були бути задіяні частоти в діапазоні 3,4-3,6 ГГц, які до недавнього часу належали Freshtel і ліцензію на які в лютому анулювала НКРЗІ. Як наслідок тепер учасники проекту змушені чекати від регулятора дозвіл на інший вільний спектр, відповідний для тестування 5G-зв'язку на відрізку «Варшавки» довжиною 5-10 км поблизу Києва.
У публікації також зазначається, що першу частину фінансових витрат споруди 5G-мережі на короткій ділянці дороги на себе візьмуть Nokia і Vodafone. У разі якщо тестування доведе свою ефективність на практиці, то мережу п'ятого покоління буде розгорнуто по всій довжині автомагістралі за рахунок фінансових коштів Європейського інвестиційного банку.
Технічна сторона будівництва мережі буде виглядати наступним чином: «на першому етапі різні hardware і software рішення будуть реалізовуватися з використанням 4G-зв'язку. І тільки потім буде розгорнуто мережу 5G NR Non Standalone (це означає, що для побудови мережі буде використовуватися опорна мережа 4G і радіомережа 5G) для порівняння швидкостей і можливостей технології 5G».
Разом з тим експерти ринку телекомунікацій вже встигли назвати цей проект «чистим піаром», оскільки на сьогоднішній день у «великої трійки» ще не окупилися вкладення в будівництво мереж третього (3G) і четвертого (4G) покоління. Поряд з цим телеком-експерти констатують факт, що держава ще не готова проводити 5G-тендер.
Нагадаємо, зв'язок 5G уздовж автомагістралей починають розгортати в багатьох країнах світу, наприклад, в Китаї та Фінляндії.
В аукціоні, який триватиме не менше трьох тижнів, беруть участь Deutsche Telekom, Vodafone, Telefonica (O2) і Drillisch. Компаніям були висунуті досить жорсткі вимоги, зокрема - вкласти чималі суми в будівництво радіощогл.
За попередніми експертними даними, аукціон поточного року повинен принести Німеччини від 3 до 5 мільярдів євро, які будуть вкладені в цифровізацію. Вже до 2022 року влада республіки має намір забезпечити високошвидкісним інтернетом 98 відсотків домогосподарств ФРН.
Дата: Середа, 27.03.2019, 20:10 | Повідомлення # 143
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
SamsungіKTдосягли гігабітної швидкості
в комерційній мережіп'ятогопокоління
До кінця поточного місяця 5G мережа від компанії KT буде готова до введення в експлуатацію на території 85 міст Південної Кореї, включаючи Сеул.
Також буде забезпечено покриття сигналом 5G різних найважливіших національних шосе і швидкісних залізниць.
Компаніям KT і Samsung вдалося досягти швидкості передачі даних через ефір на рівні 1 Гбіт/сек, використовуючи належну телекомунікаційній компанії комерційну мережу 5G, побудовану в сеульському районі Гуангвамун.
В процесі тесту на швидкість інженери телекомунікаційної компанії використовували смартфон Galaxy S10 5G для роботи в смузі 3.5 ГГц комерційної 5G мережі компанії, яка об'єднала в собі набір 5G NR від компанії Samsung, що використовує технологію 5G-радіо, і неавтономне віртуальне ядро (vCore), що підтримує одночасно роботу технологій 4G LTE і 5G.
За інформацією KT, тест швидкості проводився в умовах реального середовища, при цьому представники телекомунікаційної компанії висловили свою впевненість в тому, що кінцеві користувачі зможуть отримати швидкість в 1 Гбіт/сек на своїх 5G смартфонах, підключених до комерційної мережі.
У телекомунікаційній компанії також заявили, що 5G мережа буде готова до використання в 85 містах країни, включаючи Сеул, вже до кінця місяця. Також слід очікувати наявності покриття сигналом 5G ряду основних національних шосе і швидкісних залізниць, зокрема - KTX і SRT.
В кінцевому підсумку південнокорейська телекомунікаційна компанія планує охопити своєю 5G мережею 464 коледжі і університети, станції метрополітену, архітектурні пам'ятники і гірські масиви по всій території країни.
«Компанія KT продемонструвала своє безпрецедентне лідерство в сфері розвитку технології, запустивши тестову 5G мережу в Пхенчхані, що поклала початок комерціалізації технології 5G», - говорить виконавчий віце-президент відділу мережевих стратегій і групи мереж в KT Чон-Сік Сео.
Нагадаємо, раніше в цьому місяці уряд Південної Кореї повідомляв про вимушене відстрочення реалізації планів щодо запуску мережі 5G до березня в силу неготовності до цього гравців галузі. Зокрема, уряд і телекомунікаційні компанії не змогли узгодити цінову політику для мереж 5G, а крім того компанії Samsung і LG не змогли до даного терміну забезпечити поставки 5G сумісних смартфонів.
Паралельно компанія KT запускає на базі мережі 5G службу прямого мовлення в стандарті надвисокої чіткості (UHD), завдяки якій вона вже пропонує послуги корпоративної мережі 5G і обладнання для збору мобільних новин в 5G для інформаційного мовника Seoul Broadcasting System.
Якщо говорити про інших корейських операторів, то в вересні минулого року компанія SK Telecom виключила зі списку постачальників устаткування компанію Huawei, віддавши перевагу співпраці з Ericsson, Nokia і Samsung. А LG Uplus використовує для запуску своєї 5G мережі обладнання китайського мережевого гіганта.
Також на початку цього місяця в компанії SK Telecom після успішного проведення тесту агрегації мереж 5G і 4G LTE заявили, що виходячий на ринок смартфон Galaxy S10 5G дозволить південнокорейським користувачам отримувати доступ до інтернету на швидкості 2.7 Гбіт/сек.
Дата: Четвер, 28.03.2019, 16:51 | Повідомлення # 144
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Українськіоператори зв'язку
повернуться дощомісячноїтарифікації
Антимонопольний комітет зобов'яже операторів зв'язку відмовитися від 4-тижневої тарифікації.
Регулятор визнав незаконним стягування абонплати з користувачів кожні чотири тижні, пише UBR.
Згідно з даними, встановлений законом період справляння абонплати - один календарний місяць. Однак в минулому році оператори зв'язку стали практикувати перехід на 4-тижневу тарифікацію, отримуючи таким чином плату за зайвий 13-й місяць в році.
У зв'язку з цим Антимонопольний комітет відкрив справу проти Kyivstar, Vodafone і lifecell, вимагаючи повернення на старі стандарти справляння абонплати. В іншому випадку регулятор пригрозив самостійно переглянути тарифи і оштрафувати всю трійку.
У свою чергу оператори аргументують свою позицію тим, що в Законодавстві термін в один календарний місяць стосується виключно абонентської плати. Нові ж послуги іменуються «платою за пакет послуг», а отже - не підпадають під вищезазначені вимоги. Однак, АМКУ вдалося ці доводи спростувати.
Остаточне рішення щодо законності 4-тижневого періоду зняття абонплати буде прийнято на засіданні Комітету 15 квітня.
Дата: П`ятниця, 29.03.2019, 19:59 | Повідомлення # 145
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Дослідники зПівденної Кореївиявили
36нових вразливостей, властивихLTE-мережам
У групі дослідників з Корейського інституту передових технологій (KAIST) заявляють про виявлення 51 уразливості в протоколі передачі даних через мобільні мережі LTE. 36 з них раніше не були відомі.
Згідно з дослідженням, виявлені нові уразливості в LTE дають зловмисникам можливість блокувати вхідні дзвінки, відключати абонентів від мобільної мережі, повністю руйнувати бази даних користувачів мобільного зв'язку, розсилати підроблені текстові повідомлення, контролювати мережевий трафік, прослуховувати дзвінки і стежити за іншими діями користувача в мережі.
LTE (що розшифровується як «довгостроковий розвиток») - це стандарт, який використовується мільйонами абонентів мобільних мереж, що виходять в Інтернет через бездротовий інтерфейс. Деякі мобільні оператори використовують термін LTE в якості рекламної назви для своїх мереж стандарту 4G або Покращений 4G, що неправильно з технічної точки зору.
Що ще більш цікаво, так це те, що, згідно з дослідженням, виявлені вразливості мають частковий зв'язок також і зі створюваним нині стандартом мереж 5G, які не так давно були названі адміністрацією Трампа найбільш безпечною системою зв'язку.
За інформацією видання Cybersecurity Insiders дослідники виявили згадані вище уразливості, використовуючи технологію, відому як Fuzzing, яка передбачає введення в додаток великої кількості даних для відстеження відхилень у роботі системи - що, в свою чергу, дозволяє експертам виявляти проблеми.
До сих пір технологія Fuzzing використовувалася для виявлення відхилень в роботі програмного забезпечення серверів і настільних комп'ютерів. Тепер дана технологія є основою для виявлення вразливостей в протоколі мобільних мереж LTE.
Нещодавно члени команди KAIST повідомили про виявлені вразливості представникам 3GPP і GSMA - органам, відповідальним за розробку стандарту LTE. Крім того вони також передали матеріали своїх досліджень представникам компаній, що займаються розробкою чіпсетів і іншого мережевого обладнання.
І основним моментом даного дослідження є те, що тести Fuzz використовувалися з LTE підключеннями до моменту обміну криптографічними ключами. Таким чином, в найближчому майбутньому можна чекати повідомлень про нові вразливості.
Дата: П`ятниця, 29.03.2019, 20:48 | Повідомлення # 146
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Мережа«5G E»від компаніїAT&T
виявилася повільнішою, ніж4G-мережі конкурентів
Нове дослідження, проведене експертами OpenSignal, показало, що мережа 5G Evolution (5G E) від компанії AT&T на 2% і 4% повільніша мереж Gigabit LTE від компаній T-Mobile і Verizon відповідно.
І хоча ні для кого вже не є секретом той факт, що в мережі 5G E невикористані ніякі нові технології, публікація підлила масла у вогонь, викликавши протест громадськості та змусивши компанію Sprint подати в суд на AT&T за недобросовісну рекламу, що вводить в оману споживача.
По суті, терміном «5G E» в AT&T називають підстандарт Gigabit LTE - набір технологій, які, працюючи разом, прискорюють роботу мереж 4G. Технологія LAA дозволяє сигналу перестрибувати між діапазонами, для уникнення перевантаження, 256-bit QAM підвищує на 30% ефективність сигналу, а 4 × 4 MIMO збільшує в два рази кількість антен, що підключають телефон до мережі. У поєднанні ці технології можуть збільшити швидкість з'єднання більш ніж в два рази.
Протягом лютого в OpenSignal збирали інформацію, провівши 1 057 522 тестів швидкості публічних мереж. У мережі AT&T пристрої, сумісні з технологією Gigabit LTE / 5G E (на графіку заштриховані синім), показували результати, практично ідентичні результатам роботи в мережах конкурентів (за винятком Sprint). Це підтверджує те, що ми і так знаємо: 5G E не являє собою нічого особливого.
Однак компанії AT&T вдалося знайти дещо в своє виправдання. Експерти OpenSignal використовували дані про швидкість Gigabit LTE сумісних пристроїв незалежно від того, були вони підключені до мережі Gigabit LTE (або 5G E), чи не були, через неможливість встановити це. Але в силу того, що всі мережі працюють за одними і тими ж стандартами, в OpenSignal вважають, що це не має значення.
«Матеріали дослідження, проведеного OpenSignal, вказують на те, що використана ними методологія недосконала, - заявили в AT&T. - Дані тесту швидкості, покликані продемонструвати роботу 5G Evolution «в умовах реального світу», без підтвердження того факту, що використані в тесті сумісні пристрої тестувалися дійсно в зоні покриття мережі 5G Evolution, як це показано індикатором, не є істинним відображенням можливостей мережі 5G Evolution».
Якщо швидкість мережі 5G E хоч трохи вище швидкості мережі Gigabit LTE, це вказує на те, що T-Mobile і Verizon мають більш широке покриття сигналом Gigabit LTE / 5G E, що балансує графіки. Це цілком можливо, однак, це також означає, що вам краще користуватися послугами конкурентів AT&T.
За даними Sprint, 54% користувачів вважає, що 5G E - це справжній 5G, а 43% впевнені, що смартфони, здатні працювати в мережі 5G E від AT&T, зможуть також працювати і в майбутніх мережах 5G. І це означає, що в оману введено дуже велику кількість людей.
Дата: Понеділок, 01.04.2019, 20:07 | Повідомлення # 147
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Російськіоператори хочуть
випробувати5Gв містах-мільйонниках
Оператори зв'язку готові приступити до тестування 5G в великих містах Росії.
Держкомісія з радіочастот має намір розглянути питання про виділення необхідних частотних ресурсів, пише Комерсант.
Зокрема, спільне підприємство «Ростелекому» і «Мегафону» передбачає розширення території тестування, проведеного компаніями раніше. У минулому році оператори випробували 5G в Сколково, Іннополісі і Ермітажі, тепер же націлені на тестовий запуск в Москві.
«Одним з найдоступніших» може стати розгортання пілотних мереж 5G в Москві, оскільки дочірні компанії «Мегафону» і «Ростелекому» вже мають в столиці частоти 3,4-3,8 ГГц», коментує Мегафон.
Відзначається, що проект по розширенню області тестування мережі п'ятого покоління може зажадати додаткові частотні ресурси, що належать Міністерству оборони, яке в свою чергу з частотами розлучатися не бажає.
Дата: Субота, 06.04.2019, 20:15 | Повідомлення # 148
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Ідуть в мережу:Українціроблять
все менше голосових дзвінків
У 2018 році українці витратили на мобільні дзвінки на 50 мільярдів хвилин менше, ніж роком раніше
.
Абоненти все більше віддають перевагу спілкуванню за допомогою месенджерів, передає Ліга.Tech.
Повідомляється, що в 2016-2017 роках динаміка обсягів голосового трафіку операторів мобільного зв'язку залишалася приблизно на одному рівні. Так, трьома роками раніше, кількість вимовлених хвилин становило близько 241,3 млрд., А рік по тому збільшилася приблизно до 241,4 млрд.
На сьогодні ж цей показник не досягає і 189 мільярдів хвилин. Причина такого зниження в тому, що по більшій мірі українці спілкуються за допомогою Viber і подібних додатків.
Відзначається, що, незважаючи на загальне зниження обсягів голосового трафіку, кількість хвилин, використаних для дзвінків на інші мережі, зросла. Імовірно, це пов'язано з тим, що вартість таких викликів була знижена.
Нагадаємо, згідно з даними Державної служби статистики, мобільний зв'язок в Україні лідирує за кількістю доходів і абонентів. Минулий рік приніс мобільним операторам дохід в більш ніж 38 мільярдів гривень. Крім того, станом на 1 січня 2019 року в Україні було зафіксовано понад 108 млн. абонентів зв'язку.
Дата: Четвер, 11.04.2019, 21:31 | Повідомлення # 149
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
Swisscomзапускає першу
комерційну мережу5GвЄвропі
Запуск мережі 5G в Швейцарії стане для Європи знаковою віхою на шляху до епохи 5G на тлі триваючого в цьому році глобального розгортання 5G.
Компанія Qualcomm Technologies, дочірнє підприємство Qualcomm Incorporated і Swisscom, а також ряд виробників найсучасніших пристроїв - такі, як OPPO, LG Electronics, Askey і WNC - заявили про появу в Європі комерційної мережі 5G.
Приводом для такої заяви став запуск 5G мережі від компанії Swisscom. Даний запуск знаменує собою початок процесу швидкого і всеосяжного поширення в регіоні мереж 5G і сумісних Android смартфонів, очікуваного в 2019 році.
Всі виробники пристроїв, які приєдналися до Swisscom в даній заяві, використовують 5G рішення від компанії Qualcomm Technologies. 5G-сумісні телефони преміум-класу від OPPO і LG, а також пристрої від Askey і WNC укомплектовані процесором Qualcomm Snapdragon 855, модемом X50 5G, антенними модулями з вбудованим радіочастотним приймачем, радіочастотним інтерфейсом і антенними елементами, першої в галузі комерційної 5G платформи.
Вони створювалися для того, щоб дати користувачеві доступ до нових неймовірних можливостей, серед яких - практично миттєвий доступ до хмарних служб, покупки в режимі доповненої реальності, розраховані на багато користувачів хмарні гри, спільна робота з відео в режимі реального часу і багато іншого.
У своєму багаторічному русі до 5G компанія Qualcomm пройшла чималий шлях - від фундаментальних досліджень і новаторських винаходів в сфері 5G до лідерства в розробці стандарту 3GPP 5G, перших прототипів 5G New Radio (NR) і тестів з використанням двох поколінь 5G модемів, про які було оголошено паралельно із заявою про розробку комплексних рішень «модем-антена» і RF Front-end (RFFE).
Всі ці кроки готували грунт для створення комерційної інфраструктури, що відповідає нормам стандарту 5G NR, і появи в 2019 році на ринку сумісних смартфонів і інших мобільних пристроїв. Спираючись на своє лідерство в сфері мобільних технологій, компанія Qualcomm продовжує розширювати рамки 5G, роблячи ключовий внесок в розробку індустріальних стандартів і працюючи над дорожньою картою нових технологій, здатних розширити екосистему 5G з охопленням нових галузей.
«У компанії Qualcomm Technologies раді представившійся можливості надати підтримку компанії Swisscom при запуску першої комерційної мережі 5G в Європі, - говорить старший віце-президент і президент Qualcomm Europe / MEA, QUALCOMM Europe, Inc Енріко Сальватори. - Ця важлива віха є відображенням тісного співробітництва, яке розвивається в рамках всієї екосистеми з метою прискорення на один рік програми комерціалізації 5G, що має принести в результаті масу переваг користувачам, і Qualcomm Technologies знаходиться на передовій даного процесу. Технологія 5G вже в Європі і готова значно поліпшити якість нашого життя».
Технічний директор і член правління Swisscom Крістоф Ешліманн зазначає: «Компанія Swisscom намір зберігати своє технологічне лідерство, і з цією метою вже багато років тісно співпрацює з Qualcomm Technologies і іншими партнерами, що займаються розробками в сфері інфраструктури. Майбутнє Швейцарії як інноваційного центру залежить від розвитку мобільних мереж, і ми раді можливості донести цю думку до споживачів в 2019 році».
Дата: П`ятниця, 19.04.2019, 12:06 | Повідомлення # 150
Адміністратор
Країна:
повідомлень: 28504
Статус:
ВУкраїніпочнуть тестувати5G
для «розумних» доріг
Україна приступить до тестів «розумної дороги» на базі 5G.
Глава Міністерства інфраструктури Володимир Омелян повідомив про початок робіт по обладнанню пілотної ділянки траси Н-01 IoT-технологією, сказано на сайті Мінінфраструктури.
Згідно з даними, сьогодні, 18 квітня, було проведено брифінг, в якому взяли участь міністр інфраструктури, глава представництва Європейського інвестиційного банку, стратегічний директор Vodafone UA, глава CBT TEPS Центральної та Східної Європи Nokia і менеджер проектів Nokia Solutions and Networks Ukraine.
В ході зустрічі сторонами було підписано меморандум про запуск інтернету речей на дорогах України на базі 5G. Також учасники брифінгу погодили етапи впровадження проекту в країні.
Перша стадія передбачає тестування IoT-технології на дорозі, а також збір статистичних даних за допомогою мереж 4G і 5G. Далі проект буде масштабований для покриття окремо взятої траси. На заключному етапі планується застосувати нові технології вже на всіх українських автомобільних дорогах міжнародного значення.
Нагадаємо, про намір забезпечити зв'язок 5G уздовж головних автомагістралей України Мінінфраструктури заявляло ще в минулому місяці. Відомство повідомило, що першим випробувальним полігоном стане ділянку траси «Київ-Ковель» ( «Варшавка», М-07).