FORUM TV-SATПонеділок
25.09.2017, 05:36

Вітаю Вас Гість | RSS

[ ] · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS · Load-SP · Load-AS· · Перекладач translate ]
Сторінка 6 з 6«123456
Форум TV-SAT » « Новини Супутникового ТБ » » Новини телеканалів » Новини телеканалів і Медіагруп України
Новини телеканалів і Медіагруп України
RATVODДата: Середа, 04.01.2017, 18:59 | Повідомлення # 1
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 20965
Статус: Оффлайн
Новини телеканалів і

Медіагруп України


RATVODДата: Четвер, 31.08.2017, 08:25 | Повідомлення # 76
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 20965
Статус: Оффлайн
«Укркосмос» і регіональні телеканали

створюють
супутникову технологічну мережу
11 вересня починає роботу супутниковий технологічна телемережа «Країна ТБ»
для обміну контентом між регіональними мовниками.


Близько 20 українських телеканалів, які є провідними мовниками в областях і містах України, уклали Меморандум про обмін авторськими телепрограмами і власним телевізійним контентом.

Серед них: ТРК «Відікон» (м.Суми), ТРК «РАІ» (м.Івано-Франківськ), ТРК «Правда ТУТ» (м.Львів), ТРК «TV7 Plus» (м.Хмельницький),
ТРК «Рівне 1» (м.Рівне), «СК 1» (м.Житомир), ТРК «Аверс» (м.Луцьк), «7 канал» (м.Одеса) та інші.


Підтримку роботи мережі забезпечує ДП «Укркосмос», надавши для цього ресурс свого супутникового телепорту. Передача і розповсюдження сигналу забезпечується міжнародним супутниковим оператором Spacecom через супутник AMOS-7 (4 з.д.) з повним покриттям території України. На тестовому етапі роботи мережі, розрахованому на 3 місяці, телеканали будуть розробляти режими доставки і прийому телесигналу, швидкості передачі і кодування даних. З метою оптимізації ємності супутника телесигнали будуть передаватися в стандарті DVB-S2/MPEG-4. Пакет з 19 каналів, 13 в форматі SD і 6 в форматі HD, буде доступний для телекомпаній по всій території України.

Очікується, що технологічна телемережа «Країна ТБ» в майбутньому може скласти основу для створення супутникової платформи регіонального телебачення. Меморандум про спільне використання телемережі є відкритим для приєднання будь-яких ТРК, які є телерадіоорганізаціями місцевого і регіонального мовлення й володіють ліцензіями на ефірне телевізійне мовлення або цифрове мовлення і які відповідно до програмної концепції створюють оригінальні (авторські) телерадіопрограми і телерадіопередачі, що є власним продуктом телерадіоорганізації.

З усіх питань участі в проекті «Країна ТБ» можна звертатися в ДП «Укркосмос» по телефону (044) 369-5152 або електронною поштою: info@ukrkosmos.kiev.ua

Юрій Баличев, Перший заступник Генерального Директора «Укркосмосу», коментує: «Ця нова послуга створює передумови до змін українського ринку мовлення і дозволить регіональним каналам обмінюватися контентом і поширювати його по всій країні. Створюючи цю нову цифрову платформу за допомогою супутника AMOS-7 компанії Spacecom, ми суттєво просунемо в Україні нові технології і впритул наближаємося до створення комерційної супутникової платформи регіональних телеканалів».

Юда Амір, віце-президента з продажів в СНД компанії Spacecom, додає: «Український регіональний пакет на супутнику AMOS-7 створить новий ринок і представить легку точку переходу для місцевого ринку в цифровий формат, що перетворить український традиційний ринок мовлення в захоплюючу і швидко розвиваючу арену телекомунікацій».

Очікується, що платформа буде сприяти розвитку регіонального телебачення, адже пакет каналів, доступний по всій території України, виглядає набагато привабливіше в очах рекламодавців. Mediasat писав про умови, на яких «Укркосмос» готовий надати послуги телепорту.

- 30 серпня, 20177

Редакція


RATVODДата: Вівторок, 12.09.2017, 17:46 | Повідомлення # 77
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 20965
Статус: Оффлайн
«Укркосмос» запустив новий транспондер

з
регіональними телеканаламиФото - inpress.ua

8 вересня держпідприємство «Укркосмос» запустило на АМОS 7, супутнику оператора Spacecom,
новий транспондер з регіональними телеканалами.


Поки що в тестовому вигляді доступні два мовника - «7 канал» (Одеса) та «TV7 Plus» (Хмельницький), обидва стали частиною анонсованого раніше проекту «Країна ТБ».

У найближчі дні «Укркосмос» планує запустити 19 регіональних телеканалів: ТРК «Відікон» (Суми), ТРК «РАІ» (Івано-Франківськ), ТРК «Рівне 1» (Рівне), «СК 1» (Житомир), ТРК «Аверс »(Луцьк) та інші.

Офіційно проект «Країна ТБ» називають «технологічної телемережею для обміну контентом між регіональними мовниками». Паралельно «Укркосмос» веде переговори з Нацрадою про непотрібність ліцензії на супутникове мовлення для «пілотних» телеканалів.

З телеканалами буде укладено «Меморандум про обмін авторськими телепрограмами і власним телевізійним контентом». Меморандум про спільне використання телемережі відкритий для приєднання будь-яких телерадіоорганізацій місцевого і регіонального мовлення, які володіють ліцензіями на ефірне телевізійне або цифрове мовлення і відповідно до програмної концепції створюють оригінальні (авторські) телерадіопрограми (власний продукт телерадіоорганізації).

У «Укркосмос» сподіваються, що технологічна телемережа «Країна ТБ» в майбутньому може стати основою для створення супутникової платформи регіонального телебачення. На тестовому етапі роботи мережі, розрахованому на три місяці, телеканали будуть розробляти режими доставки і прийому телесигналу, швидкості передачі і кодування даних. З метою оптимізації ємності супутника телесигнали будуть передаватися в стислому стандарті DVB-S2 / MPEG-4. Пакет з 19 каналів (13 - у форматі SD і 6 - в форматі HD) буде доступний телекомпаніям по всій території України. Уже зараз одеський «7 канал» веде мовлення в HD, а хмельницький «TV 7 +» - в SD.

Про проект «Країна ТБ» компанія «Укркосмос» повідомляла заздалегідь, зокрема в квітні, на заході за участю Spacecom. Після цього держкомпанія проводила презентації проекту супутникового мовлення регіональних каналів в різних містах (наприклад, Львові та Одесі).

11.09.2017RATVODДата: Вівторок, 12.09.2017, 18:51 | Повідомлення # 78
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 20965
Статус: Оффлайн
На Плюсах з'явиться ще одне шоу

від студії
«Квартал 95»
Ніхто на українському ринку давно не сумнівається в працездатності студії «Квартал 95»
і народження у її представників свіжих ідей - лише питання часу.


Сьогодні воно, очевидно, настало: 29 вересня в ефірі Плюсів з'явиться нове шоу від Зеленського і Ко під назвою «Ігри приколів».

Над його створенням, крім квартальщиків, трудиться . Зараз виробництво в самому розпалі, і вже можна говорити про те, що варто чекати глядачам. Це буде україномовний проект, в якому «11 акторів, зірок« Ліги сміху », грають веселі скетчі на побутові, соціальні, культурні, політичні теми, зрозумілі і близькі мільйонам українців».

У кожному випуску «Ігор приколів» аудиторія побачить шість скетчів, що обіграють нашу з вами дійсність. Творці обіцяють висвітлювати як вічні теми (наприклад, футбол і дороги), так і жартувати на злобу дня (про мінімалки і біометричні паспорти). Втілюватися це буде силами Юрія Ткача, Олександра Станкевича, Тараса Стадницького, Андрія Рибака, Олександра Степаненко, Ірини Сопонару, Тетяни Песик, Анастасії Оруджева, Михайла Денисова, Віктора Рожевого і Святослава Антипова. Роль же ведучого приміряє на себе Ігор Ласточкин.

Зйомки проекту, як кажуть в прес-службі Плюсів, проходять в компактному глядацькому залі з двома сценами, на одній з яких демонструються переважно музичні номери, на другій - ігрові скетчі. Крім того, декорації, в яких, розігруються скетчі, максимально наближені до реальності, що створює ефект повного занурення.

Особисто мені вже цікаво все це побачити, щоб зрозуміти, чим шоу буде відрізнятися від тих же «Вар'ятів».

За матеріалами прес-служби 1 + 1


12.09.2017RATVODДата: Середа, 20.09.2017, 22:06 | Повідомлення # 79
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 20965
Статус: Оффлайн
Телеканал «Україна» експериментує

з вертикальним серіальним програмуванням
В рамках спеціального заходу міжнародного форуму KYIV MEDIA WEEK 2017 «Серіали. How-to», присвяченого дослідженню
передового світового досвіду і тенденцій серіального продакшну, з доповіддю виступила представник ТВ-каналу «Україна»
Наталія Стрибук на тему «Національні тренди у виробництві вертикальних серіалів каналу «Україна»».


В першу чергу спікер зазначила одну з головних особливостей перегляду серіального контенту українським глядачем - тенденцію фонового перегляду телебачення. За словами представника телеканалу «Україна», на сьогоднішній день аудиторія не готова занурюватися в довгі фабульні історії, які передбачають глибоке переживання, часто досить травматично.

Через це виникає попит на так звані вертикальні серіали - коли кожна нова серія передбачає абсолютно іншу історію і всі вони об'єднані знайомими героями, тому до перегляду серіалу можна приступати з будь-якого епізоду. Прикладами успішних проектів такого формату на каналі «Україна» є «Агенти справедливості» і «Черговий лікар», які продемонстрували досить високі рейтингові показники в порівнянні з праймових теленовелами.

Також, з огляду на популярність медичного і детективного сеттингу, найближчим часом в ефірі телеканалу «Україна» будуть запущені ще два подібні проекти - детективний серіал «Фахівці» і медична драма «Доктор Ковальчук», 45 серій першого сезону якої будуть транслюватися в ранній прайм, починаючи з 30 жовтня.

Наталя Стрибук також зауважила, що глядач став більш лояльний до контенту українського виробництва. Якщо, за даними опитувань, в 2007 році українські проекти готові були дивитися 31% населення, то в 2016-му аналогічний показник досяг 55%.

- 20 вересня, 20177

Редакція


RATVODДата: П`ятниця, 22.09.2017, 13:27 | Повідомлення # 80
Адміністратор

Країна:
повідомлень: 20965
Статус: Оффлайн
Мовні квоти: радіостанції - перевиконують,

телеканали - в режимі готовності
19 вересня в приміщенні прес-центру інформаційного агентства «Укрінформ»
відбулася прес-конференція Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення,
на якій були представлені результати впровадження мовних квот в сфері радіомовлення,
а також методологія моніторингу обсягів мовлення державною мовою на телебаченні.


Як відомо, з 13 жовтня набуває чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», що вводить норму про обов'язкову квоту української мови на телебаченні. Крім того, з 8 листопада збільшуються квоти української мови на радіо: з цього дня частка україномовних композицій в радіоефірі виросте до 30%, а квота для ведення програм і передач українською мовою - до 55%.

У прес-конференції взяли участь голова Нацради Юрій Артеменко і член регуляторного органу Сергій Костинский, що займається питаннями проведення моніторингів та перевірок, а також застосування санкцій до порушників. Вони і повинні були ознайомити присутніх з результатами проведених за перші півроку моніторингів радіоефіру, а також розповісти про те, яким чином Нацрада планує здійснювати контроль за дотриманням нових норм, що регламентують роботу телебачення.

У своєму вступному слові Юрій Артеменко нагадав журналістам про ті баталії, якими супроводжувалося прийняття закону про квоти на радіо: представники індустрії прагнули звести дану квоту до мінімуму, представники товариства - навпаки, ратували за більш високий відсоток української музики в ефірі. В результаті був знайдений компроміс - було вирішено, що в перший рік дії нового закону квота складе 25%, потім виросте до 30%, а потім - ще через рік - збільшиться до 35%. Закон заробив. Однак для того щоб змусити всіх гравців ринку поставитися до нього з максимальною серйозністю Нацраді, за словами Юрія Артеменко, довелося винести кілька попереджень великим мережним загальнонаціональним мовникам, на деякі компанії були накладені штрафні санкції. Зокрема, однією з радіостанцій довелося виплатити досить великий штраф - в розмірі близько 260 тисяч гривень. При цьому в Нацраді зайняли дуже жорстку принципову позицію: порушенням вирішили вважати навіть мінімальне - на 0,1% - відступ від норм, прописаних у Законі.

В результаті, після першої хвилі перевірок, порушення практично повністю припинилися. Більш того, як зазначив Юрій Артеменко, радіостанції почали перевиконувати норми Закону, вирішивши, що краще перевищити встановлені ним показники, щоб потім уникнути можливих суперечок з представниками Нацради, які проводять моніторинг.

За перше півріччя Нацрадою було проведено шість хвиль перевірок радіостанцій, які показали, що практично всі - загальнонаціональні, регіональні, місцеві - в цілому дотримуються встановлені квоти. Зрозуміло, були питання, які виникали, головним чином, на регіональному рівні. Зокрема, в Одеській області було потрібно більш активно сприяти тому, щоб радіокомпанії зрозуміли важливість прийнятих норм. Однак сьогодні, завдяки досить жорсткої позиції регулятора і, незважаючи на обмеженість його ресурсів (як завжди не вистачає людей і устаткування для проведення моніторингів), закон працює чітко. Багато радіостанцій навіть поспішили заздалегідь підготуватися до збільшення квоти на 5%, не чекаючи часу вступу даної норми в силу.

Зрозуміло, дрібні порушення все одно мають місце. Однак, за словами голови Нацради, вони пов'язані скоріше з якимись технічними проблемами і збоями в роботі радіостанцій. Наприклад, з відключенням електроенергії (факт якого підтверджений відповідними довідками, взятими в місцевих обленерго), іншими позаштатними, аварійними, ситуаціями, що мають форс-мажорний характер.

До всіх інших порушників застосовуються штрафні санкції, які, як нагадав Юрій Артеменко, складають 5% від суми ліцензійного збору. За останні півроку було виявлено 15 таких серйозних порушень, а загальна сума накладених на порушників штрафних санкцій склала 634 тисячі гривень.

У той же час, кажучи про вступаючий в силу Закон про квоти української мови на телебаченні, глава Нацради зазначив, що забезпечити і проконтролювати його виконання буде набагато складніше, оскільки прийняття даного нормативного акту не супроводжувалося серйозними дискусіями між представниками галузі та законодавцями. За словами Юрія Артеменко, власники і топ-менеджери провідних українських телеканалів до самого останнього моменту були впевнені в тому, що цей закон не пройде в парламенті, а тому і не вважали для себе за потрібне брати участь в його розробці та коригуванні, сподіваючись продовжувати працювати по- старому. Однак, завдяки наполегливості народних депутатів і активній позиції громадянського суспільства даний закон все ж був прийнятий, що поставило менеджмент багатьох каналів в не дуже зручне становище. Деякі з них продовжували сподіватися на внесення в закон якихось поправок, які б відкрили для них лазівки, які допомагають уникнути виконання його норм. Однак, знову ж таки, жорстка і активна позиція регулятора змусила їх прийти до усвідомлення те, що працювати треба по закону. І вже є деякі результати: багато телеведучих, які до сих пір розмовляли в ефірі по-російськи, перейшли і продовжують переходити на українську. В якості одного з таких позитивних прикладів Юрій Артеменко назвав ведучого ранкової програми телеканалу ICTV «Ранок у городе» Павла Казаріна. Павло народився і виріс в Криму, його рідною мовою була російська. Однак телеканал найняв для ведучого вчителя, і сьогодні Павло Казарін веде ефіри чудовою українською мовою. Тобто, як підкреслив глава регуляторного органу, нічого складного і страшного в цьому немає. Головне - мати бажання.

Юрій Артеменко наголосив, що підхід регулятора до контролю за дотриманням квот на телебаченні буде максимально суворим - аналогічним тому, який має місце в сфері радіо. Втім, глава регулятора вказав і на деякі складності. Зокрема, на відсутність технічних можливостей для проведення одночасного контролю роботи всіх телеканалів. Тому в першу чергу буде проводитися моніторинг тих телеканалів, в ефірі яких, за даними останніх досліджень, спостерігався найменший відсоток україномовних програм і передач. У цьому Нацрада сподівається на допомогу з боку Індустріального телевізійного комітету, Національної асоціації телерадіомовників та інших організацій, а також широкої громадськості, які і нададуть регулятору відповідні дані. Завдяки чому і будуть визначені перші кандидати на моніторинг. Глава Нацради натякнув, що, за станом на сьогоднішній день, згідно з наявними у нього даними, головними кандидатами на проведення ретельних перевірок є телеканали «Інтер» і «Україна», в ефірі яких був відзначений найменший відсоток програм українською мовою. Втім, як підкреслив Юрій Артеменко, у цих каналів ще є шанс встигнути внести необхідні корективи в свою програмну політику за ті кілька тижнів, які залишилися до вступу в силу нового закону.

ТРОХИ СТАТИСТИКИ


У свою чергу, Сергій Костинский ознайомив журналістів, присутніх в залі прес-центру, з конкретними даними і цифрами, що ілюструють виконання радіостанціями закону про квоти, а також діяльністю Нацради, пов'язаної з контролем. Зокрема, він повідомив, що за останні шість місяців регулятор провів два паралельних моніторинги або ж шість хвиль перевірок, які охопили 16 загальнонаціональних радіостанцій (зокрема, таких як Авторадіо, Ера, Люкс FM, Мелодія, Наше Радіо, ХІТ FM, Перець, Пятница, Ретро FM, Русское радио Україна, Шансон, KISS FM і ряд інших), які ведуть мовлення в більш ніж половині областей України. Також Нацрада провела дві хвилі моніторингу місцевих і регіональних радіостанцій, які охопили 179 мовників.

Результати цих моніторингів, за словами Сергія Костинського, показали, по-перше, те, що всі радіостанції виконують встановлені законом норми щодо відсотка української музики та української мови в ефірі. По-друге, що вони готові до збільшення, відповідно до закону, з листопада поточного року частки україномовних композицій до 30%, а української мови в ефірі - до 55%.

Також Сергій Костинский поділився своїм баченням тенденцій і прогнозами Нацради щодо подальшого розвитку ситуації в даній сфері. Зокрема, він підтвердив слова Юрія Артеменко про те, що загальнонаціональні радіостанції перевиконують діючі квоти, зазначивши, що при встановлених на перший рік дії закону нормах в 25% україномовної музики і 50% української мови в ефірі, Національною радою було відзначено перевиконання норми про кількість української музики в середньому на 7%, а по веденню програм українською мовою - на 30%. Виходячи з цього, в Нацраді прогнозують, що в 2018 році середній показник по україномовним композиціям фактично виросте до 35-40% (при встановленій нормі в 30%). А ось обсяги ведення програм українською мовою збільшаться несуттєво, оскільки вже сьогодні в середньому цей показник становить приблизно 80%.

За словами Сергія Костинського, топ-менеджмент радіостанцій вже чітко усвідомив, що Національна рада буде чітко фіксувати навіть найдрібніші порушення норми про квоти і тому поспішають перестрахуватися з урахуванням можливих технічних збоїв і розбіжностей з представниками регулятора.

Сергій Костинский також назвав умовну «першу п'ятірку» радіостанцій за кількістю української музики в ефірі, зазначивши, що вона, втім, не претендує на абсолютність, так як відображає лише ситуацію, зазначену в дні проведення моніторингу. На самій вершині умовного рейтингу станцій, які не тільки виконують, але і значно перевиконують норми закону, будучи «локомотивами» просування українського музичного продукту в маси, розташувалася радіостанція «Країна FM». Що, загалом-то, не дивно - адже її формат і програмна концепція, з якої станція перемогла на конкурсі на право використання частот в багатьох регіонах України, передбачає трансляцію виключно україномовної музики. На другому місці - три програми НСТУ - Перший канал Українського радіо, «Промінь» і «Культура». Сумарна частка україномовного контенту в їхньому ефірі склала 81%. На третьому місці - «Ера FM» (40%), на четвертому - радіо «П'ятниця» (37%), а на п'ятому - «Русское радио Україна» (35%).

Якщо ж говорити про умовну «верхню п'ятірку» радіостанцій, в ефірі яких був відзначений найбільший відсоток ведення ефірів українською мовою, то тут на першому місці також виявилася радіостанція «Країна FM», що розділила верхню позицію умовного рейтингу з трьома каналами НСТУ. В ефірі цих чотирьох радіостанцій було відзначено 100% ведення програм українською мовою. Друге місце зайняла «Ера FM» (96%), третє місце - «Ретро FM» (91%), четверте місце - KISS FM (90%) і п'яте місце - радіо «Люкс» (82%).

Регіональні та місцеві мовники, за словами Сергія Костинського, також перевиконують квоти. Причому, навіть більш активно, ніж загальнонаціональні радіостанції. В середньому такі мовники перевиконують норму на пісні українською мовою на 20%, а на ведення передач державною мовою - на 38%. У Нацраді прогнозують, що з листопада, коли вступить в силу норма закону про збільшення квот на українську музику в ефірі до 30%, реальний середній показник присутності україномовного музичного контенту в радіоефірі по областям країни, який сьогодні дорівнює 45%, зросте до 50%. При цьому, в Нацраді вважають, що на заході країни відсоток україномовних композицій в радіоефірі збільшиться незначно - адже там він і сьогодні досить високий, а основне зростання буде спостерігатися в центрі, на сході і на півдні України. Частка української мови у веденні передач, яка сьогодні в середньому становить 88%, збільшиться несуттєво, однак це збільшення також буде відбуватися, головним чином, за рахунок радіостанцій, які працюють в центрі, на сході і на півдні країни.

В умовну першу п'ятірку регіонів, які є лідерами за кількістю українських композицій в радіоефірі, увійшли Рівненська область (82%), Тернопільська область (81%), Івано-Франківська область (59%), Сумська область (58%), а також розділила п`яте місце Львівська та Миколаївська області (по 50%). Позитивним трендом в даній сфері Сергій Костинский назвав показники по Донецькій області (мова йде про підконтрольні українському уряду територіях регіону) і Одеській області. Дані області стали лідерами за кількістю української музики серед регіонів півдня і сходу України. Вони зайняли 12-е місце в умовному рейтингу, із середнім показником в 40% таких композицій в ефірі. Тобто, перевиконали встановлену законом норму в середньому на 15%.

В умовній «п'ятірці» місцевих і регіональних радіостанцій за кількістю україномовних програм і передач на першому місці опинилися Волинська, Рівненська і Чернівецька область, де було зафіксовано 100% кількість україномовних програм в ефірі місцевих радіостанцій. На другому місці опинилася Кіровоградська область (99%), на третьому - Львівська область (98%), на четвертому - Чернігівська та Івано-Франківська області (95%) і на п'ятому - Тернопільська область (94%). І знову в Нацраді з радістю відзначили позитивні тенденції на сході - на восьме місце в умовному рейтингу вийшла Луганська область (підконтрольна уряду її частина) з 89% української мови в ефірі.

Наступний огляд результатів виконання радіостанціями України норм закону про квоти Нацрада представить вже в листопаді. І цей огляд, крім оновлених даних, за словами Сергія Костинського, включатиме також уявлення показників в розрізі конкретних форматів радіомовлення, що дасть можливість визначити, в яких жанрах вистачає україномовних композицій, а де спостерігається їх дефіцит. Таким чином, даний огляд стане ще й таким собі умовним «дорожнім покажчиком» для молодих українських гуртів та виконавців, які визначаються зі своїм жанром. Сергій Костинский вже зараз звернувся до виконавців, запропонувавши їм скористатися унікальною можливістю для «підкорення» ефіру. Адже, за його словами, цей рік і наступні два стануть «золотим періодом», унікальним «коридором можливостей», коли радіостанціям потрібно україномовний музичний контент, а конкуренція в цій сфері ще не дуже велика. Тому сьогодні дуже перспективно писати і виконувати пісні українською мовою, бо в подальшому конкуренція буде ставати все більш і більш серйозною, а, отже, у виграші опиняться ті, хто вже сьогодні починає активно працювати в даному напрямку.

КВОТИ НА ТБ


Друга частина прес-конференції була цілком присвячена питанням підготовки до вступу в силу закону про квоти на телебаченні.

Як відомо, 23 травня український парламент прийняв Закон №5313 про внесення поправок до низки законів України щодо мови аудіовізуальних ЗМІ, співавторами якого стали Микола Княжицький, Вікторія Сюмар, Ігор Васюник, Микола Кадікало, Олена Кондратюк та Вадим Денисенко, який регламентує використання мов в телеефірі і який встановив обов'язкові квоти на україномовний контент. За час, що минув з моменту прийняття закону, Нацрада провела три зустрічі з представниками галузі, на яких члени регуляторного органу постаралися максимально дати відповіді і роз'яснення щодо спірних пунктів даного нормативного акту і методології ведення контролю за його дотриманням.

Що слід знати про особливості роботи даного закону вже зараз? В першу чергу, зазначив Сергій Костинский, законодавці встановили перехідний період тривалістю в один рік, який декілька затягує процес українізації телеефіру, так як на протязі цього періоду всі програми власного виробництва будуть зараховуватися телеканалу в квоту - незалежно від мови їх ведення. Це дозволить телеканалам перебудувати свою роботу для того, щоб через рік бути повністю готовим до роботи в нових умовах. При цьому в Нацраді сподіваються на те, що багато телеканалів не чекатимуть цілий рік, а вже в найближчі місяці почнуть поступово рухатися до виконання встановленої законом норми, яка передбачає квоту в 75% для української мови в ефірі.

Також, за словами Сергія Костинського, позицію Нацради й індустріальних об'єднань щодо принципів виконання норм закону, а також методів контролю, збігаються приблизно на 98%. Розбіжності стосуються лише двох питань. Індустрія наполягає на тому, щоб тижневі моніторинги проводились з понеділка по неділю. На думку ж Нацради, такий підхід обмежує функції регуляторного органу, в якому бажають моніторити телеканали також протягом семи днів, однак починати ці моніторинги в будь-який зручний для цього день. У чому ж відмінність цих підходів? Якщо Нацрада буде моніторити телеканали виключно з понеділка по неділю - вони отримають можливість для деяких маніпуляцій, коли в будні дні квота перевиконуватиметься, а у вихідні ефір буде заповнений російськомовним контентом. Якщо ж моніторинг буде починатися в будь-який день, телеканали не зможуть маніпулювати, і будуть змушені чітко виконувати норми закону, як в будні дні, так і в вихідні.

Друге питання пов'язане з вимогами, що висуваються до фільмів власного виробництва. Позиція індустрії полягає в тому, що фільми власного виробництва можуть не транслюватися українською мовою (відповідно до формулюваннями, прописаними в частині 5 статті 10 закону). Позиція Нацради полягає в тому, що такі фільми можуть зараховуватися в квоту, проте повинні супроводжуватися, як мінімум, субтитрами українською мовою. Спочатку в Нацраді дотримувалися думки щодо того, що такі фільми повинні бути озвучені українською мовою, але, в підсумку, пом'якшили свою позицію, прийшовши до більш компромісного рішення.

Втім, Сергій Костинский не виключає того, що телеканали та холдинги, незгодні з Нацрадою з даних питань, будуть звертатися до судів з проханням дати юридично обґрунтоване роз'яснення щодо спірних норм закону.

Підводячи підсумки, Сергій Костинский зазначив, що станом на сьогоднішній день вже прийнято три базових закони, спрямовані на захист українського інформаційного простору. Перший базовий закон - це закон про квоти європейського продукту і українського продукту в ефірі, що змушує телеканали зменшувати частку контенту російського виробництва в своєму ефірі. Другий базовий закон - це закон про квоти української мови на радіо, який зменшує частку композицій російських груп і виконавців в радіоефірі і створює умови для просування українського музичного продукту на радіо. І третій базовий закон - це закон про квоти української мови на телебаченні. І тепер цілком логічним кроком, вважає Сергій Костинский стала б розробка і прийняття парламентаріями закону про квоти для закордонних телеканалів, які бажають працювати на українському ринку. Подібна практика існує в деяких країнах. Зрозуміло, дана квота не повинна бути дуже великою, проте основна її функція буде полягати в стимулюванні таких каналів до української локалізації свого продукту. Адже сьогодні значна частина іноземних каналів представлена ​​на українському ринку у вигляді версій, спочатку зроблених для Росії. Таку ситуацію не можна вважати нормальною - адже ці ж телеканали створюють локалізовані версії для багатьох країн Європейського Союзу з набагато меншим, ніж в Україні, населенням. Втім, за словами Сергія Костинського, з цього питання поки не вироблена єдина позиція.

ПОВЧАЛЬНА ІСТОРІЯ


У свою чергу, Юрій Артеменко, підбиваючи підсумки прес-конференції, вирішив зупинитися на стратегічному значенні законодавчих норм, яким вона була присвячена. І повідав історію, розказану йому недавно одним відомим пакистанським бізнесменом, що відноситься до часу становлення Пакистану як незалежної держави. Як відомо, Пакистан з'явився на карті світу в 1947 році, в результаті розділу Британської Індії. При цьому створення незалежного Пакистану супроводжувалося цілою серією територіальних конфліктів з більш сильною Індією, з якої його пов'язувала близькість мов, а також спільна історія в період правління британської колоніальної адміністрації. Деякі з цих конфліктів так і не отримали остаточного рішення, перейшовши в стадію заморожених.

І ось, коли в 1947 році Пакистан, по суті, відокремився від Індії, перед країною гостро постала проблема пошуків шляху подальшого розвитку та збереження національної ідентичності. У пошуках рішень і мудрих порад тодішні правителі поїхали в Китай - як в одну з найбільших і найбільш сильних країн регіону. І в процесі переговорів один з лідерів Китаю озвучив пакистанським гостям свою пораду: країна повинна на 15 років «закритися» від сусідньої Індії. Бо лише в такому разі вона зможе остаточно утвердитися в своїй національній ідентичності, зберегти свою культуру і закласти основи для майбутнього існування в якості повноцінного незалежної держави. Якщо ж цього не зробити - сказав китайський лідер гостям з Пакистану - то країна ризикує назавжди залишитися в мовно-культурній орбіті Індії, втратить власну самобутність, перетворившись на придаток свого потужнішого сусіда.

Сьогодні Україна знаходиться в подібній ситуації - Росія окупувала Крим, триває конфлікт на Донбасі. Але при цьому у нас є шанс використати цей час для відродження української мови, української культури, розвитку українського кінематографа і музичного простору. І цей процес уже запущений. Зокрема, Юрій Артеменко принагідно згадав значний прогрес в розвитку українського кінематографа, який став можливим завдяки прийняттю парламентом країни відповідних законів про підтримку українського кіно і збільшення його фінансування. Звичайно, зазначив глава Нацради, хотілося б, щоб цей процес йшов більш швидкими темпами, і держава знаходило б можливості для подальшого фінансування цієї сфери. Адже зараз - саме час знімати якісні українські телесеріали, які повинні заповнити ефір телеканалів. В цілому Юрій Артеменко налаштований оптимістично і вірить, що в самий найближчий час нас чекає справжній «український ренесанс», коли говорити по-українськи, ходити на українське кіно і слухати українську музику буде по-справжньому модно.

Залишається тільки додати, що всі докладні дані щодо кількості української музики та української мови в ефірі, інформація щодо порушень і сумами накладених штрафів, графіки, детальний опис методології, за якою буде проводитися оцінка виконання телеканалами встановлених законом квот можна знайти на офіційному сайті Національної ради.

Борис Скуратівський

- 22 вересня, 2017

Форум TV-SAT » « Новини Супутникового ТБ » » Новини телеканалів » Новини телеканалів і Медіагруп України
Сторінка 6 з 6«123456
Пошук:

      
Copyright TV-SAT © 2009-2017 * Відповідальність за форму та зміст рекламних оголошень, за якість та гарантію рекламних продуктів та послуг несе рекламодавець! *